1_ Gemeentelijke Aankondigingen j. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van I Leiden; X Gezien het verzoek van de firma J. J. Krantz en Zn., om vergunning tot I het uitbreiden van de lakenfabriek in I de perceelen Oude Singel No. 86, 89. 90, 1 91', 102, 106, 108, Volmolengracht No. 1 18 en Langegracht No. 7 t/m. 29, kadas- 1 traal bekend Gemeente Leiden, Sectie J B. Nis. 2569, 2930, 2782 en 2783, I Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie -klok,i S*legd is; j alsmede, dat op Zaterdag, den 12den jj Januari 1929 des voormiddags te half 5 elf uren op het Raadhuis, gelegenheid lok. zal worden gegeven om bezwaren te- gen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gevestigd zijn zij. die niet a8 overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zij- ner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lich- i ten. Leiden, 29 December 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. zijn opgelost (deze weg L in eigendom, onderhoud en beheer aan de gemeen te overgegaany en dat nu over 'n lengte van pijn. 416 meter buizen voor aan sluiting zal worden gelegd. Hiervoor vragen B. en W. een crediet van f 2500. De heeren v. d. Burg en Paardekoo- per vragen eenige inlichtingen, waar na het voorstel met alg. st. wordt aan genomen. Punt 4. Voorstel regeling jaarwedde gemeentewerklieden. In verband met besprekingen in de vorige vergadering (begrootingsdebat- ten) en mede met het oog, dat B. en \V. zelf overtuigd zijn van dc noodza kelijkheid om een en ander reglemen tair vast te leggen, is het College met dit en volgende (zie hierna) voorstellen gekomen. De jaarwedden, ritbetaald per week. zullen bedragen minimum 24 gulden, maximum 30 gulden, n.l. 6 jaarlijksche verhooginger. van f 52 en f 50 voor het derde en volgende kind beneden 16 jaar. Deze regeling werd reeds toegepast. Nieuw is, dat op 65 jaar ontslag wordt verleend, behou dens afwijking door den Raad, voor elk geval afzonderlijk te beoordeelen. Deze regeling gaat in 1 Januari 1929. De heer Bakker ziet er continuee ring van de bestaande praktijk in, ter wijl de heer Van Breda op 60 jaar ont slag wilde verleenen, wat ongewenscht is, met het oog op den pensioengerech tigden leeftijd, welke met 65 jaar be reikt wordt. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. Punt 4a. Vaststelling instructie. B. en W. stellen voor de bestaande instructie van 1902 te herzien. Bij art. 1 „omschrijving taak" ontspon zich een breedvoerige discussie, ingeleid door den heer Bakker, die zulks over bodig acht, en wil volstaan met te zeg gen, dat zij de door B. en W. of den gemeente-opzichter aangewezen taak moeten vervullen, terwijl de voorzitter het standpunt verdedigd, dat eenige omschrijving als richtlijn gewenscht it\ De heer Den Ouden e. a. nemen aan de discussie deel. Blijft ongewijzigd. Voorgesteld wordt de werkuren te bepalen voor 1 Febr. tot Nov. van 7 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds. Rust 8.309 uur en 121.30 uur en van 1 Nov. tot 1 Febr. van 's morgens zoodra het licht is tot 's avonds don ker met rust alleen van 11.30—1.30. Zaterdags tot 1 uur (alzoo invoering vrije Zaterdagmiddag). De heer Paardekooper informeert hoe het voorheen wac, terwijl de heer Uittenbogaard tegen de vrije Zaterdag middag zich verklaard, deze menschen gelijkstellend met land- en tuinbouw- arbeiders, die het ook niet hebben. De voorzitter zegt, dat uitgezonderd de vrije Zaterdagmiddag, de werkuren gelijk zijn en wat deze vrije middag betreft, dit wettelijke eisch is. De heer Den Ouden is voor de vrije Zaterdagmiddag en verheugt zich over het voorstel, de gemeente mag in deze niet achterblijven, terwijl de ver gelijking van den heer Uittenbogaard niet opgaat De heer Bakker meent uit de dis cussie gemerkt te hebben, dat een der wethouders (Zandbergen) omtrent de werktijd een andere meening is toe gedaan. Dit blijkt juist, daar deze zegt, dat om 6 uur wordt aangevangen, wat hij wil handhaven. Zoodat het voorstel komt uit een meerderheid van B. en W. met wethouder Zandbergen tegen, die korter arbeidsduur niet ver antwoord acht tegenover belastingbe talende ingezetenen, waaronder ook de landarbeiders, die ook om zes uur beginnen, waarmede de heer Bak ker het in 't algemeen eens is. De heer Bakker ontkent overigens dat deze arbeid valt onder de bepalin gen der arbeidswet wat de voorzitter volhoudt. De heer van der Burg stelt voor een regeling te maken, dat over het ge- heele jaar, gemiddeld 48 uur per week gewerkt wordt wat de heeren Paarde kooper en Uittenbogaard ondersteu nen en deze stellen voor van 1 Maart tot 1 October van 's morgens 6 tot 's a\onds 6 uur (rusturen zie boven) en vervolgens van licht tot donker en de vrije Zaterdagmiddag. Dit voorstel wordt aangenomen met 4 stemmen tegen, die van de heeren Van Breda, Den Ouden, Rubenkamp er. Nijssen, die het voorstel van B. en W. prefereerden. Verlofdagen 6, bui tengewone omstandigheden langer. Hierna goedkeuring met alg. st. Punt 5. Benoeming gem.-wcrklieden. De meerderheid van B. en \Y. (min derheid we til. Zandbergen) wil het vaste corps van 4, waarvoor 1 bestaan de vacature, uitbreiden met 3 en zoo de vuilnisdienst gehandhaafd blijft als tot dusver met 4, alzoo 4 of 5 be noemingen. Hierover ontspon zich een breedvoerige discussie, waaruit blijkt, dat wethouder Zandbergen. Uittenbo gaard, Bakker en Paardekooper tegen een zoo groote uitbreicUng zijn. De heer Paardekooper stelt voor naast aanvulling bestaande vacature er nog (zoo de vuilnisdienst blijft) 2 te be noemen. Het voorstel van B. en W. wordt verworpen. Tegen de heeren Paarde kooper, Uittenbogaard, Den Ouden, wethouder Zandbergen en C. Bakker. De heer Van Breda stelt nu voor niet 1 maar 2 werklieden aan te stellen af gescheiden van den vuilnisdienst en los van de vacature, alzoo 3 benoemin gen. Wordt aangenomen met 4 stem- njen tegen, die van de heeren Paarde kooper, Uittebogaard, eth. Zandber gen en Bakker. Na geheime zitting worden benoemd: I. aanbeveling B. en W.: 1. N. van Abswoude, 2. G. Ouwersloot; No. 1 met 7 stemmen, 2 blanco. II. Aanbeveling B. en W. 1. C. Ouwersloot, 2. D. A. Driessen; no. 1 met 8 stemmen, een op no. 2. III. Aanbeveling B. en W. 1. D. A. Driessen, 2. G. Nagtegaal; no. 1 met 5 stemmen, 4 op no. 2. Punt 6. Bespreking aanbod Mijvo inzake afvoer vuilnis. Deze Mij. heeft een aanbod gedaan om het vuil vanaf losplaats te vervoe ren tegen 52 cent per inwoner, ge rekend naar 3000 zielen, ingaande 1 Januari 1929, voor 20 jaar. Uit een financieel overzicht blijkt, dat het thans f 2133,56 per jaar kost, en B. en W. meenen dus afwijzend te moeten adviseeren. Met algt stemmen wordt hiertoe be sloten. De heer Den Ouden wil alles ook liet ophalen verpachten. Punt 7. Vastgesteld wordt het ko hier-schoolgeld Vervolgonderwijs Jan./ Febr. 1928 tot een bedrag van f 3.65. Punten 810. Benoemd worden de heeren J. v. d. Oort en J. C. Spaargaren (beiden af tredend) als lid Burg. en Heilige Geest Armbestuur; de heer N. Haasnoot en W. den Dubbelden als leden werkloos heidscommissie. De rondvraag leverde niets op, waar na geheime zitting ter behandeling rt-clames schoolgeld. Voor het examen Steno-Typen van de Ver. van Dir. v. Pont-Scholen (afd. Leiden, Steenschuur 14) slaagde de heer R. de Wilde. Idem voor Machineschrijven de heer J. van Woerkom, alhier. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gisteren vergaderde de Raad dezer ge meente. Voorzitter de burgemeester. Af wezig de heer K. Zandbergen. De voorzitter opent de vergadering met gebed en leest daarna de notulen van de drie vorige vergaderingen, die daarna ongewijzigd worden vastgesteld. Van den heer K. Zandbergen is inge komen een schrijven, dat deze door on gesteldheid verhinderd is deze vergade ring bij te wonen. De voorzitter deelt mede, dat bij publie ke inschrijving voor de inning van het havengeld over 1929, ingekoftien zijn twee aanbiedingen 1 ad ƒ260 en 1 ad 230. B. en W. stellen voor, de inning aan den hoogsten inschrijver te gunnen. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. De voorzitter deelt mede, dat van de gemeente Valkenburg (Z.-H.) bericht is ingekomen, dat een vijftal inwoners de zer gemeente is opgegeven, als in aan merking te komen voor een aanslag in de forensënbelasting aldaar. Deze opgaaf is na bezwaar van B. en W. gehandhaafd, waarom deze thans machtiging vragen, tot het instellen van beroep bij Ged. Sta ten. De gevraagde machtiging wordt z.h.s. verleend. B. en W. stellen voor den heer Wagter, thans tijdelijk alhier we-kzaam als me- teropnemer en geldophaler bij de ge meentebedrijven, met ingang van 1 Ja nuari a.s. definitief als zoodanig te be noemen. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.s. aangenomen. B. en W. vragen machtiging tot publie ke verhuring van eenige perceelen bouw land aan den Buitenweg. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt, welke voorwaarden hierbij door B. en W. ge steld worden en speciaal, voor hoe lang verhuurd zal worden. De voorzitter deelt mede, dat de ver wachting was, dat B. en W. een tamelijk onbeperkte machtiging zouden bekomen, temeer waar het de bedoeling is, niet tot verhuur over te gaan, alvorens de com missie gehoord is. De heer T. Kralt acht deze manier niet de juiste. Er zijn al menschen, die op land wachten om te koopen en te bou wen en daarom lijkt het hem dringend gewenscht, zoo spoedig mogelijk commis sievergadering te houden en de prijzen te bepalen. Eerst als verkocht is, kan dan voor het overblijvende tot verhuur besloten worden. Weth. Schoneveld kan de geopperde be zwaren niet best begrijpen. Al lang staat vast wat met het land gebeuren zal, om dat niet bedoeld wordt het land, wat voor bouwexploitatie bestemd is, maar het overblijvende. De heer v. d. Vijver had, waar de be-, stemming reeds zoolang vaststond, des te meer verwacht, dat B. en W. met vast omlijnde plannen zouden komen. Ook de heer Knijff vindt het beter, dat de Raad hierin mede beslist. De voorziiter, gerien de geopperde be zwaren, merkt op, dat het hem gewenscht voorkomt, dit. punt thans aan te houden, totdat de commissie erover zal zijn ge hoord. De beide wethouders kun ion zich hier mede vereenigen waarna z.h wordt be sloten dit punt aan te houden. IJ. cn W. vragen machtiging, in ver band met het. aahkoopen van land aan den Buitenweg, tot het aangaan van een geldleeinng a J ."2UÜ bij de Bank van Ne- derlanJscue Gemeenten te 's-Gravenhage, tot een koers van 1UU pet. en een rente van 4 Yk pet. Dit voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven van den Pensioenraad te 's-Gra- venhage, waarin wordt medegedeeld, dat de kindertoeslag niet langer deel uit maakt van den pensioensgrondslag, stel len B. en VV. voor, de pensioensgrond slag voor burgemeester, secretaris en ont vanger, met terugwerkende kracht van 1 Januari 1928 af, te verlagen. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. In verband met de in het voorjaar ge dane toezeggingen stellen B. en W. voor, aan de schoonmaakster van het Raadhuis een gratificatie te verleenen van ƒ75. Conform dit voorstel wordt z.h.s. be sloten. Aan de orde is thans onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde raadslid, den beer W. v. Tilburg. De voorzitter verzoekt de heeren W. L. v. d. Gugten, K. v. Delft en D. Knijff een commissie te vormen en zich met dat onderzoek te willen belasten. Na onderzoek deelt de heer K. v. Delft namens de commissie mede, dat alle9 in goede orde is bevonden, waarom tot toe lating van den heer v. Tilburg wordt be sloten. Hiertoe wordt z.h.s. besloten. Naar aanleiding van het vorige punt deelt de heer C. D. v. d. Vijver mede( dat in gelijke gevallen niet altijd eender is gehandeld. Het is voorgekomen, dat on derzoek vóór de vergadering plaats had het nieuwe lid tegelijkertijd zitting nam, maar ook is het voorgekomen, dat deze eerst in de volgende zitting aan de vergadering kon deelnemen. Het lijkt spr. gewenscht in ieder geval een vaste lijn te volgen. De voorzitter antwoordt, dat niet om bepaalde redenen dan de eene en dan weer de andere manier is gevolgd. In dit geval kon niet anders gehandeld worden, omdat het afgetreden raadslid niet vertrökken is en dus lid blijft, totdat tot toelating van zijn opvolger is besloten. De heer v. d. Vijver is hiermede niet bevredigd en dringt er op aan dat B. en W. toezeggen in het algemeen de stelre gel te zullen volgen, als een aftredend raadslid de vergadering nog kon bijwo nen, de nieuwbenoemde eerst in de vol gende vergadering toe te laten en in alle andere gevallen direct. De voorzitter is niet bereid deze ver klaring af te leggen, omdat er wel eens redenen kunnen zijn, er van af te wijken. Wel echter wil spr. de zaak nader onder de oogen zien en ir. de volgende vergade ring mededeelen hoe zijn gezichtspunt in deze is. De heer v. d. Vijver neemt met deze mededteling genoegen. B. en W. stellen voor, over te gaan tot benoeming van een lid van de commis sie tot wering van schoolverzuim, wegens periodieke aftreding van den heer J. H. van Starkenburg. Door de commissie is ter voorziening in de vacature het volgende tweetal op gemaakt: 1. J. II. v. Starkenburg (aftr.), 2. Jac. Zandbergen. De aftredende wordt met algemeene stemmen hprkozen. B. en W. vragen machtiging tot het aanrrian van een geldleening bij de Bank voor Ned. Gemeenten a 30.203.75 tot koers van 100 en een rente van 4K pet. Deze leeningen dienen, tot het convertee- ren van eenige andere leeningen van hooger rentepercentage, waardoor voor het volgend jaar, wegens verminderde rente en aflossing, op een bate van onge veer 700 wordt gerekend. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt of re kening is gehouden met de oorspronke lijke duur der leeningen, nu de aflossing in 20 jaar zal geschieden. De voorzitter kan spr. hierop een be vredigend antwoord geven, waarna het voorstel z.h.s. wordt aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. is aangewezen als voorzitter van de gas-, water- en electriciteitsbedrijven weth. S. Schoneveld. Naar aanleiding van een vroeger geda ne vraag deelt de voorzitter mede, dat de kosten van urinoirs, zooals Dr. Jon ker deze in de gemeente wilde zien ge plaatst bedragen 950 a 1000 per stuk. Van den heer J. J. Alting, administra teur bij de bedrijven, is ingekomen een verzoek om machtiging te willen verlee nen, dat deze eenige werkzaamheden zou verrichten voor particulieren. De heer T. Kralt vond de aangewezen weg: behandeling via de commissie. Weth. S. Schoneveld deelt mede, dat dit alleen is nagelaten om tijdswille; het schrijven is eerst gisteren ingekomen. Ook andere leden hadden bezwaren, waarom besloten werd het schrijven te renvoyeeren naar B. en W. om nader ad vies, gehoord de commissie voor de be drijven. Rondvraag. De heer C. D. v. d. Vijver deelt mede in de voorgelezen notulen van de laatstgehouden vergadering te hebben gehoord van de kostprijs voor den bouwgrond aan den Buitenweg. Deze ver gadering is door spr. niet bijgewoond, maar wel is door hem gelezen het ver slag in de courant. Dit, evenals de notu len doen spr. vreezen, dat de prijs van het goedkoopste perceel grond is vastge steld, terwijl het hem juister lijkt. de prijs van alle land, duur en goedkoop, bij een te nemen en daarnaar den kostprijs te berekenen. Weth. Schoneveld kan spr. hieromtrent geruststellen. De prijs is nog in het ge heel niet bepaald, maar dit moet nog schieden in den Raad. Wat in de notulen en het verslag voor komt is niet anders dan een voorloopige berekening van den grond, het eerst voor exploitatie bestemd. Voor het geheel zal dat moeilijker gaan, omdat daarvan wel een voorloopig plan is, maar dit is nog niet door den Raad goedgekeurd. Overigens is spr. van meening, dat. de prijs van den overigen grond niet van zoo erg groolcn invloed zal zijn, als de heer v. d. Vijver schijnt te vreezen. Om desillusie te voorkomen vindt de heer v. d. Vijver het maar beter spoedig de prijzen van den grond te bepalen, waarbij met de ten dienste staande gege vens best bij benadering de prijs kan be paald worden. De heer C. D. v. d. Vijver vraagt, of ook aanbiedingen zijn ingekomen, tot uitbag geren van de Vliet. De voorzitter deelt mede, dat inderdaad een aanbieding is ingekomen en deelt het standpunt van B. en W. mede, waarmede de heer v. d. Vijver zich kan vereenigen. De heer W. L. v. d. Gugten vraagt in lichtingen inzake het bouwplan. Tevens vraagt spr. of men aan het eenmaal ge maakte plan is gebonden. De voorzitter antwoordt, dat dit niet meer is als een voorloopig plan, ?en lei draad, en dat afwijking, als dit niet in het belang van de gemeente noodig is, zeker mogelijk is. De heer v. d. Gugten vraagt, nu er plan nen bij B. en W. zijn tot verbetering van de Vliet Z.Z., of er geen plaatsen in de gemeente zijn, waar dit veel dringender noodig is. Sommige leden noemen in dit erband de Brouwerstraat en de Kwakel- steeg. De voorzitter zegt, dat aan de plannen geen uitvoering zal worden gegeven, al vorens de Raad hierover is gehoord. Deze kan dus alsdan nog op- en aanmerkingen maken. De heer T. Kralt vraagt of de kwestie inzake aankoop van een br»'idspuït nog niet kan worden afgewikkeld. Weliswaar heeft de gemeente thans een motorspuit in bruikleen, en spr. weet wel dat dit wettelijk .^een enkele verplich ting mede brengt, maar moreel meent spr. wel en daarom zag hij gaarne spoe dig een definitief besluit. Weth. Schoneveld zegt het met spr. eens te zijn. Het wachten is thans op nog een ander fabrikaat, maar er zijn weer eenige aanbiedingen voor een demon stratie, en spr. acht het niet noodig op andere te wachten. De voorzitter zegt dat half Januari bij twee reeds beschikbaar gestelde spuiten neg een derde demonstratie kan geven en hij acht het een gemeentebelang, dat ook dit nog even afgewacht wordt. Nadat ook hierover nog eenigen tijd ge discussieerd is. wordt met het voorstel van den voorzitter instemming betuigd. Hierna sluiting. Bloemenhandel. Het gaat redelijk goed in den bloemen handel. Voor Scarlet Due wordt tot ƒ3.60 betaald, terwijl betere soorten als Th. Hoore, Verm. ook zeer goede prijzen op brengen. Thomas Moore van 6.709.50, Vermilion Brillant ƒ8.10—8.60. Salvator Rose 10.2010.40, Couronne d' Or 9.40 10, Witte Due Maximus 2.903.20. De eerste Darwinnen William Copland gaan van ƒ11.50 tot 20. De aanvoer neemt dagelijks toe. HAZERSWOUDE Tweede Kerstdag werd in de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest met 3e leer lingen van de Zondagsschool gevierd, on der leiding van den heer S. Huisman. Nadat gezongen was Ps. 1501, werd door den heer Huisman geopend met ge bed. Door den heer C. Patijn werd aan de kinderen de Kerstgeschiedenis verteld en door den heer A. van Rijssel Dzn. een Kerstverhaal. Door den heer Jac. van Beek werd een slotwoord gesproken. Door de kinderen werden Kerstliederen gezon gen onder leiding van den heer A. van Rijssel. Rijkelijk werden zij onthaald op versnaperingen en ontvingen prijzen. Nadat gezongen was Ps. 68 10 ging de heer Jac. van Beek voor in dankgebed. katwijk aan den rijn. Ook voor den tuinbouw is bet jaar weer ten einde en met dank mag men weer op het verschenen tijdvak terug zien. Zeker, er waren tegenvallers, zooals zulks trouwens in alles het geval is. Het seizoen zette teleurstellend in en met het eerste hoofdproduct, de aardappelen, liep het slecht. Dit product gaf van het begin tot het einde verlies. Met de bospeen, ook een artikel van belang, ging het in doorsnee redelijk wel, terwijl bloemkool zoowel vroege als late, zeer goede uitkom sten gaf. Over de winterproducten viel, met uitzondering der uien, wel niet te roemen, doch van groote beteekenis was de teelt hiervan niet. We mogen dan ook constateeren, dat 1928 voor den tuinbouw in het algemeen bevredigende uitkomsten heeft gegeven. Ook de omzet aan de groentenveiling, met een iets hoogeren omzet dan vorig jaar, wijst in die richting. Met dank mag men dan ook op het-afgeloopen jaar terugzien en den wensch uitspreken, dat met Gods zegen 1929 een zelfde verloop moge heb ben. katwijk aan zee. Het diploma Machineschrijven van de Ver. van Dir. v. Pont-Scholen (afd. Leiden, Steenschuur 14) behaalde de heer A. W. Ingwersen. Idem voor Steno- Typen de heer E. J. van Zurk, beiden al hier. 'Hllri 11 i I' Vï. dienst, met de gemeente Lekten Vaor S maanden verlengd, alzoo tet 1 April 19W. sassenheim. Op 9, 10, 11 en 12 Januari a.a. xal er in ..Bloemlust" weder een bloementen toonstelling worden gehouden. Voor het diploma Steno-Typen in de Engelsche taal van de Ver. van Dir. v. PontScholen (afd. Leiden, Steenschuur 14) slaagde Mej. M. E. Heijnes. Idem voor Machineschrijven de heeren H. Dannijs en S. Verdegaal, alhier. warmond. Het diploma Steno-Typen van de Ver. van Dir. v. Pont-Scholen (afd. Lei den, Steenschuur 14) behaalde Mej. W. Ch. M. Roozen, alhier. WOUBRUPOE. Donderdagavond vergaderde de Vrij willige Landstorm alhier in feeststem ming. Bij gelegenheid van het huwelijk van den eere-voorzitter, den heer J. E. Boddens Hosang, werd Z.Ed.achtb. en zijn bruid een prachtige schemerlamp aange boden met een hartelijke toespraak van den voorzitter, den heer W. A. Boot. In gevoelvolle woorden sprak de heer Boddens Hosang mede namens zijn bruid zijn dank uit, waarna men nog een poos gezellig bijeen bleef. Burg. Stand. Geboren: Christina Ger- dina, dv. J. J. Anker en P. Noordam; Wil- helmina, dv. E. van der Horst en J. A. Schijff; Hendrik, zv. J. Brunt en Mk van der Lede. Overleden: Jacoba Winters, 74 jaar, echtgenoote van J. Heemskerk. Land- en Tuinbouw* UITVOER VAN AARDAPPELEN. De uitvoer van aardappelen is ook in November zeer groot geweest, maar de prijzen bleven laag. In totaal wer den uitgevoerd 58.590 ton ter waarde van f 2.308.000, tegen 29.543 ton ter waarde van f 1.510.000 in November 1927. De voornaamste afnemers onzer aardappelen waren: België met 19.312 ton, Duitschland met 12.269 ton, Frankrijk met 7094 ton, Portugal met 6410 ton, Spanje met 3215 ton, Grieken land met 2217 ton, Zwitserland met 2050 ton, Groot-Britannië met 2041 ton en Italië en Fiume met 1729 ton. De uitvoer van pootaardappelen was iets geringer dan in November 1927, doch in de gemiddelde prijzen was weinig verschil. In totaal werd 3890 ton uitgevoerd ter waarde van f 284.000 tegen 3987 ton ter waarde van f 298.000 in November van het vorige jaar. Ver reweg het grootste deel onzer poot- aardappelen ging naar België, n.l. 2463 ton. Frankrijk nam 237 ton af, Duitsch land 90. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 28 Dec. De Eendracht. Selderij 2.103.70, pieterselie 35, roo- de kool 1418, savoye kool 1120, groene kool 35, prei 24, rapen 23, alles per 100 stuks. Spruiten 1.222, witlof 1524, uien 1015, boerenkool 49, waspeen 1115, kroten 3id. gek. 10—12, alles per 100 Kg. LEIDEN, 29 Dec. Botermarkt. Aan gevoerd 50/8, 14/16 vaten, wegende 1115 Kg. Prijs: prima fabrieksboter 2.50, prima boerenboter 2.252.3'. Handel goed. LEIDEN, 29 Dec. EierenveiHnfl. Aanvoer 3971 stuks. Prijs: kippen- - eieren 8.60—9.20, kuikeneieren 7.80 8.20, per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN, 24—29 Dee. Turfmarkt. Aangevoerd 150.000 stuks lange turf. Prijs: 910 per 1000 stuks. KATWIJK AAN DEN RIJN, 28 Dec. Veiling. Uien 9.90—10.60. peen 7.50—9, spruiten 1418, per 100 Kg.; roode kool 7.50—9, gele kool 7—7.90, p. 100 st. Telegralisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in deeld door het Kon. Ned. Meteorolo- den morgen v. 29 December, medege- giseh Instituut te De Bildt. H.B. 768.2 te La Coruna. L. B. 746.6 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 30 Dec.: Matige tot zwakke wind uit Z. rich tingen, meest zwaar bewolkt tot be trokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets zachter. Barometerstand. LEIMUIDEN. Ged. Staten dezer provincie hebben de regeling inzake den Vleeschkeurings- dienst met de gemeente Leiden voor 3 maanden verlengd, alzoo tot 1 April 1929. RIJNZATERWOUDE. Ged. Staten dezer provincie hebben de regeling inzake den Vleeschkeurings- De stand van hedenmiddag 3 uur ig aangegeven door den wijzer. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 5.0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Zaterdag 29 Dec.: 4.23 nam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3