DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- frebouw „Pniël", Middelstegraclit: Zit ting van het bestuur v. h. Frot. Bur. waargenomen door de apotheek van voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apothexen wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9. Telef. 807. Sassenheim. Dinsdag 18 Dec., 's av. IVa uur. Concordia: vergadering A.-R. Propagandaclub. Spreker: J. Hollan der, van Den Haag. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Loon op Zand M. Ottenvanger, te Papendrecht Te Harlingen J. F. Berkel, te Schoonebeek te Nieuw-Stadskanaal P. Hofstede, te Noordwijkerhout Te Zevenhoven de heer "W. H. Walvaart, candidaat te Amsterdam Te Britsum (Fr.) K. de Jong te Terwispel (Fr.) Te St. Maar tensdijk AV. L. Mulder, te Voorthuizen Te Ooltgensplaat, S. C. van Wijn gaarden, te Veenendaal Te Hylaard, G. H. J. Bonke, te Oldelamer Te Gerkesklooster J. Broekema, te Oude- schild (Texel) Te Vlaardingen (4e pred.plaats), P. Hofstede, te Noordwy- kerhóut Te Middelburg (Vereeniging \oor Yryz. Hervormden), H. J. Kastein te Grootebroek. Bedankt, voor Assendelft (toez.), J. X. Drost, gep. O.-I. predikant te 's-Gravenhage Voor Maarn (2e maal) J. F. Berkel te Schoonebeek. GEREF. KERKEN. Tweetal te Schoondyke (Zeel.) I. Groenenberg, candidaat te 's-Gra venhage en S. van Wouwe, candidaat te Vlissingen Te Nederhorst den Berg, D. Broer Jr., candidaat te Ari- dijk en I. Groenenberg, candidaat te 's-Gravenhage. B e r o e p e nte Puttershoek M. Post te Bunschoten Te Surhuisterveen, AV. Tom te Warns. Bedankt voor Loosduinen, J. van Herksen te Hillegom Voor Hooge- zand-Sappemeer,. M. van "Wyk te Oost burg Voor Wanswerd aan de Streek en Drachten (vac. J. C. Hakman), W. J. Smit te Dwingelo. Ds. J. BROUWER. Heden herdenkt Ds. J. Brouwer den dag waarop hij zich vóór 35 jaar aan de Geref. Kerk te Oude en Nieuwe We tering verbond. Ds. Brouwer werd 23 Nov. 1864 geboren en studeerde aan de Vrije Universiteit. In 1890 werd hij candidaat, om 20 Juli van dat jaar bij de Ned. Geref. Kerk van Naaldwijk het predikambt te aanvaarden. 17 Dee. 1893'verbond Ds. Brouwer zich aan zijn tegenwoordige gemeente. Ds. Brouwer die de nestor is der Geref. predikanten in de classis Woerden wat dienstjaren betreft, is redacteur der Rijnlandsche Kerkbode. Hij is deputaat vanwege de Part. Synode van Zuid-HollandNoord voor art. 11, 13 en 49 K. O. en kerk- visitator, examinator en deputaat voor de vacaturebeurten en hulpbehoevende Kerken vanwege de classis Woerden. Ds. N. WOLDINGA. Vandaag herdenkt Ds. N. Woldinga, Geref. predikant te Pieterburen, zijn 35-jarige ambtsbediening. De jubilaris die niet minder dan 29 van zyn dienstjaren in de prov. Gronin gen doorbracht, werd 18 Juni 1863 ge boren en studeerde aan de Theol. School te Kampen. In 1893 werd hij candidaat om 17 Dec. van dat jaar te De Leek het predikambt te aanvaarden, als op volger van Ds. W. Breukelaar, nu te Zaandam. Vandaar vertrok hij in 1899 naar Ten Post, welke standplaats in 1917 met Mildam verwisseld werd. Sinds 11 Maart 1923 dient Ds. Wol dinga dé Kerk van Pieterburen. Hij is ook examinator der classis Warf- fum. EEN CHR. GEREF. KERK TE EINDHOVEN. Te Eindhoven hebben zich een aan tal personen vereenigd die over willen gaan tot andere kerkformatie en wil len trachten te komen tot den bouw van een Chr. Gereformeerde Kerk. De eerste vergadering zal in de maand Januari worden gehouden. Ds. H. Janssen van 's-Gravenhage heeft toe zegging gedaan in een weekbeurt te willen voorgaan. Voorloopig zal men volstaan met weekbeurten. EEN ENGELSCHE KERK TE 's-GRAVENHAGE. Sedert het vertrek van Dr. Robert Frew, als British Chaplain in Kopen hagen, benoemd in October dezes jaars, is de plaats van chaplain in de residen tie vacant. Gedurende drie maanden heeft rev. David Wright van Romsey, Tants den dienst waargenomen, nadat rev. J. E. Verley gedurende 3 weken na liet vertrek van Dr. Frew begin Oct. den dienst heeft waargènomen. De Colo nial and Continental Church Society te Londen, onder welker supervisie de Anglikaansche kerk te 's-Gravenhage staat en die het recht van benoemen van den predikant heeft, heeft thans besloten, naar de „N. R. Ct.meldt, de predikantsplaats aan te bieden aan rev. H. AV. Williams, op het oogenblik te Stockholm. De heer AVipams, die graduate is van Selwyn college, Cam bridge, M. A. en begiftigd is met de orde van British Empire, was van 1907 tot 1910 rector van Osgathorpe, van 1910 tot 1919 chaplain in Berlyn en van 1919 tot 1928 te Stockholm. Hij vertoefde gedurende den geheelen oor log te Berlijn. De nieuwe predikant wordt vermoe delijk in den loop van Januari in Den Haag verwacht en zal dan de pastorie met zyn gezin betrekken. DE HERV. KERK EN DE ZUIDERZEE. Vrijdag is te Assen in „de Herten kamp" eene buitengewone classicale vergadering gehouden van de classis Assen der Ned. Hervormde Kerk, waar in ir. C. W. E. van Voorst van Beest, tweede secretaris van het Zuiderzee- fonds, voor de Ned. Herv. Kerk sprak over: „De Ned. Herv. Kerk in het toe komstig Zuiderzeegebied De inl. concludeerde, dat er hard ge werkt moet worden als men op tyd ge reed. wil zyn, want het dan noodige geld zal er moeten zyn. De spreker wekt de vergadering op, grooten steun aan de kerk te geven; als allen mede werken, zijn de offers niet te zwaar. Verder verwees spr. naar de brochu re: „De Ned. Herv. Kerk en de droog making van de Zuiderzee", welke voor ieder ter beschikking lag op de be stuurstafel. De besteding der gelden voor de te stichten Herv. Gemeenten, zoo betoog de spr. nog o.m., geschiedt voor ieder geval afzonderlijk, maar steeds na over leg met de Synode. Er is geen rivali teit. Van het begin af, is er met de Synode samengewerkt. De Synode wil ook niets anders dan met het Zuider- zeefonds samenwerken. Het bestuur en het beheer zullen en moeten hier samenwerken. Elke nieuw te vormen gemeente moet zelf aanwij zen, welk lichaam de noodige gelden moet ontvangen, óf de kerkeraad, óf een beheerscollege. Wy, als Zuiderzee- fonds, kiezen daarin geen partij. Op de vraag van een der predikan ten, of het niet gewenscht zou zijn de bij rechtzinnigën ingezamelde gelden voor rechtzinnige doeleinden te gebrui ken en van vrijzinnigen voor vrijzin nige doeleinden, antwoordt de inleider, dat dat onmogelijk, bekrompen en ima ginair is; de commissie bemoeit zich niet met de richtingen, maar met de leden der Ned. Herv. Kerk. Het eindresultaat der vergadering was, dat het classicaal bestuur ten spoe digste een commissie van zeven perso nen zal vormen, die zal kunnen verga deren met de commissies in de twee andere classes van Drente te vormen en plannen beram'en ook in Drente de noodige gelden bijeen te krijgen. EEN BIJBEL OP DEN HOOGSTEN BERGTOP VAN AFRIKA. En Engelschman, de heer W. J. M. P.oöine, secretaris van de British and Foreign Bible Society voor Oost- en Centraal Afrika, heeft met zijn zoon en een Amerikaanschen zendeling,, de heer J. \V. S. Stauffacher, alsmede een aantal zwarte bedienden, den koog sten top van Afrika beklommen, een onderneming waaraan vroeger alleen zes Engelschen zich hebben gewaagd. Het is de 6500 meter hooge Kibo in het Kilimanjaro-gebergte in Equatoriaal Oost-Afrika, eenige honderden K.M. ten Zuiden van den evenaar. De heeren Roome zijn nu in Londen terug. Het Hbld. meldt, dat men een bijbel heeft neergelegd op maar 70 meter af stand van het allerhoogste punt, na een beklimming die met de grootste moeilijkheden en gevaren gepaard ging; de heer Roome Sr. is nog een keer bij het klimmen gevallen, en slechts met de grootste moeite gered. Eerst ging de tocht door tropische wouden, waar men later, bij het afda len, nog ontmoetingen had met twee wilde olifanten; daarna bleef de expe ditie twee dagen, om te acclimatisee- ren, in de „Bismarck-hut", die op den berg door Duitschers voor toeristen opgericht is. Er is trouwens verderop nog een hut, op ongeveer 50Ó0 meter bc-ogte; van 15 dragers moesten zeven daar worden achtergefliten, omdat zij niet meer konden. De overige leden der expeditie brachten een nacht in bittere koude door op een plaats, die door de inboorlingen het „Huis van God" wordt genoemd. Van hier begon men den laatsten klim naar den top van den Kibo, te midden van eeuwige sneeuw en ijs. Op 31 Juli legde Erika, de trouwe zwar te knecht van de heeren Roome, den bijbel op een beschutte plek van den gietscher, „en allen knielden neer. zich vereenigend in gebed, een gebed tot God in het land van Swahili". LUCHTVAART. DE KERSTVLUCHT NAAR INDIë Het persbureau Vaz Dias meldt, dat 16 dezer het vliegtuig, de P. H. A. E. N., dat gisteren om 8.10 uur van Boe dapest was vertrokken, des middags om 15.50 uur te Konstantinopel is aan gekomen. De toestand, waarin het vliegtuig momenteel verkeert, is van dien aard, dat de vliegers vandaag waarschijnlijk niet zullen starten. UIT DE OMGEVING. LEIMUIDEN. Bevestiging en intrede Ds. v. d. Weerd. Des morgens te half tien uur werd Ds. R. J. van der Weerd, beroepen predikant bij de Geref. Kerk alhier, bevestigd door Ds. Moene, van De Lier. Ds. Moene sprak naar aanleiding van Jesaja 40 3 „Een stem des roependen in de woestijn. Bereidt den weg des Heeren, maakt recht in de wildernis een baan voor onzen God!'" De gemeente zong den nieu wen leeraar toe Ps. 84 3. Des namiddags te 6.30 uur deed Ds. R. J. v. d. Weerd zijn intrede. E-en groole schare Le brand in de Carp's garenfabrieken te Helmond. was naar het kerkgebouw, dat tot in alle hoeken gevuld was, opgegaan om daarvan getuige te zijn. Aan het begin van de gods dienstoefening werd gezongen Ps. 119 53. Na het lezen der Geloofsbelijdenis werd gezongen Ps. 116 7. Alsdan las de predikant voor I Thess. 2 1—13, waarna hij voorging in gebed. Vervolgens werd gezongen Ps. 19 6 en 7. Als tekst had de nieuwe leeraar geko zen 1 Thess. 2 4: „Maar gelijk wij van God beproefd zijn geweest, dat ons het evangelie zoude toebetrouwd worden, al- zóó spreken wij, niet als menschen beha gende, maar Gode die onze harten be proeft". Als wij den tijd waarin Paulus leefde, al dus spr., vergelijken met onzen tijd, dan komen wij al spoedig tot de ontdekking, dat die tijd in vele opzichten met den on zen overeenkomt. Niet alleen wat de hoofdzaken, maar ook wat de meer kleine dingen betreft. lieden ten dage wordt door allerlei godsdienstige secten, door middel van al lerlei stelsels, het vervullen van spreek beurten enz. getracht de menschen te be wegen een bepaald inzicht in godsdien stige aangelegenheden op te dringen. Evenzoo was het in Paulus1 dagen ge steld. Het land werd toen schier over stroomd door leerlingen van filosofische scholen, die niet uit innerlijke overtuiging gedreven, de menschen van toenmaals voor hun ideeën probeerden te interessee ren en te winnen. De tijdgenooten van Paulus meenden in hem zulk een prediker te zien en namen een gereserveerde, achterdochtige houding tegenover hem aan. Paulus tracht de op hem gerichte aan vallen te ontzenuwen; met groote haast had Paulus Thessalonica moeten verla ten, en geen tijd hebbende om zich mon deling te verdedigen, doet hij het schrif telijk. Niet met leege handen is hij naar Thessalonica gekomen, niet met onzui vere, oneerbare motieven. Hij sprak niet menschen behagende, maar Gode die onze harten beproeft. Paulus beschouwt zich en de zijnen als mede-arbeiders tot verkondiging van het Evangelie. In zijn prediking wist Paulus, dat hij van God afhankelijk was, dat hij aan God gehoorzaam moest zijn en dat hij slechts aan Hem verantwoording schul dig was. De inhoud zijner prediking was het Evangelie. Het woord Gods, dat het hart doet klop pen, de wangen doet gloeien, de ziel doet stilstaan, grijsaards dankbaar stemt als kinderen, stramme knieën buigzaam doet worden en slappe knieën sterkt Het Evangelie is God in Christus aan het kruis, de wereld met God verzoenende. Het kruis, dat opgericht werd, veroordeelt haar tegelijk. Waar een zoenoffer noodig is, is ook schuld. De wet in Christus is gelijk de spits van de vlam Gods, als het felle licht van den inslaanden bliksem, als de knetterslag van een zich ontlasten de-donderbui. 1-Ioe grooter de strijd geweest is, des te grooter is het stil té zijn hij God. Na den strijd op den Sinai de~~ rust op Golgotha. Johannes wordt evangeliedienaar, wan neer hij Jezus ziet. Het Lam Gods ziende, wordt hij met den Heiligen Geest bezield. Alleen door en uit zijne genade gerecht vaardigd te worden, moet de inhoud van iedere prediking zijn. ''Voor den Griek is zijn prediking dwaas heid en voor den Jood verachting. Het woord van Paulus was Gods Woord. Paulus voelt zich n.l. in zijn prediking ook als prediker van God afhankelijk. Wat hij predikt heeft hij niet zelf bedacht, nog minder, heeft hij zich zelf als prediker op geworpen. Paulus is op wonderbaarlijke wijze tot dit ambt geroepen. Niet God had Paulus, maar Paulus had God noodig. Paulus noemt zich dan ook de minste onder de apostelen. Hij laat dan ook in Rom. 7 ons een blik slaan in zijn eigen zielestrijd. Niet dat ik het aireede gegrepen heb, maar ik jaag daarnaar. Paulus wist, dat hij niet onmisbaar was, alleen door Gods genade heeft hij over vloediger arbeid verricht als alle aposte len tezamen. Achter Paulus staat niet de mensch, maar God. Niet aan de menschen maar aan God voelt hij zich verantwoorde lijk. Paulus voelde zich slechts als dienst knecht. Hij was het die plantte, maar God gaf den wasdom. Hij voelde zich vrij tegenover de men schen, hij lette niet op grooten toeloop, hij wilde geen applaus, slechts indien hij en kelen mocht winnen, was hij tevreden. Paulus paart aan een groote zelfverloo chening een heel groot aanpassingsvermo gen. Hij laat het kruis den Joden een erger nis en den Grieken een dwaasheid. Paulus wist ook, dat hij niet volmaakt was, voor al niet in zijn prediking, die vindt hij zeer gebrekkig. Christus was bij hem de bron van alle leven, Christus was het, die hem voort stuwde. Zooals de spijze des Heeren Je zus was, om den wil Gods te doen, even zoo vroeg Paulus dagelijks: Heer, wat wilt Gij dat ik doen zal. Paulus voelt het zoo goed. dat uit God, door God en tot God alle dingen zijn. Daarom is hij alleen aan God verantwoording voor zijn daden schuldig. God oordeelt dan ook niet zoo zonder meer, God ziet het hart aan, alle dingen zijn voor hem naakt en als een geopend boek. Paulus kon daarom aan het einde van zijn leven Zïggen: Ik heb den goeden strijd gestreden, ik hel? het ge loof behouden. (Slot volgt). SASSENHEIM. A. R. Prop. Club. dinsdagavond te half acht vergadert de A. R. Propagandaclub in „Concor dia". Het bestuur vond den heer J. Hol lander van Den Haag bereid, voor de Club als spreker op te treden. Het onderwerp is: Politieke Voor uitzichten. Waar op de laatste vergadering der Kiesvereeniging behandeld werd de Parlementaire geschiedenis der laat ste jaren, zal dit onderwerp zich hier bij mooi aansluiten. Natuurlijk zijn behalve de leden ook gasten welkom. De lieer Hollander is een pakkend spreker, die met het politieke leven op de hoogte is als de beste. Laten onze menschen dus zorgen voor een volle zaal. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur Vrijdagavond vergaderde de afdee- ling Sassenheim van bovengenoemde vereeniging. De opkomst was vrij goed. Hoofdschotel voor dezen avond was de behandeling van de beschrijvings brief voor de 160ste algemeene verga dering, en van deze beschrijvingsbrief betrof het hoofdzakelijk één punt: Het vervangen van de verschillende af zonderlijke contracten, door een alge meene verplichting aan de leden van bloembollencultuur op te leggen. Vooral de tegenstanders van het Narcissen snijbloemen-contract wa ren goed vertegenwoordigd, en uit de besprekingen bleek wel, dat er onder de vakgenooten heel wat vijanden van dit contract worden gevonden. De heer Blinde van de fa. Batenburg en Blinde wees op de vele knoeierijen, die in verband met dit contract voor komen, en uitte ernstige beschuldigin- den tegen het bestuur van de Narcis. Zoo was volgens hem, door den voor zitter van de Narcis de heer Grulle- mans. in een vergadering van Bloem bollencultuur te Lisse beweerd, dat de firma Blinde en Batenburg binnen enkele dagen het contract zou teeke nen, waar volgens spr. in het aller minst geen sprake van was. De heer A. Warnaar wees erop, dat het hier niet ging over de al of niet handhaving van de verschillende con tracten, en dat daarom de bespreking van verschillende onderdeelen geen zin had. Het gaat er hier alleen om of deze zaken ook in de toekomst afzon derlijk door de groepen zullen worden geregeld of dat alles ondergebracht zal worden bij de algemeene vereeni ging. Besluit de meerderheid tot het laat ste, dan zal nog over ieder contract afzonderlijk moeten worden gestemd, en zullen de leden hun bezwaren kun nen uiten. De heer Le Clercq gaf een historisch overzicht van de ontwikkeling van 't vak en kwam met eenige sprekende cijfers uit den ouden tijd, toen de bloe menhandel bloeide. Hij toonde aan, dat de export van afgesneden Narcissen-bloemen belang; rijk was verminderd door de getroffen maatregelen en was er van overtuigd, dat een en ander 'n gezonde afzet van onze producten zeer had bevorderd. Verschillende andere sprekers kwa men tegen deze meening op, en 't de bat kreeg zoo nu en dan een scherp persoonlijk karakter, z Tenslotte werd met 38 tegen 16 st. besloten, zich tegen het voorstel Hil legom uit te spreken. De heeren Blinde en Papendrecht werden tot afgevaardigden benoemd. Bij de rondvraag protesteerde de heer Frylink tegen het hooge tarief voor autodialling aan de beurs. Hij achtte 60 cent veel te veel, en zou 25 cent een billijke vergoeding achten. UIT ONZE INDIEN. HET AFSCHEID VAN DEN HEER J. E. STOKVIS. De Locomotief wijdt een artikel aan het afscheid van den heer J. E. Stokvis. „Hoewel zijn weg niet de onze was en zijn doel ver verwijderd ligt van ons aller wenschen", constateert het blad, dat uit Radio-Programma. WAT KR VANAVOND TB HOOREN HUIZEN. 840.9. na 6 uur 1870 M. N. C. R. V. i [j i 7.Les in Stenografie. ï!'t, 1 7.30 Zangcursus. 8.Rede van Dr. K. J. Bult, arts te j Delft, over: „Gods majesteit in i de sterrenwereld". Het Chr. Radio-orkest. O.a. Symphonie in g-moll, van W. A. Mozart. 10.—Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.Kinderuurtje. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. I i 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.05 Lezing over handelswetenschap 8.35 Concert door het omroeporkest Fritz Hinze, solo-violist. 10.Persberichten van Vaz Dias. Daarna vervolg concert. KöNIGSWUSTERH.. 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 7.50 Concert. Daarna weer-, nieuws- en sport berichten en tijdsein. LAN GEN BERG, 468.8 M. 5.Concert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. 8.20 Tooneel. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAV ENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht j 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 Vaudeville. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. 9.55 Kamermuziek. Werken van Brahms, Beetho ven, enz. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.10 Koersen en berichten. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Gramofoonplaten. 7.50 Boekhoudles. 8.05 Koersen en berichten. 8.20 Causerie. 9.05 Concert. In de pauze persberichten. het politieke leven in Indië een man van beteekenis is weggegaan. De heer Stokvis was een persoonlijkheid die respect en .eerbied afdwong, om da bekwaamheid en oprechtheid van den. te genstander. Het hlad huldigt den heer Stokvis om zijn onvermoeibare toewijding, zijn groote, veelomvattende ken is en zijn ongemeen helder inzicht, maar vooral om zijn onwrikbaren ernst en overtuiging. Het leven van den heer Stokvis in Indië was een leven van arbeid. De heer Stok vis heeft den strijd alleen gestreden. Zijn streven werd door zijn begrip bepaald, maar verkreeg zijn sterkste impuls uit zijn warm gemoed. Bij Stokvis' heengaan past de erkenning: hier gaat een werker, een begaafd en bekwaam man, met een hart vol liefde voor dit lpnd en de in wonende volken, een man, iie weet te lij den en te strijden voor zijn overtuiging. Dit eeresaluut, schrijft het blad, worde hem bij dit afscheid gebracht. Land- en Tuinbouw. BLOEMBOLLENCULTUUR TE DEN HELDER. De te Bfceedzand (nabij Den Helder) uitgeoefende bollencultuur, neemt snel in beteekenis toe en als gevolg daarvan ook de aldaar plaats vinden de veilingen. Het laatste jaar werd aldaar voor ruim Va millioen omgezet. Dinsdag 11 December a.s. n.m. had de laatste veiling van dit jaar plaats. RADIO-NIEUWS. KRUISGESPREKKEN VOOR PASSAGIERS TUSSCHEN VLIEGTUIG EN LAND. Sinds eenigen tijd is, naar wij reeds meldden op de lijn Londen—Parijs een vliegtuig in gebruik, dat van een zeer moderne telephonie-instailatie is voor zien, welke belangrijk sterker is, dan de gebruikelijke. I Met goed gevolg werden met behulp van deze installatie kruisgesprekken gevoerd tusschen het vliegtuig eener-1 zijds en de bureelen der „Imperial Air ways" te Londen en Parijs anderzijds, j Het resultaat dezer proefnemingen i is zoodanig, dat overwogen wordt om in de toekomst den passagiers gele- genheid te geven tijdens de vlucht hun t huis op te bellen. De moeilijkheden, die zich hierbij voordoen, zijn velerlei, doch niet on-1 overkomelijk. EEN KORTEGOLFZENDER OP EEN ZEILSCHIP. Louis Era, de in de wereld der zend amateurs welbekende directeur van het district Antwerpen van de Réseau Beige, deelt mede, dat het Belgische opleidingsschip „L'Aveniv", dat op 3 Nov. j.l. is uitgevaren naar Martinique en Florida, uitgerust is met een korte- golfzender, werkende op een golfleng te van 32.50 meter. In den zender wor den drie Philips zendlampen gebruikt, van het type TB 04/10, waarvan de een dient als „master-oscillator" en een in-

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2