RECLAME. Wi nterhanden Wintervoeten Schrale Lippen Ruwe »Huid Doos 30-60*90ct Tube 80ct,BijApoth.en Drogisten te komen, welke kansen Canada voor goede werkers op het gebied van land bouw en veeteelt ons biedt. Tot Kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk is herkozen de beer E. Rollema en tot Notabelen de beeren G. J. B. Corts, A. Mieog en G. de Graaff. Als opvolger van wijlen den heer W. J. Oppelaar is door bet Centraal stem bureau tot lid van den Gemeenteraad be noemd verklaard de beer T. van der Lee. De arbeider M. V., wonende in den Hondsdijk, alhier, kwam bij het pulp rij den zoodanig op de schuit te vallen, dat bij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en eenige dagen zijn werk zaamheden niet zal kunnen verrichten. NOORDEN. Nu het water zakkende is, hebben velen hun haardstede weer opgezocht. In sommige huizen is belangrijke schade aangericht. In enkele laaggelegen wo ningen zijn de vloeren omhoog gekomen en is de lambrizeering losgewerkt. De z.g. Achterweg is thans voor alle ver voer afgesloten, aangezien deze veel van het water heeft geleden. Door den heer N. Vink alhier is ver gunning gevraagd voor het bouwen van een warenhuis voor den tuinder G. Ver kuil alhier. Het Amstelwater is weer gedaald tot het normale peil. GEMENGD NIEUWS. Op als den 'gen, elij- Hevige brand by Roosendaal. Gister- avond, circa zes uur, ging door West-Bra cht" bant de mare, dat de Coöperatieve Beet- Joh. wortelsuikerfabriek „Dinteloord" te Stam persgat in brand stond. Het feit, dat de van brandweer van diverse gemeenten was ge- alarmeerd, deed dit gerucht waarheid ;ndfl worden. Bij informatie bleek, dat er brand 1 en (woedde in 't groote suikerentrepot A, dat 'den geheel vol zakken suiker ligt opgestapeld. Degd Circa zes uur bemerkte het personeel, dat zijn vlammen sloegen uit dit entrepot. Dit is zich gelegen naast de verpak-afdeeling van do en tabletsuiker-afdeeling. De in dit entrepot voorradige papiervoorraad, in een hoek opgestapeld, was beginnen te branden, en spoedig deelden de vlammen zich mede aan de zakken suiker. Oogenblikkelijk werd alarm geblazen en begon het perso neel van de fabriek, die in volle werking was, den blusschingsarbeid. Spoedig bleek mee dat het voorhanden zijnde blusschingsma- rak< teriaal niet voldoende was, waarom de kel brandweer van Roosendaal, Oude Gastel, jnen Dinteloord en Steenbergen gewaarschuwd de werd. Van al deze plaatsen kwam de onze brandweer met spoed naar den brand, al- Bot- waar de circa 8 uur van alle zijden het het vuur Werd aangetast. Er ontwikkelde zich een dikke rook, zoo- dat van de vlammen niets meer te zien was. Men hoopte, dat de muren en de be ging.' tonnen zoldering het zouden uithouden; anders zou de lading van de verdieping daarop, eveneens een prooi der vlammen worden en dan zou ook de kans bestaan, dat de brand zich zou uitbreiden naar ver dere deelen der fabriek. Op het oogenblik van het verzenden van dit bericht, circa 10 uur gisteravond, ging ondi bluaachinggwerk nog steeds voort. Lei- De diefstal van den postzak. Van de ver- zijde van het Hoofdbestuur der Posterijen aats- wordt vernomen, dat tot gisteravond laat nog niets uit Italië ontvangen was of ge- >ogt« hoord, zoodat men in Nederland nog altijd geen aanwijzingen heeft omtrent den in houd van den leeggeroofden postzak. oorl De verklaring voor het lange uitblijven van de inlichtingen uit Genua, waarom uit Nederland terstond is gevraagd, kan "ingi alleen gevonden worden in de mogelijk- Vai heid, dat de directeur van het postkantoor nie' te Genua met zijn chefs te Rome overleg kat pleegt alvorens te antwoorden, dj es Dreigbrieven. Een 15-jarige bewoner l noi van de Eerste Diergaardestraat te Rotter- l vai dam ontvangt den laatsten tijd herhaalde- ;verd lijk dreigbrieven. Deze brieven spreken heei van moord en doodslag en zijn verlucht met griezelige teekeningen. De brieven maken een vrij kinderlijken indruk en men vermoedt, met een flauwe ii Srap of een plagerij te doen te hebben. De Politie stelt evenwel een onderzoek in. irmo, Wielrijdster onder een auto. Op den ee.' Benoordenhoutschenweg in Den Haag is m gisteravond de wielrijdster B. F., wonende 1 va! aan den Z.-O. Buitensingel, door een auto aangereden. Het meisje, dat een schedel- me breuk had bekomen, bleek bij aankomst waj in bet ziekenhuis aan den Zuidwal reeds overleden te zijn. ve: f De gladde straten. Tengevolge van gladheid zijn gisteravond in Den Haag lemi verschillende ongelukken gebeurd. ncl. Op het Ingenhouszplein kwkm een 11- ir_ e jarige jongen zoodanig te vallen, dat hij Oo' een scheurwond aan een zijner beenen be- j kwam; in de Noorderbeekstraat is een juf- "jgejfrouw gevallen; een 15-jarige jongen, die t re tengevolge van een val in de Hofzichtlaan ve;een hersenschudding had gekregen, moest het ziekenhuis aan den Zuidwal wor- jj f.?;den vervoerd; verder kregen een 36-jarige man en een 50-jarige vrouw bij het vallen een beenbreuk, oeslj Bedriegelijke bankbreuk. Gistermor- ?rl:e:gen is in zijn woning aan de Ampèrestraat i vein Den Haag gearresteerd en overgebracht jnaar de arrestantenbewaarplaats van het 'hoofdbureau van politie, de 53-jarige heer t, e: G A., directeur van de N.V. de Meubelfa briek in de Weimarstraat en de Coopera- -tie De Tijd als verdacht van bedriegelijke bankbreuk. In den laatsten tijd bereikten de politie verschillende klachten van leveranciers ■van den heer A., dat hij wel bestellingen deed, maar deze niet betaalde. A. zou zich dus schuldig maken een flesschentrekke- rij. Een ingesteld onderzoek leidde tot het resultaat, dat de klachten, niet ongegrond waren. Proces-verbaal werd door de poli tie opgemaakt. Het gevolg was, dat het faillissement van den heer A. werd aangevraagd en ver kregen. Maar de heer A. kon vereenzel- vigd worden met de N.V. de Meubelfabriek en de Coöperatie De Tijd. waarvan hij di recteur was. Derhalve werd ook het faillissement van de meubelfabriek aangevraagd en ook hier bleek de boel niet pluis te zijn; het werd verkregen. Tot curator werd be noemd mr. Last, die in deze functie weer het faillissement aanvroeg en verkreeg van de Coöperatie De Tijd, gevestigd op de Regentesselaan. Deze Coöperatie verkocht bonnen, waarop men bij haar goederen kon verkrijgen. Het voorloopig accountantsonderzoek heeft uitgemaakt, aat er een activa-tekort is van ongeveer veertig duizend gulden. Eenige goederen, die in beslag genomen zijn, zullen het deficit misschien iets klei ner maken. Een oude herberg opgegraven. Op het terrein van het landgoed „Den Bongerd" onder de Geldersche gemeente Voorst, is in den loop dezer week een vtndst gedaan welke de belangstelling verdient van hen, die bij het café- en hotelbedrijf betrokken zijn. Bij het uitvoeren van graafwerk zijn daar n.l. oude fundamenten voor den dag gekomen, welke na onderzoek gebleken zijn, deel uit te maken van het huis „Kei zershof", dat, naar de stukken uit het Voorster archief vertellen, oorspronkelijk als pleisterplaats en herberg dienst heeft gedaan. Veel is omtrent het lot van dit oude établissement niet meer bekend, doch wel mag met zekerheid worden aangeno men, dat de herberg „Keizershof" reeds vóór 1590 te dier plaatse werd gebouwd. Later verloor het gebouw zijn oorspronke lijke bestemming en werd een onderdeel van een thans niet meer als zoodanig be staand klooster. Auto-botsing. Gistermorgen, om streeks 9 uur, had op den Rotterdamschen weg, nabij de Zweth, een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van den hout handel Dekker uit Den Haag en een Ford vrachtauto. De vrachtauto der firma Dek ker werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aanvaring. Gistermorgen heeft op de Schelde een aanvaring plaats gehad tus schen het uitgaand Ned. s.s. „Vechtdijk" (van Solleveld v. d. Meer te Rotterdam) en het van Japan komends naar Antwer pen bestemde s.s. „Glenluce". Eerstge noemd stoomschip moest om zinken te voorkomen, aan den grond worden gezet. Schip gezonken. De motorschoener Atlantic uit Groningen is naibij het licht schip Varne op de Theems in aanvaring geweest met het Engelsche stoomschip Burdate, tengevolge waarvan eerstge noemd vaartuig gezonken is. De beman ning is gered. Vlot gesleept. Het stoomschip „Vecht dijk", dat, gelijk gemeld, gisteren, na een aanvaring op de Schelde, aan den grond werd gezet, is in den namiddag door een achttal sleepbooten vlot gebracht en naar Antwerpen opgesleept. Met pompen tracht men het daar drijvende te houden, tot het in het dok kan worden opgenomen. Ongeluk met doodelijken afloop. Te Kruiningen is een 13-jarige jongen bij het spelen in de sneeuw op een paaltje geval len. Klagende over pijn in den rug, werd de jongen thuis gebracht, waar hij bin nen een uur aan de gevolgen overleed. Branden. Gistermorgen ontstond te 's- Hertogenbosch brand op het Hinthamer einde in de sigarenfabriek van de firma Knuvers, gevestigd in een onbewoonbaar verklaarde woning. Het fabriekje brandde geheel uit; 500.000 sigaretten en alle tabak gingen verloren. Niets is verzekerd. De behuizing van R. Dijkstra, te Hau- lerwijk toebehoorende aan den heer J. Reinders, is een prooi der vlammen ge worden. De meubelen waren niet verze kerd. De oorzaak is onbekend. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 16 DECEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk. Voorm. 9.3U en nam. 6.30 uur Ds. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezeu. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Ned. llerv. Kerk: Voorin. 10.15 uur Ds. J N. Pattist, van Den Haag tn nam. uur Ds. R. Bartlema, van Zeist. Evangelisatie Dwars Nieuwsfraat: V m. 9.30 uur Ds. R. Bartlema, van Zeist. Gebouw „Salvatori": Voorm. 10 uur de heer W. G. de Jonge. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. de Smit. Rem. Kerk: geen dienst. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9 30 en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezen. HILLEGOJL Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. H. Mulder. H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Ilerksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Leendienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee.- Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer W. G. Bovendorp, Theol. cand. te Brummen. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. H. Mondt en nam. 6.30 uur Ds. Kalkman, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm, 9.30 en nam. 6.30 uur Ü3. J. J. Dijk. H. Avondmaal en Na betrachting. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. M. C. van Wijhe. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur Ds. W. J. Keiler. NCORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. Bediening. H. Avondmaal. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Dr. K. Brouwer, van Oegstgeest. Nam. geen dienst. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. A. M. Donner, em. pred. te 's-Graven- hage. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 9.30 uur Preek lezen en nam. 1.30 uur Ds. M. C. v. Wijhe, van Nieuwveen. OEGSTGEEST. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Eringa. RIJNSBURG. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. H. Dijkstra, van Lutten aan de Dedemsvaart. Donderdag 20 December 's avonds 7 uur Ds. G. Kroes, van Gouda. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30uur Ds. W. W. Siddré van Oude Wetering. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. T. Sap, van Gouda. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Leesdienst. Woensdag 19December a.s. 's avonds 7 uur Ds. Joh. Jansen van Leiden. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voprm. 10 en nam. 5 uur Ds. Fortgens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Ds. Groot Enzerink van Leiden en nam. 5.30 uur Ds. Enklaar van Monster. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. Hoek, van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. C. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Lij sen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 Ds. D. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Ilerv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. J. R. Wolfensberger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. Ons Babbelhoekje, Beste Jongens en Meisjes! 'k Ga maar dadelijk beginnen met het beantwoorden der briefjes, 't Eerst komt aan de beurt: „Blondine'. Wel, dat vind ik aardig, dat je nog eens een keertje op bezoek kurat in de babbelhoek. Dus je leest toch nog altijd de briefjes en het verhaal. Ja, dit. verhaaltje was korf. Ben je prettig uit geweest? Waar woonl je liinte? Vond Mientje het aardig bij Sinf-Xicolaas „Gustaaf Adolf". Je hebt mij heel ge zellig van St. Nicolaasavond verteld. Wat hebben jullie een leuke avond gehad! 'Ic Zou wel eens even om een hoekje hebben willen kijken. Maar dat ging niet. Dus Corrie weet alvast wat hij worden wil. Hij is er vlug hij, vind je niet? „Logeetje". Zoo, dus Sint Nicolaas heeft jou ook goed bedacht? Gelukkig maar. Stel je voor, dat hij jou vergeten kon. Nee, ik wist 't wel, dat die versjes niet allemaal eender waren, maar ik heb die versjes genomen, die mij het meest geschikt leken. Dat van „Houdt gij haar handen beide" zongen wij altijd op Zon dagsschool als er een juffrouw wegging. „Azalea". Wat ben jij goed bedacht met St. Nicolaas, meisje, 'k Begrijp het best, dat je zóóveel niet verwacht had. Op die vraag die je mij doet zeg ik ja. Maar waarom vraag je dat? Lees je „de Goede Weg"? „Violier en Gouden Regen". Jullie zijn allebei goed bedacht met St. Nico laas, hoor. Je was zeker ook allebei wel in je nopjes is 't niet? Die fiets was zeker een heel groote verrassing, Gouden Re gen? Of wist je al vooruit dat je die krij gen zoudt? Gezellig, dat Violier Zondag avond bij je is geweest. Nee, smokkelen kan ik niet. Vertel me volgende week maar eens hoe dat gaat. „Reseda en Rozeknopje". Ook al een beste Sint Nicolaas gehad, Rozeknopje? Goed, van Reseda wil ik het ook nog graag hooren. Ik vond zulke heel lange verhalen niet prettig voor de babbelhoek. Maar daarom zijn ze niet allemaal even kort als deze. Vond je het wel aardig? „Huismoedertje". Nu, jij hebt niet te klagen over het St. Nicolaasfeest, Huis moedertje. Wat een prachtige cadeautjes heb jij gekregen. Je had mij niet alleen moeten vertellen dat je zoo'n leuke avond hebt g-ehad, maar ook wat voor grap pen jullie uitgehaald hebben. Maar dat kan je nog doen. Was dit postpapier ook bij de cadeautjes? 't Is heel aardig! „Cornelis de Wit". Was het de schuld van Sint Nicolaas, dat je een paar keer niet geschreven hebt? Dan zou ik haast boos op hem worden. Maar dat durf ik niet goed, want dan brengt hij mij een volgend jaar misschien niets. Dit keer heeft hij mij gelukkig niet vergeten. Ja, het was een heel gezellige avond. „Korenbloem". Je weet wel, dat ik zoo gauw niet boos ben, meisje. Waar blijft Vergeet-mij-nietje nu nog? Die hoort er toch ook bij? 'k Vind dat je een mooi cij fer had voor je repetitiewerk. Als je dat cijfer voor alle vakken haalt, zullen er op je rapport wel geen roode cijfers voor komen. 'k Wil graag alle cijfers van je rapport hooren. Best, stuur mij je raad sels maar. „Geranium". Dus Zonnebloem heeft er niet langer pleizier in. 't Is jammer, maar ik hen blij, dat jij mee blijft doen. We kennen elkander nu al zoo goed, hè? Hoe gaat het op school? Heeft Sint Nico laas je nog al goed bedacht? Dat had je mij toch wel eens kunnen vertellen in je briefje, is 't niet? Maar daar heb j zeker niet aan gedacht. „Seringentak en Pioenroos". Dat spijt mij, dat jullie beidjes deze week afscheid nemen. Je hebt zoo lang en trouw meege daan, dat ik jullie echt zal missen. Maar wat niet kan, dat kan niet. 'k Hoop, dat het jullie beiden in je verder leven goed moge gaan. „Lenteklokje". Dat was twee vliegen in één klap, deze week, hè? Moeders ver jaardag is dus heel prettig verloopen. Ge lukkig, dat moeders knie vooruit gaat. Heeft moeder er lang mee moeten zit ten? Wat hebben jullie een vroolijke St. Nicolaasavond gehad, zeg. Ik had er wel bij willen zijn. Je papier is heel aardig. Nee hoor, Sint Nicolaas heeft mij ook niet vergeten. „Theeroosje". 'k Heb heelemaal niet gedacht, dat jullie niet meer meededen, 'k Dacht wel, dat er iets hijzonder was. Jul lie hebt leuke dagen gehad, hè? Eerst moeders verjaardag zoo prettig verloopen en toen zoo vroolijk Sint Nicolaasfeest ge vierd. Jullie zijn best bedacht hoor, door den Sint. Wie had die mijnheer met z'n buik vol cadeautjes naar jullie toege stuurd? Je hebt zeker wel gezien, dat het verhaaltje al uit is. Vind je het jammer? „Alpenroos en Gentiaan." Sint Nico laas heeft weer net als verleden jaar ge daan en jullie goed bedacht. Weet je nog wel, dat jullie verleden jaar een pakje kregen, waarvan je niet wist wie het ge stuurd had? Is dat later nog uitgekomen? Ja, 't is opeens koud geworden. Maar het is er ook zoowat de tijd voor. 't Is al half December. „Doornroosje". Dat begrijp ik, dat je best in je schik was, meisje. Sjnt Nicolaas heeft jou niet vergeten, hoor, dat moet ik zeggen. Leuk, dat je al die meubeltjes zelf kuntm aken. Wat fijn, dat je jumper af is. Ik ben ook nieuwsgierig naar de beloo ning, die je er voor krijgt. Vertel het mij dus maar gauw als je ze krijgt. „Poliantha". Zei Gijsje „stoute Klaas" tegen St. Nicolaas? Hoe durfde hijl Ge lukkig, dat de zieken weer beter zijn, hè? Ja, 't is nu al gauw Kerstvacantie. Dat begrijp ik, dat jij hoopt dat je dan rijden kunt. 18 Januari is de datum van mijn verjaardag. Dat is ook al gauw, hè? „Iris". Ja, Maandag en Dinsdag was het erg koud. Nu is het wel weer wat min der. Ik kan niet erg goed schaatsenrij den. Dus Sint Nicolaas heeft je toch niet vergeten, al heb je niet zoo erg feest ge vierd? „Admiraal". Ook al zoo verlangend naar sneeuw en ijs? Heb maar geduld, 't zal heusch wel komen. Kan je al goed schaatsenrijden? In de Zoeterwoudsche Singel is altijd een mooie baan, hè? „Zonneroosje". Jullie hebt niet te klagen over Sint Nicolaas, is 't wel? Wat zullen jullie een pret gemaakt hebben, met dat in- en uitpakken. Hoe hield Annie zich wel, toen ze die cadeautjes allemaal kreeg? Wat zal ze een leuk klein moe dertje zijn. als ze zoo aan het efMbl&s 1». Maar ze mag niet zeggen: „dat gaaft «jfca" als er iemand zegt: „ik heb hoagor". Wat zeg jij er van? „Hartedief". Ziezoo, nu sta je weer in de krant. Dat is ook veel leuker, hè? Wat heb je prettig Sint Nicolaas gevierd op school en in huis! Heb je je er niet te druk mee gemaakt? Hoe smaakte de taart? Zeker wel fijn, hè? „Moeders Meisje". Zooveel huiswerk deze week? Nu, dan zal ik maar geduld hebben tot de. volgende, 'k Wil graag een langen brief hebben, dat begrijp je. „Boschviooltje". Prettig voor W., dat ze weer door haar examen is. Wil je haar van mij groeten en geluk wenschen? Waar gaat zij naar kantoor? In Lisse? Je hebt een beste St. Nicolaas gehad, hoor. Heb je er een gezellige avond van ge maakt? Zou je het graag willen, dat je ook naar kantoor girg? Wie weet, wat er later nog gebeurt. „Klaproosje". Wat heb je veel gekre gen met Sint Nicolaas, meisje. Je was ze ker wel erg blij is 't niet? Zeker, mag jij dat vragen. Ik kan wel een beetje schaat senrijden, maar niet zoo erg best. Fijn hè, als je nieuwe schaatsen krijgt. Nee, in den winter is fietsen niet prettig. „Sneeuwklokje". Hoe kwam het, dat je zoo laat met je briefje was? Heb je het zoo druk gehad met de St. Nicolaaspret? Je hebt mooie cadeautjes gekregen, hoorl Je was er zeker wel blij mee, is 't niet? De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Melk is goed voor elk. Onderdeelen: Kies, Melk, Vogels, Droom, Rem. 2. Drie lichten. 3. Een schoen. 4. Bloemen op de ramen. 5. De wet der mode. En hier volgen de nieuwe raadsels: 7. Mijn geheel bestaat uit 25 letters. Een 9 5 8 15 heeft geen ouders. Een 23 10 24 11 heeft iedere schoen. 7 18 12 22 25 hebben bij storm veel te verduren. Door 15 2 17 1 21 8 en schande wordt men wijs. Een 6 22 16 3 20 13 6 moet recht spreken. In 4 13 19 20 8 14 gaat men kampeeren. 2. Wat heeft men, als men de Dom te Utrecht binnentreedt, aan zijn rechter hand? 3. Wie heeft 't het gemakkelijkste, thee of koffie? 4. Waar worden de lekkerste panne koeken gebakken? 5. Wie is de grootste ijzervreter? Anecdotes. (Ingez. door Violier en Gouden Regen): Matroos (wijzende op het standbeeld van M. A. de Ruyter) tot stotterende loods: „Wwwie iiiis da da da dat?" Loods (wijzend op het standbeeld): „D d d doe m m mij ni ni niet na, m m maar do do doe he hem na." (Ingez. door Pioenroos en Seringentak): Goede hulp. Vader: „Heb je 't eerlijk gezegd, Kees, dat ik je aan je Engelsche thema gehol pen heb?" Kees: „Ja vader!" Vader: „En wat zei meneer?" Kees: „O, hij zei dat ik het dan niet helpen kon, dat er zooveel fouten in wa ren." Ziezoo, jongelui, jullie kunt weer- aan het werk. 'k Wensch je veel genoegen met de babbelhoek. Vele groeien van Je TANTE FR ANCIEN. Scheepstij dingen. HOLLAND— AMERIK A-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, Rott n. New York, p. 13 Lizard. MAASDAM, 13 v. N. Orleans te Rott. WESTERDIJK, New York n. Rott., p. 14 Lizard. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK, uitr., p. 12 Gibraltar. ISLEWORTH, 13 v. Hamburg n. Antw. GRIJPSKERK, 14 v. Rott. te Hamburg HEEMSKERK, thuisr., 13 v. Pt. Sudan BILLITON, thuisr., 13 v. Marseille. KLIPFONTEIN, uitr., p. 12 Finisterre. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJSTROOM, 14 v. Rott. n. Hamburg. HELDER, thuisr., 14 te Havre. VLIELAND, thuisr., p. 13 Ouessant. VULCANUS, uitr., 13 te Bodeaui. RIJNLAND, 14 v. Amst. n. Freetown. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, uitr., p. 14 Ouessant. GAASTERLAND, uitr., 13 v. Antw. en p. 14 Vlissingen. WATERLAND, thuisr., p. 13 Fern. Nor. KON. FAKETVAART MIJ. NIEUW ZEELAND, 13 v. Singapore n. Batavia. VAN HEUTZ, 12 v. Hongkong n MAJANG, Rott. n. Batavia, p. 13 Oues sant, ROTTERDAMSCHE LLOTD. INSULINDE, uitr., 13 te Belawan. DJAMBI, thuisr., p. 13 Land's End. SLAMAT, thuisr., 13 v. Marseille. MODJOKERTO, uitr.. 14 te Batavia. SCHOUWEN, 14 V. Rott. te Hamburg. KEDOE, uitr., p. 14 Suez. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". RONDO, 14 v. Amst. te Hamburg. POELAU ROEBIAH, 13 v. Hamburg te Bremen. MADOERA, uitr., p. 14 Gibraltar. KRAKATAU, thuisr., 14 v. PL Said. BALI, thuisr., 13 te Duinkerken. SEMBILAN, uitr., p. 12 Perim. PRINS DER NED., uitr., 14 v. Genua. JOH. DE WITT, thuisr., 14 v. South ampton. RIOUW, uitr., p. 14 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7