ULSTERS BEEKMAN „DE CENTRALE" - Haarl.slraat 74. DAG-AGENDA. 7—8.15 uur. Wijk- getxxiw JPngy, Bfiddelstegracht: Zit ting van het Bestuur v. h. Prot. Bur. waargenomen door de apotheek van voor Soc. Adviezen. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 November a.s. .waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. j 6 November, 's av. 8 Y* uur. Groote Stads zaal: Concert Leidsche Kunstkring voor Allen. 13,14 en 15 November, 's av. 8 um*. Stadsgehoorzaal: Filmavonden „Me- iawan Gelap". RECLAME PRIMA KWALITEIT TOONAANGEVENDE MODELLEN LAAGSTE PRIJS KOREVIIIIRSTRAIIT. ERNSTIGE VAL. Op den Hoogen Rijndijk had een ernstig ongeval plaats, doordat aldaar een drietal kinderen over den weg een touw had gespannen en dit werd opge trokken, wanneer een voorbijganger kwam aanloopen. Ook dit geschiedde, toen een zekere Mej. D. wonende op den Hoogen Rijndijk, ter kerke ging en de kinderen het touw ophaalden. De juffrouw kwam te vallen, waarbij zij haar pols brak. De ontboden dokter van Leiderdorp, wilde haar behande len, waarop zij echter geen prijs stelde. Zij ging ter behandeling naar het Aca demisch Ziekenhuis. LEIDSCHE BELASTING-OPHAALDIENST Een eigen kantoor. Gisteravond heeft met eenige officiali- teit plaats gehad de ingebruikneming van een der lokalen aan de straatzijde van de Haarlemsche Bankvereeniging als kan toor van den Leidschep Belasting-Ophaal dienst. Hierbij waren tegenwoordig be halve het bestuur van de vereeniging en het personeel van den dienst verschillen de genoodigden, o.a. de inspecteur van de Rijksbelastingen, de heer Mallenhurgh, de ontvanger bij de Rijksbelastingen, de heer Koning, benevens de heer Fïlippo, ge meente-ontvanger. De voorzitter van de vereeniging van den Belasting-Ophaaldienst, de heer J. G. Valkenhurgh, voerde allereerst het woord en begon met zijn spijt er over uit te en begon met zijn spijt er over uit te drukken, dat de heer van Stralen in wiens plaats hij als voorzitter optreedt, door ziekte is verhinderd hier tegenwoordig te zijn. Spr. hoopte, dat de heer van Stralen weer spoedig hersteld zal zijn. Spr. her innerde daarna aan de motieven die lot oprichting van den dienst hebben geleid en de wijze waarop hij tot stand is gekomen. Dadelijk vanaf de oprichting heeft de dienst zich in een snellen groei mogen verheugen. Bij de oprichting op 28 April 1927 stonden ingeschreven 420 le den, op 1 Juli 664. Op 30 Juli moest een tweede bode worden aangesteld en op 30 September een eerste administrateur. Op 28 September werd een ledenvergadring gehouden, waar goedgevonden werd om goedkeuring op de Statuten te vragen. En spoedig daarna moest een twee admini strateur en een 3e bode aangesteld wor den, terwijl thans spoedig een derde be ambte zal worden aangesteld. Over 1927 bedraagt het geinde bedrag ƒ80.000. Dat is dus over 7 maanden. Over 1928 zal het bedragen waarschijnlijk de som van ƒ280.000. Op 1 Aug. 1928 was het ledenaantal 3000, op 't oogenblik 3150. Uit dit alles blijkt wel zonneklaar, dat de dienst in een behoefte voorziet. Spr. brengt daarna dank aan verschil lende heeren voor wat ze voor den dienst hebben gedaan, o.a. aan den heer Inspec teur, den heer Mallenhurgh, aan den heer ontvanger Koning en aan de heeren Vlaar- dingerbroek en Schoppe. Na een opwek kend woord tot het personeel van den dienst besluit spr. met er op te wijzen, welk een gemak ook de werkgevers van den dienst hebben nu ze niet meer lastig behoeven te worden gevallen door ambte naren van de belasting. Daarna sprak de heer Mallenhurgh, in specteur bij de Rijksbelastingen, die be stuur en leden geluk wenscht met de in gebruikneming van dit kantoor. Het is ongetwijfeld een belangrijk feit en een verblijdend teeken. Spr. heeft de gang van zaken van het begin af nagegaan en de gestadige groei is ongetwijfeld voor een groot deel te danken aan het energiek op treden van het bestuur en daarvoor is een woord van hulde zeker wel op zijn plaats. Vele personen in Leiden hebben vertrou wen in den dienst en voor een deel is dat ook te danken aan het personeel, dat zich op lofwaardige wijze van zijn taak heeft gekweten. De belastingadministratie zal ongetwijfeld ook verder den dienst met belangstelling volgen. Spr. dankt voor de tot de ambtenaren gerichte woorden spreekt den wensch uit, dat de vereeni ging zich steeds in stijgende lijn zal ont wikkelen. Tenslotte sprak de heer Koning, ontvan ger bij de Rijksbelastingen, een enkel woord van gelukwensch met de inge^ bruikneming van dit kantoor, daarbij ook voor den dienst zijn beste wenschen voe gende. Hiermede waren de officialiteiten afge- loopen en bleef men nog een poosje ge zellig bijeen. Zoo heeft dus de Leidsche Belastingop- haaidienst zijn eigen kantoor in gebruik genomen, dat inderdaad heel mooi is in gericht en waarvoor men zoo in 't hartje van onze stad geen hetere plaats had kun nen vinden. Het kantoor zal geopend zijn van 93 uur, Zaterdags van 912 uur, 's Woens dagsavonds van 78 uur. BINNENLAND. BENOEMING UIT WACHTGELDERS. Men schrijft uit Deventer: Overeenkomstig het verlangen der regeering, bij vacatures voor het la ger onderwijs zoo mogelijk wachtgel ders te benoemen, hadden B. en W. dertien van zulke wachtgelders opge roepen om proefles te komen geven aan een der scholen. Doch hoe de in specteur van het L. O., de wethoudster van het onderwijs, benevens vijf schoolhoofden op de gegadigden wachtten ,van de opgeroepenen ver scheen er niet één. Blijkbaar hadden zij geen zin, de kans aan te grijpen om van wachtgelder weer actief dienend te worden. Zonderling is, dat dit zonder meer moet worden toegelaten, terwijl toch de regeering den gemeenten op aller lei manieren aan het verstand tracht te brengen, dat eerst en vooral de wachtgelders moeten worden „opge ruimd". De wachtgelder verliest im mers pas zijn recht op zijn wachtgeld, als hij zou weigeren, een benoeming te aanvaarden. Maar geen enkel ge meentebestuur zal een wachtgelder benoemen, dien bet nog nooit beeft gezien. Het gemeentebestuur dient nu, ondanks de pas ondervonden teleur stelling, toch door te gaan met het op roepen van wachtgelders voor het ge ven van proefles al weet het vooruit, dat er toch geen liefhebbers voor de open plaatsen komen opdagen. ONRUST OP HET MALIEVEVLD. Zondagmiddag is het op bet Malie veld in Den Haag weer onrustig ge weest. De Vrijdenkersvereenging De Dageraad had een bijeenkomst belegd, waarin als spreker de beer J. van Gogh uit Rotterdam zou optreden. Er was evenwel geen vergunning om te spreken verleend. De politie sommeer de den heer Van Gogh door te loopen en niet te spreken. Hij gaf hieraan geen gehoor en werd toen naar het politiebureau gebracht. Nadat tegen hem proces-verbaal was opgemaakt, is hij weer op vrije voeten gesteld. DE OVERSTROOMINGEN IN 1926 BIJ DEVENTER. Het Tweede Kamerlid de heer Van der Sluis heeft aan den Minister van Waterstaat gevraagd: 1. Is het den Minister bekend, dat na de groote overctroomingen van 1926 nog niets is gedaan in de gemeen ten Deventer en Voorst om herhaling te voorkomen? 2. Is het den Minister bekend, dat een hooge waterstand als in 1926 nog eerder dan toen verwoestingen zal aanrichten, omdat een stukgeslagen zomerdijk nog niet hersteld is? 3. Kan de Minister mededeelen welke de redenen zijn, dat nog steeds geen afdoende maatregelen zijn geno men om een herhaling van de cata strophe van 1926 te voorkomen? 4. Is de Minister bereid om ernstig te bevorderen, dat aan dezen onhoud- baren toestand een einde wordt ge maakt? LUCHTVAART. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Volgens bij de K.N.I.L.M. ingekomen bericht, is bet derde vliegtuig, de H.-N.A.F.C., bemanning Prillwitz, Wegner en Lischer, gistermorgen om 8 uur plaatselijke tijd uit Cawnpore vertrokken en om 13.55 plaatselijke tijd te Calcutta aangekomen. BUITENLAND. DE UITSLUITING IN HET ROER GEBIED. Een rede van Stegerwald. De leider der Christelijke vakver- eenigingen, de centrum-afgevaardig de, dr Stegerwald heeft te Neurenberg voor een vergadering der vakvereeni- gingen over bet conflict in het Roer gebied gesproken en er daarbij op ge wezen. dat terwijl voor de arbeiders in de Engelsche ijzerindustrie de 8- urige arbeidsdag reeds sedert 25 jaren bestaat, deze in Duitschland eerst voor enkele jaren is ingevoerd. Tijdens den 12-urigen werkdag had den de arbeiders eenigszins behoorlij ke verdiensten, doch bij den 8-urigen arbeidsdag behoorden zij voor het grootste gedeelte tot de slechtst be taalde groepen van arbeiders. De Christel, vakvereenigingen ver werpen in den tijd van den volksstaat de stelling dat de menschen, die het aarst werken, ook het langst moe ten werken of /ich met de schamelste lüüiien tevreden moeten stelle';. Indien de Duitsche ijzerindustrie te- genwoor lig ten gevolge van der. we- reldtoestand met moeilijkheden heeft te kamper, er. het bewijs levert, dat zij deze inoeilijkhedeiï'jop eigen krach*, niet kan overwinnen, dan zullen -mze nmeilijk-ieden door een algemeene ectr.omis lie. en verkeerspoiltiek over wonnen moefti! worden. Het mag niet meer voorkomen, dat de verschillende ministeries in plaats van dezelfde politiek te volgen, ieder zelfstandig te werk gaan. Indien tl** rijksspoorwegen en de posterijen het economische leven voor een verhooging der tarieven met 400.000.000 Mk. mogen belasten om den -toestand der ambtenaren te ver- beieren, dan moeten ook midelen en wegen gevonden kuncn worden, om 50.000.000 Mk. te vinden ter verbete ring van de lage loonen der arbeiders in de ijzerindustrie, die het zwaarste werk verrichten. De ondernemers in het Roergebied schermen tegenwoordig met juridi sche spitsvondigheden. Daarmede komt men echter niet verder. De strijd in het Roergebied is van ontzaglijke politieke en economische beteekenis. Het Duitsche economische leven kan in de eerste jaren nog geen strijd verdragen, zooals in 1926 in Engeland door arbeidersstaking is gevoérd. Indien het gezag van den rijksminis ter van arbeid niet voldoende is, om den strijd te laten eindigen, moet het gezag van den rijkskanselier en van de rijksregeering in de weegschaal worden geworpen. A.s. bemiddelingspogingen? De „Vorwart»" verneemt uit Bochum: Alles wijst er op, dat de strijd in de ijzerindustrie in de komende da gen in het teeken zal staan van voor bereiding van een door derden ingelei de bemddelingsactie. Naar verluidt, staat het rijksarbeidsministerie even als het rijksministerie van economi sche aangelegenheden in nauwe voe ling met de leiders uit vakvereeni- gings- en werkgeverskringen. Hierne vens moeten besprekingen gevoerd worden tusschen leiders uit vakver- eenigingskringen van bet Centrum zoowel als van industrieelen. Op welken grondslag de bevoegde Berlijnsche autoriteiten hun bemid- delingsactie denken te voeren, staat nog niet vast. DE REGEERINGSCRISIS IN ROEMENIë. Naar een regeering der nationale eenheid. Bij de onderhandelingen betreffende de vorming van 'n nieuw Roemeensch kabinet wordt gestreefd naar het tot stand brengen van een regeering der nationale eenheid. Manioe, die met de kabinetsformatie is belast, wijst het denkbeeld eener concentratieregeling van de hand. DE GROOTE DAG VOOR DE VEREEN. STATEN. De uitslag niet voor morgen bekend. Heden hebben in de Vereen. Staten de presidentsverkiezingen plaats» De fondsenmarkt te New York en de goederenmarkten in de Vereen. Staten blijven in verband hiermede gesloten. De voorzitter van het democratische comité heeft gisteravond verklaard te gelooven, dat Smith door een lawine van stemmen in het Witte Huis zal ge bracht worden, terwijl de leider van 't republikeinsche comité 400 stemmen voor Hoover voorspelt in het kiescolle ge, terwijl er slechts 266 noodig zijn voor zijn verkiezing. De definitieve uitslag zal niet voor Woensdagmiddag, op zijn vroegst, be kend zijn, gezien het geweldig groot aantal stemgerechtigden, maar van den nacht van Dinsdag op Woensdag af zullen er reeds tal van onderstellin- lingen worden geopperd op grond van de eerste stemmencijfers, daar, waar de uitslag twijfelachtig is. DE AANSTAANDE VERKIEZINGEN IN ENGELAND. Reeds in Mei van het volgende jaar? De Britsche kabinetsraad kwam gisteren bijeen met het oog op de ope ning van het parlement op heden. Volgens de „Star" is het waarschijn lijk, dat de algemeene verkiezingen in Mei a.s. zullen plaats hebben, hetgeen verscheidene maanden vroeger zou zijn dan men algemeen meende. De arbeiderspartij maakt zich gereed. Het bestuur der arbeiderspartij heeft gisteren bijzondere aandacht gewijd aan de vraagstukken, verband hou dende met de a.s. algemeene verkiezin gen. Er werden besluiten genomen om zoo spoedig mogelijk de maatregelen te voltooien, opdat er in een zoo groot mogelijk aantal districten candidaten der arbeiderspartij zijn, in de hoop, dat er een arbeidersregeering met een zelfstandige meerderheid aan het be wind zal komen. Maandagavond te Londen het woord voerend, zeide Ramsay Mac Donald, dat het bestuur der arbeiderspartij met algemeene stemmen had besloten om candidaten te stellen in alle dis tricten waar de afdeelingen der partij bereid zijn candidaten te stellen. Er zullen dus ongeveer 600 candidaten der arbeiderspartij zijn. DE WAPENSTILSTANDSHERDENKING IN ITALIë. Een merkwaardige rede van Mussolini. De feestelijkheden van den Zondag zijn te Rome volkomen volgens program ver- loopen. Aan de inwijding van het over- winningsgedenkteeken heeft ook de ko ning deelgenomen. Bij de demonstratie voor het graf van den onbekenden soldaat heeft Mussolini een toespraak gehouden, waarin hij de volgende, zeer frappante, tevens misda- dig-dwaze bewering uitte: ,.De wereldoorlog is het Italiaansche volk niet door een aanval opgedrongen, doch het geheele Italiaansche volk heeft opzettelijk den oorlog gewild. Het deelnemen aan den oorlog is een spontane daad van eigen wil geweest. On geveer twee millioen soldaten hebben hun bloed vergoten om het nieuwe Italië te scheppen. De oorlog is een schitterende overwinning van het Italiaansche volk ge weest. Het is het eerste groote historische evenement geweest, waaraan het geheele Italiaansche volk deel heeft gehad, waar door het Italiaansche volk eindelijk ver- eenigd is en vast besloten voor de macht van het vaderland op te treden." Mussolini besloot met de vraag: „Zal het Italiaansche volk morgen, wanneer het noodig mocht zijn, hetzelfde doen wat het gisteren gedaan heeft?" UIT DE PARIJSCHE PERSWERELD. „L'Ami du Peuple". „L'Ami du Peuple", het door Coty van de „Figaro" opgerichte anti-socialistische volksblad, dat, daar het voor tien centi mes wordt verkocht, in plaats van voor 25 of 30 centimes, gelijk alle Parijsche bla den, zooveel protest en strijd in de kran tenwereld heeft uitgelokt, is sedert giste ren ook als avondblad uitgekomen. Aldus is de „Volksvriend" een der wei nige Fransche couranten met ochtend- en avondeditie geworden. WANHOOPSDAAD. Van een nitgehongerden werkJooze. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de kassierster van het ververschingslo- kaal van het „Silezisch station" te Berlijn overvallen en met een leege bierflesch te gen den grond geslagen. De kas werd be roofd. De dader kon gegrepen worden. Het is een 25-jarige schoenmaker, die nog nooit met de justitie in aanraking is geweest. Hij was zoo uitgeput en uitgehongerd, dat men hem op het politiebureau dadelijk wat te eten gaf. Hij was sinds September van dit jaar werkloos en kon, ondanks goede getuig schriften, geen nieuwe betrekking beko men. Hij had sinds meerdere dagen niets ge geten. De kassierster werd tamelijk zwaar ge wond. KORTE BERICHTEN. Het Zuid-Afrikaansche kabinet is afgetreden. Het ministerie zal worden gereorganiseerd, waarbij de arbeiders- minister Madeley zal worden uitge sloten. De cholera-epedemie in het Zui den van Britsch Indië heeft tot nu toe 200.000 slachtoffers geeist. De aartsbisschop van Canterbury heeft Zondagavond in de kathedraal Canterbury zijn afscheidspredicatie ge houden. De Belgische regeering heeft de voorstellen der amnestiecommissie ge wijzigd. Dr. Stresemann, de Duitsche rijks minister van buitenlandsche zaken, heeft gisteren zijn werkzaamheden hervat, De Koning en Koningin van Joego-Slavië zijn incognito te Parijs aangekomen. De Bulgaarsche lewa zal gesta biliseerd worden in de verhouding van 139 lewa per dollar, derhalve 1 gram zuiver goud gelijk aan 92 lewa. Onder groote belangstelling van de monarchisten te Weenen is in de Mi- chaëliskirche aldaar tegenover den vroegeren Hofburg een gedenksteen onthuld voor wijlen keizer Karei. UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. Een milde gilt. De Ned. Herv. Kerk alhier zal vergroot worden. De nieuwe kerk, waar 100.000 voor noodig is, zal plaats bieden aan dui zend bezoekers. Het gebouw, dat thans in gebruik is, heeft zeshonderd zitplaatsen. Iemand, die onbekend wenscht te blijven, heeft ƒ20.000 voor het bouwfonds ge schonken. LEIDERDORP. Morgenavond 7 uur zal zoowel in de Geref. als in de Ned. Herv. Kerk dankuur voor het gewas gehouden worden, waarbij de plaatselijke predikanten zullen voor gaan. LEIMUIDEN. Jaarvergadering van het Leesgezelschap Leimniden en Omstreken. Maandagavond hield het leesgezelschap Leimuiden en Omstreken in het café van den heer J. C. van Graas zijn algemeene vergadering. De voorzitter, de heer C. P. van den Broek opende de vergadering en sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen. Het waren, op een enkele uitzondering na. de oude getrouwen. Daarna gaf hij het woord aan den heer J. W. de Ren, voor het lezen van de no tulen. Het blijkt, dat de penningmeester, de heer van Loon aan de beurt van aftreden is. Met algemeene stemmen wordt hij her benoemd. De heer van Loon laat zich zijn benoeming welgevallen. De rekening dienst 1927 wordt door de heeren Witvliet en Jurryens onderzocht en in orde bevonden. De inkomsten hebben 359.10 bedragen en de uitgaven ƒ238.87. Batig slot alzoo 120.23. De heeren v. d. Broek en de Ren bren- Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN 13 HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M. K. R. O. 5.30 Dinermuziek. Gramof oonpl aten. 6.30 Duitsche les. 7.Cursus in Kerklatijn. 8.Lezing over „De Kartuizers", door Mr. H. J. J. Scholten9. 8.30 Concert, met medewerking van voordrachtkunstenaars. 10.Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 8.05 Boekenhalfuurtje. 8.35 Operette-uitvoering van „De arme student". 10.— Persberichten van Vaz Dias. KöNIGSWUSTERH.. 1250 M. 5.20 Lezingen en lessen. 8.20 Opera-avond. Daarna weer-, nieuws- en sport berichten en tijdsein. Daarna muziek. LANGENBERG, 468.8 M. 5.05 Vooravondconcert. 5.50 Lezingen en lessen. 7.20 Concert. Daarna laatste berichten. Vervolgens muziek. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Tijdsein, weer- en nieuwsbericht 6.50 Muzikaal intermezzo. 7.05 De grondslagen der muziek. Verder lezingen, enz., afgewis seld door muziek. 8.05 De „Gresham'-zangers. 8.20 Militair concert. 9.20 Weer- en nieuwsberichten. Verder lezingen en muziek. 1 PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 5.05 Koersen en berichten. 7.20 Landbouwberichten. 8.05 Koersen en berichten. 8.20 Causerie f 9.05 Concert. In de pauze persberichten. RECLAME. inlegzolen portemonn aies portefeuilles gen enkele grieven der lezers onder de aandacht van de aanwezige leden. Besloten wordt aan deze grieven te ge- moet te komen, door een dubbel stel ex emplaren van „Het Leven", „Panorama", „De Wereldkroniek", „Buiten" en „De Prins" te laten circuleeren. Het tijdschrift „Illustration" zal komen te vervallen,hiervoor zal een of ander Duitsch tijdschrift in de plaats treden. Daarna wordt de begrooting voor het dienstjaar 1929 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op 485. In de romanlectuur zal verbetering wor den gebracht. Een bedrag ad 100 is hier dan ook voor uitgetrokken. Aan den heer de Ren wordt opgedragen, hieraan zijn aandacht te schenken. Door den heer C. v. d. Berg wordt gewe zen op „Merijntje Gijzens jaugd" van A. M. de Jong en op het „Wassende Water" van Herman de Man. Vervolgens had de boekverkoop plaats. Deze had een zeer geanimeerd verloop en bracht ƒ7.90 op. Vervolgens kwam aan de orde de gra tis-verloting; jammer was het, dat voor deze attractie niet meer leden opgekomen waren. Te ongeveer 10 uur sloot de voorzitter deze prettige vergadering. Heden is het 25 jaar geleden, dat de heer A. van Loon, benoemd werd tot lid van de Commissie tot wering van School verzuim". De heer van Loon die thans se cretaris dier commissie is, heeft zich doen kennen als een ijverig man. Steeds heeft hij gedaan wat in zijn vermogen was om het schoolverzuim tot een minimum te beperken. Naar wij vernemen zal de commissie ten huize van den jubilaris hedenavond dit jubileum vieren. N00R9WIJKERH0UT Burg. Stand. Geboren: Petrus Theo- dorus, zv. J. H. Wassenaar en M. Dieben; Dorothea Margaretha Maria, dv. J. J. Kroon en P. van den Berg; Wilhelmina Klasina, dv. C. de Groot en M. H. Kou- wenhoven; Beertruida Maria, dv. A. War merdam en A. C. M. Koot. Ondertrouwd: Martinus M. v. d. Meij, 28 j. en Wilhelmina Duivenvoorden, 27 j. Gehuwd: Dirk Schier, 25 j. en Hazina Bouwmeester, 23 j. Aan L. A. van der Peijl is vergun ning verleend tot het bouwen van een schuur achter zijn woning aan den len Ouden Schulpweg. De bestrating van de Dorpstraat is nagenoeg beëindigd. Het is een schitte rende verbetering. Aan het doortastend gemeentebestuur alle hulde voor de keu rige bestrating en verfraaiing van ons dorp. Zondagmiddag omstreeks 4 uur werd in de Havenstraat een driejarig dochter tje van den heer Duindam door een luxe auto overreden. Hoewel de auto geheel over haar heen ging, kwam de kleine er best af, zij had slechts eenige schrammei opgeloopen. Den bestuurder van de au treft geen schold.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2