Huidverzorging 'dedeelingen te doen over de bestrijding van den runderkorzel. Getracht zal wor den een lezing te laten houden over een of ander onderwerp door den heer Neeb, rijkslandbouwleeraar te 's-Gravenhage. ALPHEN AAN DEN HIJN. Lugubere vondst. Op de gemeente-vuilnisbelt alhier, heeft men het zeer verminkte lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Een koord dat zich om den hals bevond, duidde op wur ging. Het stoffelijk overschot is ter onder zoek naar Leiden gezonden. De politie stelt een onderzoek in. BOSKOOP. —Omtrent onderstaande verloren voor werpen zijn aan het politiebureau inlich tingen te bekomen: 1 lederen handschoen, 1 beursje met inhoud, regenjas, belasting- rijwielmerk, 5 knotten katoen en man chester jas. Het comité van de alhier bestaande Middenstandsvereeniging heeft besloten, dat de winkelweek gehouden zal worden van Woensdag 21 tot Maandag 26 Novem ber a.s. Commissieleden zijn de heeren D. v. d. Geus, voorzitter; J. C. Vermeulen, secreta ris, en J. Koetsier, penningmeester. Woensdag 81 October n.m. 7.30 uur zal in de Ned. Herv. kerk optreden Ds. W. N. van Nooten en Dr. P. Glas, ter herden king en viering van den Hervormingsdag. In het gebouw „Salvatori" nam. 7 uur de heer W. G. de Jonge. Werden er den laatsten tijd voor het verzenden van bóomen en planten naar Engeland z.g. „containers" gebruikt, thans kunnen wij mededeelen, dat ook de mo gelijkheid geopend is om Holl. Meubel transport-wagens te gebruiken. Deze wa gens meten ongeveer 10 ton; de bedoeling is echter, om ook kleinere wagens dispo- tiibel te stellen. Een eerste proef met deze wagens, wel ke door de Holl. Stoombootmaatschappij te Amsterdam verhuurd worden, is verle- dên week genomen door de firma Anth. Kluis. Alhier werd ten huize van V. aan den Zijdewee een executoriale verkooping gehouden, wegens premieschuld van den Raad van Arbeid. De verkoop wes spoedig afgeloöpen, daar de opbrengst van 6 stoe len al voldoende was voor het verschul digde bedrag. Door B. en W. zal op Zaterdag 3 No vember a.s. worden aanbesteed het maken van nieuwe en verhoogde wegenverhar dingen, met bijkomende werken, in de Ju- lianastraat, Oranjestraat en een gedeelte van de Zuïdkade. Door notaris Houtzagers alhier, zal op 20 en 27 November a.s. in veiling ge bracht worden de hofstede van den heer M. Bunnik, gelegen aan den Otweg, groot 13 H.A. Burg. Stand. Geboren: Marrigje, dv. W. van Dorp en G. M. Rooker; Ida Catha- rina Wilhelmina, dv. A. Kranenburg en O. van Rijs; Margaretha, dv. P. C. Hoo- gerdijk en C. van Tol. Ondertrouwd: D. Hunnink en P. van Oosterom. Getrouwd: N. J. van Tol, 26 jaar en M. van Leeuwen 24 jaar. Overleden: C. Burn-man, wed. van G. Boom, 69 jaar. Coop, vereeniging „De Boskoopsche Veiling", veiling van 27 October. Rozen per bos: Rosalandia 6075 ct., Butterfly 64—98 ct„ Hadley 130—196 ct., Jules Bouetië 40—60 ct., Golden Ophelia 5368 ct., Ophelia 4170 ct., Gem. rozen 2840 ct., Claudius Pernet 72—121 ct., Columbia 56—148 ct., Mac Keiler 56—109 ct., Orleans 61120 ct., Marcel Royer 7494 ct., van Rossem 65 ct. Diversen: Chrysanten per bloem 1424 ct., id. tros, per hos 2028 ct. KOUDEKERK. De Raad dezer gemeente zal vergade ren op Dinsdag 30 October 1928 des na middags 7 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Comptabele besluiten. 4. Wijziging verordening verhaal inkoop van diensttijd. 5. Mededeelingen inzake slachtlokaliteit en bet doen onderzoeken van vleesch. 6. Verzoek der Hersteld Apostolische Zendinggemeente voor Leiden en Omstre ken, om vergunning tot het doen aanvan gen der samenkomsten in hotel de Bruin, des Zondags v.m. om 10 uur. 7. Vaststelling verordening heffing op schoolgeld. 8. Crediet toelating van een assistente aan de openbare School. 9.Vaststelling vergoeding art. 101 L.O.- wet 1920 ten behoeve van de bijzondere school over het jaar 1926. 10. Verzoek van het bestuur der Chr. H.B.S. te Leiden om bijdrage over 1926. 11. Onderhandsche verhuring grond bij nieuwe algemeene begraafplaats. 12. Aankoop van grond van den heer D Dorrepaal ten behoeve van verbreeding van de Bruggestraat. 13. Brief van Ged. Staten inzake de wij ziging der Politieverordening (tot stil stand brengen van de schroeven in stoom- en motorbooten e.d.). NIEUWVEEN. Burg. Stand. Overleden: J. Asevens, 81 jaar; D. de Bruin, 53 jaar. Loop der bevolking. Vermeerdering door geboorten: 22 jongens en 23 meisjes, tezamen 45. Vestiging: 60 m. en 66 vr., te zamen 45. Vertrek: 51 m. en 52 vr., teza men 103. Het cijfers der bevolking op 31 Dec. van het vorig jaar was 1669, thans 1692. Een vermeerdering dus van 23 per sonen. Er werden 10 huwelijken voltrokken. WOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagmiddag had alhier een oefe ning plaats met de reddingsboot. Alles ging naar wensch. Zeer vele belangstellen den, waaronder de plaatselijke commissie der N.Z.H. Reddingmaatschappij volgden vanaf Boulevard of strand de verrichtin gen der roeiers. Alhier is een Chr. Muziekvereeniging opgericht. Zoo spoedig mogelijk zal met de repetities worden aangevangen. Het bestuur bestaat uit de heeren de Vries, H. C. Admiraal, Jac. Hazebroek, J. Marijt, Chr. de Witt, Alb. Plug en A. Plug Jz. De functies worden onderling verdeeld. OEGSTGEEST. Verloren: Jongenscape (reeds gerui- men tijd), jongensleesboek van Carl May, lipssleutel, kerkboek, broche, rozenkrans, tennisschoenen, belastingmerk, portemon- nai, blauwe ceintuur. Gevonden: Bruine damestasch, kinder muts, 3 portemonnaies, zilveren rozen krans, zilveren armband, wollen jas, lips sleutel, dameshandschoenen. Informaties bij het politiebureau, Telef. 163. De heer H. Ververs, evangelist al hier, is naar België (Kortrijk) vertrokken om aldaar evangelisatiearbeid te verrich ten. SASSENHEIM. Vrijdagavond a.s. hoopt De. A. M. Boeijinga van Haarlem voor de A.R. Kies- vereeniging een rede te houden. Bijzonderheden zullen nog nader per ad vertentie worden bekend gemaakt. TER AAR. Door het bestuur van de R.K. Tuin- dersvereeniging is een boekhoudcursus ge opend, waarvoor zich een 30-tal cursisten heeft opgegeven. VOORHOUT. B. en W. dezer gemeente hebben bij de onderhandsche aanbesteding voor de rioleeringswerken in de Boerhaavestraat en de twee nieuw aan te leggen straten, het werk gegund aan den laagsten in schrijver, den heer J. Hufner, alhier. B. en W. hebben aan den heer N. van Leeuwen te Bennebroek, vergunning verleend tot het bouwen van een woon huis langs den Jacoba van Beierenweg. Aannemer van dit werk is de heer P. Lem mers. Aan den heer P. van den Nouwland voor het bouwen van een broeikas langs den Prinsenweg, waarvan de beer P. N. Vester aannemer is. WARMOND. Gezien het groot genot dat de ouden van dagen in de omliggende plaatsen op hun autotochtje hebben gesmaakt, zijn eenige heeren alhier tot het plan gekomen ook onze oudjes een autotochtje aan te bieden. Te hopen is het, dat het weer zal medewerken om de tocht te doen slagen. Verscheidene auto-bezitters hebben al reeds hun auto beschikbaar gesteld. Zij, die aan de tocht wenschen deel te nemen, kunnen zich op Zaterdag 3 November bij de heeren Alb. Oudshoorn en Nic. Kieken aanmelden, die ook, zoo gewenscht, nade re inlichtingen zullen verstrekken. ZEVENHOVEN. De boerderij van den veehouder P. Rietveld aan de Amstelkade, is onder hands aangekocht door den heer L. Eike lenboom te Uithoorn. In de Algemeene ledenvergadering van het Groene Kruis, afd. Zevenhoven, in het café van den heer J. Smit, werd ver slag uitgebracht door den secretaris. Uit het financieel verslag van den penning meester bleek, dat de inkomsten over het afgeloopen jaar bedroegen de som van ƒ176.50, en de uitgaven ƒ97.39, saldo in kas op heden de som van ƒ518.81. Daarna volgde een verslag van den af gevaardigde naar de jaarvergadering. Ver volgens herziening der statuten en aan vrage Kon. goedkeuring. Daarna was aan" de orde benoeming van een afgevaardig de naar de Algemeene vergadering op 31 October a.s. te Rotterdam. Hiervoor werd aangewezen Dr. A. Lucardie. De heeren Straathof, van Trigt en A. Looij waren aan de beurt van aftreding. Beide eerstgenoemden werden herkozen, en in de plaats van den beer Looij werd gekozen de heer J. Monshouwer. Allen na men hun benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de bode nog bet woord, betreffende voorkomende moeilijk beden bij de'inning der contributiën. Door de heeren Visser en Monshouwer werden de rekeningen enz. nagezien en in orde bevonden. Hierna sluiting. Door den Raad dezer gemeente is een commissie uit de raadsleden renoemd in zake de Kromme Mijdrechtsche dijkver- lichting. De commissie bestaat uit de hee ren P. van Leeuwen, A. Breedijk en J. J. van den Bosch. De hit van den beer Kalshoven te Noorden viel plotseling op den Noord- schen dijk dood voor de kar neer. Ook brak bij dezen val een boom van den wagen. Tot ouderling der Geref. Kerk is ge kozen de beer N. Verburg in de plaa+s van den heer M.v. d. Berg, die is vertrok ken. GEMENGD NIEUWS. Ontvluchte gevangene aangehouden. Voor vijf weken ontsnapte uit de Belgi sche strafgevangenis te Merxplas de on geveer 30-jarige B., die op dat oogenblik nog vijf jaar gevangenisstraf te goed had, wegens zware mishandeling op zijn vrouw Gedurende dien tijd zwierf B. in de grens streek tusschen België en Holland, achter volgd door Belgische en Hollandsche po litie. Het is gisteravond de Hollandsche politie mogen gelukken B. te arresteeren, die zich tijdens zijn zwerftocht door de Belgische streek ook schuldig had ge maakt aan strooperij en diefstal. B. is naar Ossendrecht getransporteerd en zal, na voor de Hollandsche justitie te hebben terecht gestaan, aan de Belgische politie autoriteiten worden overgeleverd. Ernstig anto-ongelnk in Frankrijk. De Parijsche correspondent der „Maas bode" meldde d.d. Zaterdag: Üp een kruispunt nabij Gonesse, op den grooten weg van Pontoise naar Parijs, heeft de heer Louis Rouhard, restaurateur te Utrecht, die zich per auto met zijn fa milie naar Parijs begaf, plotseling moeten remmen. Door het snelle remmen sloeg de auto over den kop. De heer Rouhard, die zelf stuurde, kwam er met lichte schrammen af. Mevr. Rouhardvan Eist bleek op slag gedood. De dochter van den heer Rouhard, mevrouw Andrée—Rouhard, werd in zeer zorgwekkenden toestand op- •genomen en naar een hospitaal te Parijs overgebracht, waar zij kort na aankomst overleed. Hevige vechtpartij. Nabij de Neder- landsche grens heeft een hevige vechtpar tij plaats gehad tusschen een vijftal Bel gen uit Santvliet. Een der vechtersbazen is hierbij door messteken gedood, terwijl twee anderen ernstig en één licht gewond zijn. Het parket is ter plaatse aangekomen om een onderzoek in te stelen. Landbouwschuur afgebrand. Gister morgen omstreeks 1U uur is brand uit gebroken in de groote landbouwschuur van den heer J. Vermeulen in den Olzen- depolder onder de gemeente Ierseke. De schuur brandde tot den grond toe af. Drie kalveren en een stier kwamen in de vlam men om, terwijl een kapitale dorschma- chine werd vernield. Verzekering dekt de schade. De vermoedelijke oorzaak van den brand is het spelen met lucifers door kinderen. Persoonlijke ingelukken kwamen echter niet voor. „Schietpartij". Zaterdagnacht hoorden 2 agenten, die in de Lange Lijnstraat te Rotterdam surveilleerden, plotseling en kele schoten, welke bleken te zijn gelost in een logement aan den Nieuwen Voge lenzang. Zij gingen dadelijk op onderzoek uit en vonden in dit pand 3 mannen, die zoo juist ernstig met elkaar hadden ge vochten. De 36-jarige zeeman J. R., was aan het voorhoofd en bij het linker oog verwond, de 35-jarige losse werkman C. H. had een ernstige kaakwond en was en kele tanden kwijt geraakt en de 26-jarige koopman in galanterieën F. T. had een ernstige wond aan het achterhoofd. T. zei dat hij in het logement was gekomen, om er te overnachten en er toen ruzie heeft gekregen met de beide anderen. Uit de ruzie was een ernstige vechtpartij ont staan, waarbij T. uit zelfverdediging eeni ge schoten heeft gelost met een z.g.n. alarmpistool. Of de wonden inderdaad door dit pistool zijn veroorzaakt kon niet worden vastgesteld.. De 3 mannen zijn in de verbandkamer van den geneeskundi gen dienst verbonden. R. en T. zijn ver volgens opgesloten. H. is naar het zieken huis aan den Coolsingel gebracht, waar zal worden onderzocht of de tanden heul uit den mond zijn geschoten of geslagen. Aardige vondst Bij het verwijderen van de wapens van dp brievenbussen te Roosendaal, noodig voor het aanbrengen van mededeelingen aan het publiek, heeft men een merkwaardige vondst ge laan. In een brievenbus aan de Kade, welke ruim 50 jaar geleden is geplaatst en oor spronkelijk op de Groote Markt stond, is namelijk tusschen de binnenzijde van den voorwand en een daartegen geplaatst hou- len schot, een briefkaart aangetroffen, welke op 31 December 1883 daarin is ge worpen. Het stuk was geheel gaaf, terwijl het schrift nog zeer goed en duidelijk te lezen was. Aangezien de onderteekening met twee letters geschiedde en elke ver dere aanwijzing omtrent de afzendster ge heel ontbreekt, is het stuk doorgezonden naar Steenbergen, de plaats van bestem ming. Mogelijk gelukt het aldaar den ge adresseerden op te sporen, als deze in de verloopen 45 jaar niet overleden is. Wieken van een molen geslagen. De oudste en tevens laatste watermolen op Texel was korten tijd geleden veranderd in een modernen watermolen. Gisteroch tend is proef gedraaid en daarbij zijn de wieken van den molen afgeslagen. Doodgereden. Het 3-jarig zoontje van J. Voos te Eenrum (Gr.) geraakte onder een zwaar beladen wagen en is spoedig aan de gevolgen overleden. Plotselinge dood. Men meldt uit Apeldoorn: Met den trein van 7.12 uur arriveerde gisteravond de 70-jarige heer J. van Ach terberg, Boschweg 73 alhier. Hij wilde met de autobus zijn weg vervolgen, doch stortte aan de controle door een hartver lamming getroffen dood neer. Inbrekers gearresteerd. De daders van de inbraak op den Toldijk te Steenderen (G.) zijn door de politie achterhaald. Het zijn een zekere P. en zekere B., beiden bekenden van de politie. Op weg naar school verongelukt. Te Nieuw Weerdinge is een zoontje van den heer Veenstra, dat op weg naar school was, door een met turf geladen wagen overreden en gedood. Oplichtster aangehouden. De recher che te Groningen heeft aangehouden de 49-jarige vrouw B. W., uit Leeuwarden, die in hotels te Groningen, Leeuwarden, Arnhem, Nijmegen enz. logeerde zonder te betalen. Ook kocht zij een mantel en gouden voorwerpen te Groningen, even eens zonder betaling. Zij is naar Leeuwar den overgebracht. Ernstige botsing. Vrijdagmiddag heeft te Puth-Schinnen op den zeer steilen Kel- lenerberg een ernstig ongeluk plaats ge had. De electricien P. Mefers te Puth reed den berg af naar zijn werk op de mijn „Maurits", toen hij in zijn vaart tegen een RECLAME. Én Uw woning behoort op Iedere waschiafel een doos ol tube Doos 30 en 60, tube 80 ct. met een paard bespannen wagen reed, met het noodlottig gevolg, dat hij een zware hersenschudding opliep. In bewus- teloozen toestand werd hij naar zijn wo ning vervoerd. Zijn toestand is zorgwek kend. Auto legen een boom gereden. Men meldt uit Deventer: Op den Apeldoornschen straatweg is door een defect aan de stuurinrichting een luxe auto in volle vaart tegen een boom gereden. De bestuurder M. uit de gemeente Voorst werd door de voorruit geslingerd en vrij ernstig gewond naar zijn woning vervoerd. Land- en Tuinbouw. EEN NIEUWE GROENTE. Een van uit China ingevoerde koolsoort. De aankondigingen van een nieuw soort vliegtuig, een nieuw muziek-in- strument, een verbeterd model auto, die wij schier dagelijks in onze tijd schriften aantreffen, getuigen van' een aanhoudende en in menig opzicht ver blijdende vooruitgang der techniek. Zeldzamer echter zijn in dit opzicht de mededeelingen uit den land- en tuinbouw, die, meestal uit bescheiden heid, niet gaarne op den voorgrond treedt. En toch, niemand zal het willen ont- kennen, is deze tak van bedrijf van even groote beteekenis voor onze wel vaart. 't Was daarom een zeer aangename ontdekking, dat wij op de laatst ge houden Utrechtsche tentoonstelling, bij de collectieve inzending van de veilingsvereeniging Vinkeveen, 'n uit- heemsche groentensoort zagen ten toongesteld, die op buitengewone wij ze de aandacht van alle vakgenooten trok. Niemand kende deze groentesoort die er toch zoo aanlokkelijk uitzag, gepakt in een paar „eenmalige" verzendkis- ten. De een noemde het witlof, een an der bindsla, maar men zag al spoedig, dat het toch heel iets anders moest zijn. De mooi gevormde kroppen wa ren voor witlof veel te groot en voor bindsla veel te blank. Het etiket wees aan: „Canlonner Witkrop" (Chineesche kool), waarmee we alvast uit den droom waren, dat wij met koolgewas te doen hadden. Maar deze sobere gegevens zijn na- tuurlijk lang niet voldoende voor een groentenkweeker om er meer dan ge wone aandacht aan te schenken. Hij wil vooral weten, of zoo'n nieu we groente goed smaakt, gemakkelijk groeit, waar het zaad verkrijgbaar is en wanneer bet gezaaid moet worden. Met het oog hierop hebben wij een nader onderzoek ingesteld en onge twijfeld zal het voor onze lezers van belang zijn, hier eenige nadere bijzon derheden van mede te deelen, temeer, daar in de laatste weken dit artikel reeds aan de Veursche Groentenvei- ling werd aangeboden en gretig ver kocht. Op de tentoonstelling vernamen wij reeds, dat de zaden van de Canlonner Witkop afkomstig waren van de Zwaan en Co.'s tuinders Zaadhandel te Delft en aan de Veursche Groenten- veiling kwamen wij te weten, dat het leverbaar product afkomstig was uit de proeftuin van de Mij. voor Zaad teelt en Zaadselectie Zwaan en van der Molen te Voorburg. Bij een bezoek aan den Proeftuin maakte het welige gewas van deze nieuwe kool inderdaad den indruk, dat wij hier met een waardevolle aan winst voor den tuinbouw te doen heb ben. De heer Knapper, chef van ge noemden tuin, deelde ons welwillend mede, dat het gewas op 7 Juli 1.1. was gezaaid en den 15den September de eerste kooien reeds konden worden gesneden, zoodat het gewas vanaf het droge zaad slechts 10 weken noodig heeft. De kroppen worden van de bui tenbladeren ontdaan en bij 10 stuks in een potenbak gepakt. Goede exen- plaren wegen 1 tot 1 Yi K.G.; uiterlijk doen ze aan een sterk vergroote wit- lofkrop denken. De sneeuwwitte bladnerven en het lichtgeel getinte blad geven de kool een smakelijk aanzien en het verwon derde ons dan ook niet, dat de smaak buitengewoon werd genoemd. De heer Knapper had de Canlonner witkrop reeds eenige malen laten vei len en maakte in het begin 22 cent, doch later reeds 2530 cent per stuk, wel een bewijs, dat de consument er al heel spoedig de smaak van te pak ken had. In tegenstelling met onze Holland sche koolsoorten is deze kool een een jarig gewas en alleen voor najaars teelt geschikt en gezien de zeer korte groeiperiode, zeer aan te bevelen. Van den heer A. R. Zwaan, die de zaden van deze kool uit China impor teerde, vernamen wij, dat dit gewas in China en Japan uitsluitend in het na- jaar wordt verbouwd, omdat het een koud-weer-groente is. Op bovengenoemden proeftuin wer den het geheele jaar door honderden proeven genomen, doch alle proeven, welke vóór Juli genomen waren, mis lukten, omdat de planten veel te vroeg doorschoten, zonder dat er een eetba re krop gevormd werd. Het zaaisel van den Tden -Juli slaag de echter schitterend en leverde een opbrengst op van 16 per R. R. Aan te raden is vanaf begin Juli tot half Augustus wekelijks een zaaisel op een kweekbed uit te zaaien. In China zaait men onmiddellijk ter plaatse, doch uit de hier besproken proeven is gebleken, dat de jonge plan ten zich gemakkelijk laten verpoten. Op deze wijze kan men het gewas teelen op het land, dat eerst begin of half Augustus leeg komt. Met het oog op de zeer snelle groei van dit gewas moet men voor een flinke bemesting zorg dragen, wat voor een dankbaar product natuurlijk geen bezwaar is. Doordat de planten zoo goed als rechtop groeien, kan zeer dicht wor den geplant. Een onderlinge afstand van 40 tot 45 c.M. is reeds voldoende, dat er bijna 80 stuks op een R. R. gaan. Van deze Chineesche kool bestaan nog vele verscheidenheden, doch van de Canlonner Witkrop is gebleken, dat deze alleen mooi gesloten kroppen le verde. De andere gaven allen min of meer losse, van boven openstaande kool.. De Canlonner is dan ook voor de Hollandsche tuinderij het meest aan te bevelen en daar de cultuur uiterst eenvoudig is, kan een algemeene ver breiding van deze groente worden ver wacht en een proefneming worden aanbevolen. Tenslotte kunnen wij niet nalaten, hulde te brengen aan den heer Zwaan, te Voorburg, aan wiens bekwaam heid en rustelooze werkzaamheid op dit terrein de tuinbouw reeds veel te danken heeft. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroelijkheid der Redactie^ AVONTUURLIJKE REJ£! Mijnheer de Redacteur, veneen mij s.v.p. een klein plaatsje in uw veelge lezen blad, bij voorbaat mijn dank. Daar ik voor een zekere aangelegen heid Dinsdag j.l. in Oegstgeest zijn moest, ging ik zooals gewoon met de tram van 8 uur tien van Voorschoten, tenminste was van plan te gaan, maar de tram kwam niet eerder als8.35 te Voorschoten. Dat was het eerste be gin al, totdat een vertraging van 7 mi nuten volgde in den z.g. Polder, daar na overstappen Barbarabrug. Vervol gens met de stadstram, als haringen gepakt, verder tot station, wachten geen gebrek. Weer overstappen Noord- wijksche tram en dat op zoo'n trajectjo VoorschotenLeidsche Buurt zoodat ik, mijnheer de Redacteur, om acht uur van huis gaande, te kwart over negen te Oegstgeest arriveerde. Stel u voor een reisje naar Katwijk, dan zou men te Rijnsburg moeten overstappen en daarmee een halven dag kwijt zijn, want de trams op een gids uitzoeken, met een ingevoerden kwartierdienst, doet men als buiten- mensch wel naar Groningen b.v., maar toch niet naar Oegstgeest. Dat heet het moderne vlugge ver keer! U, mijnheer de Redacteur, dankend voor uw verleende plaatsruimte, tee- ken ik, Hoogachtend, H. TH. DOES, Voorschotten. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, R'dam n. Ned-Orleans 28 te Tampico. GROOTENDIJK, Vancouver n. R'dam 26 te San Francinsco. NAR1VA, 27 Swansea n. R'dam. GLAMORGANSHIRE, Vancouver n. R'dam via Londen 26 (9.28 v.m.) 30 mijl W. van Niton. RIJNDAM, R'dam n. New York 26 4,57 v.m.) 130 mijl Z.O. v. Valentia. HEEMSKERK (uitr.) 27 te East Lon den. VOLENDAM. 27 v. N.-York n. R'dam. DINTELDIJK, R'dam n. Vancouver 24 te Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA-LIJM. SUMATRA (uir.) 27 v. R'dam. GRIJPSKERK (thuisr.) 26 te Dar es Salaam. MELISKERK (thuisr.) 26 v. L. Palmas. NIAS, 27 v. Hamburg n. Adam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. j DRECHTERLAND (uitr.) 26 te Bord. EEMSTROOM (uitr.) 24 v. Las Palmas FAUNA (thuisr.) 26 te Freetown. RIJNLAND (thuisr.) 1 te Havre verw. VLIELAND (uitr.) 26 te Duala. SCHELDESTROOM (thuisr.) 27 te Goudkust. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZEELANDIA (thuisr.) 26 v. Montevideo GAASTERLAND (thuisr.) 26 van Vis- toria. KENNEMERLAND (uitr.) 27 te B.- Ayres. SALLAND (uitr.) 27' v. A dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MENADO (uitr.) 26 (8.26 v.m.) 40 mijl O. van Niton. SITOEBONDO uitr.) 27 v. R'dam. INSULINDE, 27 v. Batavia te R'dam. SLAMAT (uitr.( 7 v. Colombo. TJERIMAI (thuisr.) 26 v. Singapore. GORONTALO (thuisr.) 26 v. Singapore SIBAJAK (thuisr.) p. 27 (7 v.m.) Suez SIANTAR (uitr.) 26 Port de Galle. SCHOUWEN, 27 v. Batavia n. R'dam. DELI, 26 v. R'dam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. .NEDERLAND". ROEPAT (uitr.) 27 v. A dam. J P. COEN (thuisr.) 26 v. Genua. JOHAN DE WITT. 27 v. A'dam te Bat. RIOUW (thuisr.) 26 v. Port Said. SOfiMBA (uitrj 27 v. Suez.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6