de verordening reeds soepel genoeg, bijna te soepel wordt toegepast. Spr. wijst op bet verdriet, aan landbouwers en bloem- kweekere door losloopende bonden berok kend. Spr. is voor handhaving der ver ordening. De heer Paardekooper wijst op 't gevaar voor het publiek. Ook deze spr. is voor handhaving der verordening. De heer v. Breda uit zich in gelijken geest. Hij wijst er op, dat er in 7maanden tijds 111 konijnen, kippen, schapen e.d. door honden zijn doodgebeten, waardoor velen gedupeerd zijn. De heer Varekamp is voor wijziging der verordening, omdat de toepassing wel wat al te scherp is, hetgeen kwaad bloed in de gemeente gezet heeft. De heer Bakker is tegen verandering der verordening. De voorzitter zegt, dat B. en W. ook van meening zijn, dat de verordening moet worden gehandhaafd. De heer de Graaf vindt dat de veror dening niet streng genoeg gehandhaafd wordt Met 1 stem tegen, die van den heer Va rekamp, wordt tot handhaving der ver ordening besloten. De Bijz. Vrijw. Landstorm, verzoekt over 1929 weder een subsidie van ƒ50 te mo gen ontvangen; goedgekeurd. De gemeente Arnemuiden verzoekt ad- haesiebetuiging betreffende art. 104 L.O.- wet. Het betreft hier het vorderen van de kosten van de schoolgemeente door de woongemeente, waarbij het ontvangen schoolgeld niet mag worden afgetrokken v lgens een arrest van den Hoogen Raad, hetgeen naar de meening van adressante een onbillijkheid schept. De raad besluit tot adhaesiebrtuiging. De levering van grint en basalt wordt gegund aan de laagste inschrijvers, n.l. resp. den heer Wilbrink en de N.V. Ba salt Mij. Rotterdam, tegen de prijzen van ƒ3.89 voor grint en ƒ6.89 voor basalt, beide per M3. Het voorstel inzake verbetering Rusten burgerpadValkenburgerweg wordt door B. en W. teruggenomen. Hierna komt aan de orde de vaststelling der verordening op het rijden, die ter in zage heeft gelegen voor de raadsleden. De heer Varekamp heeft eenige be zwaren tegen de verordening. 3pr. stelt om het ingewikkelde dezer zaak voor, aan alle leden van den raad een afschrift de zer verordening te doen toekomen, alvo rens zij in behandeling komt. De voorzitter zegt, dat er alleszins gelegenheid is geweest, het ontwerp in te zien. Spr. ziet er het nut niet van in, deze zaak uit te stellen en ontraadt dit. De heer Uittenbogaard is het met den heer Varekamp eens; hij zou het stuk thuis willen hebben om te bestudeeren, al vorens het te behandelen. De heer de Graaf is voor dadelijke be handeling. Ook de heeren Paardekooper en v. d. Burg uiten zich in geijken geest. Het voorstel om de zaak dadelijk in be handeling te nemen, wordt aangenomen met 3 stemmen tegen, die van de heeren Varekamp, Breda en Uittenbogaard. Daarna begint de artikelsgewijze be handeling der verordening, die uit 49 ar tikelen bestaat. Eenige wijzigingen worden aangebracht. Het zal verboden zijn met rij- en voertui gen de volgende straten in te rijden: Deutzstraat, vanaf richting Geversstraat; Schoolstraat, vanaf richting Deutzstraat; Rijnzichtweg in beide richtingen; van Wijckersloolaantje in beide richtingen. Vervolgens zullen verschillende straten en wegen voor verkeer met motorrijtuigen in één of beide richtingen worden afge sloten. Dit zal aldaar kenbaar worden ge maakt. Art. 29 en 31 ondergaan na onderlinge bespreking eenige wijziging. Bij art. 33a zegt de heer Uittenbogaard dat het onmogelijk is jong vee aan een touw te leiden wat de heeren Paardekooper en Bakker bevestigen. Op voorstel van de heeren de Graaf en Bakker ondergaat dan ook dit ar tikel redactiewijziging. Art. 34 (voorbijrijden stilstaande tram wagens) blijft na bespreking gehandhaafd. Bij art. 37 zegt de heer de Graaf dat het het voor winkeliers practisch onmoge lijk is geen rijwielen op het trottoir te doen plaatsen. De heer Paardekoo per zou dat alleen willen verbieden voor zoover het geen verkeersbelemmering geeft. Ten slotte wordt dit artikel aange vuld op deze wijze, dat B. en W. onthef fing kunnen geven. Art 37 regelt voorts het onbeheerd laten van auto's en fietsen. De heer Varekamp zegt, dat we zeer achterlijk zouden zijn als dit artikel tot stand komt; hij wijst op Den Haag, hoe het daar geregeld is en zegt, dat in Ame rika de auto's altijd onbeheerd staan. De heeren de Graaf, Bakker en U i 11 e nb o g a a r d zijn eveneens van meening dat het practisch onmogelijk is. De heer den Ouden merkt nog op, dat de gemeente dan wel voor bergruimte mag zorgen. Dit artikel komt hierna te vervallen. Nadat alle artikelen zijn besproken, vraagt de voorzitter of een der hee ren nog iets op het hart heeft. De heer Uittenbogaard wilde het uitrijden van den Terweeweg naar den Leidschen straatweg verbieden. Alhoewel het uitzicht eenigszins belemmerd wordt, acht de v o o.r z i 11 e r daar voldoende ruimte aanwezig. Verschillende leden be vestigen dat. De heer v. Breda wil snelheidswed strijden verbieden. De voorzitter zegt, dat de wet dit regelt en bovendien een maximumsnelheid in de bebouwde kom voor rijwielen ook hierop van toepassing is. Hierna wordt de verordening aangenomen met 1 stem te gen, die van den heer Varekamp. De verordening is verkeerd aangepakt, zégt de heer Vareka mp. Maar goed te recht gekomen, merkte ris heer Ba k k e r op- Vervolgens is aan de orde de v'aststel- jjng der .verordening op mechanische mu ziek (radio) zulks naar aanleiding van klachten. De heer Vare kamp vindt de redactie ongelukkig. De heer v. d. Burg vindt haar juist goed. Bij verdere bespreking wordt het voorstel met algemeene stem men aangenomen. Hierna verdeelen der gemeente in 4 stemdistricten (thans 3). De heer Uitten bogaard bepleit 5 stemdistricten, bet geen de voorzitter ontraadt. De stemdis tricten voor die gedeelten afzonderlijk heb ben ieder geen 200 kiezers. Met 1 stem te gen, die van den heer Uittenbogaard, wordt bet voorstel van B. en W. aangeno men. Van de rondvraag maken de heeren v. d Burg, Paardekooper eh Breda gebruik, waarna de raad in geheime zitting gaat, ter bespreking van eenige reclame's schoolgeld. De rekening en verantwoording der Wiweto is als volgt: Uitgaven 2114.59, ontvangsten ƒ2114.66, batig slot 0.07)4. De bescheiden liggen tot 20 dezer bij den penningmeester ter inzage voor allen, die op eenigerlei wijze financieel geinteres- seerd zijn geweest bij de Wiweto. UIT DE OMGEVING. Brand aan boord van het s.s. Agamem non. Aan boord van het s.s. Agamem non,, dat gemeerd ligt aan het etablisse ment der K. N. S. M. aan de Levantkade te Amsterdam, is gistermorgen te acht uur een groote ventilator, welke dient voor het ververschen van de lucht in de ma chinekamer, door niet met zekerheid be kende oorzaak in brand geraakt. Mogelijk is, dat door het overspringen van een vonk de opeenhooping van vuil en olie in het eïectrische toestel vlam ge vat heeft. Het machinekamerpersoneel was echter op zijn post. Dadelijk werd van den wal af een eigen brandslag naar het inwendige van het schip gevoerd en kon men al spoedig een dikke waterstraal op den vrij fel bran denden ventilator richten. Inmiddels werd de brandweer gewaarschuwd, welke zoo als zij hij scheepsbranden immer doet, met veel materiaal uitrukte. Zoo ver scheen zij met drie motorspuiten en een ladderwagen, terwijl ook de drijvende stoombrandspuit Jason dadelijk naar de Levantkade werd gedirigeerd. Het beek echter, dat met behulp van het eigen brandbluschmateriaal der K.N. S.M. het vuur reeds bedwongen was, zoo dat de brandweer geen slangen behoefde uit te leggen en .spoedig kon inrukken. De schade in de machinekamer van het schip is niet groot. Een noodlanding te Bnssum. Een le- gervlegtuig moest gisteren te Bussum een noodlanding maken wegens een defect aan den motor. Het toestel werd beschadigd; persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. De machine is naar Soesterberg op transport gesteld. De politie wist er van en was blij. Te Oudewater bleek in een gezin touw geplozen te worden. Het hoofd van dit ge zin bracht zijn tijd met jeneverdrinken zoek en liet 's avonds zijn drie zoons thuis touwpluizen. Deze jongens, resp. 15, 16 en 21 jaar oud, waren overdag werkzaam in een touwspinnerij gedurende 8 J4 uur en plozen 's avonds nog tot 10 11 uur. In tegenwoordigheid van de gemeente politie werd, naar het Verslag der Ar beidsinspectie vertelt, controle gehouden en proces-verbaal tegen den vader opge maakt. Volgens mededeeling der politie wist zij van deze huisindustrie af, doch zij had niet willen ingrijpen, daar zij blij was, dat deze jongens, die haar den noodigen last bezorgd hadden, door den huisarbeid 's avonds van de straat waren. Drie Duitschers aangehouden. Dins dagmiddag om vier uur meldden zich aan de afdéeling Vreemdelingendienst van het hoofdbureau van politie te Amsterdam drie Duitschers, die zeiden zonder midde len van bestaan te zijn en naar Duitsch- land wilden worden overgebracht. Zij werden, zooals dat te doen gebruike lijk is, vastgehouden en ondergebracht om later onder politie geleide over de grens te worden gezet. Gisterochtend kreeg men verdenking te gen het drietal, dat o.a. het verhaal deed den vorigen nacht in het station te Haar lem te hebben doorgebracht; het zouden de menschen hebben kunnen zijn, die den overval op den Haagschen taxi-chauffeur te Halfweg hadden gepleegd. Bij een ver hoor bleek al spoedig, dat dit vermoeden juist was. Een der Duitschers bekende daarover ondervraagd weldra, aan den overval te hebben deelgenomen; een twee de volgde dit voorbeeld en bekende even eens. Over de rol door den derden Duit- scher daarbij gespeeld, zweeg hij stil. Bovendien was gebleken, dat de com missaris van politie van het bureau War moesstraat opsporing der drie vrienden had verzocht, wegens diefstal van geld uit een kosthuis. De taxi rijdende Duitschers, die zonder geld op zak naar hun vaderland wilden terugkeeren, zullen vermoedelijk nog eeni- gen tijd hier te lande moeten toeven. In de val geloopen. De justitie te Aken was meldt een Wolff-telegram uit die stad door een anoniem schrij ven op de hoogte gebracht van een gehei me distilleerderij te Mersch bij Jülich. De houders van de distilleerderij wisten evenwel door een vlucht naar ons land zich aan de preep der justitie te onttrek ken. Twee Duitsche rechercheurs, die op het spoor der vluchtelingen gekomen wa ren, huurden een kamer in hetzelfde ho tel en wisten met de beide ontvluchte landgenooten vriendschap te sluiten. Zij noodigden hen uit tot een autotochtje, dat zich tot over de Duitsche grens uit strekte, waar de beide vluchtelingen ge arresteerd werden. Het telegram meldt, dat de beide gear resteerden de belastingen voor een bedrag van 300.000 Mark benadeeld hebben. Branden. Dinsdagnamiddag is te Ob- bicht de woning van den mijnwerker H. J. door tot heden onbekende oorzaak to taal uitgebrand. Een gedeelte van den in ventaris wist men nog bijtijds te redden. Men trachtte den brand nog te blusschen, doch het vuur werd dusdanig aangewak kerd door den wind, dat hier niet meer aan te denken viel. Het koffiehuis van den heer D. de Leeuw te Zijpe is gisteren door onbekende oorzaak geheel afgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Nekkramp. In de gemeente Slochte- ren (Groningen) is een 13-jarig zoontje van het echtpaar v. L. aan nekkramp overleden. UIT ONZE INDIEN. EEN JAPANSCH SCHEEPSOFFICIER GEDOOD. Een Japansch tweede officier van het s.s. „Makassar Maru", dat in Tandjong-Priok lag. kwam, toen hij Maandagavond om half tien voor een bioscoopgebouw in Kampong Kodja snel voor een deeleman op zij sprong, in vrij onzachte botsing met een Ti- moreesch schepeling van het s.s. „Cy cloop". De Timor©es was hierover gebelgd en eischt© voldoening. Een woordentwist ontstond, die d© tegen standers tenslotte zoo opwond, dat de Timorees een mes trok en den officier een steek dwars door den hartstreek toebracht. Het slachtoffer overleed kort daarop. De dader vluchtte, doch werd Dinsdagmorgen aan boord van zijn schip gearresteerd. Hij legde een volledige bekentenis af en gaf als re den van den twist een vrouWenperka- ra op. Het mes, waarmede de misdaad werd bedreven, is in beklaagdes klee- ren teruggevonden. De kledingstuk ken waren gedeponeerd in een berucbt huis, waar men getracht had de bloedsporen uit te wisschen wat echter slechts ten deele gelukt was. De „Makassar Maru" zou heden vertrokken zijn, doch de reis werd uit gesteld in verband met het verhoor van eenige schepelingen als getuigen. Het schip zou vermoedelijk eerst gisteren kunnen vertrekken. Het lijk van den Japanschen officier is ter beschikking gesteld van den Japan schen consul. Het zal vermoedelijk niet begraven doch verbrand worden. EEN EXPEDITIE OP CELEBES. Het Hong. Corr. Bureau meldt uit Boedapest dat prof. Ludwig Loczy, een bekend Hongaarsch geoloog, te ruggekeerd is van een expeditie, wel ke hij in het oostelijk deel van Cele bes heeft ondernomen. Geleerden van verschillende nationaliteit hebben aan deze expeditie, die onder leiding van prof Loczy stond, deelgenomen. Zij geschiedde in opdracht der Ko ninklijke Petroleum Mij. Prof. Loczy heeft medegedeeld dat het oostelijk deel «van het eiland Ce lebes een volkomen wild gebied is. De expeditie moest gewapend personeel medenemen. daar de volkomen on- gccultiveerde bewoners als oorlogs zuchtig bekend staan. Het koppen snellen is een onder hen verbreide zede. Vandaar dat er dagelijks bot singen plaats hadden tusschen de in boorlingen en de gewapende bescher mers, zoodat de geleerden vaak in levensgevaar verkeerden. t Deze gevaarlijke bijomstandigheden hebben nochtans niet verhinderd, dat de expeditie kostbare wetenschap pelijke resultaten beeft opgeleverd. Zij nam voor het eerst de kaart van Oost-Celebes op, terwijl haar leden de etrste Europeanen waren, die dit ge deelte der aarde betraden. Doch ook de andere resultaten der expeditie zijn van groote waarde. BORNEO BEN ACHTERLIJK LAND. Het is haast onbegrijpelijk, zoo schrijft men uit Borneo aan de „Koe rier", hoe, zoo dicht bij Java, een land kan liggen, zoo weinig bevolkt als Borneo. Want wel, als ik zeide, is het land hier grootendeels moeras of wil dernis, maar dat zegt niet dat het on bruikbaar zou zijn. Oude en bevoegde kenners van het land hebben mij ver zekerd, dat de grond meestal voor treffelijk is. Maar het zou natuurlijk noodzakelijk zijn over te gaan tot in poldering. En daar zit nog! al een en ander aan vast, en zou met groote kosten gepaard gaan. Toch, als men denkt aan de vele milioenen Javanen, die op hun eigen overbevolkt eiland eigenlijk te veel zijn en hier onder hun Maleische stamge- nooten zouden kunnen leven, dan is het duidelijk van hoeveel gewicht de ze streken voor inheemschen en ko lonisators op den duur moeten kunnen worden. Want gelijk we later zullen zien, deze opmerking geldt niet alleen voor deze moerasstreek, maareven goed voor de verderop en hooger gele gen gronden, met al hun rijkdom aan mineralen. Voor de productiefmaking van die hoogere gronden komt natuurlijk niet het bezwaar in aanmerking, dat de bodem eerst geschikt moet gemaakt worden; doch daar heeft men te doen met die andere en niet minder zwaar wegende moeilijkheid, die het gebrek aan verkeersmiddelen veroorzaakt. Want spoorwegen kennen we hier nog niet en de wegen die er nog zijn, zijn uitermate ongeschikt voor het ver voer per vrachtauto. Zoozeer zelfs, dat ook het verkeer per autobus niet kan plaats hebben. De wegen zij.i te smal en op vele plaatsen niet sterk genoeg van constructie (speciaal in de moeraslanden) om dat grootere ver keersmiddel te gedoogen. Concessies voor autobussen worden dan ook niet uitgereikt en vrachtauto's zijn verbo den. Voor en aleer dit land dus in waarheid geopend kan genoemd wor den en in ruimeren zin productief zal zijn door ontginning met Westersche methoden is er nog heel wat werk aan den winkel. (De opmerkingen zijn juist. Alleen zal men zich voorloopig toch nog eer der tot het nog voor tientallen mil- lioenen plaats biedende Sumatra wen den, dan tot Borneo. Over honderd jaar misschien? Ten zij de Nederlandsche ondernemings geest ontwaakt en de vruchtbare oor den van Borneo in cultuur gebracht worden. PLEIDOOI VOOR HET BEHOUD VAN DEN VOLKSRAAD. De secretaris van den Volksraad, mr. H. W. van Helsdingen, heeft een vlugschrift uitgegeven, onder den ti tel „Colijn contra Volksraad", waarin hij hoofdstuk II van het boek van Colijn uitsluitend van staatsrechtelijk en niet van politiek standpunt bo- spreekt. De schrijver bestrijdt, dat de rolver wisseling tusschen regeering en oppo sitie een afdoend middel zou zijn te gen onredelijke critiek en tegen ver scherping van de rassentegenstelling. Deze laaste bestaat z.i. onafhankelijk van de rolverwisseling en elk stelsel. Togen een zwakke regeering in Indië en Holland helpt, aldus de heer v. H., ook het stelsel-Colijn niet. Met het be houd van den Volksraad blijft Indië verschoond van de excessen, die ver bonden zijn aan het parlementair stel sel. De eilandenressorten van Colijn verschillen niet noemenswaard van de huidige provincies. Machtsmisbruik van den Volksraad van Java zou de rassentegenstelling verscherpen. De taak van den Volksraad van Java zou in dezen niet bijzonder verschillen van het bestuur van de huidige provincie, welke, laatste volgens den schrijver, groote toekomstmogelijkheden heeft. Het is z.i. daarom wenschelijk de proef met de provincies te bestendigen en haar taak geleidelijk uit te breiden, ten einde de medewerkzaamheid van do bevolking te doen groeien. De schrijver komt tot de slotsom, dat on gerustheid onnoodig is. Het is niet raadzaam de netelige kwestie van de taakverdeeling, de samenstelling van de raden en het kiesrecht opnieuw in het centrum van de belangstelling te piaatsen. De beer Van Helsdingen wenscht eerst de practijk te laten spreken. Hij wil de vele vraagstukken bestudeeren, terwijl aan den onder bouw wordt voortgewerkt. Later zal, volgens hem, wellicht een staatscom missie noodig zijn. JAPANSCHE BEZOEKERS EN WAT ZIJ KOMEN DOEN. In het in Indië verschijnende Japan- sche blad „Java Nippo" komt een in terview voor met den heer Inouye, die thans Java bezoekt, waaraan het volgende is ontleend: Over het doel van zijn bezoek deel de de heer Inouye mede: Van de om standigheid, dat ik thans ambteloos ben heb ik willen gebruik maken om met mijn oude schoolvrienden Isaka en Kano een pleizierreisje te maken. Maar waar Ned.-Indië op bet gebied van bedrijven en cultüres en ook in politieken zin zulk een succes is, wil ik deze gelegenheid meteen aangrij pen om mij daarvan op de hoogte te stellen om na te gaan in welke rich ting Japanners hier met vrucht werk- zham kunnen zijn. Daar ik geen kapi taal beschikbaar heb, is het geenszins mijn bedoeling hier geld in onderne- n ingen te steken; evenmin sta ik in relatie met kapitalisten. Ik hoop de ondernemingen in Ned.-Indië met een onpartijdig oog te beschouwen en op onpartijdige wijze in Japan bekendheid to geven aan mijn indrukken. Is er naar uw meening kans, dat Japanners in Indische ondernemingen geld zullen steken? Zeer zeker. Men maakt op 't oogen- blik in Japan weinig rente van zijn geld; in geen enkel bedrijf worden behoorlijke winsten gemaakt en de staatsleeningen staan op pari. Er zijn dan ook vele kapitalisten, die gaarne geld in ondernemingen in Indië zou den steken, als deze goede winsten beloven. Maar de rubberondernemin gen op Sumatra zijn tegenwoordig in groote moeilijkheden. Hoe de toestand daar eigenlijk is, en of er voor andere gewassen misschien goede kansen zijn, daarvan hoop ik mij door eigen beschouwing op de hoogte te stellen, om dan het Japansche kapitaal tot voorlichting te dienen. Een van de Hollandsche couranten beweert, dat uwe komst o.a. de be doeling beeft een oplossing te vinden voor het vraagstuk der overbevolking in Japan. Is het werkelijk met die overbevolking zoo erg gesteld? Het vraagstuk der overbevolking kan niet door emigratie worden op gelost. Iets anders zou het zijn als arbeiders naar landen als Amerika konden emigreeren. Maar naar stre ken als Oost-Indië, bevolkt door tal rijke Inlanders en Chineezen, kunnen geen Japansche emigranten gezonden worden, en er komen er dan ook geen. Maar iets anders is het om in die streken in ondernemingen kapitaal te steken. Daar de levensstandaard tegenwoor dig in Japan hoog is, zijn er maar lieel weinig Japanners bereid om in den vreemde te gaan werken. Als men ziet hoe gering het aantal Japansche emigranten naar Brazilië is naar verhouding van den jaarlijk- sehen bevolkingsaanwas, dan blijkt daaruit al duidelijk, dat door emigra tie geen oplossing voor dit vraagstuk kan worden gevonden. Er is m.i. geen aider© oplossing mogelijk dan om door industrialisatie van Japan mieer werkgelegenheid te scheppen. Daardoor en door uitzetting van kapitaal in den vreemde, moar niet dcor emigratie hoopt Japan het vrai - stuk op te lossen. De vrees van buiten landers voor het spook der Japansche overbevolking is belachelijk. OOGST 1928. Volgens de getallen van het Cen traal Kantpor voor de Statistiek be draagt de eerste taxatie van den oogst 1928 in millioenen pikols: sawah- padi 98.4, maisproducten 31.4. INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der RedaotleJ BAZAAR LEIDSCHE CHR. ORANJE- VEREENIGING (1908—1928). Zij, die de lijn, welke hooger hand door onze geschiedenis trok, willen zien voortgaan tot in verre toekomst; die de nationale traditiën willen ver dedigen tegen wat haar bestendig be laagt; die de dynastie van het Huis van Oranje Nassau in zijn lieflijkheden en in zijn schitterend verleden, vader landlievend aanhangen; z die het behoud van dat Huis achten een der gewichtigste voorwaarden voor onze volkseenheid; die daarin ook zien een sterke waar borg voor vrijheid en zelfstandigheid van het lieve vaderland; die het heilige, wederzijds met bloed bezegelde verbond tusschen Oranje en Nederland willen eerbiedigen en nakomen; die op afdoende wijze de opdringen de stroomen der revolutie wenschen te keeren; en onbevangen het doel, en den ar beid der Christelijke Oranjevereeniging bezien, willen gaarne haar streven steunen. O Op hen doen wij een krachtig be roep, om ons zedelijk en stoffelijk te steunen voor het slagen van onzen Bazaar op 20, 21 en 22 November in de Stadsgehoorzaal. Geldelijke gaven, gemaakte goede ren, welker verkoop ons winst bezorgt, voorwerpen, door U zelf vervaardigd en ons toegedacht, alles zal ons wel kom zijn. Of weet gij een ander middel om de gemeenschappelijke zaak te bevorde ren? We zijn geen bedelaars, maar als de Geus, willen wij trouw zijn tot aan den bedelzak, en in naam van Oranje houden wij ook voor het minste de handen op. Een schaar van dames is onder geestdriftige leiding reeds maanden bezig aan de voorbereidende werk zaamheden. Wij hopen op Gods zegen. Wij hebben goeden moed. Want wij weten, dat wij vragen voor hetgeen elk echt vaderlandsch hart van liefde kloppen doet. Vooral in deze zware, altoos drei gende tijden. Door het zenden van deze circulaire bereikten wij slechts een deel van de burgerij. Het antwoord daarop wordt dezer dagen gehaald. Dat antwoord zij waardig de zaak, die wij dienen. De anderen drukken wij door deze die heerlijke taak op het hart. Ver heugt en verrast ons! Goederen kunnen gebracht worden bij de dames Bink, Plantsoen 31 en Mevr. Boekkooi, Noordeinde 41a, ter wijl alle leden van bestuur en Comité gaarne gelden ontvangen. Het Bazaar-Comité: Mej. B. J. Bink, Mevr. A. Mazurel- Kloots, Mej. M. Maas, Mej. J. Bink, Mevr. J. Boekkooi-Schornagel, Mevr. H. Schippers-Herrena, Mevr. G. Bo- gaards-de Graaf, Mevr. J. v. d. Brink- Brezet, Mevr. A. Anes-v. Beveren. Mevr. C. van Cittert-Mazurel, Mevr. E. G. Jansen-Knotter, Mej. J. A. Kouwen- hoven, Mevr. W. Kuypers-Bink, Mevr. M. A. Overduin-Groenewégen, Mevr. B. Reyneveld-van Leeuwen, Mevr. M. L. Veenendaal-Pera. Gaarne bevelen wij deze zaak, die ten volle onze sympathie heeft, bij on ze lezers aan. Red. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VOLENDAM Rott. n. N.-York 10 (1 n.m.) v. Boulogne. NARENTA 9 v. Vancouver n. Rott. BURGERDIJK 9 v. Rott. te Philadelph. v WAALDIJK Philadelphia n. Rott. p. 10 Lizard. LOCHGOIL, Vanc. n. Rott.. 7 te S. Fran cisco. KINDERDIJK Vanc. n. Rott. 8 v. Astoria. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM 10 v. Amsterdam n. W. Afrika. ALBIREO 10 v. Hamh. n. Amaterd. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. MAASLAND (uitr.) 9 v. Lissabon. KENNEMERLAND (uitr.) 9 te Rio Jan. EEMLAND (thuisr.) 10 v. Victoria (Br.) ROTTERDAMSCHE LLOYD. KERTOSONO (uitr.) 10 te Sabang. KOTA INTEN (uitr.) 10 te Bataria. BANDOENG (uitr.) p. 9 Finisterre. KEDOE (thuisr.) p. 9 Suez. SIBAJAK (thuisr.) 10 v. Batavia. DELI 10 v. Hamburg te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA (uitr.) 10 te Sout hampton. JOUAN DE WITT (uitx.) 10 v Suez.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6