VAN EEN AUTOBUS, SINTER KLAAS EN NOG WAT. Een verhaal van onzin. Waar is dat goed voor? De man die deze woorden tot mij sprak, keek me aan met een uitdruk king op het gelaat, die te denken gaf, een uitdrukking die het midden hield tusschen een donderwolk en een bui hagel. Wij zaten tegenover elkaar in een autobus, die haar hobbelende weg vindt tusschen Haarlem en Leiden, en behalve het reageeren op de schokken die aan dit soort vehikels eigen zijn, had ik absoluut niets te doen. Eerst had ik met een opzoekende ijver al mijn zakken nagespeurd in de vrij overbodige hoop iets te vinden dat mij de reis zou kunnen korten, maar ik kwam slechts tdt deze eene ont dekking, dat een van de zakjes van mijn vest was verhuisd van den rech ter naar den linkerkant, welk ver schijnsel ik direct wist toe te schrij ven aan het feit, dat het pak onlangs gekeerd was. Tóen waagde ik het tegen mijn vis- 2i-vis op te merken, dat er in den laat- sten tijd bar veel regen viel, wat ove rigens een onloochenbaar feit was en door ieder, die eenigszins met het na tuurgebeuren meeleefde te constatee- ren was. Ik maakte deze opmerking dan ook niet zoozeer om den man voor mijn overtuiging te winnen ,als wel cm elk meeningsverschil tusschen hem en mij ten eenenmale onmogelijk te maken, daarbij bovendien nog in 't oog vattende dat het buiten mij plaat sen van deze waarheid een gunstige inwerking zou kunnen hebben op des mans gedachtengang in verband met een straal water, die van mijn hoed zijn weg gevonden had naar des mans schoenen en ongetwijfeld tusschen de voters door een geopenden toegang had gevonden. De man vergewiste zich dat mijn woorden tot niemand anders gericht konden zijn dan tot liemzjif tot welke overtuiging hij wel zeer spoedig moest geraken, omdat het r eheele reisgezel schap slechts uit ons tweeën bestond en toen antwoordde hij, tegen het raampje dat geheel beslagen was, kij kende: Ja, 't is erg. Nu is erg een ander woord voor bar en tot mijn genoegen mocht ik alzoo constateeren, dat hij het geheel met mij eens was. maar tevens meende ik uit zijn korte redevoering te mogen eoncludeeren, dat hij veel voor herha lingen voelde en omdat ik hem gun stig voor mij wilde stemmen (zie bo ven) dacht het mij goed in den over- treffenden trap verder te gaan en daarom zei ik: Ja, 't is heel erg. Blijkbaar echter was in mijn rede neering, alvorens ons gesprek voort te zetten, een fout geslopen, want de man meende niet hooger te mogen gaan <}an de superlatief en na mij nog even aangezien te hebben, bewaarde hij een volkomen stilzwijgen en ver schafte mij daarmee de zekerheid dat ik naar een andere berigheid moest omzien, in welke omstandig heid ik mij gereedelijk schikte. Ik concentreerde thans al mijn aandacht op een nikkelen knop terzij de van mijn zitplaats, waarvan ik spoedig tot de overtuiging kwam dat hij diende om het raam te openen. Om mij echter zekerheid te verschaffen draaide ik er aan en toen was het, dat een koude luchtstroom binnenkwam en een vlaag regen spetterde op des mans haarloos hoofd, waarvan het deksel ter afdruiping was weggeno men. Toen was het ook dat de man de woorden sprak: ;Waar is dat goed voor? Ik moest deze vraag eerbiedigen, maar hoewel ze zeer positief was ge steld wist ik niet wat ik antwoorden moest en omdat ik door het raam oogenblikkelijk te sluiten gedemon streerd had dat het nergens goed voor was, mompelde ik een niet bijzonder goed geformuleerd excuus, als eeni- ge verontschuldiging aanvoerende dat het per ongeluk ging. Thans was ik geheel der stierlijke verveling ten prooi. Ik had nog slechts het rijk mijner overigens niet zeer diepe gedachten ter beschikking. Al de dingen waaraan ik in de eerste da gen verplicht zou zijn te denken, schraapte ik bij elkaar en daarbij schoot mij plotseling te binnen dat ik aan Charlientje beloofd had eens te 'denken aan een verlanglijstje voor Sinterklaas. Die lieve Charlientje. Met een ge heimzinnig gezicht had ze me gezegd dat ze zelf iets voor me maken zou, maar ik mocht ook nog een verlang lijstje maken voor iets anders. Moest ik deze vorstelijke vrijgevigheid niet op prijs weten te stellen. Nog even probeerde ik den man tegenover mij in gedachten den bis- schoppelijken mut3 op te zetten en zijn degelijke dikte te omhullen met den bisschoppelijken mantel, maar al spoedig moest ik bekennen dat hij geen waardige reproductie zou zijn van den goedheiligen man en zoo keerden mijn gedachten terug naar Charlientje en verlanglijstje. Om mijn gedachten voor verder afdwalen te be hoeden nam ik een potlood en een oude envelop om de verlangens in het manuscript vast te leggen. Het pot lood gebruikte ik voorloopig om er op te kauwen en een poosje later ge bruikte ik het heelemaal niet meer omdat een poging om „vulpen" neer te zetten grondig mislukte, daar de schokken van een autobus zich aan alles meedeelen, zelfs aan de paraplu van mijn vriendelijke overbuurman, die op een gegeven moment kletterend op mijn voeten rolde (de parapluie na tuurlijk), terwijl een van de baleinen mij in de sok prikte. En hiermede was het contact +us- schen den man en mij plotseling tot stand gekomen. Hij xcuseerde cle paraplu, zei dat het kwam van de schokken, wees er o*\ dat autobussen altijd schokken, dat dat het vervelen de is van autobussen, dat hij daarom nooit met autobussen reisde of het moest noodig zijn, dat het nu noodig was omdat hij spoedig in Hillegom wilde zijn, dat hij in Hillegom moest zijn om orders te plaatsen in verband met Sint-Nicolaas. Thans was het contact volkomen. Charlientje en haar verlanglijstje re zen me plotseling weer levendig voor den geest. Hoewel uit een zeer ver schillend punt ontmoeten de lijnen van onze gedachten elkaar in het centrale punt: Sinterklaas. Of het onbescheiden was als ik vroeg welk artikel hij verkocht. O neen, dat hij reisde in suikergoed. O! Ik besefte dat de lijnen die elkaar ontmoet hadden niet .samen voort gingen maar éénvoudig elkaar kruis ten. Wij zagen elkaar aan. Hij veegde 't raampje schoon. Ik ook. Er moest een voorwerp van buiten komen om bet contact aan te houden. 't Is bar weertje. Noul Ons gesprek was ten einde en geen vallende paraplu zou meer kunnen helpen als zelfs Sinterklaas faalde. De regen kletterde tegen de ruiten en het werd langzaam donker. Een onbehaaglijke schemering kwam bin nen kruipen. Stom zaten we nu tegen over elkaar. De man dacht aan zijn suikergoed en hij zegende Sinterklaas, dat hij hem tenminste eens in 't jaar een goede verdienste verschafte. Ik dacht aan Charlientje en zegende Sinterklaas omdat hij haar gelegen heid gaf haar liefde te uiten in knusse cadeautjes van wol en echte uit de winkel. Zoo zegenen wij allen Sinterklaas, maar we doen het langs een omweg. D. VANDERES. RADIO-NIEUWS. WAT OMROEPEN KOST. Blijkens het jaarverslag over 1927 van de gezamenlijke Duitsche om- roepmaatschappijen sluit de balans op 22.2 millioen mark. Aan zuiver bedrijfskosten werd ruim 4.2 millioen mark betaald; aan loonen, huren, verlichting en dergelijke alge- meene onkosten 5.3 millioen; aan de auteursrechten 5.2 millioen en aan programma-onkosten 7.6 millioen. Van de luisterbelasting werd door het Rijk een bedag van R.M. 23.8 mil lioen aan de omroep-maatschappijen afgestaan, zoodat er een overschot is van 1.4 millioen. Het is te verwachten, dat de exploi tatierekening over 1928 nog grootere bedragen zal vermelden. In het afgeloopen jaar toch zijn er tallooze zenders, studio's, e.d. bijge komen. Bovendien is gedurende de laatste maanden het aantal zenduren zeer toegenomen. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 2 DECEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. Heflig Avond maal en Dankzegging. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Glas. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: V.m. 930 en nam. 6 uur de beer Scherpenzeel, uit Bunnik. Gebouw „Salvatori": Voorm. 9.30 uur en nam. 6 uur de heer W. G. de Jonge. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. de Smit. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezen. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds Mulder (Jeugddienst). Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer Aangeenbrug van Sassen- heim. Donderdagavond 7 uur Ds. van der Mo len van Lisse. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur. Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer J. Roodenburg. hulp-pred te Katwijk en nam. 6.3U uur Ds. H. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm.. 10 en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Nam. 6.30 uur Ds. M. C van YVijhe. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jor.g. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. G.30 uur Ds. W. J. Keiler. NCORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. F. A. van der Heyden, van Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. J. Eringa van Woerden. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Groene Kerkje) Ds. Jansen Schoonhoven en nam. 7 uur (Irene) Gebedsure, Ds. G. Henne- mann, Ds. Rauws en Ds. Jansen Schoon hoven. Woensdagavond 7.30 uur Bijbellezing in hét lokaal v. Chr. Belangen, H. Morsch. Geref. Kerk: Voorin. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Eringa. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. M. C. van Wijhe van Nieuvvveen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur de freer R. J. v. d. Meulen, hulpprediker te IJmuiden. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Dr. Ferguson van 's-Gravenhage en nam. 5.30 uur Ds. Veldhoen van Voorburg. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. van Dorp van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. C. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Lijsem Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. D. Nauta. Voorber. H. Avondmaal. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur de heer H. W. Walvaart, cand. te Amsterdam en nam. 6.30 uur Ds. J. R. Wolfensberger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. Beste Jongens en Meisjesl 't Is bijna 5 December. Dus zal ik, voor ik deze babbelhoek ga beginnen, al mijn nichtjes en neefjes maar een heel gezell'g St. Nicolaasfeest wenschen. Later hoor ik zeker alles van de verrassingen, ie 't niet? En nu de briefjes. „Juniora". 't Is bij jullie toch zeker ook wel druk in de winkels met Sint Ni- colaas? Je kunt het hier al goed merken dat het gauw 5 December is. Dus jij hadt alweer een mooi boek. 't Is nu echt gezel lig binnenshuis, vind je niet? Zoo, vind je het verhaaltje mooi? Dat doet me plei- zier. „Azalea". Dus jij hebt je verlanglijstje al klaar voor Sint Nicolaas? Ik denk wel, dat de meeste kinderen er mee klaar zijn. Als 't feest voorbij is, vertel je mij maar eens waar je mee verrast bent. „Piet Hein." Ja, 't is heel erg geweest met den storm. Zoo, zijn bij jullie de ramen stuk gewaaid? Hoe is 't met de koe? Komt die nog wel eens op visite? Daar heb je gelijk in, Piet Hein. Alle kinderen krijgen niet evenveel met Sint Nicolaas. Maar men behoeft ook niet veel te krijgen om gelukkig en tevreden te zijn. „Seringentak en Pioenroos." Het is nu maar het beste om de gezelligheid in huis te zoeken. En December is met al die feestdagen wel een prettige maand, vin den jullie niet? Zijn jullie nog verrassin gen wachtend met Sint Nicolaas? „Doornroosje". Dan moeten zeker al je handwerkjes op school blijven tot je er af gaat? Wat zal het bij jullie aardig ge weest zijn met die winkelweek. Hadden jullie ook nog een prijs? 'k Zou wel zeg gen: feliciteer Gijsje van mij, maar dat begrijpt hij toch niet. Was het leuk met zijn verjaardag? „Poliantha". Dat is veel, 500 knik kers. Heeft hij die allemaal gewonnen of gekocht? JaL als die kleintjes boeken te pakken kunnen krijgen, dan scheuren ze ze maar het liefst stuk. Gezellig is dat, hè, als de winkels zulke mooie etalages heb ben. „Hartedief". Ben je nog winkels we zen kijken Woensdagmiddag? Ja zeker, want het was goed weer. Vond je de win kels mooi? Dat was grappig, hè, dat zwarte Piet snoepte, en toen een draai om zijn ooren kreeg. Hij had het best verdiend, vind je ook niet? Dus als Sint Nicolaas dit keer geweest is, vertel je het mij maar even. Prettig, dat jullie nu een orgel hebben, hè „Moeders Meisje". Is de hoofdpijn en de duizeligheid weer over? Heb je daar wel eens meer last van? Ja, 't is heel guur geweest, maar nu gelukkig wat be ter. Wat is dat voor een Kerstavond? I« dat voor Zondagsschool of voor dagschool? „Gustaaf Adolf". Dus vaders verjaar dag was gezellig? Dat dacht ik wel. Leuk, dat er zooveel visite kwam, hè? 't Is een mooi cadeau, wat jullie gegeven hebben. Zoo. heb je vader weer flink geholpen met de reclame? Verleden jaar ook, weet je wel? 'k Denk niet, dat Sint Nicolaas jou vergeten zal. „Logeetje". 't Was dus een gezellige, drukke dag, toen j oom jarig ^as. "k Be grijp best, dat je toen geen zin hadt om te schrijven, 'k Zal mijn best doen het te onthouden, en als ik je dan weer eens spreek, zal ik het wel zeggen. „Zonneroosje". De avonden zijn nu gezellig lang, vind ik. 'k Denk dat Annie wel eens in de war raakt met al haar poppenkinderen. Als Sint Nicolaas voor bij is, vertel je er mij maar alles van. Blijft Opoe een poosje bij jullie? Vind je het niet aardig om konijntjes te hebben? „Alpenroos en Gentiaan". 't Zal wel een mooi gezicht zijn geweest, die woeste zee. 'k Had best met jullie mee gewild. Dat lijkt niet erg vertrouwd, hè, om een beer op visite te krijgen. Hebben jullie verleden week apart geschreven? Zijn dan de beide briefjes wel in de enveloppe ge komen. want ik heb er heusch maar één gevonden. „Woudlelie". Prettig hoor, dat ik van jou ook weer een briefje heb. Wat heb je een mooie cadeautjes gekregen, hè? Je was er zeker wel erg blij mee. Aardig van M. M. en H. dat ze om je gedacht hebben. Charlie moet maar denken dat het nu geen wandelweer is. Als in 't voor jaar het mooie weer komt, kan hij nog genoeg met het vrouwtje wandelen. Wat zeg jij ervan? „Anemoon". Vind jij het dan zoo las tig om een begin te vinden'? Je schrijft toch heusch aardige briefjes. Daar bof je bij, dat je nu alweer naar een film mag, juffertje. Als je er geweest bent, vertel je mij maar eens, of het mooi was. Welk boek was je aan het lezen? „Sneeuwklokje". Dit verhaaltje is veel korter dan het vorige. Dus als het uit is, vertel je mij maar, of je het mooi vond. Waar heeft je zusje Sint Nicolaas gezien? Ja, er zijn heel wat ongelukken gebeurd. Gelukkig maar, dat de wind nu minder is. „Boschviooltje". Ja, 't kan wat gezel lig zijn op zoo'n bruiloft. Heb jij nog aar dige stukjes voorgedragen? 'k Denk dat je de andere dag wel erg slaperig zal zijn geweest, is 't niet? Prettig, dat jullie het zoo naar je zin hebben op het kinder koor. 'k Begrijp best, dat de directeur dat aardig van jullie vond. Wat was hij gauw beter, hè? Klaproosje". Je hadt gelijk, hoor. Als het zoo erg waait, is 't niet prettig op de fiets. Waar had je het zoo druk mee? Met Sint Nicolaas verrassingen? Best, als het feest voorbij is, vertel je er mij maar alles van. „Huismoedertje". Het is heel erg met den storm. Je kunt niet tellen hoeveel on gelukken er al door gebeurd zijn. Geluk kig is het nu wat minder met de wind. Heb je het nog druk voor Sint Nicolaas? Maak je er nog handwerkjes voor? „Iris". Zeg Iris, wat zag jij er leuk uit op dat plaatje. En wat droeg je broer tje een hoogen hoed. Je hebt toch netjes geschreven, hoor. 't Was nu veel duidelij ker dan een potlood-briefje. Gezellig, dat je zuster over is. Bijlft ze lang? Ga je nu weer naar school? 't Is wel leuk, om veel vriendinnetjes te hebben, vind je niet? „Admiraal". 's Winters is bet binnen veel gezelliger dan buiten, hoor, dat ben ik met je eens. Wat waren dat voor an sichten? Overal vandaan of alleen uit Katwijk? Ja, 't is echt prettig om ansich ten te bekijken. De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Laat de kinderen tot Mij komen. Onderdeelen: Toren, Man, Klok, Tijd, Trom, El, Toe, Dien. 2. Een fabeldichter. 3. Zijns gelijke. L Treurspel. 5. IJs. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 27 letters, die tezamen de eerste regel van een welbe kend versje vormen. Vijf 4 21 11 26 6 22 5 19 vieren we den verjaardag van Sint Nicolaas. Dien avond is er voor den 1 7 19 20 25 8 9 geen plaats. Allemaal zetten we onze 10 11 12 17 5 27 klaar. Een 12 18 24 2 voor het paard mag niet vergeten worden. 6 23 3 16 26 19 vertelt aan den Sint of we niet ondeugend waren. We hebben graag een 15 7 8 2 pop. 13 is een banketletter. 2. Ingezonder door Doornroosje: Toen ik jong was en schoon, Droeg ik een blauwe kroon, Toen ik oud was en stijf, Sloeg men mij op het lijf. Toen ik genoeg was geslagen. Werd ik door rijken en armen gedragen. 3. Hoeveel wegen gaan er naar de kerk? 4. Ge vindt mij aan kabinet, aan deur en kast en kist; Ontneem mij 't hoofd, dan wordt zeer veel door mij beslist. 5. Ingezonden door Anemoon: Verborgen plaatsnamen. Het spijt mij; ik heb er niet aan ge dacht. Ik bedank er voor, om elk oogenblik open te doen. Oom gaat vandaag naar de nieuwe markt. Anecdote, ingez. door Sneeuwklokje: Reiziger: „Maar kellner, hoe kun je mij soep geveri, waarin een vlieg zwemt?" Kellner: „Die vlieg zal u geen kwaad doen, meneer, die is allang dood." Ziezoo, jongalui, nu is ds ksurt san jullia. Veel genoegen met de raadsels! Vele groetsn van ja TANTE FR ANCIEN. HET AFSCHEID VAN DE ZESDE KLASSE. door TANTE FRANCIEN. „Maar meisjes," zei ze, „maar meisjes, hebben jullie er zooveel drukte van ge maakt?" „Wilt u alstublieft gaan zitten, juf frouw", vroeg Hermien van Dalen. „Ja hoor," lachte de juffrouw, „ik zit al. Vanavond hebben jullie het maar voor het zeggen." Nu trad een der meisjes op de juffrouw toen en overhandigde haar een tekst. „De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken", las ze langzaam. Ongemerkt had zich in een hoekje van het lokaal een groepje van een zestal meisjes gevormd. En even later klonk er vanuit dat hoekje: De Heer is mijn Herder, Hij waakt voor mijn ziel, Hij brengt mij op wegen Van goedheid en zegen, Hij schraagt m' als ik wankel, Hij draagt m' als ik viel. En daarna zong een ander groepje: Houdt Gij haar handen beide Met kracht omvat, Geef haar Uw vast geleide Op 't smalle pad, Aleen kan zij niet verder, Geen enk'le schree; Neem, trouwe Zielenherder, Haar altijd mee. Alle meisjes waren onder den Indruk van het gezang gekomen. En ook juffrouw van Duuren streed met haar ontroering. „Meisjes," zei ze, terwijl haar stem licht beefde, „meisjes, ik weet niet, hoe ik jul lie danken zal. Had ik het al niet geweten, dan zou deze avond me verteld hebben van jullie liefde voor mij. Jullie kunt er van verzekerd zijn, dat ik nooit mijn zesde klasse zal vergeten. Vanavond hebben jullie me dat voor goed onmogelijk ge maakt. De tekst, die jullie me gaven, zal ik zóó plaatsen, dat ik hem dikwijls zien kan. En meisjes, jullie hebt mij toegezon gen van den Goeden Herder. Maar zullen jullie het nooit vergeten, dat die Goede Herder ook jullie Leidsman wil zijn? En dat de levensweg, die wij te gaan hebben, alleen veilig is, als wij die bewandelen achter onzen Heiland aan?" Zoo was het ernstige afscheidswoord, dat juffrouw van Duuren tot haar klasse sprak. Nog voor de stilte, die door haar woor den ontstaan was, verbroken werd, klonk er een kort tikje op de deur, die onmid dellijk daarna geopend werd. De vrouw van den concierge stond daar met een blad vol glazen limonade in de handen. „Zie je, lachte juffrouw van Duuren, „ik heb toch ook maar voor een verrassing gezorgd. Ik hoop, dat het jullie welkom zal zijn." „En of!" riep Henny Hansen., Maar toen er even later een schaal met gebakjes werd binnengebracht, steeg de vreugde ten top. Wordt vervolgd Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. PARDO, Vancouver n. R'dam 27 te Portland (O.). NOORDERDIJK, R'dam n. Vancouver, 26 v. Cristobal. RIJNDAM, R'dam n. New-York 29 10 mijl W. v. Bishops. LOCHKATRINE ,Vanc. n. R'dam 26 te Portland (O.). HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIAS, 30 v. R'dam n. Beira. MELISKERK, 30 V. Hamb. te A dam. RIETFONTEIN (thuisr.) 29 te Algoa- baai. KLIPFONTEIN, Hamburg n. A dam, 30 v. Cuxhaven. GRIJPSKERK (thuisr.) p. 30 Gibraltar RIJPERKERK (thuisr.) 29 v. Algoabaal HEEMSKERK (thuisr.) 28 te Kilidini. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HELDER (thuisr.) 29 v. Freetown. ALBIREO (thuisr.) 26 v. Degema. ALKAID (uitr.) p. 29 Madeira. EEMSTROOM (thuisr.) 30 te Secton- dee. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. FLANDRIA (thuisr.) 30 v. Montevideo. GAASTERLAND, 30 v. A'dam te Ham burg. ZEELANDIA (uitr.) 29 v. Cherbourg. WATERLAND (thuisr.) 30 v. B.-Ayres MAASLAND (thuisr.) 2 v. B.-Ayres. EEMLAND (uitr.) 29 v. Leiïoes. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VAN SWIETEN, R'dam n. Batavia p. 30 Ouessant. ROTTERDAMSCHE LLOTD. KOTA INTEN (thuisr.)'30 v. Port Said PALEMBANG, 29 v. Hamb. te Bremen MADIOEN, 30 V. R'dam te Hamburg. IvEDOE, R'dam n. Batavia p. 30 Sagres SCHOUWEN, Batavia n. R'dam 30 te Marseille. PATRIA, Batavia n. R'dam 30 te Mars. GORONTALO. 30 v. Batavia te R'dam TABANAN, 30 v. R'dam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND-. KARIMATA, A'dam n. Batavia 28 te Penang. J P. COEN (uitr.) 30 te Genua. BOTTI (uitr.) p. 30 Gibraltar. BALI (thuisr.) 30 te Marseille. MADIOEN, 30 v. A dam te Hamburg. BORNEO (thuisr.) 28 v. Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7