De heer v. 't Riet verhaalde een aan doenlijke geschiedenis van een huishou den met groote en kleine kinderen, waar van de groote kinderen alles voor zich houden. Spr. bedoelt de electriciteitsvoor- ziening van Aarlanderveen. De groote broer het electriciteitsbedrijf ver dient geld als water; staat ook vader en moeder (de gemeente) een gedeelte af, maar vader en moeder zijn van hetzelf de laken en weigeren Aarlanderveen te electrificeeren. De heer v. D ij k acht in tegenstelling met andere heeren den financieelen toestand niet zoo gunstig. De belastingen zijn hoog genoeg. Spr. vraagt beperking van de subsidieverleening en zou een vast bedrag per jaar voor subsidies willen be palen. De voorzitter beantwoordde daarna de sprekers. Nieuwe subsidies zullen niet worden toegestaan dan slechts noodzake lijk. De laatste jaren zijn geen nieuwe toe lagen verleend. Den heer Wolff die een opmerking had gemaakt over werkloos heidsvoorziening antwoordde spr., dat anderhalf jaar geleden de Raad besloten heeft zich te houden aan het Werkloos heidsbesluit en voorts voor werkverschaf fing te zorgen. De opmerkingen van den heer ten Cate Brouwer zijn voor een gedeelte langs B. en W. heengegaan. Spr. wees erop dat de schulden in ruime mate zijn gedekt door 'de bezittingen; 'de financieele toestand is 'dus gunstig. Over "de noodzakelijkheid van komvorming is spr. het volkomen met den heer ten Cate Brouwer eens. B. en W. hopen nog dit jaar een beslissing te kun nen nemen. Wat 'de weg-omleiding betreft, men stoot op het sterk afwerend standpunt ,Van 'de Waterstaat. Spr. meent echter te mogen verwachen, dat daarin heel wat Verandering zal komen. Wat betreft het systeemloos werken, spr. noemt de goedkoope aankoop van het pand Bruggestraat een daad van wijs be leid. Naar aanleiding van den radio-avond zegt spr. met bijzonder veel genoegen vo tv 'de radio gesproken te hebben. Spr. wil dit voor iedere vereeniging doen, die een ra- 'dio-avond houdt. Voor de zanghulde beeft spr. zich herhaaldelijk moeite gegeven om 'de verschillende stroomingen bij elkaar te brengen. Ook de andere kinderen zijn langs het huis van den burgemeester ge trokken, die voor zijn huis was gaan staan om dit défilé in oogenschouw te nemen. Spr. had graag gezien, dat ook deze kin deren een stukje hadden gezongen. Op de onderwijskosten zal spr. niet diep ingaan. B. en W. hebben niets anders te 'doen, dan de wet toe te passen. Dat de secretarie niet goed werkt, kan spr. niet toegeven. Vergelijkingen met an dere plaatsen gaan niet op; iedere plaats heeft zijn eigen karakter. De electrificatie van Aarlanderveen zal zoo spoedig mogelijk worden ter hand ge nomen. De heeren ten Cate Brouwer en Wolff voerden in tweede instantihet woord. Weth. v. Leeuwen is zich niet be wust, veel critiek te hebben gehoord, be halve dat hij per dag één uur moet schrij ven l De heer Herngréen zegt, dat de al- gemeene beschouwingen niets als critiek waren op B. en W. In behandeling kwam daarna de begroo- ting van de Gasfabriek. De heer Wolff stelde voor de meterhuur af te schaffen. Dat werd verworpen met 3 stemmen voor, van de heeren Wolff, den Hertog en Ko ren. Een voorstel van den heer Wolff om 'de bijdrage aan de gemeentekas te laten vervallen, werd eveneens verworpen, al leen gesteund .door den heer Koren. Bij de behandeling van de begrooting van het grondberijf stelt de heer ten Cate Brouwer voor, dat wanneer de Commissie een aannemelijk aanbod o-t- vangt voor moeilijk verkoopbaren grond (Burg. Visserpark) onder den vastgestel- den prijs dit aanbod niet wordt afgewezen maar bij den Raad in behandeling komt. Weth. v. Leeuwen zegt, dat nog nooit een serieus aanbod is ontvangen. De béér v. D ij k zegt, dat in ieder geval B. en W. van het aanbod in kennis ge steld worden, die het dan in den Raad zullen brengen. Dhr. ten Cate Brouwer kon zich hiermede vereenigen. Hierna ging de Raad over tot artikels- gewijze behandeling. Na de pauze wordt dit aan de orde gesteld. Bij de desbetreffende post maakte de heer ten Cate Brouwer aanmerking op de hooge kosten voor het gebruik van kachels voor de gemeente. De voorz. zal in B. en W. bespreken, of de post nog ver laagd kan worden. Dezelfde spr. stelt voor bij de post voor advertentiën ook te adverteeren in het blad voor de vrijzinnigen hier ter plaatse „De Huisvriend" en daarom de post met 80 te verhoogen. Het voorstel, in stem ming gebracht, wordt aangenomen. Bij den post voer de nacht- en stille wachten vraagt de heer ten Cate Brouwer of verhooging van deze post meer zeker heid zou kunnen geven tegen inbraken die in den laatsten tijd veelvuldig zijn voorgekomen. De voorz. antwoordt, dat de inbrekers waarvan hier sprake is systematisch deze streek hebben bezocht. Het is een acuut verschijnsel geweekt. Bij de post voor bestrijding van tuber culose bij kinderen komt in behandeling punt 10 van de agenda: 10. Voorstel van B. en W. naar aanlei ding van het adres van het Bestuur der af deeling Alphen aan den Rijn van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel- lings- en vacantiekolonies om een subsi die ad 0.25 per kind en per dag. De vereeniging kon in 1928 van de 56 aanvragen slechts 28 inwilligen en wijst op andere plaatsen, waar subsidie ver leend Wordt. B. en W. stellen echter voor afwijzend te beschikken omdat deze ver eeniging door particuliere .bijdragen in stand dient te worden gehouden. De heeren Wolff en ten Cate Brou wer wilden de subsidie wel verleenen, RECLAME. omdat het hier gaat om voorkoming van de ti.c. Het is inconsequent om wel sub sidie te geven om deze gevreesde ziekte te bestrijden ep niet om te trachten haar te voorkomen. De heer Meyer is eveneens tegen het voorstel van B. en W. De heer Koren vraagt of niet deze subsidie kan gegeven worden uit de post voor subsidie aan de vereeniging tot be strijding aan de tuberculose. De heer v. D ij k gaat met het voorstel van B. en W. accoord, omdat hij in het algemeen is tegen dat „subsidie-gejaag". De heer den Ouden is er niet voor om de post waarvan de heer Koren sprak te verminderen. De heer Ve 11 m a n wil de subsidie wel verleenen. De voorz. zal onderzoeken in hoeverre het mogelijk is, dat de post van subsidie voor de Ver. tot bestrijding van de tu berculose kan verminderd worden. De zaak wordt aangehouden. De heer Spre ij verklaart zich tegen verhooging v. d. post voor subsidie voor de Ver. „Het Groene Kruis" met ƒ300. Dit voorstel in stemming gebracht wordt ver worpen met 106 stemmen. Bij de desbetreffende post dringt de heer Rutïng aan op verbetering van den z.g. Kerkweg van den Rijn naar Aarlander veen. De voorz. zal met deze opmerking rekening houden. Bij de post voor bestrijding van ko9ten voor de paardenmarkt vraagt de heer ten Cate Brouwer of het niet mogelijk is om die markt te verplaatsen. De voorz. antwoordt dat daartoe po gingen worden aangewend. Bij de desbetreffende post komt in be handeling punt 18 van de agenda: 18. Voorstel van B. en W. om op te zeg gen de overeenkomst met J. Hogerwerf alhier inzake het bedienen van een veer over den Rijn na 10 uur 's avonds. Door de gemeente was gegarandeerd een opbrengst van 5 per week. Uit de afre keningen blijkt echter, dat het verkeer na 10 uur niets beteekent; de gemeente gaf ruim 0.30 per persoon hij, met inbegrip van de rijwielen. B. en W. achten dezen maatregel waarmede nu een proef is ge nomen, niet gerechtvaardigd. De heer Wolff verklaart zich tegen het voorstel van B. en W. en wenscht te worden geacht tegen te hebben gestemd. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Bij de desbetreffende post stelt de heer Wolff voor de kosten voor schoolreisjes van kinderen van de Lagere Scholen voor de helft voor rekening van de gemeente te nemen. Het voorstel wordt niet onder steund. Bij de post subsidie voor de Chr. H.B.S. alhier stelt de heer ten Cate Brou wer voor om deze post aldus te wijzi gen, dat betaald wordt 50 pet. van het te kort ontètaan door de oplefding van Al- phensche leerlingen. Spr. is tegen de sub sidie van deze school omdat hij van mee ning is dat het godsdienstonderwijs facul tatief moet worden gesteld. De voorz. kan de consequenties van dit voorstel niet overzien. Thans kan het geen onderwerp van behandeling uitma ken. Bij de desbetreffende post stelt de heer Wolff voor om 2500 uit te trekken voor steun aan werkloozen. De voorz. merkt op dat spoedig een Rijksregeling aanhangig zal gemaakt wor den. De heer Koren heeft zooveel vertrou wen in B. en W. dat bij voorkomende werkloosheid daarin ook weer zooals het vorig jaar zal worden voorzien. Het voorstel van den heer Wolff wordt niet ondersteund. Bij de post voor kosten betreffende de rijkstelefoon vraagt de beer ten Cate Brouwer of niet maatregelen kunnen wor den getroffen dat des Zondagsavonds in tercommunale aansluiting, al is het maar voor een uur, mogelijk wordt. De voorz. zal de zaak onderzoeken. Bij de post voor de aanschaffing van een sproeiwagen zegt de heer Hem- green dat hij de kosten daarvoor te hoog vindt in vergelijking met het nut dat zulk een wagen heeft De heer Bergshoef is eveneens te gen deze post die 4300 bedraagt. De heer den Ouden stelt voor om het voorstel aan te houden. Dit voorstel wordt verworpen met de stem van de heeren den Ouden en Ruting voor. Het voorstel van B. en W. wordt even eens verworpen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Spreij, Koren, Herngreen, Cokx, Bergshoef, den Ouden, den Hertog, v. Dijk en Ruting. De heer ten Cate Brouwer stelt voor om een post van ƒ2000 uit te trekken voor de aanschaffing van een gebruikte sproei wagen. De voorz. geeft den heer ten Cate Brouwer in overweging een post pro me morie uit te trekken. B. en W. zullen dan in een volgende vergadering met voorstel len komen. Namens B. en W. stelt spr., daar de heer ten Cate Brouwer deze ge dachte niet wensebt over té nemen, dit voor. Het voorstel van den heer ten Cate Brouwer wordt verworpen. Het voorstel van B. en W. is dus aangenomen. De post wordt dus pro memorie geraamd. Hiermede is de behandeling van de be grooting afgeloopen. De heer ten Cate Brouwer stelt voor de vergadering te schorsen. De heer den Her tog stelt voor de agenda af te handelen. Bij het in stemming brengen van het voorstel van den heer den Hertog staken de stemmen, zoodat dus in de volgende vergadering hierover moet worden beslist. Er blijft dus niets anders over dan de vergadering te schorsen. De voorz. stelt voor Vrijdagavond kwart over zeven de behandeling van de agenda voort te zetten. Aldus wordt besloten. Daarn* sluiting te ongeveer half elf. Machinisten-examen. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voor- loopig diploma machinist, de heer S. P. Wijbenga, alhier. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 2 November 1928, des namid dags om kwart over 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: De in de vergadering van 29 October 1928 nog niet afgehandelde punten. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Gistermorgen vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden ge lezen en goedgekeurd. Onder de ingek. stukken merken we op: Missive van Ged. Staten dat de regeling tusschen de gemeenten Koudekerk en Ha- zerswoude inzake de Koudekerksche brug is goedgekeurd. Verslag van den Keuringsdienst van Waren. Beide stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat bij Koninklijke boodschap is ingediend een wetsontwerp tot wijziging van de finan cieele regeling tuschen Rijk en gemeente. De vereeniging van Nederlandsche Ge meenten houdt zich met deze zaak bezig. De voorzitter licht de zaak toe. Het is een zaak van zeer groot belang en het is te hopen, dat nu eindelijk eens een de finitieve regeling tot stand zal komen. Het oordeel over het wetsontwerp is echter zeer verschillend. Verschillende gemeen ten hebben er voordeel van, anderen na deel. Hazerswoude zal er naar spr.'s mee ning waarschijnlijk geen nadeel van heb ben. Veel voordeel echter waarschijnlijk ook niet. Er is evenwel overigens nog weinig van te zeggen. In behandeling komt de begrooting van de gemeente dienst 1929. De commissie tot onderzoek, bestaande uit Mevr. van der Meulen en de heeren Patiin en de Jong hebben rapport uitge- brachten daarbij alleen een opmerking ge maakt betreffende de salarieering van werklieden in lossen dienst bij de gemeen te bij ziëkte. De commissie stelt voor deze werklieden bij ziekte een uitkeering te ge ven van 70 pet. van het loon, zes weken lang. wanneer ten minste zes weken in dienst der gemeente is gewerkt. B. en W. nemen dit voorstel over. Het wordt z. h. st. aangenomen. De voorzitter dankt de commissie voor haar werk. Vervolgens heeft plaats de artikelsge- wijze behandeling. Bij de desbetreffende post geeft de voor zitter een toelichting van het feit, dat de opbrengst van de keurloonen een duizend gulden lager is geraamd. Tevens merkt spr. hierbij op, dat aan de werklieden voor overwerken een gratificatie is toe gekend van 25. Bij de post voor onderhoud van wegen en voetpaden vraagt de heer Bu i t e n- h u i s of, wanneer de overdracht van de wegen aan de provincie nog lang duurt, het niet gewenscht is de wegen die daar voor in aanmerking komen, te behande len met goudalite. De voorzitter, antwoordt dat de zaak binnen drie jaar moest geregeld zijn en daarom is het niet gewenscht, om den weg thans grondig te gaan verbeteren. Wel zal natuurlijk het onderhoud zoo goed mogelijk zijn. Op den kapitaaldienst komt voor een post van ƒ3000 voor de aanschaffing van een motorbrandspuit. B. en W. zullen in een volgende vergadering met voorstellen komen. Tevens is een post uitgetrokken voor klinkerbestrating van de Dorpstraat. Hier voor moeten echter nog uitgewerkte plan nen gemaakt worden. De bedoeling is dat de keibestrating wordt vervangen door klinkerbestrating met trottoirs aan weers zijden, terwijl in het Westen tot de school eveneens klinkerbestrating zal komen ter breedte van 5 Meter met daarnaast een verhard gedeelte. De begrooting wordt vastgesteld met op een totaal bedrag in ontvangst 125.135.03. De post onvoorzien bedraagt 3500. De ka pitaaldienst sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van ƒ48.355. In behandeling komt daarna de begroo ting van bet waterleidingbedrijf. Deze be grooting wordt vastgesteld wat de eerste afdeeling betreft op een toaal bedrag in ontvangst en uitgaaf van 15.100. Voor de tweede afdeeling is dit cijfer ƒ5528.85. Daarna heeft plaats de vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet aan de Bijz. scholen over het dienstjaar 1926. Het bedrag is per leerling 15.60. Voor de Chr. school in het dorp zal de vergoeding bedragen 1269.31 y«Een voorschot is uit gekeerd van 1625.66. Voor de R.K. school op het dorp bedraagt de vergoeding de som van 1903.20. Een voorschot is uit gekeerd van 2088.66. Voor de R.K. school aan den Rijn bedraagt de vergoeding 917.74. Een voorschot is verleend van 1251.81. Voor de Chr. school Rijndijk is de vergoeding 2488.20, het voorschot ƒ2391.60. Voor de school Groenendijk is de vergoeding ƒ734.77, het voorschot was 1117.26. De rondvraag leverde weinig belang rijks op. Daarna sluiting. In de gehouden vergadering van de Kiesvereeniglng „C&lvijn" is'besloten, om bij de a.s. verkiezing van leden van bet Kiescollege met geen eigen candidaten uit te komen en zich van stemming te onthouden. Burg. Stand. Bevallen: N. Hassefras, geb. Vente, D.; A. K. van Staveren, geb. Francken, Z.; A. M. Verdegaal, geb. den Biggelaar, Z. Ondertrouwd: J. de Ridder, 25 jaar en M. G. Wortman, 20 jaar; J. Th. van Rijn, 33 jaar en J. M. J. Boere, 29 jaar. Gehuwd: A. van Graefeiland, 27 jaar en H. van der Bijl, 27 jaar. Dit jaar zijn als leden van bet Kies college der Ned. Herv. Kerk aan de beurt van aftreden de heeren A. van Mullem, D. van Klaveren, A. van Klaveren, Ph. Ra demaker en G. van Vegten. Uit het Sociale Leven. HET PERSONEEL DER NEDERL. SPOORWEGEN. Men meldt uit Utrecht: Gistermorgen vond te Utrecht een bespreking plaats, tusschen de direc tie der Ned. Spoorwegen en den per- soneelraad, over het verzoek van dien raad om aan het personeel een uit keering te geven van een halve maand salaris, met een minimum van f 70. De directie, hoewel blijkbaar ge neigd iets ten bate van het personeel te doen, beschikt thans nog niet over voldoende vaststaande gegevens om do uitkomst van de exploitatie te kunnen beoordeelen. Dit zal over circa zes weken het geval zijn en dan zal een vervolgconferentie tusschen directie en personeelraad worden ge houden. PENSIOENREGELING IN HET VRIJE BEDRIJF. Door het hoofdbestuur van den Ned. Centralen Bond van Christelijke ar beiderspers) in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen is in overleg met het bestuur der afdeeling bakkersgezellen Den Haag een bui tengewone vergadering uitgeschreven, op Donderdag 8 November 1928, in de groote zaal van het Zuid-Hollandsch Koffiehuis, Groenmarkt 37, Den Haag. Voor deze vergadering zal als spre ker optreden de heer dr. mr. A. A. van Rhijn, referendaris aan het Mi nisterie van Arbeid, oud-secretaris Drukkerspatroonsbond, enz., met het onderwerp: „Is een bedrijfspensioen fonds mogelijk en gewenscht". Deze vergadering is toegankelijk voor de leden van de Haagsche af deeling van bovengenoemden bond, terwijl zijn uitgenoodied de hoofdbe sturen van de bakkerspatroonsbonden, en de 's-Gravenhaagsche werkgevers in het bakkersbedrijf. DREIGEND CONFLICT BIJ HILLEN's SIGARENFABRIEKEN. Te Delft werd gisterenavond een vergadering gehouden van de sigaren makers, werkzaam bij de firma Hillen aldaar. Besloten werd geen loonsver laging te aanvaarden. Hedenochtend zouden de* hoofdbesturen met de fa- brieksdirectie een conferentie houden en haar met het besluit der werklie den in kennis stellen. Mocht do direc tie haai standpunt niet wijzigen, dan zal het werk worden gestaakt. Ongeveer 120 personen zijn op de fabriek werkzaam. UIT ÖNZE INDIEN. DE NIEUWE GOUVERNEUR VAN CURASAO. Naar we vernemen, is benoemd tot gouverneur van Curagao de heer Ir. L. A. Fruytier, thans hoofdinspecteur van den Arbeid te Groningen. De nieuwbenoemde gouverneur is geboren 6 Jan. 1882; hij bezocht de H. B. S. te Rolduc, studeerde in Delft, al waar hij in 1907 zijn diploma behaal de als werktuigkundig ingenieur. Tot 1900 was hij werkzaam in de nijverheid, toen werd hij inspecteur van den Arbeid in Venlo en in 1917 districtshoofd bij de arbeidsinspectie te Deventer. In 1922 werd hij Kamerlid, wat hij tot de verkiezing van 1925 was. De heer Fruytier behoort tot de R. K. Kerk. Hij is een fijngevoelende en beschei den persoonlijkheid, met tactische kwaliteiten, kalmte en vastberaden heid, daarbij iemand van een over tuigd principe. EEN VREEMD COMPLOT. Een vreemd complot lezen we na der in het „Soer. Ilbld." werd ont dekt in het Solosche, waarvan de de tails thans nog niet geheel door de politie werden uitgezocht, hoewel uit het onderzoek toch reeds moet zijn gebleken, dat men wellicht niet te ma ken heeft met een zuiver plaatselijke kwestie. Op den 21sten Sept. bevond zich een zekere Kemplo, alias Soewarno, in de desa Genteng. Hij deed daar verschei dene pogingen, een 100 tot 150 koelies te werven. Op de vraag van de perso nen, die hij daartoe aansprak, ver klaarde hij, dat hij die werklieden noo- dig hadom de spoorrails op te breken, en wel van het baangedeelte, hetwelk gelegen is tusschen de haltes Kedongbanteng en Kedongromo. Dit opbreken geschiedde in opdracht van de S.S.-autoriteiten der Oos ter lij nen. Genoemde Kemplo verklaarde voorts een S.S.-ambtenaar te zijn; er zou voor het werk behoorlijk worden be taald, doch het moest zeer snel ge schieden en zulks in den nacht van 21 op 22 dezer. Binnen eenige uren, indien mogelijk nog korter, moest men gereed zijn. Toevalligerwijs bevond zich onder de personen, waarmede Kemplo sprak, het hoofd van de desa, die het toch wel heel vreemd vond, dat men nu zoo maar de rails moest opbreken. Hij wilde daar meer van weten en begaf zich naar den haltechef van Ke dongromo; op zijn vraag, of het waar was, dat de S.S. opdracht had gegeven de baan tusschen beide hiervoren ge noemde haltes op te breken, kreeg hij teil antwoord, dat den chef daar niets van bekend was, doch dat deze wel verder zou informeeren. Inmiddels werden zoowel dc be- stuurs- als de S.S.-autoriteiten ge waarschuwd. De inspecteur der S.S. stelde zich in verbinding met den A. R. van Modjos- ragen, die midderwijl zich op de hoog te liad gesteld van de détails der zaak. Bij het eerste onderzoek bleek het, dat Kemplo de wijk had genomen; waarheen wist men aanvankelijk niet. Na eenig speuren werd de man aan getroffen in een desahuis in gezel schap van drie andere Inlanders. Zij waren druk bezig aan het con- fereeren, toen de politie binnentrad. Kempio, alias Soewarno, die zeide, afkomstig te zijn van Walikoekoen, ontkende, iets met de zaak te maken te hebben gehad, wist zelfs van niets; doch de door de politie gevonden aan wijzingen waren zoo sterk, dat ont kennen ten slotte niet kon baten. Hij beweerde vervolgens, dat hij in opdracht handelde van een anderen persoon, een politiek leider, wonende te Kedonggalar (Ngawi) die hem de opdracht had verstrekt, de spoorbaan op te breken. Ten aanzien van dezen persoon heeft men thans nog geen aanwijzingen ver kregen, zoodat vermoed wordt, dat Kemplo ten deze de politie tracht om den tuin te leiden. Hij moet een gewezen S.S.-ambte naar zijn, en het is niet onmogelijk, dat hij deze daad uit wraak voor een hem aangedaan, of, wat wellicht juis ter is, een vermeend onrecht wilde doen plegen. De Ngawische politie, in samenwer king met de Solosche recherche leidt thans het onderzoek in velerlei rich ting; zoo werd vermoed, dat er een spoor leidde naar Kertosono, doch hier omtrent konden wij geen bevestiging krijgen. De resident van Solo, de heer A- ment, heeft uitteraard onmiddellijk alle maatregelen genomen, teneinde 'n aantasting van de openbare rust en veiligheid te voorkomen, doch de toe stand is een zoodanig gunstige, dat speciale bewaking van de spoorbaan niet eens noodig werd geacht. Wel werden verschillende S.S.-amb- tenaren gelast, op hun hoede te zijn en ieder verdacht geval direct te rap porteeren. MONUMENT VOOR VAN HEUTSZ. Het comité voor het oprichten van een monument voor oud-gouverneur- generaal Van Heutsz te Weltevreden heeft aan de hand van de indertijd te Amsterdam en in Den Haag tentoonge stelde ontwerp-maquettes beslist, dat het ontwerp van den architect W. M. Dudok en den beeldhouwer H. A. v. d. Eijnde zal worden uitgevoerd. De heer v. d. Eijnde denkt in het voorjaar van 1929 naar Indië te gaan voor het ma/ken van studiën en voor bereidingen voor den bouw. Scheepstij dingen. BOLLAND— AMERIKA-LIJN. BEMDIJK, Rott. n. Vancr., 30 te Cura cao. RADNORSHIRE, Vancr. n. Rott., 30 te Londen. LEERDAM, Rott. n. N. Orleans, p. 28 Pt. Delgada. GAASTERDIJK, 28 V. N. York te Phl- ladefia. BURGF.RDIJK, 28 v. N. Orleans te Gal veston. DENTELDITK, Rott. n. Vancr., 29 te San Francisco. DRECHTDIJK. Vancr. n. Rott., 28 te Portland (O.). LOCHGOIL, Vancr. n. Rott. 28 v. Cris tobal. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. TEXEL, thuisr., p. 29 Madeira. FAUNA, thuisr., 28 v. Freetown. GROTIUS, 29 v. Amst. te Hamburg. CERES, uitr., p. 29 Dungeness. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONTEIN, Beira n. Rot., 29 te Kaapstad. GRIJPSKERK, thuisr., 29 V. Dar es Salaam. VECHTDIJK, thuisr., vertr. 3 van Dar es Salaam. GIBKERK. 30 v. Hamburg te Antwer pen. JAGERSFONTEIN, thuisr., 30 te Ant werpen. KLIPFONTEIN, thuisr., 29 v. Genua. HEEMSKERK, uitr., 29 te Durban. KON. HOLLANTSCHE LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 29 v. Santos. WATERLAND, uitr., 29 te B. Ayres. EF.~Ml.ANn, thuisr., 29 v. Vigo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG, 30 v. Batavia te Rott. SIBAJAK, thuisr., 31 te Marseille ver wacht. KOTA RADJA, thuisr, p. 30 Perim. MENADO, uitr., p. 30 Sagres. SLAMAT, uitr, 30 te Sabang. TERNATE, 30 v. Rott. te Batavia. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" MOENA, thuisr, 30 v. Genua. KANGEAN, uitr, 30 v. Suez. KARIMATA, uitr, 28 O. V. Niton.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6