sociaal-democraten hebben tegen de zen Minister, die ook voortdurend ge wapende corpsen steunt, die buiten het leger staan en zich desnoods kunnen keeren tegen de regeering zelf. Deze zijn politieke korpsen, die over geld en wapenen beschikken. Spr. leest een ge heime circulaire voor, waarin land- stormers worden opgeroepen tot een bijeenkomst, waarin de heer Duymaer van Twist belangrijke mededeelingen zou doen over 's lands veiligheid. Dit zou een gevaarlijke zaak kunnen wor den. De heer DUYMAER VAN TWIST (A.-R.) meent, dat van de fusie van de militaire departementen tot nu toe niet veel te bespeuren is. De afdee- lingen oorlog en marine staan Volko men naast elkaar. Of er in de toekomst meer van die fusie zal komen, betwij felt spr. Eerst wilde de Minister 1% millioen bezuinigen met samenvoe ging der vliegdiensten, maar nu zegt hij, dat zijn plannen nog niet vast staan. Zoo heeft de Minister allerlei verwachtingen gewekt, terwijl hij thans moet verklaren, dat geen bezui- nigings-objecten meer aanwezig zijn. Spr. bestrijdt de nationale ontwape ning en betoogt vervolgens, dat ten aanzien van de vloot te veel wordt ge teerd op wat er thans is. Hetzelfde geldt voor het vlootpersoneel. Hoe zal Da 1930 voorzien worden in een be hoorlijke bemanning der schepen? De aanvulling van het beroepskader is geheel onvoldoende, doordat de op leiding stilstaat. De invoering van dubbelrangen heeft geen bevrediging geschonken. Het vooroefeningsinsti tuut eischt nog altijd de volle belang stelling van den Minister. Spr. betwij felt of die belangstelling wel groot ge noeg is. Het legerbestuur wil te veel uit zijn op een koopje. Spr. dringt aan op verbod van verkoop van sterken drank in kampementen. op een meer bevredigende toezegging aan gaande de rechtspositie der onderoffi cieren en op steun aan oud-gepension- neerden boven 65 jaar, welke dien steun behoeven. De heer HIZMSTRA (S.D.) bespreekt de positie der kleermakers-buitenwer kers en wenscht die onder te brengen onder de Pensioenwet. De heer v. d. BILT (R.-K.) pleit voor de belangen van het lagere marine personeel en meent, dat de reserve voor vele groepen te klein is. De zee officieren moeten zoo vroeg mogelijk, in verband met hun nautische vor ming, met het zeeleven bekend wor den gemaakt. Specialiseering van deze opleiding is gewenscht. Spr. vestigt er de aandacht op, dat niet altijd vol doende gelegenheid wordt gegeven aan het marine-personeel om zijn ker kelijke plichten na te komen. De heer SMEENK (A.-R.) wenscht sterken drank te houden buiten kazer- nès en kampementen. Verder be pleit hij verbetering van de positie der kleermakers-buitenwerkers en hun nabestaanden. De vergadering wordt geschorst. UIT DE OMGEVING. LEIMUIDEN. Chr. J.V. „Uw Koninkrijk kome". Woensdagavond hield de Chr. Jonge- lingsvereeniging „Uw Koninkrijk kome" haar zeer druk bezochte jaa. vergadering in de groote zaal van den heer J. Snee- boer. Te ruim half acht opent Ds. W. W. Sid- dré, Herv. predikant te Oude Wetering, de vergadeiing. In een gloedvol betoog zet hij nog even het doel van een Jongelingsver- eeniging uiteen. Vervolgens kwamen de secretaris en de penningmeester aan het woord voor het uitbrengen van hun verslagen. Vervolgens kregen verscheidene leden het woord voor het lezen van een opstel of voor het doen van een voordracht, ter wijl ook verschillende samenspraken de revue passeerden. Ernst en luim wisselden elkaar op een gepaste wijze af. 't Was ongeveer midder nacht toen de voorzitter van de vereeni- ging, de heer W. Molenaar, het einde van de vergadering aankondigde. Ds. Siddré sloot de vergader ng met dankgebed, nadat hij eerst nog de hoop uitgesproken had, dat de jongelui op een hen waardige wijze naar huis z.uden gaan. Het was wederom een mocie, gezellige, maar tevens leerrijke avond geweest, die weer eens demonstreerde, dat ook in een Chr. Jongelingsvereeniging het geen saaie boel behoeft te zijn. Woensdagavond hield de IJsclub „Lei- muiden" zijn jaarvergadering in het café van den heer J. Keijzer alhier. Te ruim half acht opende de voorzitter de heer P. Th. van Graas de vergadering en riep de vele aanwezigen een hartelijk welkom toe. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen en goedgekeurd. Vervol gens werd rekening en verantwoording afgelegd door den penningmeester, den heer C. van Berkel, over het dienstjaar 1927—1928. De heeren Muller en C. P. van den Broek werden benoemd tot leden der commissie voor het nazien der rekening. Deze werd in de volmaakste orde aange troffen* De penningmeester werd daarna gedechargeerd voor het door hem gevoer de beheer. De onvangsten hadden bedra gen ƒ299.85 en de uitgaven ƒ212.80, zoo dat een goed slot aanwezig was van 87.05. Een voorstel van het bestuur om in plaats van 0.30 slechts 0.25 per uur uit te betalen wordt onder heftige tegenkan ting van den heer Brus met 22 tegen 14 stemmen aangenomen. De secretaris deelt mede, dat er mo menteel 89 leden zijn. Aangezien niets meer aan de orde is en de rondvraag geen resultaat oplevert, werd tot de gratis ver loting overgegaan. Daarna sluit de voorziter de vergadering RECLAME. na de leden voor hun prettige medewer king dank te hebben gezegd. De Baad dezer gemeente komt Dins dagavond te 7.30 uur in openbare verga dering bijeen. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Uitloting van 12 aandeelen, elk groot 250 in de geldleening, oorspronkelijk groot 62250. 4. Comptabel besluit tot wijziging def begrooting 1928. In den nacht van Dinsdag op Woens dag werd de brug over de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder wederom aangevaren. De brug was zoodanig gehavend, dat Woensdagmorgen het verkeer over de brug stilstond, hetgeen heel wat last ver oorzaakte. Gelukkig was tegen den middag de brug weder zoo ver hersteld, dat het verkeer er weer over plaats kon hebben. NOORDWIJK AAN ZEE. Bij de gisteren gehouden stemming voor Kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk is de heer J. Plug Jz. herkozen. In de Geref. kerk werd gisteren de jaarlijksche dankstond voor gewas en vis- scherij gehouden. Als voorganger trad op Ds. Koers, welke zijn predicatie ontleen de aan Ps. 107. VOORSCHOTEN. Geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde de heer Vader, al hier. Burg. Stand. Ondertrouwd: L. J. van Aken en A. Knura; H. C. Braggaar en M. H. Schumacher; S. Marks en P. A. van Bronswijk; L. J. van der Mae sen en E. de Vlieger. Overleden: Levenloos aangegeven kind van A. B. Wesselo en H. J. W. Broer. Ingekomen: P. L. van den Broeck, Donk laan 8; W. Fr. Elshove, Valkenbursgche- weg 8; W. Fr. Meijers en echtgen., Burg. Vernèdepark 39; J. Koopmans en gezin, Veurscheweg 42; M. van Luiing, Leidsche- weg 217; Wed. Krom, Hyacinthenstraat 5; H. J. Velsen, Kemplaan 2; A. Riemks, Veurscheweg 128. Vertrokken: Mej. N. P Steenpoorte, Voorburg, Laan van Sevenstar 8; Mej. H. P. M. Grundeken, Wassenaar, Molenstraat la; Mej. M. Buijs, 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 233; Wed. J. Nasveld en ge zin, Leiden, Mare 42; Mej. C. van Keulen, Zoeterwoude D 73; Mej. P. A. M. Terpstra, Voorburg, Laan van Sevenstar 12; J. P. Bergman, Voorburg, Heeswijkstraat 62. GEMENGD NIEUWS. Poging tot moord en zelfmoord? De bij het ongeluk op den onbewaakten over weg van de spoorlijn OldenzaalLosser verminkte vrouw heeft verklaard, dat de gedoode man Ter M., met wien ze in een woonwagen samenleefde, gepoogd heeft zichzelf en haar te dooden, een voorne men, dat hij haar meermalen heeft voorge houden. Toen hij met het rijwiel, waarop ook de vrouw gezeten was, op de rails kwam, hield hij plotseling op met trappen, aldus de vrouw. Daarna werden beiden door de locomotief gegrepen, met het be kende gevolg. De toestand der vrouw, wier ééne been boven en het andere onder de knie is ge amputeerd, is vrij goed. Ontsporing bij Veenendaal. Gister middag ongeveer één uur ontspoorde even voorbij het perron van het station Veenen daal een tweetal wagons van een goede rentrein. Daar het juist bij een wissel gebeurde, werd de hoofdlijn versperd, waardoor de sneltrein, die om 13.25 uit Kesteren ver trekt naar Amsterdam, voor het station te Veenendaal moest stoppen. Deze had eenige minuten vertraging. Opruimingsmateriaal was spoedig aan wezig, waardoor de hoofdlijn weer spoe dig vrij was. De materieele schade is gering. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. Noodlottige broedertwist. Te Aalsum bij Dokkum is gisteren een twist uitge broken tusschen twee broers, die een boer derijtje bewonen. Met een scheermes ver-» wondde de een den ander levensgevaarlijk waarna de dader trachtte zelfmoord te plegen. Beiden werden in zorgwekkenden toe stand naar een ziekenhuis te Leeuwarden vervoerd. Overreden. Te Horn werden gisteren avond de slager K. en de arbeider K., bei den aldaar woonachtig, door een vracht auto van den koopman J. uit Limme overreden. Met ernstige kwetsuren werden de slachtoffers naar het hospitaal te Roer mond overgebracht. Het ongeval moet te wijten zijn aan het feit, dat de auto, die slechts één licht op had, in verkeerde richting een kar wilde voorbij rijden. Aan de gevolgen overleden. De 14-ja rige R. uit Zwartsluis wien de vorige week op het schip van zijn vader een been werd afgekneld, is in het ziekenhuis te Sneek aan de gevolgen bezweken. Brand. Te Lieshout is de boerderij van den landbouwer H. totaal afgebrand. Het vee werd gered, doch de oogst ging verloren. De Zigeuners. De Zigeuners, die we kenlang getracht hebben, eerst uit Duitschland en later uit België, on« land binnen te komen, zijn thans door de Bel gische politie over de Fransche grens ge zet. Gevecht met een krankzinnigen neger. Te Chicago is een eigenaardige opwin dende strijd geleverd. Een krankzinnige neger, die gearresteerd moest worden om dat hij de ruit van een étalage had inge gooid, barricadeerde zich in een huis. Vijf uur lang bood hij tegenstand aan tweehonderd politieagenten en brandweer lieden, die hem met machinegeweren, tK.angas, bommen, geweervuur en water stralen bestookten. Ten slotte, nadat hij door 15 kogels was getroffen, stortte de neger dood neer. Bij den strijd werden negen politieagenten gewond. Vijf man bij brand In Singsing gedood. In de Sing-Sing-gevangenis bij New York is Maandag een brand uitgebroken, die belangrijke schade heeft aangericht. Vijf man van het gevangenispersoneel zijn bij het blusschingswerk in de vlam men omgekomen. De 1600 gevangenen, op wie geen beroep werd gedaan tot het verleenen van hulp, bleven rustig. De moord op den heer Lans. Uit het onderzoek van den accountant, die op last van de justitie de boeken van de firma De Haas nagaat, is gebleken, dat de ver duisteringen over het afgeloopen jaar al leen reeds zeker 4000. a 5000 hebben be dragen. Aan de daaraan voorafgaande ja ren is men met het onderzoek nog niet toegekomen. Aanranding. In het Haagsche Bosch is Woensdagavond een dame door een man aangerand en bewusteloos geslagen. De juffrouw, de 29-jarige J. de N. uit de Boekhorststraat, kreeg een wonde boven het oog en voorts nog eenige lichte kwet suren. Zij kon van den dader slechts een vaag signalement opgeven. Lijk aangespoeld. Aan het strand ter hoogte van Kijkduin is Woensdag weder om een !ijk aangespoeld, at vermoedelijk afkomstig is vai. het Italiaansche stoom schip Salento. Op het rechterbeen zijn de woorden Ami Sabella getatouëerd. INGEZONDEN. (Buitan verantwoordelijkheid der Redaotla.) WERELDBOND DER KERKEN. (Vereenvoudigd© spelling). Op de op 25 Oktober j.l. te Utrecht ge-houden ledenvergadering van de Ned. Afd. van den Wereldbond tot het bevorderen van een goede verstand houding tussen de Volken door de Kerken is o.a. de oprichting van plaatselike afdelingen van d© Wereld bond bepleit (Zie Maandbericht no. 7 blz. 68). Wellicht zijn er ook in Leiden en omgeving genoeg leden van de Bond om de oprichting van een afde ling mogelik te maken. Zo dat nog niet het geval mocht zijn, dan zijn er toch ongetwijfeld leden van kerken genoeg, die tegen betaling van f 1 of f 3 per jaar, lid willen worden. De or ganen „Maandbericht" en „Interna tionaal Christendom" zijn alleen al meer dan dat geld waard. Misschien kan de gedachte aan het naderend Kerstfeest, de gedachte aan de Vrede die vooraf moet gaan aan de vrede tussen de volken, maar deze ook noodzakelik tot gevolg moet hebben, sommige geestdriftigen samenbren gen, die in deze zaak de leiding willen nemen. Jan v. Goyenkade 4. B. DE WITTE Land- en Tuinbouw. REGELINGSCOMMISSIE VOOR DE VEEFOKKERIJ IN ZUID-HOLLAND. De provinciale regelingscommissie voor de veefokkerij in Zuid-Holland heeft besloten, de productie-eischen voor de moeders der op de voorkeuring aangeboden stieren t© wijzigen. Voor heen kon een stier ter voorkeuring worden toegelaten, als van de moeder een melklijst met een gemiddeld vet percentage van 3.16 kon worden over gelegd. Thans worden alle bekende lijsten van de moeders in den catalo gus vermeld en ligt het in de bedoeling eer commissie dat indien niet de grootste helft der lijsten van een stier moeder, die kunnen zijn verkregen, een gemiddeld vetgehalte van tenmin ste 3.16 pCt. aanwijst, de stier niet meer ter keuring wordt toegelaten. Dit zal als overgangsmaatregel dienen en zal voorloopig uitsluitend gelden voor stieren, die voor het eerst aangeboden worden; oudere stieren, die al eens ge primeerd zijn, zullen buiten deze rege ling vallen. Voor stieren van moeders, waarvan siechts één melklijst bekend is (dus van vaarzen), zal daarnaast dezelfde eisch gesteld worden aan de productie van vadersmoeder en moedersmoeder van den stier. WIJZIGING LAND- EN TUINBOUW- ONGEVALLENWET 1921. Op het wetsontwerp tot wijziging van de wetten van 2 Juli 1928 tot wij ziging der Ongevallenwet 1921 en tot wijziging der Land- en Tuinbouwon- gevalienwet 1922 heeft de heer Beu- mer da volgen le amendementen voor gesteld: I. Op het wetsontwerp tot wijziging der Ongevallenwet 1921: Art. 1 wordt gelezen als volgt: Art. IV van de wet van 2 Juli 1928 (Staatsblad no. 223) tot wijziging der Ongevallenwet 1921 wordt als volgt gelezen: Tusschen art. 3 en 4 van bovenge noemde wet wordt een nieuw artikel ingevoegd, luidende als volgt: Art. 3a. Voor de toepassing van deze wordt ieder, die bij wijze van werkver schaffing te werk is gesteld en daar voor een geldelijke uitkeering geniet, geacht den hem opgedragen arbeid te verrichten in loondienst van dengene, die het werk verschaft". II. Op het wetsontwerp tot wijziging der Land- en Tuinbouwongevallen- wet 1922: Art. I wordt gelezen als volgt: Art. V van de wet van 2 Juli 1928 (Staatsblad no. 244) tot wijziging der Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 wordt als volgt gelezen: Tusschen art. 3a en art. 4 van vo rengenoemde wet wordt een nieuw art. ingevoegd, luidende als volgt: Art. 3b. Voor de toepassing van deze wet wordt ieder, die bij wijze van werkverschaffing te werk is gesteld en daarvoor een geldelijke uitkeering ge niet, geacht den hem opgedragen ar beid te verrichten in loondienst van dengene, die het werk verschaft". UIT ONZE INDIEN. BEGRAFENIS G. VERSLUIS. Bij de begrafenis van het stoffelijk overschot van den heer G. Versluis, heeft niet de heer. Smits uit Buiten zorg, maar de heer Ploos van Amstel namens de familie bedankt. TEGEMOETKOMING AAN BANDJERMASSIN. De regeering heeft aan de gemeente Bandiesmassin een tegemoetkoming toegekend van 254.970, ten behoeve van zware herstellingen aan wegen, bruggen en beschoeiingen en het aan leggen van wegen, afvoerleidingen en den bouw van kunstwerken op en na bij de afgebrande terreinen in de pas- sar-wijken Soelimampir en Pasar Dama. TOEPASSING ART. 97 INDTSCHE FAILLISSEMENTSWET. Oud-notaris R. V. heeft verzocht, aan zijn in Nederland vertoevende, vrouw en dochter een onderstand te verleenen van 125 per maand. De mogelijkheid hiertoe is geopend door art. 97 van de Indische faillisse- mentswet. De rechter-commissaris heeft nog geen beslissing genomen. VERDUISTERING. TE Tandjong-Priok is gearreseer.d de uit Siam erekomen P.. die vroeger te Padang 6000 heeft verduisterd ten nadeele van de firma Geo Wehry en Co. Hij is naar Padang opgezonden. GESTRAND. De Camphuys, van de Kon. Paket- vaart-Mij., is naar Kangean vertrok ken, teneinde de lading van het aldaar va«tgeloopen stoomschip Raisdale over te nemen en daarna te trachten het schip los te sleepen. DE SOLD ATEN VRIEND. De legercommandant, luit.-generaal La Lau, heeft goedgevonden dat bij de begrafenis van het stoffelijk over schot van den oud-gouvernements secretaris, de heer C. Versluis, het het plaatselijk muziekkorps in den stoet meegaat. De Europeesche militairen, die vrij af wenschen, om de begrafenis bij te wonen, kunnen dit krijgen. NAAR INDIë. De commissaris der Koningin in Noord-Hollnd, jhr. Mr. Dr. A. Roëll, als voorzitter van de vereeniging Koloni aal instituut tot regeeringsgedelegeer- de op het in Mei a.s. te Batavia te houden Pacific Science-congres, zal begin April naar Indië vertrekken en waarschijnlijk niet voor einde Juli in Nederland terug zijn. Gedurende de afwezigheid van Jbr. Roëll, zal het lid van Ged. Staten* de heer J. N. Hendrix optreden als waar nemend commissaris der Koningin. AUTOGEVAAR OP DEN WEG De bond van bedrijfsautohouders in Nederland heeft in een adres aan den minister van Waterstaat erop gewe zen, dat de minister het aanstellen van leden van den B. B, N. als onbe zoldigd rijksveldwachter niet moge lijk heeft geacht op grond van het be paalde bij Kon. Besluiten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de leden van den Bond, welke deelnemen aan de Vrijwillige Ver- keersinspectie in Zuid-Holland gaar ne de bevoegdheid zouden verkrijgen om in uiterste instantie tegen ernstige verkeersfouten makende weggebrui kers te kunnen optreden in het be lang van vrijheid en veiligheid van het verkeer, en dat hun bevoegdheid zich zou kunnen bepalen tot de naleving van de bepalingen van de Motor- en Rijwielwet en de daaruit voortvloeien de bepalingen en reglementen. De Bond' vraagt den minister dan ook dringend te willen bevorderen, dat de betreffende bepalingen zooda nig worden gewijzigd, dat men kan overgaan tot het aanstellen van on bezoldigde rijksveldwachters met be perkte bevoegdheid. DE RELLETJES OP BILLITON. Het eerst nu gepubliceerde rapport van den heer H. Mouw, het hoofd van het kantoor voor Chineesche zaken betreffende de relletjes op Billiton, in September, zet uiteen, dat de grieven verzonnen waren. De omroep tot het beleggen van de vergadering is uitsluitend uitgegaan' van de raddraaiers. Het behoeft geen betoog, zoo gaatj het blad verder, dat bij een dergelijke mentaliteit onderhandelingen vruchJ teloos bleven, aangezien bewust werij' aangestuurd op een conflict. Toen dan ook onder cscherming van de intusschen verstekte veldpo litie de eisch moest worden gesteld, het werk te hervatten, was het con flict tegelijkertijd geschapen. Een andere oplossing dan door do machtsmiddelen was uitgesloten. Dat; daarbij bloed moest vloeien, was waar-J schijnlijk en misschien wel door de leiders verwacht, omdat hierdoor im-J mers meer waardevol propaganda-ma- teriaal ter beschikking zou komen. Overal waren plakkaten verspreid,! waarop te lezpn stond: „Onze broeders! te Klappa Kampit zijn schandelijk en onbarmhartig door de Hollanders ge dood. Staakt dadelijk". Veel meer dan een locaal extremis-; tisch avontuur is deze staking niet: geweest. Elke gedachte aan een uit gebreid, van te voren opgezet complot! moet van de hand worden gewezen. Weliswaar is een pamflet aangetrof, fen, onderteekend: „Mac Donald, pre., sident van de wereldunie van arbei-j ders" en suggereerend, dat de staking geschiedde in opdracht van deze we reldunie, doch dit was niet het geval. Een communistische onderwijzer, zette een Chineesehen mijnwerker, die reeds vijf jaren bij de Billiton-Maat- schappij diende en tot dusver gunstig bekend stond, tot staking aan, zoodat hij in korten tijd volslagen extremist was. Overigens moet met voldoening waf- den vastgesteld, dat de Chineesche ge-j meente te Billiton de staking vrijwel eenstemmig afkeurt. Over het algemeen wordt de econo-J mische toestand onder de mijnwerkers zeer geprezen. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 13 Dec. Van de treillog- gers kwam aan den afslag da motor-j logger KW 102 met f 1143 besomming.' Heden kwamen aan den rijksaf- sJag 21 Nederlandsch-e en 1 Duitsche stoomtreiler. De besommingen waren: IJM 68 stoomboottreiler met f 340, IJM 15 Cornelis met f 5272, IJM 177 Emma met f 2870, IJM 385 Denka 4 met f 2365, IJM 23 Alcmaria met f 2414, IJM 125 Denka 12 met f 2290, IJM 135 Begonia met f 2247, IJM 93 Dorothea met f 1629, IJM 432 Raaf met f 1719, IJM 103 Dolfijn met f 2224, IJM 75 Kennemer- dino met f 2022, IJM 89 Irene meti f 4339. IJM 331 Holland 5 met f 1391, IJM 330 Flandria met f 1600, IJM 50' Simon met f 2635, IJM 54 Lniburgia met f 2457, IJM 43 Denka 6 met f 2493,1 IJM 86 Rijnstroom met f 2434, IJM 5011 Flora met f 1400, IJM 122 Bertha met f 1940, IJM 184 Plutos met f 1578 en HH 70 Fr. Kahl met f 4203. Van de Katwijksche haringvloot kwam in de haringhaven binnen de motorlogger KW 48 met 121 kantjes volle haring, welke naar Katwijk wor den verscheept. Van de versche haringvisscherij j kwamen hier heden binnen de Engel- i sche stoomloggers YH 479 met 524 kis ten, YH 138 met 320 manden, YH 63 met 500 manden en LT 681 met 400 manden versche haring. De besommingen der haringsche- pen waren heden: Engelsche drifters j YH 69 met f 3579, YH 997 met f 2204, YH 497 met f 3206, YH 126 met f 2913 en LT 55 met f 1367 aan versche haring Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NARIVA, 12 v. R'dam te Vancouver. NIEUW AMSTERDAM, R'dam n. N.- York, 13 v. Southampton. EEMDIJK, Vanc. n. R'dam 11 te San Francisco. GROOTENDIJK, Vancouver n. R'dam 12 van Hamburg. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK (uitr.) 12 v. Lor. Marques. BILLITON (thuisr.) 12 v. Genua. NUKERK (thuisr.) 12 te Tanga. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. SCHELDESTROOM 13 v. Hamburg te Amsterdam. ALBIREO (thuisr.) 12 v. Lagos. GROTIUS (thuisr.) p. 12 Dakar. TEXEL (uitr.) 12 te Dakar. VLIELAND (thuisr.) 15 te A'dam verw. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND (uitr.) 13 te Pernambuco. ZEELANDIA (uitr.) 13 v. Pernambuco. 'j DELFLAND (uitr.) 12 te Santos. MONTFERLAND (uitr.) p. 11 L: Palmas AMSTELLAND (uitr.) p. 13 Dungeness ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI (uitr.) 13 te Southampton, i KOTA GEDE (thuisr.) 12 v. Belawan. DJAMBI (thuisr.) 12 v. Liverpool. INSULINDE (uitr.) 12 te Sabang. TAMBORA (thuisr.) 13 v. Colombo. SITOEBONDO 13 v. Batavia te Soerab. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MAPIA 13 v. Hamburg te A'dam. BALI (thuisr.) 12 v. Havre. PRINS DER NEDERLANDEN (uitr.) 13 te Genua. ROTTI (uitr.) p. 11 Perim. BORNEO (thuisr.) p. 13 Perim. POEL AU ROEBIAH, 13 v. Hamburg n. Bremen. SALAWATI (tbusr.) 13 v. Penang. SOEMBA, 12 v. Batavia n. A dam. JOH AN DE WITT (thuisr.) 15 te Am sterdam verwacht.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6