GEMEENTEZAKEN Uit den Omtrek. DONDERDAG 26 SEPTEMBER 1929 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS VAN HET STADHUIS. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Lelden brengen ter algemeen e kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. M. J. F. van der LelieMeys, om vergunning tot Ihet oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovcngrond- sohe aftapinnichting in en op het trottoir in de Doezastraat vóór het perceel Doezastraat no. 35, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie E Nos. 1649 en 1650, en b. de N. "V. American Petroleum Compaaiy om vergun ning tot het uitbreiden van de ondergrond sche bewaarplaats voor benzine met. aftap- inrichtimg in en op den Apothekersdijk te- geover het perceel Apothekersdijk No. 29, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectic H No. 3167, is verdaagd. AUG. L. REIMERINGER, Weth. Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. 3 OCTOBER EN ALASTRIM HET FEEST GAAT DOOR. Hedenmorgen is op de vergadering van het College van Burgemeester en Wethouders besproken de vraag of het wenschelijk was de feestviering op 3 October in verband met de in andere steden heerschende besmettelijke riekte Alastrim te beperken of af te lasten niet het oog op eventueel gevaar voor besmet ting, dat zou kunnen ontstaan, doordat veel menschen van elders op dien dag onze stad tullen bezoeken. Het resultaat van deze bespreking was, dat K- en W. besloten ten opzichte van de feest viering geenerlei beperkende maatregelen te treffen. DE 3-OCTOBER FEESTVIERING HET PROGRAMMA. In een fraaie omslag, waarop door Jan le Quack de optocht „De Rijn" symbolisch in beeld gebracht werd, is weder verschenen bij de N. V. Boek- en Steendrukkerij Eduard IJdo de feestwijzer voor de veertigste feestviering van de 8 October-vereeniging. De inhoud wijkt weinig af van die van vorige jaren in zooverre het de algemeene dagindee- ling betreft, want overigens kan men er ver- «chillende nieuwe festiviteiten in opmerken. De feestelijkheden vangen ditmaal reeds aan op 1 October, wanneer des avonds in de Stads gehoorzaal een kunstavond wordt gegeven door de zangvereeniging „Sursum Corda" met wel willende medewerking van mej. Maartje Offers, soliste. Voorts valt op in dit program ma, dat men getracht heeft vooral ook de kinderen weer bij de feestviering te betrek ken, waarvoor men als middel gevonden heeft een tweetal voorstellingen van het jeugd- tooneelspel „Dik Trom" op Woensdag 2 Octo ber, terwijl op den dag zelf des morgens van 8,30 tot 10 uur op de Jan van Houtkade auto pedwedstrijden worden gehouden. Overigens worden des morgens de gewone feestelijkheden gehouden: koraalmuziek in het v. d. Werf park en uitdeeling van haring en wittebrood. Den geheelen dag verleenen natuurlijk weer «en groot aantal muziekcorpsen hun meder werking. Het hoogtepunt van den dag is, zooals altijd, het middagfeest. In het programma schrijft de heer Jan de Quack een aardig gedichtje over de optocht „De Rijn', waarna deze optocht zelf in geuren en kleuren wordt geschetst, waarbij eenige teekeningen tusschen de tekst zijn afgedrukt. Ook des avonds worden de gewone feeste lijkheden gehouden en wordt besloten met een luisterrijk vuurwerk. Behalve de advertenties, die er een klem boekdeel van maken, beslaat het programma een vijftig pagina's en het spreekt van zelf, dat daarin heel wat interessante bijzonder heden voorkomen. Wie mee wil doen aan dc feestviering, dient deze feestwijzer in zijn bezit te hebben. DE KORAALMUZIEK OP 3 OCTOBER. Niemand zal ontkennen, dat de Koraal muziek die des morgens on het van der Werf- park wordt gegeven een van de mooiste nummers is van den dag. Zij geeft wijding aan den dag en hoezeer zij op prijs gesteld wordt bewijst wel het groot aantal nschen dat zich steeds in den omtrek van het park verdringt tijdens deze muziek. We willen dan ook gaarne de aandacht vestigen op de generale repetitie die tot dit doel a*. Zaterdag 's avonds 9 uur in het [Waaggebouw wordt gehouden. Zeer drin gend wekken wij alle zangeressen en zangers op deze repetitie bij te wonen en ook op den dag zelf de koraalmuziek daadwerkelijk te steunen. Er zijn toch in onze stad izangver- eenigingen genoeg en wanneer de leden daarvan zooveel mogelijk aan de zang deel nemen zal de grootsche indruk van de koraalmuziek weder versterkt wordt. Men ontbreke dus noch Zaterdagavond noch Donderdagmorgen. GEMEENTERAAD De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Maandag 30 September 1929, des namid dags te twee uur, in het Stedelijk Museum (Lakenhal). De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemd raadslid, den heer G. de Meij. 2. Benoeming van een lid der Commis sie, bedoeld in art 2, le lid, sub 3o der ver orden..*^, houdende Reglement voor de 'c--ids- en dienstvoorwaarden van het per soneel in dienst der gemeente Leiden (vac.- H. J. Baart). 3. Benoeming van twee Curatoren van het Gymnasium. 4. Benoeming van een tijdelijk leeraar in het Fransch aan het Gymnasium, voor den cursus 19291930. 5. Praeadvies op het verzoek van mcj. J. M. Bosch, om eervol ontslag als onderwij zeres in het teekenen aan de Meisjesschool voor U. L. O. 6. Voorstel tot overname in eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strookje grond aan den Zoeterwoudschen weg, kad. bekend Sectie O, No. 1S3 god. 7. Voorstel om B. en W. te machtigen een gedeelte van de voortuinen, behoorende tot de perceelen Stationsweg Nos. 25 en 23, bij de gemeente in eigendom over te nemen. 8. Voorstel in zake de overdracht aan de provincie Zuid-Holland van den eigendom van de onder de gemeente ITillegom gele gen brug over de Trekvaart (Kalkovens- brug) met oprit, kad. bekend gemeente Hillegom, Sectie A No. 2636 ged 9. Voorstel tot verkoop van een stuk grond aan de Fruinstraat, kad. bekend Sec tie M no. 4321 ged, aan Prof. Dr. F. Mul ler Jzn. WAT DE STADHUISBRAND HEEFT GEKOST In de raadsvergadering van 6 Mei jj. de den |B. en W. naar aanleiding van een dooi den heer Schüller, ingediend, doch. later in getrokken voorstel, de toezegging, te zijner tijd een opgave te verstrekken v.» de uit gaven, die ter zake van den stadhuisbrand zijn gedaan. Bedoelde opgave is thans, nu het in totaal benoodigde bedrag voor inrichting en meu bileering van kantoorlokalen en voor recon structie der administrates met eenige juist heid kan worden benaderd, in de Leeskamer ter visie gelegd. Met inbegrip van een post voor onvoorzie ne uitgaven, vermeldt de staat wegens ge dane en vermoedelijk nog te doene uitgaven een eindbedrag van f 176.(i£)0, zoodat het bij raadsbesluit van 4 Maart 1929 toegestane voorloopigc crediet van f 50.000 met f 126.000 dient te worden verhoogd. Tevens behoort htans op de begrooting te worden geregeld de ontvangst van de assu rantiepenningen. De gemeente competeerde deswege f 1.239.188.20. Aangezien echter de voor rekening van assuradeuren gekomen expertisekos'.en ad f 1537.21 formeel over de gemeentekas liepen, moet onder de ontvangsten worden geboekt f 1.239.188.20 f 1.537.21 f 1.240.725.41. Daartegenover moest onler de uitgaven van de ramp genoemde som van f 1.537.21, alsmede de door de gemeente verschuldigde afmaakprovisie ad f 12-407.25 worden opge nomen. Vermits van de schade-uitkeering een bruto bedrag van f 3.0S5.07 ten bate van de Laken hal komt, wordt op hoofdstuk VIII, 16 van den kapitaaldienst voor de ontvangst van dat bedrag uitgetrokken de post „Schade- uitkeering wegens bij den brand van het Stadhuis verloren gegane kunstvoorwerpen, behoorende tot do verzameling van de La kenhal f 3.085.07". In aansluiting daarop wordt op dat hoofd stuk in uitgaaf gebracht: a. Uitkeering aan de Commissie voor de Lakenhal van het netto-bedrag der assuran tiepenningen wegens bij den brand van het Stadhuis verloren gegane kunstvoorwerpen f 2.944.15; b. Kosten gevallen op de uitkeering door assuradeuren van de sub a bedoelde assu rantiepenningen f 140.92. Ten einde te voorkomen, dat de gewone •dienst uit de ramp voordeel zou trekken, zal ^aan het einde des jaars do gekweekte rente over het niet-verbruikte deel der assurantie som ook indien de gemeente de gelden tijdelijk in eigen dienst mocht aanwenden bij de ontvangsten ter zake van den brand worden gevoegd. Dit zal eveneens geschieden met de bespaarde kosten van onderhoud van het voormalige raadhuis. Daartegenover mo; gen dan uiteraard de huren van de gebou wen en lokalen ten laste van den correspon deerenden uitgaaf-post: „Kosten voor voor zieningen in verband1 met den brand van het Stadhuis" worden gebracht. Dienovereen komstig is -in de ter visie gelegde opgave van uitgaven wegens huren tot 31 December a.s. begrepen een bedrag van f 6040. Op hoofdstuk II van den kapitaaldienst is nu, voor de ontvangst van de assurantiepen- ningen, en' voor verdere ontvangsten ter zake van den brand, een post geopend, lui dende: „Fonds voor het treffen van voorzie ningen in verband met den brand van het Stadhuis en voor den bouw van een nieuw Stadhuis", waarop thans kan worden uitge- getrokken I 1.240.725.41 f 3085.07 f 1.237.640.34. De post geldlcening ad f 50.000 die aanvankelijk tegenover het voorloopige crediet als middel tot dekking was aangewe zen, kan nu worden afgevoerd. Om het saldo van het fonds gescheiden tc houden van het algemeene.saldo van het be- grootings-hoofdstuk, is voorts bij wijze van afsluiting een overboekingspost op den vol genden dienst opgenomen. UITBREIDING VAN HET GYMNASIUM Reeds eenigen tijd doet zich aan het Gym nasium de behoefte gevoelen aan vermeerde ring van het aantal leslokalen. In den vori- gen cursus werd voorloopig in de behoefte voorzien door het natuurkunde-lokaal tot leslokaal tc bestemmen en het onderwijs in dc natuurkunde te doen geven in het schei- kunde-lokaal. Nu echter het aantal klassen in den tegen- woordigen cursus wederom met één is ver meerderd en Curatoren van het Gymnasium vermindering van het aantal klassen in de toekomst niet waarschijnlijk achten, behoort thans definitief in de behoefte aan lesloka len te worden voorzien en moet aan het na tuurkunde-lokaal zijn eigenlijke bestemming worden teruggegeven. Uitbreiding met twee leslokalen is derhalve noodig. Aangezien reeds aanstonds vast stond, dat voor deze uitbreiding beslag moest worden gelegd op de woning van den claviger, is die woning bereids ontruimd en is den claviger voorloopig a]s woning aangewezen een ge deelte van het aan de gemeente toebehoo- rend perceel Hartesteeg 3—5. Intusschen is overwogen, op welke wijze definitief in do huisvesting van den claviger behoort te wor den voorzien. Na verschillende plannen tot verbouwing van het gymnasium-gebouw cn- der opgen te hebben gezien, zfjn B. en W. van oordeel, dat een goede oplossing kan worden verkregen door de twee vertrekken tusschen de rectorskamer en de vestibule te veranderen tot één leslokaal en door de rec torskamer eveneens tot leslokaal te bestem men. De rectorskamer met bijbehoorende wachtkamer zullen worden ondergebracht in de voormalige woning van den claviger. Onder mededeeling, dat de kosten van de voorgenomen verbouwing, alsmede die van hot aanschaffen van banken, kachels, lam pen, gordijnen, vloerbedekking, enz. op ccn bedrag van f 6500 worden geraamd en dat zoowel Curatoren van het Gymnasium als de Commissie van Fabricage zich met een en ander kunnen vereenigen, geven B. en W. den Raad alsnu in overweging door vaststel ling van den hierbij overgelegden bcgroo- tingsstaat model D, dienst 1929, groot f 6500 dc noodige gelden beschikbaar te stellen voor dc boven aangegeven verbouwing vai het Gymnasium. AANKOOP AMBULANCE-AUTO VOOR DEN G. G. D. - VERBETE RING VAN HET ZIEKENVERVOER Blijkens rapport van den Directeur van den Geneeskundigen Dienst is de in 1922 aangeschafte Fordauto, voor vervoer van on gevalspatiënten door den Eerste Hulpdienst, geheel versleten en voor het verder gebruik niet meer geschikt Dit gaf den Directeur aanleiding, om te overwegen of het geheele ziekenvervoer niet op betere leest kon worden geschoeid. Immers, nu de Fordauto van den Eersten Hulpdienst versleten was, leek het hem een geschikte gelegenheid tevens in het vervoer van lijders aan besmettelijke en niet-besmet- telijke ziekten hetwelk tot nog toe plaats had in eenzelfde oudenvetsch rijtuig veran dering te brengen. Dit rijtuig wordt na ieder vervoer van een lijder aan een besmettelijke ziekte ontsmet en na die ontsmetting meestal weer spoedig gebruikt voor het vervoer van een lijder aan een niet-besmettelijke ziekte. Dat het voor laatstbedoelden lijder bijzon der onaangenaam is, om in een naar lysol of formaline riekend rijtuig te worden ver voerd, zal wel geen nader betoog behoeven. Bij schrijven van 23 Februari/28 Maart j.l. stelde de Directeur daarom voor het geheele ziekenvervoer gedurende 5 jaren uit te be steden bij de firma Dieben voor de som van f 6600 's jaars. Deze firma zou zorgen voor een auto voor den Eersten Hulpdienst, een auto uitsluitend voor het vervoer van besmet telijke zieken en een auto uitsluitend voor niet-besmettelijke zieken. Zij nam daarbij op zich voor het geheele vervoer te zorgen. De gemeente zou op .jiie wijze ten allen tijde de volledige beschikking hebben over drie ziekenauto's, aangezien deze auto's niet voor particulier gebruik mochten dienen. In de Commissie voor den Geneeskundigen bienst maakte dit voorstel een punt van era stige overweging uit Na langdurig wikken en wegen in ver band met de hooge kosten, adviseerde zij ten slotte tot aanneming van het voorstel van den Directeur, omdat deze zich niet verant woord achtte, indien hij niet steeds de volle beschikking over het noodige vérvoerTmate riaal had. Ook B. en W. kwam een jaarlijksche uit gave van f 6600 bijzonder hoog voor, gelet op het betrekkelijk geringe ziekenvervoer van gemeentewege en in aanmerking nemende, dat de auto's eigendom van de firma Dieben bleven. B. en W. hebben daarom overwogen, of het niet mogelijk was op voor de gemeen te minder bezwarende wijze het ziekenver voer toch aanmerkelijk te verbeteren. Zij meenen daarin te zijn geslaagd. De Fordauto van den Eersten Hulpdienst dit staat wel vast moet door een andere auto worden vervangen. De hieraan verbon den kosten zullen, als een uitgaaf in eens, bedragen f 5000. De gemeente komt dan in het bezit van een betere auto, waarin tevens een brancard is geplaatst, zoodat de getroffene in liggende houding kan worden vervoerd; deze ito zal ook een langeren levensduur dan o jaren hebben. De bediening wordt door de firma op de bestaande voorwaarden voortgezet. Wat het vervoer van lijders aan hiet-be^ smettelijke ziekten betreft, achten B. en W. het niet noodig daarvoor van gemeentewege een ziekenauto, die vermoedelijk f 9000 éi f 10.000 zou kosten, aan te schaffen. De firma Dieben toch beschikt over nieuwe ziekenauto's, die aan alle redelijke eischen voldoen. Zij is bereid alle lijders, die op last van den Geneeskundigen Dienst moeten wor den vervoerd, te vervoeren tegen den prijs van f 4 per geval. Deze prijs berekent zij ook voor liet vervoer vanwegb de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging en van de ver- plegings-afdeeling van de Coöperatie „Voor uit". Omtrent de verbetering van het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten zouden B. en W. de beslissing nog een korten tijd willen aanhouden. Tot nog toe vindt dit vervoer evenals het vervoer van lijders aan niet-besmettelijke ziekten plaats door bemiddeling van den Gemeentelijken Reinigings- en Onismettings- dienst. Na invoering van de auto-tractie bij dien dienst is het oogenblik aangebroken, om te overwegen of het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten ook in de toekomst •door bemiddeling van d«ien dienst zal ge schieden, dan wel op andere wijze. In den geest van bovengenoemde regeling dienen B. en W. thans een voorstel in. VERBETERING VAN HET UTRECHTSCHE JAAGPAD Door het maken van de nieuwe schoeiïng langs het Utrechtsche Jaagpad is het weg dek van dit pad zoozeer omgewoeld, dat een verdergaande voorziening ter zake thans noodzakelijk is geworden. Deze voorziening kan niet bestaan uit het aanbrengen van een nieuwe grintverharding, aangezien deze, ook indien zij werd aangebracht op een ge walste onderlaag van puin, niet voldoende sterk zou zijn met het oog op het zwaardere en drukke vrachtverkeer, dat tengevolge van de nieuwe schoeiïng en het uitdiepen van het vaarwater ter plaatse thans op het Utrechtsche Jaagpad plaats vindt en vérder nog verwacht moet worden. Aan den ande ren kant achten B. en W. echter een klin kerbestrating, waarmee een bedrag van f 11000 gemoeid zou zijn, niet noodzakelijk. De keuze is derhalve gevallen op een teer- macadamweg, welke verkregen wordt door op een gewalste onderlaag van bij de ge meente in voldoenden voorraad aanwezig klinkerpuin een 5 6 c.M. dikke laag aan te brengen, bestaande uit harde, z.g. getem perde hoogovenslakken, welke met een be paalde soort toer omhuld zijn. Met deze soort van wegen zijji elders goede resultaten be reikt; cr wordt 5 jaar garantie op gegeven. De kosten bedragen bij een te behandelen wegoppervlak van 2400 M2, gelijk op dc i gelegde kaart in roode kleur is-aangegeven, met inbegrip van het maken van tegeltrot- toirs op enkele gedeelten f 8700, welk bedrag geput kan worden uit. het „Fonds van stads verbetering, werkverschaffing en andere so ciale doeleinden. In dezen geest doen B. en W. den Raad een voorstel. Nederlandsche Fabriek van Doby-stokers en andere werktuigen te Rijswijk. 14. Praeadvies op het verzoek van de Vereeniging voor Wettelijke Dierenbescher- gen op te nemen, die er op gericht zijn de ming, om in de bouwverordening bepalin- redding van vee bij brand uit veestallen te vergemakkelijken. 15. Voorstel om aan de Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingsvereeniging „Lei den en omstreken" een jaarlijksche subsi die toe te kennen en tot vaststelling van den desbetreffenden begrootingsstaat. 16. Praeadvies op het verzoek van de afd. Leiden van de Vereeniging tot Verbetering van het Lot der Blinden in Nederland, om A'erhooging van de haar toegekende subsi die over 1929. 17. Praeadvies op.het adres van de Lan delijke Federatie van Bouwvakarbeiders in Nederland en den Nederlandschen Federa tieven Bond van Personeel in Openbaren Dienst, inzake het doen uitvoeren in eigen beheer van alle bouwwerken der gemeente 18. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor het maken van een nieuw wegdek op het Utrechtsche Jaagpad; b. om het verzoek te dezer zake van de bewoners van het Utrechtsche Jaagpad als afgedaan te beschouwen. 19. Verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan het Gym nasium, de Hoogere Burgerschool met 5- jarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden. 20. Verordening, houdende regeling van de jaarwedden der leeraren aan de Kweek school voor Onderwijzers en Onderwijzeres sen te Leiden en aan de aan die Kweek school verbonden afzonderlijke cursussen. 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbouwing van het Gymnasium en de aanschaffing van meubilair. 22. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden voor den aankoop van een ambulance-auto, in clusief ziekenbrancard, voor den Eerste» Hülpdienst; b. tot goedkeuring van de -opdracht aan de firma Wed. C. Dieben en Zn. van hef vervoer van lijders aan niet-besmettelijke ziekten. 23. Voorstel tot vaststelling van een be grootingsstaat, dienst 1929, in verband met de ontvangsten en uitgaven ter zake van den Stadhuisbrand. BOSKOOP. JEUGDAVONDEN. In de eerste week van October zullen in de Nutsbewaarschool de jeugdavonden wederom een aanvang nemen. De jongens worden op deze jeugdavondc-n gezellig en nuttig bezig gehouden en worden bekwaam gemaakt in het vervaardigen van allerlei houtsnijwerk. KATWIJK. INENTING. In verband met de heerschende alastrim zal door B. en W. gelegenheid worden gegeven om zich te laten inenten of herinenten, te Katwyk aan Zee op Dinsdag 1 Oct. nam. 2 uur in de gemeentezaal en te Katwijk aan den Rijn cp Woensdag 2 October 's nam. te 2 uur in het gemeentehuis. Dr. Cleveringa zal de han deling verrichten. 10. Voorstel tot verkoop van een stuk grond aan den Rijnsburgenveg, kad. be kend Sectie P no. 1396 ged., aan mevr C. A. E. van Andel, wed. van H. P. Koning. 11. Voorstel tot verkoop van verschillende perceelen of gedeelton c.a., gelegen aan en nabij de gestichten „Endegeest' c.a.. aan den Staat der Nederlanden in verband mot de verbetering van den Rijksweg 's-Gravenha- ge—Noord-Hollandsche grens, tusschen den Lagen Morschweg en de Leidsche Buurt 12. Voorstel tot het indienen van bezwa ren tegen een aanslag in de plaatselijke inkomstenbelasting, dienst 1928—1929, in een andere gemeente. 13. Voorstel: a. om de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest" te machtigen tot de aanschaffing van twee Doby-stokers ten behoeve van dp gestichten „Endegeest en Voorgeest'- b. om de levering en het bedrijfsvaardig opstellen van de sub a bedoelde Doby-sto- vnvn rmdr-r-jbirids op te dragen aan de N.V. DE KOSTELOOZE INENTING Van de gelegenheid: tot kostelooze inen ting, hetgeen "vanaf gister voorloopig iederen Woensdag- en Zaterdagmiddag van twee uur tot half vier op drie plaatsen in de a.ad kan geschieden, wordt door die inwoners een dankbaar gebruik gemaakt. Vooral aan de Stadsgehoorzaal, waar legenheid tot herinenting is voor personen boven 14 jaar, stonden den geheelen middag honderden personen geduldig hun beurt af te wachten. Reeds een uur voor den aan vang vormde each ©en queue van wachi: en den en te half vier werd de stoet gestoten. Toen zag het er evenwel naar uit, dat de behandeling van de wachtenden nog geru: men tijd zou in beslag nemen. HOOGER-ONDERWIJS- PERSONEEL De afd. Leiden van den Bond van Hooger- Onderwijspersoneel heeft in een Woensdag avond gehouden vergadering de volgende motie aangenomen: 1 De afdeeling Lelden, kennis genomen heb bende van de voor hét 'personeel op de Staatsbegrooting 1930 voorgestelde bevorde ringen, gehoord verschillende uitdrukkingen van ontevredenheid over het niet in vervul ling gaan van gerechtvaardigde wenschen, draagt het Bestuur op spoedig een nieuwe vergadering uit te schrijven en in afwach ting daarvan een grondig onderzoek in te stellen en de noodige gegevens te verzame len, besluit nu reeds al het mogelijke te doen om aan den minder gèwensch'en toestand van het personeel bij het Hooger Onderwijs in het algemeen en bij de Rijksuniversiteit te Leiden in het bijzonder een einde te ma ken. AANBESTEDING Namens den Garmiaoenscominandan t werd gistermiddag 'ie 12 uur in de Doelenkazerne aanbesteed: het weghalen der paardenmest (turfmest en stroomest) over het tijdvak 1 November 192931 October 1930. Ingeschre ven was als «volgt: Flinterman, Rijswijk turf 7.5 ct., stroo 9.5 ct., per paard en per dagi, H. B. dé Heijden, Leiden turf 5.5 ct., stroo 7.25 ct., F. Poot en Boonstra, Rijswijk turf 6.5 ct., stroo 9.5 ct., F. Paalvast, Den Haag turf 5.9 ot., glroo 8.1 ct., Peeters, Loos duinen turf 3.5 ct, stroo 5.4 ct, A. C. v. d, Zalm, Den Haag turf 2.5 ct, stroo 5.5 ct, fa. Boonstoppel, den Haag turf 5.5 ct., siroo 7 ct., S. J. v. d. Zalm, Den Haag turf 4.5 ct., stroo 6.5 ct., J. A. Vreeburg, Leiden turf 5.5 ot, stroo 7.25 ct. De levering wend voorloopig gegund aan den heer Flinterman als hoog- S'.e inschrijver. AANRIJDING Gistermiddag even vóór 2 uur is een 6-ja- ri'g meisje, dat op den Lagen Rijndijk pldt- seling den weg wikte oversteken, door een rijder aangereden. Het voorwiel van dé fiets ging het kind over een der boenen, tenge volge waarvan het brak. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. Het. kind is daarop naar d'e ouderlijke woning in de Kooilaan gebracht. DE STRAATCOLLECTE MET MUZIEK Het muziekcorps van het 6e regiment Veld- Artillerie, dat Zaterdag a.s. een rondgang door Leiden maakt, ten einde steun te ver leenen by de openbare inzameling ten bate van het Sanatoriumfonds der onderofficieren, zal den volgenden weg nemen, afmarsc'n 2 uur nam. uit de Doelenkazerne: VarkenmarktX, Noordeinde, RapenburgX, KaiserstraatX, Boisotkade, Heerenstraat X EoninginnolaanX, Heereir .vaatX» Jan van HoutkadeX (bij de Koren, .-straat), Plar.i- soenX, WasstraatX. Cobet: LnatX, Burggra- vf.rlaanX, Hooge Eijr.dyk, Plantage X, Hooge- woerd. Wat er steeg, HooigrachtX, Nieuwstraat Hooglandsche KcikgrachtX, Haarlemmer straat, Beestenmarkt^, OegstgeesterlaanX "I en PapendrechtX, lar.gs de Stationsweg heen en terug. Op de met een X gemerkte punten zal mu ziek worden -.emaakt en gecollecteerd roor het Sanatoriumfonds. HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving. 25 Sept. J. J. Drewcs Scheepswerf v.h. C. de Graaf. Voorschoten, Riindijk 88. Scheepsbouw. E.: J. J. Drewes, Voorschoten. Wijziging. 25 September. Wed. A. Farmer— :cr cn Zcr.en's Leder- Lüm- en WoDendcken- fab: leken en Wolhandel. Leiden, Zoeterwoud- schesingel 48d. Het kantoor is d.d. 16 September 1929 ver plaatst naar Den Haag, de Sillestraat 114. HAZERSWOUDE Burgerlijke Stand. Gehuwd: .T Pels 26 j. on J van Beek 27 J. - L J Zandstra 33 J. en P van Vliet 26 J. P Starreveld 26 j. en A H de Wilde 21 j. Eeva.ll en: J KwakkenbosVan Hosuum d. - J de Goede—Hommels d. KATWIJK AAN DEN RIJN POSTERIJEN. De verbouwingen aan het hulppostkantocr vorderen goed. Als het gebouw klaar is zal de nieuwe kantoorhouder zich vestigen. Naar alle waarschijnlijkheid zal hiervoor benoemd wor- cien de heer J. Touw, thans in gelijke betrek king te Oudenhoorn bij Hellevoetsluis, waar het hulpkantoor wordt opgeheven. ERNSTIGE AANRIJDING. Hedenmorgen kwam op het kruispunt Voorstraatvan Egmondstraat bode Vis uit Valkenburg met zijn auto in hevige botsing met de tram. De auto sloeg om en de inhoud, waaronder zes marmeren goalsteenen was •geheel vernield. Ook de auto, vooral het chassis was erg beschadigd. De twee inzit tenden kwamen met den schrik vrij. Bode Vis was niet verzekerd. KATWIJK AAN ZEE OORLOGSSCHADE VERGOED. Er is in den grooten oorlog door de strij dende machten ook van de neutrale rijker, heel wat vernield. Hoeveel schepen der Hollandsche visschers- vloot zijn er niet getorpedeerd! Engeland heeft thans in deze billijkheid be tracht en als vergoeding voor de geleden verliezen een som van 1 millioen gulden ter beschikking van dc Hollandsche reeders ge steld. Bijna een ton worden hiervan de Kat- wijksche reeders, die in den wereldkrijg ter zee verliezen leden, deelachtig. Een enkele bekomt hiervan 20, een andere 15 mille, enz. Onwelkom zal deze versterking van de kas zeker niet zijn. KATWIJK ZEEHAVEN. De -Chr. Middenstandsvereeniging alhier hoopt a.s. Dinsdagavond in „Casa Cara" een vergadering te houden. Het voor Katwijk zoo urgente vraagstuk betreffende den aanleg van een zeehaven zal in deze bijeenkomst behan deld worden. Voornaamste Nieuws. BINNENLAND (blz. 1) Te Zetten is de jaarlijksche vergadering gehouden van de Middernachtzendingsver- eeniging. De Nederlandsche Zondagschuolvereeni- ging heeft te Leeuwarden de 63ste algemeen© vergadering gehouden. De belangstelling voor de tentoonstelling van den Bond Westland is enorm. De minister heeft geantwoord op de vra- gen van den heer Kersten betreffende dê weigering van ongevaccineerde kinderen op een Rotterdamsche school. (blz. 2). De Reedersvereeniging voor de Haringvis- scherij heeft de 14e algemeene vergadering gehouden. Op de Stichting Vogelenzang is vandaag de jaarvergadering gehouden van de Vereen, tot Chr. Verzorging van Krankzinnigen. (blz. 5.) Gister heeft de vakgroep Gemeente-ambt^ naren van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaars- bond een congres gehouden. Te Naaldwijk is de vierde Westlandsche Jeugddag gehouden. Te Prinsenhage zijn twee kinderen door een trein op een onbewaakte overweg ver morzeld. BUITENLAND Blz. 2. Het Kabinet-Streeruwitz in Oostenrijk is afgetreden. De politie-president van Weenen* Schorer, Kabinetsformateur. De Volkenbondsraad gesloten. Mr. Heems kerk uitgenoodigd voor het voorzitterschap van de Haagsche conferentie voor codificatie van het Volkenrecht. Ontevredenheid te Moskou over de bespre kingen van Dowgalewski met Henderson. Weinig optimisme daarover te Londen. Het parlement van Tsjecho-Slowakije ont bonden. Een artikel over de pokken In Engeland uit het jaarverslag van den Engelschen ge zondheidsdienst. (Blz. 5.) In de Fransche winterbadplaats Biarritz had een brutale hoteldiefstal plaats, waar van een Nederlandsche vrouw het slacht offer werd. Weerbericht. KOUDEKERK. Met ingang van 28 Sept. a.s. is de brieven besteller P. van der Voort alhier overgeplaatst by den besteldienst der Posteryen te Leiden. LEIDERDORP. BURGERWACHT. De Burgerwacht van Leiderdorp heeft haar jaarlijksche schietwedstrijd gehouden op de schietbanen te Katwijk. De uitslag is als volgt: le prijs: J. J. Wolff, 2e pr. F. Zand bergen; 3e pr. J. M. de Koning; 4e pr. G. den Braver; 5e pr. J. C. Flijn, 6e pr. Joh. Dompeling, 7e pr. A. Slingerland, 8e pr. Th. de Boer, 9e pr. W. Moraal, 10e pr. G. Groe nendijk, 11e pr. Th. Nagtegaal, l"2e pr. K. van Winkel. Op de vrijen bua.i behaalden de le pr.: J. M. de Koning, '2e pr. J. J. Wolff, 3e pr. J. Dompeling. 4e pr. G. den Braver, 5e pr. G. Groenendijk, 6e pr. J. C. Flijn. De heer G. den Braver was de gelukkige winnaar over 1929 van de wisselbeker, welke door den commandant beschikbaar was ge steld. De proef voor schietvaardigheid werd door kapt. Snijders afgenomen. De navolgende heeren slaagden voor klasse A: F. Zandbergen, J. J. C. Feijn, A. Slinger land, Th. Nagtegaal. Voor klasse B de heeren: Th. de Boer, J. Dompeling, W. Moraal. Daar het sehietseizocn geëindigd is voor scherpschieten, gaat men in het laatst van October weder met de buks beginnen in een der lokalen van de gemeente-school. LISSE. VERVOLG GEMEENTERAAD. V. Vaststelling van een verordening, hou dende verbod tot het telen van bepaalde aardappclsoorten. De volgende verordening wordt aangeno men. Verordening, houdende verbod tot het telen van bepaalde soorten aardappelen, ter voor koming van de wratziekte. Artikel 1. Het is verboden als eigenaar, huurder of gebruiker van gronden in deze gemeente, daarop aardappelen te telen, he kend onder den naam van Bravo, Kampioen, de Wet en Bintje. Artikel 2. Overtreding van het verbod in artikel 1 genoemd, wordt gestraft met hech tenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden. Artikel 3. Deze verordening treedt in wer king on den dag na'dien, waarop zij is af gekondigd. Vastgesteld door den Raad der gemeente Lisse in zijn openbare vergadering van den 23en September 1929. VI. Verkeersregeling langs den H reweg vanaf het |>ostkantoor tot en met het raad huis en een gedeelte Achterweg op Oct. a.s ter gelegenheid van dc te houden harddrn verij. I Ter uitvoering van artikel 7 der Politie j verordening stellen.Burgemeester en Wethou dors den Raad voor tc besluifrn, dat het op den 2en October a.s. verboden zal zijn op den Heereweg vanaf het Postkantoor tot het l'Pnn'Htiiiq, het Vierkant en den Achterweg Barometerstand. Hoogste Stand 777.4 te Berlijn en Frankfoft Laagste Stand 739.5 te Ahurcyri. Zwakke tot matige meest Zuidoostelijke wind, helder tot licht bewolkt, droog, weinig verandering in temperatuur, FIETSERS LICHT OP: Van 2728 Sept. van 7.16 nam. tot 6.26 vra. INGEZONDEN MEDEDEELING. vanaf den Heereweg tot het perceel Achter- weg no. 6 motorrijtuigen of andere voertui gen te plaatsen, tenzij zulks tot het oogen- blikkelijk in- of uitlaten van personen of tot het onafgebroken laden of lossen noodig is. Aangenomen. VII. Kasgeldleening van 160.000.ten liehoeve van den bouw en uitbreiding van bijzondere scholen. Deze gelden zijn noodig voor de uitbrei ding van de bestaande Ned. Herv. School en de nieuw te bouwen R. K. Jongens- en Meisjesschool bij de Beekbrug. De leening zal worden gesloten bij de Coöp. Boerenleenbank alhier tegen 5 rente en y8 provisie. VIII. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. Medegedeeld wordt dat als kweekelinge met akte aan de openbare School is benoemd mej. Boekei tegen een vergoeding van 60 per maand. De heer J. P. Segers brengt verslag uit van de vergadering der Woningboouwvereeniging „Volksbelang" Het voorstel van den Raad om de nieuwe woningen toe te kennen aan die personen die er 't meeste behoefte aan hebben, werd ir die vergadering aangeno men. Een lijst z worden samengesteld. De heer A. H. Schrama vraagt of het waar is dat door den burgemeester verboden is aan enkele menschen om reclameborden aan hun huizen te laten aanbrengen, waar- doo rdeze menschen finantieel benadeeld worden. De Burgemeester zegt dat niet hij maar de Prov. Verordening dit verboden heeft. De heer A. H. Schrama zegt voorts, dat bij het a.s. kinderfeest geen muziek zal kunnen worden gegeven wegens gebrek aan geld. Hij stelt voor van gemeentewege een bijdrage te geven. De heer Verduyn zag gaarne dat het comité dit verzocht De heer Sobels is van oordeel dat de kos ten voor een kinderfeest uit vrijwillige bij- dragen bestreden moeten worden. De heer Noorlandt maant in deze tot voor zichtigheid omdat er altijd nog een groep kinderen is, die aan dit feest niet deelnemen. Hij is persoonlijk voor dit feest, doch we moeten anderen in overtuiging vrij laten. De heer J. P. Segers: Men zou geheel an ders tegenover dit feit staan als het op 31 Aug. gehouden werd, dan was het een Oran jefeest, nu niet. De heer A. H. Schrama betoogt dat dit feest wégons drukte in de bollenbedrijven niet op 3l Aug. gehouden kan worden. Besloten werd B. cn W. te machtigen tot toezegging in dez«. De heer v. Restoren vraagt of het geoor loofd is dat de brug hij den heer Damen gehandhaafd biijft. De leuning steekt een nd iruit. Do Voorz. zegt dat hier met de wegver- broeding op gelet zal worden. De heer J. P. Segers acht het wenschelijk dat op drukke nun ten in dc gemeente do nieuwe interna'ionale verkeersteekens ge plaatst zullen wordm (driehoek met uit- raeptecken). Tevens stolt hij \oor het feest op 2 October a.s. af te lask n wegens gevaar voor AlaslrimbesmeUing. B:'. vonn-tel onder vond echter niet voldoende steun. De heer Verduyn vraagt of revaccinatie in onze gemeente noodzakelijk is voor Alastrim-gevaar. Volgens geneeskundig oor-

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6