meer dan 45 50 K.M. per uur. De re denen hiervoor zijn nog niet bekend. Er zijn berichten ontvangen omtrent een nieuwe beschadiging van het luchtschip, doch deze berichten zijn nog niet bevestigd. Het schijnt vast te staan, dat de landing belangri.yk later zal plaats hebben, dan gistermiddag verwacht werd. Het luchtschip pas vandaag verwacht in Lakehurst. De laatste berichten gisteren opge vangen van den Graf Zeppelin meld den, dat het om 11 uur plaatselijken tijd op 320 mijl oostelijk van Kaap Hatteras was. Het luchtschip heeft met zware tegenwinden te kampen. Men verwachtte dan ook, dat het niet eerder in Lakehurst zou aankomen dan vandaag. De belangstelling te Lakehurst, Tot gistermiddag waren ongeveer dertigduizend bezoekers op het vliegveld te Lakehurst aangekomen. Tienduizenden automobielen waren op weg van New-York en Philadelphia naar Lakehurst en versperden soms den weg. Op het vliegveld worden de vorde ringen van het luchtschip op een groot bord aangekondigd. Tot de mid daguren stond daarop niets anders vermeld dan het laconieke bericht, dat het luchtschip tegen den namid dag verwacht werd. Tegen den namiddag, dat de „Graf Zeppelin" verwacht werd, waren op het vliegveld ongeveer vijftigduizend bezoekers, onder wie de vlieger Lind bergh. Onmiddellijk na de landing van het luchtschip zouden eenige leden van de bemanning voor de radio spreken. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Het vierde vliegtuig nog te Akyab. De directie van K.N.I.L.M. verneemt nader van de bemanning van het 4e vliegtuig te Akyab: „Sedert Donderdag vallen hier zware regens en daardoor is het ter rein zacht geworden. Wij moeten een dag zonneschijn afwachten om de reis te kunnen voortzetten. Het vijfde vliegtuig te Bagdad. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het vijfde toestel, de H-NAEN, gisteren om 6 uur plaatselijke tijd uit Constantinopel is vertrokken en om 11 uur 57 plaatselijke tijd in Aleppo is aangekomen. Alles in orde. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat het 5e vliegtuig op weg naar Indië om 13 uur 34 uit Aleppo is vertrokken en om 18 uur 15 te Bagdad is aange komen. Het Persburea Vaz Dias meldt: Het vijfde postvliegtuig naar Iudië de H-NAEN, dat gisteren te Bagdad landde raakte daarbij'.op een gedeel telijk lossen grond en heeft het lan dingsgestel lichtelijk beschadigd, zoo dat het vliegtuig gisteren met zijn reis niet kon voortgaan. De beman ning hoopt in den korst mogelijken tijd de schade te hebben hersteld. GENERAAL SNIJDERS IN INDIë. Generaal Snijders, die de Indische Luchtlijnen komt openen, is Vrijdag morgen met de Christiaan-Huygens van de Maatschappij Nederland te Tandjong Priok aangekomen. Er was groote belangstelling. Ouder hen die ter begroeting aanwezig wa ren, bevonden zich o.a. vertegenwoor digers van het Indische leger en van de Marine, ir. D. de Iongh, directeur van de Gouvernementsbedrijven en de chef der afdeeling Luchtvaart, ver tegenwoordigers van de vliegdiensten van het leger der marine en de Indi sche Luchtvaart-Maatschappij, en lei dende personen uit den handel, het bankwezen en de scheepvaart. De stafmuziek was op de kade opgesteld er- speelde vroolijike wijsjes. Een esca drille van drie legervliegtuigen cir kelde boven het schip ter verwelko ming. Een deputatie van dienende en ge- pensionneerde officieren, ridders in de Militaire Willemsorde, heette den ge neraal welkom namens de ridders der Militaire Willemsorde in Ned.-Indië. Namens die ridders voerde de heer Ruempol het woord om uitdrukking te geven aan de gevoelens van erkente lijkheid voor alles wat generaal Snij ders gedaan heeft in het belang van het leger in Ned.-Indië. Generaal Snijders antwoordde en verklaardde deze uiting van belang stelling op hoogen prijs te stellen. De generaal betoonde zich eveneens zeer gevoelig toen een lid van het Hoofd bestuur van het Indo-Europeesch Verbond den generaal namens die vereeniging kwam verwelkomen. DE N.I.LJtf. KONINKLIJK. H. M. de Koningin heeft aan de Naamlooze Vennootschap NederJ.In dische Luchtvaart Maatschappij, ge vestigd te Amsterdam, met bijkantoor to Batavia, het praedicaat „Koninklij ke" verleend. BUITENLAND. LORD BIRKENHEAD TREEDT AF. Overeenstemming met Baldwin. Naar de politieke medewerker van de „Sunday Times" verneemt, heeft Lord Bir kenhead zich in het midden van de vo rige week opnieuw naar Baldwin begeven met het verzoek om hem toe te staan, on middellijk zijn functie van minister voor Indië te mogen neerleggen. De minister-president Baldwin heeft bij d *ze gelegenheid zijn erkenning uitgespro ken voor de verdiensten van Lord Birken head voor de conservatieve partij, doch rklaard, d*r hij de toekomst van Lord Birkenhead niet in den weg wil staan. Dientengevolge heeft Baldwin het ver zoek van Lord Birkenhead om ontslag ingewilligd. Tusschen Lord Birkenhead en Baldwin heeft daarna een briefwisseling plaats gevonden, waarin het aftreden van Lord Birkenhead geregeld werd. DE BOUW VAN DEN PANTSERKRUISER Ook de democraten tegen. De vergadering te Dresden van de Rijks dagfractie der democratische partij werd Zaterdag voortgezet met een rapport van den voorzitter der partij, den rijksminis ter van justitie Koch. In een uitvoerige bespreking zetten de afgevaardigden hun standpunt uiteen over de kwestie van den pantserkruiser. Daar bij bleek, volgens het Berliner Tageblatt, dat de fractie tegenover den bouw van den pantserkruiser algemeen een afwij zende houding aanneemt. In dezen zin zal waarschijnlijk een advies aan het par tijbestuur uitgebracht worden. DE PUBLICATIE VAN HET VLOOT- COMPROMIS. Geen ambtenaren omgekocht. Men meldt uit Parijs: Uit de administratieve enquête be treffende de publicatie van geheime documenten door de New York Ame rican blijkt thans, dat er geen ambte naren omgekocht zijn, doch dat er slechts een ambtelijke fout is begaan door een ambtenaar, verbonden aan het persbureau van het departement van buitenlandsche zaken. SPOORWEGRAMP IN ENGELAND. Reeds 21 lijken geborgen. Zaterdagmorgen is een ernstig spoor wegongeluk gebeurd, doordat een passa- gierstrein en een goederentrein bij het station Charfield, in Gloucestershire, op elkaar liepen. De passagierstrein vatte vlam. Het station geraakte ook in brand. Uit Gloucester wordt over het ongeluk bij Charfield nader gemeld, dat de ex- pressetrein Bristol-Gloucester in volle vaart op den van tegenovergestelde zijde komenden goederentrein reed, die door een onveilig signaal moet zijn gereden. De botsing was erg, maar door de vaart van den sneltrein zou het ongeluk hoofd zakelijk ten koste van den goederentrein gegaan zijn, als niet een tweede goede rentrein weer op den sneltrein was gere den,toen deze pas ontspoord was en men reeds druk bezig was de gewonden te be vrijden. Door de tweede botsing ontstond pas de brand, die onbeschrijfelijke tooneelen ver oorzaakt heeft. Er waren tot 7 uur 13 doo- den gevonden en 7 zwaar gewonden zijn met ziekenauto's naar een ziekenhuis te Bristol getransporteerd. Een nader bericht meldt: Het aantal slachtoffers bij het spoor wegongeluk bij Charfield, waar twee trei nen tegen elkander botsten, blijkt hooger geworden dan aanvankelijk gemeld was. 21 volkomen verkoolde lijken zijn tot nu toe geborgen en men neemt aan, dat nog meer lijken onder het puin liggen. De Engelsche bladen vestigen er de aan dacht op, dat door de jongste spoorweg ramp bij Charfield, het aantal personen, dat door een spoorwegongeluk in Enge land dit jaar om het leven kwam, geste gen is tot 61. Men gelooft, dat di.t het grootste aantal is de laatste 50 jaar. DE AARDBEVING IN MEXICO. Honderden gezinnen dakloos. Draadloos wordt uit Mexico-City gemeld dat de aardbeving welke den omtrek van Tehuantepec geteisterd heeft, enorme schade heeft aangericht. In de stad zijn honderden huizen ingestort en tal van ge zinnen daklocs, terwijl er ook dooden en gewonden te betreuren zijn. Ook te Salina Cruz zouden aardschok ken waargenomen zijn, tengevolge waar van eenige gebouwen zijn ingestort. PESTEPIDEMIE IN KIRGISIë. Reeds 55 dooden. Naar uit Moskou gemeld wordt, zijn in de Sovjetrepubliek Kirgisië gedurende de laatste tien dagen meer dan 55 personen aan de pest gestorven. De lijken werden verbrand. De grens tusschen Rusland en China is gesloten. De Russische doktoren verklaren, dat de pest-epidemie minstens tot het voor jaar zal duren. UIT DE OMGEVING. RIJNSBURG. Collecte. Morgen zal er een collecte gehouden worden ten bate. van het verwaarloosde kind, verpleegd in het Kinderhuis „Voor dorp" te Leiderdorp. Het bestuur hoopt in deze gemeente vele gaven in ontvangst te mogen nemen, op dat ook dit werk, onder deze jeugd onge stoord moge voortgaan. OUDE WETERING. Muziekvereeniging. Zooals eenigen tijd geleden reeds is ge meld, is alhier opgericht de Muziekver eeniging „Eruditio". Hoewel naar buiten den laatsten tijd nog niet veel van de ver eeniging werd gehoord, behoudens dan, dat de verschillende inwoners door de be stuursleden werden bezocht ten einde den onmisbaren financieelen steun te vragen, blijkt thans, dat de stand van zaken zoo ver is gevorderd, dat met het houden der repetities een aanvang kan worden ge maakt. Woensdag a.s. zullen deze repeti ties aanvangen in de garage van den heer Beuk, welke door dezen welwillend be schikbaar is gesteld. Tot directeur is aan gesteld de heer Geyp uit Leiden. Dat 't zoover is kunnen komen, is in de eerste plaats te danken aan den grooten ijver, waarmede -'e bestuursleden hun taak hebben waargenomen en niet min der aan de vrijgevigheid der inwoners. Niettemin '/.al het, wil de vereeniging zon der ernstige financieele zorgen blijven be staan, noodig zijn. dat deze financieele steun nok in de toekomst blijft bestaan. liet bestuur vertrouwt dan ook, dat die genen, die er nog toe over zijn gegaan hun steun te verleencn. dit alsnog zullen doen. ROELOFARENDSVEEN. Diefstal. Ten nadeele van den heer W. v. d. M. alhier zijn een partij crocussen, ter waar de van ongeveer ƒ300 gestolen. De bollen waren opgeborgen in een achter zijn wo ning staande schuur. Vermoedelijk heb ben de dieven voor het vervoer gebruik gemaakt van een roeiboot, van den heer P. II., die in de Ringsloot nabij den Sta tionsweg drijvende werd aangetroffen. De politie stelt een onderzoek in. WARMOND. Op 71-jarigen leeftijd is gisteren al hier overleden de heer W. H. Heemskerk, wethouder dezer gemeente. 38 jaar was hij lid van den Gemeente raad, waarvan 27 jaar tevens wethouder. Gedurende 47 jaar was hij lid van het kerkbestuur der St. Matthias-parochie. Bij zijn 40-jarig jubileum als kerkmeester ont ving hij van den Paus de gouden medaille „Pro Ecclesia en Pontifice". GEMENGD NIEUWS. Inbrekers op heeterdaad betrapt. De Rotterdamsche politie heeft gisteravond 7 uur een tweetal inbrekers, die zich met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft hadden tot de woning van den heer J. B. K. in de Haringpakkerstraat, overvallen. In den donkeren gang van de woning i3 een worsteling ontstaan tus schen de twee inbrekers en 5 politieman nen, die hiermee geëindigd is, dat een re chercheur de 40-jarige stoker G. A. S. met een pistoolschot heeft neergeveld. De andere inbreker, de 42-jarige boot- werkman L. K., gaf zich toen over. De "ge wonde is in zeer ernstigen toestand naar het ziekemhuis overgebracht. De overval der inbrekers heeft zich als volgt toegedragen: Het was aan de politie bekend, dat er Zaterdag- of Zondagavond in het bewuste huis zou worden ingebroken. Zoowel gis terenavond als hedenavond werd er daar om wacht gehouden door een inspecteur van politie en vier rechercheurs. De be woners waren beide avonden afwezig. Toen de inbrekers eerst nog een poging hadden gewaagd, om binnen te komen, maar weer waren afgedropen, maakten zij eindelijk -de deur open en liepen zij door de aan het einde van de gang ge legen huiskamer. Eerst hier stietten zij op twee rechercheurs, terwijl uit een zij kamer twee andere politiemannen kwa men. Op hetzelfde oogenblik werd de voordeur bezet door den laatsten recher cheur. In een nauw portaaltje van slechts en kele vierkante meters is het toen tot een worsteling gekomen, die slechts kort duurde. Bij deze worsteling heeft een der rechercheurs den grootsten der twee in brekers neergeschoten. Gisterenavond was zijn toestand zeer ernstig. Zijn wervelkolom is ge-aakt en zijn beide beenen zijn verlamd. Op de inbrekers werden inbrekerswerk- werktuigen en handschoenen' gevonden. Het zijn oude hekenden der politie. Een derde man, die voor een deur op den uitkijk moet hebben gestaan, wist te ontkomen. Gratis autorit ZwolleUtrecht. Bij don autohandelaar S. in de Korte Sme den te Zwolle vervoegde zich een net ge kleed persoon, die zeide Jhr. van R. te heeten. Hij verzocht een auto te mogen hebben om naar Utrecht te worden ge bracht. Bij de kazerne aldaar stapte de klant uit en verzocht den chauffeur even te wachten, want hij moest direct terug. De chauffeur voldeed aan dit verzoek en wachtte anderhalf uur zonder dat zijn klant weer kwam opdagen. Daarna deed hij aangifte bij de politie, want de rit was nog niet betaald. De onbewaakte overwegen. De heer H. uit Almelo, die gistermorgen den on- bewaakten overweg te Hedel wilde pas- seeren, verkeerde eenige oogenblikken in een moeilijk parket. Juist had de heer II. namelijk vol gas gegeven om den weg over te rijden, toen hij tot zijn schrik bemerkte, dat de trein naderde. Met alle krachtsinspanning trachtte hij nog te' remmen, met 't gevolg, dat de wagen slipte en tegen den kant der rails omsloeg. De heer H. sprong uit de auto en wist nog bijtijds het andere spoor te bereiken. De auto werd ernstig beschadigd. Over boord geslagen en verdronken. De schippers van de te IJ muiden binnen gekomen stoomtrawler V 10 Jeuna, rap porteerden, dat op een gegeven oogenblik de tremmer vermist werd. Alle nasporin gen, die werden gedaan, bleven vergeefs, zoodat men aaneemt, dat de vermiste, een jongeman, L. Wijker genaamd, over boord is geslagen en verdronken. Buis van een koolzuur-cylinder ge sprongen. Gistermiddag omstreeks één uur is in „Het Nederlandsch Koffiehuis" op de Grocte Markt te Bergen op Zoom, in den onder het café gelegen kelder, Ie buisleiding van een koolzuur-cylinder gesprongen. Het mag een wonder heeten, dat er geen persoonlijke ongelukken ge beurd zijn, daar even voor de ontplofting plaats vond, een zekere M. zich in den kelder wilde begeven, om de buisleiding na. te zien, die het bier door middel van koolzuur naar de boven gelegen tapkra nen voert. Men had daaraan namelijk reeds gerui- nien tijd een licht gezoem waargenomen. M. werd echter nog even teruggeroepen en dat is zijn redding geweest, want op hetzelfde oogenblik gebeurde de ontplof fing. De aanwezigen in het café, waar het op dit Zondagmiddaguur zeer druk is, wer den, naar dezen meedeelden als het ware van hun plaats opgeheven. De massieve dikke keldermuren van dit huis, dat reeds eenige eeuwen oud is, zijn de redders ge weest van het gebouw en zijn kaartspe lende en biljartende bezoekers. Begrijpelijkerwijs verwekte het geval heel wat consternatie ter plaatse. De scha de is niet groot, de toegang gevende kel derdeur en divers glaswerk in den kelder werd vernield. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden op Vrijdag 12 Oct. 1928, ten overstaan van:B. H. Stumpel. Notaris te Leiden. Zijlsingel 29, kooper J. van Riet q.q., voor f 50000; twee pakhuizen, Groene- steeg 74 en Oranjegracht 54 en 56, J. de Roo, voor f 4902; 5e Groenesteeg 85, N. Smittenaar, q.q., voor f 1600. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en (AM. Handelsinformaties). Uitgesproken: 11 October. C. van Leeuwen, War mond, B. 151. Rechter-Commissaris: mr. dr. W. Fick; Curator: mr. A. J. Romijn, Leiden In de week van 813 October 1928 zijn in Nederland uitgesproken 72 faillissementen. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexa- men rechten de dames J. H. G. Raads- veld en J. P. A. van Rappard beiden Den Haag. STADSNIEUWS. ZILVEREN JUBILEUM FIRMA J. KUKLER EN ZOON Zooals wij Zaterdag en ook reeds eerder meldden, is het vandaag voor de fa. J. Ivukler en Zn., de Eerste Leidsche glazenwa&scherij, een dag van vreugde, nu herdacht wordt, dat voor 25 jaar de firma op zeer beschei den voet haar bedrijf begon, dat, ook daar wezen we reeds op, in de afgeloo- pen kwart eeuw gestadig in bloei is toegenomen en thans een 40-tal men- schen het dagelijksch brood verschaft. Het spreekt dan ook vanzelf, dat de dag van heden een feestelijk karakter had. De spons en zieem werden niet gebruikt en men heeft de nijvere blauwkielen niet zien opklimmen te gen de huizen om hun reinigend werk te verricht. Wie vanmorgen zoo om en hij de negen urn- de Van der Werf f straat passeerde, heeft daar een ongewoon schouwspel gezien. Onder groote be langstelling van de zijde van het pu bliek, werden verschillende van de ladderwagens van de firma Ivukler voor het woonhuis opgesteld en daar onder vielen vooral op een versierde wagen, waarin opgestapeld lagen de ronde ladders van het ouderwetsche model, waartegen vijf en twintig jaar geleden de glazenwasschers opklom men om glazen te lappen en te reini gen en de moderne groote wagen met de uitschuifbare ladder in drie deelen, die een hoogte van 21 M. heeft en waarmede men dus gemakkelijk de nok der Stadsgehoorzaal kan hereiken. Op deze ladder was de driekleur ge- heschen, die vroolijk wapperde, in de klare koude van den herfstdag.' Voor echter deze wagens geheel op gesteld waren, had in het pakhuis een kleine plechtigheid plaats. Hier waren namelijk de jubilaris, zijn echtgenoote en kinderen met het personeel samengekomen en werd de heer Ivukler door den oudsten knecht, den heer B. Steiger, toegesproken. Spr. wees er op, dat door de energie van den jubilaris, door de werkzaam heid van zoons en personeel en door de accurate boekhouding van de doch ter van den heer Ivukler de zaak steeds in bloei is toegenomen. Als de tijd nieuwe eischen meebracht, is daaraan steeds voldaan en zoo kon concurree- rend worden gewerkt en thans vreug devol dit jubileum worden gevierd na 25 jaar van noesten arbeid. Spr. hoopt, dat ook de volgende 25 jaar de heer Ivukler zijn leiding aan de zaak niet zal onthouden, opdat zij steeds meer in bloei moge toenemen. Tenslotte biedt spr, namens het per soneel met eenige toepasselijke woor den, een fraaie kantoorklok aan. De heer Ivukler dankte met eenige hartelijke woorden voor de hem bc- brachte hulde en voor het mooie ca deau, terwijl hij tevens het personeel hartelijk dankzegde voor de medewer king, die hij steeds van hen heeft on dervonden. Daarna had plaats de opstelling van de wagens, waarvan we zoo straks reeds melding maakten. Van het geheel werden eenige foto's gemaakt, waarop natuurlijk ook de fraai versierde gevel van het woonhuis betrokken werd. Toen dit alles achter den rug was, en de wagens in de diverse pakhuizen opgeborgen waren, werd aan het per soneel een dag vrijaf gegeven, nadat elk van hen eerst een enveloppe met inhoud was overhandigd. Hedenmiddag van 3—5 uur hield de jubilaris ten zijnen huize een receptie, die druk was bezocht, terwijl ook van verschillende kanten schriftelijke ge- lukwenschen waren binnengekomen. Velen deden hun gelukwensch verge zeld gaan van bloemen, die het feeste lijk aanzien niet weinig verhoogden, zoodat we, alles bij elkaar genomen, wel kunnen zeggen, dat dezen dag voor de fa. Ivukler tot een onvergete lijke is gemaakt. Het feest wordt vanavond besloten met een intiem diner in Bellevue. Mej. II. C. Scheffer alhier is te 's Gravenhage geslaagd voor het exa men stenografie „Groote". TELEGRAMMEN. (Draadlooze dieoat.) DE TOCHT VAN DF. „GRAF ZlfPPELIN" NAAR AMERIKA. Hedenmiddag 5 uur te Lakehurst? NEW YORK, 15 Oct. (V.D.) Comm. Ro- sendahl van het luchtschip „Graf Zeppe lin" deelde hedenmorgen te 6 uur (Amer. tijd) mede, dat de Graf Zeppelin niet voor 17 uur (A. tijd) te Lakehurst zal aanko men Volgens de laatste berichten van het luchtschip heeft het gedurende de laatste uren weer een gemiddeldesnelhei van 40 mijl per uur kunnen ontwikkelen. Het schip koerst rechtstreeks naar Kaap Hat teras. Tegen 4 uur "s morgens Amer. tijd (9.20 uur Amsterdamsche tijd' bevond de Graf Zeppelin zich op 34 gr 3fi min N U. en 70 gr. 50 min. W.L Wanneer de snel heid niet vermindert, dan zal het lucht schip te 17 uur Amer. tijd 'tegnj half elf hedenavond Amsterd. tijd) te Lakehurst aankomen. NEW YORK, 15 Oct. (V.D ll^f departe ment van Marine deelt mede, van liet luchtschip een bericht te hebben ontvan gen van 3.50 uur (Amer. tijd), waarin me degedeeld wordt, dat het luchtschip zich op ongeveer 250 mijl van Knap Hntn ias bevindt, koersende in Noordwe lelijke richting, naar Lakehurst. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 15 Oct. Aangevoerd 478 vette runderen. H-7 vette kalveren, 742 schanen of lam meren, 1141 varkens. Prijzen: koeien 4850, 4345, 28-- 33; ossen 4648, 4143. 57 kalveren 77*$—82 X.. (311472 K», 55—00; s< ha- pen 3035, lammeren 2d35; varUmis 37. 36 ijü. Overzicht: koeien en essen reder. iie handel, prijzen konden niet wor. en gehandhaafd; vette kalveren redeinke handel, prijizen stationair; schapen en lammeren slechte handel, oude prijzen met moeite gehandhaafd; var kens vlugge handel prijzen iets vaster. AMSTERDAM, 15 Oct. Vcsmnikt. Aangevoerd 500 vette koeien, waarvan do prijzen waren le lew. 11,10, 2e kw. 0,80—1, 3e kw. 0,660,86, per Kg. siachtgewicht; 117 'melk- en Kalf- koeien, 275375 per stuk; 104 vette kalveren, 2e kw. 0,800,94, 3e kw. 0,70 0,80, per Kg. levend gewicht; 60 nuchtere kalveren, 1222. 130 scha pen, 3240, per stuk; 670 varkens, Holl. le kw. 0,85—0,86, 2e kw. 0,84— G.85, Overz. en Geldersohe le kw. 0.85 —0,86, 2e kw. 0,840.85, 59 vette var kens, 0,820,84, per Kg. slachtgew.; paarden 100225 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in een morgen van 15 October. Medege deeld door het Kon. Ne l Meteorolo gisch Instituut te De Bil It. Hoogste barometerstand 769.6 te München. Laagst e barometerstand 747.8 te Vardö. Verwachting: matige later tijdelijke afnemende zuidelijke tot westelijke wind, betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk veel zach ter. J Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uui is aangegeven door den wijzer Stand van Zaterdagmiddag 12 uur: -764 LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 13 Oct. 4.36 nam. wisseinoieenngen. (Amsieraam,. Berlijn59.39 Londen 12.10 New-York 2.49 Parijs9.747* Brussel34.68 Ziirich 48.007» Praa*7.397* Rome 13.067» Madrid 40.35 Oslo66.50 Kopenhagen 66.547» Stockholm 66.717» Weenen 9 35.11

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3