PUitöL Jlwwe scfm&sle fluid Vannacht bleek een oogenschijnlijk gedoofd veldbrandje op land bij de Jnlia- nastraat door den storm weer te zijn gaan branden. Brandende stukken vlogen over de huizen in deze straat. De gealarmeer de brandweer trok uit met slangen voor de waterleiding, doch water werd niet ge geven. aangezien het brandje met zand werd gebluscht. De brandmeesters Suykerland en Boot, alsmede de brandwacht Kapteijn, waren ter plaatse en deden ijverig hun best. LEIDERDORP. Gouden jubilea. Heden herdenken de heeren F. de Haas en P. J. v. d. Putten den dag waarop zij voor 50 jaar in dienst traden bij de N.V. Oliefabriek v.h. Sillevis en Rutten a. d. Burgemeester van der Valk Boumanweg alhier. De beide jubilarissen werden per auto van hun woning afgehaald naar de fa briek, waar zij bij den directeur, den heer W. G. Sillevis in diens privé-kantoor op hartelijke wijze werden toegesproken en beiden een enveloppe met inhoud ontvin gen. Den echtgenooten van de jubilaris sen werden bloemen aangeboden. De burgemeester van onze gemeente, de heer IC. Brug, was in eigen persoon aan wezig om de jubilarissen te complimen teeren. terwijl hij hen mededeelde, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd hen te bevorderen met de bronzen medaille van Oranje-Nassau. Van het bestuur van het Departement Leiden van de Maatschappij van Nijver heid en Handel, ontvingen beide jubila rissen de gouden draagpenning met diplo ma welk diploma door de directie in een eiken lijst was geplaatst. De vertegenwoordiger der firma, de heer C. C. Mulder, sprak namens het personeel de beide jubilarissen toe en overhandigde beiden een sigarenkoker met inscriptie. Het is voor de trouwe werklieden een onvergetelijke dag geworden. GEMENGD NIEUWS. Ruzie achter de lijkbaar. Bij be grafenissen, welke naar de Nieuwe Oosterbegraafplaats te Watergraafs meer gaan, is het gebruik, dat op den Middenweg de volgkoetsen vooruit rij den, ten einde te zorgen, dat de fa milie in de wachtkamer vertoeft, wan neer de lijkkoets den doodenakker oprijdt. Dat geschiedde gisterenmid dag om half twee ook met een stoet, die over den Middenweg reed, meldt „De Telegraaf". Blijkbaar was deze gelegenheid afgewacht door twee le den van het peleton aansprekers of lijkbezorgers, zooals ze officieel hee- ten, met de bedoeling een kwestie uit te vechten. Want toen zij eenigen tijd kijvende en scheldende achter de lijk koets hadden geloopen, gaf de een den ander een klap. In een oogwenk lag het tweetal in de modder te rollen en klonk luid gekrakeel. De begrafenis ondernemer, die lijkbleek van schrik was, trachtte tusschen beiden te ko men, doch dit lukte niet. Een voor bijrijdende automobilist, die zich, zooals te begrijpen valt, zeer aan dit onverkwikkelijke schouwspel ergerde en die twee personen in zijn auto had, haalde een politieagent die, ofschoon in vrijen tijd zijnde, zich dadelijk met de zaak bemoeide. De politieman maakte proces-verbaal tegen de vecht jassen op. Deze verkeerden door de boks- en worstelpartij in gehavenden toestand. Platgeslagen hoeden, ge scheurde en bemodderde zwarte klee ding en een blauw oog waren de re sultaten van dit verschil van meening achter de lijkbaar. Om niet te spre ken van de verrassing, welke de poli tie nog voor de aansprekers heeft. Schipbreukelingen. Men meldt uit Vlissingen: Gisternacht is het Duitsche stoom schip Smyrna in de haven aangeko men met 11 schipbreukelingen, waar onder een vrouw, een kokin, allen van het Letlandsche stoomschip Alice, welke schepen met elkaar in aanva ring waren geweest, tengevolge waar van de Alice is gezonken. Deze schip breukelingen, Letlanders, zijn gister morgen naar Antwerpen doorgereisd. Do Smyrna, die de ankers had ver loren, maakte bij het binnenkomen in de haven ernstige averij aan de ebdeu ren van de groote sluis. Van een der deuren is de taats afgebroken en de brug geheel vernield. Tijdens het her stel zal door de groote sluis zoo mo gelijk anderhalf uur voor tot ander half uur na hoog water worden ge schut. De Smyrna heeft ligplaats in de binnenhaven genomen, waar reeds een tros uit de schrc-f is verwijderd. Jeugdige dieven. Door de politie te Gouda is een brutale diefstal ont dekt, welke gepleegd is door twee jon gens van 13 jaar. In de woning hunner ouders werden bij onderzoek gevon den een anatal rijwielplaatjes, manu facturen, handkappen van fietsen, rie ten koffertjes en dergelijke artikelen. Het bleek, dat deze veelbelovende knapen in totaal bij 17 winkeliers te Gouda van de uitstalling de voorwer pen hadden ontvreemd. De politie heeft al deze zaken in beslag genomen. Inbraak. Gisternacht heeft men zich, vermoedelijk door gebruikma king van een valschen sleutel, toegang verschaft tot het perceel van den Ar menraad aan den Jansweg te Haar lem. Een bedrag van f 350 werd ge stolen. Verduistering. Op het politiebu reau te Nijmegen vervoegde zich van nacht zekere W. uit Amsterdam om onderdak. Bij onderzoek bleek W. door de politie te Amsterdam gezocht RECLAME en springende lippen te worden wegens verduistering van rijwielen. Hij werd naar Amsterdam overgebracht. Amersfoort en omstreken in donker. Eergisterenavond tegen half 10 raakte Amersfoort, dat zijn electri- schen stroom betrekt van de Utrecht- sche Prov. Centrale de P.U.EH., in donker. Dit zal ook het geval geweest zijn met verschillende andere plaat sen ten Noord-Oosten van Utrecht. De vermoedelijke oorzaak is kortsluiting van de draden van den hoogspan ningskabel in de nabijheid van De Bildt. Door inschakeling van het ge deelte UtrechtSoesterberg van den r'-servekabel kon tegen kwart over 10 uur weer stroom worden geleverd. Scheepje op het strand van IJmui- den geslagen. Door den hevigen Westerstorm is gisteren een klein stoomschip op het strand van IJmui- den geslagen. Men kon'nog niet uiG maken of het een stoomtreiler of een klein vrachtstoomschip is. Het schip zit bezuiden het wrak van de Shonga. De plaatselijke commissie van de N.-H. reddingmaatschappij en de beman ning van de reddingboot waren pre sent, maar door de ruwe zee kon de reddingboot niet in zee gaan. Men wachtte handzamer weer af. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 18 NOVEMBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg) Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. H. C. van den Brink. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. H. Moolhuizen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. Vlasblom. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Rijksen van Gouda. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: V.m. 10 en nam. 6 uur Ds. Hupkes van Warns- veld. Gebouw „Salvatori": Voorm. 9.30 uur en nam. G uur de heer de Jonge. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. Luuring en nam. 6.30 uur Ds. Nicolai van Voorhout. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. B. Bavinck van Rotterdam. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer I. C. Baas en nam. 5 uur Ds. van Dijk, van Lise. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Preeklezen. Woensdagavond 7 uur Ds. van der Mo len van Lisse. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Os. Odé en nam. 6.30 uur de heer Rodenburg, cand. te Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 pn nam. 6.30 uur. Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. van Dijk en nam. 5 uur de heer I. C. Baas, van Hillegom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. a NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. M. C van Wijhe. Geref. Kerk: Voorm. 9.3(^ en nam. 6 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Nam. 2 uur Ds. W. J. Keiler. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Nauta van Woubrugge en nam. 6.30 uur Preek lezen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezen. NCORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: Voorrn. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. van Haaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. M. Schuurman em. pred. Ie 's-G raven - liage. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. ITerv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Preek lezen en nam. 1.30 uur Ds. Pott van Bo degraven. Geref. Kerk: Geen opgave ontvangen. OEGSTGEEST. Ned. I-Ierv. Kerk (Groene Kerkje): V.m. 10 uur Ds. Ilennemann en nam '5 uur (Irene) Ds. Jansen Schoonhoven. Woensdag 21 Nov. nam. 7.30 uur Bijbel lezing in het lokaal voor Chr. Bel., Hooge Morsch en in Irene. Geref. Kerk. Voorrn. 10 Ds. Schilder, be vestiging van Ds. J. Eringa en nam. 5.30 uur Ds. J. Eringa, intrede. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. Keller van Nieuwkoop. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. van der Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. A. Ringnalda van Soerabaja. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer Aangeenbrug. Donderdag 22 Nov. nam. 7 uur Ds. Joh. Jansen van Leiden. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. W. S. de Vries, van Voorburg. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Ds. Langman van Voorburg, en nam. 5.30 uur Ds. Offringa van Scheveningen. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. van Dorp van 's-Gravenbage. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. C.30 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Preekle zen en nam. 6.30 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur de heer J. Saarberg, cand. te Vlaardingen en nam. 6.30 uur Ds. J. R. Wolfensbérger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. Ons Babbelhoekje. Beste Jongens en MeisjesI 'k Ga maar dadelijk beginnen met het beantwoorden der briefjes, 't Eerst is aan de beurt: „Iris". Zoo, dus jij bent tevreden met de schuilnaam die ik voor je uitzocht. Dat vind ik prettig. Nu weet ik alweer een beetje meer van j.e clan verleden week, hè? En heb je Sint' Nicolaas nog gezien bij M'eijers? „Admiraal". Ik vond dat jij een mooien schuilnaam hebt uitgekozen. Dus waarom zou ik er dan iets van zeggen? Nee hoor, dat begrijp ik wel, dat je groote broer niet meer met ons meedoet. Dan ben jij Benjamin thuis, hè? „Seringentak en Pioenroos". Geluk kig, dat het maar een grap was. 'k Maak te me echt al ongerust er over dat iemand boos op mij zou zijn. Je zusje was zeker wel blij met haar cadeautjes, is 't niet, Pioenroos? Leuk, dat je een schortje voor je nichtje maakt. Dank voor jullie anec-' dotes. „Juniora". -r- 'k Ben blij dat je het boekje zoo mooi vindt, meisje. Dat andere boek dat je aan het lezen was, ken ik ook. 't Is wel mooi, hè? Ja, dat is zoo. Als je een boek heel mooi vindt, is het jammer als het uit is. Moest je veel jaartallen leeren „Gouden Regen en Violier". Nee hoor, ik denk niet dadelijk kwaad van mijn nichtjes en neefjes, 'k Ben blij, dat het prijsje naar jullie zin was. Prettig voor G. R. dat ze nu ook op school gaat. Dan heeft ze veel meer afleiding, hè? Vertel je mij volgende week hoe je rapport was, Violier? Wanneer moet je examen doen voor de H.B.S.? Volgend jaar Juli? „Cornells de Wit". Ja, als de repeti ties goed zijn, valt het met het rapport ook meestal wel mee. Als je het hebt, ver tel je mij zeker wel wat van je cijfers, is 't niet? 't Is altijd veel prettiger om met een mooi, dan met een leelijk rapport thuis te komen. „Vergeet-mij-nietje". Dus jij hebt een beetje zitten brommen over tante Fran- cien? 'k Geef er toch niets om, hoor. Ge lukkig dat je arm weer beter wordt. Moet je nog dikwijls naar Den Haag? Dat weet je toch ook wel, dat het om je eigen best wil gaat, is 't niet meisje? „Anemoon". 'k Heb je gemist, verle den week en nu begrijp ik hoe het komt dat je er niet was. 'k Ben blij, dat het boekje naar je zin was. Vind je het niet heerlijk om zooveel bloemen in huis te heb ben? Ik vind ook Chrysanten heel mooie bloemen. „Gustaaf Adolf". Dus 't viel je mee dat je een prijsje had. Best, als je het gelezen hebt, vertel je mij maar hoe je het vindt. Het is dus wel een geslaagde uit voering geweest, hè? Dat is dan twee ja rigen achter elkaar. Waren het gezellige dagen? Ja zeker. „Logeetje". Nog hartelijk gefeliciteerd Logeetje, al ben ik wat laat. Gelukwen- schen zijn altijd nog welkom, wat zeg jij. 'k Ben blij, dat het boekje naar je zin is en dat je het nieuwe verhaaltje zoo mooi vindt. De juffrouw zal het wel aardig vinden als je het naar haar toestuurt. Misschien lijkt het verder ook nog wel. Vertel je mij volgende week alles van je verjaardag „Zonneroosje". Je hebt dus een gezel lig middagje gehad, Zondag. Is Annie voor "t eerst inee naar de kerk geweest? Ik heb ook eens op een Zondagavond, toen liet licht al brandde in de kerk achter een klein meisje gezeten. Weet je wat ze zei? „Moe, waar" moet de dominee nou sla pen?" Leuk hè. Heeft Annie veel poppen? Dat zal maar tot den zomer moeten wach ten. tot ik eens naar Annie kom kijken. „Theeroosje". Ja. dan zul je je wel hebben moeten haasten om vóór kerktijd al in Rijnsburg te zijn. Dus je hebt een gezellig dagje gehad, Zondag. Had je geen slaap den anderen dag? Of «cun je er goed tegen om laat naar bed te gaan? „Lenteklokje". Ja, ik vind het ook al tijd prettig als de nichtjes en neefjes lang meedoen. Dan raak je zoo echt prettig aan elkaar gewend. Wat heb je een gezelligen Zondag gehad, hè? De jarige heeft mooie cadeautjes gekregen, 't Zal wel aardig klinken als zoon klein kereltje al zoo goed zingt. Hoe lang is het loopen van Katwijk naar Rijnsburg? „Woudlelie". 'k Ben blij, dat je het verhaaltje mooi vind, al was het boekje wat dun. Gezellig voor je, dat Theeroosje met je verjaardag" komt. Ik heb het toch goed bgrepen, hè, dat je 26 Nov. jarig bent en niet 19 Nov. Anders zou ik met mijn felicitatie een hel stuk te laat ko men. Hoe gaat het met Charlie? „Moeders Meisje". Wat geeft dat re- peteeren een drukte, hè? Maar je moeite wordt weL beloond, als jullie een goed ge slaagde Ouderavond hebben. Volgende week hoor ik er zeker alles van, is 't niet? 'k Ben blij, dat je prijs zoo naar je zin is. Ja hoör, ik heb het ook'gelezen en vind het ook een heel mooi verhaal. „Hartedief". Heb je het ook zoo druk met den Ouderavond? Je vindt het zeker wel prettig, dat je er ook heen mag, is 't niet? Ja- hoor. ik heb vroeger ook met mijn poppen gespeeld en als er dan visite kwam, haalde ik er mijn theeservies bij. Jullie ook? 'k Wil graag volgende week een langen brief hebben. „Doornroosje". Wat is dat een mooie wol voor je jurk. 't Zal je keurig staan, denk ik. Dat is een aardig cadeautje, dat Opoe je gegeven heeft. Heb je er al wat mee gemaakt? Hoe komt het dat Polian- tha het zoo druk heeft? Dank voor je raadsel; ik hoop het te gebruiken. „Sneeuwklokje". Prettig, dat je het een mooi boekje vindt. Wat gezellig voor jullie om zoo bij elkander op visite te ^gaan! Als je nichtje er geen pleizier in heeft, moet ze niet meedoen, want dan zou het toch maar voor een klein poosje zijn. „Ivlaproosje". 't Was zeker Woensdag nog een aardig ritje, is 't niet? Het weer was tamelijk goed. Leuk, van die kalen ders. Verkoop je er altijd veel? Wat heb je een prachtige cadeaux gekregen, meis je. 'k Ben blij, dat je het boekje mooi vindt. „Boschviooltje". Dus jullie hebt een paar prettige fietstochtjes gemaakt, hè? Je moet nu anders wel oppassen, dat je niet te ver afdwaalt, zooals jullie. Het is al zoo vroeg donker, en dan is het niet zoo gezellig meer, vind je wel? Ja, die bazaars zijn meestal heel gezellig. Vol gende week vertel je er mij zeker wel alles van. Ja, die voordracht ken ik wel. Als 't feest voorbij is, hoor ik er zeker wel al les van. „Piet Hein". Nee, erg koud is het niet, maar wel guur. Dat was een drukke dag voor je grootvader, hè? Ik vind dat een koe maar in den stal of de wei moet blij ven. Wat zeg jij er van? 'k Begrijp best, dat moeder liever alleen zat, dan dat ze een koe op visite kreeg. Ben je nog met vader naar Leiden geweest? En was het nogal goed weer? „Reseda en Rozeknopje", Dus 't boek je was naar jullie zin? Dat vind ik pret tig. Zoo, vond je „Bertha" ook zoo mooi. Nee, dat boek dat je van de bibliotheek hebt, ken ik niet. Is het mooi? Voor wie maak je een raffia-taschje? Voor jezelf? „Azalea". Hartelijk welkom in onze familie, meisje, 'k Hoop, dat je maar heel lang met ons mee zult doen. Je schuil naam is best hoor. In welke klas zit je al? Heb je nog meer broertjes en zusjes? Dat vertel je mij volgende keer maar eens. „Huismoedertje". Zoo, nu weet ik toch alweer een beetje meer van je dan verleden week, hè. Onder welke schuil namen hebben je broers meegedaan? Mis schien, dat ik ze dan nog weet. Dan is je school niet ver van buis af. Wil je voort aan je briefje wat vroeger zenden? 't Was nu eigenlijk te laat. De briefjes moeten uiterlijk Donderdags voor 12 uur binnen zijn. Maar liever heb ik ze wat vroeger. De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Vele kleintjes maken één groote. Onderdeelen: Klein, Jol, Nat, Sterk, Meer, Veel, Leeg, Een, O. 2. Allen; zij kunnen hun neus toch niet thuis laten. 3. Schoft. 4. Opgebouwd; anders kan het niet af gebroken worden. 5. Illuminatie. En hier volgen de nieuwe raadsels: 1. Op de middelste lijn, zocwel van bo ven naar beneden, als van links naar rechts, moet de naam van een land in Europa komen te otaan. o ooo ooooo o o o o o o o O O O O O O 0 0 O O O O O O O ooooo 0 0 0 O le rij: Een klinker. 2e rij: Iets waar men uit drinken kan. 3e rij: Een plaats in Duitschland. 4e rij: Een halssieraad van meisjes. 5e rij: De naam van het land. 6e rij: Een plaats in Noord-Holland. 7e rij: Menschen, die dichtbij wonen. 8e rij: Een jongensnaam. 9e rij: Een medeklinker. 2. Hoe heet de bovenste steen van een huis? 3. Over bet water gaat het, En toch stil staat het. Weet ge wat het is, dan: raad het. 4. Het! heeft vele tanden en kan toch niet kauwen. Wat is dat? 5. Welk dier draagt altijd zijn kam bij zich? (Anecdote, ingez. door Klaproosje): Orgeldraaier. Mie: Zoo Kee, hoe gaat het je tegen woordig? Kee: Slapjes mensch. Slechte fljden. Als mijn man niet zoo muzikaal was, dan zouden we armoe lijden. Ziezoo jongelui, de babbelhock is ge reed. En je weet het, dan mogen jullie weer aan het werk. k Wensch je veel ge noegen en goed succes met het oplossen van de raadsels. Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. P. S. Willen alle kinderen er goed aan denken dat er op de briefjes moet staan Onze Babbelhoek, of Tante Francien? Al- leep Nieuwe Leidsche Courant is niet vol doende. Denken jullie er om? HET AFSCHEID VAN DE ZESDE KLASSE. door TANTE FRANCIEN. „Dat is een fijn idee," zei Cato van Leeuwen. „En dan moesten we haar ook een tekst geven, die ze op kan hangen in haar kamer. Als ze die dan ziet, denkt ze nog eens aan ons". „En de bloemen kunnen we gebruiken om het lokaal te versieren," zei Hermien nu weer. „Vinden jullie het allemaal goed, wat we afgesproken hebben?" „Ja, ja, best", klonk het eenstemmige antwoord. De eerstvolgende dagen was de klas van juffrouw van Duuren erg onrustig. Maar de juffrouw deed maar alsof ze er geen erg in had. Ze merkte het immers wel, dat er telkens geheimpjes te behandelen waren. Ze had het geheele jaar met groot pleizier in deze klasse gewerkt. Nu zou ze volgende week vertrekken. O, het afscheid zou haar nog heel wat kosten, want nog zelden had ze zich zoo gehecht gevoeld aan een klasse. Maar ze moest wel heen gaan. Ze kon een plaats als onderwijzeres in haar geboortestad krijgen. En haar moeder had er al zoo lang naar verlangd haar wat dichterbij te hebben. Nu mocht ze immers deze gelegenheid niet voorbij laten gaan. Deze gedachte was het ook, dié^haar het afscheid wat lichter maakte. „Juffrouw," zei Hermien van Dalen op zekeren ochtend, „juffrouw, hebt u mis schien eer u weggaat nog een avond voor ons over? We wilden zoo graag nog een prettigen avond met u hebben, voor u weggaat." „Zoo," zei juffrouw van Duuren lachend, ,en wat moet er dan gedaan worden dien avond?" „O, dat weten wij wel, juffrouw," klon ken verschillende stemmen. „Ja, ja," laphte juffrouw van Duuren, „ik heb het wel gemerkt, dat jullie allerlei geheimen voor me hebben. Niets aardig van jullie, hoor," plaagde ze. „Maar," voegde ze er ernstig aan toe, „ik had er ook al over gedacht, meisjes, om jullie, eer ik wegga, eèns een avond te vragen. Maar 't kan heusch niet, hoezeer het me ook spijt. Jullie zijn met z'n twintigen en ik heb maar een kleine kamer, Nog niet eens de helft van jullie zou ik kunnen ontvangen." „Dat hoeft ook niet," riep er een, en Hermien zei: „Nee juffrouw, dat hoeft ook niet. U hoeft ons niet te ontvangen, maar wij ontvangen u. We hebben aan de direc trice gevraagd of wij een avond in ons lokaal mogen, en de directrice» vindt het (Wordt vervolgd). Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, N. Orleans naar Rott., 15 te Havana. WESTERDIJK, Rott. n. N. York, pass. 15 Lizard. LEERDAM, Rott. n. N. Orleans, 15 te Vera Cruz. LOCHKATRINE. 14 v. Rott. te Vancr. VOLENDAM, Rott. n. HavanarlG van Vigo. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. VECHTDIJK. thuisr., 16 v. Pt. Said. BILLITON, thuisr., 14 te Tanga. WAALDIJK. 16 V. Amst te Rott. JAGERSFONTEIN, uitr., 15 v, Antw. RIJPERKERK. uitr., 15 te L. Marquis. RANDFONTEIN, Beir-a n. Rott, pass. Dakar. HOLLANDWEST-AFRIKA-LIJlf. SCHELDESTROOM, thuisr., p. 1* Las Palmas. VLIELAND, thuisr., 8 v. Burutu. FAUNA, thuisr., 15 te Havre. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. GELRIA, uitr., 15 v. Cherbourg. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAL MICHIELS,, Rott n. Bat, p. 15 Perim. VAN HEUTSZ, 14 v. Honkong n. Amoy ROTTERDAMSCHE LLOTD. TOSARI, 16 v. Rott. te Hamburg. MODJOKERTO, uitr., p. 15 Gibraltar. INSULINDE, uitr., 15 te Southampton KOTA RADJA, thuisr., 16 v. Londen. en pass. Gravesend. TJERIMAI, thuisr., 16 v. Marseille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". MAPIA, thuisr., p. 15 Perim. BALI, thuisr., p. 15 Perim. RIOUW, 16 v. Amst. te Hamburg. ROTTI, 16 v. Hamb. té Bremen. CHR. HUYGENS, thuisr., 16 te Suez. KAMBANGAN, uitr., p. 16 Gibraltar. PRINS DER NED., Batavia n. Amst.. 15 Z.W, van Land's End.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7