Het lijk droeg nog gedeelte van tricot- hernd met schoudersluiting. In den morgen van Zaterdag omstreeks half twaalf is op het strand te Schevenin- gen aangespoeld het lijk van een onbeken den man. Signalement: ongeveer 40 jaar oud, lengte 1.58 M., kort geknipt, donker blond haar, blauwe oogen, licht gebogeh neus, ongeschoren gelaat, wijd uit elkaar staande brtiihe tandeh, ronde kin, smal gezicht, tenger postuur. Hij was gekleed in een grijs geruit overhemd (groote rui ten), aan den linkerarm een mouw van een jaeger borstrok. Overreden en gedood. Te Eindhoven is Zaterdagavond het 7-jarig dochtertje van den heer Willemse bij het oversteken van den weg in den Kloosterdreef door een vrachtauto overreden. Aanvankelijk liet de toestand van het kind zich niet ernstig aanzien. Gistermorgen is het kind echter aan de gevolgen overleden. De Amplitudo vergaan? In visSche- rijkringcn te IJmuiden maakt then zich ernstig ongerust over het lange uitblijven van den stoomtrawler IJM. 58 Amplitudo van de Visscherij Mij. Neerlandia li te Koog aan de Zaan. Het vaartuig is reeds achttien dagen uit en had al eenige dagen geleden te IJmui den terug moeten zijn. Vermoedelijk is het schip tijdens den jongsten storm op de Noordzee een ongeval overkomen. Door een auto overreden. Gisteren nacht is op den dijk Angeren—Huissen een zekere G. H. gevonden, met hevig bloedende wonden overdekt. Hij bleek door een auto te zijn overreden en werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij korten tijd daarna is overleden. Overreden en gedood. Te Someren passeerde Zaterdag een tractor met twee aanhangwagens van de Coop. Handelsver- eeniging van den N.C.B. Een 4 H-jarig meisje van J. Schmitz werd door een der aanhangwagens overreden en op slag ge dood. Ernstig ongeval. In de Noord-Neder- landsche Beetwortelsuikerfabriek te Vier- verlaten (Gron.) is de werkman L. Middel, wonende te Pasop, door een hefboom ge troffen en achterover geslagen, waardoor hij een ernstige hersenschudding bekwam. Zijn toestand is bedenkelijk. Ernstige aanrijding te Arnhem. Gis teravond heeft op den Velperweg te Arn hem een ernstig ongeluk plaats gehad. De heer S., oud-deurwaarder bij de belastin gen, wilde ter hoogte van de Bloemist straat met zijn echtgenoote den weg over steken, juist toen een vrachtauto van de firma Looyen naderde, welke zij blijkbaar niet hadden opgemerkt. De chauffeur kon een aanrijding niet voorkomen en de bei de oudjes werden aangereden. Zwaar ge wond werden beiden in een nabijzijnde villa binnengedragen waar Dr. Maats die spoedig aanwezig was, constateerde dat de vrouw een schedelbasisfractuur had ge kregen en de heer S. een arm gebroken had en een hersenschudding had opgeloo- pen. Laastgenoemde werd naar het Eli- sabeth-gasthuis vervoerd, terwijl de vrouw naar haar woning werd overgebracht. De toestand van beiden is zeer ernstig. Hocg water. De val van de rivieren blijft, voor zooveel Waal en Rijn betreft, in sterke mate aanhouden. Alleen de MaaB heeft tijdtlijk weer eenige was te zien ge geven, welke overigens weer tot staan is gekomen. Te Maastricht bleef de stand van Zon dag tot Maandagmorgen stationnair. In Venlo werkte de was nog na. Daar noteer de men gistermorgen een 13 c.M, hoogeren stand dan Zondag. Het vergaan van de IJm. 325. Om trent het vergaan van de IJm. 325 „Glo ria"' wordt nog het volgende gemeld. De „Gloria" was Zaterdag uit IJmuiden vertrokken, 's Nachts omstreeks vier uur begon het schip plotseling over te hellen. Het was waarschijnlijk lek gestooten. In alle haast moest de bemanning van boord gaan. Zij, die in de kooi lagen, hadden geen tijd zich te kleeden en moesten in nachtgewaad in de reddingsboot springen. Allen wisten van boord te komen, echter met achterlating van al hun bezittingen. In de reddingsboot roeiden zij naar het vuurschip Terschellingbank. waar zij wer den opgenomen. De leden van de beman ning van de „Gloria" wal-en vol lof over de behandeling aan boord van het vuur schip. Zij werden zooveel mogelijk gehol pen en voorloopig van kleeren voorzien. Op Terschelling werden door tusscheii- komst van de reederij te IJmuiden nieuwe kleeren voor de bemanning aangeschaft, zoodat zij gistermorgen goed gekleed kon den vertrekken. Door den electrlschen stroom getroffen. Maandagmorgen is een arbeider van de firma Meuler.berg te Heerlen, die bezig was met den aanleg van de lichtmasten op het station te Venlo, door den stroom le vensgevaarlijk getroffen, meldt de „Limb. Koerier". Ongeluk. Zondagavond viel zekere G. v. d. B. te Mierlo-Hout, terwijl hij bezi-g was met houtsnijwerk in een mes, het welk hem in den buik drong. Direct werd overbrenging naar het R.K. Gasthuis te Helmond noodig geacht, alwaar hem het H. Oliesel werd toegediend. Thans is de patiënt nog niet buiten gevaar. Door een anto aangereden. Op den Heerenweg te Heemstede werd de 38-ja- rige loopknecht J. W. L. uit Ii_arlem, die met een handwagen rechts van den weg reed, door een auto aangereden. Hij be kwam een levensgevaarlijke hersenschud ding. Autobus uitgebrand. Zondagavond is qp den Rijksweg GeleenB-«ek de autobus van den ondernemer Th. Collard, uit Beek (L.) geheel uitgebrand. De wagen sloeg in brand tijdens het aanrl-ahien van den motor. Gelukkig vervoerde de bus geen jpeizigers. J(_ Diefstal met braak. Zaterdagavond ontdekte een rechercheur dat in een per ceel aan den Jansbuitensingel te Arnhem was ingebroken in een woning bewoond door een dame. De dader(s) heeft (hebben) een brandkast geforceerd. Daar de eige naresse uitstedig is, kon nog niet worden nagegaan, wat er vermist wordt. Z'n broer per ongeluk doodgeschoten. Een tragisch ongeluk heeft te Nieuwer- oord, meldt de „Asser Crt." plaats gehad. Twee broers, zoons van den heer IJ. vermaakten zich met een buks, vermoede lijk om te trachten, hazen te schieten. Op een gegeven oogenblik verscholen zij zich achter een paar boomen, bang om met het ongeoorloofd vuurwapen te worden gezien. Plotseling ging het schot af, met het gevolg, dat de 16-jarige jongen zijn 14-ja- rigen broer in het voorhoofd trof. Onmid dellijk werd hij met den auto van den inmiddels ontboden geneesheer, Dr. Mun tendam van Hollandscheveld, naar het ziekenhuis „Bethesda" te Hoogeveen ver voerd, alwaar hij Zaterdag is overleden. Het bloed kruipt, waar het niet gaan kan. Gistermiddag stond een os bij de veelading van het station D. P. te Rotter dam. Op een gegeven oogenblik brak het dier los en het ging er vandoor. Het ge lukte niet den hollenden os te pakken te krijgen. Het dier rende den Molenwater weg op, de Schiekade over, het Hofplein langs en via den Pompenburgsingel en den Goudschesingel naar den Gondsche- \Veg, achtervolgd door een steeds aan groeiende menigte. Tenslotte is de os in een slagerij binengeloopen, waar hij klem is geraakt. Zonder schade te hebben ver oorzaakt is het dier weer gepakt en naar het station D. P. teruggebracht. Munten gevonden. Bij het afgraven van een perceel weiland even buiten Die ver (Drenthe) zijn. naar aan het Nbld. v. h. Noorden wordt gemeld, door den land bouwer Seinen tien oude munten gevon den. Ze waren goed verborgen in een stee- nen potje, dat van hoven door een dikke kei gesloten was. De munten waren blijk baar in een, zak je verpakt geweest. 6 van deze muntstukken wareh vatt zilver en 4 van goud. De münten zijn eenigen tijd na 1616 in den grond gestopt. Op het ter rein waar de munten gevonden zijn, heeft men reeds vaker teekenen ontdekt, die er op wijzen, dat daar vroeger vermoedelijk een huis had gestaan. In den trein overleden. In den trein tusschen Rotterdam en Den Haag ia Zon dagochtend ongesteld geworden en over leden de heer M. R., gepensionneerd halte chef bij de Net. Spoorwegen te Eindhoven. Het lijk is naar het zieke.ihuis overge bracht. Italiaansch schip vermist. Van het Italiaansche stoomschip „Messivano", met 6500 ton erts op weg van Aquitas naar Rotterdam, is sedert het 18 November Gi braltar passeerde, niets meer vernomen. Men maakt zich ernstig ongerust over het lot van het schip en bemanning. Hoewel het aannemelijk is, dat het schip over tijd is, moet het toch uitgesloten worden ge acht, dat het niet door middel van een radiogram kehnis zou hebben gegeven, waar het zich ophoudt indien, het nog va rende is. De bemanning van de „Messivano" telt 30 a 35 koppen. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Melkvervalsching op groote schaal. Gisteren was voor het Kantonge recht gedagvaard de veehouder en melkhandelaar A. M. W., te Noordwij- kerhout, ter zake dat hij op 20 Sept. van dit jaar aan de melkinrichting „De Landbouw" alhier een aantal bussen volle melk bad doen afleveren, waarvan bij onderzoek door den Keu ringsdienst van Waren op elke bus van 40 L. 12.5 liter afgeroomde melk was gedaan. Blijkens bet rapport van den directeur van den Keuringsdienst zou verdachte op deze wijze met de af faire per week f 1.80 extra hebben verdiend. Een deel van deze melk was van verdachte's koeien zelf, een ander deel van de stallen van Gebrs. Van Tilburg en L. van Tilburg te Rijns burg, waarvoor verdachte de melk ook na^r de melkinrichting „De Land bouw vervoerd. Hij haalde deze melk per auto en nam ze mee naar eigen erf om ze vervolgens na dezen omweg aan de plaats van bestemming naar Leiden te vervoeren. Verdachte was zelf niet verschenen. Als zijn gemachtigde trad op mr. Donders alhier. Er werden in deze zaak een groot aantal getuigen gehoord, Allereerst werden als getuigen des kundigen gehoord dr. J. J. van Eek, directeur van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden en mej. H. Snethlage, scheikundige bij dezen dienst, die het schriftelijk ingediend rapport onder eede bevestigden. Zij hadden ieder bij het onderzoek een afzonderlijke methode toegepast, doch waren tot bet zelfde resultaat geko men. De keurmeester, W. T. v. d. Broek, die de monsters had genomen en later met nog een collega ook de versch ge molken monsters zoowel bij de koeien van verdachte als bij die van de vee houders te Rijnsburg, deed daarover mededeelingen. Deze monsters bevat ten een voor volle melk normaal vet gehalte. P. van S., knecht bij verdachte, die de melk naar de fabriek vervoerde, werd voor zijn verhoor door den kan tonrechter ernstig op de beteekenis van den eed gewezen en in zijn eigen belang aangeraden de waarheid te zeggen. Hij erkende dat hij gewoon was eerst de melk van Rijnsburg te halen en daarmede weer naar het erf van zijn patroon te rijden en daar de melk van eigen koeien er bij op den wagen te plaatsen. Hij erkende dat hij daardoor een omweg maakte, maar met een volgeladen auto was het daar vanwe ge den slechten weg moeilijk to ko men. Deze verklaring Jclopte niet met vroeger gedane verklaringen, n.l. dat tie koeien van verdachte later werden gemolken. Wat de zaak zelf betreft nam getui ge de schuld geheel voor zich. Ver dachte had van de vervalsching niets geweten. Hij had dien dag een ongeluk met de melk gehad. Er waren vijf bussen omgevallen en nu had hij om dezelfde hoeveelheid melk te kunnen afleveren de des morgens van de fabriek gehaal de ondermelk er doorheen gemengd. De Kantonrechter nam deze ver klaring niet voor echte munt aan. „Gij staat hier te liegen", zeide hij. Nog maals waarschuwde de Kantonrechter hem voor de gevolgen van meineed en voorspelde hem, dat hij er nog niet mee klaar zou zijn. Getuige bleef ech ter bij zijn verklaring. C. A. v. d. Helm en A. T. Broekhof, knechts bij broers van verdachte, wier melk ook mee ging naar de fabriek konden weinig verklaringen doen. De directeur van de melkinrichting J. Veltman had reeds lang vermoe dens op vervalsching gehad. Het vet gehalte schommelde dagelijks op een wijze dat daarvan geen natuurlijke verklaring kon worden gegeven. Ook was hij er op attent gemaakt dat het personeel door den melkbezorger al eens een fooi was aangeboden en dat deze niet wilde dat het personeel zelf de bussen van de auto nam. De ambtenaar van het O.M. mr. van der Eist was er voor zichzelf innig van overtuigd dat de fraude reeds langen tijd is gepleegd en waar hierbij groote geldelijke belangen zijn betrok ken geweest, achtte hij een geldboete niet voldoende. Hij eischt daarom zes weken principale hechtenis. De gemachtigde mr. Donders hield een Uitvoerig pleidooi waarbij hij bij wijze van inleiding uiteenzette hoe de hier toegepaste verordeningen ont staan om deze overtreding daarna te toetsen aan art. 47 van het Wetboek van Strafrecht en aan de jurispruden tie van den Hoogen Raad en aan de hand daarvan te concludeeren, dat al leen en uitsluitend de materieel© da der in casu van S., voor het feit aan sprakelijk kan worden gesteld, zoodat pleiter vrijspraak voor verdachte vroeg Mocht de Kantonrechter daarover anders denken, dan wees hij er op hoe verschillende voor zijn cliënt ongun stige tendenzen in deze zaak zijn ge bracht, waarmede bij de beoordeeling der feiten rekening moet worden ge houden. De ambtenaar repliceerde nog kort, waarin hij zijn requisitoir handhaafde en verdachte een groote knoeier noem de, waarop gemachtigde een scherpe dupliek leverde. Nadat de Kantonrechter enkele ge tuigen nog inlichtingen had gevraagd, werd de uitspraak bepaald over twee weken. UIT ONZE INDIEN. TEUNGKOE AM1N IN EEN HINDERLAAG. Nadat de oudste twee zoons van Teungkoe Amin, die sedert 1908 ge zocht'wordt als geestelijk verzetslei der in het Tapatoeanscke, zich in Au gustus meldden, en in October zijn schoonzoon door den zelfbestuurder van Lho Pawob Zuid werd gearres teerd, liep Teungkoe Amin op 7 No vember, naar ons kort reeds geseind is, in een door luitenant Polak uitge zette hinderlaag, doch hij ontkwam, zwaar gewond. Den volgenden dag meldde zijn vrouw zich met haar gezin bij den fgd. controleur van Tapatoean, mede deelend, dat Teungkoe Amin aan zijn wonden was overleden. Zijn lijk werd gevonden en herkend. De buit bestond uit blanke wapens. Er werden geen verliezen geleden. De DeliCrt. teekeilde hierbij het volgende aan: Het bovenstaande Aneta-bericht vermeldt een zeer belangrijk succes aan onze zijde, belangrijk om den in vloed, dien Teungkoe Amin op de At- jehsche bevolking had en om de moei lijkheid om hem te vangen oi in hin derlaag te lokken. Deze man behoorde eigenlijk niet tot de categorie verzetslieden, maar hij heeft steeds geweigerd, zich bij het bestuur te melden. Tot aanvallen ging hij nimmer over maar wel was zijn invloed van dien aard, dat de Atjehsche bevolking zich licht verleiden liet hem te volgen en 'zich tegen het Bestur te keeren. De Atjehers kenden hem een boven natuurlijke macht toe, vooral daar Amin geruimen tijd een ascetisch le ven leidde op een berg en steeds wei gerde zich ergens in een kampong te vestigen. Hij was in zekeren zin de Atjehsche Robin Hood, de man, die altijd door de wouden zwierf en zich van het Be stuur niets aantrok, en vele vrienden en vereerders had, die door zijn per soon werden opgezweept zich even eens te keeren tegen gezag en orde. Het gerucht ging altijd, dat Teung koe Amin, die men tevergeefs tracht te te arresteeren, gezegd had, dat hij zich nimmer levend zou overgeven. Zijn dochter was getrouwd met een verzetsman, de schoonzoon, waarvan in het telegram sprake is. De fgd. controleur, kapitein Hofste de, had onlangs het succes, de beide oudste zoons van Teungkoe Amin te bewegen, zich te melden. Zij leverden toen de wapens in. De oude woudlooper toonde zich echter onverzoenlijk met het bestuur, week voor geruimen tijd uit en keerde later weer terug. De laatste jaren was men hem her haaldelijk dicht op de hielen, doch dank zij zijn vele vrienden en zijn on geëvenaarde routine als woudlooper, leek het haast onmogelijk hem te van gen. EEN TIJGER IN DE VOORGALERIJ. In den avolid van 3 November, te ongeveer half acht, heeft de heer H. A. Spoor van de Deli-maatschappij 'n ervaring gehad, die hem zeker nog lang in het geheugen zal blijven. Toen de heer Spoor thuiskwam en zijn nieuwe assistenten-woning op Soengei Sikambing, ongeveer 4 K.M. buiten Medan wilde binnen treden, viel het hem op, dat het hek van do voorgalerij naar beneden was gehaald terwijl zijn hond, die in de slaapka mer lag vastgebonden, zich in vreese- lijken angst bijna gesmoord had. Het bleek, dat enkele minuten voor de komst van den heer Spoor zich een groote tijger op de voorgalerij had be vonden. De tijger sprong plotseling met een bons op de voorgalerij van de nieuwe woning en keek loerend rond. Het was een groot beest en het scheen niet voor een klein geruchtje vervaard. De boy, die zich achter bevond, hoorde 't gedruisch en begaf zich er heen. Tot zijn schrik en verbijstering zag hij er den tijger, die zelf echter ook in de war geraakte, tegen het hek sprong dit gedeeltelijk meesleepte en in het struikgewas verdween. Het mag zeker wel iets bijzonders genoemd worden, dat zoo in de nabij heid van Medan, op 4 K.M. afstand, nog een tijger zich als huisbezoeker aanmeldt, schrijft de Deli Crt, vooral daar het assistentenhuis dicht bij den weg staat en er den ganschen dag en den geheelen avond dikwijls auto's langs brommen. Het bloeddorstige dier schijnt zich de aanwezigheid van het moderne verkeer echter niet aan te trekken. Nadat het heest verdwenen was, heeft de heer Spoor de voetindrukken van den tijger nauwkeurig onderzocht Het waren de typische sporen van een groot exemplaar. De hond toonde zich ontzettend be angst en zenuwachtig, nog geruimen tijd, nadat de tijger verdwenen was. CHINEEZEN. Bij een gevecht tusschen Chineezen te Palembang werden er drie zwaar en tien licht gewond. De politie pa trouilleert doorloopend. De oorzaak van de vechtpartijen is nog niet vast gesteld. AARDSCHOK OP FLORES. Te Ende op Flores is bij de Keopiek een vrij zware aardschok gevoeld. Er zijn geen menschenlevens te betreuren, maar wel werden woningen vernield. Tengevolge van de aardschokken aan den voet van den Keo brokkelde de kraterwand af, wat een steenenre- gen deed ontstaan op de nabij liggen de kampongs. Deze. de kampongs Djo- walo en Sagelanga, werden daarop door de bevolking verlaten. Het Wes telijk gedeelte van de Keópiek toont overlangsche scheuren. Ongelukken zijn niet voorgekomen en later begon de bevolking naar de kampongs terug te keeren. De assistent-resident is er been vertrokken voor het instellen van een nader onderzoek. EEN AUTO VAN DE STAATSSPOOR BEROOFD. Het hoofdbureau van de staatsspoor heeft telegrafisch bericht ontvangen, dat uit een auto van de S.S., die van Lahat naar Pageralam reed, f 13.000 geroofd is. De auto moet door ge wa penden zijn aangerand. De leege geld kist werd later gevonden. Inlanders en de chauffeur zijn met andere per sonen, die ook verdacht worden, ge arresteerd. DE MINAHASSA. Het legerbestuur heeft een rond schrijven verzonden, waarin er op wordt aangedrongen, den Menadonee- schen militairen op 10 Jan. vrijaf te geven, teneinde in de gelegenheid te zijn, op dien dag feestelijk te herden ken, dat het 250 jaar geleden is, dat de Minahassa onder Nederlandsch be stuur kwam. „BESCHERMING" VAN ORANG OETANS. Naar men weet, heeft het gouverne ment bepalingen in het leven geroe pen, waarbij het verboden is orang oetans te vangen en uit te voeren, zon der speciale vergunning, waarmede beoogd wordt de mawas tegen uitster ven te behoeden. Het gevolg hiervan is, dat, naar men heeft kunnen lezen, den laatsten tijd steeds inlanders worden aangehouden, die, onwetend van de bepalingen maar iedereen wordt verondersteld de wet te kennen toch orang oetans vangen en wegvoeren, in welk geval zij beboet worden en de dieren in be slag worden genomen, ten einde Ja, wat ten einde? vraagt de Suma tra Post. Ten einde, zou men aan de hand van de voorschriften tegen uitroeiing zeggen, weer in vrijheid gesteld te worden. Dit zou althans logisch zijn. De orang oetans worden naar den veearts opgezonden, die de dieren af maakt! Het blad vraagt zich af, waartoe dan die beschermende bepalingen dienen, welke op deze wijze funester gevolgen voor de orang oetans met zich bren gen, dan v/anneer deze, zooals vroe ger, vrijelijk worden vervoerd en meest al naar dierentuinen in Europa wer den opgezonden. KASTEKORT BIJ DE WATERLEIDING TE BANDOENG. De gemeenteraad van Bandoeng heeft behandeld de kwestie van het kastekort bij de waterleiding, ontstaan door de fraude van den commies M. Het tekort bedraagt ruim f 2600. De betrokken directeur, de heer Van Ga len Last, is als rekenplichtig met het volle' bedrag belast, doch de raad nam verzachtende omstandigheden aan, waarna de geheele som, op 1000 gul den na, hein werd kwijtgescholden. De controleur van de gemeentefi- nanciën, de heer S. werd gestraft met een ontevredenheidsbetuiging, of schoon er, naar de meehing van den raad, ook hier sprake was van vele redenen, die als verontschuldiging kunnen gelden. De eerste boekhouder bij de waterleiding, de heer S., kreeg een bijzondere ontevredenheidsbetui ging. BESTRALING VAN LEPRA-LIJDERS De Indische bladen melden, dat in de leprozen-inrichting van het Leger des Heils te Pelantoengan, op 500 M. hoogte in de bergen boven Semarang, een proef zal worden genomen met radiologische behandeling van me- laatschen. Dr. Denis Mulder, directeur van het Medisch Radiologisch Instituut te Bandoeng heeft bij een patiënt na drie jaar met „lichtbehandeling" uitste kende resultaten gehad. Zijn patiënt is klinisch en bacteriologisch genezen verklaard. Aan de leprozeninrichting te Pelan toengan zullen vier nieuwe zalen met dertig sterke lampen gebouwd wor den. De heer K. A. R. Bosscha, die van het resultaat van dr. Denis Mulder kennis had gekregen, heeft zich uit menschlievendheid bereid ver klaard, de kosten van de proef met de nieuwe behandeling te bestrijden. Dr. Mulder zal belangeloos geregeld toe zicht houden op het werk en heeft ook tegenover het Leger des Heils de medische verantwoordelijkheid op zich genomen. Te Pelantoengan worden op het oogenblik 55 Europeesche en 130 Indi sche melaatschen verpleegd. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-L1JN. NIEUW AMSTERDAM, N. York naar Rotterdam, 2 W. v. Land's End. NARENTA, Vancr. n. Rott., 1 W. van Niton. PARANA, Voncr. n. Rott., 2 W. van Niton. BURGERDIJK, Rott. n. Newport News T Z. v. Valentia, EDAM, Rott. n. N, Orleans, p. 2 Ouess. LOCHGOIL, 2 v. Rott. n. Vancr. GROOTENDIJK, Vancr. n. Rott., 2 600 mijl van Lizard. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN, uitr., 2 v. Süez. RANDFONTEIN, thuisr., 2 te Antw. VECHTDIJK, thuisr., 3 te Antw. GIEKERK, uitr., 2 v. Kaapstad. RIJPERKERK, thuisr., 2 v. Kaapstad. SUMATRA, uitr., 1 v. E. London. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJ8TROOM, thuisr., 3 te Amst. TEXEL, uitr., 2 v. Bordeaux. DRECHTSTROOM, thuisr., 2 v. Bu- rutu. GROTIUS, thuisr., 2 te Lagos. AURORA, thuisr., 2 te Freetown. ALBIREO, thuisr., 2 v. Duala. DR/EGHTERLAND, uitr., 30 v. Duala. KILSTROOM, uitr., 30 te Dakar. SCHELDESTROOM, thuisr., 2 van Havre. TAB AN AN, 2 v. Hamburg te Amst. VLIELAND, thuisr., 30 v. Freetown. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL MICHIELS, 3 v. Rott. to Batavia. GENERAAL VAN ZWIETEN, Rott. n. Batavia, p. 2 Finisterre. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND, 3 v. Amst. te Hamb. GELRIA, uitr., 1 v. Santos. ORANIA, thuisr., 2 v. Las Palmas. ZAANLAND, thuisr., 30 v. Teneriffe. ZEEL ANDIA, uitr., 2 v. Oporto. WATERLAND, thuisr., 1 v. Monte video. MONTFERLAND, 1 v. Amsterdam n. Buenos Ayres, 3 teruggekeerd. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK, uitr., p. 3 Sagras. MEDAN, uitr., p. 2 Gibraltar. KEtRTOSONO, thuisr., 2 v. Perim. INSULINDE, uitr., p. 2 Perim. MEtRAUKE, thuisr., 2 v. Belawan. DJAMBI, thuisr., 3 v. Marseille. INDRAPOERA, 2 v. Rott. te Batavia. TERNATE, uitr., p. 2 Pt. de Galle. PALEMBANG, 2 v. Bremen n. Rott. KOTA INTEN, thuisr., p. 3 Pantellaria PATRIA, thuisr., 3 v. Tanger. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KRAKATAU, thuisr., 1 v. Colombo. RIOUW, uitr., 3 te Antw. BORNEO, thuisr., 1 v. Belawan. BALI, thuisr., 1 v. Marseille. J. P. COEN, uitr., 1 v. Genua. MAPIA, thuisr., 2 te Londen. PRINSES JULIANA, thuisr., 3 van Sabang. RADJA, thuisr., 2 v. Batavia. SINGKEP, uitr., 2 v. Suez. JOHAN DE WITT, thuisr., 2 v. Port Said. RONDO, thuisr., 1 v. Marseille.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6