respectievelijk: 1. A. C. de Haan, 2. C. den Hertog Jan.; 1. J. A. Tolk, 2. J. de Groot; 1. H. S. van der Putte, 2. A. Maaskant; 1. J. Hengeveld, 2. J. van Egmond; 1. Mevr. I. van der Bijl, geb. van Egmond, 2. Me vrouw P. van den Berg, geb. Benckhuijsen. 15. Benoeming van leden van de volgen de Commissies: a. Commissie van Bijstand voor de Wa ter- en Lichtbedrijven; b. Commissie van Bijstand voor het Grondbedrijf; c. Commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen; d. Commissie voor het nazien der reke ningen over 1928; e. Commissie van Bijstand voor Open bare Werken. 16. Benoeming van een lid van de Com missie van Plaatselijk Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Aanbevolen worden de heeren: 1. R. van den Berg, 2. J. G. Baart. GEMENGD NIEUWS. DE MOORD OP DEN HEER LANS. Een opzienbarende arrestatie. Gisteren vermeldden de bladen dat Dins dagavond de Haagsche recherche op last van de justitie, den 39-jarigen G. J. v. O., den procuratiehouder van de naamlooze vennootschap Adr. de Haas Jr. handels maatschappij aan den Oostzeedijk te Rot terdam gearresteerd had, als verdacht van den moord op den directeur van deze ven nootschap, den heer P. C. Lans, althans van medeplichtigheid aan dien moord. De verdachte is in zijn woning aan de Obrechtstraat in Den Haag aangehouden en naar Rotterdam overgebracht. Hij is opgesloten in het politiebureau aan de Meermansstraat. Dit is de zevende arrestatie in deze ge ruchtmakende zaak. Het onderzoek wordt ook in andere richtingen nog met kracht voortgezet. De aangehoudene was sedert ongeveer vijf jaar aan de firma De Haas verbonden. Bij een kapitaalsuitbreiding is indertijd v. O. als stille vennoot en tevens als procu ratiehouder tn de zaak opgenomen. De verhouding tU9schen het slachtoffer en den nu aangehoudene was dus anders dan gewoon tusschen een directeur en een on dergeschikte. Naar men meedeelt, is er wel een kwestie tusschen beiden geweest, omdat v. O. graag mededirecteur had wil len worden. Een ernstig karakter heeft deze oneenigheid evenwel, voor zoover be kend is, nooit aangenomen. Over het al gemeen leek de verhouding lusschen den heer Lans en v. O. vrij goed. Aanleiding tot deze arrestatie schijnt o.m. gevonden te zijn in de verklaring van den dokter, die het lijk van den heer Lans onderzocht, dat de moord zoo goed als ze ker vóór halfzeven in den avond moest geschied zijn. In verband daarmede kwam de verkla ring van den heer van O., dat hij om streeks halfzeven het kantoor had verla ten, en alles toen nog in orde was, in een heel ander licht te staan. Ook zijn hou ding tijdens de begrafenis van het slacht offer aangenomen, deed veel vermoeden. Op last der justitie zullen de boeken van De Haas Jr.'s Handels Mij. thans aan een accountantsonderzoek worden onderwor pen. Met spanning wordt het verdere verloop van het onderzoek afgewacht. Intusschen is de heer v. O. weer op vrije voeten gesteld, omdat het onderzoek niet dat resultaat heeft opgeleverd, dat in ver zekerde bewaring houden langer gewet tigd was. Het mag eensdeels stellig een geluk ge noemd worden, dat door deze invrijheid stelling een afschuwelijk vermoeden niet bevestigd is geworden, doch de zaak is thans weer verder van de oplo3s'ng af en, zoo ooit, dan is het noodzakelijk, dat er klaarheid kome. Het onderzoek duurt met vernieuwde kracht voort. Het is inmiddels wel zeer te hopen, dat, als het blijkt, dat $e heer van Oudheus- den geheel onschuldig is, het odium, door de arrestatie, welke wellicht een ge volg was van de praatjes welke overal over hem verteld werden, hem opgelegd, geheel worde weggenomen. Door een drijfas gegrepen. De land bouwer D., uit Oudland te Steenbergen, werd door een noodlottig ongeval bij het dorschen in de manege door een drijfas der machine aan een broekspijp gegrepen, waardoor het been zoodanig werd bekneld, dat de knie geheel uit het lid werd ver wrongen. Aan zijn been bekwam hij voorts verschillende vleeschwonden. Het slacht offer werd op medisch advies naar het ziekenhuis vervoerd waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Door een auto overreden. Te Budel werd een 8-jarig zoontje van v. H. door een auto overreden, doordat hij van een treeplank, waarop hij geklommen was, viel. De kleine werd ernstig verwond en verkeert in levensgevaar. De laatste H.H. Sacramenten zijn hem toegediend Door een trein gegrepen en geduod. Gistermorgen is nabij het station Blauw kapel een spoorwegarbeider door «len snel trein, die om 11.08 uur uit Utrecht naar Hilversum vertrekt, tijdens zijn werk zaamheden langs die lijn door den trein gegrepen en bijna onmiddellijk gedood. De man is de 27-jarige Woudenberg, wonen de te Blauwkapel. Ernstig motorongeval. Dinsdagavond is te Veenendaal een uit de richting De Klomp komend motorrijwiel, blijkbaar doordat de bestuurder de bocht niet goed genomen heeft, tegen een boom opgere den. De bestuurder werd zwaar gewond, de duorijder E. eveneens. Het motorrijwiel werd vernield. De bestuurder is in het zie kenhuis te Utrecht overleden aan de be komen verwondingen. De duorijder wcrdt te Amsterdam .verpleegd, waarheen bij door een juist passeerenden auto vervoerd werd. Afschuwelijke misdaad. Sedert enkele dagen werd de 10-jarige Marie Roeseh uit Bürgermoot in Württemberg vermist. Uit Tetnang wordt thans gemeld, dat het na langdurig zoeken, waarbij ook de hond uit het ouderlijke huis goede diensten be wees, gelukt is het kind te vinden. Het lag dood in een sloot. Alles wijst er op, dat een misdaad is gepleegd, temeer, daar ook de rugzak ontbrak, dien het meisje droeg. Spaarbank voor een half millioen be nadeeld Bij 'n vergadering van schuld- eischers der Valencia G, m. b. H. te Essen is gebleken, dat de spaarbank te Wiesba den, die met deze onderneming zaken heeft gedaan, voor een bedrag van meer dan 50.000 Mk. schade heeft geleden. In verband met de transacties tusschen de spaarbank en de G. m. b. H. zijn onlangs twee leden van de directie van de spaar bank te Wiesbaden, benevens een make laar te Essen, gearresteerd. Ernstig auto-ongeval bij Muiden. Men meldt uit Muiden: Gistermiddag reed een luxe Mercedes- wagen waarin drie personen zat<?n op den Muiderstraatweg, vermoedelijk in de rich ting Amsterdam. Plotseling slingerde de auto, geraakte tusschen de rails van de tram, maakte twee salto's, reed twee tele graafpalen omver en kwam totaal ver splinterd in de sloot terecht. De drie in zittenden, drie heeren, werden zeer zwaar gewond uit de overblijfselen van den auto te voorschijn gehaald. Een van hen werd per particuliere auto naar Amsterdam ver voerd. De twee andere heeren, onder wie mr. Spanjaard, werden per Rooden Kruis wagen uit Weesp eveneens naar het zie kenhuis te Amsterdam vervoerd, nadat Dr. Smits uit Diemen den bewusteloozen de eerste hulp had verleend. Het „Hbld." geeft van dit ongeval de volgende lezing: Mr. L. Spanjaard, substituut-griffier aan de Amsterdamsche rechtbank, maakte gis termiddag in een nieuwen Mercedes-Bcnz- wagen een proefrit naar Arnhem. Terwijl de wagen op den Muiderstraatweg bij de Hakkelaarsbrug met groote snelheid reed, raakte de bestuurder het stuur kwijt. De auto sloeg over den kop en viel in de sloot langs den weg. Met mr. Spanjaard zat voor in den wa gen de heer Triegelbeek, verkooper van de Mercedes-Benz-wagens; achterin was de garagehouder Koster gezeten. De heer Triegelbeek kwam onder den wagen in de sloot;, hij was nog niet bevrijd bij het afzenden van dit bericht- Mr. Spanjaard kreeg een wonde in den nek. Een vrachtauto bracht hem naar Muiden, waar bleek, dat de verwonding niet van ernstigen aard was. De heer Koster, die een fractuur van den linkerarm had gekregen, werd door een passeerend automobilist naar Amsterdam medegenomen. Hij werd in het TesseUcha- deziekenhuis ter verpleging opgenomen. Bij nadere informatie is gebleken, dat het ongeluk gebeurde tusschen de Kruit fabriek en de Papelaan. Oe heer Triegelbeek, die volgens deze inlichtingen niet onder den wagen is te rechtgekomen, is nog in den loop van den middag naar Amsterdam overgebracht en opgenomen in de ziekenverpleging aan de Prinsengracht. De gestrande Christian Michielsen. Uit Hoek van Holland wordt gemeld, dat door v. d. Taks Bergingmaatschappij bij het gestrande s.s. Christian Michielsen 2 zware ankers op staaltrossen zijn uit gezet. Hierop zal men trachten het schip met den kop naar zee te trekken. Gestrand. Het motorschip Au R-evoir, schipper Stevens, geladen met 200 ton an- thraciet, bestemd voor Parijs, is gisteren tijdens de mist in de Ooster-Schelde op de Vondelingenplaat gestrand. De N.V. Hoogenboezem en van der Tak's Berging- bedrijf beeft het schip met behulp van de te Wemeldinge gestationneerde sleepboot vlot gebracht en naar Wemeldinge geas sisteerd. Aangereden door de tram. Gisteren avond om kwart over tien is een man op het Spui in Den Haag aangereden door de Rijswijksche tram, waarbij hij een hoofd wond opliep en bewusteloos in een schil derswerkplaats werd binnengedragen, vanwaar hij door den Eerste Hulpdienst werd weggebracht. Naar verluidt, verkeerde het slachtoffer onder den invloed van sterken drank en treft den trambestuurder geen schuld. Doodgevallen. Tijdens bet dorschen bij den landbouwer de B. te Werkhoven viel de 70-jarige arbeider C. van L. van een met stroo geladen wagen. Hij kwam op zijn hoofd terecht en werd in zorgwek- kenden toestand naar zijn woning ge bracht. De onmiddellijk geroepen genees heer kon geen hulp meer verleenen. De ongelukkige was bij de komst van den geneesheer reeds overleden. Verduistering. Te Nijmegen is gister avond aangehouden de rentmeester W. L., verbonden aan het Burgerlijk Armbestuur en het St. Catharina-gasthuis te Grave. In verband hiermede wordt gemeld, dat ac countants-onderzoek heeft uitgewezen, dat er een kastekort is van 1100. De ramp van de „Salento". Naar ge meld wordt is door belanghebbenden bij de ramp van het Italiaansche s.s. „Salen to" aan Bureau Wijsmuller te Rotterdam opdracht gegeven een grondig onderzoek te doen instellen naar de positie van het wrak van genoemd stoomschip en indien nog lijken in het schip aanwezig moch ten zijn, pogingen aan te wenden deze te bergen. St. Nicolaas op bezoek bij don ex-tol gaarder te Muiden. Gisteren bracht St. Nicolaas met zijn knecht een bezoek aan Muiden, waar de Sint op apeciaal yerzoek van den heer Floris Vos, den ex-tolgaar der, den heer Kauderer, een zilveren tol boom op marmeren voetstuk overhandig de. Voorts tracteerde St. Nicolaas Mui- den's jeugd op versnaperingen en deelde geschenken onder hen uit. De heer Kau derer had ook nog een gouden horloge van den Ned. Bond van Automobilisten in ontvangst te nemen. Inbraken. Te Vlijmen zijn bij nacht verscheidene inbraken gepleegd. Nergens was de buit van eenige beteekenis. In bet kantoor van het .veilingsgebouw werd de brandkast met een valschen sleutel geo pend en een bureau geforceerd. De dieven vonden er niet veel te halen. Bij de firma WagenbergFesten werd ingebroken in het kantoor der niandenmakerij. De buit bestond slechts uit centen. In het kantoor der leerlooierij wei-den de bureaux gefor ceerd en werd alles overhoop gehaald. Een brandkast, vyaar niets in was, werd ge opend, de tweede bood weerstand £.an het geweld der dieven. Te Oosterhout werd ingebroken bij R. op den Veenschenvyeg. De dochter des hui zes thuis komende, vond de deur geopend terwijl een onbekende man haar haastig in de gang passeerde en zich vervolgens ijlings per fiets uit de voeten maakte. Bij onderzoek bleek, dat een kast was open gebroken. Voor zoover men kar nagaan, wordt niets vermist. De dief is blijkbaar door de komst van bet meisje gestoord. Branden. Te Dalen is de woning van J. Arends een prooi der vlammen gewor den. Assurantie dekt de schade. Te ongeveer half zes brak naar de „Asser Crt." meldt, brand uit in de boer derij, bewoopd door den heer J. Klaassens te Zeijen (Dr.). Onmiddellijk stond het ge- heele gebouw in lichtelaaie, zoodat aan redden niet meer te denken viel, te meer waar veel hooi, stroo en pl.m. 80 mud ha ver in de schuur aanwezig was. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was alles reeds plat gebrand. De koeien, paarden en varkens, konden gelukkig bijtijds in vei ligheid worden gebracht. Een geit, en en kele kippen kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is waarschijnlijk het omval len van een stallantaarn. In de gebouwen der N.V. Chroomle- derfabrieken van de firma Kuipers Gratz te Oisterwijk heeft een hevige brand gewoed. De brandweer der gemeente en die van de N.V. Lederfabrieken Oisterwijk konden niet verhinderen, dat de geheele fabriek met drogerij in de asch werd ge legd. Alles is verzekerd. Ongerustheid "over visschersbooten. Te Egmond aan Zee maakt men zicli ten zeerste ongerust ovel- de bemanning van 2 visschersbooten, die sinds den laatsten storm nog steeds niet zijn binnengeloopen en die bij normale reizen al binnen had den moeten zijn. Be ramp van, de „Amplitudo". De naam van den jongsten stoker van den vermoedelijk verganen stoomtrawler „Am plitudo" is, naar het Hbld. verneemt, Th. Kliverdijk, ongehuwd, IJmuiden. LUCTHVAART. DE LUCHTVAARTDIENST OP HAMÉURG. Vanwege de Kon. Luchtvaartmaat schappij wordt meegedeeld, dat de ge meenschappelijke luchtverbinding van de K.L.M. en de Deutsche Luft Hansa op Hamburg, welke op 23 November wegens den slechten toestand van het vliegveld te Hamburg door de K.L.M. gestaakt is, vandaag door de Deutsche Luft Hansa zou worden hervat, met dien verstande, dat via Bremen in de richting Hamburg op Dinsdag, Donder dag en Zaterdag en in de richting Am sterdam op Maandag, Woensdag en Vrijdag volgens de uren der winter- dienstregeling gevlogen wordt. De K.L.M. meent, dat de verbéteringen van het vliegveld te Hamburg nog niet afdoende zijn, zoodat zij deelneming aan den dienst tot nader order heeft uitgesteld. RADIO-NIEUWS. VERDRINGT DE RADIO DE GEWONE TELEGRAAF? De gewone telegraafdienst heeft een zwaren strijd te voeren tegen de radio, waarin hij eerlang, wat persaangele genheden betreft', zeker ten onder zal moeten gaan. Hoewel de persagent schappen in Amerika nog dagelijks ongeveer 5.000.000 woorden langs de telegraaflijnen en -kabels uitzenden, wordt meer en meer gebruik gemaakt van den draadloozen dienst. De Fede rale Radio Commissie heeft onlangs aan de persagentschappen en de ver- eenigingen van dagbladen concessie gegeven voor den bouw van niet min der dan zestien korte-golfstations I INGEZONDEN. (BuiUn verantwoordelijkheid der Redaotlo.) 24 en 31 DECEMBER. Dit jaar doet zich het met lange tusschenruimte voorkomende ver schijnsel voor. dat 24 December valt op een Maandag tusschen een Zon dag en 2 Kerstdagen, 31 December op een Maandag tusschen Zondag en 1 Januari. Deze Maandag zal voor het bedrijfs leven niet veel beteekenis hebben en de vraag rijst, of het niet gewenscht is, dezen dag voor zooveel mogelijk als een vrijen dag te beschouwen voor de bedienden. We behoeven niet uit te wijden over de groote waarde, die zulk een aantal vrije dagen zal hebben uit een oog punt van ontspanning, herstel van krachten, huiselijk leven, familiebe zoek, enz. In dezen tijd van jachten, van zenuwachtige haast, zal deze pe riode aan den mensch zeker ten geode komen. Dat dit van beteekenis is, blijkt uit de vraag van den Minister van Arbeid aan de vakcentrales, om de mogelijk heid te scheppen voor de arbeiders dez§ 2 dagen als vrije dagen te doen beschouwen. Zijn daartegen nu bezwaren voor de kantoren? Uit financieele overwegingen? Wel, du effectenbeurs zal op die dagen ge sloten zijn, zoodat transacties noch kcerswisselingen met het oog op de inventarisatie zullen voorkomen. Met het oog op de werkzaamheden bij de afsluiting van het jaar? Als 31 December op een Zondag valt. geschieden de noodige werkzaam heden toch ook op 30 December, waar om nu niet op 29 December? Kortom, wij meenen te mogen zeg gen, dat practisch geen enkel steek houdend bezwaar tegen deze vrije da gen is aan te voeren, terwijl er uit menschelijk oogpunt veel voordeel in zit. Het inhalen dezer uren? Wel op vele kantoren wordt onbetaald over werk verricht, zoodat deze 2 vrije da gen daarvoor een welkome en welver diende compensatie zouden zijn. Op grond van het bovenstaande meenen wij tot de werkgevers het ver zoek te mogen richten, in de verwach ting dat daaraan zal worden voldaan, sluit Uw kantoren op 24 en 31 Dec., geeft Uw personeel op deze dagen vrij. Met dank voor de plaatsruimte, Algem. Nederl. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden, afd. Leiden. BIJ DE KAFFERS TER B&RK. In „Zuid Afrika" schrijft G. Jacobs te Kroonstad: „Ga je vandaag eens mee, naar de Kafferkerk", vroeg me een zendeling onder de Kaffers op een mooien Zon- dagmidag, terwijl hij bezig was zijn oude auto na te zien, of die 't nog tot aan de kerk kon brengen. „Heel graag", zei ik, en even later hotsten we over de slechte wegen, die men daar in 't algemeen vindt, naar het kerkje, dat even buiten hei dorp staat. Het is een eenvoudig steenen ge bouwtje, dat echter geen slechten in druk maakt en ongeveer 150 tot 200 personen kan bevatten. Er vlak naast staan een paar palen, Hierover is een dwarspaal geslagen en daar hangt de klok, die eiken Zon dagmiddag om drie uur de Kaffers naar het kerkje noodt. Nu moet men niet denken, dat er altijd om drie uur begonnen wordt. De Kaffers kijken naar de zon om te we ten boe laat het is, en daardoor komen er nog wel eens binnen, wanneer de dienst al bijna afgeloopen is. Meestal wordt begonnen, als er ge noeg hoorders aanwezig zijn naar den zin van den zendeling, die dan met zijn zwarten kerkeraad uit de consis toriekamer binnentreedt. Ik trof het. 't Was juist doopen en Avondmaal. Dientengevolge was het kerkje stamp vol. Tot in de paden zaten de zwarte broeders neergehurkt, daar er stoelen en banken te kort waren. Een volle kerk is altijd een mooi ge zicht. Ook een volle Kafferkerk. Maarhet gezicht moge mooi sijn de reukorganen van een blan ke worden minder aangenaam getrof fen. De koster had eens extra zijn best gedaan en den vloer eens heel mooi gelijk gemaakt voor de gelegenheid met een laagje heel beste, dunne koemest. Met dit materiaal bepleisteren de Kaffers bun huizen en voor dit doel is het werkelijk heel geschikt, maar. Vóórdat de dienst een aanvang nam, zongen degenen, die al in de kerk waren, verschillende liederen uit hun gezangboek. Een zette er in; de anderen volgden na enkele woorden na. De Kaffers hebben prachtstemmen, vooral de mannen, 't Is alsof 't wilde, ontoombare, waaraan ze in hun ge wone leven geen uiting meer kunnen geven, zich van hen meester maakt en de toehoorder, die 't voor het eerst bijwoont, komt er onwillekeurig door onder den indruk. Zoodra de zendeling met den ker keraad binnenkwam, hield bet gezang op. Eén diaken trok sterk mijn aandacht. Hij droeg een gekleed pak hier mantel geheeten met zijden revers. In de hand had hij een Bijbel met marokijnen bandje en rood op snee. Over bet algemeen hebben de mees te Kaffers, die ter kerk komen, een fatsoenlijk pak aan. De dienst werd gehouden in het A- frikaansch en een tolk zorgde voor het overbrengen in de Zoeloetaal. Eerst kwamen de vaders of moeders van de te doopen kinderen de namen opgeven bij een tafeltje voor den preekstoel. De zendeling schijnt zoo'n soort ambtenaar van den burgerlijken stand te zijn. Tevens moesten ze den datum der geboorte opgeven. Een moeder bracht haar reeds bij na volwassen dochter ten doop. Op de vraag: „Wanneer geboren?" luidde het antwoord: „In 't jaar van de ko meet van Halley". Daar de zendeling niet wist het hoe veelste jaar dit was, hoorde ik me plotseling door de kerk toeroepen: „Zeg, weet jij in welk jaar wij de ko meet van Halley gezien hebben?" Ik noemde het jaar, maar later bleek, dat ik me een jaar had vergist. Dit meisje gaat dus voor een jv>~- ouder door, dan ze in werkeiijkuc... is. Moeders laten zich niet verhinde- deren ter kerk te komen door hun kleine kinderen; ze binden deze een voudig in een doek achter op den rug. Dat het daardoor nog wei eens ecu beetje rumoerig kan zijn onder ue preek, is duidelijk. Enkele van cue" kleintjes maakt Ai het al te bont. Geen nood: werd door moeder de mond gestopt dooj1 lien op de door de natuur zelf voorgeschreven wijze te laten drinken. \Y darbij het nut van laag aan den lials uiigesne- den japonnen me voor het eerst dui delijk gedemonstreerd werd. Later vertelde de zendeling me, dat het hem wel eens overkomen was, dat de moeders hun kinderen zoo ten doop hielden. Na den doop een korte preek en daarna het Avondmaal. Alles zoo een voudig mogelijk. Het brood werd rond gedeeld op een glazen schaaltje, de wijn in drinkglazen: gewone gebruiks artikelen uit bet gezin van den zende ling. De personen, die van 't Avondmaal gebruik wenschten te maken, kwamen voor in de kerk zitten en ruilden va:i zitplaats met degenen, die voorin za ten, maar niet aan 't Avondmaal wil den gaan. Daarna werd door de dia kens het brood en de wijn rondge- geven in de banken. Of ze de beteekenis er van ten volle verstaan? Wie zal 't zeggen? Ook na den dienst bleven er nog enkelen achter, die samen wat liede ren zongen. Toen de anderen allemaal de kerk uitwaren, gingen ook zij en even la ter ademden ook wij gelukkig de fris- sche lucht van de Drakensbergen weer in. RECHTZAKEN. HAAGSG GERECHTSHOF. Het spoorwegongeluk bij De Vink. Het Haagsche Gerechtshof heeft in hooger beroep bevestigd de beslissing der 3e Kamer van de Haagsche recht bank, waarbij de ingenieur van den weg, ir. Pantbaleon baron van Eek, en de opzichter van den weg Berghuys in verband met het bekende spoorwegon geluk bij „De Vink", buiten vervolging waren gesteld. Het Hof heeft bevestigd: de vonnissen van den Haagschen politierechter, houdende veroordeeling van: W. V., los werkman te Boskoop, we gens mishandeling van een ambtenaar in functie, tot 2 maandèn gevangenis straf; A. M., bakkersknecht te Boskoop, wegens mishandeling tot 14 dagen ge vangenisstraf; A. H. S., broodbezorger te Boskoop, wegens verduistering, tot 2 maanden gevangenisstraf het vonnis van de Haagsche recht bank, waarbij H. A. K., monteur te Boskoop, wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld, is veroodeeld tot 3 weken gevangenis straf. DE UITLEVERINGSKWESTIE LIEBERMANN. De behandeling van het verzoek der Nederlandsche regeering tot uitleve ring van Salomon Liebermann is gis teren voor het Hooggerechtshof te Hel- singfors begonnen. Binnen eenige da gen zal de beslissing vallen. Scheepstij dingen. HOLLANDAMERIKA-LIJN. KINDERDIJK, 5 v. R'dam n. Antw. SPAARNDAM, R'dam n. New-Orleans GAa'sTERLa'nD,^ v. R'dam n. New- York. WESTERDIJK, 4 v. New-York n. Rot terdam. NARIVA, R'dam n. Vancouver 3 te San Pedro. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONTEIN, 5 v. Beira te R'dam. MELISKERK (uitr.) 5 te Antwerpen. RIETFONTEIN (thuisr.) 5 v. Kaapstad. GRIJPSKERK (tliuisr.) p. 4 Ouessant. NIJKERK (thuisr.) 3 v. Mozambique. KLIPFONTEIN, 5 v. Antw. te A dam. JAGERSFONTEIN (uitr.) 5 te Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. REGGESTROOM (uitr.) 4 te Takoradi. HELDER (thuisr.) 30 v. Konakry. DRECHTSTROOM (thuisr.) 4 v. Win- nebah. GROTIUS (thuisr.) 5 v. Lagos. EEMSTROOM (thuisr.) 3 v. Wlnnebab TAB AN AN, 5 V. A'dam n. Freetown. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VAN SWIETEN, R'dam n. Batavia p. 3 Gibraltar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE, R'dam n. Batavia 5 v. Mars. SITOEBONDO, R'dam n. Batavia 5 te Singapore. SLAMAT (thuisr.) p. 5 Perim. KERTOSONO (thuisr.) 5 v. Djeddah. TAMBORA, 5 v. Batavia n. R'dam. MODJOKERTO (uitr.) p. 5 Pt. de Galle PALEMBANG (uitr.) p. 4 Ouessant. STOOMVAART MIJ. .NEDERLAND". RONDO (thuisr.) p. 3 Gibraltar. MAPIA, 5 v. Batavia te A'dam. MOENA (uitr.) 5 v. Suez. BALI (thuisr.) p. 4 Gibraltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 4 v. Sabang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6