Uw Haar De inwijding van den spoorweg NiceAcony vond dezer dagen plaats door Minister Tardieu, minister van publieke werken. Een van de voornaamste viaducten. 8. Aangaande crediet toelating van een assistente aan de Openbare school geeft de voorzitter een breedvoerige toelichting, waaruit blijkt, dat het leerlingental op de O. school zeer toeneemt, en het niet wel doenlijk is, dat het onderwijs gegeven wordt door twee leerkrachten. Het aantal is gestegen tot 75 en zal met 1 Jan. a.s. mogelijk wel 90 zijn. Er is mogelijkheid, dat een assistente kan benoemd worden voor ƒ350 per jaar, waardoor het onder wijs zeer gebaat is, termeer waar het hier slechts van tijdelijken aard zal wezen en in de toekomst een vaste aanstelling zal volgen. Maar met deze onkosten is men er niét, daar ook de Herv. school dan recht heeft op soortgelijke vergoeding. Er diet dus gerekend te worden op 2 maal ƒ400 is ƒ800. De heer van Egmond verklaart zich er tegen. Het rijk behoort voor het onderwijs te zorgen, gelijk de voorstanders van het Bijzonder onderwijs voor het hunne zor gen. Is er een assistente noodig, welnu, dan is de beurt van betaling aan de voor standers van het Openbaar onderwijs. De wet legt slechts de verplichting op bij het aantal vdn 90 en niet van 75 kinderen. Bij deze kosten komen nog die van een 3e lokaal, en dat berekend over alle on derwijs, gaat er een belangrijk bedrag van ons voordeelig saldo verloren en wij moeten bezuinigen. De heer de Jong spreekt in denzelfden geest en belicht de zaak van het onderwijs meer uit een principieel oogpunt. De heer Oppelaar wraakt de houding 'der vorige sprekers en ziet geen kans dat de voorstanders van Openbaar onderwijs het zelf betalen; het openbaar onderwijs wordt volgens spr. gefnuikt. De heer v. d. Berg heeft de zaak niet bekeken als de heeren v. Egmond en de Jong en zou ook geneigd wezen nu tegen het voorstel van B. en W. te stemmen. De voorzitter bestrijdt eenigszins het be toog van de heeren van Egmond en de Jong en alhoewel zelf voorstander van 't Bijz. onderwijs, acht spr. het billijk, dat behoorlijk voor het Openb. onderwijs ge zorgd wordt De toestand is onhoudbaar. Temeer daar het slechts van tijdelijken aard is en wellicht met Jan. een vaste aanstelling van een leerkracht kan vol gen, raadt spr. aan het voorstel aan te nemen. Na gehouden stemming wordt het voor stel van B. en W. verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór de heeren Dorrepaal, v. d. Berg en Oppelaar. 9. Overeenkomstig de vastgestelde reke ning over het jaar 1926 wordt krachtens art. 101 L.O.-wet 1920 ten behoeve van de Bijz. school de vergoeding vastgesteld op ƒ15.05 per leerlingen, of 1678.18 y3 voor het jaar 1926. 10. Een verzoek van het Bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om bijdrage over 1926 voor een 3-tal leerlingen tot een be drag van ƒ307.02 wordt afgewezen, daar vroeger besloten is slechts 50 per leer ling te vergoeden. 11. B. en W. stellen voor onderhandsche verhuring van den grond bij de nieuwe Begraafplaats. De heer v. d. Horst, die tot 31 Dec. huurder is voor den prijs van 50, wil niet meer betalen dan genoemd be drag en Onderhoudt de grond heel slecht, zoodat verbetering en hoogere huurprijs moet worden bedongen. De heer v. d. Horst heeft per brief ge meld daartoe niet genegen te zijn. B. en W. stellen daarom voor de ISO roeden grond onderhandsch te verhuren, daar verkoop niet wenschelijk is met het oog op mogelijke uitbreiding der Begraaf plaats. Breedvoerig wordt over deze zaak gediscussieerd en besloten overeenkomstig het voorstel van B. en W. 12. Terwijl de heer Dorrepaal een oogen- blik zich verwijdert, komt aan de orde de aankoop van grond van den heer D. Dor repaal, ten behoeve van verbreeding van de Bruggestraat. De voorzitter licht de zaak breedvoerig toe en zegt dat het B. en W. met de brug- commissie gelukt is overeenstemming te krijgen met den heer Dorrepaal aangaan de den prijs. Noodig is 10 M2 tegen 10 per M2, plus ƒ13 voor de onkosten voor afbraak en bouw van een schuurtje, ter wijl dan 2/3 der kosten van het schuurtje betaald wordt door de provincie. Deze op lossing kan welgeslaagd heeten, daar een vroegere eisch veel hooger was en de kos ten nu ƒ100 plus ƒ50 is ƒ150 zullen be dragen. De heer Lie verse dankt B. en W. en de brugcommissie voor de voordeelige oplos sing welke getroffen is, waarna de aan koop enz. wordt goedgekeurd. Bij de gebruikelijke rondvraag vestigt de heer Lieverse de aandacht van B. en W. op een paar hinderlijke boomen langs den publieken weg bij de fabriek van de Gebr. van Leen en informeert de heer de Jong, of aan de plannen tot vaststelling van een bouwplan voor de Hoogewaard, al eenige uitvoering is gegeven. De voorzitter ontwoordt den heer Lie verse, dat de zaak aangaande de boomen nader zal worden bezien en den heer de Jong, dat hij den architect eens naar zijn vóórbereidende plannen zal informeeren. De heer A. v. d. Ent neemt afscheid van den Raad, dankt den voorzitter en de le den voor hun vriendschappelijken om gang en zegt de meest aangename herin neringen aan zijn korte raadslidmaat schap te houden, terwijl hij tenslotte den wensch uitspreekt, dat het den leden van den Raad en de gemeente wel mag gaan. De voorzitter dankt ook den heer v. d. Ent voor den aangenamen en welwillen- den omgang, drukt zijn spijt uit, dat het van zoo korten duur is geweest en wenscht ook hem en zijn gezin Gods zegen toe in zijn nieuwe woonplaats. Hierna wordt de openbare vergadering gesloten. In de laatst gehouden bestuursver gadering van de A.R. Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" is o.m. besloten ook dezen winter weer, gelijk vorige jaren, maandelijks te vergaderen en wel op eiken 2en Maandag van den de maand. De eerste vergadering zal gehouden worden op Maandag 12 Nov. a.s. in welke vergadering als spreker zal optreden de heer D. Huinink, Hoofdredacteur van de Nieuwe Leidsche Courant. Het onderwerp zal nader worden bekend gemaakt en op getrouw bijwonen der ver gaderingen wordt gerekend. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuyzen, burgemeester der gemeente. De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en ge- teekend. Vastgesteld wordt een comptabili- teitsbesluit tot wijziging der begroo ting dienst 1928. Daarna komt aan de orde de voor- loopige vaststelling der gemeentere kening dienst 1927. De heer N. Disseldorp, een der le den van de Commissie tot nazien der rekening, brengt hulde aan het colle ge van B. en W., voor de verbetering di ein den financieelen toestand ge komen is. Sloten vorige diensten met een nadeelig slot, de dienst 1927 sluit met een goed slot van bijna f 1370. Toch heeït de Commissie nog enkele kleine opmerkingen te maken, deze zullen door den heer Van Tol worden behandeld. 1. de post verlichting en verwarming van het Raadhuis en de Secretarie is zeer hoog. Bezuiniging is geboden. De Voorzitter licht deze post toe. Rekening dient er mede te worden gehouden, dat in 1928 nog steeds van den voorraad van 1927 gestookt is. In 1927 is te veel brandstof opgedaan. Daarin schuilt de fout. Dit zal echter aan den dienst 1928 ten goede komen. Volgens het oordeel der Commissie, is er te veel uitgegeven op de posten „Verbeteringen ten behoeve van het stembureau". Vooral de heer Van Tol dringt op een zuinig beheer aan. Bij de post reis- en verblijfkosten voor leden van het gemeentebestuur, wenscht de Commissie inlichtingen omtrent een bedrag ad f 19.50, uitge geven voor autohuur naar Den Haag. De Voorzitter deelt mede, dat het voorgekomen is, dat men om 12 uur bericht uit Den Haag ontving om te half drie daar* aanwezig te zijn. In dat geval moest wel van een auto ge- biuik gemaakt worden. De heer Van Tol wil geheel omtrent deze zaak inlichtingen ontvangen. De Voorzitter zegt, da. bij niet van plan is deze inlichtingen in openba ren Raad te geven. Bij de post „dagelijksch" onderhoud woning veldwachter", maakt de heer Van Tol eenige opmerkingen in ver band met het maken eener ruit. In den vervolge zullen de bewoners van ambtswoningen deze kosten zelf moe ten dragen. Tenslotte wordt de rekening vast gesteld in ontvangsten op f 28.262.46 en in uitgaven op f 26.889.86. Batig slot alzoo f 1372,60. Tegen stemde de lieer Van Tol, omdat hij niet de noo- dige inlichtingen had ontvangen om trent de reis naar Den Haag. Thans komt aan de orde de behan deling der begrooting dienst 1929. Artikelsgewijze behandeling wordt verlangd. Bij de post verlichting en verwar ming der secretarie komt de heer Van Tol nog even terug op de hoeveelhe den in 1927 verstookt en wil in ver band daarmede deze post verhoogen. De Voorzitter deelt mede, dat dit niet noodig is. Bij de post verteringen van het stembureau, wil de heer Van Tol deze post terug brengen van f 60 op f 30. De heer Disseldorp wil deze post op f 40 gebracht zien, en de heer v. d. Knijff op f 50, terwijl de begrootings- commissie deze post op f 60 wil hand haven. Het voorstel van den heer Van Tol komt niet in stemming omdat het niet voldoende wordt gesteund. Tenslotte blijft het uitgetrokken be drag gehandhaafd. Bij de post aankoop van meubelen vcor het Raadhuis stelt de heer Van Tol voor, deze post te schrappen, hij wordt gesteund door den heer v. d. Knijff. Het voorstel komt niet in stem ming. Bij de post onderhoud van straten en pleinen stelt de Commissie voor deze post van f 300 op f 500 te bren gen. De heer Van Tol wil de post tot op f 100 teruggebracht zien. Tenslotte wordt het bedrag van f 300 gehandhaafd. De begrooting wordt tenslotte in inkomsten en uitgaven vastgesteld op f 24^52.72. geheel conform de con cept-begrooting door B. en W. aange boden. Naar aanleiding van een vraag van den heer Compeer wordt besloten een bedrag ad f 198 uit te trekken op de begrooting 1928 voor grondig herstel van den gemeentetoren. De heer Van Tol vraagt of van de gemeente Leiden reeds bericht is in gekomen naar aanleiding van het verzoek tot verlaging der keurloonen. De voorzitter antwoordt ontkennend. De heer Van Tol. stelt daarna voor om met 1 Jan. 1929 van Leiden af te gaan. De Voorzitter vraagt of de heer Van Tol al berekend heeft hoeveel een eigen keuringsdienst aan de gemeen te zal kosten. Daarna trekt de heer Van Tol zijn voorstel in. De heer Compeer acht thans den tijd aangebroken, om een Commissie te benoemen om deze aangelegenheid met hoogere autoriteiten te bespreken. De heeren N. Disseldorp, C. van Tol en S. J. Visser worden na stem ming tot leden dezer Commissie be noemd. Zoo spoedig mogelijk zal met Lei den een onderhoud worden gevraagd. WOUBRUGGE. In de oude Rechtkamer alhier ver gaderde de afdeeling van „Het Groene Kruis" onder voorzitterschap van dr. L. E. Loth, welke bij de ope ning allen Tvelkom heette. De notulen werden gelezen en on veranderd vastgesteld. Een schrijven was ingekomen van den heer C. Kammeraat, welke dank zegde aan bestuur en leden voor de jaren die achter liggen, doch met het oog op zijn leeftijd, als bestuurslid niet wenscht herkozen te worden. De Voorzitter sprak woorden van waardeering. De heer Kammeraat had vanaf de oprichting zijn krachten aan deze nuttige instelling besteed. De Commissie tot nazien der reke ning bracht.bij monde van den heer M. van Zaal verslag uit. alle stukken waren nauwkeurig nagezien, en in or de bevonden. De Voorzitter dankt de Commissie, waarna de penningmeester onder dank wordt gedechargeerd. Na eenige mededeelingen van den penningmeester, wordt aan den se cretaris opgedragen, de bode's aan te schrijven, dat zij vóór 1 October van elk jaar de contributie behooren af te dragen, vertrouwende dat de leden hun dat mogelijk zullen maken door op tijd aan hun verplichting te vol doen. De magazijnmeester, de heer Blom, deed verslag van zijn beheer. 112 stuks van het materieel was in het afgeloopen jaar uitgeleend, waarvan tot heden 93 stuks waren terugbe zorgd, en wat gebroken was, werd vergoed. De Commissie tot nazien van in ventaris en gebouw deed bij monde van den heer Van Zwieten verslag. Er werd op gewezen op wat hersteld, vernieuwd en vernietigd behoorde te worden aan gebouw of materieel. Een woord van lof werd niet onthouden aan den magazijnmeester en diens echtgenoote. Aan de commissie en twee be stuursleden wordt opgedragen die herstellingen op te nemen en te be- grooten. De penningmeester, de heer A. D. Hussen Heenk, wordt bij acclamatie herkozen en de heer G. Windhorst ge kozen in plaats van de heer C. Kam meraat. Tot het nazien van magazijn etc. in 1929 werden benoemd de heeren Van Zwieten, F. Blom en B. Boogaard, en tot nazien der rekening 1929 de hee ren M. van Zaal en W. van Teijlingen. Tot afgevaardigden naar de alge- meene vergadering te Rotterdam wordt de heer G. Windhout benoemd. De heer L. Tondu brengt ter sprake do wenschelijkheid en het nut weder eens een spreker te doen optreden. Na eenige bespreking wordt uit de lijst van sprekers voor dat doel gekozen dr. H. W. van Rhijn, met het onder werp „wat ieder volwassene, vooral ook een vrouw, moet weten van de verpleging van een zieke in huis; met demonstraties". De beschrijvingsbrief vroeg geen bijzondere besp^klng. De voorzitter leest een en ander daaruit voor en wijst den afgevaardigde op de voor dracht van dr. Eijkel aldaar te houden Na de gehouden rondvraag dankt do voorzitter voor de belangstelling en sloot de vergadering. RECLAME. wordi gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt 't Voldoet iedereen. GEMENGD NIEUWS. Motorongeluk. Gisteravond ongeveer half elf is een uit Haarlem komend mo torrijder, die een dame op zijn duo mede- voerde, doordat hij in aanraking kwam met den berm van den weg, met zijn mo tor over den kop geslagen. De bestuur der zoowel als de dame op de duo werden bewusteloos opgenomen en per auto van den G. G. D. naar bet Ziekenhuis te Am sterdam overgebracht. Door een paard doodgetrapt. Tus schen Helmond en Aarle Rixtel heeft het 12-jarig zoontje van den landbouwer J. Raaymakers, die bezig was een paard uit te spannen, doordat het paard schichtig werd, eenige trappen van het dier gekre gen. Vreeselijk verwond werd de jongen zieltogend op den weg gevonden. Hij over leed spoedig. Door het schichtig worden van het paard is de landbouwer Th. de Poot te Kessel (N.-B.) van zijn kar gevallen en onder het paard terecht gekomen. Het steigerende dier trapte hem de borstkas in, tengevolge waarvan de man binnen en kele oogenblikken overleed. Hij Iaat een vrouw met twee kinderen achter. Aanrijding. Door het slippen van een auto tengevolge van de gladheid van den weg werd de 20-jarige L. in de Breestraat te Beverwijk aangereden. Hij werd met een ernstige hersenschudding opgenomen en per politiebrancard naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht. Door een kar overreden. Woensdag middag is in de Stationsstraat te Sittard zekere J. K., per fiets tegen een kar van den fruitkoopman L. Janssen uit Gutte- coven gereden. Het paard -verd hierdoor schichtig en sloeg op hol, met het gevolg, dat J. K. onder de kar terecht kwam en overreden werd. Hij werd met inwendige kneuzingen en een beenblessuur bij een nabijzijnden dokter binnengedragen. Branden. Door onbekende oorzaak is te Oisterwijk brand ontstaan in hotel Poirters. Een deel der bovenverdieping is geheel uitgebrand. Verduistering van diamanten. Een Antwerpsche diamantfirma heeft bij de politie een klacht ingediend tegen den Hollander Michiel P., diamantmakelaar wonende in de Lange Leemstraat te Ant werpen, omdat deze voor een half millioen francs diamanten ten nadeele van bedoel de firma heeft verduisterd. Parallel hier mede werden nog andere klachten inge diend tegen P., die met de noorderzon is vertrokken en thans door de politie wordt opgezocht. Oneerlijke concurrentie. De directie der Gulden Vlies Sigarenfabrieken te Til burg, heeft tegen den beheerder van het Valutahuis, Heerenstraat 79 te Groningen, proces-verbaal laten opmaken wegens bet verkoopen van sigaren onder baar wettig gedeponeerd „eigendomsmerk" Gulden Vlies, terwijl de sigaren geen Gulden Vlies fabrikaat waren. De sigaren, die onder bet merk Gulden Vlies werden verkocht, zijn in beslag ge nomen. Gevaarlijke jachtpartij. Dinsdagavond heeft een sensationeele jacht plaats gehad door een agent van politie op een auto mobilist. De heer van T„ vergezeld van 'n vriend en twee dames, reed in een auto over het Spui te Den Haag. Zij geraakten in gesprek met een dame, die op het Spui stond te wachten, maar dit gesprek was vermoedelijk niet naar den zin van de dame, die onverwacht op de treeplank der automobiel sprong en den heer van T. door het geopend raampje in het gelaat sloeg. Hij bekwam enkele schaafwonden aan gelaat en handen. Op hetzelfde oogenblik kwam een man, vermoedelijk een bekende van de dame, op de fiets aanrijden en terwijl hij naast de langzaam voortgaande auto reed, sloeg hij den heer van T. eveneens in het gelaat onder het uitroepen van een bedreiging. De heer van T., die zich niet verdedigen kon daar hij zijn stuur vasthield, vond het geraden door te rijden en niet te wachten tot er nog meer „vrienden" naar de auto kwamen. Maar toch zag hij nog, dat iemand in een taxi sprong en hem achtervolgde. Toen begon een wilde jacht. De heer van T., die aanvankelijk in de meening ver keerde, dat de vrienden van de dame hem op de hielen zaten, reed wat hij kon om uit hun handen te blijven. Later bleek, dat een politieagent, die het relletje gezien had, de auto achtervolgde in de taxi. Met groote snelheid ging het de Java- straat door, Benoordenhoutscheweg, tot aan het Roomhuis, Marlot door en langs den Bezuidenhoutschen weg weer naar de stad terug. De taxi had men reeds langs uit het oog verloren. Op den Kneuterdijk passeerde echter juist de agent in de taxi, die de achtervol ging reeds had opgegeven. Hij herkende den wagen en hield den heer van T. aan. De auto werd naar het bureau aan de Prinsestraat gebracht, waar tegen van T. proces-verbaal is opgemaakt ter zake van het in gevaar brengen der veiligheid. De fiets van den bekende der dame was \rrij beschadigd. Een goederentrein „op hol geslagen". Men meldt uit Gouda: Bij het station Gouda heeft gistermor gen omstreeks half zeven een spoorweg ongeval plaats gehad, dat vrij goed is af geloopen, doch ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een binnenkomende goederentrein, be staande uit pl.m. 60 wagons, is op twee op 't zijspoor staande wagons geloopen. Door den hevigen schok werden van den langen goederentrein twee wagons uit de rails geworpen. Beide wagons werden ern stig beschadigd. De bewuste wagons waren resp. be vracht met marmer en balen meel. Onder het marmer werd een ware verwoesting aangericht. Bovendien waren door den stoot een paar verbindingen van den goederentrein verbroken. De locomotief reed met eenige wagens achter zich door en duwde bok de aangereden wagens verder. Machinist en stoker waren inmiddels van de machine gesprongen. Tot aan Moordrecht is de locomotief met wagens voor en achter zich en geheel onbemand doorgereden; daar stopte de machine van zelf, doordat de machinist even voor dat het ongeval plaats had, de watertoevoer had afgesloten, omdat men voornemens was aan het station water in te nemen. Een groot geluk mag het worden ge noemd, dat machine en wagehs juist de splitsing Rotterdam—Den Haag waren ge- j passeerd, toen een D-trein uit Den Haag aankwam. Was de op hol geslagen trein even later voorbij gegaan, dan was een groote botsing onvermijdelijk geweest. In den treinenloop ontstond tengevol ge van het gebeurde eenige vertraging. Treinen voor Den Haag en Rotterdam vertrokken tot 8 uur v.m. veel over tijd. Het gedeelte goederentrein, dat was blij ven staan, heeft het verkeer van voer tuigen over den overweg van half zeven tot na acht uur v.m. gestremd. Overreden en gedood. Gistermorgen is te Wageningen de 13-jarige J. Osinga uit Bennekom per fiets op weg naar school bij het oversteken van den weg door de tram uit Ede overreden en ge dood. Nekkramp. Het 14-jarig dochtertje van den heer J. van den Berg, te Sidde- buren, dat de vorige week werd aangetast door nekkramp, is aan deze gevaarlijke ziekte overleden. Te Noord Sleen is een geval van nek kramp voorgekomen bij de 20-jarige A. E. UIT ONZE INDIEN. HET HERSTELWERK OP ST. EUSTATIUS EN SABA. Uit Curasao is telegrafisch bericht ontvangen, dat het herstel op St. Eus- tatius en Saba door den cycloon aan gerichte materieele schade vermoede- lijk een minder groot bedrag zal vorde- ren dan aanvankelijk scheen te wor- I den gevreesd. Het z.g. Antillenfonds te Willem stad heeft uit eigen beweging reeds 'n 1500 beschikbaar gesteld, doch daar naast om aanvulling van zijn midde len uit het Moederland gevraagd. In verband hiermede heeft het on langs onder voorzitterschap van Mr. C. F. Schoch in het leven geroepen co mité aan de te 's Gravenhage gevestig de officieele stichting Het Cura^ao sche Ondersteuningsfonds een bedrag van 3000, zijnde het totaal der tot dusver ontvangen giften, ter hand ge steld, teneinde hiermee aan alle aan vragen om hulp, welke van de geteis terde eilanden zijn binnen gekomen, of alsnog mochten binnenkomen, zoo veel mogelijk te voldoen. Scheepstij dingen. HOLLANDAMERIKA-LIJN. WESTERDIJK, Philadelphia n. R'dam 31 (12.15 v.m.) 100 K.M. W. v. Ierland ROTTERDAM, 31 v. R'dam n. N.-York. MOERDIJK, R'dam n. Vancouver, 30 te Ij os Angeles. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, 20 v. Beira n. R'dam. -KLIPFONTEIN (thuisr.) 30 te Mars. RANDFONTEIN (thuisr.) 30 v. Kaap stad. BILLITON (uitr.) 30 v. Lorenzo Marq. NIEUWKERK (uitr.) p. 30 Gibraltar. GRIJPSKERK (thuisr.) 30 v. Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM (uitr.) 28 te Dakar. VLIELAND (uitr.) 31 v. Lagos. HON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZEELANDIA (thuisr.) 30 v. Rio Jan. GELRIA (thuisr.) 30 v. Lissabon, 3 November t e A'dam verwacht. EEMLAND (thuisr.) p. 31 Ouessant 2 Nov. te Amsterdam verwacht. FLANDRIA (uitr.) 31 v. Adam. HON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL MICHIELS, A dam n. Ba tavia p. 30 Gibraltar. ROTTERDAHSCHE LLOYD. SLAMAT (uitr.) 31 te Belawan. SIANTAR (uitr.) 31 te Belawan. S1BAJAK (thuisr.) 31 te Marseille. TERNATE (uitr.) 31 te Antwerpen. MENADO (uitr.) p. 30 Gibraltar. TAMBORA (uitr.) 31 v. Port Said. KEDOE, 31 v. R'dam n. Hamburg. INDRAPOERA, 31 v. R'dam n. Batavia STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NEDERLANDEN (thuisr.) p. 31 Perïm. CHR. HUYGENS (thuisr.) 31 v. Batavia SALAWATI (uitr.) 31 v. Suez^ KARIMOEN (uitr.) 29 v. Belawan. RADJA (uitr.) 30 v. Padang. MOENA (thuisr.) 31 te Marseille. P. C. HOOFT (uitr.) 30 v. Algiers. i» CQEN (thuisrj ft. 28 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6