101 (f&mest env&thaaii de ftuid r RECLAME. RECLAME MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten.75 ct Bij Apoth. en Drogisteq. kwartier liggende gedeelte was gedu rende 50 minuten van electriciteit verstoken. Omstreeks 7 uur was de storing zoowel in het Gooi als in Amsterdam weer verholpen. Schepen in nood. Het visschervaartuig Ierseke 35, schipper Jesperse, met nog aan boord vier andere personen, heeft tijdens den storm op de Ooster-Schelde zijn zeilen verloren. Het schip verkeerde daar door in nood. De bemanning van het motorvisschersvaartuig Philippine 37 verleende terstond hulp, doch kon we gens den zwaren storm het schip niet hereiken. Het visschersvaartuig Ier seke 30, dat inmiddels passeerde, wei gerde hulp te verleenen. Het is ten slotte aan de bemanning van de Phi lippine 37 mogen gelukken het schip te Wemeldinge binnen te brengen. Het sleepersschip Friesland, schip per Dirk Schot, geladen met suiker bieten en gesleept door den motor sleepboot Ideaal, is bij Dintel door stormweer overvallen en gezonken. De bemanning is door de motorsleep- bcot Ideaal aan boord genomen en te Dintelsas binnengebracht. Gistermiddag omstreeks 4 uur verkeerde een Rans dorper botter, die in het Krabbegat voer, in nood. De Delfzijlsche sleepboot Anna Frater voer den botter te hulp en bracht hem behouden in de haven van Enkhuizen binnen. Voorts bracht de Urkerboot Insula gistermiddag omstreeks 5 uur den Ransdorper botter 68 binnen, waarvan de giek stuk was. De R. 68 had in het Hop in nood verkeerd. Het Betonningsvaartuig, thans ge stationeerd te Enkhuizen, heeft gister middag een jol veilig binnengebracht, die op de Zuiderzee hulpeloos had rondgedreven. Op de Noordzeekust. Evenals acht dagen geleden heerscht op de kust een hevige storm, zij het dan ook dat het niet zoo hard waait als toen. De zee is evenwel zeer ruw, zoodat de buitengaats kruisende stoomloodsboot tegen vijf uur gister middag den dienst moest opgeven en voor eigen veiligheid het ruime sop moest kiezen, om niet bezet te raken. In verband hiermee moeten de stoomschepen „Scheer", „Montferland" en „Purley Oaks" buiten blijven, tot dat de storm afneemt, tenzij zij een loods kunnen overnemen. Het buiten water liep zoo abnormaal hoog op, dat 1 de sluizen voorloopig gesloten moes ten blijven. Volgens te IJmuiden ingekomen bericht gaf het Grieksche stoomschip ..Eugenia", van Rotterdam naar Am sterdam bestemd, ter hoogte van Kam perduin noodsignalen. De sleepboot „Drente" is van Nieuwediep uit ter as sistentie vertrokken. Inmiddels is ook de reddingsboot „Doris Rijkers" van daar naar het in nood verkeerend stoomschip vertrokken. Uit Den Helder vernemen wij nog, dat in den laten avond door het Rijks havenkantoor S.O.S.-signalen .zijn op gevangen van het Grieksche s.s. „Eu genia", dat op zes mijlen bezuiden Kijkduin in nood verkeert. Nader meldt men: Het Grieksche stoomschip „Euge nia" is op de Zuider Haaks gestrand. De sleepboot „Drente" is in de nabij heid, terwijl de „Doris Rijkers" zal trachten de opvarenden te redden. De positie van het stoomschip is teer gevaarlijk. Ook de reddingsboot „Brandaris" is uitgevaren en bevond zich tegen mid dernacht in de nabijheid van het ge strande ©chip. Op de Zuiderzee. Gistermiddag! is door de stoomsleep- boot „Zuiderzee" der reederij J. H. Bergman te Amsterdam een visschers vaartuig, de „Stellendam 54", welke op de Zuiderzee met gebroken mast hulpeloos ronddreef en om hulp sein de, behouden te Amsterdam binnen gebracht. Havendiefstallen. Sedert eenigen tijd hebben enkele bazen, die in betrekking zijn bij 'de firma Wm. H. Müller Co. en wél speciaal in de loodsen op het Jobster- rein te Rotterdam, er vrij stelselmatig hun werk van gemaakt, goederen uit die loodsen te stelen. De buit werd naar den Linker-Maasoever vervoerd, waar zij een pakhuis hadden gehuurd. Van daar uit werden de goederen aan opkoopers ver kocht. Aan het einde van de vorige week heb ben zij nog een partij van 30 balen grond- noten ontvreemd. Maar in dien tusschen- tijd was er reeds een onderzoek ingesteld, omdat er bij de goederen uit die loodsen zoovele manco's werden vastgesteld. De zaak werd bij de rivierpolitie aan bangig gemaakt en Zaterdag meende men voldoende bewijsmateriaal te hebben, om te kunnen ingrijpen. Vier bazen zijn te gelijkertijd aangehouden. Na een langdu rig verhoor zijn er twee van hen weer op vrije voeten gesteld; de beide anderen zijn in het huis van bewaring opgesloten. Maandag is in verband met deze zaak nog een vijfde man aangehouden en opge sloten. Het onderzoek naar de helers wordt nog voortgezet. Bedwelmende lading. Gistermorgen is aan boord van het in de Rijnhaven te Rotterdam liggende stoomschip Aegeria, dat een lading benzol in heeft, een haven arbeider bedwelmd geraakt. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolsingel ter verple ging opgenomen. Even later zijn twee an dere arbeiders eveneens* bedwelmd ge raakt. Ook zij zijn naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De haven- arbeidsinspectie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Nader wordt geméld, dat de lading be stond uit trinitro-benzol en dat zij is over geslagen in een lichter, welke- inmiddels naar Duitschland is vertrokken. Auto in de Zuid-Willemsvaart. Bij het uitwijken voor een anderen auto is gisteren tusschen de Sluizen 2 en 3 de auto van den heer J. Hoeben, uit Meijel, in de Zuid-Willemsvaart gereden. De heer Hoeben is verdronken. De heer de Visser, uit Helmond, die met hem in de auto zat, wist zich te redden. Uit het Sociale Leven. PROT. CHR. BOND VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. In de vacature C. D. Landzaat is be noemd tot vrijgestelde van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramweg personeel de heer C. Nauta te Haar lem, thans werkzaam als ambtenaar bij d© N.Z.H.T.M. NED. CHR. BOUWARBEIDERS BOND M©de als gevolg van de gehouden inleidingen op d© laatste Bondsraads vergadering van den Ned. Chr. Bouw arbeiders Bond, gehouden op 15 Oct. j.l., besloot h©t Centraal Bestuur dezer Organisatie met ingang van Jan. 1929 tot de uitgave van een Jeugdblad over te gaan, dat, maandelijks in 8 pagi na's, als bijblad van het orgaan „De Opbouw" zal verschijnen en tevens als afzonderlijk propagandablad voor de jeugdige bouwarbeiders zal verspreid worden. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 25 NOVEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorin. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. Voorbereiding H, Avondmaal. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Glas. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: V.m. 9.30 en nam. 6 uur Ds. van Ginkel van Zeist. Gebouw „Salvatori": Voorm. 9.30 uür en nam. 6 uur Ds. v. d. Wal van Gronin gen. Geref. Kerk: Voonn. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Luuring. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. van 't Sant van 's-Gravenhage. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Mulder en nam. 5 uur de heer I. C. Baas. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Preeklezen. Woensdagavond 7 uur Ds. Riekel van Sliedrecht. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur. Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. Donderdagavond 8 uur Dr. K. Dijk van Den Haag. Rede voor de J.V. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. M. C. van Wij he. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. J. D. Speelman en nam. 6.30 uur Preeklezen. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. W. J. Keiler. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur Preeklezen en nam. 6.30 uur Ds. J. D. Speelman van Nieuwveen. k NCORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv Kerk- Vobrm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. van Haakten. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. C. Rullmann, van Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur Ds. P. Hofstede. H. Avondmaal en Na betrachting. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Preek lezen en nam. 1.30 uur Ds. Keiler van Nieuwkoop. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (G. K.) Ds. Jansen Schoonhoven, Jeugddienst; (Irene) Ds. G. Hennemann en nam. 5 uur (Irene) Ds. Jansen Schoonhoven. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Eringa. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur Ds. Wol- fensberger van Zevenhoven. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorin. 9.30 en nam. 5 uur Ds. J. W. van Tol, van Dalfsen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer Aangeenbrug. Vrijdag 30 Nov. nam. 7 uur Ds. J. W. van Ree, van Barendrecht. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp)j; Voorm. 10 uur Ds. Luyendijk van Hoek van Holland en nam. 5.30 uur Ds. A. D. Meeter van Leiden. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. den Breems, van Scheveningen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam, 5 uur Ds. van der Heyden. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30'uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. D. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. B. J. Audier te 's-Gravenhage, met verlof hier te lande en nam. 6.30 uur Ds. J. R. Wolfensberger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink, H. Avondmaal en Dankzegging. Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en Meisjes! 'k Ga maar een vlug beginnen met het beantwoorden van jullie briefjes. „Gustaaf Adolf". Er zijn hier ook niet zoo veel ongelukken gebeurd met den storm van verleden week Vrijdag, althans geen ernstige, 't Was anders wel erg, hè? Feliciteer je vader van mij ook? 'k Hoop, dat je een heel gezellig, dagjé zult hebben. „Logeetje". Meisje,-meisje, wat ben jij goed bedeeld met je verjaardag, 'k Zou er nog wel wat bij willen zeggen, maar dat gaat niet in de courant. Gezellig, dat 's avonds je vriendinnen zijn geweest, hè? Wat je denkt van dat verhaaltje is waar. Maar 't is al heelemaal af, dus kan ik er niets meer aan veranderen. Als het uit is, moet je mij maar eens vertellen hoe je het vindt. „Piet Hein". Ja, 't is een heel erga storm geweest. Nee, bij ons is er gelukkig niets gebeurd. Ik kan best begrijpen, dat moeder jullie naar beneden haalde, 'k Denk, dat het bij jullie nog veel erger wa3 als in de stad. Dat zal een mooi stuk werk worden, hè, wat je broer onderhanden heeft. „Huismoedertje". Je briefje was nu veel beter op tijd dan verleden week en dat vind ik prettig. Toen oom Felix nog de babbelhoek schreef, las ik bet toch al tijd. 'k Herinner mij dan ook die schuil namen wel eens gelezen te hebben, Als je trouw meedoet, zul je heuscht ook wel eens prijzen winnen. „Cornelis de Wit". Wat prettig om met een rapport naar huis te gaan, waar geen enkele onvoldoende op. staat, hè? 'k Begrijp best, dat moeder het ook een mooi rapport vond. „Iris". Bewaar jij je mooie postpapier maar. Je mag mij gerust op een gewoon blaadje schrijven. Wat naar voor je, dat je het zoo in je keel hebt. Wordt het nog niet wat beter? Zoo, is Huismoedertje een vriendinnetje van je? Ja boor, je broer ken ik wel. Zeg, Iris, kun je nog niet met inkt schrijven? Dat is veel duidelijker dan potlood. „Admiraal". Lekker warm, zoo'n pull over, vind je niet? Je was er zeker wel blij mee. Was St. Nicoiaas al bij Waals? Of komt hij daar niet? Hoe langer je de raadsels oplost, hoe beter het gaat. Dat zul je zien. „Juniora". Ja, met die storm kon je zeker maar het beste binnen zijn. 't Was buiten gevaarlijk. Je hebt me niet verteld welk mooi boekje' je nu weer gelezen hebt. 'k Ben blij, dat moe het boekje ook mooi vond. Dat is de 18de, meisje. Ja, de St. Ni- colaastijd is altijd erg gezellig. „Azalea". Dus jij bent Benjamin thuis? Als je dan maar niet verwend wordt, meisje. Zoo, is Rozeknopje een vriendinnetje van je? Leuk, dan kun je er met haar nog eens over praten. „Vergeet-mij-nietje". Ja, dat zag ik, dat je inaar kort schreef. Hoe kwam het? Wist je zoo weinig te vertellen? Leuk, dat Geranium zoo dikwijls bij jullie komt. Ja, sjoelbakken is een aardig spel. „Korenbloem". De raadsels waren ook niet moeilijk, hè? Dus geen wonder dat je ze gauw hadt Dan heb je Dinsdag een erg gezellige schooldag gehad. Jullie hebt meester 'een mooi cadeautje gegeven. Vond je de lichtbeelden mooi? Ik heb ze ook wel eens gezien. „Moeders Meisje en Ilartedief". Dat is een goed geslaagde avond geweest, die Ouderavond op jullie school. Je vond het zeker wel erg gezellig, is 't niet? Was het erg laat, toen je naar huis ging? Dan zal je de volgende dag wel slaap gehad heb ben. Dus jullie hielden de tractatie te goed. Heeft M. M. nog extra veel werk deze week? Kwam dat ook al door het re- peteeren voor den Ouderavond? „Rozeknopje en Reseda". Ja, 't is een heel erge storm geweest Vrijdagavond. Was jij dan nog buiten in dat weer, Re seda? 't Was echt gevaarlijk op straat, want overal vielen gebroken dakpannen en glas. Ja, dat ié heel treurig, dat die geheele familie verdronken is. Vind je het niet aardig om een schortje voor zoo'n klein meisje te maken? „Anemoon". Zoo, dus jij maakt het goed? Daar ben ik blij om. Ja, die film heb ik ook eens gezien, 't Heeft hier ook heel erg gestormd. Er zijn ook wel ongeluk ken gebeurd, maar toch niet zulke heel ernstige, 't Was echt angstig op straat, dien avond. „Madeliefje en Boterbloem". Had je broer het briefje per ongeluk in zijn zak gehouden? Enfin, deze week waren jullie prachtig op tijd. Dat trof dat je kleine broertje net op Woensdag jarig was. Dan konden jullie 's middags fijn thuis blij ven. Hij heeft leuke cadeautjes gehad, hoor! Nu kan hij reizen met zijn spoor trein en zijn auto. „Poliantha". Nee, er zijn bij ons ge lukkig geen pannen afgewaaid. Maar 't heeft hier ook erg gestormd, hoor. Wéfs het gezellig met de verjaardag van je vriendje? Ik plaats iedere week één anec dote. Dus kan het wel een poosje duren eer ik alles gebruikt heb. „Doornroosje". Volgende week komt jou anecdote er in, meisjelief en dan zal ik die van Poliantha ook gauw plaatsen. Goed? Als ik kan, zop ik wel eens naar je toe komen, Doornroosje, maar ik denk dat het wel tot de zomer zal moeten wachten. Misschien kom ik dan wel eens op de fiets. Dus je jurk schiet al op. Voor wie is het mutsje, dat je aan 't maken bent? „Lenteklokje". Was de krant zoek? Dat gebeurt overal wel eens. Stel je voor, dat ik daar boos om was. Dat is lastig voor moeder, hè? Wordt het al wat beter? 'k Zal je alvast maar feliciteeren met moeders verjaardag, 'k Hoop, dat je een gezellige dag zult hebben. Ja, 't is nu zoo Sint Nicoiaas. „Theeroosje". Nee hoor, dat is zoo erg niet voor een keertje. Dus je verjaar dag komt al gauw? Heb je al een ver langlijstje gemaakt? Ja zeker. Leuk, dat jij twee kleedjes gebreid hebt voor dien bazaar. Prettig, dat je je heele prikkaart vol hadt. Want het was een heel goed doel waarvoor je werkte. „Violier en Gouden Regen". 'k Ben blij, dat het boekje naar je zin was, mejs- jelief. Dus je hebt nog al een cadeau ge kregen? En dan nog wel zoo iets moois. Prettig, dat je met handwerken zoo goed vooruit kunt. En hoe gaat het met de andere vakken? Ik dacht het wel, dat het je goed zou bevallen op school. Ja, het heeft heel erg gestormd. „Sneeuwklokje". Hoe kwam het, dat Je zoo'n haast hadt? Dus jij hebt je nieu wen mantel gekregen. Prettig, dat hij zoo naar je zin is. Best, ik wil graag volgen de week een langen brief hebben. „Klaproosje". Daar heb ik van in de courant gelezen, dat er in Hillegom een nieuwe burgemeester kwam. Leuk, dat jij het gezien hebt. Nee, dit verhaaltje is veel kleiner, 'k Denk dat je Donderdag wel met de bus bent gegaan, is 't niet? 't Is gezellig op zoo'n bazaar, vind je niet? „Boschviooltje". Dat pakje uit Ame rika was dus een echte verrassing voor jullie. Wat fijn, dat je nu zoo'n beeldige jurk krijgt, 't Zijn allebei fijne kleurtjes, rose en lila. Ja, 't heeft heel erg gestormd verleden week. 't Was angstig om buiten te komen. „Alpenroos en Gentiaan". Dat spreekt vanzelf, dat ik jullie gemist beb. Wat prettig, dat jë al zooveel voor jezelf kunt maken, Alpenroos. Dus Woudlelie is toch al jarig geweest? Wil je haar nu nog har telijk van mij feliciteeren en spoedige be terschap wenschen? De raadsels waren niet moeilijk, vind je wel? „Seringentak en Pioenroos". 't Was een heel erge storm. Ja, er zijn hier ook veel pannen afgewaaid. Dat is erg, hè, dat al die broeiramen stuk zijn geslagen. Zoo, is S. bij Magda op visite geweest? Ja, die ken ik nog wel. 't Is niet zoo heel erg, boor, als je een keertje de raadsels niet hebt. De oplossingen van de vorige week zijn: 1. o kop Ess n ketting Oostenrijk Zaandam buren G ij s k 2. Schoorsteen. 3. Een brug. 4. Een zaag of een kam. 5. De haan. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Mijn geheel bestaat uit 24 letters, die tezamen een tekst vormen. Een 4 16 12 6 9 is hoog. Een 18 3 24 is geen vrouw. Een 7 1 16 20 is onmisbaar in huis. De 17 19 10 vliegt snel. Een 15 12 2 22 is een vervoermiddel. Een 13 1 is een lengtemaat. 15 21 23 is niet open. 5 8 11 14 is een afgekorte meisjesnaam. 2. Wie laat dieren en levenlooze dingen spreken? 3. De Koning ziet het zelden, De boer ziet het alle dag, Wanneer hij gaat te vélde. 4. Bij welk spel worden tranen gestort? 5. Hoe schrijft men bevroren water met twee letters? Anecdote, ingez. door Pioenroos en Se ringentak: Wat een wondert Onderwijzer van de derde klasse: „Wie van jullie kan zwemmen?" Pietje (trotsch): „Ikke menoter". Onderwijzer: „Zoo, dat is flink. Waar heb je bet geleerd?" Pietje (verrukt): „In 't water, meester." Ziezoo, jongelui, de babbelhoek is kla Nu wacht het werk weer op jullie. Veel genoegen met de raadsels, hoor! k'..Vele groeten van je '«HM#*: tante francien. HET AFSCHEID VAN DE ZESDE KLASSE, door TANTE FRANCIEN. „Ja?" lachte de juffrouw. „Nu, als de directrice het goed vindt, dan zal ik het ook maar goed vinden. Laat eens kijken, Woensdagavond dan? Komt jullie dat ook goed uit?" „Ja juffrouw, best," antwoordden een paar stemman. En Henny Hansen zei: „Juist prachtig, juffrouw, 's Middags is er dan immers geen school, dan kunnen wijaul..f. au!....1' Henny had een trap op baar teenen ge had. 't Was juist bijtijds, want anders zou ze iets van het geheim verklapt hebben. De juffrouw vroeg ook niet waarom Henny niet verder ging. „Nu, zooals afgesproken dan," zei ze. „Woensdagavond ben ik tot je dienst. En nu aan het werk, meisjes". De Woensdagavond kwam. Alleraardigst zag het schoollokaal van juffrouw van Duuren er uit. Slingers van groen prijkten langs de wanden en de deuren. Aan de hoeken van de borden waren kleine bou- quetjes bevestigd en de stoel van de juf frouw zag er ook keurig uit. Een prachtige bouquet rozen prijkte op het tafeltje en in een verborgen hoekje la gen de cadeautjes te wachten. De meisjes hadden voor deze gelegenheid haar een voudige schooljurken uitgetrokken en droegen daarvoor in de plaats aardige lichte japonnetjes. „Hoe laat is het toch", vroeg een van de meisjes. Henny Hansen, die een armbandhorloge rijk was, zei: „Drie minuten over zeven". „Al zoo laat?" vroeg Hermien van Dalen. „Laten we dan goed opletten, hoor. De juffrouw zou om zeven uur hier zijn, dus zal ze wel dadelijk komen. Weten jullie nu allemaal goed, wat je doen moet?" „Ja kom, best," antwoordden de meisjes. Er werd geklopt. „Mag ik binnenkomen?" vroeg een stem. „Ssstssst.... daar is ze," werd er gefluisterd. „Gauw Co, jij moet open doen". Coba van Haasteren opende de deur en toen trad juffrouw van Duuren haar lo kaal binnen. Verrast bleef ze op den drempel staan. (Wordt vervolgd VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 23 Nov. Heden aangekomen aan 3en rijksafslag 8 stoomtreilers en 3 drijfnetvaartuigen. Treilvisch: 43 kisten tarbot ƒ2575, 7 kn. griet 3054, beide per 50 kg., 311 stuks groote tong 2.452.65, 3370 ©t. middel tong 1.952.60, 7495 st. kleine tong 1.802 per k.g., 2 kn. groote schol 49, 3 kn. schol ƒ45 (5 kn. zetschol 4551, 471 kn. kleine schol 728, 2 kn. schar 24, alles per kist van 50 k.g., 12 kn. rog 14—23 per 20 stuks, 16 st. vleet 24.40 per stuk, 32 kn. pieter man poontjes 6.5014, 2 kn. groote 6chel- visch 6469, 9 kn. middel schelvisch 37 45, 48 kn. kleinmiddel schelvisch 1824, 628 kn. kleine schelvisch 5.2012.50, 32 kn. groote gullen 1517, 41 kn. kleine gul len 6.5010, 114 kn. wijting 2.504.50, 6 kn. makreel 26, alles per kist van 50 k.g-, 14 kn. kabeljauw 4049 per kist van 125 k.g., 174 st. leng 0.73—1.88, 5 st. heilbot ƒ3.90, 76 st. koolvisch 0.63—1.60, 1 kreeft 1.10, alles per stuk. Haring: 280 kantjes versche haring 10 per mnd. v. 42 k.g., 863 kn. baring 912.50 per 50 k.g. Van de IJmuider stoomtreilers kwa men er heden 6 aan de markt. De besom mingen waren: IJM 20 Olga met 2547, IJM 327 Victoria met 2290, IJM 65 Urania met 2683, IJM 42 Flamingo met 3064, IJM 101 Gertrig met 3265, en IJM 47 Tubantia met 2714. Van de Katwijker haringvloot kwa men heden in de haringhaven binnen de zeilloggers KW 9 met 183 kantjes volle en 135 kantjes steurharing en KW 19 met 90 kantjes volle en 60 kantjes eteurharing, welke naar Katwijk verscheept worden. De besommingen der haringschepen waren heden: SCH 399 motortogger met ƒ5193 aan versche baring.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7