lliruwr iTriksiljr Dagelijks verschijnend Nieuwsblad voor Leiden en Omstreken EERSTE BLAD. BINNENLAND. ohofr>o^m7™e^t aan mi11111 p en extra aanbod voor onze Lezers. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimii IBOVNEHBWTt Per kwartaal ƒ123 (Beachlkklngskosten 0.15) jer week f 0J5 Voor het Buitenland bij Wek®- lijksche zending 8. Bil dagelijksche rending; „7«— Alles bi] vooruitbetaling Losse nummers 5 cent met Zondagsblad 7 cent Eondagsblad niet afzonderlijk verkrijgbaar No 2968 Bureau: Breestraat 123 Telefoon 2710 Postbox 20 Postgiro 5893a VRIJDAG 7 FEBRUARI 1930 AOVCB'-ENTIEN: Van 1 tot 5 regels f L17Vfc t,!ke regel meer „0.22% Ingpz Meili'iloi UngeL. van I—5 regels „2.30 Elke regel meer „0.45 Bü contract belangrijke korting. Voor het bevragen oun het bureau wordt berekend 0.10 10e Jaarqanq DU nummer bestaat uit DRIE blader WET OP DE WINKELSLUITING II. (Slot) In het voorgaande artikel is aange toond, uit de officieele bescheiden welke bestaan, dat de georganiseerde midden stand niet alleen sympathiek staat te genover het denkbeeldwettelyke rege ling van de winkelsluiting, doelt daarop voortdurend en eenparig heeft aange drongen. Voornamelijk tweeërlei motief leidde daartoe. De ongebreidelde concurrentie had in net winkelbedrijf toestanden veroorzaakt, welke door eigen initiatief niet meer te overwinnen zouden zijn. Voorts heeft de middenstander-win kelier, evengoed als elk ander, recht op rusttijden en op de gelegenheid om zich te wijden aan de belangen van zijn ge zin. Beide, verbeterde toestanden in het bedrijf en eenige vrijheid voor zicli en zijn gezin, achtte men door een ver plichte sluiting van de winkels te ver krijgen. Het kan niet worden ontkend, dat zij. die zoo redeneerden, juist hebben ge zien. In elke plaats, waar een verorde ning op de winkelsluiting eenigen tijd heeit gewerkt, kan het gunstige gevolg worden geconstateerd. Doch de middenstand staat nu niet meer voor de vraag als zoodanig. Inte gendeel, de mogelijkheid van wettelijke regeling ligt in bepaalden vorm voor ons. En bovendien in zeer bijzondere omstandigheden. De arbeidswet bemoeide zich ook met de regeling van werk- en rusttijden van het personeel en heeft de vraag naar wettelijke regeling der sluiting eigenaardig beïnvloed. Het voorstel tot regeling van de win kelsluiting is niet meer los te maken van het werktijdenbesluit voor winkels. Hoe denkt de georganiseerde mid denstand nu over dit ontwerp, in deze omstandigheden Zooals het meer gaat, wanneer men voor een concreet plan wordt gesteld, nog al verschillend. Over de gedachte was men het eens. Doch uitgewerkt in een bepaald voor stel, bevalt het niet aan allen. Daarbij valt op vierderlei de aan dacht De sluiting op Zondag. In bepaalde kringen is verzet gerezen tegen de bepaling, dat op Zondag de winkels gesloten moeten zijn. Ondanks de betrekkelijk vele uitzonderingen, welke Minister Slotemaker de Bruine op den algemeenen regel heeft toege staan. Reeds in het vorige artikel is gememoreerd, dat met name de Kon. Wed. Middenstands Bond er bij de leden van de Tweede Kamer op heeft aange drongen de Zondagssluiting geheel uit de wet te lichten. De vele moeilijkheden, die bij de Zondagssluiting rijzen, brachten dien bond tot dit besluit. Het merkwaardige feit doet zich hierbij voor, dat jarenlang bekend is geweest, dat de georganiseerde Mid denstand zelf om sluiting op Zondag heeft gevraagd, zonder dat in of buiten den genoemden bond daartegen oppo sitie is gevoerd. Tot pas na het bekend worden van het ontwerp van wet, de oppositie kwam en dat genoemde bond zich los maakte van zijn tot dien tijd ingeno men standpunt en zich tegen verplichte sluiting op Zondag verklaarde. Niet omdat de meerderheid van zijn talrijke leden het zoo ziet, maar terwille van een minderheid, zooals een gehou den enquete duidelijk uitwees. Andere argumenten dan dat de be langen van hen die op Zondag wen- schen te verkoopen geschaad worden door de verplichte sluiting, zijn daarbij niet aangevoerd. Winkels zonder personeel. Ook van andere zijde is oppositie ont staan tegen de regeling der winkelslui ting, zooals nu wordt voorgesteld. Deze gaat niet alleen tegen sluiting op Zondag, doch tegen sluiting in het algemeen. Deze beweging als men de oppositie althans zoo noemen mag, gaat buiten den georganiseerden midden stand om. In Amsterdam en Rotter dam, en wellicht in nog een paar groote plaatsen meer, is een organisatie van kleine winkeliers ontstaan, die zich kan ten tegen elke sluitingsbepaling. i blad Dit monument, ter herinnering aan de Turksche nederlaag van 3 Febr. 1915, is 7li M. hoog en wekt den indruk van gemoder niseerde antieke Egyptische kunst. vaststond, dat de arbeidswet winkels' ntl OULZ.-KAINAAL met personeel noodzaakte om op zeke ren tyd van den dag de winkel te sluiten. En zoo hoort men thans in de groote steden opkomen voor de absolute indi- vidueele vrijheid. Alsof die ooit en er gens ten zegen kan zijn. Kleine steden en dorpen. Bij het beoordeelen van deze wet wordt de vraag gesteld, of het we) noo- dig is, dat het sluitingsverbod wordt uitgestrekt tot die plaatsen, waar tot nu toe geen verordening op de sluiting is ontstaan. Wordt daarmede niet de verkoopge legenheid onnoodig bekort en is dit geen beknotting van de individueele vrijheid? Zoo wordt gevraagd. De wedervraag zou kunnen worden gesteld of het publiek in de dorpen wel en in de steden niet mag eischen, dat de winkelier tot 's avonds laat voor hem den winkel openhoudt. En ook of de dorpswinkelier het niet als een uitkomst beschouwt, dat de sluitingswet een eind maakt aan een toestand, waaraan in de steden reeds lang een einde is gemaakt. De Joodsche winkelier. Eon van de moeilijkheden waarmede de regeling van de winkelsluiting te maken heeft, is de vraag van de Jood: sche winkeliers, die op Zaterdag hun winkel sluiten, om den Zondag open te mogen zijn. De ontwerper van deze wet heeft zich op het standpunt gesteld, dat de Joodsche winkelier inderdaad een deel van den Zondag als verkoopdag mag benutten. De organisaties van den middenstand hebben zich daar niet tegen verzet. Doch de Joodsche winkeliers vragen meer, zy wenschen den geheelen dag, Zooals uit het bovenstaande zal ge bleken zijn, is een deel van den georga niseerden middenstand met het wets voorstel niet ingenomen. Het overzicht zou evenwel niet volle dig zyn, wanneer daarin niet werd ge wezen op de groote massa georganiseer de middenstanders, die de totstandko mi ng van de wet wenschen. Allereerst om de Zondagssluiting, welke daarin wordt voorgesteld. Meer in 't bijzonder het Christelijk volksdeel ziet daarin met voldoening de erkenning van den Zondag als rustdag. Nederland is een Christelijk land en dus is in Ne derland de Zondag de aangewezen dag. En ook afgedacht van religieuze ma lieven is het van groot sociaal belang, dat één dag der week als rustdag geldt. Men denke slechts aan de vele filiaal houders, welke nu geen vrije Zondag kennen en die dezen door de wet zullen verkrijgen. De vrije halve dag. De arbeidswet schrijft een vrije mor gen of middag voor, voor het personeel. Men heeft gezien tot welke moeilijkhe den dit aanleiding geeft, nu het werktij den-besluit is ingevoerd en elke winke lier deze materie zelf maar moet rege len. Het wetsontwerp kent aan den ge meenteraad de bevoegdheid toe te bepa len, na overleg met de belanghebbenden, dat de winkels op een bepaalden voor of namiddag zullen gesloten zijn. Het is 'n verplaatsing van de moeilijkheid. En velen uiten nu den wensch. dat de Kamer de sluiting van alle winkels op een bepaalden voor- of namiddag in de wet zal opnemen. De georganiseerde middenstand heeft zich destijds vereenigd met de oe- paling, dat deze beslissing aan den ge meenteraad wordt overgelaten. Verkoop in cafe's enz. Groote voldoening is allerwege geuit over het voorschrift op voorstel van den middenstandsraad in dit wetsont werp opgenomen, dat in inrichtingen, waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen en/of dranken voor gebruik ter plaatse worden bereid of verkocht tijdens de uren van algemeene winkelsluiting slechts spijzen en dranken ifiogen ver kocht worden. En dus b.v. geen sigaren, tabak, sigaretten e. d. Soepelheid. Toegejuicht is eveneens de soepelheid van het ontwerp. De mogelijkheid van afwijking is gesteld. Aan de gemeente raden zijn ruime bevoegdheden toege kend. Art. 9 toch geeft den gemeenteraad bevoegdheid onder goedkeuring van de Kroon, afwijkingen in de bepalingen dei- wet vast te stelen, indien bizondere om standigheden dit noodig maken. Voorts verklaart dit artikel B. en W. bevoegd om al of niet voorwaardelijk ontheffing van de verbodsbepalingen der wet te verleenen, voor plotseling opkomende bizondere omstandigheden en voorts ten aanzien van alle winkels, op een ten- NEDERLAND EN BELGIE HET KANAAL ANTWERPEN—LUIK. Tn de Belgische Kamerzitting heeft gister minister Hymans gesproken over de Neder- lamlsch-Belgische onderhandelingen.. Spr zeide daarbij, ddat do verschillende gewis selde nota's den stand der onderhandelingen ileden kennen, waaruit valt op te maken •lat. in de verschillende problemen België zich eensgezind toont in het vraagstuk van bet kanaal, dat gegraven moet worden om de' groote rivieren met elkaar in verbinding te brengen. PRINSES JULIANA DANKT KATWIJK De burgemeester van Katwijk, mr. J. J. ■Schokking, heeft een proclamatie bekend gema.-.kt, waarin H. K. H. Prinses Juliana j bij Haar vertrek uit de gemeente Haar groo te tevredenheid te kennen geeft over de wij ze, waarop de bevolking van Katwijk Haar Het verblijf in Katwijk aangenaam heeft ge maakt Tevens wordt in de proclamatie medege deeld, dat H. K. H., vernomen hebbende van den reeds lang gekoesterden wensch van de bevolking van Katwijk aan Zee om een ge- denkteeken te bezitten ter gedachtenis van de mannen, die tijdens de gevaarvolle oor logsjaren op zee hun leven hebben gelaten, door het beschikbaar stellen van de noodige fondsen een spoedige uitvoering daarvan mogelijk wilde maken, zoodat eerlang daar toe kan worden overgegaan. OFFICIEELE BERICHTEN DELEGATIE CODITICATIE CONFERENTIE. Bij K. B. zijn benoemd in de delegat naar de Codificatie Conferentie, welke 13 Maart 1930 te 's-Gravenhage zal bijeei komen: als leider der delegatie: Prof. Jhr. Mr. W. J. M. van Eysinga, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; ate technische gedelegeerden: Mr. J. Limburg, lid va Raad van State: Prof. Mr. J. Kosters, raads heer in den -Hangen Raad der Nederlanden; Prof. Mr. Dr. J. P. A. Francois, buitenge woon hooglceraar aan de Handelshooge- school te Rotterdam; als algemeen gedelegeerden: Mr. W. 1 Reucker Andreae. chef van de afdeeling: Ju ridische Zaken van het Departement 'van Ruitenlandsche Zaken; Mr. A Neijtzell de Wilde, oud-voorzitter van den Volksraad; als technische raadslieden: vice-admiraal- tit. b. d. II. G. Surie; mevr. Mr. L. C. S'chftn- feld—Polano, referendaris aan het Dcparte ment van Justitie; Mr. A. J. Hildebrandt. referendaris van het Departement van Fi nanciën. RAAD VAN STATE. De eerstvolgende openbare vergadering van de afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur zal worden gehouden op Woensdag 12 Februari 1930, des voormiddags te half 11. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 20 Januari.tot en met 1 1 Februari zijn in ons land aangegeven 13 gevallen van buiktyphus, 6 gevallen van dysenterie, 318 van roodvonk; voorts 208 ge- allen van dipbtherie, 5 nekkrampgevallen, van kinderverlamming en 2 van slaap ziekte. DE NIEUWE MAASBRUG TE MAASTRICHT HET STANDPUNT VAN DEN MINISTER. Een door den burgemeester van Maas tricht in de raadsvergadering van Dinsdag avond aangekondigde bespreking tusschcn den Minister van Waterstaat en Dr. Cuy- pers, voorzitter der Schoonheidscommissie, heeft Woensdagnamiddag plaats gehad. De Minister heeft bij die besproking. wel ke ook werd bijgewoond door Ir. Bremer, meegedeeld, dat naar zijn voorloopigen in druk tegen het aanbrengen van de door den Raad gewenschte veranderingen in het, door hem bereids goedgekeurde, ontwerp van de nieuwe overbrugging van de Maas, wel geen bezwaar zou rijzen, doch dat een in grijpende wijziging in de gekozen oplossing, zooals door de schoonheidscommissie ter plaatse werd voorgesteld, tot zoodanige ver traging in het tot stand komen van dit zou leiden, dat dit kwalijk zou zijn te verantwoorden. toonstelling, fancyfair enz. Verder be paalt de wet, dat de gemeenteraden 24 dagen in het jaar mogen aanwijzen, waarop een later sluitingsuur dan dooi de wet is voorgeschreven, geldt. Ook aan het bedienen van binnen komende en uitvarende schepen buiten sluitingsuur is gedacht. Gunstig gezind. De stelling, dat „De Middenstand" tegen de wet zou zyn, is niet te verdedi gen. Integendeel, een deel en dan nog een klein gedeelte van den georgani seerden middenstand is er tegen, voor namelijk om het beginsel van Zondags sluiting. Maar verreweg het overgroote deel van den georganiseerden middenstand EEN ZEER VOORBARIG BERICHT De Daily News ontving van haar Berlijn- schen correspondent een bericht, waarin ge meld werd, dat Prinses Juliana zirh binnen kort met een jongen Duitschen prins gaat j verloven. „De Koningin-Moeder aldus het blad wier bezoek aan Londen' verleden jaar men zich zal herinneren, moet invloed hebben uitgeoefend op de keuze van haar dochter en kleindochter ten gunste van een harer achiprneven uit de familie Waldeck Pyr mont". Na den terugkeer uit Oherstdorf wordt de verloving publiek gemaaktI PROVINCIALE ALMANAK VOOR ZUID HOLLAND. Verschenen is de 42ste jaargang van de Prov. Almanak voor Zuid-IIolland, v,n.l ten dienste van gemeente-, waterschaps-, polder- en andere besturen, samengesteld lit officieele bronnen door A. Kames. refe rcndarls ter Prov. Griffie Zuid Holland, mei medewerking van H. A. Remevn, J. G. M. Beuekering en H. Brons, commiezen aan griffie. Door toekenning van een sub uit de prov. fondsen van Zuid Hol land is deze uitgaaf mogelijk geworden. In deze almanak vindt men o.a. een staat, be treffende de financiën der gemeenten, een opgave vnn de indeeling der bevolking naar de kerkelijke gezindten, naam- en adres lijsten van leden der Eerste en Tweede Ka verschillende bijzonderheden aangaan de staatsorganen, instellingen van philan tropischen en zedelijken aard, waterschaps besturen enz. ONTGINNING LAND VAN VOLLENHOVE De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft zich op verzoek van het bestuur der N. V. Onlginningsmaatschappij „Het Land van Vollenhove" bereid verklaard Maandag het gemaal, dat zal dienen om de eer ste kavel, welke deze vennnootsehap in cul tuur brengt, drong te houden, in gebruik te stellen. De droogleggings- en ontginningswerk zaaroheden worden tevens dienstbaar ge maakt aan de te werkstelling van werkloo zen, speciaal uit de groote steden. DE PHILIPSLICENTIES Onder deskundige leiding naar de E: 2 wereldberoemde Messe te Leipzig. jj| ZZ Voortgaand in ons streven om onze lezers ook maat- schappelijkte sterken, hebben wij een reis in elkaar m gezet, waarbij zal worden gepaard aangenaamverzet, verruiming van blik en economisch nut. ZZ Van de E LEIPZGGER MESSE heeft bijna iedereen gehoord. Het is een der voornaamste iz internationale ontmoetingsgelcgenheden voor de zakenwereld SS en den handel. Feitelijk moet elk zakenman, handelaar en 3™ industrieel éénmaal in zijn leven deze Messe hebben ZI meegemaakt. ZZ Zulk bezoek verruimt den blik, geeft nieuwe denkbeelden en doet daarna met opgewekter tred den arbeid hervatten. SS Vooral de jongeren moeten in de gelegenheid gesteld op het knooppunt van het wcreldzakcnlcven eens rond te zien. Wo,t dit betreft staan de Nederlanders inderdaad veelal achter «S bij Duitschcrs en Engelschen? Is hier het leven dan gemak- ZZ keiijker? Immers niet! :ZZ Ditmaal geeft de Messe vooral veel te zien op het gebied ss SE den Bouwnijverheid, der Meubel- s industrie, der Electriciteit, der SE E Boekdrukkunst, der Techniek in n ES het algemeen. De moeilijkheid was zoo vaak voor menigeen, om de reis vruchtbaar te maken in die menschenmassa en om goed logies te krijgen In beide konden wij voorzien. Het Bestuur van de Messe S heeft met ons het program voor de reis opgesteld, waartoe twee van ons personeel naar Leipzig zijn geweest om alles ter plaatse te regelen. Deskundige leiders staan jSj straks gereed om onze groep te geleiden. zz Van onze redacteuren gaan er één of twee mede om de reis I te besturen en kleine taalmoeilijkheden te voorkomen. Goed logies is voor ons gereserveerd door bemiddeling van ZZ het Messe-bestuur. Aan het nuttige wordt natuurlijk het aangename gepaard: bezoek aan het Volkerenslagmonu- ment enz. ZZ j Zoo wachten wij thans de aanmeldi |-;en onzer lezers in. Een i reis met een groep geestverwanten heeft zoo veel aan- ZZ lokkelijks. Natuurlijk behoeft men niet technikus, zakenman, handelaar, fabrikant, architect, bouwer te zijn, om mee te m gaan. Voor ieder is een bezoek aan de Leipziger Messe aanbevelenswaardig! Hier komen de draden samen van het wondere menschenverkeer, hetwelk in onzen tijd steeds meer IS I interessant wordt. SI De reis heeft plaats van 1 tot en met 7 MAART 1930. S De kosten zijn slechts Zij HONDERD ZEVENTIG GULDEN Spoedige aanmelding is gewenscht met het oog op de regeling. j Volledig program ontvangen de deelnemers vóór de afreis. ZZ Opgaven zende men thans in aan DIRECTIE VAN DE NIEUWE LEIDSCHE COURANT BREESTRAAT 123 LEIDEN INTERNAT. CONGRES VOOR METAALCONSTRUCTIES Bij K. B. zijn aangewezen als gedelegeer den der .Nederlandsche Regeering op liet Eerste Internationale Congres 'voor Metaal constructies te Luik in 1930, buiten be zwaar van 's lands schatkist, de heeren-. Prof. Ir. N. C. Kist, hooglceraar .aan de Technische HoogcschoolIr. J. E. Inckel, directeur van het Technisch Bureau van het Departement van Koloniën; lr. P. Joosting, hoofdingenieur, chef van het Bruggenbureau der Nederlandsehe Spoorwegen. ZUIDERZEESTEUN De Minister van Arbeid heeft gister ach tereenvolgens de gevolmachtigden van de 'Arbeidskrachten in 't drooggelegde gebied. N. V. Philips en van den Nederlandschen i Bond van Radiohandelaren en den Bond Het bestuur der Generale Commissie Zui- in Radio-ondernemers ter bespreking bij derzeesteunwet beert do aandacht van dc ch genoodigd inzake de bekende licentie-gemeentebesturen gevestigd op het vol gende. kwestie. Nadat heide partijen haar standpunt had- in toegelicht, is onder leiding van den Minister een gemeenschappelijke bespre king gevolgd. Daarna hebben op verzoek van den Mi nister partijen de bespreking in den namid dag voortgezet. Deze bespreking zal. naar wij vernemen, begin der volgende week worden vervolgd. DROOGMAKING DER ZUIDERZEE Er heeft zich te Enkhuizen een comité ge •ormd, o.a. bestaande uit de heeren P Sluis, dir. van Sluis en Gmot's Kon. Zaad teelt en -handel. J. J. Sluis, directeur van den Zaadhandel firma Gehr. Sluis. A. Sluis directeur van den Zaadhandel A. Sluis. J de Veen, voorzitter van de Visseherijveree niging te Enkhuizen, allen te Enkhuizcii. is voor de wettelijke regeling, indien W. Kooyman en P. Slinger, bloembollen i Het besti zij zi^h maar aansluit by het werktijden-1 kweekers te Andijk. en Th. Roosje, voorzi» kont hierbij Het laat zich aanzien dat. wanneer na de drooglegging der Wieringèrmeer, welke bin nen afzienbaren tijd tc wachten is, de werk zaamheden in het drooggelegde gebied een aanvang nemen, er vraag zal ontstaan naar geschikte arbeidskrachten, o. m. grondwer kers landarbeiders, ten einde daarbij te wor den tewerkgesteld. Om voor plaatsing als bovenheloeld in aanmerking te komen, moeten gegadigden beschikken over een zekere mate van ge oefendheid in grondwerk en landarbeid. Ten einde de kansen van hehnghebben don en zoons van belanghebbenden in den zin der Zuiderzeosteunwet op plaatsing in den Wieringermeerpolder, welke de Gene rale Commissie gaarne zooveel mogelijk wil bevorderen, te vergrooten. is zij bereid be langhebbenden en zoons van belanghebben den. die zulks wenschen, in de gelegenheid te stellen zich te bekwamen in grondwerk landarbeid. der Generale Commissie fee- dat het van belang is dat zonderlijke invoering daarvan onder vonden, geheel of gedeel tel y-k opheft, [schaffen „Cl C1 T a mmtrH/f a droogmaking der Zuiderzee L. AlibMA. baarheid daarvan. ging „De Tuinbouw" gegadigden voor deze opleiding I spoedig mogelijk aanmelden, ten einde in Het stelt zich ten doel meer licht te ver- het tijdsbestek, dat nog rost. voordat met de Rnff/v*. v--* tegen van dewerkzaamheden in den Wieringenneerpol- n do uitvoer- der wordt hegonncn, zooveel mogelijk vak- I kennis op te kunnen doen. het voor Tegemoetkoming in de kosten voor de hierbedoelde opleiding kan door betrokke nen worden aangevraagd door invulling van de daarvoor bestemde formulieren, welke verkrijgbaar zijn ter secretarie van hun woonplaats, terwijl ter zake gewenschte na dere inlichtingen gaarne door de Generale Commissie worden verstrekt. DE MOLEN DE NACHTEGAAL De Noordendjjk te Dordrecht was tat voor een dertig jaren van de Noordeupoort af tot bijna aan den Kop van 't Land,, bezet met tal van houtzaagmolens pal trokken en bovenkruiers benevens één korenmo len, de Kijk over den Dijk. Van al die houtzaagmolens, de Duinen, de Jager, de Windhond, de Zwaan, het Hert, de Nachtegaal, de Blauwe Molen, het Fo>*. tuin enz. is ten slotte door bet turret gaan van den houthandel en het zagersbedrijf slechts één exemplaar, de Nachtegaal op den hoek van de Oranjelaan overgebleven! Tal van schilders, teekenaars en foiografen hebben hun hart daaraan opgehaald. Ik noem slechts de pracht houtsnede van Jan l"h. Giessen te 's-Gravenhage. Maar de eigenaars lieten zich niet veel aan den molen gelegen liggen, liet schijnt zelfs, dat men met eenig opzet den laatsten der Mohikanen heeft laten ver^Élen en thans is de staat van verwording en ver waarloozing zoover, dat de tegenwoordige eigenaar, de heer J. A. van Tilburg, hem reeds van zijn wieken heeft ont laan en van plan is hPin maar geheel te slaopen. Het schijnt, dat pogingen om de Nachtegaal weer in behoorlijken staat te brongen. wei nig kans van slagen zullen hebben, maar er mng toch zeker wel eens op gewezen worden, dat op deze manier het karakteris tieke van ons landschap teloor gaal! ONZE WEGEN nieuwe weg in Laag-Boskoop is voor het verkeer opengesteld. De oude weg zal nu worden weggebacgerd ten behoeve van den spoorweg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1930 | | pagina 1