il (IWfc lEIiSCHE IQiiiiENI van MAANDAG 31 DEC. 1928. DERDE BLAD. NECROLOGIE 1928. \V ij laten hier volgen een lijst van tekende personen in 1928 gestorven. leiden. C. Korteweg, directeur der Middenstands- bank en der Eerste Leidsche Mulo- bank. Dr. J. de Jong, oud-assistent aan de sterrenwacht. C. Hogenioorn, bekende figuur in de kringen der Geref. Gemeente. Sr' J' Lente, Rem. predikant. rroj. Dr. H. A. Lorentz, oud-hoogleeraar in de natuurkunde aan de Leidsche Universiteit. M. R. Beuth, dekenfabrikant. V Coffrie, oud-redacteur van het „Leidsch Dagblad". J. du Ponboekhandelaar. S. Gaasterland, hoofd eener Geref. school. A Mulder, oud-wethouder van fabricage. Mtj. O. Kool, assistente aan 's Rijks her barium. Prof. Dr. J. J. G. Vürtheim, hoogleeraar in de Grieksche taal- en letterkunde aan de Leidsche Universiteit. H. IV. Cahen, bekende figuur in midden standskringen. Mej. M. Engeimann, oud-directrice der H. B. S. voor - - R. Riphaagen, oud-godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Gem. II. J. Blommendaal, ouderling der Geref. Kerk. Ds. G. H. Beekenkamp, Ned. Herv. pre dikant alhier. P. C. Schreuder, oud-onderwijzer. Dr. V. F. Bilchner, conservator aan de Universiteitsbibliotheek. H. C. de Jong, oud-administrateur van „Patrimonium". J. IV. Snel, directeur van Chr. zangver- eenigingen. Dr. A. K. Horst, geneesheer. BINNENLAND. C. Baron Sweerts de Landas Wyborgh, commissaris der Koningin in Zuid- land. Prof. Dr. J. van Rees, oud-hoogleeraar in de biologie aan de Gem. Universiteit te Amsterdam. Mevr. Willink van Bennebroek, ambachts- vrouwe van Bennebroek. J. R. Verhey, stenograaf-onderdirecteur van de Stenografische Inrichting van de Tweede Kamer. Prof. Mag. G. de Langen Wendels, hoog leeraar in de Godgeleerdheid te Nij megen. Ds. Mr. J. Ankerman, oud-Tweede Ka merlid. Douarière O. W. v. BoetzelaerFabricius van Meyenburg, te De Bildt. J. H. M. Evelyn, bekende figuur in land bouwerskringen in de Haarlemmer meer. P. C. Akkerman, redacteur van de „Opr. Haarl. Ct.". G. v. d. Valk Bouman, burgemeester van Leiderdorp. Jacob Smits, de schilder van de Kempen. D. W. Stork, industrieel te Hengelo. Dr. H. Franssenoud-Eerste Kamerlid te Zwolle. W. J. Lugard, oud-lid van het D. B. van den A. N. W. B. Mej. M. W. Maclaine Pont, oud-secreta resse der Heldinggestichten. Jan T oor op, een onzer grootste schilders. Ir. J. Muyskens, directeur van „Werk spoor". J. v. Dijk, oud-directeur van de Christ. Kweekschool te Dordrecht. Jac. Wassenaar, directeur der Coöp. Boe renleenbank te Katwijk aan den Rijn. Graaf de Martens Ferrao, Portugeesch gezant te Den Haag. G. N. Hogervorst, evangelist van de Ver. van Vrienden der Waarheid. Prof. Dr. J. Ritzema Bos, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wage- ningen. Prof. ir. S. G. Everts, oud-hoogleeraar te Delft. Mr. K, Meyer Wiersma, oud-president der rechtbank te Dordrecht. A. G. baron Bentinck, kamerheer i. b., d. van de Koningin. J. Sluis Nzn., directeur van Sluis' en Groot's Zaadhandel, te Enkhuizen. Dorus Rijkers, redder van schipbreuke lingen, te Den Helder. D. W. P. Keuskamp, oud-directeur van de Stenografische inrichting der Sta- ten-Generaal. Mgr. Callier, bisschop van Haarlem. Prof. Dr. F. J. L. Kramer, directeur van 't Kon. Huisarchief. J. N. C. baron van Heerdt, gep. gen. ma joor van het Indische leger. A. R. Ophorst, generaal en lid van den Gemeenteraad van Amsterdam. Prof. Mr. M. E. Mulder, oud-hoogleeraar in de oogheelkunde, te Groningen. H. C. Cornelisse, bekende figuur in Lu- thersche kringen te Amsterdam. Cornélie Noordwal, schrijfster van meis jesboeken en romans. A. Hendrix, voorzitter der Ned. Kamer van Koophandel te Dusseldorf. Dr. H. Breukink, zenuwarts te Utrecht. Dr. J. G. Scheurer, lid der Tweede Ka- mer. Jhr. Mr. Dr. A. J. van Citters, oud-gezant to Peking. Mr. Dr. J. de Jong, griffier bij het Kan tongerecht te Enschedé. 4 Mr. M. A. van Heekeren. oud-kapitein van het Oost-Indisch leger. Dr. R. H. Folmer, bekend medicus te Driewegen. J. Troost, bekend ouderling der Gereï. Kerk te Zuld-Beyerland. Mr. Dr. J. Wytema, burgemeester van Rotterdam. Jhr. J. D. Six, oud-genie officier, Staats raad in buitengewonen dienst. Mr. S. J. L. van Aalten, oud-wethouder van financiën te Rotterdam, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal. Mr. A. J. E. baron van Voorst lot Voorst, commissaris der Koningin in Noord- Brabant. Mgr. Dr. A. M. A. Ar Uns, pastoor te Maarssen. H .J. Haverman, bekend portretschilder. Mevr. Mr. A. E. v. d. HoekKok, eerste vrouwelijke advocaat in ons land. D. Wentholt, burgemeester van Hillegom. Prof. Dr. C. P. Holst, oud-hoogleeraar le Delft. Mr. Th. C. van Eyk Bijleveld, oud-offi cier van Justitie te Zwolle. Mr. Dr. C. C. Geertsema, oud-commissa ris der Koningin van Groningen. Baronesse Anna van Harinxma thoe Sloo- ten te Beelsterzwaag. Prof. Mr. W. van der Vlugt, oud-hoog leeraar in de rechtswetenschap le Leiden. J. F. B. van Hasselt, burgemeester van Zalt-Bommel. Dr. J. Breen, conrector aan het Gymna sium te Tiel. M. J. Oppelaar, wethouder van Koude kerk. Mevr. de Heer, echtgenoole van Joh. de Heer. INDIE. B. J. A. Saeys, secretaris van de haven te Semarang. H. E. Steinmetz, oud-resident. P. Nachtigal, zendeling te Pakantan (Su matra). Mevr. H. HendriksFouchier, bekende persoonlijkheid in de zendingswereld. F. H. K. Zaalberg, hoofdredacteur van het „Bataviaasch Nieuwsblad". H. F. A. van Lingen, een der oprichters van het Indo-Europeesch Verbond. Mevr. CreutzbergRijk, echtgenoote van den vice-president van den Raad van Ned.-Indië. H. J. Stokking, zendeling van het Sangir en Talaud-Comité. Mr. Dr. G. A. J. van Berckel, oud-presi- dent van den Raad van Justitie te Batavia. J. P. J. Barth, oud-resident van Tapa- noeli. C. Versluis, oud-gouvernementssecretaris. W. Frijling, oud-vice-presidcnt van den Raad van Indië. PREDIKANTEN. H. J. L. Poort, Ned. Herv. pred. te Streef kerk. J. Off ring a, em. Geref. pred. van West- broek (U.) F. Fortuin, em. Chr. Geref. pred. te Whit- tinsville (V. S.). F. C. van Dorp, em. Geref. pred. van An- dijk. G. Groot Nibbelink, Geref. pred. te Hau- lerwijk. J. A. Bult, em. Geref. pred. van Win schoten. K. Lyfering, em. Ned. Herv. pred. te Zuid- horn. B. van Schelven, em. Geref. pred. van Amsterdam. A. van Veen, em. Ned. Herv. pred. te Hil legom. P. van Willemswaard, em. Ned. Herv. pred. van Krimpen a. d. IJssel. F. J. Drost, pred. bij de Chr. Reform. Church te Obey (Ver. St.). C. Beets, Ned. Herv. pred. te Arnhem. T. H. Siemelink, em. Doopsgez. pred. van Vlissingen. A. Wijn, em. Ned. Herv. pred. van Wol- dendorp. S. van Leeuwen, Geref. pred. te IJmui- den. A. J. Mulder, em. Geref. pred. van Bus- sum. B. Heeres, em. Geref. pred. van De Lier. W. H. van Heuven, Ned. Herv. pred. .te Nijkerkerveen. C. E. Correvon, prediker in de gevangen kampen. II. J. Noleboom, Ned. Herv. pred. te Rhoon. R. R. Posthuma, oud-Evangelist te Hoorn. G. Geerds, em. Geref. pred. van Appin- C. J. Six Dijkstra, Ned. Herv. pred. te Ter Aar. J. Kok, em. Geref. pred. van Bedum. Chr. Hunningher, em. Ned. Herv. pred. van Amsterdam. G. v. d. Munnik, em. Geref. pred. van Leens (Gr.). R, A. Pliester, Ned. Herv. pred. te Raven- swaay. J. J. H. Bange, em. Luthersch pred. van Kampen. Prof. Dr. A. J. Th. Jonker, oud-hoog leeraar in de theologie. If. J. Oudegeest, em. Ned. Herv. pred. te Nijmegen. Dr. G. J. v. d. Flier, Ned. Herv. pred. te Leimuiden. J. G. Kunst, Geref. predikant te Arnliem. H. Kiemt, predikant bij de Geref. Gemeen te te Veenendaal. G. Scholten, em. Geref. pred. te Zuidhorn. G. S. Pylgroms, Ned. Herv. pred. te Pesse (Dr.). Tf. H. Oosten, em. Geref. pred. te Scheve- ningen. P. C. v. d. Horst,' em. Ned. Herv. pred. van Amsterdam. F. L. Kan, Ned. Herv. pred. te Boven- smilde. J. van Vliet, predikant hij de oud-Geref. Gem» te Dordrecht. W. Wugler, Ned. Herv. pred. te Oudelande. W. Luikinga, Doopsgez. pred. te IJmui- den. J. H. Lindeboom, em. Geref. pred. van Zutphen. J. W. van Petegem, Ned. Herv. pred. te Dinxperlo. J. W. Swaan, Ned. Herv. pred. te Wicli- mond. If. de Groot, gewezen pred. eener Geref. Gemeente te 's-Gravenhage. C. Hattink, em. Ned. Herv. pred. van Apel doorn. G .A. v. d. Brugghen, em. Ned. Herv. pred. van Brussel. M. G. J. v. d. Poll, Ned. Herv. pred. te Bunnik. Dr. 1. M. J. Hoog, Ned. Herv. pred. te Nijmegen. S. Verhoeff, em. Ned. Herv. pred. van Noordwijk-Binnen. J. Overduin, em. pred. der Geref. Gem. te Lisse. D. Smallegangeem. Geref. prt-d. van Brielle. S. J. VogelaarGeref. pred. te Heemse. B. Wielenga, cm. Ned. Ilerv. pred. van Delftshaven. BUITENLAND. Thomas Hardy, hekend Engelscli schrij ver. Blasco lbaüez, Spaansch schrijver. Dom Desiderius Lenz O. S. B., monnik- kunstenaar (e Beuron. Ilaig, maarschalk van het Engelsche leger. Lord Asquith, Engelsch liberaal politicus. Théodore Cognacq, stichter van de maga zijnen „La Samaritaine" te Parijs. Prins Lichnowsky, gewezen Duitsch ge zant te Londen. Diaz, Italiaansch maarschalk. Paul Sabatier, hoogleeraar in de theolo gie te Straatsburg. Guslave Adoroud-bondspresident van Zwitserland. Paul Axelrod, stichter der soc. dem. par tij in Rusland. Dr. Ernst Gelderblom, predikant le Pe tersburg en Riga. Otto Nordenskjiild, Zweedscli Poolreizi ger. T.sjang Tso LinClu'neesch dictator. Mevr. Emmcline Pankhurst, strijdster voor het vrouwenkiesrecht iu Engeland. Loewenstein, bekend Belgisch bankier. Amundsen, bekend Noorsch Poolonderzoe- ker. M. Lazard, van het bekende bankiershuis Gebr. Lazard en Co. te Parijs. Prof. Malmgren, lid van de Italia expe ditie. Giolittioud-minister-president van Italië. Generaal Obregonpresident van Mexico. Graaf Lipót Èdelsheim-Gyulai, oprichter van de Hongaarsche liga voor kinder bescherming. Steven Raditsj, leider der Kroatische Boe renpartij. Lazar Weilier, Fransch senator voor Elzas-Lotharingen. Lord Haldane, Britsch oud-minister van Oorlog. Frank Thomas, predikant te Genève. Bokanowski, Fransch minister van Han del. Graaf BrockdorffRanlzau, Duitsch ge zant te Moskou. Sanvat Pasja, oud-minister-president van Egypte. Robert Lansing, oud-minister van Staat der Ver. Staten. Dr. Frank Craneoud-predikant en be kend journalist in de Ver. Staten. Hermann SudermcCnnDuitsch roman schrijver. Admiraal Scheer, opperbevelhebber der Duitsche vloot in den slag bij Jutland. Maarschalk CadornaItaliaansch opper bevelhebber in den wereldoorlog. LAATSTE EER. Stil, en te middernacht Móet het ter rust gebracht, 't Nu doode jaar Komt, doet het rouwkleed aan, Vrome plicht gedaan: Ginds wacht de baar. Treedt dan mot stille sehreen Fluisterzacht been, en ween; Dekt uw gelaat! 't Jaar, dat uw leven droeg Vreugd' bracht en wonden sloeg Ach, het vergaat Onder der tjjden kleed Legt het voorbyë leed Zachtekens neer! Keert dan! Het Leven wacht, Zegt nu het. jaar goenacht 't Komt nimmer weer! Bidt, nu 't verscheiden is, God om behoudenis In nieuwen tijd Hij, Die de Toekomst ziet, Wééten wij weten niet! Zyt gy bereid? G. G. VAN AS. Brief uit Sassenheim XLII. Amice, Het is nu eenmaal een menschelij- lijke eigenschap, om zoo aan het ein de van liet jaar nog eens even op den afgelegden weg terug te zien. En als wij, hier in de bloembollen streek, bet afgeloopen jaar aan onzen geest laten voorbijgaan, en de L^;e- meene omstandigheden vergelijken met die van een jaar terug, dan valt wel heel scherp op, hoe weinig wij menschen toch, weten. En hoe het ook voor de hesten onder ons onmo gelijk is om met eenige zekerheid te voorzeggen, wat de toekomst voor ons zakenleven brengen zal. Verleden jaar zaten wij allen in den druk. De Darwintulp, een van on ze mooiste en meest belangrijke arti kelen, was waardeloos. Mn de ltnap- sten onder ons waien voor een groot deel van meening, ilat dit voorloopig wel zoo zou blijven. Ja, dat het mis schien nooit meer anders zou worden, tenzij men den moed zou hebben om over te gaan, tot strenge, diep-ingrij- pencle maatregelen. En wat heelt het jaar 1928 al deze menschelijke wijsheid beschaamd. Ik weet wel, dat de iinancieele uitkom sten voor velen in het bloembollenbe- drijf over dit jaar nu niet bepaald schitterend zullen zijn. Daarvoor wa ren de prijzen, waarvoor in het voor jaar in het buitenland werd verkocht, te laag. En als gevolg daarvan waren ook de prijzen, waarvoor het goed aan vankelijk hier werd verhandeld te laag. Maar toch, hoe anders liep alles dan verwacht was. Geen moeite met een surplus, maar veeleer groote zorg, om alles, wat verkocht was, te leveren, en in verschillende artikelen groote te korten. En als gevolg daarvan een sterk oploonende markt. En zoo gaan we 192"» met heel wat meer moed in dan 1P23. Pe vooruit zichten 7iin gunstig. De meeste prii- "en st°an weer nn ren loonend neil.en rl' is weer moe'' rn hoon. dat de \ve'- vaart in onze bollenstreek, die de laat ste jaren bijna spreekwoordelijk is ge worden, voorloopig nog wordt be stendigd. De welvaart openbaart zich ook in ons dorp in menig opzicht. Er wordt nog steeds gebouwd, Sas senheim is in een betrekkelijk klein aantal jaren met een duizendtal inwo ners gegroeid. En overal breidt ons dorp zich uit. In het Noorden zoowel als in het Zuiden. En aan de verschil lende zijstraten niet het minst. Wie Sassenheim in enkele jaren niet bezocht heeft zal versteld staan als hij den Menneweg eens opwandelt en ziet wat er al langs dien weg, Beu kenlaan en Parallelweg is bijgebouwd. De bouwplannen voor „Ter Leede" beloven ook heel wat voor de naaste toekomst, en ook verschillende groo- tere bouwwerken getuigen van groote welvaart. De verbouwing van de Geref. Kerk kwam in het afgeloopen jaar tot stand Die van de R. K. Kerk nadert haar voltooiing. En naar ik verneem, is de Hervormde Kerk ook veel te klein en zal men daar ook spoedig maatregelen voor verbouw of nieuwbouw moeten nemen. Ons nieuwe raadhuis begint uit den grond te verrijzen, en zooals je weet, keurde onze Gemeenteraad, in zijn laatste vergadering de bouwplannen goed van de De Visserschool, zoowel als van de Herv. school. Alles wijst dus op welvaart, Amice. Laten we aan liet einde van dit oude jaar, en bij het binnentreden van het nieuwe jaar deze dingen rustig bezien en overdenken, om er onzen God voor te danken, die het alles gaf. En laten we onszelf afvragen wat al deze zegeningen voor onszelf hebben beteekend. Zijn we er dichter door tot God gebracht, of hebben deze aard- sche zaken en de mogelijkheden om geld te verdienen ons zóó in beslag genomen, dat voor den Gever van al dat goede niet veel tijd over bleef? Zijn wij goede rentmeesters geweest, hebben we steeds gevoeld, dat we niets meer dan rentmees ters zijn? Of hebben we met het onze gehan deld, alsof we hier alleen zeggenschap over hadden? Zie, Amice, dat zijn van die vragen, waar we wel een9 eenige oogenblik- ken mee bezig mogen zijn. En waar ik er in het begin van mijn briefje op w^es, hoe weinig wij weten, hoe steeds weer blijkt, dat onze blik is beperkt, en dat we ons in het voor zien van de toekomst zoo gemakkelijk vergissen, laat ik dan ook bij de in trede van het nieuwe jaar weer voe len onze algeheele afhankelijkheid van God, en van Zijn zegen. Juist als het ons goed gaat, is het gevaar zoo groot, dat wij in theorie wel toegeven, dat we het alles aan God danken, maar dat de practijk van ons hart heel anders is. En dat we ons in stilte inbeelden, dat wij zelf door onze energie, en door onzen arbeid die weldaden hebben veroverd. Even gemakkelijk als de omstandig heden in het afgeloopen jaar ten goe de wijzigden, kan bet ook andersom gaan. Even gemakkelijk kan de druk komen, als we allen voorspoed had den verwacht. Maar als we ons leven stellen in Gods hand, zal die gedachte ons niet verontrusten. Dan weten we, dat Hij over ons beschikken zal, wat het bes te voor ons is, hetzij voor- of tegen spoed, en gaan we de toekomst rustig vertrouwend tegen. Van harte hoop ik, Amice, dat bij de wisseling des jaars, die gemoeds stemming jou en mijn deel mag zijn. SASSEMER. Sassenheim, 31 Dec. 1928. INGEZONDEN. (Bulten verantwoorc.elijk.ieid der Redactie.) OP OUDEJAARSAVOND. Sylvestergedachten. Zij laten niemand geheel ongewogen, nóch in zijn persoonlijk, nóch in zijn huiselijk, nóch in zijn maatschappe lijk leven. Ons zij het vergund aan enkele ge dachten, die in deze ure bij ons opko men, uiting te geven. Er is een woord, dat in onzen tijd werkt als een tooveriormule. Het is het woord Rationalisatie. Tooverwoord in 't moderne bedrijfs leven. Welke wonderen van techniek en vernuft worden toegepast om spoe diger en voordeeliger te kunnen wer- kenl Maar wordt ook wel steeds rekening gehouden met de keerzijde van de medaille en met de pijnlijke moeilijk heden, die velen, ook onder onze vak- genooten, ondervinden, als zij het slachtoffer worden van „reorganisatie" ih het bedrijf? Hoe wrang is op dezen oudejaars avond hun herinnering aan verstoor de illusies als zij terugdenken aah hun intrede in hel vak van den admi nistratieven arbeid! Denkt U den kantoorbediende, die doelloos rondzwerft, nauwelijks of in t geheel niet in staat om zijn onder houd en dat van de zijnen te winnen, u!tgestooten uit het beroep, dat hij als ï.Y.i levensdoel had gekozen en denkt U hem vooral, starende naar de verlichte kantoorvensters, waar tot laat in den nacht wordt.... overgewerkt. Waar arbeid wordt verricht door personen, die reeds een gansche dagtaak achter den rug hebben en wier werk voor een belangrijk deel door tijdelijke krach ten zou kunnen verricht worden. Werkgevers, valt ook in dit opzicht niet te rationaliseeren? Is ook de levenskracht van den kan toorbediende geen waarde, die zuinig Leheer verdient? Kan niet gezorgd worden voor een werkverdeeling, die weinig vernuft en ook weinig techniek vereischt, doch slechts uitgaat van deze gedachte: Een normale arbeidsdag voor den be diende en de dan nog te verrichten tij delijke overmatige arbeid gegeven in handen van geschikte werklooze krachten. Hoe blijkt het maatschappelijk ver leer weer de gevolgen der cr-sis te o- verwinnen, al schrijnt (ld ge ia» lite, dat velen, die nauwelijks dertig jaren oud, hun betrekking kwijt raken, reeds te oud lijken, om een plaats in dit ver keer te hervatten. Is het teveel ge vraagd, wanneer wij er op aandringen bruikbare kantoorbedienden-zonder- werk van de straat te helpen en daar door tevens het overwerk te beknotten?. Waar een wil is is een weg. En die weg is zoo gemakkelijk te vinden. In onze groote steden is de openbare arbeidsbemiddeling gaandeweg tot meer ontwikkeling gekomen en heeft zij zich ook op den kantoorarbeid ge specialiseerd. Getracht wordt, door een systeem van interlocaal overleg de or ganisatie van vraag en aanbod langs oordeelkundige banen te leiden. In or zen tijd van rationalisatie heeft ook dit bedrijf zich van rationeele metho den bediend, om beter zijn maatschap pelijke diensten te kunnen verleenen. Over het zoeken, vaak eindeloos, al te vaak vruchteloos zelfs, van velen or.zer vakgenooten, ook goed onderleg de en bekwame vaklieden, zou men U daar een boekje kunnen opendoen. Laat op dezen Sylvesteravond bij vele werkgevers, die tot helpen in staat zijn, de gedachte rijpen om de hulp- zame hand te bieden. Geeft werk aan handen, die om eer lijken arbeid roepen. JAC BAKKER, Voorzitter van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoor bedienden „Mercurius". A. A. VAN HAMERS VELD, Voorzitter van den Ned. R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden „St. Franciscus van Assisië". J. NAUTA, Voorzitter van d-e Nederlandsche Vereen, van Christelijke Kantoor- en Handelsbedienden. TEHUIS VOOR DOOR ARMOEDE VERZWAKTE NEDERLANDSCHE KINDEREN. „Jeruel", Middelstegacht 3. Geachte Redactie, Terwijl we U heel veel dank. toedra gen, dat ge ook in het afgeloopen jaar uw veelzeggende hulp verleend hebt, door telkens een plaatsje in uw blad in te ruimen, wanneer we dit vroegen uit naam van onze kleine bescherme lingen, komen we voor uw laatste no. van 1928 dit nog eenmaai doen. Ons bestuur kan met vreugde getui gen, dat gij, geachte medeburgers van Leiden, ons ook dit jaar weer voor beeldig geholpen hebt. Soms nijpte 't wel eens met de kas en er is wel nooit over, doch we hebben vele kleine mondjes kunnen verzadigen en velen door dag- en nachtverpleging kunnen aansterken tot flinke, blozende klei nen. Wat zagen ze er vaak verschik- kelijk vermagerd uit als ze kwamen. O, zij die eens een kijkje namen, we ten dit wel, doch duizenden, die het nimmer aanschouwen, zouden we het wel vlak voor öogen Willen stellen, wat heerlijk en mooi werk ze met hun gaven hebben helpen doen aan arme, onschuldige kleine lijders en lijderes sen. f Eenige weken geleden werden we zeer aangenaam gestemd. Toen we juist wat drukkende dagen met de kas doorleefden gewerd ons f 100 van de Kwartiertjesbond. Deze bond is een groep dames, die kwartieren, wel ke zij anders ten dienste 4 van hun eigen gemak of genot konden gebrui ken, nu ten offer brengen aan het vervaardigen van. nuttige handwer ken. waarvoor zij de benoodigdheden dan zelf aanschaffen en de productie afleveren aan hun eecretaresse, me vrouw Den Ouden, Turfmarkt 4, te Leiden. Deze handwerken worden eens per jaar verkocht en de opbrengst verdeeld voor verschillende liefdadig heidsinstellingen. Welk een pracht^ idee. De dames hebben ook het voorne men om half Januari a.s. een middag- uurtje van iederen Maandag bij elkaar te komen handwerken voor dit schoo- ne doel. Iedere dame is daar hartelijk welkom, men wende zich maar tot bo vengenoemde secretaresse. Dit is nu een groep waar ieder welkom is, die goed wil doen voor lijdende grooten en kleinen, geen kleinzielig ijveren voor een of andere richting, enz., doch „goed doen" is 't gezamenlijk doell Dames breekt er een oogenblikje at en voegt U er bij, 1 zal nuttig werk wezen. Zouden we nu nog aan hen, die ons bij het afsluiten van den ouden- en opening van den nieuwen tijdkring wildere jaren zoo vriendelijk gedachten met een extra gift, ook nu weer drin gend mogen vragen: „Helpt ons de drukkende zorgen die weer aandoe- men bij de intrede van 1929 rustig te kunnen trotseeren, door ons weder niet een extra gift te verblijden? Was het niet dringend noodig, dan zwegen wij, doch we moeten veel onderhouden voor hen, dio toch onze gezamenlijke kleine beschermelingen geworden zijn. Het adres van den penningmeester is- W. F. Moenc, Oude Rijn 114, Tel. 876. Namens het bestuur van het Kinderhuis „Jeruër: F. H. v. d. HORST, Middclstegracht 3.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9