DE SLUISWERKEN AAN HET JULIANAKANAAL IN LIMBURG. Een interes sante detailfoto. die een dankbeeld geeft van het maken van een nieuwen sluiswand voor het kanaal nabij Roosteren. ALS DE ZOMER WEER IN 'T LAND KOMT. wordt het strand bevolkt en het meest geliefkoosde vermaak der jeugd is het ezeltje rijden. Een zonnige foto van het Scheveningsche strand. H.M. DE KONINGIN, Z.K.H. PRINS HENDRIK EN PRINSES JULIANA hebben vóór hun vertrek uit Amsterdam nog een bezoek gebracht aan de Nedl Scheepbouw Maatschappij aan de overzijde van het IJ te Amsterdam. Hierboven de Koninklijke bezoekers tijdens de rondwandeling. DE ZWEEDSCHE OCEAANVLIEGERS, capt. Ahrenberg, luitenant Flodcn en Robert Ljiingland die van Stockholm gestart zijn, om een oceaanvlucht te maken langs de Noordelijke route, hebben wegens technische storingen en slecht weer, veel tegenslag. Hierboven de start te Stockholm. IN DEN OUDERDOM VAN 69 JAAR Is In een sana torium te Budapest overleden de laatste minister van Buitenlandsche Zaken der Oostenrijksch- Hongaar- sche monarchie, graaf Julius Andrassy. Graaf Andras- sy was de zoon van den beroemden Hongaarscben politicus van dien naam. Land- en Tuinbouw. HET SLACHTVEEFONDSENGESCHIL. De Bond van Boerenslachtveefondsen heeft besloten het door de slagers en grossiersorga- nisaties voorgestelde amendement (uitbetaling voor kleine afkeuringen in afwachting van de uitspraak der commissie van onafhankelijke en onpartijdige juristen) aan te nemen. De toestand van vóór 1 Mei j.l. zal dan door de fondsen worden hersteld. Thans zal de wijze van oplossing door par tijen worden omschreven en vastgesteld. Wanneer daaromtrent eenstemmigheid is bereikt, zal het comité van actie de door haar genomen maatregelen opheffen. De slagers en grossiers zullen met koopen wach ten, totdat het comité van actie officieel meedeelt, dat de maatregelen zijn opgeheven. CONTROLE OP VEEVOEDER. Het comité inzake veevoeder, opgericht on geveer een jaar geleden, is thans gereed geko men met de opstelling van een ontwerp, dat vrijwillige controle op de samenstelling der ge mengde voeders wil mogelijk maken. Dit ontwerp, na vele besprekingen op het de partement opgesteld door een sub-commissie onder leiding van dr. De Bruyn, directeur van het proefstation te Wageningen, zal, volgens liet „Hbl.", dezer dagen aan den minister wor den aan gaboden. Bedoelde vrijwillige controle is zóo opgezet, dat zij zichzelf kan bedruipen; zij wil den ver bruiker waarborgen, dat in de mengvoeders, die onder controle staan, slechts bestanddeelen voorkomen, die aan den codex voldoen. DE AARDBIENOOGST. Volgons berichten uit Kennemerland ont wikkelen de aardbeivruchtcn zich schitte rend en meent men, dat de aardbeienoogst beter zal worden dan in 1928. DE KERSENOOGST. Bij de verkoopingen van kersen op he" hout in de Betuwe werd naar schatting 7 tot 15 cent per K.G. besteed. In 1928 werd bijna 35 cent per K.G. besteed en waren er boomgaarden, die de helft meer opbrachten dan thans he' geval Is. Te Wijk bii Duurstede en omstreken hebben dezer dagen de jaarlijksche kersenverpachtin gen plaats. De oogst belooft zeer overvloedig te worden. Men beweert zelfs, zelden zooveel kersen op het hout te hebben gezien. Hoogs prijzen worden niet verwacht en voor het plukken zullen waarschijnlijk handen te kort komen, daar veel plukkers bij den wegenbouw werkzaam zyn. Kunst en Letteren. De drukkerij van de „Ringsport Press" te Tennessee levert elke minuut van een werk dag 64 boeken af, gebonden en wel. Dat wordt per jaar ruim elf m i 11 i o e n. DE NIEUWE VONDEL. „DE VRIEND DES HUIZES." Als jongen van een jaar of tien, twaalf hebben we vaak in dit door Neerbosch boek handel (Weesinrichting te Neerbosch) uitge geven maandblad gesnuffeld. Sindsdien was liet geheel uit ons gezichtsveld verdwenen. Tot het nu opeens weer onze aandacht komt vragen. Die we het gaarne schenken. Want „De Vriend des Huizes" maakt zijn naam niet te schande. Het wil in de volle •/.in des woords een vriend zijn voor het gc- heele Christelijke huisgezin. Bijdragen geeft het daarom van belletristische, paedagogi- sche, literaire, godsdienstige, ethnografischo aard, goede foto's (zoo bevat het laatste nun; mer een fijne reproductie van een schilderij: het Mangfalldal), ook lectuur voor de jeugd. Als medewerkers zijn aan deze periodiek verbonden: H. Alkema, A. L. Gerritsen, H. Gordeau Jr., A. L. van Hulzen, Ds. J. H. Kamsteeg. Diet Kramer. Mevr. Hendrika Kuyper—Van Oordt, K. Lantermans, Willem de Mérode, P. Mons, P. H. Muller, P. Ooster- lee, O. Ruysch, C. Rijnsdorp, Mevr. Sevonsmo Themmen. Mr. H. Verkouteren, J. Vijver berg, Mevr. WestnrhrfnkWirtz Gelijk men ziet, uitstekende krachten op verschillend gebied. Uj.L höt Juüi-ux. yermedden we eau artikel van Dr. II. H. Meulcnbplt over „Het geloof van kinderen". Tom dc Bruin behandelt on der het hoofd „Emancipatie" Opstandigcn, Tantalus, Letje. Mr. Verkouteren belicht en kele zijden van het Nederlandsche volkska rakter (vaderlandsliefde, trouw aan de vorst, plichtsbesef, ernst, optimisme en ordelievend heid). P. Oosterlec bemediteert de nederig heid van hart. De nederige monsch is de volle monsch, omdat hij de discipel is van Hem, die niet is gekomen om gediend te worden, maar om te dienen". De nederige monsch kan paradox! daarom juist zijn een karakter van onvergelijkelijke kracht Oosterlee levert hier een prachtig artikeltje, niet gelijk hij anders nogal eens te doen de gewoonte heeft met citaten vervuld; een nadere verklaring echter over „den toon in de Christelijke pers in ons land" zouden we zeer op prijsstellen. Ootmoed sluit immers strijdvaardigheid tegenover verkeerde begin selen niet uit! EEN NAKOMERTJE. Studia Catholica doet een Vondel nummer verschijnen met artikelen van Dr. Sterck: Vondels Eckeerlinge, Prof. Dr. Jac. v. Ginneken: Vondels spelen en heieven; Ad. v. d. Biegelaar: De doodenpoëzi.* hij Vondel; B. H. Molkenboer: Vondel en Erasmus. Tot slot Varia Vondelica. Gemengd Nieuws. EEN ADDER. SNEL SLECHTEN. Te Hoogcveen is van gemeentewege een huis gpslecht, dat zonder vergunning en in strijd met de bouwvereeniging was gebouwd DOODELIJK MOTORONGELUK. De zoon van den slage' Meijer te Leerdam dit met zijn motorrijwiel van Lexmond kwam is door tot nog toe onbekende oorzaak ver ongelukt en gedood onder Zwaanskuikcu (gem. Hei- en Boelcop). Het motorrijwiel lag op den harm, de ongelukkige in een sloot. TREINONTSPORING. Men meldt ons uit Lage Zwaluwe: Op het stations-emplacement ontspoorde Donderdagavond een tender van een jumbo- locomotief, welke werd beschadigd. De spoor staven werden verwrongen. De ongevallen- ploeg uit Roosendaal werd gerequireerd om een en ander te herstellen. DOOR HET HEMELVUUR. Te Grondboek in de gemcentp Heenvliet t'Z.'H.) sloeg de bliksem in de boerderij van Schols. Het gebouw brandde tot den grond toe af. 'n ZONDERLING NESTHOEKJE. Te Leur (N.Br.) heeft een zwaluwenpaar in het portaal van een woning zijn nest ge- nouwd op een lampekap. De bewoners laten om het bijzondere eze diertjes hun gang gaar Vraag en Antwoord. Vragen moeten vergezeld gaan van 20 cta. ran postzegels, zullen zij voor beantwoording n aanmerking komen. Vragen, welke een algemeen barakter dragen, zullen in de krant worden beunt- voord de andere pei briet. 170. H. de H. te R. De inkomstenbelasting zal ongeveer bedragen (Rijksinkomstenbe lasting inbegrepen) f 32. Dc personeele be lasting pl.m. f 7.50. De inkomstenbelasting gaat eerst in op 1 Mei 1930 en de personeele Belasting op 1 Jan. 1930. Het is niet onmo- eelijk, dat tegen dien tijd de belastingtarie ven verandering ondergaan en dat dus de hierboven genoemde bedragen iets afwijken. Met ingang van 1931 zullen deze cijfers ze ker verandering ondergaan, indien de bij de Eerste Kamer aanhangige wet op de fi- nancieele verhouding tusschen het Rijk cn de gemppnte wordt aangenomen. 171 N. N. to N. 1. Het is gewoonte, dat z.g. „mnandkamers" per maand worden op gezegd. De huur zal waarschijnlijk wel eens per maand betaald zijn. Pe hospita is dus zeker in haar recht. U is dus verplicht de achterstallige huur te betalen 2. Wanneer niet te goeder trouw was op gegeven. zoudt u zeker boete krijgen. Ver moedelijk loopt u daar thans van vrij. 3. f 31.—. 4. Probeert u eens de gaatjes met petro leum vol te spuiten. 172. A. B. «e C. Volgens art. 144 van het Wetboek van Strafrecht wordt hij, die wet telijk als getuige opgeroepen, wederrechte lijk wegblijft, gestraft met een geldboete van ten hoogste zestig gulden. 173. W. d. W. te A. Een fox-terrier of een bunzinghond zullen er wel voor zorgen, dat u van de plaag verlost wordt; deze heide hondensoorten zijn fel op dergelijk gediprte. Bij de Uitgeversmij. „Kosmos" Amster- dam Centrum, Singel 24, kunt u tegen den prijs van 75 cent vorkriitron uit de serie „Weten en Kunnen" no. 45 Wat moet ik als land- of tuinbouwer van schadelijke en nut tige dieren weten? 174. Vrager te Tz. 'n Makelaar wordt be- eodigd door de nrr.-rechthank, binnen welks ressort men woont De aanvrage daartoe moet gesteld op een zegel ven 30 cent. Het vak, waarvoor men als makelaar wil optre den, moet daarbij opgegeven worden (assu rantiön, hvpotheken, losse of vaste goede ren etc.). Het Openbaar Ministerie wordt ge hoord. De K. v. K. der woonplaats moet gunstig adviseeren. F.r zijn vele schriftelijke cursussen die opleiden Uiteraard is praktische werkzaam beid op een kantoor van een makelaar ver eischt Hoe lans? de voorbereiding duurt weten we niet. Daar is geen officieel voor geschreven tijd voor maar zeker ecnige jaren. II kunt verde»- inlichtingen vragen bij een der bestaande schriftelijke cursussen. Uiteraard is oenig kapitaal gewenscht of noodzakelijk. Of de functie finanriep] vonr deelig is hangt epheel van den functionaris af. F.r zijn makelaars, die in de makelaar dij rijk worden, anderen bleven bun leven 175 B v H. te N. Tn een muziekhandel zal men u diverse handleidingen kunnen voorleggen tot dat doel. Van 't Kruys is een goede en een bpkendft die geruimen tijd onafgebroken gewerkt hebben op het kantoor van een notaris of praktizijn, of deurwaarder, of aan een bu reau van gerechtelijke akten of op de grif- een der rechterlijke collegiën bit» nen het Rijk. Zij moeten den vollen ouder- dom van 23 jaar hebben bereikt Bij de ba- rekening van kosten, aan den voet der ex- ploiten vermeld, moeten de deurwaarder® zich bonden aan de vastgestelde tarieven. De „Vereen, van deurwaarders bij de ver schillende reehtscollegiën" in Nederland ea de „Bond van Procureurs- en Deurwaar dersklerken in Nederland" nemen een exa men af ter verkrijging van een akte voor het deurwaardersamht. Schriftelijke cursussen zijn er genoeg, maar adressen daarvoor worden in deze rubriek niet npgpgeven, wijl ze in de ad- vertentieruhriek thuis hooren. Gezien het onder ad 1 vermelde zal et voor u wel weinig of geen kans zijn. 177. Vrager te V. 1. Zeker is dat gevaar voor besmetting er. Ze'f ontsmetten kunt u die boeken niet. Is er in een der groot® plaatsen in uw omgeving geen gelegenheid voor zulk werk? Informeer daar eens bij de gemeentelijke diensten. 2. Het afvallen der knoppen van die cac tus zal naar het oordeel van onzen bloe mist-adviseur wel het gevolg zijn, dat u de plant niet stil laat staan. U zegt wel, dat ze altijd met dezelfde zijde naar het licht wordt geplaatst, maar dat sluit in zich, dat U dc plant tplkens verzet. Dat moe niet. Daar kan een cactus niet tegen. Probeer dan eens de plant to laten staan. 178. Een lezer vraagt een adres van een etaleerschool. Wij kennen zno'n adres nipt en weten ook niet of er pen schriftelijk® cursus voor dat doel bestaat. Wie kan ons helpen? 179. W. de W. te A. U kunt de belasting bedragen alleen nagaan in de wet op de In- digingshelasting II. Als U ons het inkomen opgeeft, dat op Uw hiliet staat aangeven pn komstonbelnstine en in de wet op de vprde- dnnrhij vermeldt bpf aantal mindpriarie® kinderen, dat nipf zelf in de helastint? is hodrntron wel nnrrevon. Onk van de provin cie maar niet de tremeentelüke inkomsten belasting ui Uwe gemeente. U rrnet dan ante belastingjaar opgeven, dat op het biljet staat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 8