Maar 'n Prima Wollen Deken 3. DE KONING DAG-AGENDA. lederen Dinsdag 7—8.15 uur. Wijk- gebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het nestuur v. h. Prot. Bur. waargenomen door de apotheek van voor Soc. Adviezen. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Boonacker, Janssens, Muyzert enVeldhuyzen. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel 390. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Dec. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18. Telef. T?3. Sassenheim. Dinsdag 18 Dec., 's av. 7Yi uur. Concordia: vergadering A.-R. Propagandaclub. Spreker: J. Hollan der, van Den Haag. RECLAME. die nimmer uitvalt koopt U in Opgericht 1875. Wij verkooperr uitsluitend hek aüerbesie Leidsche Fabrikaat en zijn altijd goedkooper. STEEDS GRQOTEN VOORRAAD IN ALLE maten, kleuren en kwaliteiten De kapitein van de Insulinde kreeg een uitnoodiging, om, nadat het kroon prinselijk paar van zijn reis terug ge- keerd zal zijn, een bezoek te brengen aan het paleis te Brussel. DE TELEGRAAF IN 1928. De Haagsche Post 'heeft het volgend telegram uit Parijs ontvangen van den heer H. M. C. Holdert, den eigenaar van De Telegraaf: „Zooeven uitknipsel Haagsche Post 8 December over Telegraaf 1918 ont vangen. J. L. bad correcter gehandeld eerst bij mij te informeeren. Alle viezig- heidjes van Het Volk tegenspreken is een onbegonnen werk. Hierbij verklaar ik nadrukkelijk, niet van de démarches van Schroder en Israels te hebben afgeweten en mij geheel aan te sluiten bij de verklaring 1 Dec. afgelegd door de Directie De Telegraaf. Verzoeke deze verklaring in eerst volgend nummer van de Haagsche Post te willen publiceeren". De redactie van de Haagsche Post (J. L.) geeft op dit telegram commen taar. dat aldus besluit: „Wij komen thans tot de boven staande verklaring zelf van den heer H. M. C. Holdert en moeten dus op zijn woord aannemen: dat bij het nachtelijk onderhoud in November 1918 de heer Vliegen, voor zitter der S. D. A. P., zich inderdaad als 'n kind heeft in de luren laten leg gen door 2 willekeurige meneeren, die zonder eenige machtiging of op dracht Telegraaf en Courant, aan welk laatste blad geen van beiden ver bonden was, kwamen aanbieden als steun voor huil revolutie; dat aan dit onverantwoordelijk be drijf ook heeft meegedaan wijlen Mr. H. Louis Israëls, iemand, die een naam heeft nagelaten van serieus, be kwaam en eerlijk journalist en jurist, en die zich helaas thans niet meer verdedigen kan; dat deze laatste gedurende al den tijd, welken hij nog aan de Telegraaf verbonden bleef, na 't gerucht mid dernachtelijk onderhoud, deze démar che voor zijn directie zorgvuldig ge heim hield. Het is een griezelige journalistieke poel, waarvan wij. op gezag van den heer Holdert, het bestaan moeten aan- nemen'. DE WEYENBORCH. Plet kasteel De Wyenharch te Echteld is in zijn geheel voor 119.900 gekocht door de familie baron Van Verschuer te Beesd en te Arnhem, waardoor het in de familie Van Balveren blijft. WONINGHUREN TE GRAMSBERGEN Het Tweede Kamerlid, de heer Weit- kamp. heeft aan den minister van Ar beid. Handel en Nijverheid gevraagd. 1. Is het juist, dat de gemeenteraad van Gramsbergen, ingevolge aanschrij ving der regeering, de woninghmir voor landarbeiders, huurders van wo ningen eener woningstichting te De Ivrim onder die gemeente, heeft moe ten brengen op ruim 3 per week? 2. Is de minister niet van oordeel, waar het loon dezer arbeiders zieh beweegt tusschen 500 en f 650 per jaar, dat een zoodanige huishuur voor deze menschen te hoog is? 3. Zoo ja is dan de minister bereid, het daarheen te leiden, dat de bedoel de huishuur meer in overeenstem ming wordt gebracht met het door de- zo arbeiders verdiende loon? EXAMEN RADIOTELEGRAFIST EN -TELEFONIST In de tweede helft van de maand Ja nuari a.s. wordt een examen gehou den voor het verkrijgen van certifica ten voor scheepsradiotelegrafist le of 2de klasse. Verzoeken om toelating zijn voor 12 Januari a.s. te richten tot den direc teur-generaal der P. en T. Een volledig reglement van radio examens is op aanvraag verkrijbaar bij den voorzitter der examencommis sie voor de radiotelegrafie, Kortenaer- kade 12, te 's Gravenhage. In de maand Februari 1929 zal voorts een examen beginnen ter verkrijging van het certificaat voor scheepsradio- telefonist, bedoeld in art. 7 van het Re glement van Washington, Aanmelding voor dit examen op de wijze als voor het examen van radio- telegrafist, eveneens voor 12 Jan. 1929 De aandacht wordt erop gevestigd, dat het certificaat voor scheepsradio- telefonist alléén bevoegdheid geeft om dienst te doen op schepen, die van een radio-telefooninrichting met gering vermogen (ten hoogste 300 wats pri- majir) zijn voorzien en alleen voor den telefoondienst. DE KERSTPOSTVLUCHT NAAR INDIë. De directie der Kon. Luchtvaart-Mij. heeft van de bemanning van het vlieg tuig P. H. A. E. N. een telegram ont vangen, meldende, dat het gisteren te 14.05 uur pl. tijd te Boedapest is aan gekomen. Alles is in orde. UIT DE OMGEVING. KATWIJK. St. Willibrordas College. Naar wij nader vernemen zou het in de bedoeling liggen in het voormalig Willi- brordus-college te Katwijk aan den Rijn een seminarie in te richten voor Francis- caansche Missionarissen, zooals er te Sit- tard reeds een bestaat. ge- LEIMUIDEN. Een dezer dagen bemerkt© de meenteveldwachter, dat jongelui zig waren met windbuksen op auto's te schieten. Het gelukt© hem een ze kere v. G., daarmede bezig zijnde, te betrappen. D© buks werd in beslag ge nomen en proces-verbaal werd opge maakt. De buksen werden met steen tjes geladen en de bedoeling was daar mede de ruiten der auto's stuk te schieten. Gelukkig werden dez© balda digheden in den kiem gesmoord. Het woonhuis van den heer St. Kop, gelegen aan den nieuwen weg, werd een dezer dagen ingezet voor f 4100, terwijl de daarbij behoorende perceelen land, die gezamenlijk onge veer 3 H.A. groot zijn resp. ingezet werden voor f 4400 en f 3600. Burgerlijk© Stand. Geboren: Els je, dochter van Jan Malipaard en A. Rietdijk. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk arbeidsbemidde lingsbureau zijn deze week 168 personen als werkzoekende ingeschreven: 15 losse arbeiders, 67 landarbeiders, 29 visschers, 4 timmerlieden, 4 metselaars, 7 opperlie den, 8 schilders, 6 stucadoors, 1 jongste kantoorbediende en 27 jongens beneden 18 jaar. OEGSTGEEST. Woensdagavond hield de plaatselijke afd. der Chr. Nat. Geheelonthoudersver- eeniging een openbare vergadering in ge bouw „Irene". Het was er bar koud, en gelukkig maar dat de jeugd sterk verte genwoordigd was, waar het voor ouderen ondoenlijk was. De voorzitter, de heer Huisman opende de vrij goed bezochte bijeenkomst en heette Ds. Jansen Schoon hoven en Ds. Venema, de laatste uit Bloe- mendaal, in 't bijzonder welkom. Hij hoop te dat deze avond er toe mocht bijdragen dat men op de hoogte kwam van den aard, doel, streven en beteekenis der ge heelonthoudersbeweging, waarna Ds. Jan sen Schoonhoven 'n kort inleidend woord sprak, er op wijzend dat geheelonthouding eigenlijk geheel geen offer eischt. Uit eco nomische overweging zou men het drin ken al moeten laten, doch het gaat vooral om een hooger belang, waarbij hij Prof. I. van Dijk uit Groningen citeert, die o.m. gezegd heeft, dat de Chr. Geheelonthou ding een parel is van zuiver goud, gedre ven door het verantwoordelijkheidsgevoel jegens anderen. Hij eindigde met te wij zen op 'de belangrijke taak, welke hierin is gelegen. De voorzitter bracht spr. dank en wees er op, dat het niet te hoog kan worden aangeslagen, een voorganger, ge heelonthouder, in onze gemeente te heb ben. Vervolgens voerde Ds. Venema het woord en had tot onderwerp „De vijf klei ne steentjes", welke hij wel de „gladde steentjes" zou willen noemen, daar hij ze veelvuldig gebruikte. Hierna stond hij stil bij het bekende bijbelverhaal van den reus der Filistijnen, Goliath pn David, de eene hoonend en spottend, de andere in eenvoud en geloof overwinnend. Niet in eigen kracht, maar door de kracht Gods overwon David, en dit verhaal heeft een blijvenden zin. Alle eeuwen door is het zoo gegaan, dat de kleine Da id op moest trekken tegen den reus Goliarth. Ook de drank is een groote reus en dient bestre den in Gods kracht. Spr. wilde dan o.m. de volgende steenen in het midden wer pen: 1. de d.-ankbestrijding ter eere Gods: 2 de drank nadeelig voor gezondheid; 3. het drankyerbruik beheerscht een dood kapitaal van 350 millioen, dus heeft een maatscliajipelijken kant; 4. mochten deze verstandelijke ovenveginger niets vermo gen, dan 1 eeft hij nog een gevoüsnrgu- ment, n.l. de ellende in het huisgezin. Over een en ander trad hij li breede be schouwing en wist door zijn humoristische tint naast diepen ernst zijn gehoor te boeien. De voorzitter dankte spr. voor diens be langrijke rede, waarna hij nog gelegenheid had om tijdens de collecte in de pauze, de vraag te stellen of we persoonlijk verant woord waren. Geheelonthouding is eisch, waar het matig gebruik de kurk is waar op het geheele drankgebruik drijft. We moeten dien strijd voeren ter eere Gods, waar het anders leidt tot aesetisme, tot zelfverheerlijking. Hij deed een krachtig beroep op mede werking en steun. De verschillende spre kers werden afgewisseld door zang van de dames Schuts en den Ouden met piano begeleiding van Mej. de Roode, hetgeen op zeer hoog peil stond. Ook werd nog een tableau gegeven. Oostenrijksche onderscheiding. De heer Dr. J. W. F. A. van den Berg de Bruijn, wonende aan den Warmonderweg alhier is benoemd tot Ridder in de Orde van Verdienste der Oostenrijksche Repu bliek. Naar wij vernemen houdt deze benoe ming verband met diens bemoeiingen ge durende het afgeloopen jaar in zijn hoeda nigheid van Oostenrijksch Olympisch At taché. RIJNZATERWOUDE. Donderdagavond gaf de Zangver- eeniging „Zavota" van ter Aar onder leiding va nhaar Directeur, de heer C. van Dam, een uitvoering in het Nuts- gebouw alhier. De presidente opende met een toepasselijk woord. Het programma, waarop verschil lende liederen voorkwamen, werd uit stekend afgewerkt. De liederen, van welke wij noemen „Engelenzang" van G. Schulz; „Wandellied" van P. Loots; „Goeden nacht" van A. Schaffer; wer den bijna onberispelijk ten gehoore ge bracht. Het publiek, dat nn grooten ge tale aanwezig was, genoot dan ook bijzonder. Ter afwisseling werden eenige tableau's opgevoerd o.a. „Kruis met rozen", terwijl ook nog een too- neelstukje werd opgevoerd. De aanwezigen konden werkelijk voldaan huiswaarts keeren. RIJNSBURO. Bloemenhandel. Het wil nog niet voor de tulpentrekkers. De prijzen zijn te laag. Goede Scarlet Due brengt van 2.10 tot 2.70 op en Witte Due Max 22.60 per 100. De weinige Chrysanten die noj komen, gaan van 0.500.55 per bos. In het begin der volgende week worden hoogere prijzen verwacht. Morgen Zondag 16 Dec. hoopt voor de Chr. Geref. Gemeente alhier des morgens om 9.30 en des avonds om 5 uur op te treden Ds. H. Dijkstra van Lutten aan de Dedemsvaart. Gp Donderdag 20 Dec. treedt voor haar op Ds. G. Kroes van Göuda, aanvang 7 uur. SASSENHEIM. Woensdagavond hield de Geref. Jon- geliedenvereen. „Obadja" haar feeste lijk© jaarvergadering onder leiding van ha'ar voorzitter, den heer J. Wiep- kema. Na gebruikelijke opening werd een rijk afwisselend program vlot afge werkt. De 3 opstellen, resp. over „Da niël", „Calvijn" en „Uit den Pruiken tijd" gaven goed jeugdwerk te zien. Voor d© jonge schrijvers zou het zeker aardig zijn, wanneer het publiek een volgend jaar enkele eenvoudige vra gen stelde. De luimige voordrachten waren rijk vertegenwoordigd. Zonder andere goe de voordragers te kort te doen, ver melden we toch de leuke stukjes, mooi voorgedragen, door J. de Regt met „Door alles heen" en „Pech", door J. Kruik. s Ofschoon „ernstige" voordrachten op dezen leeftijd vaak contrabanda zijn, deed Jac. v. d. Heiden ons hooren, dat ook jongelieden „ernst" aan kunnen. Gevoelvol en teer werd door hem weer gegeven „Het heilig lied" en door ieder met stille aandacht genoten. Bij d© „samenspraken" waren de jongens „in hun kracht". Inzonderheid „De verloving van Theofiel" sloeg bij de talrijke aanwezigen merkbaar in. Het was een gezellige avond, waar aan de Vereen, en haar begunstigers met genoegen kunnen terug denken. De heer J. Wijntjes ging voor in dankzegging. Chr. Vrouwenbond. Donderdagavond trad alhier voor do. afd. van den Ned. Chr. Vrouwen- hond als spreekster op mej. C. M. van Ocy, inspeetrice bij de Kinderpolitie te Amsterdam. Na een welkomstwoord van de pre sidente mevr. WesterbeekKlijn hield mej. Van Ooy haar rede over het werk bij de Kinderpolitie. Zij begon met te zeggen, dat ze blij was, dat er zooveel dames waren ipgekomen om iets te hooren over het belangrijke werk der Kinderpolitie, nog meer verheugde zij zich er over, dat er zelfs heeren blijk van belangstelling gaven. De vrouw moet zich voor dit werk interesseeren. Zij moet haar mede verantwoordelijkheid gevoelen voor het lot van de kinderen van haar naaste. Daarna ging spreekster ten eerste het ontstaan van de vrouwelij ke politie na, om ten tweede iets te vertellen over het werk der Kinderpo litie, waarbij dan tevens de moeilijk heden en bezwaren duidelijk getoond werden. De bakermat der vrouwelijke politie ligt eigenlijk daar, waar vrouwen wel eens „schipbreukelingen" van de po- 1-tie overnemen. En dit geschiedde dan toch nog altijd met een beetje vijandig gevoel ten opzichte van de politie. De ze zag er echter nut in en ging er zelfs om vragen. Het beroep „vrouwelijke politie" hebben we eigenlijk te danken aan d© vrouwen-emancipatie. Het optreden cler Engelsche vrouwen heeft hiertoe den stoot gegeven. Zij maakten echter etn earicatuur van zich zelf, omdat zij een „imitatie-man" nastreefden. Deze imitatie is nog wel eenigszins in ons werk merkbaar en komt sterk aan den dag bij de vrouwelijke politie. In een Anierikaansche Staat b.v. was er een commissaris, die meende, dat vrouwe lijke agenten in de allereerste plaats met het pistool moesten leeren om gaan. Dit dril-systeem is merkwaar dig. Nog merkwaardiger is, dat er zich honderden vrouwen aan onderwierpen. Tengevolge van een tekort aan man nen tijdens de oorlogsjaren hebben veel vrouwen in het politiecorps een positie gevonden. Na den oorlog kwa men de mannen terug en er ontstond in Engeland een conflict. D© vrouwe lijke agenten werden verdrongen, richt ten een apart© vereeniging op, waar van miss Ellen presidente werd. Dat er tegenwoordig ook in ons land vrouwelijke politie is, is voor een groot deel te danken aan de veranderde in zichten, wat de criminaliteit en d© misdadigers betreft. Denk b.v. maar eens aan krankzinnigen. Hoe denkt *nen ook daar anders over dan vroe ger. Zij worden nu dan ook overeen komstig die veranderd© inzichten be handeld. Zoo is het ook met de crimi naliteit en de misdadigers Vroeger werd de nadruk gelegd op het straf bare feit. Tegenwoordig staat de op voeding en het milieu, waaruit d© mis dadiger voorkomt, in het centrum van de belangstelling. Zoo kwamen in 1905 dan ook de Kinderwetten tot stand De taak van de politie is preventief en repressief. Haar preventieve ar beidsveld is haast onbegrensd en zoo is de politie er ongezocht toe moeten komen steeds meer en meer haar aandacht aan dit deel van haar taak te schenken. Als vanzelf kwam er toen ook een taak voor de vrouw. Haar taak is in 't bijzonder sociaal-paedagogisch. In 1911 werd de eerste vrouwelijke beambte bij het politiecorps in Rotter dam aangesteld, speciaal voor den so cialen arbeid van de Zedenpolitie. Zij kreeg de naam van Assistente. In Amsterdam ging men bij de aan stelling al heel royaal te werk. Onver wachts en ongevraagd werd spreek ster in April 1920 benoemd tot Inspee trice lie klasse en tevens aangesteld totonbezoldigd rijksveldwachter, zender ooit te voren met de politie in aanraking te zijn geweest. De Amster- damsche politie komt de eer toe, dat zij de vrouw als integreerend deel der politip. in zich heeft opgenomen. Kinderpolitie en zedenpolitie hebben elk een afzonderlijk bureau, maar staan onder een Commissaris. De ar beid wordt verdeeld tusschen mannen en vrouwen. Het is een stil werk; om het te kunnen volbrengen moet men zich zelf zijn. Uniformen worden niet gedragen. Het is waar, dat een uni form iemand met gezag bekleedt, maar men voelt daardoor ook den af stand tot den drager ervan. Het werk is eenvoudig en juist daar om moeilijk. De Kinderpolitie doet, wat d© gewon© politie vroeger ook reeds deed. Zij gaat verwaarloozing van kinde ren tegen; behandelt zaken den Voog dijraad betreffend; houdt toezicht op uitbestede kinderen. Maar meer in 't bijzonder spoort zij de oorzaken van misdaad na en geeft ouders raad en steun. De vrouwelijke agenten behandelen de meisjeszakep onder leiding van drie inspectrice's. Deze staan in recht streeks contact met de ouders en zoe ken die met elk© vereeniging op het gebied van kinderbescherming. De taak van de Zedenpolitie is: Op sporing en vervolging van strafbare feiten. Dit is niet de hoofdtaak voor de vrouw. Zij heeft een meer aanvullend© taak, n.l. het helpen van den persoon, die een strafbaar feit pleegd©. De ze denpolitie in Amsterdam oriënteert zich nu omtrent den omvang en toe stand op 't gebied van onzedelijkheid, want ni©mand heefj^ daar nog een recht begrip van. Spreekster gelooft, dat de prostitué's niet gered worden door vrouwelijke pcliti© of door de maatschappij, doch door het sluiten van een goed huwe lijk. Het werk der Middernachtzen-- ding is zeer nuttig en mooi. Dikwijls werkt spr. met de Middernachtzending samen, maar zij, die eenmaal prostitue zijn, worden toch ni©t door d© Midder nachtzending gered. De sociaal paedagogische taak van de kinder- en zedenpolitie moet lang zamerhand doorwerken en dat zal een machtig middel zijn tegen de ontucht. Vroeger stond de politie dikwijls machteloos tegenover ouders, die hun kind. dat in een of ander gesticht was gebracht, terug wilden hebben. Dit is veranderd. In 1923 kwam de w©t op den Kinderrechter en het wettelijk on der toezicht stellen. Dit is een zeer ge lukkige maatregel, want nu zijn de ouders niet meer in staat, hun kind uit een gesticht terug te halen. Volgens d© wet van 1923 kan de Kinderrechter een gezinsvoogd of -voogdes benoemen, di© dan samen met de ouders de belangen van het kind te behartigen heeft. En hierin ligt een nieuwe taak. We moeten de sexualiteit bij zoo'n kind niet scheiden van zijn persoonlijkheid. We moeten bij zulke kinderen trachten het mooie, dat er toch ook in zoo'n karakter zit, op te wekken, opdat het dit zelf ziet en weer levensvreugde krijgt. Niet alleen komen onzedelijkheids- gevallen voor, maar ook klachten over diefstal en bedelen. Nu is de taak der Finderpolitie de rechter voorlichten omtrent zijn persoonlijkheid. Daarbij moeten wij natuurlijk rekening hou- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN i„ BEV( Bu Leide met j wet 1 te sti werk herhi het ji lijk ten d lijst heid, cf de werk geme lange Me in de volm ke ge aan met beroe 'pleeg De zirs men toe b De HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M K R. O. 5.30 Vooravondconcert. Gramofoonplaten. 6.30 Lezingen. 7.Engelsche les. 7.30 Knipcursus. 8.Concert- en declamatie-avond. 10.Persberichten van Vax Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 5.Fransche les. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 6.45 Duitsche les. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. V. A. R. A. 8.05 V. A. R. A.-avond. Zang en muziek. 10.Persberichten van Vaz Dias. 10.30 Filmmuziek. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 7.20 Zang. Dubbelkwartet. 8.20 Orkestconcert. 1v Daarna weer-, nieuws- en sport- J berichten en tijdsein. LANGENBERG, 468.8 M. 5.Concert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.8 M. ,j 5.35 Kinderuurtje'j 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.20 Orkestconcert. Mannenkwartet. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. PARIJS. „Radio-Paris", 1750 M. 5.10 Koersen en berichten. 6.50 Landbouwberichten. 7.05 Gramofoonplaten. 7.50 Pianoles. 8.05 Koersen en berichten. 8.20 Causerie. 8.35 Concert. In de pauze persberichten. strek zoek; heeft g.chie der c de ja ZONDAG 16 DECEMBER. HUIZEN, 340,9 M.; na 6 uur 1852 M. K. R. O. 3.30 Morgenwijding. Rede van den heer L. v. d. Brink meer kieze De zoek; gedit voeg daar secre kiezt den door med-i het later cand Hi nam gebo hem Va tel ijl mac den gew Een den D. Jzn.. over: „De stem, die roept". 'secr len, Van ning voln door burg Verder muziek en zang. N. C. R. V. 9.50 Kerkdienst vanuit de Geref. Kerk t© Gorinchem. Voorganger Ds. R. K. M. Hum- melen, predikant te Gorinchem. gew« Organist de heer O. van der Indii Kleyn. Mijkti Onderwerp: „Paulus' doorn in' gevo het vleesch. door a. Een kwellend lijden. onve b. F.en onverhoord gebed. c. Een Goddelijk licht. 1. Orgelspel. 2. Votum en zegengroet. 3. Psalm 145 vs. 6. 4. Lezen: de Wet des Heeren en 2 Cor. 12 vs. 110. 5. Gebed. 6. Psalm 84 vs. 3 en 4. 7. Tekst: 2 Cor. 12 vs. 79a. 8. Eerste gedeelte der predikatie. 9. Psalm 19 vs. 7. 10 Tweede gedeelte der predikatie. aan om 1 'voln nen aang kan zolfd aan\ Al gew< te b< deze een vóór en n blijk deze Tuacl de i verk zen. Ee aam 11. Dankgebed. 12. Psalm 27 vs. 7. 13. Zegen. 14 Orgelspel. K. R O. 1.30 Godsdienstonderricht. 4.30 Ziekenhalfuurtje. N. C. R. V. 5.50 Kerkdienst vanuit de Ned. Herv. men kerk te Rouveen. aam Voorganger Ds. M. v. As, Ned. de i Herv. pred. te Rouveen. pers Organist de heer J. Schoelink te hoor Meppel. L( 1. Orgelspel. 2. Votum en zegen. 3. Psalm 138 vs. 1. 4. Lezen: Geloofsbelijdenis. Daarna Lukas 7 vs. 18—28. 5. Gebed. 6. Tekst :Maleachi 3 vs. 1. 7. Psalm 147 vs. 1 en 10. 8. Eerste gedeelte van de predikatie. 9. Psalm 89 vs. 1. 10. Tweede gedeelte v. de predik a+V- 11Dankzegging. 12. Slotzang: Psal^ ir>3 vs 1"1 13 Zegenbede. 14. Orgelspel. K. R. O. 7.30 Lezing van Pastoor F. Beuke- gesl ring te Rotterdam. l 10.45 Ebiloog door een klein koor. Koraalmuziek. Bi Leic dat zijdi Adn ken brai I lent van der dag kon den met de voortschrijding der weten schap. Liefde moet ons dringen tot inzicht en liefde voor het tind moet ons drin gen tot onderzoek naar wetenschappe lijke inzichten. Die liefde ontbreekt zoo dikwijls bij ouders. Enkele spre kende voorbeelden haalde spreekster daarvoor aan, dat juist de ouders zoo vaak er de schuld van zijn, dat hun kinderen het verkeerde pad op gaan. De kinderen, eenmaal zoover, worden liefdeloos behandeld, verliezen daar- doo juis I litie I feit' leer I claa l lied D ra sic:

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2