MAANDAG 13 MEI 1929 TWEEDE BLAD PAG. 6 STADSNIEUWS INGEZONDEN MEDEDEELING. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van: a. A. P. Tcndeloo om vergunning tot het oprichten van een wasch- en strijkinrichting in het perceel Oude Rijn No. 66, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H No. 629. b. de N.V. Automobiel- en Motorhandel „Het Motorhuis" om vergunning tot het uit breiden van de bewaarplaats voor benzine in en op het perceel Morschsingel No. la, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie A No. 1300. Gelet op de artikelen 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met do bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag, 'den 25en Mei e.k. des voormiddags te half elf uren in het perceel Breestr. 123 (Bureau van Gemeente werken) gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij cr de aandacht op ves tigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 11 Mei 1929. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. DE LAATSTE BOLLENZONDAG. De drukte van Hemelvaartsdag overtroffen, We leizen in de Maandagmorgen omtrent Üen Jaatsten Hyacinten zondag liet volgende: „Het fraaie weer van do laatste dagen bleef ook vandaag, op don laatsten hyacin- tend'ag, bestendigd1 en tienduizenden heb ben daarvan weer volop geprofiteerd. Zelden toonde de hoofdstad op Zondag morgen zoo een verlaten beeld als thans. Reeds in den vroegen morgen hadi de groo- te uittocht plaats, ooi niet te spreken van de honderdtallen, die reeds gisteren do na tuur hadden opgezocht. Het ging er verbazend druk toe aan de loketten van trein en tram, doch men kwam ook per boot, bus, auto, motor en fiets. Want ivvde de bollenstreek gaat bezoe ken, is niet gebonden aan één vervoermid del. Op de wegen die naar de geur- en kleurrijke streken voeren, wemelde het van allerlei voertuigen, en het mag een wonder heeten, dat. zich geen ongevallen van be teeken is hebben voorgedaan. De berichten, die ons uit de bollenstreek bereiken, zijn ongeveer allen van denzelf den aard. Enorm is het bezoek van van daag werkelijk geweest. Een onnoembaar aantal auto's heeft de smalle wegen gepas seerd. Trams waren overbelast en niet te tellen voetgangers vermeerderden overal oe drukte. De drukte van Hemelvaartsdag is niet alleen geëvenaard, doch zeker verre overtroffen. De bollenvelden waren nog iu goeden staat en de hyacinten stelden niet teleur. Te Hillegom, Bennebroek, Lisse en andere plaatsen maakten alle café's en de daarop gelijkende ins'e'lingen goede zaken, dank zij de bijna drukkende warmte, die naar verfrisscliing deed snakken. De hollentijd 1929 is een succes geweest." Het is alleen maar te betreuren dat zulk een succes steeds moet gaan ten koste van de Zondagsheiliging. DE SOCIËTEIT „AMICITIA". In de Vrijdagavond gehouden ledenverga dering van de sociëteit „Amicitia", Bree- straat 78, is besloten tot. verkoop van het ge bouw aan den heer Ph. Rosdorff q.q., voor de com van f 130.000. Naar verluidt kwam op deze vergadering nog een bod van f 150.000 in van de firma Vroom en Dreesmann, doch zulks werd niet geaccepteerd. De heer Rosdorff kon nog steeds niet zijn opdrachtgever noemen. Er liep een gerucht, dat het pand zou zijn aangekocht door „De Faam", maar hiervan bestaat geen offlcieele bevestiging. SPAARBANKBOEKJE. Aan het postkantoor Leiden en zijn wijk- Icantoor werd in den loop der maand April op spaarbankboekjes ingelegd f 84,644,43 en te rugbetaald f 97,069,79. Derhalve minder inge legd dan terugbetaald f 12,425,36. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 98. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes ingeschre ven nominaal f 1200 en afgeschreven nominaal i 2300. Derhalve minder in- dan afgeschreven f 1100. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 1. TRAMWEGGIDS N. Z. H. Wij ontvingen een nieuwe tramweggids van de N.Z.H.T.M. voor den zomerdienst 1929, ingaande 15 Mei a.5. Dit boekje geeft alle gewenschte inlichtingen omtrent alle lijnen, die de N. Z. H. exploiteert zeer duidelijk en overzichtelijk. De prijs is slechts 10 ct., zoo- dat natuurlijk ieder, die iets met de tram uitstaande heeft, zich de gids zal aanschaffen. DE DRUKTE OP HEMELVAARTSDAG. Behalve de H. T. M. heeft natuurlijk ook de N.Z.H.T.M. het geweldig druk gehad op Hemelvaartsdag. De My. heeft op haar lijnen Den Haag-Lsiden-Katwijk en Noordwijk en stadslyn op Hemelvaartsdag niet minder dan 61.000 passagiers vervoerd. De opbrengst be droeg circa f 17,000. UNIVERSITEITSNIEUWS. LEIDSCH UNIVERSITEITSFONDS. In een buitengewone vergadering van den Universiteitsraad van het Leidsch Universi teitsfonds, op Zaterdag 11 Mei, onder voor zitterschap van rar, W. A. Mees gehouden, is dn volgende motie aangenomen: De Leidsche Universiteitsraad, op 11 Moi byeen in buitengewone vergadering, spreekt met warme overtuiging de hoop uit, dat bij den bouw van een goed en modern stadhuis voor Leiden nochtans geooogd zal worden den ouden aanblik van den Breestraatgevel on dien van den klokketoren, zij het niet in nngstvallige nabootsing van ieder onderneel, aan stadeenoot en vreemdeling te hergeve i. De raad hoeft, zich met opzet deze drie maanden onthouden van het openlijk uiten, van eenig oordeel, doch meent thans, aan den vooravond van het verschijnen van een deskundigen-rapport, hetwelk het ontwerpen van plannen zal inleiden, niet te mogen zwy- De raad houdt zich verzekerd, dat uitnemende moderne bouwmeesters to vinden zijn, die aan dit werk van piëteit met graagte oen plaats zouden geven in een plan van modernen opbouw; dat zulk een oplossing strooken zou met den vnrmen wonsch n'et enkel van de groo- tn meerderheid der oud-studenten, doch van honderden nevens hen in den lande; en dat de hoogere kosten, welke zulk een oplossing misschien voor «le gemeente z.nl medebrengen voor een belangrijk deel met vreugde zullen worden gedragen door vrien den van stad en hoogeschool, van het oogen- hlik of waarop ttf weten dat de gemeentr oV oplossing- aanvaardt;- COLBERT COSTUMES NAAR MAAT. vanaf 55. PRIMA COUPE EN GEGARANDEERD VRAAGT STALEN BEEKMAN KOREVAARSTRAAT DE BLAUWE WEEK. Leidsche Dranikweercomité Is Het 'daag oeni veldlslag ibegonnen in onze stad tegen de alcoholtzoncle, een veldslag! die een geheele week zal duren en systemaitisch de geheel© stad zoo ongeveer zal onder vuur nemen. Vandaag begint liet al imct een openluchtmeeting wiet muziek achter de Zijlsingel, waar own. als spreker optreedt de heer W. C. F. Scheps uit den Haag. De hee- ren Webster uit Rotterdam en Frits Sieverts uit Amsterdam znrllen deni volgenden het Haagwegkwartier een beurt geven. Op Woensdag zullen geen sprekers optre den ,maar dan zullen de joaige drankbestrij ders een propagandafietstoeht door de stad houden. Donderdag zal een openluchtbijeenkomst plaats hebben in Tuinsbadwijk, waar o.a. bet woord zal worden gevoerd door Ds. D. Kuilman uit Leiden. Vrijdag zullen Ds. Bakker uit Amsterdam on Henk Jager uit Den Haag komen spre ken in het Morschkwartier (nieuwe gemeen tewoningen) terwijl tenslotte Zaterdag een algemeene bestorming zal plaats hebben van de burgerij met bet blauwe bloempje. De veldtoebt is goed in elkaar gezet, de veld heeren staan hun mannetje. I-Iot inoge een ruchtbare week wonden. LEIDSCHE WINKELSTAND. firma l. dekker. De sporen van den brand bij de firma Bie- iot zijn weer zoo langzamerhand uitgewischt Thans is ook het sigarenmagazijn van de firma L. Dekker weer heropend, nadat het geheel gerestaureerd is en voorzien van een nieuw plafond. In het houten huisje tegenover het geteisterde perceel heeft intusschen de heer Dekker zijn oude voorraad geheel van de hand gedaan, zoodat hy kon beginnen met 'n geheel versche voorraad sigaren, sigaretten en tabak en ook met een geheel nieuwe voorraad pijpen en pijpjes en andere rookartikelen. De sorteering, die de heer Dekker daarin heeft is zeer itgebreid, zooals men trouwens uit al zijn artikelen ruimschoots keus kan maken. STEDELIJKE WERKINRICHTING. In de Stedelijke Werkinrichting zijn in de afgeloopen weck opgenomen 197 volwassenen en 17 kinderen, totaal 214 personen. examen steno-typen. Voor het examen Steno-typen, afgenomen door de Vereen, van directeurenvan Pont- scholen, slaagden de dames M. J. Noë en M. van Waveren. Idem voor kan to or stenograaf voor de Duitsche taal: mej. J Splinter. Idem voor machineschrijven de dames J. C. W. Heine, M. H. van der Meer. G H. Mulder, S. Neisingh, C. A van Schaik en de heer H. W. Laman, allen leerlingen van de Pontschool Steenschuur 14) alhier. weggeloopen. Hedemorgen is alhier aangehouden een jon gen genaamd P. G., vroeger alhier woon achtig, die Zaterdag was weggeloopen uit het geslicht „De Kruisberg*' naby Doetinchem. De jongen is weer op transport naar het gesticht gesteld. hoogere vorming. Majoors W. M. C. J. Hafkemeijer, van den staf der infanterie werkzaam onder de bevelen van den chef an den generalen staf, J. P. J. G. van Blarkom, van het 4e regi ment infanterie te Leiden worden 15 dezer ontheven van hun detacheering bij den 6tal der le divisie te 's-Gravenhage tot het volgen een cursus in hoogere vorming. Hertog. De Burgemeester neemt aan dat de cijfers juist zijn. Hij meent dat toch ©enigs zins op rentabiliteit moet worden gelet. De uitbreiding moet heel geleidelijk gaan. Ook de voorziening van Aarlanderveen kan niet langs dezen weg geschieden. Het voorstel ordt aangehouden. 2. Nieuwe stemming over het voorstel van den heer Ten Cate Brouwer om het aantal leden van de Commissie van Bijstand voor de Water- en Lichtbedrijven met één uit te breiden. De stemmen staken weer, zoodat het voor stel wordt geacht te zijn verworpen. 3. Nieuwe stemming over het voorstel van den heer Van 't Riet om ook een noodslacht- plaats te Aarlanderveen (Dorp) te bouwen. Ook hier staakten de stemmen opnieuw. Punt 4. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. Inzake het hou wen van noodslachtplaatsen en het afbre ken van noodwoningen. Aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. inzake electrifi- catie van den Groeneweg. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. inzake vestiging van het recht van opstal voor rioleering in een eigendom, toebehoorend aan den heer A. C, de Haan. Aangehouden. 8. Voorstel van B. en W. tot het vaststel len van een instructie voor de ambtenaren bij den dienst der gemeentewerken. De heer Den Uyl wenschte dat de organi saties waren gehoord. Hij beschuldigt de C.H. van principe-verzaking. Ook zij wil len immers gemeenschappelijk overleg? De heeren Veltman en Koren stemmen met den voorsteller daar voor, de anderen er tegen. De artikelsgewijze behandeling brenet wel enkele opmerkingen, doch geen wijzigingen. 9. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een woning bij den watertoren aan den gemeentewerkman H. Simmerman. Aange nomen. 10. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een crediet voor verbete ring der straatverlichting. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot het aan brengen van een electrische ventilatie in de Raadzaal. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. om een extra crediet te verleenen voor het inrichten van het 7e leerjaar aan de school voor gewoon lager onderwijs aan den Oudshoornscheweg. Aangenomen. Rondvraag: De heer Den Uyl vraagt naar dorobetaling van loon aan gemeentepersoneel op Chr. feestdagen. De Voorzitter antwoordt dat deze vraag in behandeling is. Voorts be strijdt hij de onlangs toegepaste manier van steun verleenen. Ge- of ongeorganiseerd maakt bij B. en W. geen verschil. De haat tegen de arbeidersbeweging wordt in elk voorstel gedemonstreerd. De heer Ten Cate Brouwer heeft opge merkt dat van de inbraken die hier den laatsten tijd werden gepleegd zoo weinig is opgespoord. Hij vraagt zich af of de samen werking tusschen de politiebeambten onder ling wel goed is. Verder adviseert hij tot het instellen van booraplantdagen. De heer Spreij vraagt naar de financieele gevolgen voor deze Gemeente van de wet op de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeenten. De Voorzitter zal, den Raad hieromtrent in de volgende ver gadering gaarne inlichten. De heer Bergshoeff wil, wanneer van Ged. Staten geen succes is te wachten op het streven tot omlegging van den weg langs de Gouwe, het bij do Provinciale Staten probeereru r98; 2X92; 6. A. van Vliet Leiden 297- Afd. B IV (geluksbaan K.SO.): 1. J. Basie Alphen 300; 2. Chr. Zuidam Alphen 29909; 1X99; 3. J. Hoogenboom Roek>f arendsveen 29999; 1X98; 4. J. A. Basie Alphen 299 99; 2X90; 5. J. W. de Bruin Alpten 29899; 6. H. van Tol Boskoop 29&—98; 1X88; 7. P. A. van Vliet Alphen 298—98; 2X90. Van de afdeelingen A III en IV alsmede van B III en IV is de stand slechts gedeelte lijk aangegeven. De wedstrijd eindigt Zaterdag 18 Mei. Het corre§pondentie-adres is thans Zaalbergstraat 14 Alphen a. d. Rijn. De prijsuitreiking, welke oorspronkelijk was bepaald op 1 Juni, kan wegens een schietwed strijd te Den Haag voor Officieren en Leiders by den Bijz. Vrijw. Landstorm op genoemde datum niet doorgaan en wordt thans Zaterdag 8 Juni 's namiddags half 5 in Hotel Rutten te Alphen a, d, ïtyn gehouden. Burgerlijke Stond. Ondertrouwd: W C van der Vis van den Akker S. C. van der Duasen en Verbeek BA Harteveld van Leiden Foekklng. WanslnckStuüvi de Leei d. H J Tol—Vii an der Werf z. A G M A Redegeld—Meüer z z. A M van Keeken- J IJdo 79 J., wed v Poulus Ver- j R Mulder 10 mnd. SCHOOLBOUW. In zyn vergadering van 22 Augustus 1927 besloot de raad, in afwijking van het voorstel van B. en W., om geen medewerking te ver leenen aan het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van lager en meer uitgebreid Christelijk schoolonderwijs, voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs naby de Goeman Borgesiusstraat. Onze lezers zullen zich herinneren, dat het betrokken Schoolbestur van deze beslissing in beroep ging bij de Gedep. Staten en dat deze by hun besluit van 22 October 1928 de appel lant in 't gèlyk stelden, met vernietiging van het bestreden raadsbesluit en onder bepaling, dat de gevraagde medewerking alsnog be hoorde te worden verleend. De Raad legde zich by deze beschikking BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: E. N. Gcvors 25 j. e; ,-eia T P. J i J. M C. H* Brandt 22 j. v d Linden 26 j. u o r Klvlk £5 J. on J Molenaar Koning 21 J. en A C v C H v d Voord 24 j. ei j. N J G Kerstholt 28 J. H J Weaten 25 J. J Link 59 j. en G j. J J_WUte 30 j- - E J Y Paddenburg 23 j. A 20 J. C W erg 21 j. L J Boi Bey 21 j. I 26 J. N C G Spijker 33 J. t 23 j. i 26 J. rk 26 j. er i M RUnsbi ireedoveld Bz 26 j. F i H J Polan en J Barendao 24 J. - C P Popp 28 j. Uit den Omtrek. ALPHEN AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. Mededeeling werd gedaan van een K. B., waarbij het beroep van den Raad tegen de niet-goedkeuring door Ged. Staten van h Raadsbesluit, waarbij gelden werden gewt gerd voor den bouw van een bijz. school, at de Goeman Borgesiusstraat. Van Gedep. Staten is mededeeling ingeko men dat het trqci van den langs de Gouwe te leggen vorkccrswcg niet zal worden ver- l0Naar aanleiding van een indertijd geno men besluit tot het verleenen van subsidie in do kosten van herstel van de sluis van den polder Nieuwkoop en Noorden, deelen B. en W. mede dat, waar de polder de ge stolde voorwaarden niet aanvaardt, hot sub- siilio niet is uitbetaald. Bij punt I: Voorstel van B. en W. om af wijzend te beschikken op het adres van be woners van do Verlengde Aarkade en den Westkanaalweg om uitbreiding te hunnen behoeve van de water- en electriciteltsvoor- ziming (Dit punt is in de vorige vergade ring van 16 April 1928 aangohouden) komt tl' lieer Don Hertog in 't geweer. Hij twijfelt aan de juistheid dor cijfers, waarnaar hij gaarne alsnog eon. onderzoek wil instellen. De heer Ton Cate Brouwer zou in verband drirrrmclo de behandeling van dit punt wil le l .tollen. De heer Ruting spreekt zioh ooi. uit voor de meenjng van dj» beer Don ALKEMADE. ro«va: J P Kennis 24 J. en H H vet 21 j. G Hulgsloot 32 j. e 21 j. N Bakker 31 j. en er—Disseldorp c (verleden: Seggelcn 85 j., - BOSKOOP. rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor alhier werd gedu rende de maand April, ingelegd f 5323,94 en terugbetaald f 7443,74. Het laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 4827, inzameling. De opbrengst van de gehouden bloemojeg- dag, ten bate van de beide alhier gevestigde geheel onthoudersvereenigingen bedraa gt f 70.102%. „DE BOSKOOPSCHE VEILING". Veiling van 11 Mei. Rozen per bos: Co lumbia 41—63 ct., Hadley f 0.90—1.21, Ro- 0 salandia 60—91 ct., Mac. Keiler f 0.70—1, de Gemeenten. De Voorzitter zal Wilh. Kordes f 0.S01.20, Golden Optel ia 70gg Butterfly 7587 ct., Ophelia 30 57, Claudius Fernet f 0.701.15, Gemeng de rozen 2539 ct. Babyrozen 40—60 ct. Diversen: Lathyrus per bos 2232 ct., Violieren dubb. per bos f 0.891.22, idem enkele 10 ct., Aronskelken per kelk 1321 ct., Rhododendrons per kop 7 ct. Sept. 1928 werd hierop door den heer Van Duyvenbode reeds gewezen (jammer dat hy geen voorstel deed om een heffingsper centage vast te stellen), doch de nieuwe re geling werd ongewijzigd door den Raad aanvaard. Het voorstel van den heer Van Tongeren in de laatste Raadsvergadering was het middel om verhooging van belastingdruk te voorkomen. B. en W. kantten zich heftig tegen dit voorstel, omdat dit punt toen niet aan de orde was, maar het alleen ging over aan gebrachte wijzigingen naar aanleiding van opmerkingen van Ged. Staten. De heer Van Tongeren, vreezende dat sommige leden, die zijn zienswijze deelden, om formeele redenen raissohien tegen zou den stemmen trok na deze bestrijding zijn voorstel in. Wy hopen, dat ter gelegener tyd zyn in derdaad* goede gedachte, alsnog in de nieu we verordening opgenomen zal kunnen worden j van Duövenvoorde en L v Voornaamste Nieuws. M Paapvan c Pelt R Boer 9 G M Peschler, 86 J.. i KOUDEKERK. KOSTELOOZE INENTING. Donderdag 16 Mei a.s., des namiddags te 2 uur, zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid zijn opengesteld tot kost9loozc inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboekjes der ouders of geboortebewijs der kinderen mede te brengen- BINNENLAND. (blz. 2.) Prof. Dr. H. J. M. Weve heelt heden het hoogleeraarsambt in de Oogheelkunde te Utrecht aanvaard. (blz. 5.) Te Utrecht is de derde Bondsdag gehort* »n van den Bond van Ned. Herv. Meisjc*- ivereenigingien op Geref. grondslag. Te Scheveningen istten stal haringvisschers uitgebroken. (blz. 7.) Door Nederlandsche machines zijn drie Op het Nederlandsch stoomschip „Baren* direcht" heeft een ketelontploffmg plaats ge had, waarbij vier personen werden gedood en één gewond, z BUITENLAND. (blz. 2). vermoedelijke daders van d»en aanslag op Woldemaras gearresteerd. Er werd vandaag een rumoerige zitting in den Duitschen Rijksdag verwacht in ver band met de ontbinding van dien Rooden Frontstrijdersbond. Noorwegen zal mogelijk den Volkenhond verlaten. LEIDERDORP. ZIJLLAAN EN MEIJEPOLDER. In de vergadering van ingelanden vhn den Zij 11 aan en Meijepolder werd de rekening vast gesteld over 1928 aan inkomsten op f 2021.05°, aan uitgaven op f 1377 375, batig slot f 643,68° De begrooting over 1929 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f 1992.10 met een omslag van f5 per H A. Als voor zitter werd benoemd de heer K. Brug. Burgerlijke Stond. Overleden: C. Anker te Leiden. vif i 1 e n: J M E HeÜloo- V M Kleön- Sachs d. N Booö we lebakker z. niet zonder meer neer, en "beriep zich op de i Kroon. By Koninklijk Besluit van 17 April j Voorstel tot een 1929 is het besluit gehandhaafd. De overwegingen zijn, aanzienlijke toeneming van de bevolking in de omgeving der Goeman Borgesiusstraat, waar de school zal worden gesticht, aanleiding geeft tot de stichting, dat Ged. Staten terecht hebben geoordeeld, dat hier aanwezig is het uitzonderingsgeval, bedoeld aan het slot van 11 van artikel LXIV van de wet van 16 Febrari 1923; dat in zoodanig geval alleen dient te worden gevraagd of aan de in art. 73 der L. O.-wet omschreven vereischten is vol daan, hetwelk by de onderhavige aanvrage het geval is, en dat de behoefte aan school ruimte en de afstandsgrens van de woningen andere gelijksoortige scholen, voor zoo niet begrepen in de bij art. 73 der wet omschreven eischen, geen punt van overwe ging kunnen uitmaken. Vergadering van 10 Mei. HAZERSWOUDE. De Raad dezer gemeente zal vergaderen op Dinsdag 14 Mei 1929, des voormiddags te 10 uren. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw benoemde raadslid J. W. van Vliet. 3. Voorstel tot vertyooging der bijdrage tot opheffing van den tol op die Koudekerksche LISSE. GROOTE PROPAGANDA-MEETING. Mr. J. A. de Wilde, o. 1 van de lijst der A.-R Partij'in de Kieskring Leiden, hoopt al hier op te treden Dinsdag 14 Mei, des avonds 8 uur in gebouw Rehoboth, Onderwerp: „Met ongebroken kracht". Niemand verzuime dezen gevierden spreker morgenavond te gaan hooren. Neemt uw ken nissen mee naar deze pracht-meeting! LAATSTE BUSLICHTINGEN. Noord-Amerika, Mexico, Canada. Via Engeland 14, 17, 21 Mei 5.30. Via Engeland 14 Mei 17.25. Via Frankrijk 13, 17 Mei 17.25. Bovendien Canada: Via Engeland 15 Mei 5.30, KOSTELOOZE INENTING. Burgemeester en Wethouders van Lisse- iva- ken bekend, dat op Woensdag 15 Mei a.s.; op de gewone spreekuren, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kostelooze inenting of herinenting van hen, die zich daartoe bij de eskundigen alhier, aanmelden. •eonkomst met Lei- GedeputeerdeStetóil ii.de «Iname vee gas «n electriciteiL - 5_ Voorstel ï.z. de verzoeken tot het aan leggen van een iweg naar en door hot Riet veld. 6. Voorstel tot benoeming van den heer N. A. Commandeur tot keuringsveearts de zer gemeente. 7. Goedkeuring van de rekening der Ver eeniging,, werkverschaffing" 1928/1929. Voorstel tot wijziging der begrootingen PROV. SCHIETWEDSTRIJD Stand op 8 Mei 1929. Aid. A I (korps buks): 1. Burgerwacht Rozenburg 207 p.; 2. Burgerwacht I Leiden 198 p.; 3. Leidsche Politie-schietvereeniging 197 p.; 4. Ned. en Oranje I Alphen 196 p.; 5. „Willem Tel'" Leiden 195 p.; 6. D.O.B. Voor schoten 186 p.; 7w Burgerwacht Voorschoten 181 p. Afd. B I (korps K.S.Q.): 1. Burgerwacht Alphen 279 p.; 2. Burgerwacht Boskoop 277 p.; 3. Landstorm I Bodegraven 275 p.; 4. Artil lerie Ond.off. Schietvereen. Den Haag 273 p.; 5. Landstorm II Alphen 265 p.; 6. Burgerwacht Rozenburg 262 p.; 7. Landstorm I Boskoop 261 p.; 8. Landstorm Koudekerk 257 p.; 9. Landstorm Roelofsarendsveen 248 p.; (geheel of gedeeltelik afgeschoten korpsen: 39* Afd. A II (pers. buks): 1. R. van Mulhgen Voorschoten 5040; 2. W. Meyer Leiden 49 44; 3. H. J. Grolleman Leiden 4843; 4. J. van der Knaap Rozenburg 4746; 5. A, van Vliet Leiden 47—42. Afd. B H (pers. K.S.O.): 1. B. Impelmans Leiden 595711; 2. Borghouts Rotterdam 5957—10; 8. L. J. van Maurik Voorschoten 595510; 4. J. Allewijn Rotterdam 5955 9; 5. P. A. van Vliet Alphen 59—54: Basie Alphen 585510 7. A. van Zyll Leiden 5855'8; 8. R, H. van Wyk Rotter dam 5854 Afd. A III (vrije baan buks): 1. G. Bergs hoeff Alphen 8X29; 2X28; 2. W. Werkhoven Voorschoten 3X29; 1X28; 3. A. C. Mys Alphen 302928; 4X28; 4. G. Veldhuis Wassenaar 80—29—28; 1X2S; 5. L. de Wit Leiden 30—29 —28; 3X26. Afd. B III (vrije baan K.S.O.): 1. P. Borg houts Rotterdam 108; 2X36; 2. P. A. van Vliet Alphen 108; 1X86; 3. G. Bergshoeff Alphen 108; 6X35; 4. J. Allewijn Rotterdam 108; 5X35; 5. A. C. Mijs Alphen 108; 4X35; 6. R. H. van Wyk Rotterdam 107; 6X35; 7. A. Bruynea Alphen 107; 4X35. Aid. A IV geluksbaan buks): P. J. v der Krogt Wassenaar 29999 3X98; 2. L. van Bokkum Alphen 29999; 1-^ 8; 3. P. A. van Vliet Alphen 297—99; Gi. V Ydhui» Waa- KATWIJK. STRAATBELASTING. Een merkwaardig, doch interessant debat ontspon zich in de laatstgehouden Raadsver gadering over het punt: „Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing en die op de invordering dei- straat belasting Wat toch was het geval? In de Raadsvergadering van 28 Sept. 1928 was met algemeene stemmen een ingrijpen de wijziging aangebracht in de verordening tot heffing der straatbelasting. Dit Raadsbe sluit opgezonden aan Ged. Staten ter goed keuring, was terug ontvangen met het ver zoek, enkele kleine wijzigingen aan te bren gen. B. en W. stelden voor aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. De heer v. Tongeren meende, dat, toch eenige wyzigingen moesten worden aangebracht, het een geschikt oogenblik om in een zyns inziens grootje leemte i verordening te voorzien. Hij stelde voor: „De Raad bepaalt jaarlijks het percentage, dat van de ingezetenen zal worden gevor derd". Ter juister beoordeeling van dit voorstel memoreeren we nog even de hoofdzaak van de wyziging aangebracht in Sept. 1928 Naar aanleiding van een opmerking van den heer P. van Duijvenbode bij de behan deling der Gemeentebegrooting over de on billijkheden bij' de heffing der straatbelas ting, hadden B. en W. een onderzoek inge steld, waarbij gebleken was, dat niet gelden de belastbare opbrengst van een perceel, dat reeds meer dan 25 jaar geleden gebouwd werd, van 40 tot 50% lager was, dan die van het aangrenzende, dat in den laatsten tyd werd gebouwd. Daarom werd door B. en W. voorgesteld, by de bepaling van den aanslag voortaan rekening te Jiouden niet de werkelijke huur waarde. Deze wijziging werd Sept. 1928 door den Raad aangenomen en zal 1 Jan. 1930 in werking treden. De gevolgen hieraan verbonden liggen voor de hand. Van de meeste gebouwen uitgezonderd die, welke de laatste jaren zyn gebouwd zal de werkelijke huur waarde hooger blijken te zyn, dan de ka- dastrale huurwaarde, die voorheen als grondslag werd aangenomen. Voor velen beteekent dit 'een niet onbelangrijke ver hooging van straatbelasting. Einduitkomst: De straatbelasting brengt ieder Jaar een aanzienlijke som meer in de NIEUWEWETERING. FANFARE. Ons plaatselijk muziekcorps, de fanfare „Door Gunst Verkregen", heeft te Nieuw koop in de 4de afdeeling den eersten prijs behaald met 315 punten. Wij wensohem het corps en haar directeur den heer G. do Haas geluk met dit succes. RIJNSBURG. BLOEMENHANDEL De tulpen zyn schaarsch en hierdoor voor namelijk zijn de prijzen zoo hoog. Narcissen komB* in massa's en toch zijn de prijzen* weer zeer goed. Tulpen uit de koude kassen brengen thans op: Murillo f 33.40, Rose Gris de lin f 3.50—3.60, La Reine f 3—3.10, Late tulpen Bouton d'or f 55.20, Orange King f 4.404.70, Darwin Farncombe San ders f 5.705.80, Pride of Haarlem f 4—4.30, William Copland f 5.505.80, Prinses Ehsa- beth f 5.30—6.40, Narcissen Emperor f 0.85 0.40, Lucifer f 0.41—0.45, Sir Watkin f 0.31- 0.40, Ornatus f 0.400,48, Horris f 1.05 1.10, Barry f 0.400.45, Anemonen f 1.60 1.90. OP HOL. Een span paarden, gespannen voor boerenwagen van den bloemkweeker J. Z. al hier, sloeg bij de „Gouden Bal" op hol. vliegende vaart ging het langs Koestraat Vliet naar den Oegstgeesterweg, waar ae dieren eerst gegrepen werden. Wonder boven wonder wei-den geen menscAen aangereden, en werd pok weinig schade aangericht. INGEZONDEN MEDEDEELING. Uw Schoeisel dient bij reparatie, van Prima grondstoffen te worden voorzien. Ge zult bij ons te vreden zijn. Lederhandel en Schoenm. „De Centrale"» HaarLstr. 74. DE AGENDA. Dinsdag 14 Mei (79 uur) en Woensdag 15 Mei (2—5 en 79 uur): Tentoonstelling van het werk der leerlingen van de Vak school voor Meisjes, Rapenburg 23. ZWEMINRICHTINGEN. Temperatuur van het water: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 9 uur; 17 gr. 12 uur 17.50 gr. openbaring Gocls, die heeft ons God ver* kl aard. Dr. Wielenga spreekt dan over het thema ,De levensgang van het geopenbaarde myste rie", meer bepaaldelijk in: 1. het gaat hier nn een mysterie; 2. het mysterie is iu Christua Jezus geopenbaard; 3. het leven van Christus werkt door in de wereld van God; 4. toch iblijft het mysterie. Deize vier punten wórden achtereenvolgens uitgewerkt. Aan het einde der Godsdienstoefening heeft Dr. Wielenga hartelijke woorden van waardeering gericht tot de afgevaardigden der kerk van Wassenaar, de Classis, do wijkzuster Barmen 't Loo, heeren Doctoren den Hervormden- Predikant Ds. Fortgeus. de Leidsche Chr. Jonge Mannen Vereen., leeraren en vrienden der Glir. H.B.S. te Leiden, de Evangelisatiecommissia, inzon derheid Broeder van de Pol aan de Ring dijk, br. v Santbrink den beheerder finan ciën, de organisten en den koster. Spr. ver blijdt zich over den groei der Geref. Jeugd beweging. Met vreugde heeft spr. onder zijn catechisanten gewerkt, hun liefde die sprak uit een prachtig geschenk heeft spr. ver rast. Met weemoed denkt spr. aan de zieken met wie hij veel doorleefd heeft. Moge God hen blijdschap geven. Den Kerkeraad toesprekend zegt spr., dat het vergaderen voor hem altijd een feest was. Hij dankt allen voor de liefde en ver trouwen hem en zijn echtgenoote betoond ook in donkere dagen. Namens den Kerkeraad sprak ouderling Brauckman waardeerende woorden tot den scheidenden leeraar, waaruit de overtuiging sprak dat Dr. Weilenga zich met z'n ge heele persoon aan de gemeente gegeven heeft. De gemeente zong hierop staande „De Héér zal u steeds gadeslaan". Ds. Rullman sprak namens d Kerk van Wassenaar en de Classis Leiden. Houdt u er van overtuigd, aldus Ds. R„ dat in Wassenaar uw persoon en prediking in dankbare herinnering zal blijven. In de Classis heeft uw pretriga verschij ning en gulle lach de vergaderingen ver aangenaamd. Uw figuur sprak van jeugd, moed en kracht. Zoo iemand, dan zijt gij de man om de oplossing van het jeugdpro bleem nabij te brengen, geboren jeugdleider als gij zijt. Daarom hoewel wij u noode zien vertrekken, verheugt het ons dat gij u in Bandoeng geheel aan dit werk zult geven. Moge de Heere u sterken vele jeugdigen tot he kruis van Christus te leiden. Nadat Dr. Wielenga de sprekers heeft ge dankt, gaat hij in dankzegging voor, waar na wordt gezongen Ps. 56 6 en de predi ker den zegen op de gemeente legt. van vues Jvtpnen aviui. \onui» nas- ieder jaar een aanzieniyuu «mu ma* u. «na»! 5: Pi Wantik Delftgetneftntekftfrt lit te Raadsvergadering VOORSCHOTEN. AFSCHEID DR. D. K. WIELENGA. Men kon zien dat zooveel mogelijk ieder was opgekomen om voor 't laatet den gelief den prediker der Geref. Kcljf' in de bedie ning des Woords te hoorcf. Het kerkgebouw was stampvol; we merk ten op tal van leerlingen der Chr. H. B. S. te Leiden waar Ds. W. godsdienstonderwijs gaf. Ook vele leden van de Leidsche C.J.M.V. afgevaardigden van het Bestuur der Cihr. School, de directeur van Nieuw-Voordorp, de heer en mevrouw Vivcen en tal van perso nen buiten de Gcrcf. Kerk. De leeraar had tot afscheidstekst gekozen 1 Thim. 3 16. Hij memoreerde allereerst dat deze ^/hdag Weozenzondag genoemd werd omdat de discipelen zonder den Hei land achter bleven en de beloofde H. Geest nog niet was gekomen. Wij kunnen ons, al dus spr., indenken in hun ziclestemming, vooral op een dag als deze, waarop wij wor den bepaald bij het vergankelijke en steeds wisselende van het aardsche leven. Er Is ook in spr. iets dat weemoedig stemt. Na het leven in het ouderlijk huis, z'n stu dietijd in Kampen en in 't buitenland en z'n herderlijken arbeid voelt spr. dat er een pe riode in z'n leven wordt afgesloten nu hij in anderen arbeid gaat naar Tropisch Ne derland. Daarom is het goed als wij ons leven zien onder het gezichtspunt der eeuwig held. D «morgenglans der eeuwigheid heeft in dette wereld geschenen. Christus -Jezus, de. V- «r is Wó' Land- en Tuinbouw. veilingen. Groene veiling „Hobaho"* Op Dinsdag 14 Mei te Lisse, te beginnen des v.m. 10 uur precies op den tuin ge naamd „Wassergeest". Voor diverse principa len. Groote partyen Narcissen en Tulpi-n, waaronder voorkomen Narcissen als Emperor, Glory or Sassenheim, Ornatus Max, Wear- cale Perfection, Sir Wat\in, iBc. Victoria. Tulpen waar-onder red Moore en een groot© partij Oranje rose Luisante Toreado (deze party is vooraf te bezichtigen). Voorts komt in deze veiling voor een prachtige party Oranje rose Luisante van den heer F. Damen, aan de Voortlaan. Ten overstaan van notariè A. van Pelt. Groene veiling te Haarlemmermeer Ten overstaan van Notaris A. van Pelt zal te Abb ei Groene Veiling worden gehouden door de N.V. J. J. Grulleman en Zonen te Lisse. Aan geboden worden 3000 R. R. Darwin, Bmdcr staande op den tuin genaamd „de Goudmyn" en Late Tulpen. Coöp. Veiling H. B. G. Dinsdag 14 Mei Groene Veilingen (liquida tie) ta Sassenheim en Voorhout. Te be,ginnen 's morgens 10 uur aan de Klinkenbergerbrug te Sassenheim «n -nam, 2 uur -te Voorhout.

Nieuwe Leidsche Courant | 1929 | | pagina 6