organisaties, welke zich bij dit comi té zullen aansluiten. Aan het hoofdbestuur werd opge dragen een onderzoek naar den huidi- gen stand van de Zondagsrust bij de Spoorwegen in te stellen. Aangenomen werd een motie, waar in de teleurstelling der vergadering werd uitgesproken over het feit, dat de behandeling van het ontwerp-Zon- dagswet telkenmale wordt verschoven en gezien de omstandigheid dat de be staande Zondagswet niet meer vol doet aan de tegenwoordige toestanden, op de politieke partijen een beroep wordt gedaan, te willen bevorderen, dat in de volgende wetgevende perio de een nieuwe Zondagswet tot stand kome. In de plaats van ds. B. Klein Was- sink, die aftrad en niet herkiesbaar was, werd ds. A. Drost te, Arnhem als lid van het hoofdbestuur gekozen. Na afloop vereenigden hoofdbestuur en afgevaardigden zich aan een ge- meenschappelijken maaltijd. BUITENLAND. DE CONFERENTIE DER DUITSCHE LANDEN. Het resultaat. Als voornaamste resultaat van de landenconferentie, die gisteravond is geëindigd, wordt in betrokken krin gen de instelling van commissies aan gemerkt, die ontwerpen tot bestuurs- hervorming zullen opstellen. Daarmee is het doel, waarnaar de rijksregee- ring in de eerste plaats streefde, be reikt. Met voldoening wordt geconsta teerd, dat de hoofdpunten der door de rijksregeering opgestelde richtsnoeren in de eindresolutie der conferentie zijn overgenomen. ZWITSERLAND EN ITALIë. Verbetering in de betrekkingen. In de Zwitsersch-Italiaansche be trekkingen is een verbetering te con- stateeren, doordat de Italiaansche re geering belangrijke tegemoetkomingen aan Zwitserland gegeven heeft. Zoo zijn beide regeeringen het eens kunnen worden over de regeling van het grensverkeer, waarbij Italië aan Zwitserland de belangrijke concessie gedaan heeft, dat die regeling niet meer plotseling zal worden ingetrok ken, doch dat een opzeggingstermijn van drie maanden vereischt is, indien Italië veranderingen wil aanbrengen. DE FRANSCHE DEPARTEMENTALE RADEN. De zittingen geopend. De algemeene of departementale raden van Frankrijk openden gisteren hun zittingen. De raad van de Maas herkoos met algemeene stemmen Poincaré tot pre sident. De opening van den raad van den Boven-Rijn kenmerkte zich door een heftige discussie tusschen den prefect en de autonomisten, die eischten dat men tot de vergadering Ricklin en Rosse (bekend uit het groote autono- misten-proces te Colinar) zou toela ten, ofschoon zij niet verkiesbaar wa ren en hun tegenstanders hadden be- leedigd. Thony, een anti-autonomist, verweet abbé Haegy het kwaad, dat hij had berokkend aan het katholicis me, dat hij beweerde te verdedigen. De zitting werd tenslotte onder tu mult tot des middags opgeschort. Een nader bericht meldt, dat aan Ricklin en Rosse de toegang tot de zittingzaal geweigera werd, zoolang de Raad van State niet over hun ver kiesbaarheid had beslist, waarna zij zich naar de publieke tribune bega ven, vanwaar zij hun toelating eischten Rosse en Richlin voorwaardelijk toegelaten. In den namiddag verliep de verga dering van den departementalen raad in kalmte, nadat de vergadering had toegestemd in de tegenwoordigheid van Rosse en Ricklin, doch zonder dat zij mochten deelnemen aan de beraad slagingen. Ricklin las een verklaring voor, waarin hij erkende dat. hij niet het recht had om te stemmen, noch om deel te nemen aan de beraadslagingen André, nationaal-katholiek, werd met 24 tegen 22 stemmen tot president gekozen. Beperking der industrialisatie; het afzien van de coöperatieve bedrijven ir- den landbouw; beperking van het monopol; e van den buitenlandschen handel. De toestand is zoo ernstig, dat de corespondent van de „VoVss. Ztg." te Moskou reeds van een ernstige crisis in de leiding der partij spreekt. Eenige leidende partijmannen te Moskou zijn reeds van hun functie ontheven. EEN SCHIPBREUK. Alle opvarenden omgekomen? Uit Boston wordt gemeld: Men vreest dat het Amerikaansche tankschip David C. Reid, dat Sema- rang (Java) op 1 Sept. had verlaten met bestemming naar Philadelphia tijdens een hevigen storm in den At- lantischen Oceaan op 15 October is vergaan en dat alle opvarenden zijn omgekomen. Reeds den 16en October was gemeld, dat dit tankschip noodseinen had uit gezonden en dat een te hulp gesneld stoomschip te aangegevener plaatse veel olie op zee had gezien. Het schip zal dus inderdaad wel zijn vergaan, daar er sedert dien niets meer van is gehoord. De David C. Reid was 5674 ton bruto en 3530 ton netto en 1919 gebouwd. De bemanning bestond uit 45 koppen. EEN DUITSCH SCHIP GESTRAND. Op de kust van Calabrië. De „Tribuna"' te Rome verneemt uit Reggio di Calabria, dat Dinsdagnacht bij Kaap Spartivento 150 M. van het strand een Duitsch schip, waarvan de naam niet wordt genoemd, aan den grond is geloopen, vermoedelijk door dien het de seinen van den vuurtoren niet had opgemerkt. Aan boord be vonden zich 150 passagiers. Drie sleepbooten hebben tevergeefs getracht het schip vlot te brengen, maar het lijkt noodig de lading en de passagiers van boord te brengen, voor de pogingen om het schip af te bren gen kunnen slagen. HET GRAF VAN ERASMUS. Naar wij in de Basler Tages Anzeiger van 20 dezer lezen, is 19 dezer het gebeen te van Erasmus in het nieuwe graf in de Schalerkapel aan de oostzijde van het noordelijke zijschip van de Bazeler Mun ster bijgezet. Den llden Juni 1928 werd, zooals wij reeds meldden, het oude graf ontruimd, waarbij bleek, dat het gebeen te weinig had geleden. Vooral de schedel is in goeden staat en het skelet is bijna geheel aanwezig. Het gebeente is in een eikenhouten kist in een 'gemetselden graf kelder geplaatst, die met een afneembaar deksel is gesloen. KORTE BERICHTEN. Van Malta wordt gemeld, dat onder de puinhoopen van de ingestor te brouwerij nog twee lijken vandaan zijn gehaald. Het aantal dooden be draagt thans zes. In Spanje heeft een generaal, bij de overdracht van een standaard aan een cavalerieregiment, een ernstig incident verwekt door een voor de regeering vijandige redevoering te houden. De overstroomingen in het dal van de Isère in de Fransche Alpen nemen steeds dreigender omvang aan. De antisemietische betoogingen te Boedapest en elders in Hongarije duren voort. Havas meldt, dat Poincaré Zon dag te Caen een belangrijke politieke programrede zal houden. UJCHTVAART. DE TOCHT VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Midden volgende week naar Duitschland. De start van de ,.Graf Zeppelin" voor de vlucht naar de centrale gebie den van het Westen der Vereenigde Staten is, blijkens een verklaring van dr. Eckener, als gevolg van de ongun stige winden uitgesteld. Het tijdstip van den start zou, op grond van het gisteren ontvangen of ficieel© weerbericht, gisteravond bepaald worden. Het vertrek van het luchtschip naar Duitschland is tot Woensdag of Don derdag der volgende week uitgesteld. Het reisbureau van Cook te New- York wordt overstroomd met aanvra gen om passage voor de Zeppelin. Ook vele vrouwen bevinden zich onder de gegadigden. Velen hebben zich echter teruggetrokken, toen zij hoorden, dat do passageprijs 3000 dollar bedraagt erj het rooker aan boord niet geoor loofd is. Voor de mail zijn tot nu toe ongeveer 5000 brieven ontvangen. Ver schillende fabrikanten hebben zich ook aangemeld om bij wijze van proef vrachtgoederen te verzenden. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. De K. L. M. deelt mede, dat de H NAEN, het vijfde postvliegtuig naar Indië. 6.48 uit Calcutta is vertrokken en 14.10 te Rangoon is aangekomen. Alles is in orde. Omtrent de wijze van doorzending van de luchtpostdépéches der post vliegtuigen naar Indië, welke averij hebben gekregen, is bericht ontvan gen, dat de post van het derde vlieg tuig 7 October van Calucutta is ver zonden, 16 dezer te Singapore is ont vangen en 23 October te Batavia is aangekomen. De post van het vierde vliegtuig is 18 dezer per boot van Rangoon naar Singapore verzonden, is den 23sten aldaar ontvangen en zal vermoedelijk den 27sten te Batavia aankomen. Het vijfde vliegtuig wordt 26 -of 27 dezer te Medan en den daarop volgen den dag te Batavia verwacht. Dit vliegtuig zal waarschijnlijk op 3 Nov. van Batavia naar Amsterdam ver trekken. KON. IND. LUCHTVAART MIJ. De directeur van het departement van gouvernementsbedrijven, ir. D. de Iongh, en de vertegenwoordiger van de Koninklijke Indische Luchtvaart Maatschappij, de heer H. Nieuwen- huys, hebben gisteren het contract tusschen die maatschappij en de re geering onderteekend. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. De burgemeester dezer gemtente maakt bekend, dat de functie van opper- brandmeester tijdelijk zal worden waar genomen door den heer J. H. Mohr, Burg. Colijnstraat 7. HILLEGOM. Burgemeestersbenoeming. Bij Kon. besluit van 22 October is, met ingang van 15 November benoemd tot burgemeester der gemeente Hillegom Mr. D. F. Pont, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Uithoorn. Lisac. Groene Kruis. In een tot in alle hoeken bezette zaal herdacht gisteren de afdeeling Lisse van het Grogne Kruis haar 25-jaribestaan. De voorzitter, Dr. Blok, opende de ver gadering met een welkomstwoord en hield daarna een lange voordracht tegen de ta bak (Dr. Blok is de eenige niet-rooker on der de Lissesche doctoren), wijzende op de vele en velerlei gevaren, die uit ge bruik en misbruik hiervan kunnen ont staan. Daarna werd de Groene Kruisfilm vertoond, die bijzonder in den smaak viel, getuige Let af en toe opklinken van ap plaus en algemeen gelach. Aan het einde werd door Ds. Ruys Dr. Blok als voorzitter gehuldigd, waar deze ook tevens jubileerde omdat "ilj sinds de oprichting voorzitter van het „Groene Kruis" geweest was. Wegens het late uur moest een en an der worden bekort, anders zou zeker het dankwoord niet zijn achtergebleven voor de tegenwoordige, algemeen beminde zus ter en voor den magazijnmeester en diens vrouw voor de voorbeeldige wijze waarop deze drie hun taak vervullen. Ook Dr. de Graaf was medeoprichter en sindsdien bestuurslid, alsook Dr. Haase, sedert diens vestiging te Lisse. Deze twee werden niet speciaal genoemd. Ook had wel even gememoreerd mogen worden, dat de bevolking een feestgave van ruim ƒ2000 schonk ter gelegenheid van het ju bileum voor completeering der uitrusting van het magazijn der wijkverpleging en dat wij sedert kort door de milddadigheid van eenigen een wijkgebouw rijk zijn. In ons verslag van de veiling der Coöp. Veilingvereeniging H.B.G. stond, dat de mudgoed-veiling zich kenmerkte door groote levendigheid. De aanvoer bedroeg ruim 100 manden. "De aandachtige lezer zal wel begrepen hebben, dat dit moet zijn ruim 1000 manden. SASSENHEIM. Bazar Chr. Fröbelschool. Onze lezers .zullen wel begrepen hebben dat ons verslag van de opening telepho- nisch werd opgegeven en ongecorrigeerd moest worden afgedrukt om het nog gis teravond geplaatst te krijgen. Zoo slopen er nog al enkele zetfoutjes in, die in 't algemeen niet hinderlijk wa ren, maar waarvan we er toch één willen herstellen. De zetter liet wethouder Warnaar zeg gen. dat deze vreesde, dat er ook nog wel idealen zouden zijn van verdere strek king. Uit de verdere speech van onzen wethouder bleek echter duidelijk genoeg, dat hier van vrees in 't geheel geen sprake was. Er had dan ook moeten staan dat spr. meende dat er nog wel idealen zouden zijn van verdere strekking. Ook verwisselden we tot onze spijt de functies van Mevr. Westerbeek en Mevr. Krijkamp. Mevr. Westerbeek is presidente van de afd. Sassenheim van den Ned. Chr. Vrouwenbond en Mevr. Krijkamp is presidente van het Bestuur der Chr. Frö belschool. Als we verder nog iets van den bazar moeten zeggen, hebben we niets dan lof. De fa. van Nelle ontbreekt niet met de traditioneele theetent, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. De heer v. Goever- den installeerde een complete kruideniers winkel. Men vindt er zoowel bloemen en planten als de noodige worst- en vleesch- waren. Er zijn te koop tal van huishou delijke artikelen, benevens kippen, eenden konijnen enz. Wat er ten slotte gemaakt is aan allerlei kleedingstukken grat alle beschrijving te boven. Er is niet alleen een reusachtige hoeveelheid maar de af werking van verschillende artikelen is boven onzen lof. Dat verder de gewone bazar-attracties als grabbelton en sjoelbak niet ontbreken, behoeft nauwelijks te worden gezegd. Gelukkig was er gedurende den eersten dag ook \an de zijde van het publiek groote belangstelling, en er werd gedu rende den eersten dag voor niet minder dan ƒ1230 verkocht. Hedenavond te 10 uur zullen alle on verkochte goederen bij opbod worden ver kocht. Er is nog een mooie voorraad en wij twijfelen niet of ook de tweede dag zal nog een moo bedrag opbrengen. Naar men jns meedeelt, zal Ds. H. Knoop van Delfshaven in de tweede helft van November alhier komen spreken voor „Patrimonium". Gisteravond kwamen de Sasenheim- sche Winkeliers en Industrieelen in verga dering in „Het Bruine Paard" bijeen. Aan den oproep door het voorloopig Comité ge daan, hadden niet minder dan 38 perso nen gehoor gegeven, waarvan staande de vergadering 36 personen als lid toetraden, waarmede de oprichting een feit was ge worden. Ongetwijfeld zullen vele der win keliers, die op deze vergadering niet aan wezig waren, zich alsnog als lid bij de Be stuursleden komen aanmelden. Op voor stel van enkelen uit de vergadering werd het voorloopig Comité bij acclamatie tot bestuur gekozen. Dit bestuur is als volgt samengesteld M. van Hage, voorzitter; P. J. Steiman, 2e voorzitter; J. W. de Gruijter, secretaris; J. Mathot, 2e secretaris; Cor van Coever- den, penningmeester; W. van Diggelen, 2e penningmeester; G. van Breukelen, commissaris. De vereeniging zal de naam dragen „Sassenheimsche Vereeniging van Winke liers en Industrieelen". Aan het bestuur werd opgedragen een concept-reglement en statuten samen te stellen, terwijl ver dere plannen Voor een collectieve reclame in het ingetreden winterseizoen werden besproken. VOORSCHOTEN. De collecte voor het Roode Kruis heeft alhier 72 opgebracht. UIT ONZE INDIEN. UIT MOSKOU. Overwogen wordt, twee te Ban doeng aangekomen Menadoneezen, die hebben bekend in Moskou te heb ben vertoefd, waar zij rapport uit brachten betreffende den toestand in Ned.-Indië, te interneeren. Beiden ont kennen, dat zij zijn uitgezonden om in het leger communistische propaganda te voeren. VERDUISTERINGEN DOOR EEN NOTARIS. Inzake de verduisteringen van no taris R. V. te Batavia wordt nog mee gedeeld, dat practisch alle advocaten kantoren civiele procedures hebben loopen tegen notaris R. V. wegens te rugvordering van onrechtmatig ge- empocheerde gelden. De administratie van het kantoor is absoluut in de war. Vermogens onder beheer bleken alle dooreen te zijn ondergebracht in én pot, waaruit naar believen werd ge put. Ook is Geleken, dat in deze za ken H. C., de vroegere partner van notaris R. V., die indertijd werd dood geschoten door den heer Van Rijn, betrokken is geweest. Notaris R. V. bekende reeds vol mondig twee verduisteringen te heb ben gepleegd tot een gezamenlijk be drag van dertig mille ten nadeele van hem toevertrouwde nalatenschappen. Zijn financieele toestand was zoo danig, dat hij o.a. getracht heeft geld te leenen van een nachtgelegenheid te Batavia. Reeds geruimen tijd stopte hij het eene gat met het andere. AAN DEN GROND GELOOPEN. Het stoomschip Tjikandi, van de Java-China-Japan lijn, is gistermor gen ter hoogte van het eiland Nain aan den grond geloopen. Het stoom schip Tasman der Kon. Paket-Mij. is ter assistentie derwaarts vertrokken. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In de zaak van mr. Fr., die de vori ge week voor het Kantongerecht te recht heeft gestaan omdat hij zich uitsluitend met een badmantel ge kleed op het strand te Noordwijk had bevonden, heeft de plaatsvervangend kantonrechter mr. Nord Thomson, al vorens uitspraak te doen, een her opening van het onderzoek gelast. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties), Uitgesproken: 22 Oct. G. Rijnsburger, manufactu rer, Ter Aar. R.c. Mr. A. S. Rueb. Cur. Mr. L. Sprey te Leiden. 22 Oct. P. Oppelaar, fouragehandel, Hazerswoude. R.c. Mr. J. G. van Laer. Cur. Mr. J. A. Risseeuw te Alphen. 22 Oct. J. Splinter, aannemer te Lei den. Rijnkade 4. R.c. Mr. H. W. E. Klomp. Cur. Mr. F. K. de Haan te Lei den. 23 Oct. H. W. Hartman, rijwielher steller, Hillegom, Hofstraat 7. R.c. Mr J. H. Smits. Cur. Mr. F. J. Gerritsen te Haarlem. ACADEMIE-NIEUWS. Geslaagd voor het economisch doc toraal examen Indologie, de heeren H. E. Termeulen te Eist (Gld.) en de heer J. J. Stienstra te Leiden; voor het candidaatsexamen rechts geleerdheid de heeren W. F. Sikman en A. Lührs te Rotterdam. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten eenige be richten, w.o. een verslag van een vergade ring der S.G.P. te Voorschoten, tot mor gen blijven liggen. RED. TELEGRAMMEN. (Draadloozc dienst,) MOORDENAAR GEARRESTEERD. KEULEN, 25 Oct. (V.D.). Hedenmor gen werd de tot nog toe vergeefs ge zochte misdadiger Heidger in het door de politi-e afgezette kwartier Oppen- heim en Riehlerwall-Niederlander Ufer inden kelder van een huis ont dekt. Wederom ontspon zich tusschen den roover en de politie een levendig vuurgevecht. Do politie zag zich ge dwongen, van handgranaten gebruik te maken, waardoor Heidger zwaar werd gev ond. Hij is naar h£t St Vin- centius-ziekenhuis vervoerd* SPOORWEGRAMP IN ENGELAND. GLASGOW, 25 Oct. V. D. De snel trein Londen-Aberdeen is op de hoofd lijn Londen-Glasgow ter hoogste van Wamphrey, een afgelegen plaatsje ten noorden van Lockerby, op een goede rentrein gereden. De goederentrein stond stil tengevol ge van een defect aan een der trucks. De machinisten van beide treinen en twee stokers werden gedood. De sneltrein werd getrokken door 2 loco motieven, die beide van den spoor dijk vielen en ernstig beschadigd wer den. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 24 October. De Eendracht. Bloemkool 1622, komkommers 15, andijvie 1.502.80, sla 1.502, peen 7 9, rabarber 1.50, selderij 2, groene kool 1.503, prei 2.503, alles per 1C0 stuks. Tomaten A 69, spruiten 15 17, snijboonen 5060, heerenboonen 4750, postelein 9, spinazie 1517, alles per 100 Kg. KOUDEKERK. 24 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 980 stuks. Prijs: kippen eieren 1112.50, eendeneieren 7.40 7.80, £er 100 stuks. Pluimvee. Hanen 11 50, kippen 0.80, per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJ J, 24 Oct. Veiling. Ar -evoerd 21 '.00 !4cemk.o<- len, 2600 Kg. uien. 17C0 bos pern. Prijs: uien 6.406.S0. peen 4.50r. per 100 Kg.; peen 6.408.80. per 10 bos; bloemkool I 15.10—22.50. ren '3 kool 11.10—13, gele kool 10.IC- II, per 100 stuks. WOERDEN, 24 Oct. Croc'.3 Nafnar-- veemarkt. Aangevoerd 1416 stuks. Lo prijzen waren als volgt: Stieren 120 360, kalfvaarzen 115—275, pinkvrer- zen 120—165, melkkoe ien 1x0—3:.O. kalfkoeien 180380, vaarskceien 135 340. kalveren 80140, vette koeien 200380. Handel redelijk. GOUDA, 25 Oct. Veemarkt. Aange voerd in totaal 3462 stuks, waarvan 297 slachtvarkens, vette 0.360.37, Londensche 0.280.30, zouters 0.23 0.34, per pond. levend met 2 pCt. kor ting; 27 magere varkens, 20—45; 1230 biggen, 1017; 16 runderen, 275300; 41 nuchtere kalveren, 1218; 3 gras kalveren, 201 schapen, 1825; 27 bok ken en geiten, 36, alle per stuk. Handel alle soorten matig. GOUDA, 25 Oct. Kaasmarkt. Aan gevoerd 281 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 5962. 2e kw. met rijksmerk 5558; zonder rijksmerk le kw. 5459. Handel matig. GOUDA, 25 Oct. Eierenveiling. Aan- voerd 205 partijen. Prijs kippeneieren 9 11, eendeneieren 6—8, per 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 25 Oct. Botermarkt. Aan voer 897 ponden. Prijs: Goeboter 1.15 1.20, weiboter 1.101.15, per pond. Handel vlug. HALFWEG. 25 Oct. Eierenveiling. Aanvoer 3000 stuks. Prijs: Kippen eieren 10.85—11.00, per 100 stuk9. Handel vlug. *- ji Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 25 October, medege deeld door het Kon. Ne l. Meteorolo gisch' Instituut te De Bikit. H. B. 767.2 te Munchen. L. B. 737.1 te Thorshavn. Verw. tot den avond van 26 Oct.: Meest matige tijdelijke, wellicht toe nemende meest Z.W. wind, zwaar be wolkt met waarschijnlijk regenbuien en opklaringen, iets koeler,, Barometerstand. aangegeven door den wijder. Stand van gistermiddag 3 uur: 754 LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 13.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Donderdag 25 Oct.: 5.14 nam. Wisselnoteeringen, (Amsterdam). Berlijn 59.437« Londen12.09'3/,» New-York2 49 Parijs 9.747» Brus«el 34.677» Züricb 48.007» Praa, 7.397» Roroe 13.07 Madrid 1 40.217» Oslo 66.487» Kopenhagen 66.491/» Stockholm 66.657» W een en 35477» NIEUWE OPPOSITIE IN RUSLAND. Stalin acht haar zeer gevaarlijk. Naar uit Moskou wordt gemeld, publiceeren de Sovjetbladen eerst thans een rede, die Stalin reeds op 19 dezer in een plenaire vergadering van bestuur en controlecommissie der comunistische partijafdeeling Moskou beeft gehouden. Stalin keert zich daarin tegen de oppositioneel© stooming, die den laat- sten tijd in de partij valt waar te ne men. Stalin zegt o.a.: De nieuwe stroo ming in de communistische partij moet als zeer ernstig worden be-% schouwd, daar zij niet het gevolg is van persoonlijke meeningsverschillen, maar uit den geheelen gang van za ken is voortgevloeid. Deze nieuwe oppositie, zoo gaat Stalin voort, is veel gevaarlijker dan het z.g. Trotzkyïsme, daar zij de par tij op den duur naar het opportunisme zou leiden. De eerste symptomen van deze be weging waren reeds in het voorjaar waarneembaar en op het oogenblik fc( vinden zich reeds vertegenwoordi gers van deze richting in het centraal uitvoerend comité. Uit Stalins rede blijkt voorts, dat de rechtsche oppositie in de Moskou- sche afdeeling een program heeft op- Msteld met de volgende eischen:

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3