de Ren. Deze heeren namen hunne benoe ming aan. Daarna werd overgegaan tot de groote verloting, waarna de voorzitter de aanwe zigen dank bracht voor hun opkomst en de vergadering sloot. Naar aanleiding van de mededee- lingen, gedaan door den Burgemeester in den Raad dezer gemeente, plaatsen wij hieronder een stuk uit het rapport van de staatscommissie inzake het vuilverbrandingsvraagstuk. Bij aandachtige lezing zal blijken, dat thans nieuwe gezichtspunten in zake de Aalsmeeijsche kwestie worden geopend. Aanvoer, in- en doorvoer door andere gemeenten. De aanvoer van vuilnis in een ge meente kan aanleiding geven tot in menging van de overheid, indien deze dien aanvoer strijdig acht met Je ge zondheidsbelangen van de inwoners. Zij kan dan op grond van art. 135j der Gemeentewet een verordening in het leven roepen, waardoor die aan voer aan beperkende bepalingen on derworpen of zelfs belet wordt. Ook ten aanzien van het ophoopen en bewaren van vuilnis, zijn soortge lijke maatregelen niet buitengesloten. Wat dit laatste punt betreft, moet echter in acht genomen worden, dat de Hinderwet te dien opzichte een wettelijke regeling heeft gemaakt. In verband met art. 1, 2 en 12 der Hinderwet kunnen inrichtingen, bei- stemd tot bewaring of verwerking van afval,'daaronder ook asch en vuilnis zijn te rekenen, aan beperken de voorwaarden ter voorkoming van gevaar, schade of hinder worden on derworpen .Zelfs kan de gemeenteraad op grond van art. 4 dier wet een be paalde plaats of gedeelte der gemeen te aanwijzen voor het oprichten, heb ben of doen gebruiken van zoodanige inrichting. Maar verder dan deze besprekingen, welke de wet toelaat, kan een Gemeen tebestuur niet gaan. Het zou daardoor in strijd handelen met artikel 150 der Gemeentewet. Een algemeen verbod voor het op richten, hebben of gebruiken eener in richting voor bewaring van vuilnis is dus onwettig. Ook het weigeren van een vergun ning voor het oprichten van een zoo danige inrichting, eventueel in hooger beroep, is niet aannemelijk, omdat in het algemeen kan worden gezegd, dat door het stellen van voorwaarden kan ■worden tegemoetgekomen aan de be zwaren, welke zij zou kunnen opleve- veren. Herhaaldelijk zijn dan ook dergelij ke vergunningen, ondanks daartegen ingebrachte bezwaren, verleend o.a. aan de gemeente Rotterdam voor een inrichting tot bewaring van afval te Capelle aan den IJssel, bij Kon. be sluit van 27 Maart 1926, No. 41. Een Gemeentebestuur kan dus be- ïwaren aan de ophooping en bewaring Van vuilnis in den weg leggen, door aanwijzing van een ander gedeelte der gemeente, dan de belanghebbenden zouden wenschen. Zoodanige maatregel kan nauwe lijks verwacht worden in die gemeen ten. waarop dit rapport betrekking heeft. Maar bovendien lijkt het ondenk baar, dat die maatregel, indien van vexatoiren aard. niet door de Kroon zou worden vernietigd. Te dien aanzien kan o.a. worden verwezen naar b*t Kon. Besluit van 27 Sept. 1922, Stbl. 537, waarbij een be-i paling van de politieverordening der gemeente Wvmbritseradeel, welke het hebben van mesthoopen, enz., in som mige bebouwde kommen der gemeen te zonder vergunning van Burgemees ter en wethouders verbood, werd ver nietigd, waarvoor als overweging aan gevoerd werd, dat door dit voorschrift, de bedrijfsvrijheid op ernstige wijze werd aangetast, zonder dat deze aan tasting werd gerechtvaardigd door gronden van algemeen belang. Deze of een soortgelijke overweging zal in het bijna ondenkbare geval, dat een gemeente, of een waterschap den invoer of doorvoer van vuiinis zou verbieden, eveneens kunnen gelden en tot vernietiging van dat verbod kunnen leiden. De bepalingen der wet van 26 April 1884, Stbld. 80, houdende buitengewo ne maatregelen tot afwending van en kele besmettelijke ziekten, en het daar op gegronde Koninklijke Besluit be treffende in-, door- en vervoer van lompen, enz., kunnen op stedelijke vuilnis en afval, als waarvan in dit rapport sprake is, niet toepasselijk worden geacht. RIJNSBURG. De Jongedochtersvereeniging „Dor cas" alhier hield Woensdagavond haar ge wone jaarlijksche bijeenkomst voor leden en donatrices. De bijeenkomst was nog drukker be zocht dan anders, omdat tevens het vijftig jarig bestaan der vereeniging werd her dacht. Nadat Ds. A. Altena de bijeenkomst met gebed had geopend, werd verslag uitge bracht over de werkzaamheden van het afgeloopen jaar. Het bleek, dat de dames-leden den tijd niet in ledigheid hadden doorgebracht, want niet minder dan 175 kleedingstukken waren door de 31 leden vervaardigd, waar mede 56 gezinnen gelukkig konden wor den gemaakt. Nadat de zakelijke dingen van de ver eeniging waren afgehandeld, werd onder het genot van koffie, thee en versnaperin gen en met voordrachten en samenspra ken, de avond verder in gezellig samen zijn doorgebracht. Met dankgebed van Ds, Altena en bet zingen van den Avondzang, werd de bij eenkomst beëindigd. RIJNZATERWOUDE. In de nabijheid dezer gemeente, n.l. in den Vier Ambachtspolder bevindt zich een troep Zigeuners. Deze hebben het ver scheidene ingezetenen erg lastig gemaakt, voornamelijk om hooi voor hun paarden te bemachtigen. Men zij daarom op zijn hoede en waarschuwe de politie indien zulks noodig mocht blijken. ZOETERWOUDE. Woensdagmiddag ruim half twaalf reed het knechtje van bakker van Velsen alhier op den Ikoge Rijndijk met de bak kerskar, gevuld met brood. Een hem ach teroprijdend motorrijtuig reed zoo kort langs hem heen, dat hij even de kruk van den wagen grer.p, waardoor de kar in de langs den weg liggende sloot vloog. Het brood ging daardoor verloren. De eigenaar van de auto, de heer Heijnen uit Rotter dam, heeft de schade betaald. Gistermiddag heèft onze gemeente eens een bezoek gehad van een Zigeuners volkje. Een karavaan van vijf wagens met een talrijke bevolking van vrouwen en kinderen waren er bij tegenwoordig. Al hoewel het zaakje door de politie door de gemeente werd geleid en de bewoners zooveel mogelijk de deuren voor hen ge sloten hielden, werden toch nog enkele neringdoenden het slachtoffer van huu lange vingers.' Land- en Tuinbouw. ALGEMEENE VEREENIGING VOOR BLOEMBOLLENCULTUUR. "De lCCe Algemeene Vergadering. Heden werd in het gebouw der Ver eeniging de lGOe Algemeene vergade ring van de Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur gehouden. De voorzitter, de heer Ernst H. Ivre- lage, opent de vergadering en spreekt een openingsrede uit, waarin hij be gint met er op te wijzen, dat de ver eeniging voor "t eerst tijdens het 68- jarig bestaan bijeen is in eigen huis. Nu het gebouw ruim acht maanden in gebruik is ,mag worden geconsta teerd, dat het over 't algemeen uit muntend voldoet, al blijkt nu en dan, dat er nog iets ontbreekt, of dat er iets verbeterd kan worden. Ook de proeftuin zal in 1929 in vol bedrijf zijn. Zeer belangrijk belooft de Tulpen-opnaamstelling te worden, die daar in het aanstaande voorjaar in overleg met de Koninklijke Tuinbouw - Maatschappij van Londen (R.H.S.) zal gehouden worden. Spr. vertelt de ge schiedenis van deze zaak en wijst er op. dat bij deze lijsten is getracht het gebruik van denzelfden naam voor twee of meer tulpensoorten, onver schillig tot welke klasse ze behooren, geheel te vermijden, en, dank zij de medewerking van vele winners en houders van partijen is dit vrijwel ge- lukt. Zoo zal de lijst, eenmaal gedrukt, ec-n onmisbare handleiding zijn, ook voor lien, die nieuwe tulpen hebben te benoemen, en daarbij van de in de lijst vermelde namen zullen moeten afzien. De Mendel- en Triumph-tulpen zijn voorloopig buiten beschouwing gela ten. De tulpenverzameling, in den proef tuin opgeplant, sluit zich geheel bij deze naamlijst aan. Behalve deze Tulpen-verzameling zullen de nieuwe Dahlia's, die dit jaar op een tuin aan den Heerenweg wer den opgeplant, een plaats in den proef tuin vinden. Naast het werk der Tulpen-commis sie verdient evenzeer warme waardee ring de arbeid door een aantal welbe kende vakmannen verricht op het ge bied der voorlichting voor de behande ling bij het vervroegen door de buiten- landsche broeiers. De op deze wijze ontstane „Wenken", uitgegeven door de firma Ruygrok onder toezicht der vereeniging, zijn in vele talen op rui me schaal in het buitenland verspreid en zullen het hare ertoe kunnen bij dragen om teleurstelling en schade bij het vervroegen onzer bolgewassen in het buitenland te voorkomen. Mocht spr. het vorig jaar constatee- ren, dat, ondanks de hooge tarieven in sommige landen en ondanks de be perkingen, die de Vereenigde Staten op den bloembolleninvoer toepassen, de gezamenlijke uitvoer nog eenigs- zins was toegenomen en het record cijfer van rond 40 millioen Kg. had be reikt. dit jaar is het beloop van den werd dtzelfde cijfer reeds ultimo Oct. bereikt, zoodat mag aangenomen wor den dat het totaal over het geheele jaar 1928 43 millioen Kg. zal hebben bedragen. Spr. gaf daarna een opsomming van hetgeen dit jaar voer de onpersoon lijke reclame werd gedaan, om ver volgens de aandacht te vestigen op de nuttig© werking van het Twee-cent- per-Roefonds. Telkens wordt in andere belangrijke wereldcentra, op doeltreffende wijze de aandacht van het groote publiek op de artikelen gevestigd en de toene mende vraag naar bepaalde soorten, die van die beplantingen deel hebben uitgemaakt, bewijst het rechtstreek- sche effect van dergelijke aanschou welijke propaganda. Tenslotte maakte spr. eenige opmer kingen over de onlangs ingediende wetsontwerpen op sociaal gebied, waarbij ook liet bloembollenbedrijf be trokken is. Kort na elkaar zijn aanhangig ge maakt een nieuwe veiligheidswet en een landbouwarbeidswet. Wanneer wetten van zóó ingrijpen de gevolgen voor het bedrijfsleven worden aanhangig gemaakt, mag worden ondersteld, dat vooraf bij on derzoek gebleken is, of als vasts:aand feit algemeen wordt erkend, dat de toestand in de bedrijven van dien aard is. dat wettelijk ingrijpen onvermijde lijk en dus gerechtvaardigd is. uitvoer niet minder bevredigend, en Uit de toelichting op de bedoelde wetsontwerpen blijkt dit echter in geenen deele. Bij de veiligheidswet wordt een be roep gedaan op de ongevallen tenge volge van do snel toenemende toepas sing van werktuigen en electriciteit in den landbouw, maar uit het overzicht van De Tuinbouw Onderlinge van 1 Mei 1923 tot 31 October 1927 betreffen de de ongevallen in den tuinbouw, ge splitst naar de oorzaken, blijkt aller minst, dat de werktuigen en electri citeit daar de grootste bron der onge vallen zijn. Bij de landbouwarbeidswet wordt niet geen enkel woord melding ge maakt van slechte toestanden in de be drijven. maar als eenig motief ver nield de omstandigheid, dat er nu een maal een arbeidswet is voor de indus trie en dat daarom de in den land bouw werkzame kinderen en vrouwen niet langer van wettelijke bescher ming verstoken mogen blijven. Het bloembollenbedrijf kenmerkt zich door goed© verhoudingen tus- schen werknemer en werkgever. De collectieve arbeidscontracten, perio diek na onderling overleg herzien of hernieuwd, waarborgen stabiliteit van het bedrijfsleven. De Algemeen© Ver eeniging voor Bloembollencultuur is g»en patroonsvereeniging en zij be weegt zich dus niet actief op het ge bied van den arbeid. Toch was het voor het Hoofdbestuur een aangename taak de bêurszaal ter beschikking te kunnen stellen van den Ned. R.-K. Bond van bloemist-, tuin-, veen- e'n landarbeiders „St. Deus dedit", ter viering van zijn 25-jarig bestaan, waarvoor spr. tevens zijn gelukwen- schen namens de vereeniging moge uitspreken. (Wordt vervolgd). BUITENLAND. DE ZIEKTE VAN KONING GEORGE. Ee hoopgevend bulletin. Het bulletin, dat gistermiddag over den toestand van den ko-iing is uitgegeven, behelsde d'e mededeeling, dat de doktoren consult hadden gehouden om een over zicht te hebben van den vooruitgang in den toestand van den koning en om te bespreken wat op het oogenblik de beste wijze van behandeling is. De toestand van de rechterborstholte is beter, de ademhalingsfunctie wordt weer regelmatiger uitgevoerd. De genezing van het empyeem is bevre digend, maar zal uit den aard der zaak een langdurig proces zijn. Het hart wordt langzamerhand krach tiger en hoewel de uitputting ernstig is, kan men toch een klein herstel van krach ten waarnemen. Het verdere verloop van het herstel zal zeer langzaam gaan. maar de doktoren achten zich gelukkig te kunnen verkla ren, dat de vooruitgang nu op een veili ger basis rust. Gisteravond werd op Buckingham Pa lace medegedeeld, dat daar in den loop van den dag reeds twee bulletins over den toestand van den Koning waren uitge geven, geen verdere mededeelingen zouden volgen. De toestand van den Koning bleef echter bevredigend. GASONTPLOFFING TE LONDEN. De oorzaak. Gistermorgen had te Londen een gas ontploffing plaats, veroorzaakt door de onvoorzichtigheid, van een telegraafarbei- der. In de straat, waar de ontploffing plaats had, werd graafwerk verricht. Zoowel in den licht- als in den telegraafkabel ont stond kortsluiting. De straat werd over een lengte van 1200 M. door verscheidene ontploffingen open gescheurd. Voetgangers werden in de lucht geworpen en groote stukken graniet werden uit de trottoirs geslagen. Vensters en deuren van de omliggende huizen wer den beschadigd. Betrekkelijk goed afgeloopen. Aan het feit, dat het nog betrekkelijk vroeg was, en de ontploffing de straten in het midden openscheurde, waar geen menschen liepen, is het te danken, dat het zoo goed is afgeloopen. Van de 8 gewon den zijn er 3 zwaar gewond, maar ook deze verkeeren niet in onmiddellijk le vensgevaar. De politie heeft *le heele straat afgezet, wat zeer noodig bleek, want in den loop van den dag volgden nog verscheidene kleinere ontploffingen, een daarvan onder een groot winkelpand op den hoek van Bloomsbury en Denmark Street, dat ont ruimd moest worden. Wolken stof, en deeltjes asphalt zijn 3 K.M. verder nog waargenomen. Nieuwe ontploffingen. Tot gisteravond y uur, dus 13 uur na de oorspronkelijke ontploffing, zijn nog tel kens vlammen uit de gaten in het plavei sel geslagen, waarvan sommige een hrog- te bereikten van zes meter. Ook in het ont ruimde hoekpand aan Denmark Street is brand uitgebroken, die echter spoedig be dwongen was. Behalve aan Iligh llolborn zijn door den luchtdruk ruiten gesprongen in South ampton road, op Hussel Square en in het Zuiden tot Aldwych en het Strand. In Holborn is practisch geen rui heel geble ven. Het aantal ge\ onden is tot 15 geste gen, van welke 5 tamelijk ernstig. DE VERKIEZING VAN BORMS. Een sludentcnbelo&ging te Brussel. De anii-Bormsbetooging van de Waal- sclie en de Biusselsche studenten, die gis termiddag te Brussel heeft plaats gehad, is op eer groot fiasco uitgeloopexi. Burgemeester Max had zijn volledig po litiecorps gemobiliseerd en ook belangrij ke afdeclingen gendarmerie te paard en te voet waren op „de strategische punten" opgesteld, meer speciaal in de z.g. neu trale zone rond het parlement en de mi- nisterieele gehouwen. laamsche inrichtingen, zooals de Stan daard, liet Laatste Nieuws, de boekhandel Gudrun, liet Vlaamsch Uitgeversfonds, de cafés Breughel en het Vlaanv Huis, waren onder sterke politiebev ge plaatst. Het had er den schijn van, als.', uurge- meester Max, die systematisch alle Vlaam- sche cultureele manifestaties in de hoofd stad verbiedt, maar natuurlijk con amore deze Anti-Vlaamsche betooging had toege staan, zich een optocht verwacht had, waarin wel twintig duizend „goede Bel gen zouden defileeren. En wat was de werkelijkheid? Dat ondanks de opruiende artikelen van de geheele liberale pers, ten hoogste twee duizend studenten de uitnoodiging van de liberale troebelwatervisschers hebben beantwoord! Geen enkel huis was bevlagd en het publiek legde een opvallende onverschil ligheid aan den dag. De clementiewet in den Senaat. De door de Belgische Kamer aangeno men clementiewet is nog niet op de agen da van den Senaat gebracht. Zij zal dus, naar men verwacht, eerst in Januari in behandeling worden genomen, zoodat ook met de invrijheidstelling van dr. Borms tot na het Kerst- en Nieuwjaarsreces nog zou worden gewacht. BOLIVIA EN PARAGUAY. Het conflict geëindigd. Het secretariaat-generaal van den Vol kenbond publiceert het telegram van den president van den Raad aan alle leden van den Volkenhond, waarin hij hen in kennis stelt van de liquidatie van het con flict tusschen Bolivia en Paraguay door bemiddeling van den Volkenbond. Tegelijkertijd zijn gisteren de laatste te legrammen met betrekking tot dit conflict gepubliceerd, waarmede men in Volken bondskringen het optreden van den Vol kenbond geëindigd beschouwt. Sir Eric Drummond is, na de bemidde lingsactie van den Volkenbond in het conflict BoliviaParaguay, van Parijs naar Londen vertrokken. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal-examen geneeskunde de heeren: I. J. Risseeuw (Leiden), H. Bleulandt van Oordt (Dor drecht), H. J. M. Crougiis (Leiden),, G. J. Crans (Leiden), J. H. Poortenaar (Kampen), L. D. Korthuis (Den Haag) en P. Wildervanck de Blécourt (Warnsveld); voor het candidaats-exa- men rechten de heeren R. J. Stoop (Dordrecht) en H. G. Bosch (Leiden); voor het semi-arts-examen de heer L. H. van Straten (Den Haag). Bevorderd tot arts de heer F. C. Hol lander (Den Haag) en mej. H. E. Aber- son (Gorinchem). t Bevorderd tot doctor in de genees kunde, op proefschrift getiteld: „Chro nische Rheuma", mej. A. G. E. Jansen, geboren te Deventer. VRIJE UNIVERSITEIT. Geslaajd voor het prop. examen theologie, H. Scholing, Hollandsche- veld; R. C. Harder, Amsterdam; en J. van Barneveld, Utrecht. STADSNIEUWS. POLITIE EN DIERENBESCHERMING Naar wij vernemen, zal 't Leidsche Politie-muziekcorps morgen middag op verschillende punten in de stad muziek maken en daarbij medewer king verleenen aan een inzameling ten bate van het Dierenasyl. Waar er dit jaar geen bazaar voor dit doel te Leiden wordt gehouden en er toch geld moet zijn, brengen wij aan de politiemannen hulde voor- hun plan en wekken we het publiek gaarne op, het door giften te doen slagen. Zoo men zegt, zal een van de vele honden, die hun leven aan het asyl te danken hebben, bij het muziekgezel schap tegenwoordig zijn. Door de politie alhier is aange houden zekere T. J. G. V., gedomici- leerd te Den Bosch, die zich in een lo gement alhier heeft schuldig gemaakt aan oplichting van een klein bedrag aan geld. Hedenmiddag te kwart over 12, had de 12-jarige J. v. V. op het Noord- eindsplein bij het klimmen op een hek 't ongeluk, met zijn hand in een punt terecht te komen. Hij werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis gebracht om ver bonden te worden. TELEGRAMMEN. lDra«dlooz« dieasL] DE KRAK AT AU OPNIEUW IN WERKING. BATAVIA, 21 Dec. Aneta-V. D. Gis teravond om half acht erupteerde de Krakatau opnieuw. Op een hoogte van 80 M. werden aseh en gloedbommen uitgeworpen. Een sterke beving ging de uitbarsting vooraf, terwijl gedurende de eruptie en hevige rommeling hoorbaar was. in het stadhuis te Dortmund bijeen gekomen met de vertegenwoordigers van de werkgevers en de arbeiders in de ijzerindustrie van de noord-weste- lijke groep om hen zijn arbitrale be slissing mede te deelen. De beslissing zou hedenmiddag be kend worden gemaakt. AFTREDEN VAN DEN PRESIDENT VAN HET RIJKSGERECHTSHOF BERLIJN, 21 Dec. V. D. Officieel wordt medegedeeld: De Rijkspresident von Hindenburg heeft den president van bet rijksge rechtshof, Dr. Simons, in een persoon lijk schrijven verzocht, zoo spoedig mogelijk naar Berlijn te komen om liet tusschen de rijksregeering en het Staatsgerechtshof ontstane conflict inzake de benoeming van een lid van den Daad van Beheer van de Rijks spoorwegen, en tegelijkertijd het in- tusschen ontvangen verzoek om ont slag van den president van bet Rijks gerechtshof te bespreken. De president van het Rijksgerechts hof, Dr. Simons, heeft medegedeeld, dat hij met dit doel morgen een be zoek zal brengen aan den Rijkspresi dent. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 21 Dec. Veemarkt. Aange voerd 541 runderen, 94 kalveren, 859 schapen, 12 stieren, 120—300; 59 kall en melkkoeien, 225—375; 162 vare koeien, 170265; 308 vette ossen, 275 435 (0.511 per Kg.)31 vette kalveren, 65140 (1.201.45 per Kg.); 63 nuch ter ©.kalveren, 1120; 349 vette scha pen, 1846; 530 weide schapen, 2134; 357 magere varkens, 1560; 50 Lon- densche varkens, 0.52—0.55; 90 zou ters, 0.56—0.64; 610 biggen, 7—14; 2 paarden, 2 veulens; 2 bokken of geiten, 3—10. LEIDEN, 21 Dec. Kaasmarkt. Aan gevoerd 80 partijen. Prijs: Goudsche kaas le scort 5558, 2e soort 5054; Leidsohe kaas le soort 52—56, 2e srt. 48—51. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 48 par tijen, 1689 stuks, 1363 Kg. LEEUWARDEN, 21 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 40 enterstieren, 180375; 36 twenter stieren, 325425; 295 vette koeien, 230—390 (0.76—0.98 per Kg.); 337 melk- en kalfkoeien, 170—390; 137 pinken, 100200; 15 vette kalveren, 45 100; 423 graskalveren, 40—110; 242 nuchtere kalveren, 1017; 210 vette schapen, 3040; 173 weide schapen, 18 30; 860 lammeren, 2021; 681 vette varkens, 50125 (0.600.68 per Kg.); zouters 63>65; 50 magere varkens, 2450; 166 kleine biggen, 1418; 24 hokken en geiten, 28 paarden. Totaal 37177 stuks. LEEUWARDEN, 21 Dëc. Kaasmarkt. Aangevoerd 21595 Kg. Prijs: Sleutel kaas 3656, Edammerkaas 4282, Gt.udschekaas 4979, Nagelkaas 26- 32. LEEUWARDEN, 21 Dec Botermarkt Aangevoerd 12 negende, 31 zesde, 0 twaalfde vaten. Prijs: mijnboter 2.28 2.252.06, veilingprijs 2.302.02, com- missienoteering 2.42, bondsnot. 2.40. Telegrafisch Weerbericht Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 21 December, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 773.1 te Weenen. L. B. 745.1 te Janmayen. Verw. tot den avond van 22 Dec.: Zwakke tot matige Z. tot W. wind, nevelig tot betrokken of zwaar be wolkt, waarschijnlijk nog eenigen neerslag, lichte dooi in het oosten, matige dooi in het weeten. Barometerstand- De stand van hedenmiddag 8 uur ia aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 8 uur: 765. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 3.8 gr. G, LICHT OP VOOR FIETSERS EJL Vrijdag 21 Dec.: 4.10 nam. DE ARBITRALE UISPRAAK IN HET CONFLICT IN DE IJZERINDUSTRIE DORTMUND, 21 Dec. V. D. De rijks minister van binnenlandsche zaken Severing, ia hedenmorgen te tien uur Wisselnoteeringen, (Amsterdam). Berlijn 59.34>/j Londen t tX07"/n New-York i 2.48V ».72'A Brussel 4 S4.627. Zürich '1 41.96 Praag ■f 7.377, 1x037. Rome 4 Madrid 40.47 Oslo -v 66.387, Kopenhagen -S?v 3 66.44'fr Stockholm <i li,"* 66.59 Weenen i 5.04

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3