Eleci 21 te. S.-I). Gas. stem- Voorstel-Koole (Commissie van Ad- vfes voor de Politie). Verworpen met 19 tegen 11 stemmen. De heer Heems kerk deelt mede bij vergissing te hebben voorgestemd. Een voorstel van den heer Heemskerk waarin de burgemeester verzocht wordt met een Commissie voor ernstige strafgevallen genoegen te nemen wordt aangenomen met 17 tegen 13 stemmen. Motie-Koole (Klassestelsel Politie dienaren). Verworpen met 20 tegen 10 stemmen. Een motie van den heer Wil- mer c.s. wordt ingetrokken nadat de voorzitter heeft toegezegd in indivi dueel© gevallen een eerdere pro motie dan voordat een of ander diplo ma is behaald te zullen voorstellen. Het adres van de politie-ambtenaren wordt daarmede als afgedaan be schouwd. Motie-Braggaam-de Does (Inspec- trice bij de Politie). Verworpen met 19 tegen 11 stemmen. Daarna wordt gestemd over het voorstel van de Raads-Commissie om bet salaris van de Wethouders te wrhoogen van f 2500 tot f 3000. De Wethouders verlaten de vergadering. Dit voorstel wordt aangenomen met 17 tegen 9 stemmen. Voor dat gestemd wordt over het voorstel der Commissie omtrent- het w ethouderspensioen deelt de Voor zitter mede, dat bij aanneming de Commissie voor de Huishoudelijke verordeningen een wijziging van de verordening zal ontwerpen. Daarbij zal dan worden onderzocht in hoever de beslissing op de zittende wethou ders van toepassing zal zijn. De heer W i 1 m e r (R.-K.) deelt me de, dat de Commissie bedoeld heeft, dat ook op de zittende wethouders de nieuwe regeling toepassing zal vinden. ,WJe het daarmede niet eens is moet nu een tegenvoorstel doen. De heer Wilbrink (C.-H.) geeft in overweging het voorstel in zijn geheel to aanvaarden. Het voorstel wordt met algemeen© stemmen aangenomen. De wethouders komen daarna we der ter vergadering. D© Voorzitter deelt de weth. mede, dat de Raad beide voorstellen heeft aangenomen. De artikelsgewijze behandeling .wordt aangevangen bij de gewone uit gaven. De artikelen 165 tot en met 188 wor den aangenomen. Bij art. 189 merkt de heer Gr o ©ne void (S.D.) op, dat het menu, dat B. en W. nu meedeelen nog onvoldoende is. De heele regeling deugt niet. Spr. geeft in overweging voortaan te zor gen, dat de menschen ook werkelijk voldoen aan de benoeming, daarvoor is noodig de betaling van presentie geld. Spr. stelt voor f 1 per uur per lid. De heer Wilbrink (C.-H.) is het ri dit voorstel niet eens. Spr. meent dat het niet een kweswie van geld is, veel meer is het de verveling en de ge- tondenheid. Consumptie is daarvoor dringend noodig. De heer Heemskerk (R.-K.) is te gen de afschaffing van de tweede man, alleen wanneer twee bureaux in één gebouw gevestigd zijn kan de tweede man gemist worden. Spr is tegen pre sentiegeld als men wordt afgelost en consumptie krijgt, tenzij er loonder ving is. De heer Van der Re ij den (C.-H.) wil ook liever vrijwilligers houden. De heer M a n d e r s (R.-K.) gevoelt daarentegen voor het voorstel-Groene- veld. Ieder kan dan doen zooals hij wil. De Voorzitter gelooft, dat de consumptie voldoende is, zooals hij van het menu afleest. Spr. sluit zich aan bij het betoog van den heer Wil brink. De heer S c h 11 e r (S.D.) klaagt over de consumptie. Het getal is mis schien voldoende maar de inhoud niet. De heer Groeneveld (S.D.) ge looft niet, dat het gemakkelijk zal gaan voldoende personen te vinden voor de stembureax. Daarom acht spr. nc>g het meest billijk presentiegeld te geven. Spr. deelt mede, dat ook in Haarlem presentiegeld wordt gegeven. Het voorstel van den heer Groene veld wordt verworpen met 17 tegen 11 stemmen. Het artikel wordt aangenomen. De artikelen 190 tot en met 193 wor den goedgekeurd. De vergadering wordt daarna ver daagd tot 8 Yt uur. HET BESLAAN VAN RUITEN. Het koude jaargetijde brengt mee het z.g. beslaan van ruiten, het zich daarop vormen van condensatiewater. Vooral voor winkelramen is dit zeer hinderlijk. Het geval vindt zijn oorzaak in het verschil van temperatuur tusschen binnen- en buitenzijde van de ruit. Kan men deze temperaturen gelijk houden, dan zal zich geen condensa- tievocht vormen. Teneinde dit te bereiken, maakt men aan de onderzijde van de ramen wel sleuven of gaten, die men, hetgeen meestal vergeten wordt, ook aan de bovenzijde van het raam moet maken. De koude lucht treedt door de on derste sleuven binnen, dringt de war me lucht naar boven en trekt weer af. Men verkrijkt aldus een automatische circulatie. De luchtspleten worden met gaas afgesloten. Wordt de winkel verwarmd, dan zullen ook deze sleuven niet meer af doende zijn. Men zal dan succes kunnen hebben, door direct tegen de ruit aan de onder zijde een electriscbe of gasverwar- ming aan te brengen, die men bij koud weer steeds brandende houdt. De verwarmingslichamen verwar men de lucht bij de ruit en bemoeilij ken of verhinderen het beslaan daar van. Heeft men centrale verwarming, dan kan door een ribbenbuis of door een Beeld van de paniek in de Londensche City ten gevolge van een geheele reeks gasontploffingen, waarbij verscheidene personen werden gewond, ter wijl een zeer groote materieele schade werd geleden. of meer niet geïsoleerde verwarmings buizen hetzelfde bereikt worden. Soms kan men ook het doel berei ken door het plaatsen van dubbele ra men, Men heeft echter daarmede al leen dan succes, wanneer de tusschen- ruimte tusschen beide ramen lucht dicht is afgesloten. Daar dit echter moeilijk uitvoerbaar is, er zullen steeds kieren aanwezig zijn, is het zetten van een dubbele ruit in een enkel raam practischer. Echter moet ook dan de tusschen- ruimte tusschen beide ruiten goed luchtdicht zijn, hetgeen het beste met rubber zal worden bereikt. Al voert men dit werk ook met de grootste zorg uit, dan zal men toch zelden volkomen luchtdichtheid berei ken, waarom men aan het bovenge deelte van het raaim wel een gelegen heid schept, om, indien zulks noodig is, eenige kleine schalen met cloorcal- cium tusschen de ruiten to schuiven. Dit chloorcalcium slurpt het vocht be- geerig op en reduceert dus aanslag. Herhaald vernieuwen van het cloor- caïcium is noodig. Bij geringe temperatuursverschillen tusschen binnen- en buitenzijde van de ruit kan men ook wat bereiken ioor bestrijking van het glas met 1 "ter wijngeest op 10 gram glycerine of 1 li te" water, 250 gram keukenzout en 1 1:1 er wijngeest. Bij strenge kou l9 baten deze mid delen echter niet. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 23 DECEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. Eerste Kerstdag voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. v. d. Brink. Tweede Kerstdag geen dienst. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voormt 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 30 uur Preeklezen. TER AAR, Ned. Herv. Kerk: Nam. 1.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Eerste Kerstdag voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Tweede Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. Luuring. Géref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Mr. G. M. den Hartogh, theol. cand. te .Amsterdam. Eerste Kerstdag voorm 9.30 en nam. 6.30 uur de heer E. Brunsting, cand. te Pernis. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur de heer E. Brunsting. HILLEGOBL Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. J. H. Mulder en nam. 5 uur de heer Baas. Eerste Kerstdag Voorm. 10 uur Ds. J. H. Mulder en nam. 5 uur Ds. van Dijk, van Lisse. Tweede Kerstdag nam. 5 uur Ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Herksen. Eerste Kerstdag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Herksen. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur Ds. W. W. Smit. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Alberts. Eerste Kerstdag voorm. 10 en nam. 6 uur de heer Aangeenbrug van Sassen- heim. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur de heer Aangeenbrug. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorin. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Eerste Kerstdag voorm. 1.3* en nam. G uur Ds. Bollee. Tweede Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam 6 uur Ds. Meijering. Eerste Kerstdag'voorrh. 10 en nam. 6 uur Ds. Meijering. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9,30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Eerste Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. Odé en nam. 6.30 uur de heer van Reken. Tweede Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. H. Mondt van Leiderdorp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Haspers. Eerste Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. van Heiningen van Ter Aar en nam. 6 30 uur Ds. Haspers. Tweede Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. J. J. Dijk van Leiderdorp. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Mondt. Eerste Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Brou wer van Alphen en nam. 6.30 uur Ds. H. Mondt. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Odé van Koudekerk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. Eerste Kerstdag voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Dijk. Tweede Kerstdag voorm. 9.30 uur Ds. Haspers van Koudekerk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Lek- kerkerker en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Eerste Kerstdag voorm. 10' en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. RuyB. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. M. C. van Wijhe. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 Ds. W. J. Keiler. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. van Haaf ten. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. A. M. Donner, em. pred. te 's-Graven- hage. NOORD WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. C. Vlasblom van Ter Aar. OEGSTGEEST. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Eringa. RIjNSBURo. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Preeklezen. Eerste Kerstdag voorm. 9.30 en nam. 5 uur Preeklezen. Tweede Kerstdag nam. 7 uur Ds. H. Janssen, legerpredikant te 's-Gravenhage. Donderdag 27 December Kerstfeestvie ring voor de kinderen van de Zondags school, onder leiding van Ds. J. L. de Vries. RIJNZATERWOUDE. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. W. de Lange van Woerden. Chr. Gerei. Kerk' Voorin. 0.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Ds. Venerna van Loosduinen er. nam. 5.30 uur Ds. Meeter van Lei len. Kievitskerk voorm. 10 uur Ts van Dorp van 's-Gravenhage. Eerste Kerstdag voorm. 10 uur Ds. Groot Rnzerink van Leiden en nam. 5.30 uur Ds. van Dijken van Leidschcndam. Kievitskerk voorm. 10 uur Ds. van IIoo- genhuyze van Amsterdam. Tweede Kerstdag (dorp) voorm, 10 uur Ds. Ferguson van 's-Gravenhage. Geref I\prk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. C. Rullmann. Eerste Kerstdag voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Rullmann. Tweede Kerstdag voorm. 10 uur Dr. Wielenga van Voorschoten. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 30 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 Ds. D. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 1.30 uur Ds. J. R. Wolfensberger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. Ons Babbelhoek je. Beste Jongens en Meisjes1 Als ik deze babbellioek ga schrijven, heb ik jullie iets nieuws mee te deelen. 'k Geloof wel niet, dat jullie het erg prettig nieuws zullen vinden, en dan kan ik er wel bij zeggen, dat ik het ook lang niet prettig vind. Maar er is nu eenmaal niets aan te doen. dus zal ik maar gauw met het nieuws voor den dag komen. Nu dan, 't is dit: De Directie van de N. L. Courant heeft mij meegedeeld, dat er met Nieuw jaar geen babbelhoek meer in de courant opgenomen kan worden. Dus kan k na deze keer nog maar één keer de babbei- hoek voor jullie schrijven en jullie kunt mij nog maar één maal een briefje sturen. Vinden jullie het niet jammer? We ken den elkander al zoo goed, vooral sinds dezen zomer, toen jullie allemaal bij mij geweest zijt. 'k Zal jullie briefjes in het vervolg erg missen. En ik reken er op, dat je mij allemaal volgende week een af scheidsbriefje schrijft. Afgesproken? Nu ga ik de briefjes beantwoorden. „Violier en Gouden Regen". 'k Was met jou briefje ook best tevreden, hoor Violier. En 't was heusch zoo'n kleintje niet. Gezellig, dat jullie met elkaar naar het Kerstfeest gaan. Was het er prettig en is er mooi verteld? Waar ga je logee- ren in de Kerstvacantie, Violier, en gaat G. R. nog uit? „Anemoon"^ Dat was twee vliegen in één klap, deze weck, hè? t IValtijd jam mer van het werk, als de brief wel ge schreven is, maar niet verzonden. Wat heb je een aardig postpapier gekregen. Dat is best, schrijf mij volgende week voor het laatst nog maar eens een langen brief en vertel me dan meteen maar, hoe het op het Kerstfeest geweest is. „Azalea". Ja, 't is nu al heel gauw Kerstfeest. Heb je van de Zondagsschool het Kerstfeest op tweeden Kerstdag? Ik kan wel een beetje schaatsen rijden, maar niet zoo erg goed, hoor. Ik kan best be grijpen, dat je naar sneeuw en ijs ver langt. Dat doen bijna alle kinderen. „Piet Hein". Natuurlijk heb ik je ge mist, Piet Hein. Zoo, was dat de reden? 't Is dus toch nog meegevallen met Sint Nicolaas, hè? Wat jammer, dat je broer tje nu juist met een verbrand been zit. Leük, dat je zusje toch zoo graag mee wil. naar de kerk. Misschien zal ze dan ook wel heel stil zitten. „Huismoedertje". Wat zullen jullie op Sint Nicolaasavond een pret gehad heb ben met die uitpakkerij. Dit papier, waar op je nu schreef, vond ik ook heel aardig en 't kleurtje is mooi. Vind je ook niet? Ja, zoo'n uitpakkerij laat soms heel wat rommel achter. „Juniora". Ja, 't is heel mooi papier waarop je schreef. Leuk, dat je zoo goed bedacht bent met Sint Nicolaas. 't Is een heel mooi boek, dat je gekregen hebt. Ik ken het ook. Klok en hamerspel is ook aardig, hè? Gezellig voor je, dat je een vriendinnetje te logeeren kreeg. Is ze lang hij je geweest? Je moet het begin van de babbelhoek maar eens goed lezen. Ik weet niet, of er in het vervolg nog verhaaltjes in zullen komen. „Admiraal". 'k Zal je alvast maar hartelijk feliciteeren, Admiraal, al Is het nog wat vroeg. Vertel mij volgende week maar of je een prettige verjaardag hebt gehad en waarmee Iris je verrast heeft, 'k Ben haast net zoo nieuwsgierig als jij, wil je dat wel gelooven? „Iris". Hoe komt het, dat je zoo dik wijls valt? Al is het ni-et glad, val je dan toch? Wat zal Admiraal blij zijn als hij al die mooie cadeautjes krijgt, 'k Denk, dat hij van pleizier haast geen raad zal weten. Prettig, dat moeder al zoo gauw jarig is, hè? Vertel mij volgende week nog maar eens of je mooie cijfers hebt gehad voor je repetitiewerk. „Geranium". 'k Vind dat je een mooi poosje vacantie krijgt, hoor. 't Is bijna veertien dagen. Vind je het zelf ook niet? Ja, ik zou over een of twee weken weer prijsraadsels hebben gegeven. Maar dat kan nu niet mèer, want lees maar wat er in het begin van de babbelhoek staat. Daarom kan ik ook je raadsel niet meer gebruiken, want voor deze week lag het raadsel al klaar. „Madeliefje en Boterbloem". Nog wel gefeliciteerd met vaders verjaardag. Was het een gezellige dag? Ja zeker. Jij hebt niet vaders cadeau verklapt, of mocht ik het niet weten? 'k Wensch jullie een pret tige vacantie hoor. Zouden jullie mooie rapporten krijgen? Wat naar, dat Koren bloem ziek is. 'k Hoop, dat ze gauw beter mag zijn. „Korenbloem". Zoo, kom je toch nog een briefje schrijven? Hoe is het met de keelpijn? Weer beter? Als er sneeuw en ijs is, dan is het toch vanzelf koud? Of wou jij graag warm ijs hebben? Ja, in den tijd van Kerstmis zijn de winkels altijd heel mooi. „Vergeet-mij-nietje". Du3 je arm gaat zeker goed vooruit, dat je maar tat April behoeft te blijven gaan. Zoa meisje, kom jij afscheid nemen? Nu, lees het begin van de babbelhoek maar eens, dan zul je wel zien, dat jij niet de eenige bent, die dat doet. „Reseda en Rozeknopje". Prettig i3 het, dat je met de Kerstdagen logees krijgt vind je niet? Zou je een mooi rapport krijgen? Je bent er zeker wel nieuwsgie rig naar, is 't niet? Zoo, dus Je viert nu dit jaar voor het laatst het Kerstfeest van de Zondagsschool mee. „Alpenroos en Gentiaan". Ja, als je de bof hebt, mag je niet buiten komen. Dat is wel niet erg prettig, maar 't zou tooh nog naarder zijn, als je erg ziek was en het bed niet uit mocht. Nu moet je je maar een beetje zien te vermaken. „Zonneroosje". Je hebt het goed ge raden hoor, ik ben aan een Zondagsschool. Wat hebben jullie leuke spelletjes gedaan op die verjaardag. Je zult wel veel pret gehad hebben, denk ik. Verlang je zoo erg naar sneeuw? Nu, wie weet wat er nog komt van dezen winter. Ja hoor, je hebt mij een heel gezelligen brief geschreven. „Theeroosje". Er zouden wel weer gauw prijsraadsels gekomen zijn, maar dat kan nu niet meer. Lees maar, wat in het begin van de babbelhoek staat. Ik heb van die boomplantdag gelezen. Nee, ik heb er nooit een geplant, want dat is pas iets van den laatsten tijd. Je hebt een beste verjaardag gehad, hoor. En zeker ook veel pret met je visite? „Lenteklokje". Ja, jullie hebt veel pret gehad met T.'s verjaardag, hè? Dat is zoo, 's avonds laat is het erg stil bui ten. 'k Zou graag volgende week nog een briefje van jullie hebben. Lees het begin van de babbelhoek maar. Dat is te begrij pen, dat je schrikt, als je opeens zoo'n knal hoort. „Doornroosje". 't Is toch maar het beste, om, als je niet erg in orde bent, thuis te blijven. Wordt het nu alweer wat beter? Zoo, dus je hebt een springtouw gehad? Nu, dat kan je goed te pas komen. Vind je het prettig, om naar het Kerstfeest van de Zondagsschool te gaan? Ja, 't is hier Zondagavond en Maandagmorgen ook heel glad geweest. „Poliantha". Ben je blij dat je vacan tie krijgt? Ja zeker, 't Lijkt me een heel mooie pullover, die je gehad hebt. 't Is ze ker wel lekker warm, hè? Zoo, ben jij dus ook in Januari jarig? Dat is al gauw, hè? In de vacantie help je vader zeker nog meer dan anders, is 't niet? „Klaproosje". Merk je het ook al dat zoo'n jaar omvliegt? 't Is om, eer je het weet. 't Is wel jammer voor je, dat je niet bij de uitvoering kunt zijn. Maar toch prettig, dat je de repetitie nog hooren. Ge zellig, dat B. mes mag. Best, vertel er mij volgende week maar alles van. „Boschviooltje". Zoo, heb je Water lelie gesproken? 't Is prettig voor haar, dat ze in L. op kantoor gaat. Ja, die naam heb ik meer gehoord. Dus 't was heel mooi om naar het kwartet te luisteren? Leuk voor K„ dat haar vader er bij is. „Logeetje". Volgende week komt on ze babbelhoek voor het laatst, meisje. Vind je het niet jammer? Lees maar het begin van de babbelhoek van deze week. Prettig voor je, dat de juffrouw overkomt. Ga je haar afhalen? Of w» et je niet, hoe laat ze komt? „Gustaaf Adolf". Vier je het Kerst feest van de Zondagsschool op Tweeden Kerstdag? En heb je dan zoo kort van te voren pas versjes geleerd? Of heb je dat al meer weken gedaan? Je hebt nog tijd genoeg om te bedenken, wat je zenden zult. De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Achter de wolken schijnt de zon. On- derdeelen: Wees, Zool, Dijken, Schade, Rechter, Tenten. 2. Vijf vingers. 3. Koffie, want koffie zet men en thee laat men trekken. 4. In de pan. 5. De roest. En hier volgep de nieuwe raadsels: Het middelste woord, zoowel van boven naar beneden, als van links naar rechts, vormt de naam van een plaats in Z. Vlaanderen. o O O O 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ooooooooo 0 0 0 0 0 0 0 O O O O O O O O O 1. Een medeklinker. 2. Een oneven getal. 3. Komt het brood van. 4. Ziet iedere winkelier graag. 5. Naam van een plaats in Zeeuwsch- Vlaanderen. 6. Bewaarplaatsen voor het graan. 7. Doen de meeste kinderen graag. 8. Gebruikt men op school. 9. Een medeklinker. 2. Wat ruikt men het eerst als men m een militaire apotheek komt? (Ingez. door Klaproosje). 3. Wat is er 's nachts leeg en overdag pet menschenvleesch gevuld? 4. Wat zien alle blinden en hooren alle dooven? 5. anopelno. Plaats deze lettere zóó, dat ze een welbekende naam vormen. (Anecdote, ingez. door Sneeuwklokje): Eerste professor (de hand uitstekend): „Adieu Collega!" Tweede professor (met beide handen in de zakken): „Wat drommel, waar heb ik nu toch mijn handen gelaten?" Ziezoo jongelui, de babbelhoek is gereed. Nu mogen jullie nog éénmaal de raadsels oplossen en mij een briefje schrijven. Le zen jullie allemaal het begin van de bab belhoek? Vele kinderen wenschten mij een gezegend Kerstfeest toe, Ik dank jullie hartèlijk voor die goede wenschen en hoop dat je met je ouders ook een blij en ge lukkig Kerstfeest moogt vieren. Nu eindig ik met vele groeten van je TANTE FR ANCIEN

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7