UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vleeschvergiitiging. Alhier zijn eenige personen na het ge bruik van vleesch, dat zij gekocht hadden van den koopman M. onwel geworden, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateerde een geval van vleeschvergiftiging. De politie heeft een onderzoek ingesteld. In verband met deze gevallen van vleeschvergiftiging werd door de Rijkspo litie plm. 25 pond ondeugdelijk vleesch in beslag genomen. Uit het bacteriologisch onderzoek dat werd ingesteld, is reeds ge bleken, dat het vleesch besmet was met para-typbus-bacillen. De toestand der pa tiënten die van het vleesch gegeten had den. is beterende. Aan het actieve optre den der politie is het te danken, dat niet meer van het gevaarlijke goedje in de magen van goedgeloovige koopers kon verdwijnen. BOSKOOP. De burgemeester dezer gemeente geeft den jongeman, wonende in de omgeving van den Badhuisweg, in overweging, zich ten spoedigste te melden bij de gemeen tepolitie, met medebrenging van het door hem gevonden damestaschje met inhoud, op 6 December j.l. Verder noodigt de burgemeester ieder uit die getuige is geweest, dat door een jongen een damestaschje werd gevonden, dit eveneens aan de politie mede te dee- len. Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 10 December. Rozen per bos: Butterfly 164—260 ct., Golden Op helia 106195 ct., Gem. rozen 72116 ct., Columbia 161—229 ct., Rosalandia 160—211 ct, Hadley 149—197 ct., Ophelia 103—199 ct, Wilh. Kordes 261—302 ct, Claudius Pernet 243—311 ct., Mac Keiler 175—239 ct. Chrysanten per bloem 1015 ct., id. tros per tak 18—25 ct., id. per bos 13—19 ct. HAZERSWOUDE. Vrijdagavond werd door de A.R. Kies- vereeniging „Nederland en Oranje" in het lokaal achter de Geref. Kerk een open bare vergadering gehouden, waarin de heer Chr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer als spreker optrad. De voorzitter, de heer D. de Bruijn IJzn. opende de vergadering op gebruikelijke wijze, waarna door hem den heer v. d. Heuvel en de aanwezigen een woord van welkom werd toegesproken. De spreker hierop het woord verkrijgen de, begon met er op te wijzen, dat bij ve len de meening heeft post gevat, als zou het in den politieken strijd gaan om en kele personen in het gestoelte der eere te brengen. Dat het in dezen strijd niet gaat om vraagstukken van minder belang, maar om het vraagstuk van den eersten rang werd door spreker helder en duide lijk aangetoond bij de behandeling van het onderwerp „Bouwen, breken, bewa ren", waarbij spreker achtereenvolgens stil stond bij: gezag, vrijheid en vrede. Velen hebben zich ten doel gesteld het gezag zoo veel mogelijk te ondermijnen. Noodig is daarom, omdat wij de bron van gezag hebben van God, bij het volk aan te kweeken de eerbied voor het gezag. Hiertoe moet de strijd worden aangebon den tegen elk pogen der 'revolutie om het gezag te weerstaan en de vrijwillige Land storm krachtig wordt gesteund. Zoo veel mogelijk moet worden voorkomen dat on- noodige voorschriften worden gegeven, en is het noodzakelijk zich te beperken tot eigen terrein, opdat de eerbied voor het gezag geen schade wordt berokkend. Spr. wees op den toestand in Ned.-Indië, de on dermijning van het huwelijksrecht, waar van de gevolgen in 't bijzonder voor de vrouw diep treurig zijn, getuige de toe stand van de huwelijksbanden in Rusland, om daarop te bespreken in verband met ondermijningen, het vraagstuk van de medezeggenschap in bedrijfsorganisatie. In den breede stond spr. stil bij het stand punt der A.R. partij, souverein in eigen kring, het werken en streven van den Vol kenbond, om er daarna op te wijzen dat het plicht is een behoorlijke weermacht in stand te houden tot behoud van den vrede. Met een ernstige opwekking eendrachtig te strijden voor onze A.R. beginselen en trouw te zijn op onzen post, besloot spr. zijn rede. Door enkele aanwezigen werd van de gelegenheid tot het stellen van vragen ge bruik gemaakt, waarop door spreker werd geantwoord. De voorzitter bracht aan het einde een woord van hartelijken dank aan den spre ker, die daarop voorging in dankgebed. Burg. Stand. Bevallen: A. M. Noor- dam, geb. van Gaaien, Z. Overleden: C. Roodenburg, 24 jaar, geh. met H. van den Éurgh. NOORDWIJK AAN ZEE. Op het strand, vlak voor den vuur toren alhier is het lijk van een man aan gespoeld. Waarschijnlijk is dit het stoffe lijk overschot van een der opvarenden der „Salento". Nader wordt nog medegedeeld, dat het lijk was gekleed in een blauw colbert cos- tnnm Het droeg een gladde gouden ring en er werd een zilveren sigarettenkoker op bevonden. De tweede snijtand links on deraan was van goud. Vermoedelijk is dit het lijk van den kapitein van de Salento. De broer van den kapitein is eenigen tijd geleden hier geweest en heeft toen ver klaard, dat zijn broer, bij zich moest heb ben een zilveren sigarettenkoker en dat hij een gouden snijtand in den onderkaak had en verschillende gouden ringen, waar onder een ring met initialen. Alles klopt dus, behalve de ring met initialen. Ook is er gistermorgen te Katwijk aan Zee nog een lijk aangespoeld. OEGSTGEEST. Uit de bewoners van Buitenlust is voor kort een vereeniging tot Nut en Ver- naak geboren, onder voorzitterschap van den heer van den Wijngaard. Beze ver eeniging had den goeden Sint uitgenoodigd een wijle in haar midden te willen vertoe ven om de kleintjes te verwelkomen. Zijne Heiligheid had aan deze uitnoodiging ge hoor gegeven en de commissie was aan het werk gegaan om de Sint een waardige ontvangst voor te bereiden. Nadat de kinderen Zaterdagmiddag in Het Witte Huis enkele welkomstliederen hadden gezongen, sprak de Sint zijn dank hierover uit, maande de kleinen aan tot gehoorzaamheid en tot alle deugden, be vorderlijk voor goede leden der Maat schappij. Hierna kregen de kinderen (een 4C tal) versnaperingen. Eén kind verdween bij Piet in de zak, waardoor het respect voor den zwarten knecht met 100 pet. toenam. De heeren Hermans en Verhoeven (pia no en viool) gaven verdienstelijke muziek te hooren en de Sint was uitgedeeld, voor men het wist, wat ook gelukkig was. daar de kleintjes „volbeladen" waren. De secretaris der commissie, de heer A. de Best, bracht ten slotte dank aan den Dir. van Het Witte Huis, die de zaal be langeloos had afgestaan en verder aan alle milde gevers. Het was een gezellige middag en heeft bijgedragen tot versterking van den on- derlingen band der bewoners van Buiten- lust. De gehouden collecte voor de Diaco nie heeft in de Ned. Herv. Kerk opge bracht de som van ƒ661.88. De heeren Crommelin en J. G. M. v. Griethuysen zijn beiden herkozen tot kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk. GEMENGD NIEUWS. Schip vergaan? Te Zandvoort is op het strand een flesch aangespoeld waarin een briefje gesloten was, met de volgende mededeeling: s:s: Edith, Ship swamped Sunday. Distress signal not answered. Noodsingnalen gegeven, niet beantwoord. In de boot gegaan, Jac. Damu. De rest van de mededeeling was onlees baar, doordat het papier met olie door drenkt was. Het briefje was gesloten in een olijfoliefleschje, dat door de politie in beslag is genomen. Met de noorderzon vertrokker. - Een Duitscher, zekere N. R., in dienst bij den slager J. Ploem te Urmond, is Maandag met de Noorderzon vertrokken. Een zco goed als nieuwe fiets, en een bedrag van ongeveer 50 gulden heeft hij meegenomen. Doodgebleven aan den disch. De 62- jarige scheepsjager H. D., uit Hoogezand, die bij een collega aan het Winschoterdiep te Groningen het middagmaal gebruikte, is daarbij dood gebleven. Doodelijke val. Te Maastricht is een 19-jarig meisje in haar woning in de Raamstraat van de trap gevallen. Zij was vrijwel op slag dood. Het onderzoek op de „Salento". Maan dagmorgen heeft Bureau Wijsmuller te IJmuiden de poging herhaald om met een motorbotter langszijde van het wrak van het stoomschip „Salento" te trachten te komen. Eenige uren later moest men even wel andermaal onverrichterzake terugkee- ren, omdat het door de deining van het water niet mogelijk was langszijde van het wrak te blijven liggen. Beter weer zal nu worden afgewacht om een nieuwe poging te wagen. Aangespoelde lijken. Zondag zijn we derom aan het strand te Scheveningen drie lijken aangespoeld, vermoedelijk op varenden van het Italiaansche schip „Sa lento", dat onder onze kust is vergaan. Een der lijken is aangespoeld bij Kijk duin, een ander bij den vuurtoren en een derde bij de grens van Den Haag en Wassenaar. Het drama in het Volkerak. Zooals men weet is in den stormnacht van 23 op 24 November in het Volkerak voor de ha ven van het Benedensas van den Roosen- daalschen en Steenbergschen Vliet de tjalk „D, Nieuwe Zorg" gezonken, waarbij het geheele gezin van schipper Meijer, be staande uit man, vrouw en drie kinderen, om het leven is gekomen. De Friesche Mij. voor Verzekering van Schepen, gevestigd te Heerenveen, zag geen voordeel in de berging van het vaar tuig en gaf het vrij, hetgeen beteekent, dat zij van de rechten op het schip afziet en de berging op haar kosten weigert. Al spoedig ging het gerucht, dat overeen komstig de betreffende scheepvaartbepa ling de tjalk nu door den Rijkswater staat zou worden geborgen en dit vooral wijl het vaartuig in de vaargeul zat en het verkeer aldaar belemmerde. Ruim 14 dagen zijn intusschen verloo- pen en nog altijd waren nog geen pogin gen ondernomen om het schip te lichten ofwel om zekerheid te verkrijgen, dat zich werkelijk zooals niettemin als zeker is aan te nemen vijf lijken aan boord be vinden. Eindelijk echter werd overeen stemming bereikt tusschen den Rijkswa terstaat en de Bergingsonderneming der fa. Hoogeboezem en v. d. Tak te Rotter dam over de bergingsvoorwaarden en Za terdag zijn de pogingen aangevangen ora het schip, dat thans ongeveer 10 meter diep zit en waarvan nog slechts een punt je van den mast boven het water uitsteekt, te lichten en te bergen. De lijken zouden aan het Benedensas al reeds gekist worden, in afwachting waar en wanneer zij ter aarde besteld zul len worden. De grootste sleepbootreis. Men meldt uit Maassluis: Zondagmiddag zijn twee sleepbooten van den Internationalen Sleepdienst L. Smit Co. in de haven van Maassluis te ruggekeerd, na een groote, zware sleepreis met het Engelsche marinedok, dat naar Singapore is gebracht. Het zijn de schepen „Zwarte Zee", kapitein B. 't Hart en „Humber", kapitein J. v. d. Hoeven. De burgemeester dezer gemeente was de eer ste die aan boord stapte en den kapitein en de bemanning het welkom toeuenschte in het vaderland. De bemanning der schepen bevond zich in uitnemenden welstand. De belangstel ling der bevolking was bijzonder groot. Aan weerszijden van de haven was het zwart van de menschen, die met gewuif en gejuich uiting gaven aan hun enthou siasme. Lijk opgehaald. Men meldt uit Ooster hout: Uit het Wilhelmlnakannal te Oosterhout is opgehaald het lijk van den 64-jarigen K., die sedert Zaterdagavond half acht niet meer was gezien. Door een auto overreden en gedood. Men meldt uit Gouda: 'Gistermorgen omstreeks zes uur heeft op den Rotterdamschen Dijk ter hoogte van de werken voor de nieuwe sluis, een droevig ongeval plaats gehad. De lü-jarige G. Reijerkerk uit de Cornelis Ketelstraat te Gouda, die met zijn vader per rijwiel in de richting Moordrecht reed, had het on geluk met zijn fiets in het aan den kant liggende zand te raken, waardoor hij slip te en tegen den grond sloeg. Juist naderde op dat moment een vrachtauto. Hoewel de chauffeur van het voertuig krachtig remde, gelukte het hem niet, den auto tijdig te doen stoppen en werd de jongen overreden. Met een auto, gaande in de richting Gouda is de jeugdige R. naar de wijkver pleging te Gouda vervoerd. Daar is hij spoedig overleden. Overleden. De koopman J. Bloemert te Kerkenbosch, die, zooals werd gemeld, door een vrachtauto is aangereden, is aan de bekomen hersenschudding overleden. UIT ONZE INDIEN, C. VERSLUIS t Te Bandoeng is overleden de heer C. Versluis oud-gouvernementssecretaris in Ned. Indië. In den heer Versluis verliest Indié een man, die op bescheiden wijze een groote mate van levensblijheid heeft gebracht in de kringen die gewoonlijk werden voorbij gezien. Voor de Europeesche militairen in Indië is de heer Versluis jaren de wel doener geweest, die de jongens stoffe lijk en geestelijk opbeurde. Menig jong leven heeft hij mogen behouden. Menige afgedoolde weer op het goede pad terug gebracht. Ook op ander terrein heeft de heer Versluis zich gegeven voor de' zaak des Heeren. In den Gereformeerden kring te Buitenzorg was hij jarenlang een vooraanstaande figuur. W. FRIJLING t In den ouderdom van 56 jaar is te Den Haag overleden de heer W. Frij- ling, oud-vice-president van den Raad van Indië, officier in de Orde van den Ned. Leeuw, ridder in de militaire Willemsorde vierde klasse en ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De overledene, die achtereenvolgens de verschillende rangen bij het B. B. heeft doorloopen. heeft zich reeds in het begin van zijn loopbaan onder scheiden bij de krijgsverrichtingen ter Noord- en Oostkust van Atjeh, in verband waarmede hij het eereteeken met gespen dragen mocht. Zijn benoeming tot Ridder in de Or de van Oranje-Nassau geschiedde even eens in verband met door hem bewe zen diensten gedurende de krijgsver richtingen in de periode van 1 Janu ari tot 25 October 1928. REISKOSTEN LANDSDIENAREN. De regeering' wijst er in een om zendbrief op, dat de reiskosten van landsdienaren de laatste jaren on rustbarend gestegen zijn. De uitgaven voor de overplaatsings- reizen bedroegen in 1925 1.896.590, in 1926 2.079.500 en in 1927 2.281.000. Ook de uitgaven voor commissierei- zen zijn aanmerkelijk opgeloopen. Vergelijkt men 1926 en 1927, dan blijkt, dat in het laatste jaar het ver voer per spoor 118.000 minder, maar het auto-transport 201.000 meer ge kost heeft. De landvoogd heeft om krachtige medewerking verzocht om een bezui niging van het reisbudget te verkrij gen. Ten eerste moet de grootste om zichtigheid in acht worden genomen, bij het hanteeren van de bevoegdheid tot overplaatsen. Ten tweede moet een scherper toe zicht worden gehouden op de com- missiereizen, waarhij het streven van de ambtenaren om zooveel mogelijk per auto te reizen, moet worden tegen gegaan. DE VEESTAPEL OP GELEBES. Het Soer. Handelsblad meldt het volgende: Zooals bekend, werd indertijd op Zuid West Celebes geen vee aange troffen. Een paar jaar geleden is men be gonnen met den aanvoer van Balivee. Thans is de veestapel in dit gebied ruim 1000 stuks, terwijl, indien de groei zoo doorgaat, over -4 jaar, vol gens de verwachting van den hoofd inspecteur van den veeartsenijkundi- gen dienst* die o.a. een inspectiereis naar Bali heeft gemaakt, Makassar een geregelde voorziening van rund- vleesch is gewaarborgd. DOOR EEN TIJGER GEDOOD. De tijger van de Sri Wedari in Soe- rakarta heeft een slachtoffer geeischt, vertelt de Locomotief. Er zijn twee kooien naast elkaar en het is de gewoonte, dat de oppasser eerst de leege kooi schoonmaakt, waarna de vertindingsdeur wordt open gemaakt en de tijger naar zijn schoon vertrek kan wandelen. Dan komt de tweede kooi aan de beurt. Op den bewusten middag was de oppasser, die al 20 jaar zijn werk doet, bezig met de eerste kooi. De verbin dingsdeur, is met een pin gesloten en bovendien met een ijzeren keting ver zekerd. De ketting was er door den oppasser al afgehaald, zoodat alleen de ijzeren pin de sluiting vormde. Vermoedelijk heeft de tijger met zijn klauwen de pin omhoog geslagen, waardoor dc deur open ging. Terwijl de oppasser met zijn rug naar de tweede kooi toe stond, is het dier door de ijzeren deur binnen ge komen en heeft den man van achteren besprongen. De man had wonden aan hals en armen en de halswond was zoodanig dat de slagader werd opengelegd. Hoewel er dadelijk hulp kwam, was het al te laat om den man te help.»n. Binnen eenige minuten trad de dood in door bloedverlies. Het dier zelf deed geen pogingen om door de open buitendeur te ontsnap pen, maar wandelde terug' naar zijn eerste verblijf. Van buiten af heeft men met plan ken de verbindingsdeur verzekerd, waarna de oppasser kon worden weg gehaald. De ontboden dokter verklaarde, dat medische hulp niet zou gebaat heb ben, al was ze direct .verleend. OLIEDIEVEN AAN HET WERK In het Langsa'sche zijn oliedieven aan het werk geweest. In den ochtend van 11 November te omstreeks half vijf, hebben dieven eenige lasschen van de olieleiding van de B. P. M. van Perlak naar Pangka- lan Grandan op een afstand van onge veer 4 K. M. losgedraaid en op deze wijze ruwe olie gestolen. Bij hun werk zijn zij evenwel niet voorzichtig geweest met een lampje, dat zij gebruikt hebben om het te ver wijderen van de lasschen bij te lich ten. De olie vloog in brand, waarop de dieven zich verwijderden. In den loop van den ochtend werd het werk der heeren ontdekt, daar 't vuur zich tot een flinken brand ont wikkeld had. Men heeft den brand gebluscht door een eind verder de buis open te maken en den toevoer van olie naar de plaats van den brand af te snijden. Onmiddellijk is een onderzoek inge steld naar de daders, waarbij men in de woningen van eenige Atjehers ru we olie heeft aangetroffen, die klaar blijkelijk van diefstal afkomstig was. In verband hiermede zijn eenige At jehers gearresteerd, maar de aange houdenen ontkennen aan het gebeur de d^be* te zijn. Het onderzoek wordt voortgezet, me'.dt de Deli Courant. DE ARTIKELEN IN DE TIJD OVER HET BOEK VAN COLIJN. De Koerier, R.-K. dagblad, bestrijdt do veronderstelling van het Soer. Handelsblad, als zou de serie artike len in De Tijd, die een critiek bedoel den op het boek van den heer Colijn, afkomstig zijn van oud-minister S. de Graaff. Het blad acht vpor deze ver onderstelling weinig aanleiding aan wezig. Het is ondenkbaar, zoo schrijft het, dat de heer De Graaff in De Tijd een tribune gevonden zou hebben tot, liet lanceeren van zijn denkbeelden. Het blad acht veel meer grond aanwe zig voor de veronderstelling, dat de artikelen afkomstig zouden kunnen zijn van de rechtsgeleerde afdeeling der R.-K. Wetenschappelijke Vereeni ging, en het zou het blad niet verwon deren, indien de voorzitter dier afdee ling, prof. Kleintjes, de samensteller van de artikelen ware. CONFERENTIE HOOFDEN VAN GEWESTELIJK BESTUUR. Op de agenda van de conferentie der hoofden van gewestelijk bestuur on der leiding van den directeur van bin- nenlandsche bestuur, welke conferen tie gehouden zal worden op 30 Jan. komt ten eerste voor het punt der plaatselijke fondsen; ten tweede het instituut van het corps kasklerken bij de landschaps-administratie; ten der de het instituut der landsgrooten; ten vierde» de exterritorialiteit van niet- Inlanders en niet-inheemsche Inlan ders ten opzichte van de Inlandsche gemeenten; ten vijfde het vraagstuk van het Inlandsche gemeentewezen in zelf besturend gebied; ten zesde de nieuwe algemeene regeling nopens dienstreizen per automobiel, en ten ze vende de verfraaiing van het witte ambtscostuum der Europeesche be stuursambtenaren. TELEFONEEREN MET STOCKHOLM. Zaterdagnacht heeft een serie goed geslaagde radio-proefgesprekken plaats gevonden tusschen Weltevreden en Stockholm. De Zweedscbe consul-ge neraal in Nederlandsch-Indië, de heer Th. Fevrell, sprak met den directeur van telegrafie en telefonie te Stock holm. Er werden afspraken gemaakt met de bedoeling, een gesprek voor te bereiden tusschen het binnenkort op Java verwachte kroonprinselijk paar van België en de ouders en familiele den van de prinses te Stockholm. STAATSSPOOR. EN TRAMWEGEN. De ontvangsten van het bedrijf der staatsspoor- en tramwegen op Java over de maand November bedragen f 5.828296, dat is f 952.252 meer dan over November 1927. In de periode van 1 Januari tot en met November van J dit jaar werd ontvangen f 66.502.064. dat is f 2.902.925 meer dan in de over- ,1 eenkomstige periode van 't vorig jaar. j GESTRAND. Het Engelsche stoomschip Ruysdaél is op een bank nabij Kangean (Madoe- ra) gestrand. Het schip tracht op eigen kracht vlot te komen. DE AANSTAANDE VOLKSTELLING. Naar het Bat. Nwsbl. verneem:, zijn op 29 October j.l. een tweetal proeftei- lingen gehouden, die plaats gehad hebben in de onderdistricten Tjilimoes I (regentschap Koeningan) en Kaliwoen- I goe (regentschap Kendal). Met deze proefnemingen is beoogd om in de practijk na te gaan in hoever de voorstellen van de volkstelling- j commissie practisch bruikbaar zijn. Hoewel 't onderzoek aangaande de in die onderdistricten verkregen re sultaten nog gaande is, kan toch reeds worden verklaard, dat het bewijs ge leverd is, dat het systeem, hetwelk men denkt te volgen in 1930 practisch door te voeren is. Wel zijn er allerlei details aan het licht gekomen, die den tellers moei lijkheden opleveren en dus vereenvou diging of verduidelijking behoeven, maar over het algemeen zijn de ver kregen resultaten zeer bevredigend. Tevens is echter komen vast te staan, hoezeer het resultaat afhanke lijk is van een deugdelijke voorberei ding, in het bijzonder van een monde linge toelichting van de werkzaam heden, die van de tellers, die voor het meerendeel uit eenvoudige desa schrijvers en lagere beambten bestaan worden geeischt. Het leeuwendeel van dezen voorlich- tingsarbeid komt uit den aard der zaak te rusten op het Inlandsch be stuur en verklaard moet dan ook worden, dat de goede, thans verkregen resultaten, in de eerste plaats zijn toe te schrijven aan den ijver en de toewij ding die deze ambtenaren aan den dag hebben gelegd. Het ligt in de bedoeling, om thans nog een soortgelijke proeftelling te doen houden in een ressort in Oost- Java en in een ressort in Midden-Su- matra. Eerst daarna zullen de voorstellen aangaande het stelsel, dat in 1930 zal moeten worden toegepast in definitie ven vorm door de Volkstelling-com missie aan de regeering worden uitge bracht. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LEERDAM, N. Orleans n. Rott., 8 van Havana. EDAM. Rott. n. N. Orleans, p. 9 Sir.t Michaels. KINDERDIJK, Rott. n. Vancr, 9 van Antw. en p. Vlissingen. GROOTENDIJK, Vancr. n. Rott., 9 te Hamburg. DRECHTDIJK, Vancr. n. Rott. via Li verpool, 9 W. van Fastnet. GAASTERDIJK, Rott. n. New York, 7 Z.Z.W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK, uitr., 8 Z.W. van Niton. VECHTDIJK, 9 v. Rott. te Hamburg. KLIPFONTEIN, 8 v. Rott. n. Kaapstad RANDFONTEIN, 9 v. Rott. te Ham burg. GRIJPSKERK, thuisr., 10 te Rott. HEEMSKERK, thuisr., p. 9 Perim. NIJKERK, thuisr., 9 te Das es Salaam. SUMATRA, uitr., 9 v. Lor Marques. NIEUWKERK, thuisr., 8 van Lor Marques. KLIPFONTEIN, uitr., p. 9 Dungeness. JAGERSFONTEIN, uitr., 9 v. Aden. GIEKERK, uitr., 9 te Lor. Marques. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM, thuisr., 8 v. Freetown. ALBIREO, thuisr., 9 te Lagos. REGGESTROOM, uitr., 9 v. Accra. SCHELDESTROOM, 10 v. Amst. te Hamburg. TEXEL, uitr., p. 9 Las Palmas. IJSTROO'M, 10 v. Amst. te Rott. PEURSUM, uitr., p. 9 Teneriffe. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND, uitr., 10 te Antw. FLANDRIA, thuisr., p. 9 Fern. Nor. KENNEMERLAND, thuisr., pass. 7 Te neriffe. KON. PAKET VAART MIJ. GEN. VAN SWIETEN, Rott. n. Bata via, p. 8 Malta. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SCHOUWEN, 9 v. Batavia te Rott. KOTA INTEN, thuisr., 10 te Londen. KEDOE, uitr., pass. 9 Kaap del Arml. KOTA RADJA, uitr., p. 9 Ouessant. INSULINDE, uitr., 9 v. Colombo. TAMBORA, thuisr., 10 v. Sabang. DELI, 10 v. Rott. te Batavia. TAPANOELI, uitr., 9 te Padang. MODJOKERTO, uitr., 8 te Sabang. DJAMBI, thuisr., 10 te Liverpool. GORONTALO, 10 v. Rott. te Middles- bro. SLAMAT, thuisr., 13 te Mars. verw. MEDAN, uitr., 10 v. Pt. Said. SIBAJAK, uitr., p. 10 Kaap Covdo. PALEMBANG, uitr., p. 10 Kaap Bon. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SALAWATI, thuisr., 8 v. Singapore. RIOUW, uitr., 9 v. Antw. EXÜGANO, uitr., 10 v. Suez. MADOERA, uitr., 9 v. IJmuiden. RONDO, thuisr., 9 te Amst. MAPIA, 9 v. Amst. te Hamburg. JOH. DE WITT, thuisr., 9 v. Algiers. SEiMBlLAN, uitr, 8 v. Suez.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6