RECLAME. NOTARISBENOEMING TE VEENENDAAL. Men deelt ons mede, zoo schrijft De Rotterdammer, en in dit verband met de vraag welke wij stelden in een on zer artikelen, gewijd aan de kwestie der notarisbenoemingen, dat te Vee- nendaal in de daar bestaande vacatu re, thans is benoemd een antirevolu tionair notaris. Onzerzijds werd er toen de aan dacht op gevestigd, dat de liberalen te Veenendaal nauwelijks een vuist kon den maken. Nog vele benoemingen in dezen geest zullen moeten volgen, zal er van eenige rechtsgelijkheid tusschen vrij zinnigen en niet-vrijzinnigen sprake zijn in het wereldje van het notariaat. Dat dit de Nieuwe Rotterdamsche Courant waarschijnlijk niet behagen zal, doet er minder toe. Wie in een glazen huis woont moet nu eenmaal voorzichtig door het leven gaan. Tot onze vreugde zagen wij, dat in bet Afdeelingsverslag der Tweede Kamer thans ook opnieuw de aan dacht is gevestigd op de ongelijke ver deeling. Dat de bom anders zal gaan bar sten, als de N. Rott. wenschte, is ge volg van de daar beoefende dwaze tactiek tegenover het groote volksdeel, hetwelk niet vrijzinnig meent te moe ten zijn. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren: Maria There sia, dv. L. J. van der Meer en J. E. Hoo- geveen; Adrianus Hermanus, zv. P. L. Verdel en M. P. van Ruiten; Joanna Ja- coba, dv. J. W. Hoogenboom en G. Schoo; Cornelis Johannes, zv. G. van den Berg en H. Koeleman. Gehuwd: Hermanus Johannes Gerardus Coster, jm. 21 jaar en Maria van Diemen, jd. 22 jaar. In den loop der maand October hebben zich in deze gemeente gevestigd de vol gende personen: J. Wolvers uit Rijnzaterwoude; Th. W. M. Schaffers uit Nuenen; K. Verweij en echtgenoote uit Alphen aan den Rijn; J. C. Zoetemelk en gezin uit Apeldoorn; A. A. Waasdorp uit Woubrugge; A. J. den Hollander uit Zoetermeer; E. Medema en gezin uit Haarlemmermeer; M. van Die- men uit Leiden; A. Kempkes uit Rhein- berg (DL); Th. J. Dolle uit Leiden; J. Wee- repas uit Sambeek; J. C. van der Poel uit Zoeterwoude; M. Dijkgraaf uit Zandvoort; N. J. Hoogenboom en gezin van Woubrug ge; J. Groen in 't Woud van Steenbergen; Th. W. Matthyssen van Wormerveer; N. J. M. Blokland van Abcoude-Baambrug- ge; J. P. van der Zwet en echtgenoote van Gilze-Rijen; K. A. Hoeher van Dusseldorf (Dl). Vertrokken: J. A. de Boer naar Haar lemmermeer; J. de Jong naar Leiden; M. C, Klaas naar Amsterdam; A. A. van Kes- teren naar Woerden; C. J. M. van Rijn naar Molières (Fr.); N. H. Hermans en echtgenoote naar Noordwijk; M. F. Turk naar Bexem; G. J. de Jong en echtgenoote naar Alphen aan den Rijn; P. W. van Steyn en gezin naar Zevenhoven; J. J. Lidlage en gezin naar Haarlemmermeer; Th. van Heek naar Zoeterwoude; F. van der Wereld en gezin naar Voorhout; P. W. M. van den Broek naar Stompwijk; M. C. Helleman naar Zoeterwoude; C. J. Hoo genboom en echtgenoote naar Woübrug- ge; M. van Diemen naar Rijnsburg., ALPHEN AAN DEN RIJN. Een bijvoegsel van het Prov. Blad van Zuid-Holland bevat de beschikking van Ged. Staten op het beroep van het bestuur der Vereeniging tot bevordering van lager en meer uitgebreid Christelijk schoolonderwijs alhier tegen het besluit van den Raad dezer gemeente, waarbij de aangevraagde gelden voor stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in de omgeving der Goeman Borgesiusstraat worden geweigerd. Ged. Staten hebben, met vernietiging van het raadsbesluit verklaard, dat de ge vraagde medewerking behoort te worden verleend. BOSKOOP. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk zijn de volgende candidaten gesteld: Voor ouderling, de heeren A. Blonk, Chr. Guldemond, KL Jonge jan, J. W. v. d. Willik, J. W. v. d. Spek en J. H. van Os- nabrugge; en voor diaken, de heeren A. Pos, C. Loef, J. van Eijk Gzn. en Th. van Eek. In de gehouden Vergadering van het comité voor de a.s. winkelweek is beslo ten, om hoogstwaarschijnlijk op Donder dagavond 22 November voor ouden van dagen en invaliden een rondrit per auto door de gemeente te doen plaats hebben. Verder werd besloten om op Vrijdag d.a,v. een filmvoorstelling te geven in hotel „Neuf", na schooltijd voor de kinderen, en in de avonduren voor volwassenen. Het comité heeft wederom, evenals het vorig jaar, de beschikking gekregen over mooie prijzen voor het publiek, terwijl de verschillende muziekcorpsen uit deze ge meente in de avonduren muzikale rond gangen door het dorp zullen houden. Het belooft veel en alles wijst er op, dat de Boskoopsche winkelstand wel voorne mens is de burgerij een waardige winkel week te presenteeren. Coop. Vereeniging „De Boskoopsche Jfeiling'V Veiling yah 6 Nov. Rozen per bos: Hadley 140202 et, Rosalandia 6588 ct, Butterfly 7492 ct, Golden Ophelia 7092 ct., Columbia 120—165 ct, Claudius Pernet 72—142 ct., Ophelia 67—84 ct, Gem. rozen 5071 ct, Marcel Rouyer 110131ct, Mac Keiler 80—156 ct. Chrysanten, per bloem le soort 28—31 ct., id. 2e soort 12—19 ct, id. tros, per bos 3045 ct HAARLEMMERMEER. Burg. Stand. Geboren: Johanna Ger- ritje, dv. J. K. Versteeg en P. Bogerd; Ca- tharina Wilhelmina, dv. W. van Niel en W. Schoorl; Adriana Johanna, dy. J. A. Kemp en J. v. d. Pol; Jacoba Johanna, dv. W. J. Wakker en J. G. Verheul; Christiaan Jacobus, zv. G. W. Bulk en B. v. d. Akker; Hubertus, zv. J L. van Zeist en M. C. Braak; Alida Maria, dv. G. J. Poelgeest en G. van Warmerdam; Bastiaan, zv. E. J. Weststeijn en J. Burgbout; Margaretha Theresia, dv. F. Calvelage en C. M. Koks- hoorn; Maria Elisabeth, dv. C. Scheurwa ter en H. E. Schuurman. Overleden: Sjoerd van der Ploeg, 2 j. zv. A. van der Ploeg en L. Zwart; Neeltje Lu cia Tijssen, 3 j. dv. G. E. Tijssen en G. A. van Es; Dirk van Gelderen, 3 j. zv. H. A. van Gelderen en T. Boon. LISSE. CoBp. Veiling vereeniging H.B.G. Prijzen per 100 stuks: Enkele vroege tulpen: Diana f 1.80, Rose Valk f2.50. Cram. Brillant fl.70. Mauve fl.85, Geel f2.85. Herm. Schlegel f3, L'In- tressant f 1.75, La Reine f 1.20, D v T Lucretia f3. E. 1. T. Paare f2, id. King of Prussia f 1.50. id. Ingl. Pink f 1.15. Darwin Tulpen: Clara Butt fl.651.95, Suzon fl.65; Loveliness fl.65, Gretchen fl.20. Bartigon f 1.75, Centenaire fl.70, Gemengd fl.45, Versailles fl.95. Crocussen: Geel f4, Bar. v. Brunow 6 cM. f 1.651.95. id. 5 cM. f 1.35. Bijgoed: Dahlia Roem van Maarsen f4.40, id. Prins of Wales f3.25, id. Mr. Desselhuys f 4.20. id. Pr. Juliana 4, Dicly- tra Spectabilis f9.80. Lil. Umballatum f7.50, id. Tigr. Splendens f4.50, Arum Cor- nutum f 4.90, Spirea Gladstone f 7, id. Ja- ponica f 4.505, id. Peach Blossom f 6, id. Queen Alexandra f7, id. Floribundie f 5. id. America f 5, id. Rubens f 6. Gladiolen-veiling. Prijzen per 100 stuks: Halley 14 op f 1.40, 12 op f 1.20, 10—12 f 0.70, Jos. Hulot 12 op f 2.40, 10 op f 1.10, Ameri ca 12—13 f 1.80, 1012 f 1.10, 11 fl.20, Fr. Pendleton 14 op f2.80, 11—13 fl.40, Pr. of Wales 16 op f2, 14—16 fl.70, 12—14 f 1.10, 10 op f0.85, Liebesfeuer 12 op f2.90, 1912 fl.40, Flamingsword '14 op f2, 12 14 f 1.55, 1012 f 1.10, Maidenblusch 14 op fl.70, 12—14 f 1.50, 10—12 f0.90, Souvenir 12 op f 1.50, 1012 f 0.85, Empress of India 10 op f 1.30, Hermione 12 op f 1.20, 10—12 f 0.75, Master Wietse 12 op f2.10, 10—12 f 0.95, Panama 12 op fl.90, 10—12 f 1, White City 12 op f4, 10—12 f2.80, Venus 12 op f 1.60, 1012 f 1, Catharina 12 op f 3, Peace 12—15 f2.70. Red. Canna 15 op f2.10, Sympathie 10 op fl.10. Veiling van Plantgoed. Prijzen per H.L.: Enkele vroege tulpen: La Reine f2935, Cram. Brillant f36, Pr. Marianne f24, Brillant Star f 145, Prins van Oostenrijk f60, King o. t. Yellow f168, Verm. Brillant f120. Dubbele vroege tulpen: Salvator Rose f 110, Cour. d'Or f115, Lucretia f55, Alba Max f 35, Murillo f 25—30. Darwin Tulpen: Will. Copland f 29, Lo veliness f 17, Geefs f 29, Psyche f 26, Pride of Haarlem f2032, Farnc. Sanders f22 33, Bar. de la Tonnaye f 23, Nauticas f 30, Sieraad van Flora f 32, Centenaire f 40 48. Enkele late tulpen: Bouton d'Or f18, The Tawn f 17, Miss. Eellen Wilmott f 31. Bijgoed: LiL Crown. Imperial f 60, Men- deltulpen f 46. NOORDWIJK. Burg. Stand. Geboren: Apolonia Geer- truida Petronella, dv. C. J. Duindam en Th. M. O. de Groot; Adrianus Alida, zv. L. P. Koelewijn en J. A. Lipman; Dirk, zv. A. Perfors en J. Spaanderman; Lucia Ma ria Theresia, dv. J. Kaptein en C. Vissers; Johannes, zv. J. Warmenhoven en A. E. Angevare; Wilhelmus Philippus, zv. Th. A. Gordijn en J. M. de Groot. Ondertrouwd: Theodorus Duyvenvoorde, 30 j. en Hendrika Johanna van den Berg 25 j.; Willem Roskam 20 j. en Adriana Maria Rooijen, 20 j.; Karei Wilhelmus Ste- gerhoek, 40 j. en Agatha Femina Oude- jans, 29 j.; Johannes de Ridder, 25 j. en Martina Geertruida Wdrtman, 20 j.; An- thonius Rutte, 62 j. wedn. van A. Korte- kaas, en Adriana Martha Vink, 33 j.; Ge rardus Antonius Kleinpenning, 24 j. en, Petronella Agatha Maria Fornara, 22 j. Leo Willem Allard van Wichen, 29 j. en Christina Adriana Maria Schaay, 24 j.; Adriaan Constant Johan Schagen van Leeuwen, 30 j. en Wilhelmina Margaretha Catharina Hasselman, 23 j.; Petrus v. d. Zalm, 59 j., wedn. van C. v. Nobelen, en Gerarda Maria van Leeuwen, 45 j.; Johan nes Duyndam, 58 j. en Christofora Elisa beth van den Dobbelsteen, 36 j.; Pieter van der Zwart, 25 j. en Lutgerdina Hoek, 20 j. Getrouwd: A. Post, 25 j. en H. van Duyn 26 jaar. Overleden: Alida de Keijzer, 68 j., wed. van C. Heijkoop; Levenl. aangegeven kind van het mann. geslacht van F. Plug en M. Zuidhoek; Maria Anna Schurgers, 80 j., geh. met Th. J. Stopper; Krijn van der Bent, 70 j., geh. met K. Plug; Adrianus Hendricus Caspers, 11 j. zv. A. P. Caspers en M. Langerak. Gevestigd: M. E. Jansen (geh. met J. P. Vink) van Noordwijkerhout naar Voor straat 94; J. E. Boezel, van Doorn, naar Zeestraat 4. Vertrokken: naar Maastricht, Luiker- weg 1, fam. L. R. Schreinemacher; naar Zeist, Krakelingenweg 2, E. J. J. B. Cre- mers; naar Amsterdam, J. P. Heyestraat 178, D. J. Grossenberg; naar IJmuiden, S. P. Kuyperstraat 1 (rood), H. Postvan Duyn; naar Den Haag, Tollenschestraat 3. A. S. J. Dekker. RIJNSBURG. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Af wezig de heer K. Zandbergen. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna direct aan de orde ge steld wordt de voortzetting van de behan deling van de gemeentebegrooting, waar mede men in de vorige vergadering niet was klaargekomen. De post voor de verpleging van armen en krankzinnigen stellen B. en W. voor te brengen op 7325, wat door omstandig heden noodig is geworden. Aldus wordt besloten. Bij de betreffende post vraagt de beer Jonker of voortaan voorkomen zal wor den dat herijk van maten en gewichten in de raadszaal geschiedt. De voorzitter antwoordt, dat een andere zaal zal worden gehuurd. Daar voor is deze post uitgetrokken. B. en W. stellen voor de post voor on derhoud van vaarten enz. te brengen van 600 op 1600 in verband met de verbe tering van de Vliet. Aldus wordt besloten. Bij de post ontvangst van bijdragen voor de verpleging van armen en krank zinnigen vraagt de heer v. d. V ij v e r, waarom deze post lager is geraamd. De voorzitter antwoordt, dat niet meer van de familieleden van de verpleeg den te verhalen was. Uit de begrooting blijkt verder, dat bij de ontvangsten is rekening gehouden met een verhooging van de opcenten van 50 op 65, zoodat de desbetreffende post is ge bracht op 13891.57. Het percentage van de gemeentelijke in komstenbelasting zal blijven bepaald op 1.8. Op de begrooting worden nog een tweetal posten gebracht in verband met het dempen van een gedeelte van de oude Vliet, waartoe in de: vorige vergadering is besloten. Het benoodigde bedrag is ƒ2400. Het is dringend noodzakelijk, dat de dem ping geschiedt. De heer v. d. V ij v e r vraagt of de om wonenden geen bijdrage willen verleenen. De heer Schoneveld antwoordt, dat dit geprobeerd kan worden, maar dat ze er in geen geval toe verplicht kunnen worden. De bedoeling is de vuile boel weg te krijgen en er is dus sprake van een ge meentebelang. De opmerkingen betreffende de begroo ting liepen verder over kleinigheden. De begrooting wordt tenslotte vastge steld op een totaal bedrag in ontvangst en uitgaaf wat betreft den gewonen dienst van ƒ138.476.487. Bij de behandeling van den kapitaal- dienst wenscht de heer v. d. V ij v e r aan- geteekend te hebben, dat hij een tegen stander is van een eventueelen bouw van gebouwen voor de bedrijven. Ook de kapitaaldienst wordt daarna vastgesteld. Besloten wordt nog, dat een contract zal worden aangegaan met het Centraal Bureau voor Verificatie van Ned. Gemeen ten voor de controle van de bedrijfsreke- ningen. Hiervoor wordt een bedrag uitge trokken van 300. Geprobeerd wordt nog door B. en W. dit bedrag verlaagd te krijgen. In verband met het leggen van een te lefoonkabel wordt besloten voop de herbe strating enz. 1 per strekkende Meter te vragen. Dit besluit is door de Posterijen gevrahgd. De heer Schoneveld laakt de hou ding van de Posterijen om de betaling van de gevraagde gelden zoolang uit te stellen. De gemeente heeft met deze zaak haar moeite gehad en nu lijkt het wel of men haar wat plagen wil. De heer v. d. .Gugten vraagt bij do rondvraag, hoe de demonstratie met de motorspuiten is bevallen. De voorzitter antwoordt, dat mis schien spoedig een tweede demonstratie zal worden gehouden. B. en W. maken serieus werk van deze zaak. De heer v. d. Gugten maakt eenige opmerkingen over verzakking van de steenen langs de rails op de Sandtlaan. De heer Schoneveld antwoordt, dat onlangs hierin nog verbetering is aange bracht. De verzakkingen die de heer v. d. Gugten op 't oog heeft, zijn nog nieuw. De zaak heeft echter de aandacht van B. en W. Daarna sluiting der vergadering. Mooi resultaat! De gunstige gang van zaken aan de Veilingvereeniging „Flora" alhier uit zich ook weder over de bedrijfsuitkomsten over het laatste jaar. De balans en de winst- en verliesreke ning over het pas afgesloten boekjaar, wijzen weder een winst aan van 13.600. SASSENHEIM. Geref. Kerk. Na de gisteravond gehouden stemming is door den Kerkeraad tot predikant bij de Geref. Kerk alhier beroepen Ds. H. Holtrop te IJmuiden-Oost. Ds. Holtrop werd 27 Nov. 1899 geboren Hij wertl in 1924 candidaat. Sinds 3 Oc tober 1926 staat hij in zijn tegenwoordige gemeente. GEMENGD NIEUWS. Toch lekker gegeten! Zondagmiddag werd een restaurant te Rotterdam opge beld, door iemand, die zei Pelgrim te hee- ten en die vroeg, of men ook diners uit zond. Toen hierop bevestigend werd ge antwoord, werden acht diners a ƒ5 be steld. Zij moesten worden bezorgd aan de Pantserstraat 23. De bezorger vond het adres niet in over eenstemming met de adressen, waar hij gewoonlijk heen werd. gestuurd, maar toen bleek, dat de familie P. pas den vorigen dag de woning had betrokken en men nog verstoken 'was van gas en electrisch licht, begreep hij, dat het bestellen van acht diners, niet zoo verbazingwekkend was, als hij eerst wel had gedacht. Den volgenden dag kwam hij terug om de leege schalen te halen en om de nota te presenteeren. De bewoner schreef ach terop het briefje: disponeeren Hoogstraat 79, M.H.B. De bezorger ging naar het op gegeven adres enstond voor het ge- houw van den dienst voor Maatschappe lijk Hulpbetoon. Op dit bureau bleek men in het geheel niet van plan te zijn de rekening te beta len. Wel vertelde men daar, dat P. uitge sloten was van steun, omdat hij, toen hij werk kon krijgen, geweigerd had dit te aanvaarden, omdat steuntrekken minder vermoeiend is. Tegen P. is proces-verbaal opgemaakt. Verdronken. Te Princenhage is in de Markt verdronken het 12-jarig zoontje van den landbouwer Schets, dat met een bootje was gaan varen. Een voetbal-veldslag. Zondagmiddag heeft zich na afloop van den voetbalwed strijd SallandiaWijhe, voor de vierde klasse van den N.V.B. te Deventer een ernstig incident voorgedaan. Enkele mi nuten voor het einde kreeg een speler van SaJlandia een woordenwisseling met een van Wijhe. waarop de laatste zijn tegen stander een hevigen slag tegen het hoofd gaf. In een minimum van tijd waren bijna alle aanwezigen, ongeveer 50 personen, met elkaar slaags geraakt. Een der De- venter-spelers werd in den nek gebeten. Kind ernstig gebrand. Te Harkema Opeinde heeft het 6 maanden oud zijnde dochtertje van F. Alma een pot met ko kende thee over zich heen gekregen. Het kreeg hevige brandwonden; haar toestand is zorgelijk. Een klompenbeurs te Cllnge. Te Clin- ge (Zeeland) is onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer J. W. Vie- nings, een commissie gevormd, die de tot standkoming van een Klompenbeurs zal voorbereiden. Men hoopt in Augustus 1929 de beurs te kunnen openen. Aan de gevolgen overleden. Op den Terwoldschenweg te Deventer geraakte eergisteren de 57-jarige stucadoor Th. J. B. Peters aldaar onder een met een paard hespannen wagen en bekwam zoo ernstige inwendige verwondingen, dat hij aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis is overleden. Overreden. Dinsdagmiddag is in de Nassaulaan te Delft de 12-jarige jongen A. D., toen hij uit school kwam, door een auto overreden van L. v. E. te OegstgeesL De knaap werd zeer ernstig gewond en is in hopeloozen toestand naar het Gasthuis vervoerd. Doodelijk ongevaL Bij het lossen van Chili-salpeter is de 67-jarige arbeider E. G. te Varssum, door een baal in den nek getroffen. Hij werd naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht, alwaar hij aan de gevolgen is overleden. Een autobus te water. Een autobus van den dienst DelftZoetermeer is Dins dagavond circa half acht tengevolge van den mi- in de Pijnackersche vaart gere den. De passagiers zeven in getal, en de chauffeur konden zich uit hun benarde positie redden. Enkele personen liepen verwondingen op. De overigen kwamen er met een nat pak af. Dr. Bos uit Pijnacker verleende medische hulp. De bus is later door den heer J. de Graaf uit Delft uit de vaart gelicht Westlander gekapseisd en gezonken. Gistermiddag té ongeveer vier uur is een Westlander van 13 ton, die in de Keile- haven te Rotterdam bij het pand van de Staalindustrie geladen werd met staven ijzer, doordat de lading verschoof, gekap seisd en gezonken. Het scheepje was niet verzekerd. Van de twee mannen, die aan boord waren, wist H. J. v. d. S. uit Hillegersberg, zich niet spoedig genoeg te bergen, zoodat hij te water raakte. De man kon zich zwem mende redden, doch klaagde over inwen dige pijnen. Omdat hij niet in een zieken huis wilde worden opgenomen, is hij per particuliere auto naar zijn huis gebracht. Onfortuinlijke verstekelingen. Acht Chineezen, die als verstekelingen met de Insulinde naar Nederland waren gekomen, zijn van Rotterdam naar Vlissingen over gebracht en aldaar aan boord gebracht van de Ternate, die onderweg was van Antwerpen naar Indië. Vermist. Sedert 30 October jJ. wordt .te Deventer vermist de twintigjarige Dina Mooy, wier opsporing door den commissa ris van politie aldaar wordt verzocht. De kankerbestrijding. De finan- cieele commissie uit bet Deensche Folketing heeft haar goedkeuring ge hecht aan een verzoek van het onlangs gestichte Nationaal Genootschap voor kankerbestrijding om staatssteun bij den aankoop van 4 gram radium, die naar schatting 750.000 kronen zullen kosten. De staatssteun zal, als bet par lement het voorstel aanneemt, bestaan in een subsidie van 125.000 kronen en in de waarborging van een leening ten bedrage van 250.000 kronen. Op bet oogenblik bedraagt de hoe veelheid radium in geheel Denemar ken ongeveer 2 gram. De voorgestelde aankoop strekt dus om die hoeveel heid te verdrievoudigen. De bodem van de Zwarte Zee. De Prawda meldt, dat na maandenlange werkzaamheden de wetenschappelij ke expeditie teruggekeerd is, welke een onderzoek ingestold beeft naar bet dalen van den bodem van de Zwarte Zee, waarin ook de oorzaak gezien wordt van de aardbevingen in de Krim. Het proces verloopt, volgens baar bevindingen, uiterst langzaam en ontbeert het karakter van een ca tastrophe. Tevens bleek de Zwarte Zee van veel ouder oorsprong, dan de wetenschap vroeger aannam. Aan den zuidelijken oever van de Krim zijn de veranderingen van den bodem nauwe lijks merkbaar. Uit het Sociale Leven. DE CONTRACT-ACTIE IN DE BOUWBEDRIJVEN. Het bestuur van de landelijke syn dicalistische federatie van bouwvak arbeiders beeft zich naar aanleiding van den afloop van de vigeerende landelijke collectieve arbeidsover eenkomst voor de bouwbedrijven, tot de besturen van de beide patroonsor ganisaties in de bouwbedrijven ge wend met bet verzoek, bij de komen de besprekingen nopens een nieuwe landelijke overeenkomst tot de even tueel© conferenties toegelaten te wor den. Het bestuur van de L.S.F.B. ver klaart zich bereid aan de regeling van de arbeidsvoorwaarden mede te wer ken. Land- en Tuinbouw. DE KOOLCAMPAGNE TE LANGENDIJK. Men meldt uit Langendijk: De winterkoolcampagne is hier in vollen gang. De teelt valt ten zeerste mee. De laatste 2 weken is er voor de verschillende koolsoorten een daling ingetreden. Ook de bloemkoolprijzen deelden daarin. De herfstcampagne, die nu zoo goed als geëindigd is, is voor Langendijk en wijde omstreken zeer bevredigend geweest, dank zij de groote vraag uit het buitenland naar de Langendijker tuinbouwproducten. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN. 6 Nov. Heden aangeko men aan den Rijksafslag 10 stoomtrei- lers, 1 logger, 10 drijfnetvaartuigen ei*. 25 kustvisschers. Aanvoer en prij zen waren van treilvisch: 29 kn. tar bot f 3490; 0 kn. griet f 3458, per 50 Kg.; 356 st. groote tong f 33.10, 3641 st. middel tong f 2.30—2.85, 4055 st. kleine tone- f 1.452.20 per Kg.; 3 kn. groote schol f 48, 3 kn. middel schol f 50. 15 kn. zetschol f 4554, 709 kn. kl. schol f 7—30, 47 kn. schar f 3.40-20, 55 kn. pieterman poontjes f 3.1015, 11 kn. groote scbelvisch f 5264, 20 kn. middel scbelviscb f 3148, 80 kn. klein middel schelviscb f 1529, 594 kn. kleine schelvisch f 518, 32 kn, groote gullen f 2229, 44 kn. kleine gullen f 11—18, 169 1 i. wijting f 1.80 6.50, 301 kn. makreel f 8.5014.50, per kist van 50 Kg.; 12 kn. rog f 1729 per 20 stuks; 6 st. vleet f 3.60—6, 288 st. leng f 0.48—1.40, 3 st. heilbot f 7.47, 490 st. koolvisch f 0.481.61, 1 kreeft f 2.20, per stuk; 22 kn. kabeljauw f 57 74 per kist van 125 Kg. Haring: 1487 manden verscbe f 3.70 5.60, 1410 manden gezouten f 3.20 3.70, per mand van 42 Kg.; 178 kisten versche f 1.905.10 per kist van 50 Kg. Van de IJmuider stoomtredlers kwamen er heden 9 aan de markt. De besommingen waren IJM 92met f 5050, IJM 48 met f 2290, IJM 158 met f 3478, IJM 81 met f 3499. IJM 124 met f 3167, IJM 133 met f 3580, IJM 18 met f 3990, IJM 272 met f 3159 en IJM 69 met f 1442 Van de treilloggers kwam beden aan den afslag de KW 99 met f 340 be somming. Van de Katwijker haringvloot, waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de ha ringhaven binnen de motorloggers: KW 175 met 255 kantjes volle en 204 kantjes steurharing, KW 36 met 480 kantjes steurharing, K W54 met 425 kantjes steurharing en de zeillogger KW 20 met 221 kantjes volle en 187 kantjes steurharing. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NICTHEKOY, Vancouver n. R'dam 5 van Southampton. VOLENDAM, 6 v. New-York te R'dam. DRECHTDIJK, Vanc. n. R'dam, 5 te San Francisco. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam 5 v. SL Thomas. BILDERDIJK, R'dam n. Philadelphia 5 te Boston. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GIEKERK, 6 v. A'dam te R'dam. MELISKERK (thuisr.) 6 te Antwerpen KLIPFONTEIN (thuisr.) p. 5 Finist. NIEUWKERK (uitr.) 6 v. Sues. HEEMSKERK (uitr.) 4 v. Durban. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES (uitr.) 5 te Tenerille. GROTIUS (uitr.) p. 6 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA (uitr.) 5 v. Rio Janeiro. FLANDRIA (uitr.) 5 v. Lissabon. DELFLAND (uitr.) 6 v. Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SIBAJAK, 6 v. Batavia te R'dam. PALEMBANG, 6 v. Hamb. n. R'dam. KOTA GEDE uitr.) 6 te Singapore. SIANTAR, 6 v. R'dam te Batavia. INDRAPOERA (uitr.) p. 6 Tanger. TERNATE (uitr.) p. 6 Ouessant. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN (uitr.) 6 te Antwerpen. SALAWATI (uitr.) G v. Makallah. RIOLTVV (thuisr.) p. 4 Gibraltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN (uitr.) 6 v. IJmuiden. P C HOOFT (uitr.) 5 te Port Said. PRINSES JULIANA (uitr.) 6 te Sabarvg SIjGLil 5 te Belawan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6