NIEUWE LEIDSCHE COURANT Handwondjes van MAANDAG 8 OCT. 1928 TWEEDE BLAD. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Warns, E. Pot te Opende; te Stad Hardenberg, C. Koe nekoop te Meppel. Bedankt: voor Oldebroek, L. J. Allaart te Terbregge; voor Schelluinen J. G. R. Langhout te Lienden; voor Rijnsaterwoude, Loon op Zand, en Wijngaarden, J. Lekkerkerker, cand. te Snelrewaard (Z. H.). GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Geesteren- ;Gelselaar, de heer E. I. F. Nawijn, pand. te Groningen, t Bedankt: voor Surhuisterveen, ^.1. Stam te Alteveer. OHR. GEREF. KERK. Tweetal: teScbiedam, P. de Groot te Rotterdam en P. Slier te Papen- drecht. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: te Dordrecht, Ml C. Overduin te Utrecht. Bedankt: voor Ierseke, G. H. Kersten te Rotterdam. BER OEPINGS WERK. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Urk, heeft besloten om in de sedert Juli bestaande predikantsvacature eerst in het voorjaar te gaan beroepen PROPONEEREN. 'De kerkeraad der Chr. Geref. Kerk' te Urk besloot aan de classis Amster dam, waaronder zij ressorteert, voor te stellen een zijner ouderlingen, den heer G. Post, toe te laten als oefenaar. DE VRIJE UNIVERSITEIT. Prof. Dr. V. Hepp, schrijft in De pe- formatie, naar aanleiding van de be noeming van Prof. van der Horst en de opmerking, die D3. J. J. Buskes daaromtrent in „Woord en Geest" ge maakt heeft: Over de benoeming van Dr. L. van der Horst tot Hoogleeraar aan de Vrije Universiteitschreef deze: „Intusschen is tot hoogleeraar in de psychiatrie en de experimenteele psy chologie benoemd Br. L. v. d. Horst, die in den strijd tegen Assen en voor Dr. Geelkerken een vooraanstaande plaats heeft ingenomen. Dr. L. v. d. Horst staat vierkant tegenover Assen. -Natuurlijk is dit aan de Vrije Uni versiteit zeer wel bekend. Toch schrijft Prof. Hepp in de Reformatie van Dr. L. v. d. Horst: „een man, van wien de faam uitgaat, dat de Geref. beginselen hem van harte lief zijn". Ik schrijf deze woorden niet neer om onrust te stoken. Ik wil er alleen op wijzen, dat men aan de Vrije Universi- téit tegenover het volk den schijn aanneemt het met Assen eens te zijn, maar tegelijk een man als hoogleeraar benoemt, van wien iedereen weet, dat hij tegen Assen zeer ernstige bezwaren heeft". Tot nogtoe hadden wij den indruk, dat Ds. Buskes er niet van hield, din gen en personen in een verkeerd dag licht te plaatsen. Maar hij maakt het ons wel moeilijk Waarom verzwijgt hij in dit bericht in Woord en Geest, dat Dr. L. van der Horst zich niet alleen uit Woord en Geest heeft terug getrokken, maar voor geruimen tijd reeds met de schis matieke kerk van Amsterdam-Zuid heeft gebroken en tot de Geref. Kerk is terug gekeerd? Prof. Hepp concludeert, dat het wel niet de bedoeling van Ds. Buskes was om „onrust te stoken", maar dat dit intusschen de „portée" van zijn op merking zal zijn. GEREF. KERK VAN AMSTERDAM WEST. Tengevolge van de opspuiting van de terreinen aan den Haarlemmerweg FEUILLETON. God is mijn heil. 48) —o— Deze was vuurrood geworden, beet zich op de lippen, antwoordde niets, maar zat stil; hij fluisterde Marie toe verder te varen en Hedwig sloeg voor een lied te zingen. Eerst zong zij met haar zusters een bootsliedje, weldra voegde Willem zijn volle stem bij de hare en ook Helena zong mede. Jo hanna zweeg stil en de heer Van Hal- Ier bleef insgelijks toehoorder. De hemel was nu geheel met drei gende wolken overdekt, donker scheen het bosch in het verschiet en het water zag er even zwart uit. Een diepe benauwende stilte heerschte in de lucht, alleen een eenzame kraai vloog krassend over hun hoofd. Toen het lied uit was, raadde Helena aan terug te keeren ,en terwijl zij naar den oever terug roeiden, stemden zij nog, gedachtig aan het feest van den dag, het lied aan: Is Hij ons Hoofd, zijn wij Zijn leden. Dan voegt het ons Hem na te treden; Al zwerven wij in tegenheên En vreemdlingschap nog hier beneên; Ons burgerrecht is niet op aard, Hij baande 't spoor ons hemelvaart. Toen zij aan den laatsten regel waren genaderd, rolde de donder in is verplaatsing van de hulpkerk der Geref. Kerk van Amsterdam-West naar de Standaard meldt, noodzake lijk geworden. De kerk zal nu worden geplaatst op een terrein van de Wereldbibliotheek aan den Adm. de Ruyterweg. De werkzaamheden daartoe zijn dooi den architect J. H. v, d. Veen reeds aanbesteed en gegund aan de firma Kraan, Byeman en Co. te Amsterdam- West. PROF. DR .CHR .ZEVENBERGEN Dr. Ghr. Zevenbergen, benoemd tot gewoon hoogleeraar in het Romein* sche recht, de Romeinsche rechtsge schiedenis, de ontwikkeling van het recht bezien in het licht van het Ro meinsche recht, aan de Rijks-Univer siteit te Utrecht, zal 15 Oct. des nam. te 2 uur, zijn ambt aanvaarden. DR. J. H. BAVINCK EN SOLO. Naar de scriba van Deputaten meldt koestert de Geref. Kerk van Delft het voornemen, onder nadere goedkeu ring van de Classis Den Haag, ten tweeden male te beroepen Dr. J. H. Ba- vinck, van Heemstede, als derde miss. predikant op het terrein van Solo. Dit geschiedt in verband met het feit, dat de verschillende bezwaren ten opzichte van den arbeid, die Dr. Ba- vinck noopten den eersten keer te be danken, door verdere correspondentie met Solo konden weggenomen worden UIT HET AMBT GEZET. De Synode der Calvinistisch-Metho- distische Kerk in Zuid-Wales heeft een harer predikanten, een zekeren Williams, uit het ambt ontzet, wegens valsche leer. Reeds lang had men ge duld met hem gehad. Op de vraag van den Synode-voor zitter of hij de belijdenis der Kerk niet beamen kon, antwoordde de man on beschaamd: „Wat houdt die belijdenis dan in?" Met bijna algemeene stemmen 10 tegen werd tot afzetting besloten. Natuurlijk komen er toch weer kranten voor den dag, die naar aan leiding van deze afzetting over „on verdraagzaamheid" van de Kerk spre ken. Alsof niet een Kerk zonder leer- tucht voor haai' dienaren haar naam als Christelijke Kerk prijsgeeft. gemeentevergaderingen. Wij lezen in De Heraut: De weekdiensten hebben zich schier nergens kunnen handhaven. En waar ze nog worden gehouden b.v. in Amster dam, waar des Woensdagsavonds in de Keizersgrachtkerk ongeveer honderd men- schen worden geteld beantwoorden ze niet meer aan het doel. Toch moeten, meent Ds. G. Renting in de „Gld. Kerk bode", in de week kerkdeuren niet geslo ten zijn. „Laat men, zooals in sommige Kerken reeds geschiedt, in de wintermaanden in plaats van den gewonen weekdienst of van de gewone Bijbellezing, eens om de 14 dagen Gemeentevergaderingen houden, waarin verschillende onderwerpen aan de orde worden gesteld. In den gewonen dienst des Woords op den dag des Heeren kan wel rekening gehouden worden en moet ook rekening worden gehouden met de behoeften van den tijd, is er ook wel gelegenheid, om te waarschuwen tegen allerlei verleiding op godsdienstig, geestelijk en zedelijk ge bied, maar het spreekt van zelf, dat dan niet uitvoerig kan worden ingedaan op het wezen, de historie, den verschijnings vorm, de propagandamiddelen enz. van alle mogelijke en onmogelijke vrome en onvrome ketterijen en secten, welke ook op het erf van onze Kerken de netten uit werpen en waarmede de leden van onze Kerken in aanraking komen. De winteravonden en de Gemeentever gaderingen in het winterhalfjaar bieden o.i. de geschikte gelegenheid aan, om hierover met de Gemeente eens ernstig, waarschuwend, maar ook onderwijzend te handelen. Er worde dan vrijheid gegeven, om vragen te stellen, opmerkingen te maken, enz. Dergelijke samenkomsten kunnen ver helderend werk-n en komen het kerkelij ke leven ten slotte ten goede. Dan ziet men, hoe groot ook het gebrek onder ons moge zijn, toch den rijkdom de verte. Elise keek verschrikt op, ook Johanna was gejaagd, want zij was bang voor onweder. De lucht werd steeds dreigender en dikke regen droppels begonnen te vallen. Willem zag bezorgd naar de dunne kleederen der dames. Wel verzekerde Hedwig hem lachend, dat het er niet op aankwam al werden zij nat, maar hij had er haar. toch gaarne voor ge spard. Hij roeide uit alle macht en de heer Van Halier hielp hem trouw, ter wijl Robbert Marie's plaats aan het roer innam. Bij het afvaren was het water zoo helder, dat zij op den bodem de plan ten konden zien groeien en de vis- schen spelen; nu daarentegen was het water onder hen bijna even zwart als de lucht, terwijl dreigende koppen zich hier en daar vertoonden. Niet ver van den oever was de grond moerassig, witte waterleliën groeiden daar in overvloed en het bootje raakte menigmaal in de bla deren en wortelen verward, zoo dat men dan veel moeite had weder vlot te raken. Buiten Johanna's schuld kregen zij menigen schok, die dreigde hen het evenwicht te doen verliezen en de drie meisjes waren allen zeer blijde toen zij eindelijk aan land kwa men. Snel liepen zij voort. Willem hielp Robbert het bootje vastmaken en ijlde haar toen met den heer Van Halier achterna. Het was zeer donker geworden, de bui kwam steeds naderbij en de eene bliksem- der Gereformeerde levensopenbaring ook des Ie meer klemmen. Dan. is men des te beter gewapend te gen allerlei listige omleiding, en weet men, als het te pas komt, ook tegenover de dwaalleer, die zich bij ons vervoegt, het wapen van Woord en Belijdenis te hanteeren. Dergelijke vergaderingen dragen vrucht. Het kan zijn, dat het getal dergenen, die ze trouw bezoeken, niet zoo groot we zen zal, maar dat is zeker, dat allen, die dergelijke goed voorbereide Gemeente-cur sussen geregeld volgen, iets zullen mee nemen. dat voor hen zelf, voor hun gezin, voor hun omgeving, maar ook voor de Kerk des Heeren ten rijken zegen strek ken kan." Samenkomsten als door Ds. Renting hier geteekend, worden te Amsterdam in de meeste wijken gehouden. Gewoonlijk eenmaal per maand. Over het algemeen worden die goed. bezocht, en dankbaar gewaardeerd. DE SCHOOL MET DEN BIJBEL. In een speciaal nummer, dat 64 pa gina's groot is, geeft „De School met den Bijbel het weekblad voor het Chr. Onderwijs een herdenking van zijn 25-jarig bestaan. Een lange rij van artikelen van vele medewerkers en vrienden, sommige met de portretten, geven een duidelijk en zeer interessant historiebeeld. CHR .ONDERWIJS IN INDIë. Als vertegenwoordiger in Neder land van de Christelijke Onderwijzers vereniging in Ned. Indië is opgetre den de heer C. van Duinen, met ver lof te Baarn, Stationsweg 13, die gaar ne bereid is alle gewenschte inlichtin gen over Indië te geven. EEN AANKLACHT. In de „Christelijke Onderwijzer van 13 Juni, zoo lezen wij in Het Volk komt, naai' het orgaan „Volksonder wijs" meldt, een „Ingezonden" voor, waaruit blijkt, dat tegen twee predi kanten, Ds. J. A. Steenbeek, thans te Oudekerke en Ds. H. C. Binee, thans te Zaandam, aan aanklacht wegens meieed is ingediend. Deze predikanten, vroeger lid van een „Christelijk" schoolbestuur te Murmerwoude, zouden in strijd met de waarheid voor de rechtbank heb ben verklaard, dat een hoofd van die bijzondere school met ingang van 15 Juni 1925 door het bestuur was ont slagen. Jan zegt, dat Piet heeft gezegd, dat Kees zei, dat Klaas zou gejokt hebben. Enfin, men kent het relaas. Zou 't niet een weinig anders zijn dan zóó? 400 SOLLICITANTEN VOOR ééN VACATURE. Naar aanleiding van een oproep van B. en W. van Arnhem hebben zich ruim 400 sollicitanten voor een betrekking van onderwijzer of onderwijzeres aangemeld, bericht de „N. A. C." In verband met dit groot aantal sollici taties ligt het in het voornemen van B. en W. om evenals dat in Amsterdam en Den Ilaag geschiedt, een lijst van benoem baren aan te legen, waarop een 20 30-tal sollicitanten wordt geplaatst, dat voor een benoeming in aanmerking komt. Komen er vacatures, dan kunnen deze door een keuze uit deze lijst worden aangevuld. Op deze wijze wordt het voor B. en VV. overbodig om in de eerstvolgende jaren opnieuw oproepingen te plaatsen. LUCHTVAART. DE INDISCHE RETOURVLUCHT. Het K. L. M.-vliegtuig, dat volgende week Donderdag voor de retourvlucht van Amsterdam naar Batavia start, is, evenals de vier die reeds onderweg zijn, een driemotorige Fokker. Dit toe stel is echter voorzien van andere mo toren en wel drie 210 P.K. Jupiter- Titan-motoren, terwijl de andere vier met Siddely-Lynx waren uitgerust. Bestuurder van het vliegtuig zal zijn de zeer bekende K. L. M.-piloot Smirnoff, een man, die in onze civiele luchtvaart een respectabelen staat van dienst heeft en zonder twijfel een der allerbeste bestuurders van onze luchtvaartmaatschappij mag worden genoemd. straal volgde op den andere. Bij den eik gekomen doorkliefde de bliksem op eenmaal de wolken en sloeg niet ver van hen in den grend. Allen ble ven onbewegelijk staan. Johanna beefde hevig, zij had nog nooit een onweder in de open lucht bijgewoond. Hedwig trok haar naar zich toe. „Ik begrijp niet hoe gij zoo kalm kunt zijn zijn", voegde Johanna haar toe. ..Het is de stem des Heeren", zeide deze, wier oogen schitterden, ,,'t Is mij altijd bij een onweder alsof de natuur een oud-testamentischen lof psalm aanheft". „Zeg mij toch iets om mij te doen bedaren", zeide Johanna, „ik ben zoo bang!" „Is het niet", zeide Hedwig vrien delijk, „alsof men iets ondervond van cle woorden van Asaf, waar hij zegt: „O God, Uw weg is in het heiligdom, wie is een groot God, gelijk God? Gij zijt die God die wonderen doet, Gij hebt Uwe sterkte gemaakt onder de volken. De vatèren zagen U, o God, de wateren zagen U, zij beefden, ook waren de afgronden beroerd. De dik ke wolken goten water uit, de boven ste wolken gaven geluid, ook gingen Uw pijlen daarhenen". „Het geluid Uws donders was in den hemel voer Willem op ernstigen toon voort, „de bliksem verlichtten de wereld, de aarde werd beroerd en daverde. Uw weg was in de zee, en Uw pad in groote wateren en Uwe voet stappen werden niet bekend". De heer Alen, eveneens een beken de vlieger, gaat mee als navigator en tevens als bestuurder. Het zal Alen's taak zijn o.m. om de K.L.M. uitvoerig rapport te doen omtrent de grond or- ganiesatie, verbindingen, e.a. belang rijke omstandigheden op den lucht weg naar Indie, met het oog op een e\entueel later te openen vaste ver binding. Voorts zal Veenendaal, een der oudste werktuigkundigen der K.L.M., als mecanicien meegaan. Smirnoff zal volgende week regel recht van Amsterdam naar Boedapest vliegen en van daar den volgenden dag regelrecht naar Konstantinopel, dus zonder tusschenlandingen te Neu renberg en Sofia. Dit is mogelijk, om dat zijn vliegtuig meer brandstof kan meenemen dan de vier die vóór hem vertrokken zijn. Het is de bedoeling, dat het vijfde vliegtuig den 22sten October te Bata via zal aankomen, dat is op den dag van de officieele opening der Indische luchtlijnen. Het vertrek van het retour-vliegtuig is met het oog op den weder inge treden wintertijd vastgesteld op 's ochtends 6 uur. DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Het vierde vliegtuig. Ook bij de Ned. Indische Luchtvaart Maatschappij is telegrafisch bericht ingekomen, dat het vierde vliegtuig, de H. N. A. F. D. Vrijdag om 5.08 plaat selijke tijd uit Sofia is vertrokken en om 8.38 plaatselijke tijd in Constanti- nopel is aangekomen en dat denzelfr den dag nog de tocht is voortgezet naar Aleppo. Het vijfde vliegtuig. De K. L. M. verzoekt mede te dee- tenlen, dat het vijfde vliegtuig, de H. N. A. E. N., bestuurder Smirnoff, nar vigator Al er, werktuigkundige Vee nendaal, dat een retourvlucht Am- sterdam-Batavia zal maken, tengevol ge van den inmiddels ingevoerden wintertijd, Donderdag 11 October a.s., des morgens om 6 uur van Schiphol zal vertrekken, inplaats van om 7 uur. Zooals bij alle vorige vluchten is iedereen welkom om het vertrek van het vliegtuig te komen bijwonen. Het persbureau Vaz Dias meldt d.d. 7 October: Het vierde postvliegtuig naar Indië, de H. N. A. F. D. vertrok heden om 12.2 uit Bagdad en kwam te 6.13 te Bushir aan. Alles wel aan boord. Morgen vertrekt men naar Bender- Abbas. Het was lieden mooi weer. De mo toren loopen uitstekend. GEMENGD NIEUWS. Jongen door agent doodgeschoten. Za terdagavond is op den Zuid Westbuiten Singel nabij de Westerstraat te 's-Graven- hage een ongeveer 17-jarige jongen door een agent van politie doodgeschoten. Uit een café daar gelegen, kwamen jon gens, die ruzie hadden. Daarop heeft een vrouw de politie gewaarschuwd, die tus- schen beide kwam. Het slachtoffer van het geval kwam toen zijn makkers te hulp en gaf een agent een klap in diens gezicht. Hoewel de agenten met z'n drieën waren, trok de geslagen agent zijn revolver en schoot tweemaal op den jongen, die op slag dood was, aldus het Haagsch Pers bureau. Het publiek wilde den agent te lijf, doch deze kon zich tijdig terugtrekken. De jon gen woonde in de Zorgvlietstraat. Een ongewone verschijning. De N. R. Ct. vertelt: Een telefoontje van een vriendelijken abonné, dat hij op de Kruiskade een Boeddhistischen priester was tegengeko- men,gehuld in de gele pij, het kenmerk van den monnik, die op een bedeltocht is. De abonné was in Burmah geweest en kende wel een en ander van de gebruiken der Boeddhisten. In hotel Central op de Kruiskade trof fen we den zelfs voor Rotterdam, dat ha venstad als het is, aan vreemdelingen van wel zeer diverse pluimage gastvrij heid verleent, ongewonen reiziger aan, juist toen hij op het punt stond in een taxi te stappen, die hem naar de Jobsha ven zou brengen, waar hij aan boord van het Duitsche s.s. Coblenz zou gaan. We hebben den tocht per auto toen maar mee- Hedwig zag hem met stralende oogen aan en eindidgde den psalm met bewogen stem: „Gij leiddet Uw volk als een kudd door de hand vap Mozes en Aaron". Alleen zwegen en gingen stil voor waarts; het was hun als verstonden zij eensklaps iets van de heiligheid en lieflijkheid van deze stem der natuur, als voelden zij de onzichtbare hand, die hen beschermde, over hen uitge strekt. Het kwam den heer Van Hallêr voor als ware er niets heerlij ker dan een schaap van dien Herder te zijn. Hedwig gevoelde zich onbeschrijflijk gelukkig al wist zij zelve niet waar om, zij had wel altijd in het onweder willen blijven doorloopen. Het begon hard te regenen, het blik semde nog slechts van tijd tot tijd en de bui trok langzaam af. Toen zij in den tuin kwamen begon het op te klaren, in het westen scheurden de wolken vaneen, en terwijl achter hen alles in het donker was gehuld, ver lichtte de zon het landschap vóór hen en in de verte werden de schitterende kleuren van een regenboog zicht baar, het genade- en vredeteeken tusschen God en de menschen. Een levendig gevoel van dankbaar heid vervulde aller harten, toen zij den boog zagen. Zij stonden stil en bewonderden hem; alle angst was verdwenen. Willem stond naast Hed wig. „Herinnert gij u wel", vraagde hij haar, „hoe Elia de tegenwoordig- RECLAME doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandeld ze verder met Doos 30-60-90 ct. PURO gemaakt en onderweg den goed Engelsch sprekenden belijder van de leer van Boed dha gevraagd, wat hem naar onze stad had gevoerd. De vriendelijke abonné, die had opgebeld, bleek het niet heelemaal bij het rechte eind te hebben gehad. Revd. Bhikkhu A. P. Buddhatta, gaarne bereid een en ander te vertellen, was na een verblijf van ongeveer een half jaar in Europa op reis naar zijn vaderland Cey lon, waar hij leeft in een kooster te Agga- ramaya, Ambalangoda. Hij was echter niet met de bedelnap uit: als de Boeddhis tische monnik zoo'n tocht onderneemt, gaat hij gewoonlijk niet zoo ver van huis, maar blijft binnen zijn eigen landpalen. Rev. Buddhatta had vijf maanden te Lo carno doorgebracht als leermeester van een Duitschen bewoner dier Zwitsersche stad met haar grooten naam in het we reldgebeuren van het oogenblik, die zich tot het Boeddhisme wilde bekeeren. Deze Duitsche bekeerling van de Oostersche leer der wijsheid, had de reis en het ver blijf van den Ceyloneeschen monnik voor zijn rekening genomen. Nadat zijn lessen in Zwitserland waren afgeloopen had rev. Buddhatta nog een maand vertoefd in het Boeddhistische huis van Paul Dhalke we durven voor de juiste spel ling van dezen naam niet geheel en al instaan in een plaatsje bij Gronau, van waar hij naar Londen was gereisd, waar enkele Boeddhis^sche monniken samen leven. Het verblijf in Europa liep nu ten ein de. Vanmorgen was de Ceylonsche pries ter met de Batavier hier aangekomen en van Rotterdam uit gaat zijn reis over zee met de Coblenz Luistoe. Auto van den dijk 'gereden. Men meldt uit Enkhuizen: Op den weg van Enkhuizen naar An- dijk moest de chauffeur van een auto van de firma Euterpe te Amsterdam zijn lich ten dooven en uitwijken voor een paar fietsers. Hij kwam daardoor plotseling achter twee andere fietsers, van wie hij, verblind door de lichten van een nade renden auto, slechts vaag de omtrekken zag. Door het stuur om te gooien wist hij de wielrijders te ontwijken, doch reed daarbij van den dijk en tegen een tele foonpaal op, welke afbrak. De wagen sloeg tengevolge van deze botsing over den kop en werd geheel vernield. De chauffeur klaagde over pijn in een der beenen en had een wond aan de rechterhand, welke in het ziekenhuis te Enkhuizen is verbon den. De man is zeer onder den indruk van het ongeval, daar de auto niet verzekerd was. Onder een auto. Te Heerlerbaan is de' 10-jarige v. d. L. door een auto van v. d. W. uit Kez-krade aangereden. De knaap kreeg zware hoofdwonden en werd per auto naar het ziekenhuis gebracht, waar een hersenschudding werd geconstateerd. De politie nam de auto in beslag, welke werd vrij gegeven, nadat tegen v. d. W. proeces-verbaal werd opgemaakt. Overreden en gedood. Men meldt uit lJsselmonde: Zaterdagavond te acht uur reed de 18- jarige G. H. op zijn fiets op den Kreek- schendijk, toen een vrachtauto hem ach terop reed. Door het slippen van zijn rij wiel is hij onder den auto terecht geko men. Hij was onmiddellijk dood. Den be stuurder treft geen schuld. Aan brandwonden overleden. Het IK jarig zoontje van den landbouwer T. te Wehl viel Zondag in een pot met kokend water, met het gevolg dat het aan de be komen verwondingen is bezweken. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Op 'de gehouden eierenveiling werden aangevoerd 3163 stuks. De prijzen waren: kipeieren ƒ7.408.25, eendeneieren ƒ6.60 —6.90 per 100 stuks. Boter ƒ1.05, Kaas 49 ct., appelen 7—10 ct., Peren 3—10 ct., alles lieid des Heeren gevoelde niet in het onweder of in de aardbeving, maar in het ruischen van een zachten wind; toen verborg de profeet zijn aangezicht en het was de Heer. Vindt gij ook niet, dat men zich dat nu goed begrijpen kan?" Hedwig knikte toestemmend, het onderwerp was haar te heilig om hem te kunnen antwoorden. Zwijgend ging zij naast Willem voort tot zit het witte huis tusschen de boomen zagen schemeren, waarop zij hun schreden zeer haastten, daar zij begrepen dat hun terugkomst met bezorgdheid verlangd werd. Wel werden zij een weinig beknord, dat zij niet eer aan terugkeeren gedacht had den en zoo doornat waren geworden, maar iedereen was te blijde hen vei lig terug te hebben om lang boos te wezen. De anderen waren slechts tot aan den zoom van het bosch gegaan en toen omgekeerd, daar het weder hun t.o dreigend toescheen en Mathilde had op droevigen toon gevraagd, waar het stukje blauw was gebleven, waardoor de Heiland opgestegen was, want zij kon het niet meer vinden. Tehuis ge komen had zij haar troost gezocht en gevonden bij de oude mevrouw, die in ht.ar gewone hoekje bij het venster de anderen zat op te wachten, cmringd van al haar geschenken, de plaat en de groep. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5