B.v.1 ROEVEN J. N. VREEBURG Meesterknecht assurantiën WIST U, lijk geacht, dat er Vóór dien datum reeds handelend zal worden opgetre den. HET LABOUR-CONGRES. Ramsay Mac Donald over ontwapening. In een rede op het labourcongres te Birmingham zeide Ramsay Mac Do nald, sprekende over de ontwapenings kwestie. De ontwapeningsvoorstellen der sovjets zijn zóó onberaden, dat er bij een ernstig onderzoek niets van zou overblijven. Ook Mac Donald is echter van mee ning, dat volkomen ontwapening het na te streven ideaal moet zijn. Spr. werd herhaaldelijk door aan hangers van links geïnterrumpeerd. DE ZEPPELIN BOVEN WIESBADEN Dnitsche verontschuldigingen. Naar aanleiding van het feit, dat de „Graf Zeppelin" over een gedeelte van het bezette gebied heeft gevlogen, heb ben de Duitsche autoriteiten uit eigen beweging doen weten, dat dit bij ver gissing is geschied. Zij spreken haar leedwezen uit over de onvrijwillige overtreding van de verordeningen der Rijnlandcommissie. Woensdag naar Amerika. Uit Friedrichshafen wordt gemeld, dat de Zeppelin waarschijnlijk Woens dag de reis naar Amerika zal onder nemen, mits de weerberichten tegen dien tijd gunstig luiden. Te voren zal waarschijnlijk nog een korte proefvlucht worden gehouden of alles in orde is. Het tijdstip voor het aannemen van de post is verlengd, zoodat tot het laatste oogenblik brieven en kaarten zullen worden aangenomen. NIEUWE CHINEESCHE GRONDWET. De voornaamste bepalingen. De nieuwe grondwet der Chineesche re publiek is gisteren afgekondigd door de Kwomintang, de zoogezegde nationalisti sche partij. Volgens de bepalingen der constitutie zal de nationale regeering sa mengesteld zijn uit vijf organismen, Joe- ans genoemd uitvoerend, wetgevend, rechterlijk, onderzoekend en controlee rend. De uitvoerende Joean zal het op perste regeeringsorganisme zijn. De wet gevende Joean zal bestaan uit 49 tot 99 leden, benoemd door de regeering. Er zal een president van de regeering zijn en 12 a 16 staatsraden, waaronder de voorzit ters en onder-voorzitters der Joeans,. ge kozen zullen worden. De president der re geering zal de regeering vertegenwoordi gen bij de receptie van diplomaten en in de uitoefening der officieele functies. Hij zal ook de opperbevelhebber zijn van de strijdkrachten te land, op zee en in de lucht. De regeeringszaken zullen beheerd worden door bemiddeling van den raad van state, die voorgezeten zal worden door den president der regeering. Alle wetten en decreten, gepubliceerd krachtens een beslissing van den staatsraad, zullen on derteekend worden door den regeerings- president en de voorzitters der 5 Joeans. De uitvoerende Joean zal ministeries inrichten en mag de commissies benoemen voor aangelegenheden betreffende de uit voerende macht. De staatsraad zal beslissingen nemen over alle resoluties door de wetgevende Joean aangenomen en deze uitvaardigen. WIENER-NEUSTADT VOL TROEPEN. Voor 7 October. In verband met de op 7 October te hou den betoogingen zijn gisteren een paar duizend man troepen en gendarmerie Wiener-Neustadt binnengerukt. Zij waren in marsch-uitrusting met den stalen helm, de bajonet op het geweer. De stedelijke veiligheidswacht heeft de laatste dagen schietoefeningen gehouden. Ook in Baden treft men maatregelen voor den 7den October. Daar zijn reeds 500 man gendarmerie voor de orde-hand- having aangekomen. De socialistische arbeiders-leiders-con ferentie dejed een beroep op de arbeiders, den 7den a.s. niet naar Wiener-Neustadt te reizen, teneinde voor de Weensche ar- biders de plaats vrij te laten. Nader wordt uit Weenen gemeld: Nog steeds worden troepen in en rond Wiener-Neustaat samengetrokken. Reeds zouaen er 6000 soldaten en 300 gendarmen zijn geconcentreerd. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE TE LODZ. 100.000 stakers. Volgens berichten uit Duitsche bron hebben de Christelijke vakvereenigingen zich bij de staking der socialisten te Lodz aangesloten en bedraagt het aantal sta kers bij het conflict in de textielindustrie aldaar thans ongeveer honderdduizend personen. Incidenten zijn tot dusver niet voorge komen. Maandag zal met den minister president een bespreking worden gehou den, waaraan vertegenwoordiger^ van beide partijen zullen deelnemen. - GEMENGD NIEUWS. Drie treffers met één schot. Lang had de jager in de Huybergsche bos- schen, dicht bij de Belgische grens, op den loer gelegen, en zoowaar, daar waagde zich het haasje onder schot. Een knal en tegelijk een gil. Op hetzelfde moment toch reed een broeder van het klooster te Huybergen op de- fiets over den weg en Z. Eerw. kreeg een portie van den hagel in een xijner kuiten, terwijl een ander" deel !en fietsband doorzeefde, die leeg liep .Is een mandje. De jager maakte -zijn excuses en bood aan, zijn slachtoffer schadeloos te willen stellen. RECLAME Voor Ailén die Sukkelen met Verstopping of moeilijken, tragen en onregelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeeriafoietien onmisbaar. Werken vlug zender kramp of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. Dat de mail naderhand beweerde ook nog „het haas" geschoten te hebben, behoort waarschijnlijk tot het latijnsclie gedeelte van dit verhaal. Branden. Te Zevenbergschen Hoek is de woning en de landbouw- schuur van den landbouwer A. Akker- mans in vlammen opgegaan. Niets kon worden gered. De schade wordt slechts tqn deele door verzekering gedekt. Te Burgh op Schouwen is door onbekende oorzaak brand uitgebroken op de hofstede van R. Steur. Er gingen een karrenbergplaats, drie stapels ongedorscht graan en een hooi schelf in vlammen op. Verzekering dekt de aangerichte schade. Te Klundert ontstond brand in vier groote havermijten van den land bouwer C. V. De geheele voorraad verbrandde; •een der helpers, H. V., werd bij het blusschingswerk vrij ernstig aan het hoofd gewond. Zijn toestand is intus- schen niet levensgevaarlijk. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door kinderen, die met vuur speelden. Verbrand. Te Wehl in Gelderland is het 3-jarig kind van J. in een tobbe met kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Vrachtauto uitgebrand. Donder- damnamiddag is te Sittard op 't Stad broek een zware vrachtauto, toebehoo- rende aan de „Limburgsche Handel- Maatschappij" uit de Putstraat aldaar uitgebrand.. Van den auto bleef slechts een ijze ren geraamte over. De oorzaak is onbekend. Postbode levensgevaarlijk gewond. Vrijdagavond om half acht, heeft te Geleen bij Sittard, op den Rijksweg, ter hoogte van het café Roers een ern stige aanrijding plaats gehad. De autobus van den heer Th. Col- lard, autobushouder te Beek (L.), kwam uit de richting Sittard, toen de postbode J. Smeets, van Geleen,, uit het café Solderg kwam, en den rijks weg per fiets wilde oversteken, met het noodlottig gevolg, dat genoemde autobus hem aanreed en zwaar ver wondde. Het tjleek, dat hij ernstig aan den ruggegraat was getroffen en tevens een gapende hoofdwonde had bekomen Per ziekauto van het Fransche kloos ter werd hij naar het hospitaal te Sittard vervoerd. Zij toestand is levensgevaarlijk. De autobus werd door de politie in beslag genomen. Overreden en gedood. Gisteravond te acht uur is de 18-jarige G. Harre man uit Ouderkerk a. d. IJssel, toen hij op zijn rijwiel op den Kreelcdijk reed, geslipt, juist toen een auto van de firma Laning passeerde. Hij gegeraakte onder den auto en werd onmiddellijk gedood. Den chauffeur treft geen schuld. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. De heer P. A. v. d. Broek, sedert 27 jaren koster der Ned. Herv. Kerk, heeft zijn functie wegens hoogen lijftijd neder- Door Ds. Glas, alsmede door den presi dent-kerkvoogd, werden tot den scheiden den koster hartelijke woorden van af scheid gesproken. Als blijk van waardeering en als herin nering ontving de heer v. d. Broek een geschenk onder couvert. Donderdagavond had er alhier een stoornis plaats met het electrisch licht, die bijna den geheelen avond aanhield. De directeur met een monteur van het Ijedrijf waren dadelijk in actie om de stoornis te herstellen, wat hun eerst laat in den avond gelukte. Zooals' te begrijpen, gaf een en ander, vooral voor winkels en pakloodsen, groo te stoornis en schade. Coop. Veilingvereen. „De Boskoop- sche veiling", veiling van 5 October. Ro zen per bos: Hadley 190227 ct., Golden Ophelia 40—57 ct., Claudius Pernet 137— 161 ct., Columbia 140—181 ct., Wilh. Kor- des 6196 ct., Mac Keiler 114 ct., Marcel Royer 73100 ct., Butterfly 7.7131 ct., Op helia 81130 ct, Gem. rozen 1840 ct., Ro- salandia 5575 ct„ Jules Bouché 109116 ct., v. Rossum 79 ct., Elle Poulsen 4060 ct. Diversen: Clematis Durandi per bos 21 ,-r-25 ct., Chrysanten per bloem 20—26 ct., id. tros, per tak 1017 ct. Tr T.B.C.-bestrijding onder het vee. Dezer dagen werd door het voorloopig bestuur, hetwelk zich gevormd had naar aanleiding der bijeenkomst die gehouden is in de maand Mei j.l., waar tevens te genwoordig waren Dr. S. G. Swart, inspec teur van den veeartsenijkundigen Dienst te 's-Gravenliage en Dr. 't Hooft, die door de regeering is belast met de regeling der tuberculosebestrijding onder het rundvee in Nederland, een vergadering belegd om tot een definitieve oprichting te komen van een vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder het rundvee in de Rijn streek. Nadat door den heer A. J. de Jong de vergadering was geopend en het doel der te stichten vereeniging nader was uiteen gezet, werd besloten tot oprichting over te gann. Bijna alle aanwezigen gaven zich als lid op. Vervolges wprden de statuien der vereeniging vastgesteld en werd over gegaan tot het kiezen van een bestuur. Na gehouden stemming werden gekozen de heeren A. J. de Jong, voorzitter, Th. W. Verkleij, secretaris, N. J. Kaptein, pen ningmeester, J. Th. Verkleij van Alphen aan den Rijn en J. J. Könst van Zevenho ven. Besloten werd om bij toetreding van het lidmaatschap een inleggeld te betalen van ƒ2,50. De contributie zal bepaald worden naar het aantal runderen boven den leeftijd van jaar op 1 November aanwezig zijnde op 't bedrijf van het lid en zal voor dit jaar bedragen ƒ0.50 per rund. Het bestuur werd opgedragen om in overleg te treden met een te benoemen veearts, die dan als het vee gestald is, met de tuberculinatie kan beginnen. Degenen, dié dit jaar nog lid wenschen te worden, kunnen zich aanmelden bij een der bestuursleden. Alsdan werd de eerste goed geslaagde vergadering door den voor zitter met een woord van dank aan de aanwezigen en voorts met een opwekking en de wensch, dat de vereeniging moge groeien en bloeien, gesloten. Woensdagavond ongeveer 11 uur is een begin van brand ontstaan in de wo ning van den heer PI. Groen Czn. op het dorp alhier. Omwonenden zagen uit het achterste gedeelte van het gebouw, waar in stal en bergplaats is voor stroo, dikke rookwolken en vlammen opstijgen. On middellijk waarschuwden zij de bewoners die zich reeds ter ruste hadden begeven voor het dreigende gevaar. Met vereende krachten werd aan het blusschingswerk begonnen en men mocht er gelukkig in slageft den brand met emmers water te blusschen en alzoo erger te voorkomen. De heer J. N. Wesselingh alhier slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het ingenieursexamen van ci viel ingenieur. Maandag a.s. des avonds om 7 uur zal er in het gebouw „Salvatori" een pro- pagandavergadering worden gehouden van den Chr. «Nat. Werkmansbond. Als spre kers zullen optreden de heeren A. Broen en Joh. van Meggeleö. Onderwerp: „De Ned. Herv. Kerk en de Chr. Nat. Werk mansbond". Bij de heer J. A. Schouten, smid op het dorp alhier, is vanwege de A.P.C. Pe troleum Mij. een benzinepomp geplaatst met ondergrondsch reservoir, inhoudende 6000 liter. KOUDEKERK. Van den meelhandelaar S. aan den Hoogen Rijndijk is Donderdagmiddag een met meel beladen wagen vanaf het pont aan het Boerenschouw achteruit in den Rijn geloopen. Het tuig van het voor den wagen gespannen paard-kon nog jntijds worden losgesneden, zoodat het dier op de pont bleef staan. Donderdagmiddag had onze plaats- genoote Mej. B. D. te Leiden het ongeluk, dat plotseling een hond voor haar rijwiel kwam te loopen, tengevolge waarvan zij kwam te vallen en zich zoodanig bezeer de, dat zij in het DiaConessenhuis ter ver pleging moest worden opgenomen. Woensdag 10 October a.s. des namid dags 3 ure zal in de voorzaal van de Ned. Herv. Kerk alhier de jaarlijksche verkoop plaats hebben van de gemaakte goederen van de Chr. Vrouwenvereeniging, waar van de opbrengst ten bate komt van de Kerk. De goederen zijn een half uur vóór den verkoop te bezichtigen. Ingekomen: van Wijk bij Duurstede Coenradus Wilhelmus Wulterkens; van Poederoijen, Hendrik van der Maas en ge zin; van Hazerswoude, Gerrit Jan Schel lingerhout; van Ubbergen, Antonius Hen- drikus Wulterkens; van Wijk bij Duur stede, Geertruida Tessels; van Leiderdorp, Wouter van der Dool en gezin. Vertrokken: naar Hazerswoude, Mari- nus Zanen; naar Katwijk aan Zee, Nico- laas Petrus van Dijk; naar Alphen aan den Rijn, Antonie van Willigen en gezin; naar Waddinxveen, Lena Johanna Rik ken; naar Wasseaar, Geziena Haspers. In de plaats van den heer C. de Jong, die op zijn verzoek is ontheven van pont- vaarder aan het Boerenschouw alhier, is als zoodanig aangewezen de heer W. van der Dool, thans ProvinciaalKantonnier te Leiderdorp. UU" Coöp. Veilingvereenlging H.B.G. Uitslag gehouden Plantgoedveiling op Woensdag 3 October. Prijzen per H.L. of per K.G.: Flamingo f 110, Proserpine f175. Verm. Brillant f112. Diana f27, Coul. Cardinal f130—134, Witte Due Max f32. Ibis f190, Rose la Reine f 105, Prosperity f 96, Bril lant Star f 130136, Rose Luisante f 127, La Riante f70, Hobbema f87, Pr. van Oos tenrijk f 6368, La Reine f 27, Witte Zwaan f 31, Oranje Brillant f 41, Mon Tresor f 210 —220, Vuurbaak f 120—130, Murillo f32— 37, Mystery of India f 70, Azalea f 117, Mr. v. d. Hoeff f 193—200, Cour. d' Or f 100— 115, Theeroos f7580, Pride of Haarlem f 31, Pr. Elisabeth f 48—55, The Sultan f 31, Europe f 22, Mad. Krelage f 17, Sieraad van Flora f 33, Farnc. Sanders f 22, Prof. Rauwenhoff f3745, Lord Hertsford f21, Will. Copland f28, Bar de la Tonnage f22, Gretchen f20, King Harold f21, Cente- naire f35, Prince of Wales f124, Bartigon f 4045, Bronzen Queen f 23.50, Crocus Geel f 256, Laurens Koster per Kilo f 0.40, Lucifer p. K. f 0.29, Ornathus p. K. f 0.24 0.28, Queen o. t. North p. K. fO.ló, White 1.ady p. K. f 0.13, Princeps Max Import p. K. f 0.21, Von Sion p. K. f0.26. OEGSTGEEST. Onze vroegere plaatsgenoot de heer G. J. B. A. Janssens, voorheen 2e Genees heer aan de gestichten Endgeest, Voor geest en Rhijngeest, thans eerste Genees heer aan het Geneeskundig Gesticht voor Krankzinnigen „Voorburg" te Vught (N.- B.) is bnoemd tot lid van den Voogdijraad te 's-Hertogenbosch. RIJNZATERWOUDE. De classis 's-Gravenliage der Chr. Geref. Kerk heeft aan den heer M. v. d. Zwan. leerend Ouderling te Rijnsaterwou- de, na gehouden onderzoek en proefpre- dikatie, toegestaan om in alle gemeenten in deze classis als spreker op te treden. WASSENAAR. Op de aanbeveling ter benoeming van een adjunct-directeur van gemeentewer ken zijn door B. en W. geplaatst: 1. D. N. de Lange, te Haarlem; 2. II. A. de Haas te 's-Gravenhage; 3. J. D. J. Waardenburg te Alphen aan den.Rijn. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het taalkundig can- didaatsexamen Indologie de heeren M. D. Voors (Oegstgeest) en F. G. Woudstra (Oegstgeest). Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid de heer J. N. Metz (Venlo). Geslaagd voor het doctoraal exa men geneeskunde mej. W. A. van Straaten (Den Haag) en de heeren L. H. Vrijman (Den Haag) en H. van der Made (Rotterdam). Laatste Berichten, DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. Het Persbureau Vaz Dias meldt: De bemanning van het vierde post vliegtuig naar Indië, de H-NAFD, sein de d.d. 5 October uit Sofia: Wij zijn hedenmorgen te zes uur 25 min. uit Boedapest vertrokken en te 10.20 uur geland te Nisj. Vandaar ver trokken wij te 12.35 uur en kwamen te 13.35 uur te Sofia aan. Aan boord is alles wel. Wij gaan echter heden niet verder, daar er een lichte storing in de carburatie is opgetreden. Wij gaan morgen (Zaterdag) door naar Constan- tinopel en misschien naar Aleppo. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 5 October. De Eendracht. Bloemkool 1420, komkommers 47, ai.dijvie 13, sla 15, peen 48, ra barber 12, selderij 14, pieterselie 12, roode kool 1014, savoye kool 9—15, groene kool 27, kroten 13, alles per 100 stuks. Snijboonen 2550, heerenboonen 2443, per 100 Kg. LEIDEN, G Oct. Eierenveiling. Aan gevoerd 3859 stuks. Prijs: kippen eieren 9,5510.60, eendeneieren 7— 7.50, per 100 stuks. Handel vlug. LEIDEN, 6 Oct. Botermarkt. Aan gevoerd 55 achste, 15 zestiende vaten, wegende 1255 Kg. Prijs: prima fa- brieksboter 2.30, prima boerenboter 2 352.45, goede boerenboter 2.252.30. Handel vlug LEIDEN, 1—G Oct. Turfmarkt. Aan gevoerd 250000 stuks lange turf. Prijs: 8—9 per 1000 stuks. Telegrafisch Weerbeiicht. Volgens waaraemingen verricht in den morgen van 6 October, medege deeld door het Kon Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 7.73 te Dantzig. L. B. 7.50 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 7 Oct.: Zwakke tot matige W. tot Z. wind, half tot zwaar bewolkt, waai_chijnlijk droog weer,, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 766. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur. 13.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS EA. Zaterdag 6 October: 6.55 nam. Advertentiën. GEVESTIGD: Vrouwenarts en Verloskundige. Spreekuur dagelijks van 1-2 uur. Bilderdijlisltaat 10, Telef. 1827. Mevr. G. V. V. ZANTEN, „Nimmerdor", Hillegom, vraagt Een net Meisje, Tandheelkundige Specialist voor Kuns gebitten Waiersteeg 2a Tel. 2522 Spreekuren dagelijks van 8x/ï1 en van 25 uur. Bovendien Maandag-, Woensdag- enVrijdagavond van 79. Exportfirma vraagt voor een harer Kweekerijen een alleszins bekwaam geheel zelfstandig kunnende optreden. Brieven onder No. 6973 a. h. Bureau van dit Blad. Door het verbindend wor den der eenige uitdeelings- lijst is het faillissement van W. van der Zwart, vroeger wonende te Voorschoten GEËINDIGD. De Curator, Mr. P. E. BRIËT. Rapenburg 36, Leiden. L. O. WISKUNDE. Er kunnen eenige leerlingen geplaatst worden op cursus Ex. 1930. Meergevorderden op herhalingscursus Ex. 1929. L. LIPS, Hooge Rijndijk 116. en HYPOTHEKEN P. ROELOFFS, OUDE WETERING. dat de STOOMWASSCHERIJ „DE WITTE", Utrechtsche Jaagpad 111a, Telef. 264, le Leiden, UWE WHSCH keurig netjes, gewasschen, ge steven, naar keuze, gedroogd en gemangeld, aflevert voor prijzen vanaf slechts 21 cent per Kilogram? Vraagt inlichtingen omtrent een GRATIS PilOEFWASCH. LANDBOUWERS spaar uw gezondheid, bescherm uw lichaam tegen de schadelijke gevolgen van het nat zijn. Koopt ons oliegoed en ge blijft bij den hevigsten regen droog. Goemaat's Manufacturenhandel, Rijnsburg. GIETHOORNSCHE SLUIK. In lossing, prima grof zaadvrij sluik. Concurreerende prijzen. Vraagt prijs voor afname van groote partijen. Levering franco wal. COK DE VISSER. Rijns burg. Telefoon 72. MEUBELEN. Wegens verbouwing verkoopen wij prima Meubelen, tegen deze prijzen. Eiken Dressoir, 2 Fau teuils, 4 Stoelen. Streepmoquette, zware Eiken Tafel, 1 heekast en geslepen Spiegel f99, enz. B. PADDENBURG, Meubel magazijn, Oude Siugel 116. Uit voorraad leverbaar best zaadvrij sluik en prima turf molm, bladriet en alle soorten kunstmeststoffen. J. POSTMUS, Valkenburg, Z.-H. BOEKHOUDEN. Volledige opleiding practijk- examens „Mercurius", Ver. van Leeraren, enz. Vanaf 1926 21 ge- ■laagden. Privaat- en clublessen. Condities f 5,per maand, per wekel. lesuur. Bureau voor boek houden. J. A. JANSEN, Aalmarkt 2a, Leiden. TEGEN REGEN ons gegarandeerd droog en wa terdicht oliegoed. Het allerbeste. Oliepijpen f 2.50. Oliejekkers f 5.25. Kruisbroeken f 4.Lange Jassen f 7.75. 30-jarige reputatie buiten Rijnsburg onder rembours. Goemaat's Manufacturenhandel, Rijnsburg. OEGSTGEEST. Speculaas, 3 ponds blik f 1.25, H. v. d. LEEDEN. Telef. 1953. De Kempenaerstraat 55. TE KOOP Eenige kleine heerenbuizen aan de Cobetstraat, 6 gr. en kleine kamers, 2 W. C.'s, tuin met schuur, verf naar keuze. Hypoth. beschikbaar. Bevr. Wasstraat 40, Oude Singel 224, Telef. 1362. Solied Zakenman vraagt van Particulier f 800. om in zijn zaak te gebruiken, goede rente en aflossing nader overeen te komen. Wie spoedig helpt, helpt dubbel. Br. Bur. v. d. BI. ond. lNo. 7048. LANDBOUWKALK. Gebruik vóór het planten van uw tulpen fijne Land- bouwkalk (Schelpkalkbloem) in papieren of gonje zakken en vervolgens één naar den eisch deskundig samengestel de kunstmestbemesting. GEBR. DEN HAAN, Rijnsburg Tel. 3. AMEUBLEMENTEN. 2 Crapeauds. 4 Stoelen, met Moquette, geheel veerend f 85, Schuiftafels f 13.50. Dressoirs m. Spiegelopzet f 38.—. Groot Thee meubel met Pluche gevoerd f 18.75. 2 massief Eiken Fau- teuls, 4 Stoelen, uitneembare zitting met Moquette f 58. Oude Singel 116. FIJNE TURFSTROOISEL. Vanaf heden weder gere gelde aanvoer van de van ouds bekende prima kwali teit fijn-fijne en gewoon fijne Turfstrooisel in balen voor pakmateriaal en bloembol- lendek. GEBR. DEN HAAN, Rijnsburg Tel. 3. JOHs. KOOLEN v.b. zwart- of fijn grootwer ker bij fa. Jongxpans, en chef pompier bij H. C. Noven, be veelt zich beleefd aan voor de levering van Heerenklee- ding. Uitsluitend soliede.stof. goed pasende coupe, dege lijke bewerking, billijke prijs. Garenmarkt 15. VERWARMING. Groöte partij twee duims buis. Groote Salamanderkacbels, jaars- mahaard, petroleumkachel, gas haardje, waterketeltje 60 Liter, ijzeren stalpalen, autobanden, magneten, carburateurs, Dyna mo's, lampen, ruiten, kussens, auto-onderdeelen, orgel, stoelen. KAREL VAN DUUREN. Uiter stegracht 41, Telefoon 759, Als Gij lijdtaantrage ontlasting, gal, slijm, koortsigheid, maag- of hoofdpijn, geen eetlust, slechte spijs- vertering enz. neem dan Worteiboer's Kruiden ol Worteiboer's Pillen van Jacoba Maria Wortel- boer van Oude Pekela en gij zijt spoedig weer her steld. Verkrijgbaar a 60 ct. bij Apothekers en Drogisten

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3