PU ROL Jhvwe &cfviaXe fiuid Aan het einde der Week Andermaal heeft de storm verschillende landen in ons werelddeel geteisterd. Ook hier te lande heeft hij verwoestingen aan gericht; in 't bijzonder denken wij dan aan het hoog water en de overstroomin gen, alsmede aan de scheepsrampen bij onze kust. Als zoo de elementen woeden, gevoelt de mensch meer dan ooit zijn nietigheid. Dan gaat hij beseffen dat hij met al zijn tech nische overwinningen toch tegenover de elementaire natuurkrachten machteloos staat, omdat achter die natuur staat de Schepper van hemel en aarde. Niet slechts in de natuur, ook op het terrein van het economische leven is er strijd en woeling. Dan denken we met name aan de uitsluiting in de West-Duit- sche metaalindustrie. De toestand wordt in het Ruhrgebied steeds benarder. Het proces over de geldigheid der offi cieel vastgestelde loonregeling is nu in een nieuw stadium gekomen, doordat het Landesarbeitsgericht te Duisburg in hoo- ger beroep uitspraak heeft gedaan in zake den door de organisatie van werkgevers in de ijzer- en staalindustrie ingestelden eisch tot nietigverklaring der arbitrale uitspraak. Zooals men zich zal herinne ren, werden de eischers in eerste instantie in het gelijk gesteld, waarna de organi satie van metaalbewerkers zich tot het Rijksarbeidsgericht wendde, dat de zaak naar het „Landesarbeitsgericht" te Duis burg verwees. Het „Landesarbeitsgericht" heeft thans de in aerste instantie door het Arbeids gerecht te Duisburg gedane uitspraak ver nietigd en de werkgevers in het ongelijk gesteld. De organisatie van werkgevers heeft te gen het arrest van het „Landesarbeitsge richt" onmiddellijk revisie aangeteekend bij het Rijksarbeidsgerecht, dat de aange legenheid derhalve opnieuw zal moeten behandelen. Intusschen blijft de uitsluiting voortdu ren, met al de directe en indirecte gevol gen, onder welke laatste wij ook noemen een beangstigende toeneming der werk loosheid. Stappen we van het economisch naar het politiek terrein, en tegelijk van Duitschland naar België over, dan valt op te merken, dat de crisisgeruchten, die de laatste dagen de ronde deden, ver stomd zijn. Er is omtrent de amnestie kwestie overeenstemming bereikt en het betreffende ontwerp zelfs reeds in eerste lezing door de Kamer aangenomen. Het is nu ook te verwachten, dat Borms bin nenkort in vrijheid zal worden gesteld. De Britsche koning is vrij ernstig on gesteld. De Prins van Wales heeft zijn reis door Afrika opgegeven en zich huis waarts begeven, al zal het nog wel een kleine week duren eer hij te Londen is. In heel Engeland en het rijk volgt men de berichten over 's Konings toestand met groote belangstelling en sympathie. Zelfs des nachts komt een stroom van menschen naar het hek van het Bucking- ham-paleis om het bulletin te lezen. Allerlei corporaties nemen moties van sympathie aan, waarin de hoop op spoe dig herstel wordt uitgesproken. De verhouding tusschen Engeland en de Ver. Staten is een punt, dat nog steeds de aandacht vraagt. Van beide zijden streeft men naar een duurzame steviging van de Engelsch-Ame- rikaansche betrekkingen. Britten, de voorzitter van de commissie voor maritieme aangelegenheden uit het Amerikaansche Huis van Afgevaardigden, heeft in 'n telegram aan Baldwin, den Brit- schen premier, voorgesteld, dat Britsche Lagerhuisleden met leden van zijn com missie na Hoover's installatie als Presi dent (3 Maart) in Canada zullen bijeenko men. Het onderwerp van beraadslaging zou zijn: gelijkheid van macht ter zee tus schen Engeland en de Ver. Staten in alle klassen van oorlogschepen die niet onder de beperkingsovereenkomst van Washing ton vallen. Na het overleg zou deze An gelsaksische „interparlementaire conferen tie" rechtstreeks verslag aan de regeerin gen uitbrengen. Het is de vraag, hoe dit denkbeeld in de beide landen zal ontvangen worden, doch zeker is, dat de totstandkoming van een overeenkomst tusschen de beide groo te zeemogendheden inzake de maritieme bewapening niet anders dan van goeden invloed kan zijn op den gang van zaken Treurige gevolgen van de overstroomingen veroorzaakt door den storm. Een triestig tafereeltje in de Vechtstreek bij Nieuwersluis. Om door de kamer te kunnen loopen zijn overal planken gelegd, terwijl de kachel op een blok hout is geplaatst. in de wereld, al zullen er nog vele andere hinderpalen te overwinnen zijn, eer we van een eenigszins gestabiliseerden vrede kunnen spreken. UIT DE OMGEVING. Gemeenteraad. Gisteravond zou de Raad in openbare vergadering bijeenkomen als voortzetting der vergadering van 1.1. Woensdag. Het publiek, dus ook de pers had echter het twijfelachtig genoegen te mogen wachten tot ruim 9.15 uur, omdat te voren de raad een geheime zitting hield, vermoedelijk in verband met de plannen voor het nieuwe raadhuis. Voorzitter Burgemeester Schokking. Af wezig Dr. Eijkelenboom. Begonnen werd aan de gemeentebegroo- ting. Allereerst de uitgaven. Bij volgno. 145, werd het salaris van £en heer v. d. Schee met ƒ100 verhoogd. Bij volgno. 167 subsidie burgerwacht stelde de heer van Tongeren voor, de Vrijw. Landstorm 50 subsidie te geven. Dit voorstel werd ver worpen met 104 stemmen. Tegen de hee- ren Parlevliet, Meerburg, Lodder, Hueting, v. d. Bent, de Jong, Grimbergen, Ivruyt, Ouwehand en Dubbeldam. Bij de post subsidie burgerwacht wenschte de heer v. d. Bent geacht te hebben tegengestemd. De heer Guyt stelde voor de subsidie aan de Politieschool te Hilversum niet toe te staan. Na verdediging door den voorzitter trok de heer Guyt zijn voorstel in. Bij no. 172 vroeg de heer J. v. Duyn het woon wagenkamp te verplaatsen. Waar het nu is, is het een ergerlijke toestand. Ook on hygiënisch. De toestand is daar onhoud baar voor de bewoners in die omgeving. Weth. Oudehand vraagt den raad een an dere plaats aan te wijzen. Allen zullen naar een andere, betere plaats uitzien, waarna B. en W. zullen voorstellen het te verplaatsen. Bij 173 wijst de heer van Tongeren op het minder gebruik maken van de koste- looze vaccinatie en wil daarom die post verlagen. De heer J. van Duyn meent, dat als de doctoren zooveel minder werk er aan hebben en dus niet het geld verdienen zij het niet zullen aannemen. Bij 194 wijst de heer Grimbergen op het geen staat in de memorie van toelichting betreffende de slechte toestand van de Kwakel en het eventueel verdwijnen van deze brug, zooals B. en W. voornemens Leidsche Penkrassen. Amice, 't Was te voorzien, dat het boek van Prof. Heering, waarvan ik je onlangs ver telde, niet onweersproken zou blijven. Op het meest principe ale punt, waar aan Prof. Heering ook den titel van zijn boek ontleende, dat de Kerk eigenlijk schuldig zou staan aan het voortduren van de oorlogen, heeft hij ernstige critiek ontvangen van Prof. de Louter. Er zal nog wel meer komen uit dien hoek. Ik meen tenminste in sommige uitingen ook in de Geref. Kerkelijke pers reeds te hebben vernomen, dat ook daar van Prof. Hee- ring's boek ernstige studie wordt ge maakt. En dan kan critiek niet uitblijven. Zoo hartstochtelijk als Prof. Heering schrijft, lokt hij vanzelf tegenspraak uit. Op Kerkhistorische gronden werd Prof. Heering vooral ook aangevallen van Roomsche zijde. In de Maasbode van 7 en 9 Augustus gaf een terdege deskundige een geschiedkundige weerlegging van Prof. Heering's standpunt, die niet langs het feit heen redeneert, maar die juist in reconstructie van de feiten tot een to taal omgekeerde conclusie komt. Zoolang op historisch terrein de mee ningen blijkbaar zoo diametraal tegenover elkaar staan, is het voor een leek momen teel maar 't voorzichtigst om zich niet op dat gladde ijs te wagen. Maar er is nog iets andera in deze weer legging aan den dag getreden. Merkwaardig zoo wordt gezegd is het in ieder geval, dat Prof. Heering deze houding van het oorspronkelijk Christen dom eerst na den wereldoorlog heeft ont dekt. Immers volgens de inleiding van zijn 'boek, was het deze oorlog zelf, die hem destijds nog voorstander van bewa pening, het eene na het andere argument uit de handen heeft geslagen. Toen begon voor hem het moeizame „umlernen". Men mag hier vragen: „Is dat nu wetenschap doceeren?" Eerst zich een individueele meening vormen uit de praktijk van den oorlog en daarna trachten, deze meening wetenschappelijk te fundeeren op het Evangelie, dat men tevoren ook kende. Derhalve niet vanuit het oorspronkelijke Christendom of door het Evangelie kwam Prof. Heering tot verwerping van den mo dernen oorlog, maar deze oorlog zelf bracht hem tot zijn opvatting." Nou, Amice, mij dunkt, dat is de prin- cipieele stelling met forsche hand aan pakken. Ik zou zeggen: daarmede staat of valt Prof. Heering. Het is nu inderdaad zoo geworden: Niemand kan Prof. Heering zijn individueele meening ontnemen, maar het standpunt van anderen heeft evenveel recht van bestaan. Daarmede zijn wij dan tevens bij het uitgangspunt terug. Indien het feit van meeningsstrijd niet is op te lossen, zoo lang er geen door allen aanvaarde norm is, is de kiem van den oorlog nog aan wezig. Maar ook op practisch terrein wordt Prof. Heering aangevallen. Zoo door den heer P. C. Labrijn, lid van het Hoofdbe stuur der vereeniging „Volksweerbaar zijn.Spr. is het hiermede lang niet eens. De brug is z.i. zeker gewenscht. Met vaart- verbetering heeft dit niet te maken want als de Kwakel vernieuwd moet worden, kan deze breeder worden gemaakt. De heer Meerburg zegt, dat het gebruik van de brug miniem is en het is een hin der voor de scheepvaart die z.i. steeds ach tergesteld wordt. De heer Parlevliet zegt, dat de loggers er nu niet door kunnen. De heer Huetii.g zegt niet het dringende er van in te zien, dat de brug blijft. Ook de heer van Riessen is het hiermede eens. Weth. Ouwehand zegt, dat het recht van de sterkste hier geen doorslag mag geven. Van de uitspraak van de raadsleden uit Katwijk aan den Rijn zal spr. zijn stem laten afhangen. Zijn de leden uit Katwijk aan den Rijn het unaniem eens dat de brug gewenscht is, dan zal spr. voor stemmen. De heer Grimbergen spreekt nog voor het behoud. Dr. Hueting kan de groote wenschelijkheid niet inzien. Met 13 tegen 1 stem, die van den heer Grimbergen, wordt besloten de brug te laten vervallen. Bij volgno. 196 zegt de heer v. Riessen, de post van geméentetuinman een ge wichtige betrekking te vinden. Spr. zou er een aparte tak van dienst van willen ma ken. De voorzitter zegt dat zulks eerst in de commissievergadering besproken zou moeten worden. Dr. Hueting zegt, dat het wel de bedoeling van den heer v. Ries sen is, dat het salaris -van deti tuinman wordt verhoogd, vandaar deze wijziging. De voorzitter wijst er op, dat in vorige zitting een dergelijk verzoek om verhoo ging van de jaarwedde met algemeene stemmen is afgewezen. Bij 196 zegt de heer Grimbergen met ge noegen gezien te hebben, dat een p st is uitgetrokken voor een nieuwe beschoeiing in het Overrijn. De heer T. van Duyn wijst op het slechte stukje straatweg, vanaf den Achterkerkweg tot Callaoweg. Spr,^ zou vanaf het hek der begraafplaats het wan delpad weer tot rijwielpad willen maken. B. en W. zullen deze zaak onderzoeken. Bij 282 vraagt de heer J. van Duyn om werklieden in gemeentedienst of werk door de gemeente uitbesteed, die bij de ar beidsbemiddeling staan ingeschreven, om de 3 weken te verwisselen. Weth. Ouwe hand zegt, dat als het werk dit toelaat, dit steeds gebeurt en ook nu in de bepalingen staat opgenomen. Bij het desbetreffende artikel wordt gewezen op een besluit, ge nomen door Rijnland, doch dat door Ged. Staten nog goedgekeurd moet worden, heid", wien ik hiervoor ook reeds citeer de. In de eerste plaats door de ontken ning, dat de moderne oorlog barbaarscher zou zijn dan de vroegere oorlogen. Wij zien zoo zegt de heer Labrijn in den oorlog van oudheid en middel eeuwen, met zwaard en lans en knots, met pijl en kruisboog, musket en donderbus, meer gevaar voor het opwekken van dier lijke opwinding en wreedheid dan in den modernen massalen machine-oorlog, met zijn strijd op grooten afstand tegen on zichtbare vijanden en met alleen bij wij ze van uitzondering den strijd van man tegen man. Wij ontkennen, aan de hand van ervaringen van betrouwbare deskun digen en statistieken, dat de chemische oorlog barbaarscher zou zijn dan de moorddadige geschut-oorlog. Wij hebben vertrouwen in de rustige, zakelijke en deskundige uiteenzettingen van vak- menschen op het punt van bescherming der burgerlijke bevolking tegen gas- en luchtaanvallen. Wij betreuren het ver der zeer, dat iemand van prof. Heering's geestelijke standing zich laat verleiden tot een verschrikkings-campagne, waar door de goe-gemeente bij voorbaat wordt gedemoraliseerd en tot paniek gedreven, en het moreel onzer weermacht onder graven. Wij zouden in deze niet gaarne in prof. Heering's schoenen staan en mecnen, dat hij een zware verantwoordelijkheid op zich laadt, als het ooit tot oorlog mocht komen. Een boek als het zijne kan dan de meest funeste gevolgen hebben. Wij meenen, dat in dit deel van het RECLAME. en springende hppen over afsluiting der duinen. Weth. Ouwe hand wijst er op, dat dit voor Katwijk als badplaats van zeer groot belang is en zegt dat hiertegen door verschillende bestuurs college^ reeds is geprotesteerd. Het zal de volle aandacht hebben van B. en W. Bij no. 74 wijst Dr. Hueting er op dat door de nieuwe regeling waardoor in- plaats van 50, thans 65 opcenten op den hoofd, omslag worden gelegd, de op brengst 6000 hooger is, hetgeen aanvan kelijk de bedoeling van den raad niei is geweest. De voorzitter zegt, dat zulks het geval is, doch de meerdere opbrengst is mede verkregen door de hoogere schatting der panden door het rijk. Er zijn er ook velen die thans niets betalen. Spr. adviseert het nu zoo te laten omdat deze post van in komsten op een andere manier moet ge vonden worden. Aldus wordt besloten. De begrooting wordt z.h.st. aangenomen met de volgende cijfers: Gew. ontvangsten en uitgaven ƒ485649.56 De kapitaal- dienst: ontvangsten 177223.—, uitgaven ƒ171604.67, batig saldo ƒ5618.33. Onvoor zien geraamd op 14466.49^. Het bedrag van den hoofd, omslag is als vorig jaar 163.000, het vermenigvuldigingscijfer 2, als in 1928. De voorzitter deelt mede, dat aan de maatschappij „Oneda" te Den Haag de voorwaarde was gesteld 20 pet. der koop som van gekochte gronden aan de Varke- visserstraat te storten, waarvoor 5 pet. rente zou worden betaald. Hiertegen had genoemde maatschappij ernstige bezwa ren. B. en W. stellen voor deze bezwaren de voorwaarden in te trekken. Aldus wordt besloten. Het punt „nadere aanwijzing der Rlaats van het nieuw te bouwen gemeentehuis", wordt op voorstel van den heer J. van Duyn uitgesteld tot de volgende vergade ring omdat de tijdsduur voor inzage en bestudeering dezer plannen veel te kprt is geweest. Goedgekeurd. De heer de Jong meent dat een 8-tal ar beiders bij de arbeidsbemiddeling inge- schrijven, ontslag hebben gekregen, zonder termijn van opzegging. Hij zou daarom schadeloosstelling wenschen. De voorzitter zegt, dat er door den Di recteur der Arbeidsbemiddeling geen fout is gemaakt. Voor losse arbeiders bestaat geen termijn van opzegging. Als het werk af is, krijgt men ontslag, zonder termijn van opzegging. Dat kunnen de desbetref fende arbeiders bij zulk werk zien aan komen. Er is dus geen reden voor scha deloosstelling. Hierna sluiting met gebed. Dooi de hooge zee en feilen wind is aan het strand de laatste dagen veel hout aangespoeld. Verscheidene vrachten zijn bij den strandvonder gebracht. Een drietal voerlieden moest echter de vracht naar Wassenaar terugbrengen; dit was eigendom van Katwijksche menschen. Op 30 Nov. stonden als werkloos in geschreven: 56 arbeiders, 36 grondwerkers, 6 visschers, 4 opperlieden, 1 timmerman, 1 stoker, 1 mandenmaker, 1 straatmaker, 1 kuiper en 1 kantoorbediende; totaal 108 personen. HAZERSWOUDE. Donderdagmorgen wilde de heer H. alhier met paard en wagen naar een na burige gemeente rijden, toen hij op den Zijdeweg door een auto van den heer v. d. L. werd aangereden, waardoor de wagen omsloeg. De inzittenden kwamen er met den schrik af, doch de wagen was on bruikbaar geworden om de reis te ver volgen, zoodat bij den heer V. op den Zij deweg een voertuig moest worden gehaald om de reis te kunnen vervolgen. Door de A.R. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" zal D.V. op Vrijdag 7 De cember a.s. des avonds ten 7 uur 'n het lokaal achter de Geref. Kerk een open bare vergadering worden gehouden, waar bij als spreker hoopt op te treden de heer Ghr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, met het onderwerp „Bouwen, bre- ken, bewaren". We wekken allen op dezen avond vrij I te houden om deze samenkomst bij te wo nen. Donderdagavond trad op uitnoodi- glng van de Chr. Jongelingsvereeniging „Eere zij God" in het lokaal Salvatori op j de WelBerw. heer Ds. Pott van Bodegra ven met het onderwerp „Het zaligmakend i geloof". Nadat gezongen was Ps. 119 1, ging de spreker voor in gebed en las Rom. 3 19 en vervolgens. Na een korte inleiding be handelde spreker het wezen des geloofs en de verlerlei gestalten, welke in dat geloöf j aanwezig zijn; hoe het ontstaat en werkt; j hoe God in dat geloof werkt en de mensch I daarin werkzaam wordt gemaakt. Spre-1 ker plaatste zijn gehoor voor de spiegel van Gods heilige wet, om daarop te wijzen op onzen Heere en Heiland die de wet van God heeft vervuld. Na het zingen van Ps. 897 bepaalde spr. de aanwezigen bij het voorrecht, dit I zaligmakend geloof te mogen bezitten en I te mogen komen tot het zich bewust wor- j den het kinderschap Gods deelachtig te zijn. Nadat gezongen was Ps. 2 7, ging spre ker voor in dankgebed. Met stille aandacht werd spreker door j de aanwezigen gevolgd bij behandeling van dit ernstige en leerzame woord. Deze week vergaderde de Vereeniging „Schoolhulp" onder leiding van haar voor- j zitten, den heer P. J. Bogaards. Deze opende de vergadering op gebrui kelijke wijze en gaf in zijn openingswoord I een kort overzicht van den tijd, die achter ons ligt. Door den heer Jac. Matse werd verslag gegeven van de Provinciale vergadering. De verslagen van secretaris en penning- meester gaven aanleiding tot tevreden heid. De oude bestuursleden Qualm en Voort- man werden met bijna algemeene stem- men herkozen. Een onderwerp inzake „Hersteld "Ver- j band" werd met aandacht aangehoord. Hierop volgde een geanimeerde bespre king. De opkomst was zeer goed. Na rondvraag werd deze vergadering I op gebruikelijke wijze gesloten door den j heer Jac. Matse. LISSE. De roofoverval. De politie te Lisse is er, onder leiding van brigadier Boersema, is geslaagd, de beide vermoedelijke daders van den roof overval op de wed. S. te Lisse te arres teeren. 't Zijn de gebr. S. woonachtig te Hillegom en te Haarlem, die gistermiddag met de weduwe geconfrontreerd en door haar pertinent herkend werden. Zij zijn aan de justitie overgeleverd. NIEUWKOOP. Spoedvergadering van den gemeenteraad. De gemeenteraad is gistermorgen inj spoedeischende vergadering bijeengeko men en heeft besloten 2000 subsidie te verleenen aan het bestuur van den polder J Nieuwkoop voor de verwijdering van het water. Gistermiddag vond er een samenkomst j plaats van de B. en W.'s van Zevenhoven, Wilnis en Nieuwkoop met de besturen van den polder Zevenkoven, Nieuwkoop- Noord en Nieuwkoop, ten einde de noodi- j ge maatregelen te treffen. Het water wast nog steeds, zoodat thans ook in Nieuwkoop verschillende huizen onder water staan. Doordat er ook bollen- en tuinland on der is geloopen, is er nogal groote scha de aangericht. Men is thans bezig den dijk bij Acht tienhoven te versterken, waarvoor 60 man aan het werk zijn gesteld. ZEVENHOVEN. De doorbraak van de Amstelkade. Omtrent de doorbraak van de Amstel- kale alhier meldt men nog, dat gisteren den geheelen nacht met een heimachine J is doorgewerkt, doch dat daarmede, ver moedelijk wegens den slappen bodem, nog niet het gewenschte resultaat is ge kregen. Het gat is nog niet gestopt, doch men hoopt vandaag zoover te kunnen ko men. boek de rustige wetenschap zoek is en een onverantwoordelijke ijveraar aan het woord is. Maar de heer La^rijn valt ook Prof. Heering aan op een ander punt, n.l. waar deze niet alleen' den dienstplicht veroor deelt, maar ook tot dienstweigering aan spoort. Prof. Heeking komt niet alleen in ver zet tegen de eigenlijke oorlogsoefening, hij veroordeelt ook de tewerkstelling van de bezwaarden gedurende de 8 öf 12 maan den dienstplicht. Is dit te veroordeelen, zoo vraagt de heer Labrijn? Ja, als men meent, dat de staat niet het zedelijk recht heeft tot militairen dienst te verplichten, dan mag hij hen, die zich hieraan onttrekken, ook niet met an deren dienst bezwaren. Nu dit recht ech ter, volgens de opvatting van het over- groote deel der bevolking, wel degelijk be staat, en 't zelfs zedelijke plicht is, de gemeenschap te dienen, is het niet meer dan rechtvaardig, dat de vrijgestelden in anderen vorm arbeid verrichten. De schoen wringt elders: Prof. Heering en zijn ontwapenaars* „magen niet rusten,- voordat de nationale ontwapening een feit is". Hier hebben wij het en aangezien dit „feit" nog in een vèr verschiet ligt, gelet op de politieke wereld-constellatie, schroomt Prof. Heering niet, aan te spo ren tot dienstweigering. Deze houding van prof. Heering achten wij, aldus de heer Labrijn, misdadig, niet alleen volgens het geschreven recht, maar ook volgens de bestaande zedewet. En al verzekert hij ons, niet te willen, dat i jonge menschen op zijn aansporing of ze- delijke pressie een stap doen, waarvan zij de portée niet ten volle begrijpen en de gevolgen niet kunnen dragen, wij aan vaarden die verzekering niet. Want wèl van de indirecte aansporing, die er van zijn getuigenis uitgaat, neemt hij de schuld op zich. Wij zien hier geen verschil. Wij zien slechts een zware schuld, welke prof. H. op zich neemt, door het saboteeren der nationale oorlogsvoorbereiding, anders ge- zegd, oorlogsvoorkoming. Dat prof. Heering iets van die schuld, die tekortkoming tegenover zijn landge- j nooten gevoeld heeft, spreekt o.i. uit ziJn latere erkenning, ook „een kind der aar-1 de" te zijn en dat „kameraadschap, zelfs in 't kwaad, geboden kan lijken". Het bloed kruipt, waar het niet gaan kan, zegt een oud-Hollandsch spreek woord. Doch ten slotte ontwaakt weer de ijveraar in hem, als hij zegt, dat het va- J derland, als het „Gods wil" kende, op i deze wijze niet geholpen zou willen zijn. I Eilieve, wat is „Gods wil"? Prof. Hee-j ring's wil? Klinkt dat niet als een profa- j natie? Naast den God der veldslagen heeft prof. Heering een nieuwen God gesteld: j den God der ontwapenaars". Gij ziet, Amice, dat klinkt wel ietwat anders dan het schijnbaar overtuigende betoog van Prof. Heering. De beide Leidenaars staan wel lijnrecht j tegenover elkaar. LVERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6