NIEUWE LEIDSCHE COiMHT van DINSDAG 13 NOV. 1928. TWEEDE BLAD. BINNENLAND. DE VOORZITTER VAN DE TWEEDE KAMER. Jfcr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beeren- brouck, voorzitter van de Tweede Ka mer, is wegens een acute ongesteld heid in het R. K. ziekenhuis te 's Gra- venhage opgenomen. Dr. J. Th. de Visser zal nu, na de al- gemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting, voorloopig de verga deringen van de Tweede Kamer presi-' deeren. Tijdens den verderen duur der algemeene beschouwingen, aan welk algemeen debat Dr. Visser heeft deel genomen, zal de heer Schaper 't pre sidium waarnemen. Dr. C .J. K. VAN AALST. Naar wij vernemen, is de president der Ned. Handelsmij. te Amsterdam hedenmorgen ten kantore der Mij. ge vallen. Dr. van Aalst heeft daarbij het lin kerbeen gebroken. Zijn toestand is gunstig. BESTRIJDING TUBERCULOSE wt bestuur der Provinciale Zuid- Hollandsche Vereeniging tot Bestrij ding der Tuberculose te Rotterdam heeft benoemd voor het weldra te ope nen district Rotterdam-West: tot dis trictarts: arts M. Russchen, thans as sistent aan het districts-consiiltatie- bureau te Groningen; tot districts-huisbezoekster: Mej. N. de Raad, thans huisbezoekster aan het plaatselijk consultatiebureau te Rot terdam. DE SCHUTTEVAER. Het staat vast, zoo wordt medege deeld, dat de Schuttevaer nog deze maand zee kiest. Schuttevaer onder vindt van verschillende zijden mede werking. De boot is geheel betaald. Behalve den ouden Schuttevaer zul len meegaan stuurman C. v. d. Laai\^ en bootsman P. Meyer. Naar een bekwamen stuurman wordt nog gezocht. DE ENCEPHALITIS-KWESTIE. Onder goedkeuring van den minis ter van arbeid, handel en nijverheid wordt op het oogenblik, in verband met het in Nederland nog steeds ge regeld voorkomen van encephalitis na inenting, door de Amsterdamsche pok stof-inrichting een proef genomen met de distributie van niet door de inrich ting zelve bereide, maar gereed voor het gebruik uit het buitenland ge- importeerde koepokstof. Voorloopig wordt Deensche koepok stof gedistribueerd, alhoewel in Dene marken ook encephalitisgevallen na inënting zijn voorgekomen en eenige maanden geleden een staatscommissie naar aanleiding daarvan benoemd is. DE BEDRIEGERIJEN TE STAND AARBUITEN. Bij nader onderzoek is gebleken, dat aan de suikerfabriek te Stan daarbui ten ruim 200.000 K.G. suikerbieten zijn verkwanseld. De gearresteerden hebben allen be kend. Tevens is gebleken, dat ook- tijdens de campagne 19271928 belangrijke hoeveelheden zijn verduisterd. BOND TEGEN HET VLOEKEN. Naar De Standaard verneemt, heb- heb zich voor de functie van tweeden propagandist van den Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heiligen Naam, niet minder dan 208 sollicitanten aangemeld, waaronder enkele predikanten en tal van Evan gelisten. VEREENIGING VAN GEMEENTE ONTVANGERS IN ZUID-HOLLAND. In de Zaterdag te Rotterdam ge houden druk bezochte vergadering van FEUILLETON. God is mijn heil. 79) -o- Toen zij zich om de ontbijttafel ver zameld hadden scheen de kring zoo klein ofschoon de ledige stoel, dien niemand wilde innemen, aan de tafel was geschoven. Alle plaatsen, die de oude mevrouw gewoonlijk bezet had, waren hun hei lig. Daar naast zat mevrouw Van Steendorp, bleek en ingevallen van gelaat. Niemand sprak, uitgenomen de lieer Van Mengen, en de kinderen waagden het nauwelijks te fluisteren. Even daarna begon de doodsklok te luiden en de tonen weerklonken over Schönheide en de in bloei staande vzlden. De heer Van Mengen las Johannes 17 voor, de zalige, heerlijke nalaten schap des Heeren, en toen hij de woor den genaderd was: „Vader, Ik wil dat waar Ik ben ook die bij Mij zijn, die Gij Mij gegegeven hebt, opdat zij Mijne heerlijkheid mogen aanschouwen, die Gij Mij gegeven hebt", toen was het hun, die in de laatste oogenblikken bij de oude dame waren geweest, te moede als zagen zij weder over het gelaat der ontslapene die uitdrukking van verheerlijking zweven, die na het gebruik van het lïfeilig Avondmaal daarover gekomen was en zij tracht' gemeente-ontvangers in Zuid-Holland is besloten tot de oprichting van een provinciale vereeniging van gemeen te-ontvangers. Het voorloopig bestuur is samenge steld uit de ontvangers der gemeenten Gorinchem, Maassluis en Vlaardingen Deze vereeniging vormt een geheel zelfstandige vakgroep, is niet aange sloten bij de broederschap van ge meente-ontvangers in Nederland en zal ook niet toetreden tot den Neder- landschen bond van gemeente-ambte naren. Het doel der vereeniging is o.m., om door nauwere aaneensluiting meer persoonlijk contact tusschen de ge meente-ontvangers tot stand te bren gen, elkander tot voorlichting te die nen omtrent vragen, welke zich in de practijk voordoen, en een en ander door het houden van vergaderingen, lezingen, en voordrachten te bevorde ren. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Garderen, B. G. C. Steenbeek, te Wierden. Aangenomen: Naar Workum (vac.- J. C. H. Romijn), Th. A. Hoen, te Ee (Fr.). Naar Gorinchem, J. J. Pop, te Maassluis. Naar Bergum (Fr.), J. N. Sevenster, te 01- dehove (Gr.). Bedankt: Voor Doorn, Th. A. Hoen, te Ee (Fr.). GEREF. KERKEN. Drietal: Te Loosduinen (2e pred.- plaats), D. van Dijk te Groningen; J. van Herksen te Hillegom; en H. A. Munnik, te Zwolle. Beroepen: Te IJmuiden (vac.-wijlen S. van Leeuwen), W. Seinen te Opperdoes, te 's-Gravenhage-Oost (vac. G. R. Kuyper), H. Holtrop te Yrhuiden-Oost, te Dokkum (vac. S. W. Bos), J. H. Kroeze te Reitsum, te Vlissingen N. Willemse te Abcoude. DOOPSGEZ. GLM. Beroepen: Te Den Horn (Gr.), R. Boersma, em. pred. te Huizum. Aangenomen: Naar Zijldijk (Gr.), W. Mesdag te Westzaan. Bedankt: Voor Leermens en Lopper- sum, W. Mesdag te Westzaan. KERKELIJKE EXAMENS. De classis Zutphen der Geref. Kerken heeft Vrijdag praeparatoir geëxamineerd en met algemeene stemmen toegelaten om te staan naar de Bediening des Woords, den heer W. G. Bovendorp, te Brummen, F. 10. Peremptoir werd geëxamineerd, en even eens met algemeene stemmen toegelaten, de heer E. I. F. Nawijn, beroepen predi kant te GeesterenGelselaar. GEREF. KERKEN IN NIEUW VERBAND. De Kerkeraad der Geref. Kerk in Nieuw Verband te Leeuwarden besloot aan de ambtsdragers van deze Kerken in Fries land het verzoek te richten twee maal per jaar in conferentie bijeen te komen, om dat de landelijke conferenties van deze Kerkengroep in Amsterdam te moeilijk bij te wonen zijn. Gaan de plannen door, dan zal de eerste conferentie te Leeuwarden gehouden wor den. Als referent zal dan dfttreden Dr. N. D. van Leeuwen van Harkema-Opeinde. DE ZENDINGSFILM. Het film-comité verzoekt er op te wijzen dat de Java-Soemba-film uit onbrandbaar materiaal vervaardigd is. Daarom ver leende de Brandweer te Amsterdam en elders ook verlof om haar in een kerkge bouw te vertoonen. Deze mededeeling ge schiedt ter geruststelling van kerkeraden, die misschien ongerust zijn geworden, na lezing van een artikel in een kerkelijk blad over het gevaar van filmvertoonin- gen. DS. W. H. GISPEN. De oudste predikant van de Geref. Kerk van Scheveningen, Ds. W. H. Gispen, is van zijn langdurige onge steldheid weer in zooverre hersteld, dat hij hedenavond weer voor het eerst belijdeniscatechisatie houden mag. Ds. W. L. WELTER. De hofprediker Ds. W. L. Weiter wien na 54 jaren dienst eervol emeritaat werd verleend, zal Zondag 30 December van de ten te berusten en er zich in te verheu gen, dat zij zalig was en een eeuwigen ongestoorden vrede genoot bij haar Heiland. Den volgenden morgen kwam de heer Van Steendorp met de overige zijner kinderen; hij was'zelf nog zeer zwak en door den dood zijner schoon moeder meer getroffen dan zijn vrouw voor denkbaar had gehouden. De stille wandel der afgestorvene, die nog meer dan haar woorden het verborgen leven met Christus in God verkondigd had, had altijd een diepen indruk op hem gemaakt, ofschoon hij ver van den Heer bleef staan; en nu zijn hart door zijn langdurige ziekte meer toegankelijk was geworden, had ae mededeeling van haar zalig ver scheiden een grooten invloed op hem. Voor mevrouw Van Steendorp was de zorg voor haar man, die nog veel oppassing behoefde, een genadige lei ding des Heeren. Het was voor haar, die maar al te geneigd was zich in haar smart te verdiepen, een goede afleiding, welke een eigenaardigen troost met zich bracht, dien zij vroe ger niet gekend had, dewijl zij nu met dezelfde gevoelens vervuld was als haar man en ondervond, dat hij haar met deelnemende liefde trachtte te vertroosten. Dit was de eerste en beste balsem voor de schrijnende wonde en menig vurg dankgebed steeg uit haar hart tot den Heer op. De oude me vrouw scheen den rijken schat h&rer Ned. Herv. Gem. te 's-Gravenhage afscheid nemen. Ds. Welter blijft te Den Haag wonen. AFSCHEID Dr. J. OFFRINGA. De avondgodsdienstoefening in de Kei- zersgrachtkerk Amsterdam werd Zondag ook bijgewoond door Dr. J. Offringa, ge neesheer-directeur van het Petronella-Hos- pitaal te Djocjacarta, wiejis verlof ten ein de spoedt en die Donderdag a.s. de terug reis naar Ned.-lndië zal aanvaarden. Ds. j. L. Schouten, die in den avond dienst voorging, predikte over Zondag 46 van den Catechismus, het „Onze Vader, Die in de hemelen zijt" en vond in zijn predicatie aanleiding Dr. Offringa's terug keer naar zijn arbeid te gedenken. Nadat Ds. Schouten zijn predicatie ge ëindigd had, beklom Dr. Offringa den kan sel en sprak een kort afscheidswoord tot de gemeente-. Het medeleven met en de belangstelling voor het zendingswerk heeft hem tijdens zijn verlof zoozeer verkwikt. Met groot verlangen naar zijn arbeid keert spr. dan ook naar Ned.-lndië terug om het hervat ten het werk, dat God zoo kennelijk heeft gezegend. Nadat gezongen was het: „Uw God, o Israël heeft de kracht" (Ps. 68 14) sprak Ds. Schouten Dr. Offringa een kort woord van afscheid toe en gaf de verzekering, dat de gemeente in haar gebed Dr. Offrin ga en zijn zoo gezegend werk zal geden ken. Hierna werd Dr. Offringa toegezongen Ps. 121 4, waarna de dienst op de gebrui kelijke wijze werd gesloten. Van de gelegenheid om in de consisto rie persoonlijk van Dr. Offringa afscheid te nemen, werd door zeer velen gebruik gemaakt. DE NEDERLANDSE HE ZEEMANS CENTRALE. Op verzoek van het voorloopig be stuur der N. Z. C. hebben twee predi kanten van verschillende kerken, be kend met den Evangelisatie-arbeid, 'n bezoek gebracht aan Antwerpen, tot het instellen van een onderzoek naar de wenschelij'kheid en mogelijkheid van een „Instuif" voor onze Holland- sche zeevarenden aldaar. Gelijk in alle wereldhavens (uitge zonderd Hamburg, waar het huis staat van den Zeemansbond) schittert ook te Antwerpen Nederland door afwezig heid, terwijl Engeland, Duitschland en de Noorsche rijken er hun welinge richte homes voor hun zeevarenden openstellen. Er komt een nieuw, groot Duitsch tehuis; de Deensche leeskamer en de Engelsche en Finsche tehuizen wor den uitgebouwd. Alom is er expansie-spanning en uitbreidingsnopdzaak. Het Holland- sche huis dat er vroeger was, moest door geldgebrek gesloten worden. De twee afgevaardigden uit Holland hadden, toen zij alle tehuizen rondgin gen, overvloedig gelegenheid om zich dien voor hun vaderland te schamen. Wanneer zal er voor onze jongens hier een huis komen? Onder hetgeen ten dezen hoopvol stemt is vooral te noemen de zeer sym pathieke houding van den Nederland- schen consul te Antwerpen, den heer A. Ruys. Deze gewaagde met dank baarheid van wat hier vroeger reeds door Jhr. Ortt gedaan werd; en be loofde zijn medewerking in alles, wat tot de openstelling van een Neder- landsch Huis kan leiden. Moge door de medewerking van de Regeering, reeders en vele belangstel lenden in alle geestelijk en zedelijk werk onder zeevarenden, het doel der Centrale, om, te beginnen in Londen en Antwerpen,, tehuizen te stichten, spoedig worden verwerkelijkt. DE MUUR VAN KONING BELSAZAR OPGEGRAVEN. De muur waarop koning Relsazar, volgens het Bijbelsc-h verhaal de woor den: „Mene, mene, Tekel Uparsin" ge schreven zag, die naar de verklaring van den profeet Daniël den ondergang van zijn rijk aankondigden, zou vol- geens een mededeeling uit Chicago op gegraven zijn, meldt de Tel. De ontdekker van den muur, Prof. S. H. Langdon, van de universiteit te Oxford en van het museum voor na tuurlijke historie te Chicago, heeft den liefde aan' de haren vermaakt te heb ben; zóó hadden zij elkander nooit lief gehad en begrepen en wederzijds ge tracht te helpen als nu; dit was ook een zegen, dien het lijden hun aan bracht. Zij waren bijna altijd tezamen. Als de heer Van Steendorp in den zonneschijn buiten kon zitten, schaar den zich allen om hem heen; er werd dan bijna uitsluitend over het verle den gesproken en iedere kiene trek uit het leven der oude dame verteld; en als de heer v. Steendorp zich uitgeput in zijn kamer terugtrok bezochten de anderen de lievelingsplaatsjes der oude mevrouw. De drie zusters zochten in het bosch en den tuin de schoolste bloemen om het bed der ontslapene mede te ver sieren, en toen eindelijk de droevigste dag aanbrak, de dag waarop het aard- sche overblijfsel der dierbare moeder van hen zou genomen worden, was er van de kist bijna niets te zien door de menigte bloemen en rozen die haar bedekten, want niet alleen de haren, maar bijna alle dorpelingen, voor wie zij een moeder was geweest, en velen, velen van verre en van nabij hadden deze laatste bewijzen hunner ge hechtheid gezonden en kwamen zelf om haar naar haar laatste rust plaats te begeleiden. De dames en kinderen waren reeds vroeger naar de kerk gegaan, terwijl de heer Van Mengen alle gasten bleef ontvangen. Zij wachtten daar den on- directeur van dit museum over zijn vondst bericht gezonden In de omgeving van Kis heeft men twee oude torens blootgelegd, waarvan de fundamenten minstens 12 M. die per liggen dan het hoogste punt van den grooten beschermingsmuur, die eens is opgericht voor den wederop bouw van een tempel, gewijd aan de godin der aarde Harsagkalamma. Waarschijnlijk heeft Nebucadnezar den bouw van dien tempel aangevan gen. Dit zou dan de muur zijn, waarop de onheilspellende woorden zijn ver schenen. Het tempelgebouw zelf, waarvan thans groote deelen zijn blootge legd, rust op de ruïnen van een ge bouw uit nog vroeger tijden en is (vol gens Prof. Langdon) de best bewaard gebleven en grootste Babylonische tempel, dien men ooit in Mesopotamië heeft opgegraven. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burg. Stand. Geboren: Wijnand, zv. J. Hagen en A. Lagerweij; Marinus Cor- nelis, zv. C. van Bemmel en M. Fokker; Maria Martina, dv. L. W. van der Laarse en M. van der Linden; Johanna, dv. P. Dirkzwager en C. van Winkel; Trijntje, dv. J. Schonewille en J. Pol; Albert, zv. J. Bloos en G. van Braak. Overleden: M. J. van Zoomeren jd. 24 jaar; H. Tj. F. Berkhout, echtg. van B. C. van Teeseling, 56 jaar, overleden te Lei den. Gehuwd: D. van Elswijk, jm. 23 jaar en M. van der Wolf, jd. 18 jaar; W. van Hars kamp, jm. 22 jaar en S. de Jong jd. 20 jaar. Ondertrouwd: G. Baas en A. M. Hooge- boom; P. M. Hoogervorst en C. C. Hijman. Ingekomen van: Hillegom, J. H. van Frankfoort, arbeider, Concordiastraat 9; Voorschoten, P. W. Overes, Gnephoek 80; Nieuwkoop, C. Slingerland, echtg. van L. van Oosterom, Hooftstr. 112; Kollumer- land c.a., W. Grijpma, arbeider, Hoogen- dijk 14; Polsbroek, A. M. Hogendoorn, Raadhuisstraat 235; Ammerstol, G. Boon, schippersknecht, Raadhuisstraat 235; Am merstol, J. Stuurman, bouwk. opz. Zaal- bergstraat 33; N.-Amerika, H. Tart, zende ling, Julianastraat 10; N.-Amerika, E. F. Shipley, zendeling, Julianastraat 10. Vertrokken naar: Zoeterwoude, J. Rede- geld en gezin, opperman, Julinastraat 37; Dordrecht, Corn, van Beverstraat 2rood, G. Ruis, Van Mandersloostraat 62; Den Haag, Honsholrestraat 2632, J. H. M. van Hofwegen, Pr. Hendrikstraat 136; ZwartewaaJ, W. J. Bantjes, fabrikant Grij- pensteinstraat 49; Den Haag, Obrechtstr. 365, M. J. en G. M. de Vries, Pr. Hendrik straat 69; Alkemade, Kinderen de Vries, Kortsteekterweg 69; Maarn, K. Rosbeek, Raadhuisstraat 44; Gouda, Raam 294, H. Hogendoorn wed. C. Kasteleijn, Steekter- weg 11; Den Haag, Cornelis Jolstraat 101, M. van Wageningen, dienstbode, 's-Mole^ naarsbuurt 5; Lisse, Heerenstraat, W. P. Luijben, dienstbode, Julianastraat 26; Am sterdam, Van Eeghenstraat 70, W. J. van Waardenburg, verpleegster, Hooftstraat 108; Aalten, D. Bruinsma en gezin, arbei der, Kortsteekterweg 10; Kollumerland c.a. G. Deelstra, Oranjestraat 41; Koudekerk, S. W. Fluiter, dienstbode, Nieuwesloot 3. BOSKOOP. Zaterdagmiddag geraakte een zoon van den kolenhandelaar R. met zijn wa gen geladen met kolen aan de Burg. Co- lijnstraat in de Wetering. De jongen kwam in het water, juist onder den wagen te liggen, wat de redding moeilijk maakte. Toch gelukte het, hem vrij spoedig op het droge te brengen. Naar wij vernemen, vertoefde dezer dagen een commissie uit Gedep. Staten dezer provincie in onze gemeente in ver band met het wegenplan. Van den Zijdeweg werd ook goede nota genomen. In verband met den alhier plaats ge had hebbenden brand bij de Gebr. Nijhof, zijn door de politie twee jongens, respec tievelijk 7 en 8 jaar oud, aangehouden, die bekend hebben den brand in de zaag- selschuur te hebben veroorzaakt. Gezien den jeugdigen leeftijd zijn beide jongens aan de ouders teruggegeven. Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen een alhier wonend persoon afzienbaren stoet af, die zich onder het gelui der klokken en het zingen van het gezang: Jezus, leven van mijn leven, Jezus, dood van mijnen dood tnz. naar de kerk bewoog. Het was warm, helder zomerweer, de natuur scheen na de regenbuien en stormen der ver- loopen dagen in volle pracht te ontlui ken, en de aanwezigen gevoelden iets van den triomfkreet, waarmede de ge- loovige ziel het hemelsch Vaderland begroet, nadat zij met de hulp des Heeren den zwaarsten strijd doorstre den heeft. Daar de familiekelder reeds lang gevuld was, had men voor de oude da me, volgens haar uitdrukkelijke be geerte, een graf gegraven dicht bij den muur, aan welks anderen kant het gedenkteeken voor haar echtgenoot was opgericht, zoodat de linden, die daar om heen waren geplant, ook het nieuwe graf overschaduwden. De oude leeraar sprak bij het ge opend graf met krachtige stem, of schoon hij voor eenige uren zoo zwak was geweest, dat zijn dochter gevreesd had, dat hij het niet zou kunnen vol houden, maar zijn geloof gaf aan het lichaam kracht. Hij sprak van zijn Heiland, diens genade en trouw, zoo als alleen iemand doen kan uit per soonlijke ondervinding, die hoopt spoedig Hem te aanschouwen. En toen tot slot allen een gezang wegens bedreiging met een misdrijf tege* het leven gericht. 'Bedoelde persoon was, gewapend met een bijl, op zekeren S. toegeloopen en had ender het slaan met de bijl in de riehting waar S. stond, dezen toegeroepen: „Ik je de hersens in!" Door vlug op zij te springen voorkwam S. een minder aangename aanraking laxet de bijl. Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 12 Nov. Rozen per bos: Columbia 68—100 et, Hadiey 121—101 ct., Golden Ophelia 5989 ct„ Butterfly 7998 ct., Ophelia 50—67 ct., Gem. rozen 20—37 ct., v. Rossem 4961 ct, Rosalandia 7085 ct., Wilh. Kordes 80 ct, Claudius Pernet 139146 ct., Elle Poulsen 90 ct., Mac Keiler 60—90 ct. Chrysanten per bloem 1822 ct„ id. tros, per bos 2045 ct. HAZERSWOUDE. A.R. Kies vereeniging. Vrijdagavond vergaderde voor 't eerst in dezen winter de A.R. Kiesvereeniging ..Nederland en Oranje". De voorzitter, de heer D. de Bruijn ging- nadat gezongen was Ps. 33 7 voor in gebed. Hij heette de leden welkom, en na het lezen der notulen door den secretaris, den heer B. Offringa, werden afgevaardigden benoemd naar de vergadering van de Centrale Bodegraven. Hiervoor werden bij stemming aangewe zen de heeren D. de Bruijn, B. Offringa en Jac. Bol. Deze vergadering van den Ka- merkie.skring Leiden zal gehouden worden op 19 Dec. a.s. Tevens werd medegedeeld dat 7 Decem ber voor de Kiesvereeniging hoopt op te treden de heer Chr. van den Heuvel, in onzen kring geen onbekende, met het on derwerp „Bouwen, breken, bewaren". De voorzitter gaf daarop een toelichting van enkele gemeentezaken. Hij bracht ver schillende bouwwerken, die al tot stand gekomen zijn, of nog zullen worden on dernomen ter sprake en wees er op, dat daardoor en door toeneming van de kos ten voor armenzorg en krankzinnigenver pleging de uitgaven der gemeente stijgen. Evenwel is verhooging van gemeentebe lasting tot nu toe onnoodig gebleken. Een drukke en levendige bespreking deed nog allerlei onderwerpen aan de orde komen, o.a. electriciteit, verbinding LoeteBos koop, de kom der gemeente, provinciaal wegenplan, enz. De heer B. Offringa las nu voor 't con cept Program van Actie en gaf ten uit eenzetting van de candidaatstelling voor leden der Twéede Kamer. Bij het Program werd er o.a. de aan dacht op* gevestigd, dat voor doodslag zoo vaak een betrekkelijk lichte straf wordt opgelegd. Op voorstel van den voorzitter en den heer P. J. Bogaards zal aan het Centraal Comité worden verzocht de ver betering der ambtenaarssalarissen in het Program van Actie alsnog op te nemen. De heer B. Offringa ging daarna voor in dankgebed. Burg. Stand. Geboren: George Frede- rik Johannes, zv. S. Vellekoop en A. C. van der Stijl; Elise Klasina Maria, dv. J. van Wieringen en G. van Leeuwen; Teu- nis, zv. L. Staring en J. 3. van Harskamp. Gehuwd: J. C. van Vliet. 33 j. en J. V's- 9er 31 j.; J. de Ridder 25 j. en M. G. Wart- man, 20 j.; J. Th. C. van Rijn, 33 j. en J- M. J. Boere, 29 j. HILLEGOM. Burg. Stand. Bevallen: M. H. Pijpers —van Ruiten, D.; J. van der LansRaap horst, D.; J. E. NoordhoekSchoneveJd, Z.; W. H. van EwijkEllenbroek, D. Ondertrouwd: C. W. J. de Roos en W« J. Noordermeer; J. A. Zuidhoek en M. van Stijn. Getrouwd: H. C.' Mink en S. J. van Put ten; J. van Hal en B. J. Duivenvoorden; W. van Opzeeland en M. M. van Houten, Overleden: M. W. Kraan, m. 2 jaar. KATWIJK. Burg. Stand. Geboren: Dirkje, dv. G, Meijvogel en D. van Klaveren; Arend, zv. Job. van Duijn en L. Schaap; Krijntje, dv. H. Klaassen en A. van Duijn; Pieter, zv. P. Dulfer en C. van der Plas; Jannetje, dy. G. Kraijenoord en KI. Messemaker; Pietje, dv. G. Haasnoot en H. L. van der Bent. Ondertrouwd: J. Varkevisser en D. de Vreugd; G. van Beelen en KL Kuijt. Overleden: Louisa Maria de Waal Ma- lefijt, oud 74 jaar. aanheven, was het de overtuiging van velen en niet de taal der lippen: Jezus, mijn Verlosser, leeftl k Zal volmaakt Hem eens aanschou wen. Die mij 't eeuwig, leven geeft; Hem blijf ik mij toevertrouwen, 't Hoofd vergeet Zijn leden niet, Die Hij nog op aarde liet. Te huis gekomen vond men nog vele gasten, die allen nog gaarne eenige woorden met de familie wilden spre ken en hun deelneming betuigen. Maar het was voor hen een zware taak. Hedwig had met de kinderen een stil plekje in den tuin opgekocht; zij gevoelde zich te zeer aangedaan om te spreken en begeerde tot rust te komen. Elise en Marie, die de «iekte harer grootmoeder niet bijgewoond hadden, vraagden daar nog veel over en Hed wig vertelde alles van het begin af aan. Haar* zusters verhaalden haar hoe veel angst zij uitgestaan en hoe veel zij te doen gehad hadden- daar de zorg voor haar vader en het huishouden op haar gerust had, nadat haar moe der en Hedwig vertrokken waren. Om een minder droevige reden zou den zij er wel veel eer in gesteld heb- -ben zoo vertrouwd te worden, want zij hadden zich zeer goed. van haar taak gekweten. (Wordt vervolgd/.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5