Aan het einde der Week Het lijkt er wel eenigszins op, of de herfststemming, die over de landen gekomen is, zich ook heeft medege deeld aan de buitenlandsche politiek, die tenminste langzaam schijnt in te finken als lijdende aan verval van grachten, van welke kwaal ook de herfstbladeren, die weemoedig op de •arde neerzijgen, te lijden hebben. Alleen het Fransch-Engelsche vloot- verdrag heeft wat leven in de brouwe rij gebracht, al is het nu juist niet aan dit soort leven, dat men behoefte heeft. Het was misschien maar beter geweest, dat de ministers van buiten landsche zaken van Engeland en Frankrijk, die overigens niets duis ters zullen beoogd hebben, dit verdrag in de pen hadden gehouden, want het .lijkt wel, of de zaak van den vrede hiermede lang niet gediend wordt. Uit de Amerikaansche antwoord nota, waarin in hoffelijke woorden ge zegd wordt, dat de Vereenigde Staten niets van de overeenkomst moeten hebben, kan wel worden afgeleid, dat er weinig van terecht zal komen. De antwoord-nota sluit wel niet de ver dere onderhandelingen over de mari ne-aangelegenheden uit, maar het ontwerp vlootverdrag is door Was hington den hals omgedraaid en het geheel is een onverkwikkelijke ge schiedenis geworden, zoodat in Enge land en Frankrijk de ontevredenheid over het verloop groot is. Ook voor het anders zoo rustige Zwitserland is de toestand momenteel niet bijzonder rooskleurig, daar een ersnstig conflict dreigt met Italië, we gens voor de zooveelste maal vastge stelde kuiperijen, spionage en machts aanmatiging v. Italiaansche fascisten in het Zwitzersch-Italiaansch kanton Tessino. De desbetreffende klachten worden door de Italiaansche regeering hoog hartig genegeerd en zelfs beantwoordt met voor Zwitserland zeer kwetsende en nadeelige maatregelen. In Oostenrijk maken drie partijen de christelijk sociale, de sociaal demo craten en de communisten zich op, om a.s. Zondag naar Weenen te trekken en betoogingen te houden. Algemeen zal men zeer dankbaar zijn, als deze Zondag zonder groote ongelukken achter den rug is, want er bestaat alle kans op, dat het er nu juist niet vredelievend toe zal gaan. Wat betreft de gebeurtenissen in 't binnenland, moet in de eerste plaats gereleveerd worden, de herdenking van Leiden's Ontzet. Dit feit is van nationale beteekenis geweest en het is dan ook te begrijpen dat het geheele land op den 3den Oc tober in Leiden's vreugde deelt. Zoo kwam het dan ook, dat de 3-Oc- tdbervereeniging het initiatief nam tot de radio-uitzending door den zen der te Huizen van de cantate „Leidens Strijd en Zegepraal", welke uitzending zooals bleek uit verschillende sympa- tie-betuigingen, vooral van oud-Leide- naars, zeer op prijs is gesteld. Zooals echter vanzelf spreekt, con centreert zich het feest binnen Lei den's historische wallen en daar heeft de burgerij, te zamen met de niet-in- woners in groote eensgezindheid feest gevierd. Deze eensgezindheid is inder daad zeer opmerkelijk. Want al zijn er altijd wel dingen, die niet door den beugel kunnen, en al zijn er altijd wel menschen, die voor zichzelf en ande ren den dag bederven, deze ongerech tigheden geschiedden in persoon en den algemeenen geest wordt er in het minst niet door geschaad. Onze burgemeester merkte op de vergadering van de Chr. Oranjevereen. op, dat, zooals Leiden feest viert, Lei den het slechts kan. Dat woord kunnen we ten volle on- derstreepen. Natuurlijk is in de feestviering al tijd iets, wat te wenschen overlaat, maar wat betreft het verloop van de feestelijkheden, waaraan toch door duizenden en duizenden menschen wordt deelgenomen, kan men tevre den zijn. Nog even moeten we overgaan tot een geheel ander onderwerp. Minister de Geer heeft ons deze week verrast met een wetsontwerp tot her ziening van de financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente, dat daar om zoo verrassend is, omdat het, voor- Leidsche Penkrassen. Amice, Gaat het u als mij, dan voelt gij altijd op de eerste twee dagen van October, als alles zich spant op de feestviering, een zekere beklemming. Geleidelijk gaat dit aan den voor avond van den grooten dag over in een toestand van blij verwachten, om op 3 October reeds met de reveille het groote feit mee te bejubelen. Het verdere van den dag is dan een schommeling tusschen verrassend ont moeten van kennissen, het bewonde ren van wat de optocht biedt, dank baar gedenken in de bedehuizen van 3 October 1674 enlaat mij er dat ook bijvoegen, afkeurend hoofdschud den over zooveel, wat toch eigenlijk met 3 October in geen verband staat. Heèft eindelijk de laatste knal van het vuurwerk weerklonken en is daar mede de 4de October reeds aangebro ken, dan gaan wij met een zucht van verlichting naar bed en zeggen: He ja, 't was toch weer een mooie dag. Mooi, ook hierom, omdat Leiden in het cen trum van aller belangstelling stond. Hoeveel rumoer of ook dit jaar weer in onze stad op den gedenkwaardigen dag moge geweest zijn, ergerlijke too naaien, zocalg elders va&k gezien wor- al wat de wijzigingen in het belas tingstelsel betreft, zoo ingrijpend is, dat het ongetwijfeld mag worden aan gemerkt als een van de meest belang rijke wetsontwerpen, die sinds vele jaren zijn ingediend. In de redactioneele artikelen van ons blad werd er reeds enkele malen over geschreven en daaruit mag ook blijken, dat er vele voordeelen aan verbonden zijn. Echter, de stof is zeer ingewikkeld en zeker zal het laatste woord ër nog niet over besproken zijn. GEMENGD NIEUWS. Oude Romeinsche weg. Uit Lie stal in Zwitserland wordt gemeld: Bij graafwerk werd op 2 M. diepte een deel van een ouden Romeinschen weg ontdekt, die van het Rijndal naar het Aardal leidde. Opium in beslag genomen. In een Chineesch Boardinghuis te Amster dam is een 20-jarige Chineesch aange houden. Hij wordt verdacht van verboden in- veer van een partij ruwe opium, groot 40 K.G. De opium in in beslag geno men. Oplichting. Namens een N. V., ge vestigd in de Kalverstraat te Amster dam, is aangifte gedaan, dat deze ven nootschap vermoedelijk in Mei van dit jaar is opgelicht voor een partij boe ken, ter waarde van 8450 francs, door een persoon, die in Antwerpen heeft gewoond en nu zonder vaste woon plaats is. Inbraak in een kantoorgebouw. Door vernieling van een ruit en tevens door opensluiting van de voordeur, heeft men zich gisternacht toegang verschaft tot het kantoorgebouw op de Heerengracht 424 te Amsterdam. Men drong binnen in het kantoor van de technische Handelmaatschap pij, waar men een metalen geldkistje vond, hetwelk werd opengebroken. Een bedrag van 700 wordt er uit vermist. Van de daders geen spoor. Verduistering van een auto. Don derdagavond had te Amsterdam een aanrijding plaats tusschen twee auto mobielen op het Rembrandtplein. Het bleek, dat de bestuurder van den auto, die de aanrijding had ver oorzaakt, dezen wagen in Apeldoorn verduisterd had. Toen de man op het politiebureau verhoord werd, was juist een telegram uit Apeldoorn binnengekomen, waar in zijn opsporing werd verzocht. Hij werd in arrest, gesteld en zal aan de politie aldaar worden overgeleverd. De verduisterde wagen was een Ford van zeer oud model. Verdwijnend landgoed. Het ver maarde landgoed Pea-park, gelegen aan den Aarlerixtelscheweg te Hel mond, zal binnenkort verdwijnen. De imposante villa, opgetrokken in rococostijl,, die geruimen tijd bewoond werd door den heer P. de Wit en on langs overging in handen van den heer A. van Thiel, zal in opdracht van laatstgenoemde door de expediteurs firma H. Noote worden afgebroken. De moeilijke reis van de Celaeno. De Celaeno seint draadloos, dat bij den storm de matroos Josiah Schepper om het leven is gekomen. Het schip heeft schade aan het dek. De overige opvarenden zijn allen in goeden toestand. Het schip vaart op eigen kracht naar Boston. Ongeluk op een onbewaakten over weg. Men meldt uit Made aan de 's Hert. Crt.: Donderdagavond te ruim 7 uur, wil de de 78-jarige P. v. d. L. den onbe waakten overweg oversteken aan den Zeggeweg alhier, juist toen de goede rentrein no. 4117, richting Zwaluwe Den Bosch passeerde. Het fluiten en remmen werd door den ouden man niet gehoord en hij liep tegen den trein, die door den ma chinist spoedig tot stilstand werd ge bracht. Door het treinpersoneel werd v. d. L., die aan de heup gewond was, be wusteloos binnen gedragen bij den landbouwer C. V. Geneeskundige hulp werd direct in geroepen. den, bleven ook dit jaar gelukkig weer uit. Het heerlijke Drie-Octoberweer heeft ons den heelen dag weer verblijd en dat was een zegen van God. 't Was voor de sociaal democraten j.l. Maandag niet zoo zonnig in de raadszaal. Alleen in één opzicht hebben ze eenig succes gehad: ze hebben wat voor de tribune kunnen praten, hoe wel, dat moet ik er dadelijk bijvoegen, er toch geen groote belangstelling was. Daar was in de eerste plaats al de Geref. school aan de Driftstraat, waar mee dat mooie Kooipark geestelijk is ontsierd, naar S. D. A. P.sche opvat ting. Je moet toch ook maar ongeluk kig wezen. Eerst trachten de school te voorkomen, toen dat niet lukte, te saboteeren om zoodoende aan de open bare school een voorsprong te geven, en als je dan goed en wel meent, dat dit kleine schooltje toch niets heeft te beteekenen tot de ontdekking te komen da ze zoo overmoedig zijn, dat ze bru taalweg uit eigen zak al vast een lo kaal bouwen, waartegen je nog niet eens je stem hebt kunnen verheffen. Begrijpelijk, dat dit je ontstemming gaande maakt. En als er dan ook nog een snoodaard aan de overzijde is, die er op wijst, dal toch het S. D. A. P, lid van de Onder- Van een steiger gevallen. Gisteren zijn te Den Helder aan een in aanbouw zijnd werk der firma Vroom en Drees- mann, twee metselaars van den stei ger gevallen. De 38-jarige gehuwde W. D. werd met groote moeite en met een ernstige borstwonde uit den dakgoot van het aangrenzende perceel gered; de 20-jar- rige W. V. viel op een ladder, waar door zijn val gebroken werd. Hij werd oogenschijnlijk ongedeerd opgenomen. Beiden zijn naar het hospitaal ver voerd. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. De door de miuziekvereeniging „Ex celsior" gehouden bazaar ter bestrijding van de onkosten der instrumenten, heeft ruim 1300 opgebracht. Alhier kwam een luxe auto in aan rijding met een melkwagen van v. D., doordat beiden gelijktijdig een meelwa- gen wilden passeeren. Alleen de luxe auto werd beschadigd. De autobestuurder deed bij de politie aangifte. ALKEMADB. Burgerlijke Stand. Geboren: Abraham Gerardus, zv. N. J. Hoekstra en C. Smits; Henri, zv. H. Vesseur en L. C. van Wie- ringen; Catharina Petronfella, dv. J. Heemskerk en M. van der Meer. Overleden: Leonardus vSn Egmond. 3 jaren oud. - Ondertrouwd: Arie Couzijn, wed. 68 j. en Catharina Johanna van Haastregt, jd. 24 j. Getrouwd: Johannes Bernardus Anto- nius Leune, 28 j. en Martha Maria Meijer, jd. 25 j.; Dirk Langhout, jm. 28 j. en Antje Vreeken, jd. 23 j. In den loop der maand September zijn ter secretarie aangegeven de volgen deslachtingen. Bedrijfsslachtingen: 18 var kens, 19 koeien. Huisslachting: 1 varken. Noodslachtingen: 1 koe, 3 kalveren, 16 varkens, 11 schapen en 1 geit. Ingevoerd werd 460 K.G. vleesch. Het ontvangen be drag aan keurloon is ƒ271.75. TER AAR. De twee aftredende bestuursleden van de R.K. Geitenfokvereeniging, de hee- ren A. P. Uitterwaal en G. J. v. d. Hoorn, werden herkozen. Bij de gehouden geitenkeuring waren 65 dieren aanwezig. Aan verscheidene houders werden medailles uitgereikt. Gevestigd: M. de Vreugd, van War mond; J. M. L. Lebesque, van Haarlem mermeer; P. M. Bernsen, van Amsterdam. Vertrokken: J. M. Kleijn naar Haarl.- meer; J. de Graaf naar Moercapelle; H. W. Schadee, naar Nieuw Helvoet. In verband met het watervoorzie- ningsvraagstuk in kassen, werd een de monstratie gehouden bij het Patronaats gebouw. Vele tuinders waren tegenwoor dig. De spuit voldeed goed. Alhier werd in de Geref. kerk naar aanleiding van het 50-jarig bestaan der Unie „Een school met den Bijbel" door Ds. G. van Heiningen een gedachtenis rede gehouden. Burg. Stand. Bevallen: C. Borst, geb. Zevenhoven, D.; J. O vermeer, geb. Klein, Z. Gehuwd: T. G. v. d. Hoorn, 28 j. en P. A. E. Akerboom, 22 j.; C. J. Hoogervorst, 26 j, en C. Wildenburg, 24 j. HILLEGOM. De Chr. Nat. Werkmansbond, afd. Hillegom, houdt haar eerste vergadering Woensdag 10. Oct. a.s. des avonds 8 uur in de Julianaschool. Bijbelbespreking door den eere-voorzitter, Ds. J. H. Mulder. De eerste Winterlezing a.s. Donder dag 11 October in „Patrimonium" zal om 8 uur aanvangen. Spreker voor dien avond is Ds. I. Voorsteegh, van Gouda. Onder werp: „Sprekende ruïnes in het Nassau- sche land". KATWIJK AAN ZEE. NAZOMER-ZONDAGMORGEN. Wat is het steeds een lust, Hoe kan het vaak bekoren Op morgen, Sahbatsrust, De stilte aan te hooren. Toen Zondagmorgen vroeg De zon me 't bed uitjoeg En 'k rust genomen had, Nadat ik langs het pad Het duin door was gegaan; Heb ik m'n best gedaan Om, op een bank gezeten Bij tol in het plantsoen Te midden van het groen, wijscommissie met den mond vol tan den zat, en niets wist in te brengen tegen de hardheid van de wet, neen maar, dan wordt je kokend en stemt van woede tegen, ook al was je bereid om voor ditmaal eens voor te stem men. Ze moeten waarlijk niet denken aan de overzijde, dat ruzies in de partij, zooals nu pas weer in een Stenhuis en anderen openbaar wordt, ook de andere lagen verkankerd. Neen, een heid is er! Ja, ja, Amice, zoolang het gaat te gen de bijzondere school en zoolang er propaganda steekt in oppositievoe- ren, dan geloof ik dat wel. De propaganda van het oppositie- voeren was ook heel goed merkbaar in de kwestie met het grondwerk voor den Leidschen Hout. Reeds de eerste spreker der S. D. fractie maakte bezwaar tegen de be naming „werkverschaffing". Eigenaardig, dat in het debat niet is genoemd de naam „werkverruiming". Wat toch was dan noodig geweest? Dit, dat men dan moest aantoonen, dat het hier een gewoon werk betrof, dat men alleen ter wille van de werkloos heidsbestrijding wat anders organi seerde, of wat vroeger verrichtte. Dan had de bewijslast echter gelegen op Eens iets te mogen weten Van al het stil gefluister, Wat de natuur in luister En vreugde had gezet. En 't heb nauw opgelet Op 't geen de Schepping bood, Waarvan m'n geest genoot; 't Landschap, dat daar vredig lag, Als in rust te droomen! Was zoodat ik 't grondig zag, Uit den slaap gekomen, Want het groote dauwtapijt, Dat er over lag gespreid, Werd door een onzichtb're hand Weggenomen van het land. En 't was voor m'n spiedend oog Of het alles zich bewoog Als met lichte siddering Alsmaar op en neder ging. Dauw en wolken waren Onder 't minst gerucht Door de ijle lucht Statig weggevaren. Hooger steeg de zon, Warmer werd' haar stralen, Milde warmtebron Die op berg, in dalen Leven wekt en geeft; Als mij 't harte beeft, Geef dan dat m'n oog Boven 's Hemels boog Zich hoog mag \erheffen En mij doe beseffen, Dat God in z'n trouw Van den hemel schouw', En m'n levensvragen Worden weggedragen. Gij die hebt beloofd: Als ge slechts geloofd, Licht eens, zonder zorgen, D' eeuw'ge Sabbatsmorgen. RIJNSBURO. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter de Burg meester. Af wezig de heer v. d. Vijver. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen van de 2 vorige vergaderingen worden gelezen en goedgekeurd, na een opmerking van den heer v. d. Gugten. Onder de ingekomen stukken merken we op: Enkele missives van Ged. Staten, hou dende disposities op raadsbesluiten. Schrijven van het Bureau voor Verifi catie van Ned. Gemeenten betreffende op name van kas en boeken van het gemeen telijk gas-, waterleiding- en electriciteits- bëdrijf, waaruit blijkt, dat alles in de beste orde is bevonden. De begrooting van den Keuringsdienst voor Vee en Vleesch in den keuringskring Katwijk. Het bedrag voor deze gemeente is vastgesteld op ƒ2785.95. In behandeling komt de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening 1927. De heer G. v. Delft deelt mede, dat het commissielid van den Vijver (die niet aanwezig is) enkele opmerkingen had over kleinigheden, waarover hij rapport zou opmaken en spreker ter hand stellen. Dit is echter niet gebeurd. De voorzitter zegt, dat de heer v. d. Vijver hem reeds eenige vragen heeft gesteld,waarvan spr. mededeeling doet aan den Raad. De rekening wordt daarna voorloopig vastgesteld met alg. stemmen. B. en W. bieden aan de gemeentebegroo- ting en de begrootingen voor de bedrijven over 1929. Zullen worden toegezonden aan de leden van den Raad. Enkele comptabiliteitsbesluiten worden vastgesteld. In behandeling komt daarna een adres van Mej. de wed. J. ,v. d. Zwan, waarin verzocht wordt de Vliet te doen uitbagge ren, daar deze op verschillende plaatsen zeer ondiep is. B. en W. hebben betreffen de dit punt geen aparte voorstellen. Zoo veel mogelijk wordt aan de verlangens te gemoet gekomen. De heer v. d. Gugten vraagt of niet een tijdelijke baggerman kan aangesteld worden. De heer K r a 11 gelooft dat er niet aan te ontkomen is om de Vliet eens een flin ke beurt te geven. En daarom gelooft spr. dat het tijd wordt dat B. en W. eens met voorstellen komen om de zaak eens flink aan te pakken. De heer Schoneveld kan zich wel met de woorden van den heer Kralt ver eenigen. De geheele Vliet zal moeten wor den uitgebaggerd. Echter het zal uitloo- pen op groote kosten en spr. gelooft niet, dat het resultaat bevredigend zal zijn. De zaak zal eens flink in studie moeten wor den genomen. Er kan misschien ook wel degene, die dit stelde. Nu rustte deze bewijslast op B. en W. De wethouder schroomde dan ook allerminst, om dat bewijs te leveren, door aan te toonen, dat de stichting zeker niet nu en op deze wijze tot dit werk zou hebben besloten, als niet B. en W. aangedrongen hadden, om dit werk als werkverschaffing uit te voe ren. 't Was dan ook meer een koppig volhouden dan bewijzen van het te gendeel, dat de heer Baart demon streerde. Hoewel ieder voelde, dat 20 per week als normaal loon daarbij te ver dienen, niet hoog genoeg is voor een stad als Leiden, zou toch ieder, wien de nood van de werkloozen in geeste lijk opzicht ter harte gaat, van harte het voorstel hebben toegejuicht. Alleen wie op de stoffelijke zijde blijft zien, met terzijdestelling van al het andere, kan de houding der S. D. A. P. goed keuren. Evenzoo de actie, die gevoerd wordt tegen het plan Zuiderzicht. Ook hier weer sociaal democratisch doordrijven van het dogma, dat de ge meente de gronden moet vasthouden. Het zou een strijd om het beginsel hebben kunnen worden, indien de wet houder niet op overtuigende wijze had aangetoond, dat met deze exploitatie slechts een minimum percentage* van RECLAME De „BersoiT-Gummi Zolen en HstHsu r voorzien in een bepaalde behoefte. „DE CENTRALE" - Haarl.slraat V, iets aan gedaan worden, dat men maar niet allerlei vuilnis in het water gooit. Besloten wordt de zaak naar B. en YV te renvoyeeren. In behandeling komt een adres van G. v. d. Perk en vele anderen, waarin ver zocht wordt de Langevaart te dempen. Volgens adressanten is het daar een on houdbare toestand die dringend verbete ring behoeft, vooral uit hygiënisch oog punt. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. deze zaak in studie hebben en dat spoedig voorstellen te verwachten zijn, om de oude Vliet te dempen. De heer K n ij f f is van meening, dat de menschen zelf ratten fokken, waarvan ze beweren veel last te hebben. Alles wordt maar in het water gegooid. De heer Zandbergen: Die menschen zijn dus zelf al bezig met dempen. De heer Kralt gelooft, dat de Raad er wel voor is om de zaak te dempen, ware het niet, dat het veel kosten meebrengt. Spr. zou willen, dat, waar B. en W. met een voorstel zullen komen om een stuk water te dempen, ook eens onderzochten wat de kosten zullen zijn om de Lange vaart te dempen. De heer Schoneveld gelooft ook, dat als het eenigszins kan, de Langevaart zou moeten worden gedempt. Echter wil het B. en W. voorkomen, dat de finan cieele toestand het niet toe zal laten. De toestand voor 1929 is inderdaad veel slech ter dan die voor 1928 en een demping z »1 een bedrag vragen waarvan de rente en aflossing de begrooting zal drukken met een ƒ4000. De heer Kralt wil juist hierom de zaak laten onderzoeken. Als dan blijkt, dat het niet kan, dan kan Le+ adres met vrijmoedigheid worden gewezen van de hand. Besloten wordt, dat een onderzoek zal worden ingesteld. Een verzoek van de Gewestelijke Land stormcommissie om een subsidie van ƒ50 stellen B. en W. voor gedeeltelijk in te willigen en een subsidie toe te staan van 25. De heer Kralt vindt het, gezien de subsidie die aan de Burgerwacht wordt gegeven, niet veel. De heer v. d. Gugten is het daarme de eens. Spr. stelt voor 50 toe te staan. Het instituut is van groot belang. B. en W. nemen dit voorstel over. Z.h.st. wordt het aangenomen. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot het oprichten van een grondbedrijf. De gemeente heeft den laatsten tijd grond aangekocht tot een totale grootte van 1.75 H.A. Hoewel er kans bestaat, dat Ged. Staten deze zaak niet goed zullen keuren, omdat het bezit beneden de 5 H.A. is, achten B. en W. het toch gewenscht het voorstel te doen. Er kunnen verschillende belangrijke argu menten worden bijgebracht. Eerst zullen echter Ged. Staten over deze zaak gehoord worden. In deze vergadering wordt dus eventueel slechts in principe besloten. De heer Schoneveld licht het voor stel nog even toe en beveelt aanneming dringend aan. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. Betreffende enkele reclames hondenbe lasting wordt besloten volgens advies van B. en W. De voorzitter deelt -nog mede, dat Woensdagmorgen te 10 uur een demon stratie zal plaats hebben met motorbrand spuiten, waartoe spr. de heeren uitnoo- digt. De demonstratie zal onder leiding staan van een hoofdbestuurslid van den Brandweerbond. Bij de rondvraag merkt Dr. Jonker op, dat in „De Kampioen" een onder schrift voorkomt onder een foto betreffen de de verbetering op den Heerenweg, waarin het wordt voorgegeven alsof dit geschied is op verzoek van de K.N.A.C. en de A.N.W.B., terwijl toch het initiatief van de gemeente is uitgegaan. Spr. zou daarvan rectificatie willen. De heer Schoneveld gelooft, dat het 't beste is, dat Dr. Jonker, zelf daarover schrijft. Deze verklaart zich daartoe be reid. De heer v. d. G u g t e n zou een lantaarn willen bij het Postkantoor, vlak over de brug. De heer Schoneveld gelooft niet, de beschikbare terreinen, werd uitge geven. Ook hier bleek weer, dat de sociaal democraten, die ons boo vaak verwij ten dogmavereering, zelf zoo verstokte dogmatici zijn als immer mogelijk is. Ik zou zeggen. Amice, als nu werke lijk een) of andere vecreeniging zoo groote behoefte heeft om zich eens krachtig te uiten op dit terrein, welnu, laat er dan eens een edele wedloop plaats hebben tusschen! de maatschap pij, die de gronden bij Zuiderzicht wil exploiteerenl en dergelijke vereeni- ging. Niet, dat ik op zichzelf zoo'n groot bewonderaar ben van de plannen, die daar verwezenlijkt zullen worden. Ik geloof, dat flatbouw voor Leiden onnoodig is en niet gewild zal zijn. Ook geloof ik, dat wij aan Midden standswoningen zoo langzamerhand een teveel krijgen. Maar dat neemt niet weg, dat de markt spoedig kan om slaan. Ook kan bet niet anders dan in bet belang van de stad zijn, dat er levendige bouwbedrijvigheid is, dat geeft werk en vreugde. Wij moeten dat particulier initiatief eerder aanmoedigen dan drukken, dat is mijn opinie. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6