deramen naar aanleiding van déze aangelegenheid met het Moderamen van het bestuur van het Zuiderzee fonds besproken heeft. De vergade ring speekt als haar gevoelen uit dat de Synode door de aanneming van de motie-te Winkel, alleen bedoeld heeft te zeggen, dat het geld der collecten en dus het geld, dat direct uit de kerk komt, gezonden moet worden aan den quaestor-generaal, terwijl er later in overleg met het Zuiderzeefonds een besluit genomen moet worden over de besteding dier gelden en het beheer dezer gelden, alleen voorloopig of door den quaestor-generaal zal geschieden; dat er blijkens hetgeen in de Synode met instemming vernomen is over de verhouding tot het Zuiderzeefonds geen tegenstelling bestaat tusschen de Synode en het Zuiderzeefonds en dat de Synode gaarne de meest mogelijke en-loyale samenwerking met het Zui derzeefonds begeert. S T ATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van gisteren. Algemeene beschouwingen. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de Rijksbeg-ooting 1929. De heer LINGBEEK (H.G.S.) repliceert. Hij bestrijdt de Chr. Hist Unie, die een kaartje genomen heeft naar Rome, en be strijdt voorts het betoog van den heer Langman, die zeide, dat spr. om persoon lijke teleurstelling de Chr. Hist. Unie had verlaten. Wat de antirevolutionairen be treft is het te vinden in iedere encyclo paedic, dat dr. Kuyper met een geheel nieuwe leer kwam, die hiermede overeen stemde met die der Wederdoopers: de bij bel voor den Christen, maar de Staat zon der godsdienst. De A.R. en de C.H. zijn de verraders van land en volk. Ter wille van de coalitie heben de antirevolutionai ren hun nagels uitgetrokken. De Katholie ken trokken, als zeker huisd:er, hun na gels in, om die gereed te houden. En de heer Heemskerk, al liep hij nog zoo snel, de waarheid achterhaalt hem wel. Met dood-verklaren en wegloopen is hij niet van de zaak af. De heer ALBARDA (S.D.) repliceert. Te genover Dr. de Visser zet spr. uiteen, dat de sociaal-democratie niets liever doet, dan met vreedzame middelen, langs de- mocratischen weg, haar doel bereiken, maar hoe, als haar die middelen worden ontnomen? Laat dr. de Visser zijn ver maningen richten tot de fascistische ele menten in de burgermaatschappij. Over de verhouding tusschen het socia lisme en den godsdienst kan spr. slechts aarzelend spreken. Hem hindert het uit pluizen van Bijbelteksten in deze verga dering. De utopisten waren streng geloovige menschen die hun socialistische ideaal noemden een „ordre de Dieu". Voor ons is het strijden voor het socialisme een dwin gend zedelijk gebod, dat de kracht van een openbaring heeft. De heer LOVINK (C.H.) repliceert en be veelt nogmaals de belangen van den land bouw krachtig bij de regeering aan. De heer VAN GIJN (Lib.) repliceerende, zegt, dat hij deelt het standpunt van v. d. Vlugt: het recht staat boven 's menschen wil, maar met v. d. Vlugt ontkent spr. de tegenstelling: menschelijke wijsheid of de openbaring Gods. Spr. breekt zijn rede af. Avondverg adering. Binnenlandsche Zaken en Landbouw. In de avondvergadering, die onder lei ding van den voorzitter, dr. J. Th. de Vis ser om 8 uur geopend wordt, komt in be handeling de begrooting van Binnenland sche Zaken en Landbouw. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Bij de tweede afdeeling (Binnenlandsch Bestuur) bepleit mevr. BAKKERNORT (VJ).) meerdere bescherming van vogels en een scherpe nakoming van de bepa lingen inzake het gebruik van trekhon den. Spr. wenscht voorts een einde te ma ken aan den misstand, dat het opereeren van gezond vee aan iedereen is geoorloofd. De heer B IJLE VELD (AJL) bespreekt de houding van den burgemeester van Sleen tegen het bestuur en het hoofd van de Christelijke school in Schoonoord. Spr. ontkent het recht van den burgemeester om in het publiek op te treden, zooals hij gedaan heeft, en waarbij het schoolbestuur beschuldigd wordt van fraude. De blaam, welke daardoor op dat schoolbestuur is geworpen, dient dan ook te worden weggenomen. De heer DUYMAER VAN TWIST (AJL) acht voor den in het Voorloopig Verslag geoefenden aandrang om te komen tot af schaffing van de watertollen alleszins re den aanwezig. Inderdaad dienen deze watertollen te worden afgeschaft. De heer SCHAPER (S.D.) bespreekt de malversaties in Meppel, waarbij de ge meentesecretaris kans heeft gezien in en kele jaren ƒ40.000 te verduisteren. In dit verband vraagt spr. of hier de burge meester wel voldoende toezicht heeft ge oefend en of deze burgemeester nog lan ger op zijn post kan blijven. De heer VAN DER WAERDEN (S.D.) bepleit samenvoeging van gemeenten. In het bijzonder wenscht hij eer. oplossing van de grenskwestie tusschen Zuilen en Utrecht. De heer VLIEGEN (S.D.) is van mee ning, dat de uitlatingen van den Duitschen ex-keizer waarover in het Verslag is ge sproken, wel degelijk in strijd zijn met de belofte van den ex-keizer, dat hij zich zal onthouden van politiek. Spr. geeft den irinister in overweging, om bij zijn eerst volgend bezoek aan Doorn den ex-keizer te kennen te geven, dat dergelijke uitla tingen in de toekomst ongewenscht zijn te achten. Ds heer ZANDT (S.G.P.) wenscht de vrouw uit het publieke leven te weren. Voorts hield spr. een pleidooi tegen den stemdwang, waarbij hij zeide, de circu laire van den minister om willekeur legen te gaan niet voldoende le achten. De heer ZADELHOFF (S.D.) behandelt de kwestie der dierenbescherming. Spr. wijst op het groote aantal zangvo gels, dat in ons land wordt gevangen en naar het buitenland wordt uitgevoerd. Daardoor wordt het ras uitgeroeid en ook daartegen vraagt spr. maatregelen van den minister. Wat de musch betreft, merkt spr. op, dat men bij de verdelging van dezen scha delijken vogel vaak tot ergerlijke praktij ken komt. Er worden b.v. z.g. musschen- gilden gevormd en deze loven aan kinde ren premies uit. Deze kinderen behoeven slechts de pootjes van de gevangen mus- schen te toonen, om de premie te verdie nen. Het gevolg daarvan is, dat zij die pootjes gewoon uittrekken, en dit acht spr. geenszins een goede opvoeding van de jeugd. De heer BRAAT (P.B.) is van meening, dat de bepalingen op het gebruik van trekhonden niet te strak behooren te wor den aangehaald. Spr. sluit zich verder aan bij de opmer kingen van den heer Zadelhoff over het vangen van musschen, in zoover, dat daarvoor geen kinderen mogen worden gebruikt. Daarna komt spr. op tegen den aan drang om de vrouw te kunnen benoemen tot burgemeester. De vrouw treedt reeds veel te veel in de plaats van den man. Verder juicht spr. het toe, dat deze mi nister zuinig is met samenvoeging van gemeenten. Ten slotte bepleit spr. den leeftijd voor benoembaarheid tot Kamerlid te stellen op 40 in plaats van 30 jaar. De heer VAN RAPPARD (Lib.) bepleit bescherming van zangvogels. De MINISTER VAN BINNENLAND SCHE ZAKEN EN LANDBOUW, de heer KAN, wil gaarne nagaan, in hoeverre het mogelijk zal zijn, dat heelkundige opera ties aan dieren voortaan slechts door daartoe bevoegden zullen kunnen geschie den. Voor de benoembaarheid van de vrouw tot burgemeester verwijst spr. naar het ontwerp tot wijziging der Gemeentewet, hetwelk waarschijnlijk de volgende week bij de Kamer zal worden ingediend. Wat de samenwerking van gemeenten aangaat, merkt spr. op, dat de gemeente Utrecht financieele bezwaren heeft tegen samenvoeging van Zuilen bij die gemeen te en het zou spr. tegen de borst stuiten om de gemeente Utrecht te nopen tot een grenswijziging, welke zij niet gaarne heeft. Naar aanleiding van de opmerking over het optreden van den burgemeester van Sleen, merkt spr. op, dat de minister van Onderwijs op grond van het ingestelde onderzoek van meening is, dat het school bestuur en het hoofd volkomen vrij uit gaan. Intusschen wil spr. zijn oordeel over deze kwestie nog opschorten, aan gezien hij eerst het resultaat van het ambtelijk onderzoek van den commissaris der Koningin in Drente wil afwachten. Wat betreft de gevraagde afschaffing van watertollen, zegt spr., dat een alge- heele afschaffing wellicht eerst zou kun nen geschieden wanneer het ontwerp in zake de financieele verhouding zal zijn aangenomen. Wat den burgemeester van Meppel be treft, merkt spr. op, dat van frauduleuze handelingen van dezen burgemeester ab soluut niets gebleken is. Voorts deelt de minister mede, dat ge tracht zal worden de begrooting van Em- men voor 1928 nog voor 1 Januari a.s. goedgekeurd te krijgen. Daarna komt spr. op de uitlatingen van den Duitschen ex-keizer. Het zou te gek zijn, om te meenen, dat door de bedoelde uitlatingen ons land in politieke moeilijkheden zou kunnen gera ken. Spr. uit er zijn bewondering over, dat de ex-keizer in de 10 jaren, gedurende welke hij thans in ons land vertoeft, zich zoo aan de omstandigheden heeft weten aan te passen en ons nimmer moeilijkhe den in den weg heeft gelegd. Bij art. 7 bespreekt de heer VAN ZA DELHOFF (S.D.) de subsidies aan burger wachten enz., welke hij afkeurt. Door deze geweld-instituten wordt een burgeroorlog in de hand gewerkt. Hierna wordt de vergadering verdaagd tot heden 1 uur. GEMENGD NIEUWS. Gevaarlijk spel. Te Haarlem waren twee kinderen van 7 en 2 jaar aan het spelen. Het kindje van 2 jaar gooide spe lenderwijs met een schaar. De punt kwam juist in den hals van het broertje terecht, waar een slagader geraakt werd. Een dro gist, die in de buurt woonde en te hulp geroepen werd, hield de wonde dicht, tot dat medische hulp aangekomen was. De kleine moest ter verpleging in het gasthuis worden opgenomen. Branden. Gisteravond omtrent half negen brak te Zuidbroek brand uit in de kapitale boerderij eigenaar de heer Kor- sies. In een oogenblik stonden de boer derij en de aangrenzende groote schuur, waarin de oogst van 25 H.A. graan was opgeborgen in lichte laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Het vee kon slechts met moeite gered worden, de inboedel ge deeltelijk. Verzekering dekt de schade, die aanzienlijk is. De oorzaak van den brand is onbekend. Te Delft is gistermiddag een vrij ern stige brand ontstaan in het pakhuis van den koopman Schenkeveld aan het Noord einde. De politie-brandweer was spoedig ter plaatse en doofde het vuur met 2 stra len op de motorspuit. Twee paarden kon den met moeite worden gered. De schade wordt niet door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is on bekend. Te Orthen Is de woning van H. van R. door onbekende oorzaak afgebrand. Niets werd gered. Te Oudenbosch is de schuur van de boerderij van van II. afgebrand. De oogst, alsmede enkele koeien en varkens gin gen verloren. De bakkerij van J. Vos te Valthe is uitgebrand. Alles was verzekerd. Woensdagavond, terwijl de bewoners afwezig waren, is door onbekende oorzaak een groote schuur op de boerderij van J. Kwajemakers aan de z.g.n. Klad, onder de gemeente Steenbergen, een prooi der vlammen geworden. Behalve de schuur gingen twee paarden, een varken, een partij hooi en stroo, benevens verschillen de landbouwgereedschappen in het vuur verloren. De Zigeuners hadden het voorspeld! De hoofdpersoon waarom het hier gaat en die de gelukkige erfgenaam in spe is, van ruim een ton der 22 millioen, woont in Swalmen en heet Ferdinand Grasveld. Hij is ongeveer 71 jaar oud en geboren te Horst. Hij is geen onbekende in Roermond want menigeen zal van hem wel eens pe troleum en houtskool langs de deur ge kocht hebben. Aan de „N. K." vertelde G. een en ander over het geval, waaraan wij het volgende ontleenen: In de maand Maart van het vorig jaar kwam in een van de Limburgsche bladen drie keer een oproep voor waarin de fa milies Grasveld en afkomelingen gezocht werden voor een belangrijke erfenis. Zich te wenden tot bureau F. Bohmé te Luik. Op zekeren dag vervoegde zich bij den zoon van Grasveld, die te Bom woonde, en werkzaam was in de staatsmijn Hen drik, een aannemer uit Luik, die in Born een complex huizen bouwde. Deze toonde hem de oproeping voor de erfgenamen. De zoon kwam daarop direct naar Swalmen om er met zijn vader over te praten. Be sloten werd op bedoelde advertentie te schrijven en zit de familie Grasveld te wachten op de heuglijke tijding van de toekenning van het haar toekomende ge deelte der millioenen. Op de vraag of hij zich niets herinner de over een rijken oom of familielid, ant woordde G., dat zijn vader hem vroeger wel eens gezegd had, dat hij nog wel eens veel zou erven en vader bedoelde daarmee de nalatenschap van Poules Wiertz, een scheepskapitein, overleden in het jaar 1692. Jaren geleden, aldus vertelde Gras veld verder, voorspelden ons rondtrek kende zigeuners, dat ons nog eens een groote erfenis ten deel zou vallen. „Ver hubbe der altied ins mit gelache", verklaarde de vrouw, totdat verleden jaar bedoelde oproep verscheen. Wiertz was echter volgens den vader maar 5000 rijk en in den loop van de ruim twee eeuwen zou dit kapitaal met rente op rente tot 22.000.000 aangegroeid zijn. Er moeten 20C erfgenamen zijn, waar van echter tot nu toe slechts 60 iets van zich he" ben laten hooren. Als het grootste gedeelte der 200 erfgenamen gevonden zal zijn, zal het bedrag verdeeld worden. Toen hem tenslotte werd gevraagd, wat hij en zijn vrouw dachten te doen wan neer de 110.000 wordt uitgekeerd, ant woordde de man heel laconiek: „Neet völ, ver hubbe altied door wair en windj motte goan en zolle dan blie zeen as ver rustig achter de schtoof kinne blieve zitte"l Onder een neervallende muur geraakt. Te Uden is de arbeider van Lieshout, bij het afbreken van een oud huis onder een neervallende muur gekomen. De man was onmiddellijk dood. Op een jachtopziener geschoten. In den nacht van Maandag op Dinsdag.ont moetten de jachtopziener A. Kramers en A. Hoebergen uit Gemert in het jachtveld Rouwenhorst onder de gemeente Gemert een drietal lichtbakstroopers. Bij de ach tervolging loste een der stroopers een schot, waardoor Hoebergen ernstig in den arm werd gewond. In verband hiermede heeft de politie aangehouden den arbei der R. uit Baeken en den metselaar A. E. uit Gemert. De laatste bleek dedader te zijn. Zij zijn naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Drie menschen te water. Te Minnerts- ga liep de 76-jarige S. Mollema, door de duisternis misleid, in een vaart. De doch ter, die het ongeval bemerkte, sprong hem na; haar man trachtte beiden te redden, heigeen mislukte. Met behulp van een bootje werden de drenkelingen gered; va der en dochter werden met behulp van een zuurstofapparaat bijgebracht. De vrouw is later overleden, de toestand van den .ouden heer is niet zonder ge vaar. Groote fabrieksbrand te Wormerveer. In Wormerveer heeft gisteravond een groote uitslaande brand gewoed, waarbij het kapitale fabriekspand Venezuela van de cacao- en chocoladefabriek der firma W. J. Boon Co. een prooi der vlammen is geworden. Even voor negen werd de hulp van de Wormerveersche brandweer ingeroepen, daar er brand was uitgebroken in het pand Venezuela. Dit staat temidden van een complex fa brieksgebouwen aan den Zaanweg. Onder leiding van haar commandant, den heer P. Klinkenberg bestreed de Wor merveersche brandweer het vuur met al het beschikbare materieel. Niet lang na de komst van de brand weer laaiden de vlammen hoog op, en kleurden den donkeren hemel fel rood. De brand zelve bood voor de brandweer geen moeilijkheden, daar het gebouw ge heel afgescheiden staat van de overige fa brieken. Het pand Venezuela, een vroege re dropsfabriek, is thans ingericht voor de fabricage van zoete chocolade, terwijl in de bovenverdieping de pakkerij en op slag voor houtwol en emballage is. Er be stond voor de omliggende gebouwen der firma geen onmiddellijk gevaar. Dit zelfde kon niet gezegd worden van de brandweerlieden, toen bleek, dat zich in het brandende gebouw een met ammo niak gevulde fabrieksketel bevond. Het gevaar voor uit elkander springen was niet denkbeeldig, doch doordat een leiding om de ketel heen door brandde, geraakte de inhoud in brand. Er ontwikkelde zich een vuurkolom, die het vuur in hevigheid deed toenemen. Een geweldige vonkenre gen woei over de Zaan naar de richting Wormerveer. Deze was zoo hevig, dat een brandweerladder, die op eenige honder den meters afstand van de fabriek lag in brand geraakte. De brandweer van de ge meenten Koog aan de Zaan, Zaandijk, en Westzaan waren met materiaai naar de plaats van het onheil gekomen, maar be hoefden geen assistentie te verleenen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Te half zes heeft het personeel de fabriek in goede orde verla ten. De schade wordt door verzekering gedekt. Met zijn fiets geslipt. Te Made is het 12-jarig zoontje van M. S. met zijn fiets geslipt en onder een bietenkar terecht ge komen. Een der wielen ging den ongelukkigen knaap i§ de lengte over het lichaam. Hij werd op slag gedood. Paard op hol geslagen. Op den Utrechtschen weg te De Bilt is de 21-ja- rige v. d. G., door het op hol slaan van het paard van zijn kar gevallen. Ernstig verwond is hij naar de Emma- kliniek te Utrecht vervoerd waar hij, naar het „U. D." meldt, aan de gevolgen is overleden. Oplichter aangehouden. De politie te Groningen heeft aangehouden den 24-jari- gen J. L., reiziger, die de laatste weken aldaar oplichtingen pleegde door in ver schillende hotels te logeeren zonder te be talen. Ook zag hij kans door leugenach tige verhalen geld los te krijgen. Noodlanding. Gistermorgen om kwart over tien moest een van een drietal naar het vliegkamp „De Kooy" terugkeerende vliegtuigen een noodlanding maken op een weiland bij het Noord-Hollandsche Ka naal tegenover de Zandsteenfabriek onder Schoorldam. De propeller werd, daar het toestel op zijn kop neerkwam, ernstig be schadigd. Overigens bekwam het toestel weinig schade. De piloot bleef ongedeerd. Kind in een knip water verdronken. Een 2-jarig knaapje van B. Nielsen in de Achterstraat te Harlingen is in een kuip met water gevallen en verdronken. LEESTAFEL. Dr. M. H. A. v. d. Valk, „666", 4e druk, Uitg. fa. J. de Gruyter, Schoonhoven. Van allo mysteriën waarvoor de Bijbel ons stelt, en dat zijn er immers vele, is dat van het getal van het beest, waarvan we lezen in het boek van de Openbaringen van Johannes, ongetwijfeld wel een van de meest eigenaardige en ook van de meest aantrekkelijke in dien zin, dat het on weerstaanbaar aanlokt tot oplossing. Zo staat daar bijna als een uitdaging, als we dat woord in dit verband mo gen gebruiken,..deze zinsnede: Hier is de wijsheid; die het verstand heeft be reken© het getal van het bc.st, want het is een getal des menschen en zijn getal is zes honderd zes en zestig. Het valt dan ook in 't geheel niet te verwonderen, dat door alle eeuwen heen velen zich op dit mysterie heb ben geworpen om te peinzen wat toch wel de zin mocht zijn van deze verbor gen woorden. Het spreekt ook vanzelf dat velen meenden de juiste oplossing te hebben gevonden hoezeer deze op lossingen ook uiteen loopen en hoe spitsvondig soms ook geredeneerd was, zoodat men zich meermalen heeit laten verleiden tot een sophisme, dat aan de heiligheid van het geschre vene in 't Üpennarmgenhoek wel eens te kort heeft gedaan, alsof het myste rie van het getal een puzzle was ,die men zou kunnen „raden" met spits vondige redeneering. Dit neemt evenwel niet weg, dat ook dit gedeelte van Gods Woord is „nut tig tot leering, tot wederlegging, tot vérbetering, tot onderwijzing, die in de rechtvaardigheid is" en dat hier ock geldt: „Zalig is hij, die dit leest en zijn zij, die hooren het woord dezer profetie en die bewaren hetgeen in dezelve geschreven is, want de tijd is nabij". Uitgaande van d j gedachte heeft dr v. d. Valk zijn boekje over het petal 666 geschreven en het al^t niet te ont kennen, dat hij ons nader tot de oplos sing brengt, al zijn de laatste woorden over deze zaak nog lanT niet gespro ken, wat de schrijver direct toegeeft. Maar toch, net eerste wat men be merkt bij het lezen van dit boekje is, dat hier aan het woord is de man van kennis, die een schgt van waardevolle gegevens ten zijnen dienste heeft. Nadat hij de tekst in het juiste ver band gezet heeft, verschillende ver klaringen de revue heeft laten pas- sceren en zoo noodig bestreden heeft, geeft dr. v. d. Valk een uitgebreide uitlegging van het woord anti-christ en het wezen van dezen persoon. Dit alles moet opgesloten liggen in het getal 666 en de drie mogelijkheden die daaruit volgen, namelijk dat het ge tal symbolisch, typisch of symbolisch- typisch is, gaat de schrijver dan ver- aer uitwerken en het voor en tegen ervan overwegen. Uit dit zeer korte resumé moge blij ken hoe bijzonder interessant de stu die van dr. v. d. Valk is en we willen het boekje dan ook van harte gaarne bij onze lezers aanbevelen. Dr. M. H. A. v. d. Valk De Olympische Spelen, Uitg. fa. Groenendijk, R'dam, 3e druk. Het is nog maar kort geleden, dat we deze brochure in ons blad bespra ken, zoodat we van deze 3e druk thans niet veel behoeven te zeggen. Het dient echter opgemerkt te worden, dat het boekje door een eenigszins andere in deeling en door een nadere uitwer king van verschillende dingen aan aantrekkelijkheid zeer gewonnen heeft. Hoewel de Olympische Spelen reeds lang achter den rug zijn, heeft de brochure door de manier waarop het vraagstuk behandeld wordt nog niets van haar actualiteit verloren. v. d. S. VISSCHERIJ BERICHTEN. IJMUIDEN, 15 Nov. Heden kwamen aan den rijksafslag 17 stoomtreilers, 20 drijfnetvaartuigen en 43 kustvis- schers. De prijzen waren voor treil- visch: tarbot f 23-55, griet f 2440, per 50 Ivg.; groote tong f 2.202.30, middel tong f 22.25, kleine tong f 1.60 1.35, per Kg.; middel schol f 45, zet- srhol f 3947, kleine schol f 4.7025, bot f 15, schar f 1.9013, alles per kist van 50 Kg.; rog f 1425, per 20 stuks; vleet f l.'O\89. per stuk; kleine roo- de poon f 1621, pieterman poontjes f 47017.50, groote schelvisch f 4247, middel schelvisch f 3640, kleinmid- del schelvisch f 1926, kleine schel visch f 4.7016.50, groote gullen f 12 18, kleine gullen f 610, wijting f 1.505, makreel f 19, alles per kist van 50 Ivg.; kabeljauw f 3149, per kist van 50 Kg.; kabeljauw f 3149 per kist van 125 Ivg.; leng f 0.801.30, kool- visch f 0.53—1.44, kreeft 1.30—3.40, per stuk. Haring: 8398 kantjes versche ha ring f 1.80—3.90; 146 kantjes gezouten haring, f 1.902.70, per mand van 42 Ivg.; 195 kisten haring f 33.50 per 50 Kg- v Van de verschharmgvisscherij kwamen heden 23 Engelsche stoom- örifters aan de markt met 8000 man den versche haring. De besommingen waren van f 4612045. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 16 aan de markt. De besommingen waren: IJM 84 Pallas met f 2040, IJM 118 Beatrice met f 2048, IJM 238 Joh. Marie met f 1342, IJM 28 Walrus met f 2873. IJM 62 Concordia met f 2373, IJM 203 Wenka 1G met f 2436, IJM 104 Annie met f 1245, IJM 157 M. van Hattum met f 2345, IJM 99 Joh. Elisabeth mfet f 3146, IJM 374 Denka 8 met f 2478. IJM 108 Clara Nuol met f 2424, IJM 175 Trio met f 2536, IJM 69 Turquoise met f 2352, IJM 36 Prief met f 3193, IJM 150 Kam perduin met f 2095 en IJM 146 Pieter Cornelis met f 2807. iVan de Katwijker haringvloot kwamen heden in de haringhaven binnen de motorloggers: KW 68 met 51 kantjes volle en 400 kantjes steur- haring: KW 36 met 87 kantjes volle en 431 kantjes steurharing; KW 47 met 1C0 kantjes volle eh 38° 1" steur haring en KW 14 met 476 kantjes steurharing, welke naar Katwijk wor den verscheept. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BLOMMERSDIJK, 15 v. Quebec te Rotterdam. WESTERDIJK, R'dam n. New-York p. 14 Dover. NIEUW AMSTERDAM, R'dam 11. New York p. 14 Kaap Race. EDAM, 15 v. N.-Orleans te R'dam. DINTELDIJK, 13 v. R'dam te Port land (O.). EURGERDIJK, New-Orleans n. R dam 14 1000 mijl W. v. Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN. 15 v. R'dam te Hamb. BILL1TON (thuisr.) 14 v. Zanzibar. K1JPERKERK (uitr.) 13 v. Durban. HOLLAND—WEST-AFHIKA-LIJN. DRECHTSTROOM (uitr.) p. 14 Las Palmas. HELDER (thuisr.) 15 te Lagos. KILSTROOM (uitr.) 14 te Bordeaux. SCHELDESTRPOM (uitr.) p. 14 Las Palmas. RIJNLAND, 15 v. W.-Afrika te A dam REGGESTROOM, 15 v. A'dam n. West- Afrika. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. FLANDRIA (uitr.) 15 v. Pernambuco. GELRIA (uitr.) 15 v. Southampton. AMSTELLAND, 15 v. A'dam te Hamb. ZEELANDIA (thuisr.) 14 v. Vigo. DELFLAND (uitr.) p. 14 Las Palmas. KON. PAKETVAART MIJ. NIEUW HOLLAND, 14 v. Singapore te Belawan. VAN HEUTSZ, 13 te Hongkong. ROTTERDAMSCHE LLOTD. MADIOEN (thuisr.) 15 v. Marseille. SCHOUWEN (thuisr.) p. 15 Perim. GORONTALO (thuisr.) 15 v. Pt. Said. TAMBORA uitr.) 15 te Belawan. MODJOKERTO (uitr.) p. 15 Sagres. INDRAPOERA (uitr.) p. 14 Suez. KOTA RADJA (thuisr.) p. 15 Dover. SITOEBONDO uitr.) p. 14 Suez. BANDOENG, 15 v. Batavia te Soerab. PATRIA thuisr.) 15 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" SOEMBA (uitr.) 13 v. Sabang. PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) p. 15 Ouessant en wordt 17 (5 v.m te IJ muiden en 10 v.ni. te Amster dam verwacht. KONINGIN DER NEDERLANDE-". (uitr.) 15 te Genua. ROTTI, 15 v. Hamburg n. A'dam. RIOUW, 15 v. A'dam n. Hamburg ftixavgKP fiWT) ia ie Southami U i

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6