Parel ij Huiduitslag en Huadverwonding RECLAME. Aan het einde der Week Het Fransch-Engelsche vlootcom- promis, dat bedoelt althans dit moeten we veronderstellen een stap vooruit te zijpot in de richting eener beperking van de boog opge voerde bewapening, heeft tot dusver meer oneenigheid dan vrede in de we reld gebracht. Feitelijk is het sinds het verzet van Amerika al van de baan, doch Italië heeft nog de moeite genomen een antwoordynota te Parijs en Londen aan te bieden. Het antwoord van Italië is niet zonder meer een aanvaarding of ver werping; het verklaart zich bereid mede te werken aan de beperking der krijgstoerustingen, doch zegt verder, uit hoofde van zijn eigen behoeften, wat de vloot betreft, voorstander te zijn van de beperking van de globale tcnnemaat in plaats van beperking volgens scheepstypen en klassen. El ke staat kan dan de voor hem bo s' hikbare tonnemaat gebruiken op de wijze die het meest met zijn behoeften strookt. Hieruit zou dan af te leiden zijn, dat Italië evenmin als Amerika vrede kan hebben met het beginsel van het Engelsch-Fransche accoord dat aan den aanbouw van kruisers of torpedo-jagers met kanonnen van 15 c.M. en duikbooten van 600 ton of kleiner geen grens gesteld wordt, want de beperking van de globale tcnnemaat zou van zelf medebren gen dat zulke schepen niet in onbe paald aantal gebouwd konden worden. Het blijkt wel, dat het zeer moeilijk zal zijn, in deze materie tot overeen stemming te komen, hetgeen hoofdza kelijk het gevolg is van het feit, dat Engeland, in verband met zijn bij zondere ligging, zich geen beperking meent te kunnen laten opleggen die het in borlogstijd met afsnijding van zijn voedings- en andere toevoerkana len bedreigt. Er is de afgeloopen week nog om een andere reden veel te doen geweest over het vlootcompromis, en wel door de voorbarige publicatie van den in houd dezer overeenkomst in de New York American, het groote blad van de z.g. Hearstpers. Horan, de chef van het Parijsche kantoor van de Universal News Ser vice, welke de bladen van Hearst be dient, kreeg eerst bevel, dat hij bin nen enkele dagen Frankrijk moest verlaten; later mocht hij weer niet uit Frankrijk vertrekken, doch intus- schen is hij reeds over Antwerpen naar Engeland vertrokken. Op zichzelf moge een dergelijke kwestie niet zoo heel belangrijk zijn, zij is wel een symptoom van de ge heimzinnigheid, waarmede nog steeds politieke zaken behandeld worden. De wereld heeft door den grooteri oorlog nog steeds niet geleerd, welk een groot kwaad de geheime diplomatie is. De betoogingen te Wiener-Neustadt, waartegen men in Oostenrijk zoo op gezien heeft, zijn rustig verloopen. Daarentegen werd een andere staat van de voormalige Donau-monarchie, Tsjecho-Slowakije, door een ernstige ramp getroffen. Door de instorting van een in aanbouw zijpad huis van zes verdiepingen werden bijna 80 ar beiders onder de puinhoopen bedol ven. En het ergste is, dat hier niet slechts het gewone „risico van den arbeid" aanwezig was, doch dat het bouwwerk door roekelooze bouwon dernemers in een schier waanzinnig tempo was uitgevoerd. Het is begrij pelijk, dat de woede dee volks zich tegen deze ondernemers keerde. Roekeloosheid en spelen met men- schenlevens. Daarvan kon ook ge sproken worden bij de Oceaanvlach ten die in den loop van dit jaar onder nomen zifn. Of dit ook geldt van den tocht van de „Graaf Zeppelin"? Het wil ons voorkomen, dat het risico met een luchtschip minder groot is dan met een vliegmachine. Intusschen mag de vraag, wat zwaarder weegt, het levensgevaar of de wetenschap pelijke winst, die aan een vlucht over den Oceaan verbonden zijn, door den- gene die zoo'n vlucht onderneemt wel cojnscientieus overdacht worden, op dat men niet in strijd komt met het zesde gebod. Leidsche Penkrassen. Amice, 't Zijn me toch onverbeterlijke gui ten, die daar in de Columbusstraat in Den Haag op No. 235 wel, wel, heeft die straat zóóveel huizen? de Hou ten Pomp in elkaar pompen. Een leuke baas, die Jan Politiek. Men zegt, dat de man een krullende haardos heeft. Nou dat kan, dunkt me, niet anders; wie zulke krullen in zijn geesteskinderen kan maken, moet zelf hevig „gekruld" zijn. Maar ook die Bart van de Veluwe is een baas. Zeg Amice, zou die man werkelijk op de Veluwe zitten, 'k kan het haast niet gelooven. Een dergelijke humor als in zijn puntdichtjes steekt, kan, dunkt mij, op de Veluwe niet voorko men. Die drooge, stille Veluwsche boertjes mogen op hun manier leutig zijn, 't is toch iets anders, dan onze Bart verkoopt. Wat dunkt je b.v. van de volgende beurtzang op de Notenkraker, je weet wel, dat socialistisch, humoristisch, satiriek, weekblad. Vegggoottnu van de „Notenkraker". Wie moog'lijk klaag' van voedselnood, Voor ons valt telkens noot op noot ,Te grijpen en te kraken; De Notenkraker uitgebreid! Wiens beenen zouden van jolijt Niet JW dan ylnee geraken? UIT DE OMGEVING. H1LLEGOM. De Ned. Chr. Geheelonthoudersver- eeniging afd. Hillegom houdt op Dinsdag 16 October a.s. 's avonds 8 uur in het Nutsgebouw een filmavond met de hoofd film „van duisternis tot licht". 's Middags om 5 uur wordt een jeugd film vertoond. In de Ned. Herv. Kerk alhier wordt a.s. Zondag des avonds om half zeven een jeugddienst gehouden. Als spreker treedt op Ds. J. H. Mulder. Onderwerp: „Vrijheid" (Joh. 8 36), afge wisseld door liturgie en solozang. De knapenvereeniging „Timotheus" houdt Woensdagavond half acht in het Nutsgebouw een Propagandaavond. Spre ker is de heer H. Gordeau Jr., alg. secreta ris van het Ned. Jongelingsverbond. On derwerp: „Onze jongens en onze tijd". De avond zal afgewisseld worden door samenspraken en voordrachten. Burg. Stand. Bevallen: C. Warmer damMesman, D.; A. Hollemanv. Koo- ten, D.; M. A. van SchieBurgmeijer, Z.; P. M. HeirmanRoodenrijs, D.; A. van der Meij—Schoone, Z.; H. E. Klinkenberg— Broerse, D.; J. E. Seijsener—Molenkamp, Z.; J. C. Heemskerk—Langeveld, Z. Ondertrouwd: H. Neerings en A. M. E. v. d. Klugt. Getrouwd: M. D. J. Been en C. J. van Musscher; J. Elings en S. J. Degenaars; P. de Vreugd en L. van den Akker. Overleden: J. S. Lommerse, 3 jaar m.; Y. D. Lafeber, 59 jaar m. KATWIJK AAN ZEE. Onderhandsche varkoop. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, strekkende tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de gemeente Katwijk van een strook duin- grond bezuiden tegen het dorp Katwijk aan Zee, van de begraafplaats af tot bij het strand. Blijkens de toelichting heeft de sterke toeneming van de bevolking van Katwijk aan Zee dringend behoefte doen ontstaan aan nieuw bouwterrein. De gemeente Kat wijk vroeg daarom de hier bedoelde duin strook in koop, welke met inbegrip van eenige daaraan grenzende, in erfpacht uitgegeven huiserfjes, 10.70.05 H.A. groot is. Aangezien van de zijde van den staat tegen ve'rkoop van dezen grond geen be zwaar bestond, werd de koop onder voor behoud van wettelijke goedkeuring, met de gemeente gesloten voor 48.528.90. KOUDEKERK. Aan den laagsten inschrijver, den heer G. de Graaff alhier, is opgedragen 't bouwen van een steenen watermolen in den Groenendijk, ten behoeve van den Benthuizer polder, voor de som van 5500 zulks in de plaats van den onlangs af- gebranden houten watermolen. Onze vroegere plaatsgenoote, Mej. Nellie Israël is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Ruiterveen, gem. Nieuw-Leusden. Bij de gemeentepolitie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden waterpas. A.s. Dinsdag 16 October zal door en kele dames de jaarlijksche verkoop plaats hebben van bloempjes, waarvan de op brengst ten bate komt van het Neder- landsche Roode Kruis. LEIMUIDBIf. Door B. en W. dezer gemeente werd Vrijdagmorgen in het openbaar aanbe steed het maken van een riool van gewa pend beton in den Nieuwenweg met de daarbij behoorende werken. Ingekomen waren zes inschrijvingsbil- jetten. De uitslag is als volgt: G. C. Charlet, te Leimuiden ƒ2050; H. Bakx en Steenkist te Haarlem 1986; Fa. Hoornhout en Brouwer te Haarlem 1990; P. Kooijman te Uithoorn f2074; P. H. Mul der te Leimuiden f 1860; C. J. van Berkel te Leimuiden ƒ2090. De gunning werd aangehouden. Tegenzang. In spijt van 't ruime kwispeldoor Gaat daar nog wekelijks veel te loor, Dat 't „Volk" niet mag ontberen; Een kwispeldoor van grooter maat, Waar meerder gal en gif door gaat, Zal voortaan circuleeren. Hoe vindt je hem? Moppig hel Maar ook fijntjes raak. Ja, ja, die socialistische kwispeldoor is vergroot en kan dus nu nog meer vuiligheid bevatten. Maar ook in ander opzicht kan die Bart, van een ander oord dan de Ve luwe, soms verbazend koddig er iemand tusschen nemen. Je moet weten, dat er aan het De partement van onzen veel geprezen minister Waszink, de man met de bril waar je maar hoogst zelden iets van hoort, een chef is aan de afdeeling on derwijs, die luistert naar den naam van Laban. Ik geloof niet, dat hij een schoon zoon heeft, die Jacob heet en evenmin, dat zijn dochters Lea en Rachel hee- ten. Over dezen Laban uit den jare 1928 dicht onze Bart als volgt: DE School. „Vrieiid, wijs m' eens, waar de school hier staat!" Zoo sprak een heer, slechts kort ge leden Die in een grietenij getreden, Op 27 October a.s. zal door het be stuur van den Griet- en Vriesekoopschen polder schouw gehouden worden over de slooten en tochten. Door de Bouwvereeniging Gemeente belang werd Vrijdagmorgen aanbesteed het verbouwen van een woning aan den nieuwen weg. De uitslag van deze aanbe steding is als volgt: Timmerwerk: M. J. Kempenaar te Lei muiden 1040; P. H. Muller 1054; J. v. Rijn 1065. Metselwerk: G. C. Charlet ƒ855; C. J. van Berkel ƒ823. Schilderwerk: D. L. Hakker ƒ311; K. A. Wesselius ƒ291; J. de Prie 302; A. An- genent 307. Alle inschrijvers wonen te Leimuiden. De gunning werd aangehouden. NIEUWKOOP. Alhier is plotseling overleden in den ouderdom van 58 jaren den heer T. J. v. d. Bosch, hotelhouder alhier. Vergunning is verleend aan K. P. Jansen, tot oprichting van 'n smederij. Allerwegen is men begonnen met het snijden van bladriet, de z.g. ruigt bossen, die straks bij duizendtallen naar de bollenvelden zullen worden getransporteerd. Mej. BijjUstra, assistente aan de Openbare Lagere school, is met ingang van 1 Nov. aangesteld als leerling- verpleegster aan het Ac. Ziekenhuis te Leiden. De Reizende Volksbibliotheek stelt in den loop van dezen winter weer, evenals in het vorige seizoen, 100 boeken ter lezing beschikbaar. HI JP WETERIN G. Voor het examen Wiskunde M. O. (acte K I) slaagde te 's-Gravenhage de heer C. P. Borst, alhier. 8ASSENHEIM. Alhier is in den ouderdom van ruim 84 jaar overleden de heer J. Vlasveld. De heer Vlasveld, die de laatste jaren te Sassenheim zich metterwoon gevestigd had, heeft het grootste deel zijns levens in Leiden gewoond. Hij behoorde tot degenen, die in 1886 de reformatie der Ned. Herv. Kerk ter hand namen en voegde zich te Leiden bij, de Ned. Geref. (Doieerende) Kerk. Jaren aaneen was de overledene ouder ling bij de Geref. Kerk te Leiden en beeft dit ambt ook enkele jaren bij de Geref. Kerk alhier bekleed. In bem daalt een man ten grave, die op het terrein van het kerkelijk leven een belangrijke plaats vervuld heeft. A.s. Dinsdag 16 October zal de teraar debestelling plaats hebben. Vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 15 October 1928, des avonds om 7.30 uur. Punten van behandeling: 1. Aanbieding begrooting der gemeente en der bedrijven over 1929. 2. Aanvrage P. W. van Niekerk plaats benzinetank in Vaartkade. 3. Nadere wijziging uitbreidingsplan. 4. Aanstelling meteropnemer en geldop- haler bij het Gas- en Waterleidingbedrijf. 5. Aanstelling gemeente-arbeider. 6. Bespreking over opruiming woning complex Amerika voor haventerrein. 7. Eiscben terzake verbreeding Wasbee- kerlaan tengevolge bouwplan van de hee- ren Gebrs. van Zonneveld. 8. Onderzoek geloofsbrief van den heer A. Warnaar, benoemd tot raadslid wegens ontslagname van den heer van Rhijn. WOUBRUGGE. Donderdagavond werd in de Geref. kerk alhier de eerste ringvergadering ge houden in dit seizoen van den ring „Wou- brugge van J.V. op G. G." De voorzitter, de heer D. Zemel, opent met het zingen van Ps. 1381 en gebed en leest Efeze 6 119, waarna hij voor gaat in gebed. De notulen worden, gelezen en goedge keurd, alsmede het jaarverslag van den secretaris, dat wees op het nut van het bezoeken van de ringvergaderingen. Hier Als vreemd'ling dwaalde door de straat. „De school, meneer?" vroeg bakker Ruurd, „Dat dien ik eerst goed 't overwegen! Uw vraag maakt mij ietwat verlegen: Daar zijn er v ij f in deze huurt 1" „De school, die ik de school slechts vind", Zoo ging het heerschap fel vervolgen, Verwaten keek hij en verholgen, „D e school, da's d' openbare vrind!" Verbazing vraagt: wie was de man, Verblind door doodend ostracisme? Die paladijn van 't Lib'ralisme? Een Haagsche Chef! de beer Laban! Och, spel zijn naam niet omgekeerd: Dan gaf u 't woord een dwaas te lezen; Zou Nabal ons ten biechtvaar wezen? Dat waar in 't aapje gelogeerd! Je zou zeggen, hoe kómt de rakker aan dat ondeugende getal vijf, waarop maar één openbare. Maar ook, boe fijntjes die woordspe ling op het omgekeerde van den naam „Nabal", de dwaze man van Abigail. vk Dacht zoo bij mezelf, Amice, ik wou, dat ik ook Bart heette, en ook van de Veluwe kwam, dan kon ik mis schien ook wel eens zoo'n puntdicht je maken, 't Gegeven is er ook in onze stad voor aanwezig. Je moet namelijk weten, dat ik on langs ook eens een mop hoorde ver na volgde eenige bespreking omtrent het a.s. winterplan. Daarna hield de heer C. Versteegt zijn inleiding over: „Plaats en taak van den ring in de organisatie", zijnde de ring een hulporgaan van den Bond. Bondsdoel is Ringdoel; de ring moet het verenigings leven bevorderen en toezicht houden op de naleving van de Bondsidee. De middelen daartoe zijn: vergaderin gen, moderamen, bestuurs-, huishoudelij ke- en openbare vergaderingen en het ringbezoek, om te weten, welk onderwerp op de vergadering behandeld moet wor den en welk nut dat bezoek, mits goed gebracht, kan afwerpen. De voorzitter dankte den inleider voor zijn heldere uiteenzetting. Op bet onder werp volgde eenige bespreking. De Kerkeraad was vertegenwoordigd door Ds. Nauta en een ouderling. De voorzitter sluit met het laten zin gen van Ps. 72 11 deze goed bezochte ver gadering, waarna Ds. Nauta in dankge bed voorgaat. Eierenveiling. Aanvoer 32 partijen. Prijzen kipeieren 9.50—10.10, eendeneie ren 77.30. Boter ƒ1.942.04 per K.G. Handel vlug. Burg. Stand. Gehuwd: C. J. M. van Scbagen, jm. 27 j. en H. Tb. van der Salm jd. 24 j.; A. van Kampen, jm. 29 j. en D. de Bruin, jd. 27 jaar. Overleden: W. M. van Wieringen, 3 j. PREDIKBEURTEN. ZONDAG 14 OCTOBER 1928. LEIDEN. Geref. Kerk in N. V. (gebouw „Prediker" Janvossensteeg.)v.m. 10 uur Ds. H. Has- per van 's-Gravenhage. Kerkgebouw der Doopsgez. Gem. Pie terskerkstraat 1: n.m. 8 uur Dr. J. G. Geel kerken van Amsterdam-Zuir (bevestiging van Ds. H. C. van den Brink. WOENSDAG 17 OCTOBER. Kerkgebouw der Doopsgez. Gem. Pie terskerkstraat 1: n.m. 8 uur Ds. H. C. van den Brink, (intrede). AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. J. J. H. Klomp. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. H. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. C. Vlasblom. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. G. van Heiningen. BOSKOOP. Evangelisatie Dwars Nieuwstraat: V.m, 9.30 en nam. 6 uur Ds. v. d. Wal, uit Wa- penvelde. Geb. „Salvatori": Voorm. 9.30 en nam. 6 uur de heer W. G. de Jonge. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Petersen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer De Witt, van Noordwijk. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Merkelijn van Magelang. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. J. H. Mulder, nam. 7 uur Ds. Mulder (jeugd dienst). Woensdagmiddag half 3 huwe lijksbevestiging. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. J. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6 uur Ds. v. d. Heyden, em. pred. te Wassenaar. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Ingwersen. tellen ja, 't zal wel een mop zijn en je moet 'm dan ook maar met een kor reltje zout nemen van den volgen den inhoud: Zooals je weet, zetelen aan onze af deeling Onderwijs een tweetal hooge ambtenaren, wier namen de voorlet ters B. en V. vormen. Eigenlijk moet het andersom, maar 't komt in de mop beter in deze volgorde uit. 't Is maar een klein verschil met de afgekorte aanduiding van het College van Dage- lijkscb Bestuur, dat wil zeggen in naam. In wezen hebben B. en W. na tuurlijk te bevelen en B. en V. alleen uit te voeren, hoogstens leiding te ge ven aan een belangrijke afdeeling on zer secretarie. Maar als de naam er nu wat op lijkt, dan kom je er zoo licht toe om je t<| verbeelden, dat je ook wat te bevelen hebt, temeer als er dan een tijd ge weest is, dat je achter de schermen zoo'n beetje aan de touwtjes trok. Maar 't kan verkeeren. Onder die W.'s heb je zoo gedurig kans, dat je andere menschen ontmoet. Zoo ging het ook B. en V. of B. of V., dat kan ook. Het feit was aldus. Er was een school, die nog al ruim door de gemeente bedacht werd. Een particuliere, gansch bijzondere school, maar een neutrale. Daar was een van de heeren zeer nauw bij betrokken. Wat een wonder, dat je dus zorgt, om zoo spoedig mo gelijk de school, die je aan 't hart ligt te helpen. Zoo geschiedde. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6.30 uur Ds. H. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. J. Dijk. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. Rutgers en nam. 5 uur Ds. Touw. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 4 uur Dr. Ruys. NIEUWVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. J. J. H. Klomp van Aarlanderveen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Preeklezen en nam. 6.30 uur Ds. J. D. Speelman. Ned. Herv. Evang.: Nam. 6.30 uur de heer A. P. de Jong. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. W. J. Keiler. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. J. D. Speelman van Nieuwveen en nam. 6.30 uur Preeklezen. NOORDWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer Wolvaart, Theol. cand. te Amsterdam en nam. 5 uur Ds. Pras, van Katwijk aan Zee. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Koers. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. v. Haaften. Bed. H. Avondmaal en Dankzegging. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Meijering van Katwijk aan den Rijn. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur Ds. P. Hofstede. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 uur Ds. G. van Reenen van Woerden en nam. 6.30 uur Preeklezen. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje" v.m. 10 uur Ds. G. Hennemann en nam 5 uur „Irene" Ds. M. G Blauw, van Schoten. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5.30 uur Ds. Broekstra van Rijnsburg. (H. Avond maal). RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Nam. 1.30 uur Ds. G. A. Pott, van Bodegraven. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur de heer M. v. d. Zwan. SASSENHEIM. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Y. van der Zee, van Amsterdam-West. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur de heer D. L. Aaugeenbrug. WOENSDAG 17 OCTOBER. Chr. Geref. Kerk: Nam. 7.30 uur Ds. P. de Smit, van Boskoop. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Fortgens. H. Avondmaal en Nabe trachting. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Dr. Wielenga. H. A. en Nabetrachting. Geref. Gem.: Ambachtshuis nam. 5 uur Preeklezen. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk (Dorp): Voorm. 10 uur Ds. de Graaf, van Naaldwijk en nam. 5.30 uur Ds. Groot Enzerink, van Lei len. Kievitskerk: Voorm. 10 uur Ds. de Her tog van 's-Gravenhage. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur Ds. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Ds. J. F. Lijsen. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 2 uur de heer Kamper van Alphen. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 9.30 uur de heer Smit, van Heemstede en nam. 6.30 uur Ds. Wolfensberger. Geref. Kerk: Voorm. 9.30 en nam. 6.30 uur Dr. J. G. Ubbink. Een mandaat was spoedig opgemaakt en den wethouder voorgelegd. Maar daar heb je nu die lastige W., zoo'n dwarskijker, die ook wel eens met dat onderwijsbijltje gehakt heeft, die vraagt daar, nota bene, om de rekenin gen van het vorige jaar. Jongens, daar ga je; de rekeningen geven aan, dat er een aardig potje ge maakt is. Neen hoor brave, zegt de ge bieder, de man, wiens fiat onontbeer lijk is, dat zal dadelijk niet gaan. De zeer na aan 't hart liggende school zal nu nog leen poosje moeten wachten. Inmiddels wordt nu de liefde voor deze school een weinig verdeeld over de andere scholen; Daarom heb ik hoop, Amice, dat een school die al heel lang, al meer dan een jaar heeft moeten wachten, nu spoedig een beurt krijgt. Ik kan mij niet too poëtisch uit drukken als die leutige Bart van de Veluwe, maar anders zou ik op dat perspectief wel eens een aardig versje willen maken. Wanneer de eerstvolgende raadsver gadering die school, welke ik bedoel en die mij nu eens heel na aan het hart ligt, niet op de agenda voorkomt, zal ik je daar nog wel eens meer van ver tellen. Voor deze week heb ik je een beet je in een Houten Pomp-stemming ge houden, ik hoop, dat je 't mij verge ven zult. 'k Zal een volgende keer hoop ik, wat bezadigder zijn en ben dan weer je gewone prozaïsche VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6