Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het ver zoek van: a. de firma J. J. Gijzenij en Co., om vergunning tot het uitbreiden van de bewaarplaats voor lompen in het per ceel Koestraat Nis. 1, 3, 5 en 7, kadas traal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. Nis. 763, 764, 765 en 3384; en b. de N.V. Broodfabriek ,,De Zeeuw" om vergunning tot het uitbreiden van de broodfabriek in het perceel Korte ■Mare No. 22, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie- B. No. 2081, is verdaagd. Leiden, 31 December 1928. A. VAN DE SANDE BAKIIUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Wilhelmina Theresia, dv. J. Straver en H. Borst. Overleden: Geertruida Jacoba Straathof, geb. Verdegaal, oud 63 jaar; Jacobus Ver haar, oud 62 jaar. Ondertrouwd: C. G. Castelein, oud 53 Jaar en M. K. Touw, oud 44 jaar. HAZERSWOUDE. Als predikant bij de Geref. Kerk al hier is door de gemeente gekozen en door den Kerkeraad beroepen de heer Mr. G. M. den Hartogh, cand. te Amsterdam. KATWIJK. Stand der werkloosheid op 29 Decem ber: 122 arbeiders, 59 grondwerkers, 2 zeilmakers, 9 stokers, 2 binnenschippers, 11 visschers, 5 opperlieden, 1 timmerman, 1 straatmaker, 1 kuiper, 1 kantoorbedien de, tezamen 208 personen. De agent van politie J. Jansen wordt met ingang van 1 Januari te Katwijk aan den Rijn voor vast gestationneerd; de laatste jaren was dit niet het geval. KOUDEKERK. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" al- bier, gaf Vrijdagavond in de O.L. school haar 5e openbare uitvoering onder leiding van haar directeur, den heer J. v. d. Kaaij te Leiden. De bijeenkomst werd geopend met een welkomstwoord door den eere-voorzitter, den heer burgemeester dezer gemeente. Het programma dat een 10-tal muziek nummers vermeldde, werd achtereenvol gens keurig uitgevoerd, ondanks vaak vele schommelingen der leden. Na het afwerken van deze muzieknum mers dankte de eere-voorzitter den Direc teur en de leden der muziekvereeniging voor hun arbeid over het afgeloopen jaai en hetgeen ze dezen avond ten gehoore hadden gebracht. Hierna werden nog een paar komische voordrachten gehouden, waarbij vooral de lachspieren los kwamen. De lokalen waren geheelgevuld en er heerschte een opgewekte stemming. NIEUWVEEN. Burg. Stand. Ondertrouwd: F. Veenis, 49 jaar en A. F. Vodegel, 44 jaar; M. Len- ting, 29 jaar en P. C. de .Blieck, 20 jaar. NOORDEN. Tot godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. Gem. alhier is benoemd de Eerw. heer J. Kars, van Brandwijk. NOORDWIJK AAN ZEE. Ds. F. G. Hospers heeft het beroep als predikant bij de Ned. Herv. Kerk te Zeist aangenomen. OEGSTGEEST. Auto in brand. Hedenmorgen te 6 uur is tusschen de Postbrug en het Groene Kerkje al hier een auto tegen een boom gereden en daarna in brand gevlogen. Van de 2 inzittenden wist de 37-ja- rige I. C. te Amsterdam bijtijds uit den wagen te springen, maar datzelf de gelukte niet aan N. P., eveneens wonende te Amsterdam, die waar schijnlijk achter het stuurrad zat. Hij is door C. uit den auto getrok ken, maar was toen reeds bewusteloos en met brandwonden overdekt. Terwijl C. hulp ging halen kwam de tram der N. Z. H. T. M. ter plaatse en het personeel daarvan heeft de eerste hulp verleend. Nog steeds in bewusteloozen toe stand is de man overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. OUDE WETERING. Zooals men zich zal herinneren, hebben verleden jaar een tweetal heeren, wonen de aan den Ringdijk de Haarlemmermeer rondgewandeld in den tijd van 9 uur en 45 minuten. Dit is voor de heeren B. Mol- lers en G. Recht aanleiding geweest om een poging te wagen om het in nog kor ter tijd klaar te spelen. Met Kerstmis heb ben ook zij de wandeling volbracht en wel ln den tijd van 8 uur en 40 minuten. ROELOFARENDSVEEN. Bij Koninklijk Besluit is het beroep, ingesteld door den Raad van de gemeen te Woubrugge, tegen de beslissing van Heeren Gedeputeerde Staten der Provin cie Zuid-Holland, waarbij de aanslagen in de Forensenbelasting van een aantal in ons dorp wonende tuinders waren ver nietigd, ongegrond verklaard. Hiermede is deze zaak, welke verschillende jaren opnieuw door het gemeentebestuur van Woubrugge aanhangig is gemaakt, voor deze tuinders tot een goed einde gebracht. Ondanks alle mogelijke pogingen is het het gemeentebestuur van Woubrugge dus Up de nieuwe veemarkt te Utrecht werden proeven genomen met een nieu we w<egbedekking. Zes steenen worden naast elkaar in een betonblok ge perst en van deze blokken wordt later de bestrating gemaakt. niet kunnen gelukken om de aanslag'n gehandhaafd te zien. We kunnon de be trokken tuinders met den uitslag felici- teeren. WASSENAAR. Door den Raad dezer gemeente zal op Donderdag a.s. 's voormiddags te 10 uur worden vergaderd. De agenda vermeldt 'o.a.: ontheffing voorschriften Bouwverordening; verlen ging termijn gratis aansluiting waterlei ding; suppletoir kohier hondenbelasting, dienst 1928; wijziging verordening waren- keuring; vergoeding artikel 100 L.O.-wet, bijzondere U. L. O.-scholen; benoeming commissie onderzoek geloofsbrieven; be noeming lid commissie van toezicht ar beidsbemiddeling, wegens bedanken van den heer A. C. Leijen; aanwijzing als bouwstraat van een pleintje bij de Stoep- laan; voorloopige vaststelling Gemeente rekening 1927; wijziging begrooting 1928 en 1929; aanstelling 2e keurmeester van vee en vleesch; wijziging steunregeling; plan van wegenaanleg park De Paauw; begrooting plantsoenaanleg plan Cen trum; vaststelling Ambtenaren- en Werk lieden reglementen; advies in zake uit gifte in erfpacht van gemeentegronden; verzoek van 't Dorpshuis om een stuk;'° bouwterrein in erfpacht te bekomen, en onderhandsche verhuur van stal Beyers- bergen. ZEVENHOVEN. Op 24 Januari a.s. hoopt de Chr. Jon- gelingsvereeniging „Zijt getrouw" haar jaarfeest te vieren in combinatie met de Chr. Meisjesvereaniging. Dit jaarfeest zal gehouden worden in de Chr. School al hier. ZEVENHOVEN. De collecte, gehouden aan de Sluitkade voor de door den water snood getroffenen heeft opgebracht de som van f 130. Dezer dagen speelde de voetbal club D.V.O. te Wilnis in de Bekerwed strijd op het Stormvogelsterrein tegen Zwaluwen I van Vinkeveen. Deze match eindigde met gelijk spel (11). In de gehouden vergadering v. d. Noordsche buitenpolder werd besloten het antwoord van Ged. Staten dezer Provincie af te wachten betreffende de kosten van de overstrooming der Am- stelkade-doorbraak, om deze te ver halen op de omliggende polders. GEMENGD NIEUWS. Een onvoordeelige koop. In een café aan den Schiedamschendijk te Rotterdam bood een man den machinist van een in de Jobshaven liggend schip een horloge te koop aan. Hij zei, dat het van goud was en vroeg er slechts 4.95 voor. De man vond dit zóó goedkoop, dat hij het dadelijk kocht. Maar toen hij het nog eens goed bekeek, bleek, dat het horloge van koper was. De verkooper nam het horloge terug en verdween, zonder de kooppenningen te retourneeren. Een veelbelovend jongentje. De poli tie te Amersfoort is er achter gekomen, dat een 9-jarig jongentje zich den laat- sten tijd herhaaldelijk heeft schuldig ge maakt aan diefstal van rijwielen. Kort geleden heeft dit ventje zijn ouders op onkosten gejaagd, doordat hij in een nieuw ijl te richten kunsthandel duur be hangsel onder de verf had gesmeerd. De zaak is in onderzoek. Brand in een meubel-opslagplaats. In Den Haag is brand ontstaan in een opslagplaats van meubelen, toebehooren- de aan den heer R., aan de Hofwijck- straat. Het vuur was aanvankelijk beperkt tot de benedenverdieping, maar breidde zich uit tot de boven-étages. Met één straal op de waterleiding kon de brandweer ech ter den brand meester worden. In het pakhuis stonden verschillende kisten met kleedingstukken en met dé cors, toebehoorende aan het operette-ge zelschap Jac. van Bijlevelt. De schade is vrij aanzienlijk. Inbreker aangehouden. Donderdag avond is te Mook ingebroken in hotel De Piasmolen. Eenige huishoudelijke voor werpen zijn ontvreemd. Als vermoedelij ke dader is te Gennep aangehouden ze kere C. W. uit Venlo. Ernstige mishandeling. Zaterdag avond kreeg in het café de Z. te Eindho ven zekere v. d. H., een kleermaker, die eenigszins onder den invloed van den drank verkeerde, ruzie met eenige ande re café-bezoekers. Toen de 25-j.arige fa brieksarbeider P. v. d. Ven, den twist wil de beslechten, kreeg hij van v. d. II. met een leeg bierglas een slag op het hoofd, waardoor hij ernstig werd gewond. Zijn toestand is levensgevaarlijk. Brand te Rotterdam. Zaterdagmiddag omstreeks halfzes werd brand ontdekt in pand Binnenrotte 2, op den hoek van den Pompenburgsingel, te Rotterdam, waar gevestigd zijn de leerfabriek der firma Hagen en de meubelmakerij der firma J. C. Jansen. De brand, die op de derde ver dieping en den zolder woedde, waar de firma Jansen haar bedrijf uitoefent, liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. Door het inslaan van een paneel van de. bui tendeur moest de brandweer zich toegang verschaffen; met 5 handspuiten en de nieuwe motorspuit werd de brand onder leiding van den hoofdman Kruis bestre den en na drie kwartier spuiten bedwon gen, waarna alle spuiten op één na kon den inrukken. De schade zal, daar er zich nog al veel mater aal bevond, vrij groot zijn, terwijl ook de benedenverdiepingen veel waterschade kregen. Broodbezorger doodgereden. De 26-ja- rige broodbezorger H. A. F. Gr. te Rotter dam liep Zaterdagavond aldaar met zijn bakkerswagen op den Parallelweg in de richting Wilhelminakade, midden op den weg. Het was er donker en aan zijn kar was geen reflector bevestigd. Vermoedelijk is hierin de oorzaak ge legen, dat een autobus van de C.A.O.M. er tegenop is gereden en den bakker mee sleurde, die zwaar gewond werd opgeno men, om naar het ziekenhuis te worden vervoerd. Aldaar aangekomen bleek de man reeds overleden te zijn, terwijl een 14-jarige jongen, die met den bakker had meege- loopen, een lichte hersenschudding had bekomen. Dappere moeders. Zaterdagmorgen raakte te Vinkeveen spelenderwijs het vierjarig zoontje van A. v. R. alhier te water. De moeder, die. op het hulpgeroep naaf buiten snelde, sprong zonder zich te bedenken het kind na. De vrouw van A. _Z., die eveneens het hulpgeroep gehoord had en blijkbaar dacüt dat haar eigen king in gevaar was, sprong eveneens te water. De beide vróuwen en het kind konden door voorbijgangers, die te hulp waren geschoten, gered worden en veilig op het droge worden gebracht. Brand in een bakkerij. Zondagavond omstreeks 10 uur brak te Tricht bij Gel- dermalsen een vrij hevige brand uit bij bakker Kouw. In ten' oogwenk stond het geheele pand in lichtelaaie en moesten de drie gezinnen, die het pand bewoonden, namelijk de gezinnen Kouw, Verbeek en Van de Poll, hun woningen ontruimen. Een zieke vrouw kon nog tijdig worden gered. Om ook de dichtbebouwde omge ving te redden moest hard worden ge werkt. Het gemeentehuis staat in de on middellijke omgeving. Om half 12 woedde de brand nog voort. Lijk opgegraven. Op last van den Alkmaarschen Officier van Justitie is te Wieringerwaard opgegraven het lijk van een der gebr. W. aldaar, die ongeveer een maand geleden in een sloot verdronken was gevonden. In verband hiermede was de huishoudster van de gebr. W., tegen wie verdenkingen waren gerezen, ter be schikking .van den Officier van Justitie gesteld. Daar de sectie op het lijk echter heeft uitgewezen, dat bij den dood van W. geen geweld in het spel is geweest, is genoemde huishoudster gisteren weer op vrije voeten Geheime distilleerderij ontdekt. Door rijksambtenaren en gemeentepolitie te Alphen aan den Rijn werd Zaterdag ten huize van A. v. E. aldaar een geheime distilleerderij ondekt. Het toestel bene vens de aanwezige drank, werden in be slag genomen en ten kantore van den Rijksontvanger gedeponeerd. Tilbury door de tram gegrepen. Gis teren heeft op den Iialsterschen weg te Halsteren, even voorbij huize ,,'t Klokje", een ernstig ongeluk plaats gehad. Door 't schichtig worden van het paard gespan nen voor de tilbury van den heer de Rij ke uit Tholen, kwam dit voertuig, waar in genoemde heer en zijn echtgenoote ge zeten waren, in botsing met een passee- rende stoomtram van de Maatschappij AntwerpenBergen op ZoomTholen. Het paard geraakte bekneld tusschen de tram en een der langs den weg staande boomen. De tilbury werd door de locomo tief gegrepen en totaal vernield. De heer de Rijke werd ernstig gewond in het Al gemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom opgenomen. Mevrouw de Rijke kwam er als door een wonder met den schrik en eenige lichte verwondingen af. Kind verbrand. Te Zutphen is het 5- j jarig zoontje van W. in een onbewaakt oogenblik in een waschketel met kokend water gevallen. Het kind werd naar het ziekenhuis gebracht, waar het enkele uren later is overleden. Auto-botsing. Op dpn Rijksweg Ntjrd te Geleen botsten twee auto's, toebehoo- rend"' aan de heeren B. van Geleen en -T. van Brunssum, togen elkaar, met hot ge volg flat beide wagens zwaar beschadigd werden en de inzittenden "ernstige ver wondingen opliepen. Tusschen tram en autobus bekneld. Vrijdagavond had om half acht op den sl ra at wég naar Itaesóh een ernstig onge luk plaats. De tram van Oss naar Veghel passeerde de autobus van P. Arts uit Grave, komende van I-Ieesch. De autobus moest voor eenige fietsers uitwijken en reed vlak langs de tram. De 21-jarige P. v. cl. Broek, knecht bij den heer van Box- lel te lleesch, die waarschijnlijk zijn li chaam te ver buiten de tram had gebo gen, werd totaal vermorzeld tusscl -n de tram en de autobus. Geestelijke en ge neeskundige hulp was spoedig aanwezig. De ongelukkige was echter reeds over leden. Kinderdoodslag. Te Assen is Zater dag in arrest gesteld de dienstbode M. B., wonende te Peize, die verdacht wordt, haar kind, waarvan ze kort tevoren be vallen was, van het leven te hebben be roofd. Onder een ijzeren hek bekneld. De chauffeur P. te Maarssen, die het hek aan het Zandpad wilde sluiten is door het plotseling omvallen van het verschei dene honderden kilo's wegende hek daar onder bekneld geraakt. Gelukkig was zijn hoofd niet getroffen, doch wegens de zwaarte moest hij roerloos blijven liggen. Meer dan een kwartier heeft hij in dezen toestand zonder een vin te kunnen ver roeren, gelegen, steeds roepende om hulp to+dat de brievenbesteller van Eijk de brievenbus bij de woning van den heer Broertjes ging ledigen. Mej. B. waar schuwde den besteller dat er om hulp ge roepen werd en toen ze beiden weer een angstkreet hoorden, vermoedde men dat er iemand aan den overkant in de Vecht lag. doch van wege den donker kon men vandaar niets bespeuren. De besteller met den melkslijter de Rooij die ook juist in de omgeving was gekomen, reden zoo hard ze konden naar de plaats vanwaar het geroep kwam. Weldra zag men den chauffeur liggen. Zoo goed en zoo kwaad het ging, heeft men getracht het hek wat op te tillen, totdat het lichaam vrij kwam te liggen. Het geneeskundig onderzoek heeft ge lukkig geen inwendige kneuzingen kun nen constateeren. Wonder boven wonder is dit ongeval dus nog vrij goed afgeloo pen. Land- en Tuinbouw. NEDERLANDSCHE TUINBOUW- RAAD. In de jongste bestuurvergadering van den Nederl. Tuinbouwraad bleek uit de ingekomen mededeelingen, dat de tuin bouwtentoonstelling, die te Essen in!929 zal worden gehóuden, een uitsluitend nationaal Duitseh karakter zal hebben en dat slechts b\j uitzondering nieuwig heden van buitenlandsehe inzenders zul- len wrorden toegelaten. Het bestuur meent de aandacht van Nederlandsche kweekers van nieuwe aanwinsten op tuinbouwgebied op deze gelegenheid te moeten vestigen Uitvoerige mededeelingen werden ge daan van de voorbereidende stappen om te komen tot een Nederlandsche tuin- bouwmanifestatie, te houden in April 1929 te Madrid. Besloten werd tot het houden van een Nederlandsche tuinbouw tentoonstelling aldaar, waartoe de mede werking van de tuinbouwcentra Aals meer, Boskoop en de bloembollenstreek reeds was toegezegd. Er werd een com missie van uitvoering benoemd. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw had tot den Tuinbouwraad het verzoek gericht, in overleg met het Kon. Nederl. Landbouwcomité een com missie van beroep samen te stellen voor het personeel van de neutrale lagere land- en tuinbouwscholen. Dit overleg had geleid tot het voorstel, deze commissie uit vijf leden te doen bestaan, waarin het personeel en de commissie van toe zicht elk door 1 lid, het Nederl. Land bouwcomité door 2 leden en de Tuin bouwraad door 1 lid zullen worden ver tegenwoordigd. Als vertegenwoordiger van den Tuinbouwraad werd aangewezen de heer J. C. M. Mensing te Aalsmeer en als diens plaatsvervanger de heer mr. "VV. F. "Wery te 's-Gravenliage. Voldaan werd aan een verzoek van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw om een voordracht op te maken van twee of drie personen, uit wie een benoemd kan worden tot lid eener com missie inzake het middelbaar land- en tuinbouwonderwijsdeze voordracht werd samengesteld als volgt: F. V. Val- star te Naaldwijk, J. C. M. Mensing te Aalsmeer en Jac. Smits te Naarden. Besloten werd, aan de commissie tot samenstelling van een leiddraad voor den tuinbouw inzake de inkomstenbelas ting welke commissie is ingesteld door den R. IC. en den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond en door het Centraal Bureau der veilingen te verzoeken, deze com missie uit te breiden op zoodanig wijze, dat daarin ook de nog niet daarin ver tegenwoordigde takken van tuinbouw een plaats zouden vinden. Naar aanleiding van een bespreking met een bestuurslid van de A.V.R.O. werd een nieuwe regeling voor de tuin- bouwpraatjes vastgesteld, waardoor de gerezen bezwaren in de toekomst zullen worden vermeden. pond© jaar werden er in ét kaansche hoofdstad niet min&ëraan ZH milliard stuks aangevoerd, wAt dus voor het geheel© jaar neerkomt op ruim 3 milliard. Daarvan Is slechts een onbeduidend aantal wederom Uit gevoerd, zoodat verreweg het leeuwen aandeel ter plaatse is gebruikt, d4> meer dan in Chicago, Philadelphia. en Boston samen. Het meerendeeï van deze eieren komt uit de centrale sta ten en van de Westkust. Met name van deze laatste zijn de aanvoeren de laatste jaren sterk toegenomen. In verband met d© verbeterde metboden van het bewaren der eieren, beeft men de prijzen voor het geheele jaar meer kunnen nivelleeren. Ook beeft men de vinterproductie kunnen stimuleeren langs wetenschappelijker weg. TELEGRAMMEN. (Draftdlooxc disast) AANVARING. HAMBURG, 31 Dec. (V. D.) Tenge volge van den zwaren mist, die den ge heelen Zondag tot den avond voort duurde, werd de scheepvaart op de El be gestoord. Talrijke zeeschepen moesten in 4# monding van de Elbe voor anker gaan Een tot nu toe nog onbekend geble ven stoomschip is in het noordelijk vaarwater bij de Oste-Bank gezonken. Het Nederlandsche stoomschip ..Ba tavia", dat van Hamburg was uitge varen, is in beschadigden toestand te rug gekeerd. Het schip was vermoedelijk met de gezonken boot in aanraking gekomen. HOEVEEL EIEREN NEW-YORK CONSUMEERT. Om eenig begrip te krijgen van het aantal eieren, dat een stad als New- York consumeert, diene het volgende: De eerste 10 maanden van het loo- VLIEGTUIG NEERGESTORT. PARIJS, 31 Dec. V. D. Zondagmid dag is boven het vliegterrein van Mon tauban een verkeersvliegtuig van de lijn Toulouse-Casablanca van 60 M. hoogte neergestort. Het toestel werd volkomen vernield. De vlieger en een passagier bekwa men zwaar letsel, terwijl een tweede inzittende er met minder ernstige ver wondingen afkwam. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 31 Dec. Vette varkens. Aangevoerd 265 stuks, w.o. 250 zwaar soort, 0.72—0.73; 15 licht soort, 0.68— 0.70. Handel matig. ROTTERDAM, 31 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 634 vette runderen, 357 vette kalveren, 611 schapen of lamme ren, 804 varkens. Prijzen: koeien 49 50, 42—44, 27 J432 iaossen 45—48, 40 —42, 37 X; kalveren 82H— 87^, 72 J4— 7714, 60—65; schapen 30—65; schapen 3035, lammeren 2230; varkens 37, 3614, 36; stieren 42—43, 39, 34—35. Overzicht: koeien en ossen redelijket handel, prijzen gelijk vorige week; vet te kalveren, zeer matige handel, prij zen bleven niet gehandhaafd; schapen en lammeren goede handel, hoogere prijzen; prijzen boven verwachting goede handel, hoogere prijzen; stieren matige handel, oude prijzen. BODEGRAVEN, 31 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 96 partijen Goudsche kaas, waarvan 90 met rijksmerk, zijnde 3998 stuks, tezamen wegende 3L984 Kg. Prijs: met rijksmerk le soort 5558, 2e soort 5153; zonder rijksmerk 4852. Handel matig. AMSTERDAM, 31 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 552 vette koeien, le kw. 1 —1.10, 2e kw. 0.88—1, 3e kw. 0.70—0.86, per Kg. slachtgewicht; 90 melk- en kalfkoeien 250—375 per stuk; 52 vette kalveren, le kw. 0.941.08, 2e kw. 0.80—0.92 per Kg. levend gewicht; 59 nuchtere kalveren, 1420 per stuk; 75 schapen, 3240 per stuk; varkens door te weinig aanvoer geen noteering; 63 paarden 100—225 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in deeld door het Kon. Ned. Meteorolo- den morgen van 31 December, mede?e gisch Instituut te De Bildt. H. B. 764.3 te Storneway. L. B. 743.3 te Rennes. Verw. tot den avond van 1 Jan.: Krachtige tot matige, later afne mende N.O. tot N. wind, betrokken tot zwaarbewolkt, wellicht eenige sneeuw temperatuur om het vriespunt. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur ii aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 1.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA Maandag 31 Dec.: 4.27.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3