IIEUWE LEIDSCiiE COURANT van ZATERDAG 6 OCT. 1928 NAAR DE BRON. En die dorst heeft, kome; en die wil neme het water des levens om niet. Openb. 22 17. Dit is de laatste noodiging, die de verheerlijkte Christus doet uitgaan in onzen Bijbel, opdat nog velen moch ten komen tot zijn heil. Bij Hem is de fontein des levens. Laten dan alle dorstigen komen tot de wateren. Die dorst heeft, kome. Het eerst noodige, het eendg noodige is dus dorst. Van nature hebben wij wel dorst naar de zonde, doch niet naar God. Gretig drinken wij de vreugdebekers der zonde, ofschoon die het water van den dood bevatten. De Heere Zelf moet ons dorstig ma ken. Die dorst bestaat in een oprecht ver langen naar schuldvergiffenis, naar gerechtigheid, wijsheid, kracht, verlos sing, genade, heerlijkheid. Bovenal is het de behoefte aan God Zelf, door Christus. Gelijk de Psalmist zegt: „Mijn ziel dorst naar God, naar den levenden God". Is er in uw ziel verlangen gewekt naar het heil in Christus, dat ge Hem zóó van noode hebt, als de dorstige het water? Die dorst heeft kome. Waarheen? Waarheen anders dan naar de bron. Waarheen gaat het verlangen van den afgetobden woestijnreiziger, wiens tong kleeft aan zijn gehemelte, als de laatste watervooraad is opgedronken? Als de moede kemels de koppen op steken in den wind, en iets opsnuiven van een frisch sprankelenden water wel, waarheen reppen zich dan de dieren en menschen met hun laatste kracht? Waarheen anders dan naar de bron die lafenis belooft en geeft? Zoo moet ook de zondaar, die dor stig naar gerechtigheid geworden is, niet moedeloos neer blijven zitten in de heete woestijn dezer troostelooze wereld. Neen, hij moet opstaan en. komen tot de fontein van geestelijke zegenin gen, die met een stroom van leven ontspringt aan den voet van Christus kruis. De Geest zegt tot Christus: Kom! Maar Hij zegt het het ook tot den zondaar. Laat deze komen, maar, als dorstige want voor dorstigen alleen is hier de eeuwige lafenis. En die wil, neme het water des le vens. Lezen we dat wel goed? Staat er, werkelijk dat die wil het water des levens nemen mag? Dus: vrije wil? Maar wij kunnen toch zelf niet wil len, en niet komen, en niet drinken. Wij zijn onmachtig. 't Is waar. En toch zegt de Heere het: die wil, neme. Maar, vergeet het nooit, Hij zegt 't tot degenen, die Hij dorstend gemaakt heeft. En dorsten, dat is willen van lafe nis, en komen tot de bron. Door te komen en te willen maken wij toch ook de fontein niet. Van God alleen is al de kracht èn voor het wil len èn voor het nemen. Het is alles vrije genade. Maar onze God laat ons hier op nieuw zien, dat in alle verbonden twee deelen begrepen zijn. Hij prikkelt ons tot geestelijke werk zaamheid. Hij ontneemt ons het oorkussen der valsche lijdelijkheid. FEUILLETON. God is mijn heil. 47) -o- Het was voor de zusters een groot genoegen over haren broeder te kun nen spréken met iemand, die hem bijna even lief had, en vooral Helena was het een groote geruststelling te vernemen, dat hij vroeger menig ern stig gesprek met Willem gevoerd had. Zij kon er niet genoeg van hooren en verweet zich bitter, dat zij zoo weinig waarde gehecht had aan dergelijke gesprekken met Frits; hoe gaarne had zij ieder rustig uurtje, dat zij met hem had gesleten, herroepen, om het beter te besteden. Johanna was zich harer eigene zwakheid te zeer bewust om er aan te durven denken, den broeder, dien zij afgodisch liefhad, tot leidsvrouw te kunnen verstrekken. Zij gevoelde nu pijnlijk, dat zij in haar gedrag jegens hem, zoowel als jegens ieder ander in vele opzichten was te kort geschoten, en in alle nederigheid vatte zij in baar hart vele goede voornemens op om in de toekomst anders te handelen, in de volle overtuiging dat zij het in eigen kracht niet vermocht, maar de hulp ri'c Heeren behoefde. liedwig ging stil voorwaarts; zij was recht gelukkig, Willems stem weder eens te hooren. Alles wat hij Velen versmachten bij de bron. Maar de Heere zegt niet: Die dorst heeft kome, zie de bron, en smachte verder. Neen, maar: die neme en drinke. En dan: om niét. Zonder geld en zonder prijs wordt dus iedere amechtige gelaafd, als hij maar ootmoedig, boetvaardig, geloo- vig tot deze heilfontein komt. Wel is er een dure prijs voor deze verlossing betaald. Want de Heiland heeft er Zijn dier baar bloed voor gestort, ja, zijn leven er voor in den dood gegeven; doch die rijke verzoening biedt Hij aan om niet Als ge nog iets vah eigen verdien ste mee zoudt willen brengen, zoudt ge daarmee toonen geen waren dorst te hebben; en ge zoudt tot de koele bron niet worden toegelaten. Maar armen en blinden, ellendigen en bedrukten, die hun ziel bij het le ven niet meer kunnen houden, die wor den door Christus gelaafd, en hun brandende dorst wordt gelescht. Komt dan tot de bron en drinkt om niet. Laaf u aan die heilfontein. Wie van dit water gedronken heeft, zal niet dorsten in eeuwigheid. HET ONZE VADER. Onze Vader in den hemel, Kome Uw rijk, geschiedde Uw wil, Dat Uw Naam geheiligd worde, Maak ons harte voor U stil; Wil het daag'lijksch brood ons geven, En vergeef ons onze schuld. Houdt ons staande in verzoeking, Met Uw Geest zij 't hart vervuld, Koning zijt Gij, Heer der Heeren, Kracht en lof worde U gebracht. Laat Uw liefde ons hart regeeren, Worde ons heil van U verwacht. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen, te Maasdam :-Cil- laarshoek: B. Verhagen, te Waterin gen. Te Nieuwe Schans: H. Bax, candidaat te 's-Gravenhage. Te Driesum (toez.): U. G. v. d. Hoek, te Langerak. Te Kattendijke: J. P. Enklaar, candidaat te Utrecht. Te St. Annaland: J. E. Klomp, te Olde- broek. Te Loon op Zand: J. Lekker- ktrker, candidaat te Snelrewaard. Te Oppenhuizen: J. G. Hooijer, te Diemen. Aangenomen, naar Molenaars graaf: J. Lekkerkerker, candidaat te Snelrewaard. Naar Ferwerd (Fr.): G. de Wijk, te Vlagtwedde. Bedankt, voor Ouddorp (Z.-H.): P. J. Steenbeek, te Kampen. Voor Doorn: E Jongens, te Giessen-Oud- kerk. Voor Heeg: W. J. Keiler, te Nieuwkoop. Voor Wassenaar (vac- A. A. Dönszelmann): S. IJtema, te Hijkersmilde. GEREF. KERKEN. Beroepen, te Pijnacker-Nood- derp: G. F. Hajer, candidaat te Zuid- land. CHR. OEREF. KERK. Bedankt, voor Zierikzee: W. Bij- leveld, te Haarlem. GEREF. GEMEENTEN. Beroepen, te Moercappelle: A. de Blois, te Dirksland. PRAEPARATOIR EXAMEN. Door de Classis Arnhem is gisteren praeparatoir geëxamineerd en be- roepb'aar verklaard de heer G. Smeenk, theol. cand. te Arnhem. De heer Smeenk kan voorloopig nog geen beroep in overweging nemen, maar wenscht gaarne de Kerken des Zon dags te dienen. Zijn adres is Euse- biusplein 16, Arnhem. DOOP DOOR ONDERDOMPELING. Te Rhenen lagen gedurende een viertal weken eenige schepen, welker bewoners, volgens de „N. R. Crt.", pro paganda maakten voor hun godsdien stige meening. Daartoe hielden zij in de naaste omgeving bijeenkomsten. F.en dertiental ingezetenen sloten zich bij deze sekte aan. Om lid te worden moet men een onderdompeling in den Rijn ondergaan. Hetgeen gebeurde. De propagandisten zijn deze week zeide was haar als uit het hart ge sproken, alleen op veel betere wijze dan zij het nooit doen of zeggen kon. Zij gaf zich geheel over aan den in druk van het oogenblik en zag er zoo lief en vriendelijk uit, dat de heer Van Halier haar vol bewondering aanstaarde. Hij kon zich geen reken schap geven van deze bijzondere schoonheid, maar zij kwam hem ge heel anders voor dan gisteren. In den laatsten tijd had hij haar stil en koel gevonden en had zij hem niet zoo aangetrokken als vroeger; zij sprak heden wel weinig, maar haar geheele wezen ademde een diepen vrede en een vreugde, die haar zeer bekoorlijk maakten. Hoe schitterden haar oogen bij alles wat Willem zeide, vooral als hii sprak van Frits Bergheim en diens behoefte om meer van het heil in Christus te vernemen en als hij haar met groote nederigheid zijn antwoor den mededeelde,die bewezen hoe vast zijn eigen geloof was en hoe gaar ne hij zijn vriend dat zelfde geloof deelachtig wenschte te zien worden. Het viel den heer Van Haller, als opmerkzaam toeschouwer niet moei lijk de reden van Hedwig's verande ring te ontdekken; het kon niet alleen het onderwerp zijn, waarover het ge sprek liep, ofschoon zij daarover al tijd gaarne praatte. Als de oude me vrouw over dergelijke onderwerpen sprak, luisterde zij ook wel met aan dacht, maar toch op geheel andere naar de Neder-Betuwe vertrokken, naar het dorpje Maurik, om daar te beproeven eveneens proselieten te ma ken. RUSTHUIS OUDEN VAN DAGEN. Te Gouda heeft zich, naar men aan de Rotterdammer meldt, onder de Gereformeerden een Comité gevormd, dat tracht gelden bijeen te brengen om te gelegener tijd een Tehuis voor Ouden van Dagen te kunnen stichten. JEUGDDIENSTEN. Uit den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te Overschie is een com missie gevormd, die trachten zal j« ugddiensten te organiseeren en daarmede binnen niet al te langen tijd een proef hoopt te nemen. BINNENLAND. PORTVERLAGING. Voorbereid is een verlaging van de porten voor correspondentie naar het buitenland en wel wat het port van de brieven betreft van 15 tot 12 Vi cent voor de eerste 20 gram en van 10 tot 7 Vi cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het port van de briefkaarten wordt I Vi in plaats van 10 cent en dat der gedrukte stukken, akten en mon sters 2Yi in plaats van 3 cent per 50 gram, minimum per zending voor ak ten lZVa cent en' voor monsters 5 ct. Het briefport in het algemeen ver keer met België zal worden terugge bracht van 12 Y op 10 cent, en het recht voor expressebestelling van briefpostzendingen in het buiten- landsch verkeer zal worden bepaald op 25 in plaats van 30 cent. Voorts zal voor het locaal verkeer een wijziging tot stand worden ge bracht voor het port van de brieven van 20100 gram, waarvoor thans 15 cent moet worden voldaan; dit zal op 10 cent worden gesteld. Het ligt in de bedoeling, deze ta riefswijzigingen op 1 November a.s. te doen ingaan. In verband met de wij- 7i°ing van de buitenlandsche tarie ven wordt aan het publiek in overwe ging gegeven, niet meer frankeerzegels van 3, 10 en 15 cent of briefkaarten voor internationaal verkeer in te< koo- pen, dan zij voor gebruik tot 1 Nov. noodig hebben. VERGADERING VAN EEN INTERN. COMMISSIE. Den 8sten October zal in het Vre despaleis een zitting worden gehou den van de internationale commissie, belast met de beslissing in hoogste in stantie van de geschillen, waartoe de kosten der legers in het bezette gebied aanlei Ving geven. Deze commissie bestaat uit één af gevaardigde resp. van de Belgische, de Britsche en de, Fransche Regeerin gen en drie afgevaardigden van de Duitsche regeering. Vooritter is mr. R. J. H. Patijn, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister, Staatsraad ir. buitengewonen dienst; secretaris mr, F. Donker Curtius, advocaat te 's-Gravenhage. De commissie is ingestelfd in 1925 en vergadert in den regel te Berlijn, Parijs of Brussel. De zitting zal vermoedelijk enkele weken duren. De vergaderingen zijn niet toegankelijk voor de pers. DE RETOURCOMMISSIE IN HET GASBEDRIJF. Men meldt uit Langendijk: De gascommissie van de gemeen- s.happelijke lichtbedrijven der 4 Langendijker gemeenten en St. Pan- cras heeft een rapport samengesteld op grond van een ingesteld onderzoek naar de beweerde gascorruptie van den directeur.. Als eindconclusie is daarbij bij groote meerderheid van stemmen aangenomen, dat van geen corruptieve handelingen sprake is. De vertegenwoordigers dér gemeenten Zuid-Scharwoude-en een uit Noord- Scharwoude verklaarden zich tegen dit rapport en zijn conclusie. CHRISTELIJK-HISTORISCHE LEDEN VAN GEMEENTEBESTUREN. Onder voorzitterschap van den heer J. R. Snoeck Henkemans, in Den Haag, is gistermiddag te Utrecht een algemeene ledenvergadering van de Vereenigihg van Christelijk-Histori- wijze, en het kon ook geen belangstel ling voor Frits Bergheim alleen zijn, want die kon zij alle dagen betoonen. Het was voor den gevierden lieve ling der groote wereld een kleine ont moediging, dat al zijn opmerkzaam heid en vriendelijkheid in den ver- loopen winter nooit dien glans in Kedwigs oogen, die blos op haar wan gen, die opgeruimdheid te voorscnijn hadden geroepen, zoo als Willems eenvoudige woorden dit vermoenten; maar dank zij zijn veerkrachtige na tuur, die toch niet die van een vlinder was, veroorzaakte dat hem geen droef heid. Hoeveel mooie, lieve meisjes had hij al niet bewonderd en aange haald, die spoedig voor anderen had den moeten plaats maken. Wel was in den verloopen winter de gedachte bij hem opgerezen, dat Hedwig een groot sieraad voor Beukenheuvel zou zijn, vooral omdat het christelijk leven te Schönheide veel indruk op hem had gemaakt, en hij hoopte het met haar naar zijn eigen huis over te planten. Maar deze gedachte, die meer uit zijn verstand dan uit zijn hart kwam, was ir. den laatsten tijd op den achtergrond getreden, deels omdat Hedwig hem te kcud voorkwam en hij zich meer aan getrokken gevoelde door Johanna's levendigheid, die iets geheel nieuws was, deels omdat het woord Gods die pe wortelen, in zijn hart begon te schieten; hij was tot zich zeiven inge keerd en had begrepen, dat het leven sche leden van gemeentebesturen ge houden. Blijkens het jaarverslag van den secretaris is het ledental der Ver- eeniging langzaam stijgende. Tal van geestverwante gemeenteraadsleden zijn nog niet toegetreden. Opgericht werd een af deeling Noord-Holland. Het ledental bedraagt rond 450. De heeren J. L. Oosterboff, J. ter Haar en J. Knoppers werden als be stuursleden herkozen. Naar aanleiding van een verzoek van den Statenkring Gouda om sa mensteling van een eenvoudige toe lichting op het gemeenteprogram der Christelijk-Historische Unie werd op voorstel van mej. mr. F. Katz het be stuur gemachtigd in dien geest het verzoek in te willigen, dat bepaalde personen over bepaalde onderwerpen zullen worden uitgenoodigd te schrij ven en deze artikelen te doen o«nder- teekenen. De secretaris der Vereeniging, de heer A. J. van Gerrevink, burgemees ter van Oldemarkt, hield daarna een inleiding over het onderwerp: Samen werking van gemeenten. Spr. betoogde, dat noch op het ge bied der autonomie, noch op dat van het zelfbestuur eenig belang of eenige bestuurstak kan worden aangewezen, die zich onder bepaalde omstandighe den niet zoude leenen tot gezamen lijke verzorging door twee of meer gemeenten, die door haar geografische ligging voor die verzorging bij elkaar behooren. Daar de gemeentebesturen in hun initiatief tot samenwerking werden gehinderd door het bestaande recht, zijn zij in den regel hun toevlucht gaan nemen tot privaatrechtelijk ge fundeerde samenwerking, hetzij, meestal in den vorm der naamlooze vennootschap, dan wel in dien der stichting, der vereeniging naar de wet van 1855 of der burgerrechtelijke overeenkomst. Spr. stelde vast, dat de beste ken ners van ons publiekrecht dezen gang van zaken met groote bezorgdheid gadeslaan, en besprak daarna de po gingen. welke gedaan zijn om het vx'aagstuk op te lossen. Bij de over deze inleiding gevoerde gedachtenwisseling zeide mr. Schok- l'ing, burgemeester van Katwijk, dat in veel gevallen van samenwerking men de voorkeur zal moeten geven aan den privaatrechtelijken vorm van samenwerking. De heer Van der Hoop van Slochte- ren, burgemeester van Breukelen, achtte het ook mogelijk, dat met pri vaatrechtelijke instellingen nog veel te bereiken is, maar meer nog van een stichting dan van een N.V. De heer Lafeber, -te Bussum, zeide ook van oordeel te zijn, dat de pri vaatrechtelijke lichamen al zeer veel goeds hebben gedaan en dikwijls de voorkeur verdienen boven publiek rechtelijke lichamen. De voorzitter merkte nog op, dat de samenwerking ook meer urgent is, omdat men anders veel te toeschiete lijk moet zijn op het gebied van an nexatie en samenvoeging van ge meenten. Nadat de inleider de verschillende opmerkingen had beantwoord, werd do vergadering gesloten. CHRISTELIJKE VERZORGING VAN KRANKZINNIGEN. Gistermiddag is te Utrecht de alge meene vergadering van de Vereeni ging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Nederland gehou den. De ondervoorzitter, ds. Donner, emeritus-predikant in Den Haag, die de vergadering leidde, wees er in zijn openingswoord op, dat de vereeniging a.s. Dinsdag 45 jaar bestaat en zij thans na 44 jaren van arbeid beschikt over vijf stichtingen en één kliniek. Spr. herinnerde voorts aan de velen, die gearbeid hebben om het leed van de geestelijk-kranken te verzachten en in den loop der tijden zijn heen gegaan. Hij herdacht o.a. wijlen de heeren G. A. Bosch en L. W. de Vries, van Dennenoord. Het jaarverslag van den penning meester, dat van een gunstige finan- cieele .positie gewaagde, werd goed gekeurd. De heeren mr. C. S. van Dobben de Bruyn, te Bodegraven, B. W. Okma ,te Dennenoord en dr. B. Wielenga, te te Beukenheuvel eerst ingericht kon worden zoo als te Schönheide, wan neer zijn eigen hart veranderd was. De mogelijkheid daartoe was hem nog niet zeer helder, maar de behoefte werd dagelijks grooter; hij gevoelde een twijfel in zich, dien hij vroeger nooit gekend had. Hij was onrustig, de verstrooiingen der wereld hadden alle aantrekkingskracht voor hem ver loren, hij was mistroostig en verlang de naar iets anders; maar hoe zou hij bevrediging en zielevrede vinden? Hij meende menigmaal ze te bezitten, wanneer hij de oude mevrouw hoorde spreken en haar schitterende oogen zag of aandachtig luisterde naar de prediking van den grijzen leeraar; maar eigenlijk was het toch niet zoo en was hij weder alleen dan gevoelde hij zich des te onrustiger en eenza mer. Met een zekere afgunst luisterde hij naar de uitdrukking van Willems vast, onweerstaanbaar geloof, het kwam hem voor alsof hij nooit zoo ver zou komen, alsof God hem niet wilde aannemen en toch gevoelde hij dat hij nergens anders rust zou vin den dan in Hem. Zoo was het jonge gezelschap, in ernstiger gesprek verdiept dan ge woonlijk het geval was, tot het meer gekomen. Robbert stond reeds in de boot, daar hij het water uitschepte. Eli6e stond een weinig vreesachtig aan den AAN HET ZOEKUCHT. Leiden, 6 October 1928. Onlangs had „Het Volk" een stuk je over hetgeen zou zijn voorgevallen ten paleize in Den Haag toen een Ka mer-commissie daar een boodschap liad te doen. H. M. zou aan ds. Kersten daarbij hebben gevraagd: „Hoe vond u de Olympiade en de Nenijto te Rotterdam?" Wat moet ik daar nu op zeggen? vroeg later ds. Kersten aan zijn medeleden. Ik heb gezegdr „Me vrouw, ik heb er van gelezen 1" Hij durfde er niet bij te voegen: „En u beeft de Olympiade op Zon dag bezocht!" aldus liet Het Volk daarop volgen. Ds. Kersten komt in „De Banier" daarop terug en zegt: Op dit bericht heb ik alleen het volgende te zeggen: a. dat de Koningin mij bij mijn bekend bezoek aan het Hof niets gevraagd heeft; b. dat op een opmerking van Hare Majesteit, rakende het talrijk be zoek aan Nenyto en Olympiade ik mijn misnoegen wel degelijk heb te kennen gegeven. c. dat Hare Majesteit echter het gesprek dadelijk afbrak, waardoor mij de gelegenheid ontbrak van mijn afkeuring verder blijk te geven. Ik wist dat ds. Kersten een matig goed theoloog is, daarentegen een kraan als demogoog, omdat bij een uitstekend autocraat is. Ik geloof nu ook dat hij misschien geschiktheid heeft als magistraat, maar blijkens het bovenstaande blijkbaar niet al9 diplomaat. OBSERVATOR. Bloemendaal, werden als bestuursle den herkozen. In de plaats van de overleden heeren G. A. Borst, J. C. Flieke en L. W. de Vries, en van den heer mr. V. H. Rutgers, die wegens vermeerdering van werkzaamheden als bestuurslid had bedankt, werden als bestuursleden gekozen de heeren B. A. G. Ubink, te Groningen, B. Ane- ma, te Minnertsga, jhr. mr. J. Bee- laerts van Blokland te Oosterbeek en mr. S. de Vries Czn. in Den Haag. Drs. H. W. de Groot hield tenslotte een lezing over de beteekenis van den gereformeerden grondslag en het doel der vereeniging voor den arbeid onzer geneesbeeren. OVERWEGEN. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat bet tweede lid van art. 11 van bet Algemeen Reglement Dienst, vastge steld bij Koninklijk besluit van 26 - Juni 1913 (St.bl. no. 315) en van het Algemeen Reglement Dienst Lócaal- spoorwegen, vastgesteld bij Koninklijk' besluit van 3 Juni 1915 (St.bl. no. 230), welke beide reglementen het laatst werden gewijzigd bij Koninklijk be sluit van 17 April 1928 (St.bl. no. 97) wordt gelezen als volgt: „Het is verboden overwegen met voertuigen motorrijtuigen als be doeld in art. 1, punt 1, der Motor- en Rijwielwet daaronder begrepen te naderen met een grootere snelheid dan van tien kilometer per uur tus- schen het aan de zijde van den over weg, vanwaar men nadtrt, geplaatste waarschuwingsbord of merkpaal en het begin van den overweg". „ONS GOOI". Ook het Gooi heeft dan eindelijk zijn eigen A. R. weekblad. Na eenige vroegere, vergeefsche po gingen blijkt thans het ideaal verwe zenlijkt: in 't Gooi een eigen blad uit te geven, dat speciaal de belangen van Onze Partij in deze streek zal bespre ken en behartigen. Vele vooraanstaande A. R.en wen ken mede aan dit blad, dat den naam „Ons Gooi" draagt. Hoofdredacteur is de beer Chr. v. d. Heuvel. Lid der Tweede Kamer. Het blad zal de eerste weken gratis bij alle Protestantsche kiezers in bet Gooi bezorgd worden. We hopen, dat bet bestaan van dit blad bet partijleven in bet Gooi zal verlevendigen en doen bloeien. Onze jongste zuster voorspoed! oever en vraagde of de boot wel goed genoeg was, terwijl Marie, die zeer trotsck was tot stuurman verheven te zijn, nader onderricht begeerde. De boot zag er niet zeer aantrekke lijk uit. daar zij alleen voor de jacht en vischvangst gebrüikt werd, maar allen namen er gaarne genoegen me de; Johanna sprong er moedig in en nam naast Elise op het middenbankje plaats, terwijl Helena en Hedwig te genover haar gingen zitten. Marie zat trouw aan het roer; Willem ging ach ter haar zitten en nam de riemen op, haar intusschen menigen raad ge vende. Robbert zette zich in den voor sleven; hij was zoo verheerlijkt, dat hij zich noode door jonkheer Van Haller wilde laten aflossen. De ernstige «temming van zoo even had plaats gemaakt voor algemeene vroolijkheid. Johanna werd zelfs overmoedig en begon in het bootje heen en weer te schommelen. Helena keek haar waar schuwend aan, maar het hielp niet veel. Toen het water in de boot spatte en de kleederen vochtig maakte, zei de de heer Van Haller bedaard tot Marie: „stuurman, wenden! er hcerscht een te oproerige geest in de boot, dus moeten wij terugkeeren." Hedwig keek Wilem vragend aan, die lachte en op Johanna wees. (Wordt vervolgd). TWEEDE BLAD.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5