van het niet duidelijk is, of het door Herriot wel als een definitieve oplos sing zal worden beschouwd. Volgens dit compromis zouden de toe te laten missie-orden in de wet ge noemd worden en men zou zich be perken tot 9, terwijl de Jesuieten in elk geval zouden worden uitgesloten. De nieuwe redactie zal echter die nen tot een afzonderlijk wetsontwerp, zoodat de radicalen een groot succes boeken, door de uitlichting uit de be- grootingswet van de geheele kwestie, die nu niet vóór Januari in de kamer zal komen. Zoo de radicalen dan het ministerie niet hebben omgeworpen. Is dus het crisisgevaar voor 't oogen- blik geweken, het is onzeker, dat het radicale congres van Angers, dat als arbiter is aangesteld, met de conces sies genoegen zal nemen. Herriot heeft beloofd, den nieuwen tekst op het congres te zullen verdedi gen, wat natuurlijk niets zegt omtrent het besluit van het congres zelf. Men kan dan ook den politieken toestand nog allerminst als opgehel derd beschouwen. ALBERT THOMAS UIT GENèVE VERTROKKEN. Naar het verre Oosten. Albert Thomas heeft gisteravond Genève verlaten, om zijn reis naar 't verre Oosten te aanvaarden, waarbij hij, naar bekend/is, eerst aan China en Japan en vervolgens aan Ned. Indië een bezoek zal brengen. DE DUITSCHE PANTSERKRUISER. Een socialistisch voorstel. Het bestuur van de sociaal-democra tische rijksdagfractie heeft, naar het correspondentiebureau van de Vereen, van Duitsche dagbladuitgevers meldt, het volgende wetsontwerp bij den Rijksdag ingediend: „De aanbouw van den gepantsterden kruiser wordt gestaakt". De groep heeft Wels aangewezen om het ontwerp toe te lichten. KORTE BERICHTEN. De Duitsche minister van arbeid heeft de scheidsrechterlijke uitspraak in het geschil in de metaalnijverheid bindend verklaard. De metaalindustrieelen in het Rijnsch-Westfaalsche industriegebied besluiten, ondanks de bindendverkla ring van de scheidsrechterlijke uit spraak, tot een algemeene uitsluiting. De Rijksdagcommissie voor de herziening van het Duitsche wetboek van strafrecht spreekt zich uit voor de afschaffing van de doodstraf. Generaal Nobile zou uit den ac tieven dienst zijn ontslagen. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. Bij de gemeentepolitie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een op den-open baren weg aangetroffen damesrijwiel. Loop der bevolking. Gedurende de maand October vestigden zich hier: J. C. Koet, stoffeerder, Voorkade 21a; A. van Wijngaarden, manufacturier, Juliana- straat 24; G. v. d. Erf, loodgieter, Ridder- buurt 19; W. Brinkhorst, wasscherij, Voor kade 46; L. M. van Hevelingen, boomkwee- ker, Badhuisweg 15; Wed. C. Esveld, pen sionhoudster, Reijerskopp 49; N. J. van Tol, boomkweeker, Burg. Colijnstraat 181; C. J. Kraan, schipper, Biezen 24; J. Bpere, boomkweeker, Tuinstraat 129. Vertrokken: C. v. d. Toorn, van Voor kade 21a naar Rotterdam; Mej. N. Nijhof, van Laag Boskoop 10 naar Wassenaar; H. Ravensberg van Reijerskoop 2 naar Voorburg; D. D. B. van der Hoven, van Ridderbuurt 70 naar Alphen. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en Omstreken, geeft aan exporteurs van tuinbouwproducten in haar district in overweging, voor het ge val zij handel drijven of wenschen te drij ven op Ierland, ten kantore der Kamer Oosthaven 38 te Gouda, inlichtingen in te winnen. Coop. Veilingvereeniging „De Bos- koopsche Veiling", veiling van 31 Oct. Ro zen per bos: Rosalandia 3985 ct., But terfly 37—80 ct., Hadley 65—121 ct., Clau dius Pernet 54—81 ct„ Ophelia 5070 ct., Columbia 87106 ct., Golden Ophelia 51— 77 ct., Gemengde rozen 2055 ct., Mac. Keiler 38—97 ct., Jules Bouetië 79—107 ct., Marcel Royer 50—110 ct., Chrysanten per bloem 17—28 ct., id. tros, per bos 7—18 ct. Tot schatter van de huurwaarde voor de personeele belastingin deze ge meente in de vacature van den heer W. Kranenburg, is benoemd de heer J. H. van Osnabrugge, bouwkundige alhier. KATWIJK. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag, 2 November 1928, des namid dags 7.30 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Onderzoek geloofsbrief en beëediging raadslid. 2. Vaststelling notulen. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 4. Benoeming van drie leden in de com missie voor de Bedrijven. 5. Verzoek dispensatie artikel 22 der verordening op het bouwen en sloopen. 6. Voorstellen tot verhuur van Gemeen te-eigendommen. 7. Voorstellen tot verkoop en voorstel tot uitgifte in erfpacht van grond. 8. Rondvraag. LIS3E. Gisteravond werd in de Ned. Herv. kerk alhier een vergadering belegd met een tweeledig doel. Eerst hield Ds. van Dijk een rede ter herinnering van den Hervormingsdag en daarna sprak Dr. Rnys voor het Ned. Bijbelgenootschap; ii voor de hand liggende combinatie. Hierna had de jaarvergadering plaats van de afdepling Lisse-HilIpgom-Sass«'n- heim van het Ned. Bijbelgenootschap, waarbij eenigen zich als nieuwe leden lie ten inschrijven. Jammer, dat niet meer leden tegenwoordig waren. En sprekers èn onderwerp hadden meer belangstelling verdiend. RIJNSBURG. Vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 2 November 1928, des namid dags te 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling bedrijfsbegrootingen. 3. Vaststelling gemeentebegrooting 1929. 4. Benoeming commissie voor de Be drijven. 5. Benoeming personeel van de bedrij ven. I SASSENHEIM. A.R. Kiesvereeniglng. Onder verwijzing naar de in dit num mer voorkomende advertentie deelen wij mee, dat de jaarvergadering, der A.R. Kies- vereeniging gehouden wordt morgenavond in „Bloemlust" en niet in de School met den Bijbel, zooals de convocatie vermeldt. Behalve de gewone werkzaamheden, komt aan de orde een opwekkend woord van Ds. A. M. Boeijinga, van Haarlem. Waar Ds. Boeijinga in de jaren, dat hij te Sassenheim stond, zoo trouw met onze vereenigingen heeft medegeleefd, was het bestuur van meening, dat de leden het op prijs zouden stellen Ds. Boeijinga nog eens in ons midden te zien. We kunnen hier nog aan toevoegen, dat hem een klein souvenir zal worden aangeboden als blijk van erkentelijkheid voor alles wat hij voor ons deed. Laten al onze mannen en ook onze vrouwen zorgen voor een volle zaal. Onze jaarvergadering zal, zoo als gewoonlijk, een gezellig karakter dra gen. De Chr. barmhartigheid en de Blinden. Gisteravond trad alhier voor de afdee- ling van den Ned. Chr. Vrouwenbond op Mevr. Diepenhorst, met het onderwerp: „De Chr. Barmhartigheid en de blinden". In haar inleiding zei spreekster, dat zij zich niet tot de Chr. barmhartigheid kon beperken, maar ook uitstapjes zou maken op neutraal terrein, omdat juist de neu tralen de Christenen een beschamend voorbeeld hebben gegeven. Haar onderwerp behandelde zij aan de hand van de volgende drie punten: 1. Iloe wij met het blindenvraagstuk in aanraking kwamen en hoe het aangepakt werd; 2. Wat wordt van neutrale zijde voor de blinden gedaan; 3. Wat doen wij, Christenen, voor hen. In Februari 1912 noodigde Dr. Wielenga van Amsterdam enkele personen uit, tot een samenspreking om middelen te be ramen boeken in Braille-schrift te bren gen, teneinde te kunnen gebruiken bij het godsdienstonderwijs aan blinden. Bij deze bespreking bleek, dat het einddoel veel verder reikte, n.l. tot het komen van een Chr. blinden-bibliotheek. Dat men goed gezien had, bleek enkele jaren laten. Toen toch verscheen er in Roomsche bladen een oproep om te ko men tot een instituut voor blinden. Door de actie voor de blinden-biblio theek kwamen wij vanzelf in persoonlijke aanraking met de blinden. En toen heb ben wij er ons over verbaasd, hoe van Chr. zijde, zoowel blinde kinderen als vol wassen blinden, totaal werden verwaar loosd. Welke oorzaken zijn er voor deze nage noeg algeheele verwaarloozing aan te wij zen? Gebrek aan medelijden is het zeker niet. Doch dit medelijden uit zich dikwijls in woorden en niet in daden. Men doet, alsof een blinde hulpbehoevend is en vraagt in zijn bijzijn op meewarigen toon: „Och hij is blind?" Dit kwetst hem en grieft te meer, omdat hij juist een sterk onafhankelijkheidsgevoel heeft. Volgens spreekster zijn er 2 oorzaken aan te wij zen: 1. In zekeren zin is de blinde onaf hankelijk; 2. En dit is de hoofdoorzaak: Er bestaat groote onkunde omtrent de nooden en behoeften der blinden, vooral omtrent den aard van het gemis, waar aan zij lijden. Het gemis van hèt gezicht heeft niets met het verstand uit te staan. Men moet een blinde dan ook niet met veel ophef helpen, want hij is zeer zelfstandig. Het moge waar zijn, dat de blinden hulpbe hoevend waren, tegenwoordig zijn ze, al thans behoeven ze dat niet meer te zijn. Want op de instituten krijgen ze een uit stekende opleiding. Het is dan ook, alhoe wel begrijpelijk, verkeerd, dat ouders, die een blind kind hebben, het thuis houden. Dan wordt het werkelijk hulpbehoevend. Vóór 10 jaar was het haast onmogelijk een blind kind van Chr. huize naar een instituut te zenden, want er was nog geen Chr. inrichting van dien aard. Spr. zei: „Als het mij gevraagd werd, raadde ik het aan, het toch te doen". Met het bestaande instituut te Amsterdam was men over eengekomen, dat Chr. kinderen, die op die neutrale inrichting waren, hun vrije Zon dagen in Chr. gezinnen mochten doorbren gen. In de kringen van de zienden be staat nu nog steeds een vooroordeel te genover het kunnen van de blinden. Men behandelt hen in elk geval, alsof hun geestelijke vermogens niet normaal ont wikkeld zijn. We moeten echter in 't oog houden, dat blinden andere organen in dienst stellen, die wij yerwaarloozen. Wanneer we dit goed bedenken, kan de kloof tusschen zienden en blinden over brugd worden. Om een juist oordeel over een blinde te vellen, moeten we niet uit gaan van de gedachte: „Hoe hulpbehoe vend zou ik zijn, als ik blind was", maar hem beoordeelen naar de talenten, die hij bezit, naar zijn kunnen. Tweede punt: Wat wordt er van neu trale zij'de voor de blinden gedaan? Het zijn de vrijmetselaars geweest, die het eerst, hebben ingezien, dat zij met de kinderen moesten beginnen. Tevens brach ten zij hierbij het gezonde beginsel in toe passing: arbeiden is een zegen. Zij sticht ten in 1808 e»-n school in A'datn. Spr. ver telde hoe blinden leeren lezen en schrij ven en toonde enkele bladen in Braille schrift. De bijzondere leermiddelen maken het onderwijs geweldig duur. Het doel is: De kinderen klaar te maken voor de maatschappij. Dat doel wordt ook werke lijk bereikt. In 1843 werd in Amsterdam een instituut voor volwassenen opgericht. In 1859 kwam er een te Grave (R.K.). In 1880 kwam de Prins Alexanderstichting tot stand. In 1912 kwam er een tehuis voor volwassenen te Wolfheze. Laten wij bij de beoordeeling van het werk der neutralen toch vooral niet ver geten, dat zij werkten in een tijd, toen wij zelfs nog niet aan dien arbeid dach ten. Zoo komen we vanzelf tot punt drie: Wat doen wij? Toen Effatha werd opgericht, was het de bedoeling der oprichters, dat er op deze inrichting onderwijs zou gegeven worden aan doofstommen en.... blinden, een combinatie, waaruit blijkt, dat men de geaardheid van het gemis van het ge zichtsvermogen in 't geheel niet besefte. Het duurde echter nog tot 1919 eer de blindenschool te Zeist geopend werd (Bar- timeus). En wat doen wij voor de volwas sen blinden? De meesten van hen zijn thuis. Enkele waren er in neutrale inrich tingen. Sommigen komen in het armen huis terecht. De Staat bemoeit zich niet met hen. Doordat ook Chr. blinden in neutrale inrichtingen kwamen, hebben zij een harden strijd moeten voeren tegen on geloof en socialisme. Velen zijn daarin on dergegaan. Laat de blinden niet aan hun lot over. Neem ze mee het volle leven in, naar lezingen, enz. Het Chr. Braille-maandblad is er om onder hen te evangeliseeren en tevens om de band tusschen blinden onderling te versterken. Een van de voornaamste ka raktertrekken van blinden is hun hulp vaardigheid. Jonge blinden zien met gre tigheid naar werk uit. Er is nu gelukkig ook een Chr. tehuis voor volwassen blin den „Sonneheerd" te Ermelo, dat plaats biedt voor 30 blinden. Toch zijn er nog maar 20 geplaatst, omdat we telkens op financieele moeilijkheden stuiten. De laat ste jaren is er een nieuw element in het groote blindenvraagstuk gekomen:- In- plaats van belooning van arbeid vraagt men nu loon. Om tot oplossing daarvan te komen, zoekt men in tweeërlei richting: 1. Welke arbeid kan verricht worden in de inrich tingen?; 2. Welke onvolwaardige arbeids krachten kan men buiten het instituut plaatsen, zoo, dat ze volwaardig loon ver dienen? Voor Sonneheerd dringt zich de vraag naar voren: Hoe krijgen wij productieve arbeid voor onze bewoners? Het groote doel toch is: Een tehuis te bieden voor werkende blinden, die hun eigen kost ver dienen. Dit doel is nog lang niet bereikt, maar we mogen hierbij niet vergeten, dat we in een overgangstijdperk leven. Het Chr. Braille-maandblad is de band tusschen de blinden onderling. Als van zelf komen we nu op eigen organisatieter rein. Voor enkele jaren werd de Chr. Blindenbond opgericht, die in R'dam en Adam flinke afdeelingen heeft. Natuur lijk moet deze band financieel gesteund worden en dien steun ontvangt ze voor namelijk van Patrimonium. Het Chr. werk dat eerst in de laatste 8 jaar verricht is, had reeds 100 jaar vroeger begonnen moe ten worden. In 1808 toch hadden d-e vrij metselaars reeds een blindenschool en wij pas in 1919, dus 111 jaar later. Deze cij fers spreken ons beschuldigend toe. We hebben een verzuim goed te maken. Laten we nu niet zeggen: Het is te veel, want we leven in een moeilijken tijd, want bedenk dan. dat de vrijmetselaars ons beschamen. Zij sloegen de handen aan "t werk tijdens de Fransche overheersching, voorzeker toch ook een moeilijke tijd. Laten we het doen in de kracht van Hem, die blinden schenkt het lieflijk licht van Zijn aan schijn. Van gelegenheid tot vragen stellen werd door enkelen gebruik gemaakt. De presidente. Mevr. WesterbeekKlijn, bedankte Mevr. Diepenhorst voor haar leerzame rede en nadat deze in dankge bed was voorgegaan, werd de vergadering gesloten. VOORSCHOTEN. De door het Chr. Zangkoor „De Lof- stem" alhier gehouden bazaar ten bate van de reparatie der piano heeft netto op gebracht 1000. 't Is het koor van harte gegund, maar voor Zendingsvereeniging en Bewaarschool om jaloersch te worden. Wij hopen dan ook, dat onze Chr. Bewaar school, die dezer dagen een beroep zal doen zonder bazaar, evenveel succes zal hebben. INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) AAN DE LEDEN DER KIESVEREEN. TE LEIDEN. Mijnheer de Redacteur! Gaarne een klein plaatsje in uw blad voor een.belangrijke zaak. Want het gaat over de A.R. Kiesvereeniging, derhalve over de politiek, derhalve over de Kamer verkiezingen van 1929, derhalve over het belang vpn land en volk! Zou een ieder dezen samenhang, dit verband, tusschen Kiesvereeniging en landsbelang wel gevoelen? Zoo ja. dan ware het niet noodig te schrijven. Dan zouden allereerst alle antirevolutionairen lid zijn van de kiesvereeniging en ten tweede alle leden steeds alle vergaderin gen bezoeken. Dan ware het mogelijk een ongekende kracht te ontwikkelen. Maar er zijn er zoovelen nog, 'die geen lid zijn; nog zoovele leden, die vein zen geen belang te stellen in de politiek. Veinzen want als er een overwinning is te vieren, stroomen de vergaderzalen vol en komen honderden genieten van het werk door anderen verricht. Dus stellen zij wèl belang in de politiek, maar bewij zen hunne belangstelling een weinig te Iaat. Dit moet veranderen. Alle leden moeten meedoen en daardoor het werk lichter ma ken. Meedoen van den aanvang af. Om te beginnen de vergadering van morgenavond (Vrijdag) te bezoeken. Mee praten over het program van actie. Hun oordeel zeggen over de wijze van candi- daat.stelling. Twee belangrijke punten, die thans behandeld moeten worden en die daarna niet meer in behandeling komen, zoodat naderhand critiek is buitengesloten. De vergaderplaats is allen bekend: in een der zalen van de gerestaureerde oude Burcht. De plaats, waar tot voor korten tijd op de veiling het „mijn" weerklonk en de man voor geld goederen kon koo- pen. Wij veilen niet, wij koopen en ver- koopen niet, maar wij vragen alleen te mogen hooren het „mijn" op den oproep tot medewerking. Derhalve alle leden komen of liggen er leeuwen op den weg? U, mijnheer de Redacteur, dankend, Mr. F. H. VAN DER TAS, Secretaris A.R. K.V. STADSNIEUWS. PROGRAM VAN ACTIE. Door de heeren A. J. Schoneveld en H. van Cittert zijn ter behandeling in cie A.-R. Kiesvereeniging ingediend de volgende voorstellen tot aanvulling van het Ontwerp-Program van Actie: Hoofdstak Binnenl. Zaken en Landb. sub i. te lezen als volgt: Invoering eener Landbouwarbeids-Wet, met ver bod van loonarbeid voor kinderen be neden 14 jaar. Hoofdstak Financiën. sub e. (nieuw). De belastingen wor den geheven naar draagkracht, waar bij inzonderheid gerekend worde met de groote gezinnen. Geen indirecte be lastingen op noodzakelijke verbruiks- artikelen. Hoofdstuk Arbeid, Handel en Nijverheid, sub b. (2) te lezen als volgt: Alge meene doorvoering der Arbeidswet- 1919 ook voor arbeiders buiten fabrie ken en werkplaatsen. sub c. (nieuw): Herziening der Vei ligheidswet, waardoor uitbreiding van de werkingsfeer dezer wet worde ver- kiegen en deze o.a. toepassing vinde op de Bouwbedrijven, de Binnenvaart, het visschersbedrijf en bet land- en tuinbouwbedrijf. sub d. (nieuw): Wettelijke regeling van de rechtsverhouding van den handelsreiziger en handelsagent. sub e. (nieuw): Maatregelen, waar door kan worden verkregen verlaging van de huren der in de laatste jaren met steun van het Rijk gebouwde wo ningen. Steun in den vorm van voorschot ten, aan woningbouwverenigingen ter verbetering van de Volkshuisves ting. Waar het particulier initiatief te kort schiet, worde door de gemeente lijke Overheid overgegaan tot zelf bouw. De Overheid als werkgeefster. Met handhaving van het publiek rechtelijke karakter der dienstverhou ding tusschen de Overheid en het in haar dienst zijnde personeel, zij er reeel overleg tusschen de Regeering en de vertegenwoordigers van het Rijkspersoneel, terzake van de bezol diging en de regeling rechtspositie der ambtenaren. Regeling van de vertegenwoordiging van het personeel in het beheer der publieke bedrijven. Bij de aanbesteding van werken dcor de Overheid worden in de be- steksbepanngen de verplichting opge nomen, dat bij de uitvoering dezer werken, de bij Collectieve Arbeids- o\ereenkomst in het betrekkelijke be- diiif vastgestelde arbeidsvoorwaarden moeten worden nagekomen. De leden van de Kiesvereeniging werden verzocht van deze voorstellen nota te nemen opdat morgenavond vruchtbare bespreking kan plaats hebben. ONDERWIJZERS JUBILEUM. Deheer P. C. Zandee, die sedert 21 jaar werkzaam was aan de Chr. school a. d. Middelstegracht 119, waarvan 17 jaar als hoofd, herdenkt heden het feit, dat hij voor 25 jaar zijn loopbaan als onderwijzer bij het Chr. onderwijs begon. Bestuur, per soneel en-leerlingen wachtten den jubila ris in de ruime schoolgang op, die met zijn gezin tegen kwart voor tien per auto arriveerde. Allereerst werd de heer Zandee harte lijk welkom geheeten en gelukgewenscht door den heer van Putten, onderwijzer der school, die sprak namens collega's en kinderen. Spr. wees er op, hoe de jubi laris voor 25 jaar getoond had door zijn in dienst treden bij het Chr. onderwijs dit onderwijs lief te hebben. Deze liefde is, zoo vervolgde spr., niet verminderd en uw werklust en voortvarendheid zijn daarvan nog steeds het bewijs. Onder alle omstan digheden hebt u willen arbeiden aan de kinderen en hen willen en mogen wijzen op Jezus, den grooten Kindervriend. Voorts werd nog gewezen op het feit, dat de jubilaris in hooge mate bezit het vertrouwen der ouders. Ook de kinderen zouden hem gaarne persoonlijk felicitee- ren; daar dit nu niet mogelijk is, willen ze het gezamenlijk doen. Hierop zongen de kinderen der 4 hoogste klassen een toe passelijk lied, waarna namens personeel en leerlingen een ets, voorstellende de Hoogl. Kerk en bloemen werden aange boden. Daarna voerde de voorz. van het be stuur, Ds. Punselie, het woord, die er aaD herinnerde, hoe zwaar en teer het werk is, dat de jubilaris voor 25 jaar op zich nam, daar de ouders toch hun grootste schatten toevertrouwden. Eindelijk sprak de heer Doorneveld namens heeren Hoof den der andere Chr. scholen van de Ver. van Chr. Ond. en ten slotte de heer Herf- kens namens het personeel der Chr. Oplei dingsschool voor Bewaarschookuxlerwijs. Ook dezen boden geschenken en bloemen aan. Vrijdag zal voor de kinderen een feestdag worden. BOND VAN LEIDSCHE ZANG. VEREENIGINGEN. De Bond van Leidsche Zangvereem- gingen houdt een vergadering op mor genavond 8 uur, in de Graanbeurs. Op deze vergadering zal de Voorzit ter van bovengenoemden Bond, de heer W. Kreeft, het doel en streven van den Bond uiteen zetten. Ter opluistering en afwisseling zal 't bekende Dubbelmannenkwartet „In ternos" en een strijkje, hunne mede werking verleenen. Laatste Berichten. DE KONINKLIJKE FAMILIE. De Koninklijke Familie vertrekt Vrij dag 16 November van Het Loo naar Den Haag. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dieast.) ERNSTIG MIJNONGEVAL. KOWNO, 1 Nov. (V.D.) Naar uit Moskou wordt gemeld, werden te Stretensk 45 mijnwerkers door een instorting in een mijn bedolven. Onmiddellijk zijn reddings pogingen in het werk gesteld. Tot nu toe werden vier dooden geborgen. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 31 October. De EendracjAt. Bloemkool 715. komkomers 29, andijvie 1—2.50, sla 2.50, pen 3—9, ra barber 2.10, selderij 3, pieterselie 2, roode kool 1012, savoye kool 1214, groene kool 3.505, ales per 100 stuks. Tomaten 12—16 per 100 Kg. GOUDA, 1 Nov. Veemarkt. Aange voerd intotaal 2029 stuks, waarvan 363 slachtvarkens, veite 0.35—0.36 Londensclie 0.27—0.28, zouters 0.33 0.33 >2, per pond, levend met 2 pCt. korting; 427 magere varkens, 2540; 926 biggen, 1016; 7 runderen, 175 275; 25 nuchtere kalveren, 1218; 1 graskalf; 254 schapen, 2025; 21 bok ken en geiten, 36. GOUDA, 1 Nov. Kaasmarkt. Aan voer 224 partijen. Prijs: met rijksmerk le kw. 5860, 2e kw. 5457; zond-ei* rijksmerk le kw.-50—55, zware 61. Hadel matig. GOUDA, 1 Nov. Eierenveiling. Aan gevoerd 130 partijen. Prijs: Kippen eieren 1011.50, eendeneieren 68, per 100 stuks. Handel vlu. GOUDA, 1 Nov. Botermarkt. Aange voerd 634 ponden. Prijs: Goeboter 1.15 1.25, weiboter 1.101.20, per pond. Handel vlug. HALFWEG, Eierenveiling. 1 Nov. Aangevoerd 3000 stuks. Laagste prijs 10,75, hoogste 11,80 per 100 stuks. Handel vlug. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 1 November, medege deeld door het Kon. Nel Meteoroi >- gisch Instituut te De Bildt. H. B. 771.6 te Thorshavn. L. B. 751.5 te Isafjord. Verw. tot den avond var) 2 Nov.: Matige N.O. tot N. wind, aanvanke lijk nog betrokken, later opklarend, waarschijnlijk eenige regen, later koe ler. Barometerstand. De stand^van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 756. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 10.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 1 Nov.: 5.00 nam. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.39s/; Londen12.09l/« New-York2 49 Parijs 9.747, Brussel 34.66 Zürich 47.987» Praa1 7.397» Rome13.05 Madrid 40.19 Oslo 66.467» Kopenhagen 66 487» Stockholm 66.677» Weenen 35.07

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3