nu spr. uit tegen den heer Kooistra. Dc verhoudingen worden zoo verscherpt, 't Lokaal is er al, daar had men dus nog geen toestemming voor. De Chr. Hist waren er indertijd tegen, nu ineens voor. Deheer Wilbrink (C. H.) merkt op, dat de Chr. Hist, indertijd verschil den met de Geref. Schoolvereeén. over den bouw van de school, niet over het beginsel. Nu in hoogste instantie be slist is, gaan de Chr. Hist, van harte mee. Spr. prijst het schoolbestuur voor de doelmatige bouw, waarmede dit bestuur een risico op zich nam. De heer M e ij n e n (C. H.) meent, dat er, nu de hoogste instantie over de plaats dezers chool is beslist, er geen enkele reden is, om niet con amore met het voorstel mede te gaan. Dhr. W i 1 m e r (R. K.) merkt op, dat de hooge verwachtingen, die spr. van de Onderwijscommissie heeft ge had, niet alle zijn uitgekomen, docli wel dit, dat de discussie gematigd is. Die gematigdheid moest ook hier zijn. Spr. meent, dat de heer Kooistra aan het feit, dat de heer Verweij er ten slotte voor stemde moest ontleenen 'n zeikere gematigdheid in beoordeeling. De heer V e r w e y (S. D.) deelt nog mede, dat hij tenslotte in de Commis sie er zich bij neerlegde, hoewel hij een tegenbetoog heeft gehouden. De heer Kooistra (S. D.) wijst er nogmaals op, dat de S. D. A. P. tegen andere uitbreidingen, zooals op deze agenda meerdere voorkwamen zich niet verzet. De heer S ij t s m a (V. D.). Ze lachen u uit. De heer Kooistra vindt dat laf en kwajongensachtig; dat doen apen. De heer E 1 k e r b o u t (A. R.) merkt op, dat hij zeker niet den heer Kooi stra heeft uitgelachen. De heer Parm entier (A. R.) wil opmerken, dat hij niet heeft gelachen en zich dus niets heeft te verwijten, maar wel wil hij zeggen, dat hij het betoog van den heer Kooistra belache lijk vindt. De heer S ij t s m a (V. D.) meent nog dat het voorstel duur is en is er daar om tegen. Het voorstel wordt daarna met 22 tegen 7 aangenomen. Tegen de Soc. Dem. en de heer Sijts- ma. 28. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 25 October "26, regelende het tarief van bijdragen, te voldoen wegens ziekenhuisverpleging. vanwege de gemeente Leiden (Gemeen teblad No. 16). Aangenomen. 29. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gel den ten behoeve van de aansluiting van wijk III op de Centrale rioleering; b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de demping, riolee ring en bestrating van de Lusthof- sloot en -laan, vanaf den Heerensingel tot aan de Nassaustraat; c. tot overneming in eigendom van de Gereformeerde Schoolvereeniging, van het perceel sectie K no. 3429; d. tot overneming in eigendom van de Inrichting van Liefdadigheid voor Roomsch Katholieken, van het perceel sectie K, no. 449, ged.; e. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aansluiting van wijk IV op de centrale rioleering; f. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbreeding van den Rijnsburgersingel vanaf de Haar lemmervaart- tot aan den Stationsweg met bijkomende werken; g. tot beschikbaarstelling van gel den ten behoeve van de verbreeding en verbetering van een gedeelte van den Maresingel vanaf de eerste bocht ten westen van de uitmonding van de Pasteur straat, ongeveer tot het rioolgemaal voorbij don spoorwegover gang. Naar aanleiding hiervan deelt de Voorzitter mede, dat het College een andere financiering van deze wer ken voorstelt. Een deel dezer werken zal niet dadelijk uitgevoerd worden, zoodat daarvoor niet dadelijk geleend behoeft te worden. De heer Baart (S. D.) erkent dat in de Lusthoflaan eenige verbetering komt, maar spr. had gaarne gezien, dat de sloot geheel gedempt was ge worden. Zij geeft aanleiding tot ver vuiling. Had men den eigenaar van de ze sloot niet schadeloos kunnen stel len, waardoor men het eigendoms recht verkreeg? Weth. Splinter deelt mede, dat vooruit zeker was, dat met den eige naar niet gemakkelijk tot overeen stemming was te geraken. Spr. is te gen een schadeloosstelling, dat zou onbillijk zijn. De Leeuw zal zelf wel komen, omdat hij zelf belang zal krij gen bij geheele demping. De heer Baart (S. D.) meent, dat de toestand daar onhoudbaar zal wor den, dat kost ook geld. Zoodra onteigening moet plaats hebben, dan is het te laat. De wethouder merkt nog op, dat dan de sloot kan worden afgekeurd. Daarna wordt het voorstel aangeno men. 30. Voorstel om goed te keuren, dat 25 pet..der loonen ten behoeve van de hij wijze van werkverschaffing uit te voeren werken voor de Leidsche Hout aan het Fonds voor aanleg, onderhoud en beheer van wandelparken worden verstrekt. De heer E 1 k e r b o u t (A. R.) is ver heugd, dat dit werk door werkloozen zal kunnen worden uitgevoerd. Spr. zou echter gaarne eenige wijzigingen willen zien. Onder degenen, die daar te werk gesteld zullen worden, komen personen voor, die voor het werk niet dadelijk de noodige geschiktheid heb ben. Daarom vraagt spr. een zekere trainingstoeslag, b.v. van eenige we ken. stel drie weken, met een afloo De commissaris der Koningin in Zuid-Holland, Jhr. v. ILarnebeek, bezocht de paddenstoelententoonstelling van de Ned. Mycologische Ver. in den Die rentuin te Den Haag. Hij werd rondgeleid door den voorzitter der tentoon stellingscommissie, de heer P. A. C. Schroevers. pend bedrag van 3, 2 en 1, totdat men als taakwerk het normaal resul taat bereikt. Voorts vraagt spr. een deskundige uit de vakcentrales als bemiddelaar aan te stellen bij kwesties. Een bepaling dient te worden ge maakt om bij slecht weer een zekere toeslag uit te betalen. Bij ziekte is uit betaling van 80 pet. van het loon, b.v. door het Burg. Armbest. gewenscht. Eveneens 80 pet. gedurende de Christ, feestdagen. De heer Baart (S. D.): Hé! 80? Neen 100 pet.! De heer Elkerb.out wil dat aan het initiatief van B. en W. overlaten. Ook zal het plakken op de rentekaart moeten doorgaan. Tenslotte pleit spr. voor een schaft lokaal en fietsloods op het terrein. De heer Baart (S. D.) is niet zoo optimist als de. heer Eikerbout. Aan dit werk zou 'toch begonnen moeten zijn. Het is dus werk verruiming, geen werk verschaffing. Spr. be treurt, dat voor dit werk niet heter zal worden betaald. Spr. trof niet aan de corresponden tie met den minister (de uitgaande brief) en kon dus niet beoordeelen op grond waarvan de minister steun toe zegde. Spr. acht een gemiddeld uur loon van 0,42 te gering. De heer Spend el (R. K.): Gemid deld 0.42; dus men kan meer verdie nen. De heer Baart (S. D.) gelooft dat niet, maar al ware dat mogelijk. da?i zal het toch maar gering zijn. De weekloonen zijn te ramen op hoogstens 48 maal 0,42. Spr. meent, dat het conflict, dat de heer Eikerbout vrees de er al is, wanneer men aan 0,42 vasthoud, want de arbeid, waaronder dit werk valt, wordt betaald met een uurloon van 0,62. Spr. gaat nog na, hoe men er toe is gekomen om 0,42 te fixeeren. Spr. illustreert, dat steeds moeilijk heden rezen over de vraag, of een werklooze, wiens normaal uurloon b. v. 0,60 of 0,70 was, verplicht was arbeid met een uurloon van b.v. 0,40 te aanvaarden. Deze vraag, in de Com missie herhaaldelijk aan de orde ge komen, komt hier dadelijk aan de or de. 20 per week is beslist te weinig. Als de stichting subsidie had gevraagd aan de gemeente, dan ware het anders geweest. Nu de minister er is binnen gehaald, zitten wij met de moeilijk heid. Spr. komt op tegen de 80 pet. voor de Chr. feestdagen van den heer Ei kerhout. Dat moet 100 pet. worden. Spr. pleit voor billijke betaling, een betaling naar den norm door den Raad zelf intertijd gesteld. Er is in die ge zinnen groote achterstand. De heer Heemskerk (R. K.) heeft dit voorstel met gemengde gevoelens ontvangen. Met dank, omdat hier werkloozen kunnen worden te werk gesteld. Met leedwezen, omdat de loo nen te laag zijn gesteld, 't Is jammer, dat indertijd niet bedongen is, dat de stichting alleen Leidsche arbeiders te werk mocht stellen. Hebben B. en W. gedaan, wat mogelijk was? Is een loon van 20,16 het hoogste, dat bereikbaar was? Spr. vreest, dat 0,42 niet door ieder zal gehaald worden. Als geen hooger bedrag kan worden bedongen, is spr. teleurgesteld. De heer Wilbrink (C. H.), als lid der Commissie, die met algemeene stemmen medewerkte, wil er op wijzen dat de medewerking alleen verleend is, omdat in dit geval niets anders te hereiken was. Spr. meent, dat dit werk een goede gelegenheid vormt om schif ting te brengen onder de werkloozen. Dit werk is niet zoo zeer grondwerk, maar meer tuinwerk. De grondwer kers krijgen werk bij de rioleering en nog andere werken staan op het pro gram, die gaan dus een goeden winter tegemoet. Dit werk is voor diegenen, die reeds zeer langen tijd werkloos waren. De heer Van Eek (S. D.): Maar nu ook eens iets over die hongerloo- nen! De heer Wilbrink wil daarop antwoorden, dat, wanneer de Heide- Maatechappij het werk zou uitvoeren, deze zeker geen hoogere loonen zou betalen. De heer Van Eek (S. D.)Zegt u dat zijn geen stadsarbeiders. De heer Wilbrink: Neen, maar wie werk zoekt zal, hoewel het loon karig is, dat dmrkthnAr aanvaarden. Ook hier in de stad worden normale loonen van niet meer dan dit betaald. Als een aannemer het werk aan neemt, zal zeker niet meer loon wor den betaald. Reeds nu vragen verschil lende menschen of ze daar werk kun nen krijgen. Spr. vertrouwt, dat B. en W. ook straks in de winter wel de 48-urige werkweek zullen aanhouden. De heer Bosman (V. B.) deelt me de, dat de stichting overwoog, dat het werk door een aannemer goedkooper zou kunnen uitgevoerd worden. Maar de overweging, dat hier een sociale maatregel van ongemeen belang wordt bevorderd, gaf den doorslag. Wat hier te berde gebracht werd, wa;-* heter in de Tweede Kamer tliuis. Er is niets aan te veranderen. Daarom betreurt spr., dat hier zoo'n oppositie ontstaat. De loonen in den tuinarbeid betaald zijn in den winter niet hoog, dat dient men hier ook in aanmerking te nemen De heer Groeneveld (S. D.) vraagt, of het juist is, dat hij dit werk alle sociale wetten zijn uitgeschakeld. Wethouder G o s 1 i n g a beantwoordt den heer Eikerhout met een weder vraag, of bij andere werkverschaffin gen ook de door hem genoemde pun ten werden opgevolgd. Als dezelfde ta rieven van grondwerkers moesten worden gesteld, dan zouden de men schen ook denzelfden arbeid moeten presteeren. Dat kan niet. Bemiddelaars, zooals de heer Eiker bout wenschte dient men niet van te voren te benoemen. De ongevallenwet en de invaliditeits wet worden inderdaad niet toegepast. Een amendement Hiemstra, dat in een nadere novelle is belichaamd, zal ech ter ook de arbeiders van werkver schaffing er onder doen vallen. Maar men zij gerust, want ook de Stichting zal hierin tegemoet komen. Nu de re geering wettelijk een en ander zal re gelen, kan het vroegere verbod niet worden gehandhaafd. De stichting zal bij ongunstig weer 70 pet. betalen. Bij ziekte wordt gedurende korten tijd loon betaald. Bij feestdagen wordt ook gedeeltelijk doorbetaald. Een schaftlo kaal met koffie-verstrekking en ver warming komt er. Ook een fietsen- Spr. is teleurgesteld door de rede van den heer Baart. Er is altijd gezegd kom nu eens met werk. Maar nu komt er werk. Gelukkig komen er bij menig ten zich aanmelden. Bezwaren komen van werkschuwe menschen en dat wordt verklankt in de rede van den heer Baart. De werkwilligheid is moei lijk te beoordeelen, dit is nu een mooie toetssteen. De heeren zijn hier de woordvoerders van de werkschuwe werkloozen. Spr. noemt voorbeelden van elders, waaruit blijkt, dat men bij bosjes de bussen ontliep, zoodra de werkverschaffing in zicht was. De ze delijke waarde van dezen maatregel moet niet onderschat worden. B. en W. hebben er prijs op gesteld, dat dit werk door de werkverschaffing werd uitgevoerd. Het loon moet zich bewegen tusschen de steunverleening en het normale loon. De steun be draagt plm. 17. Hier wordt 20,16 betaald, dat is dus een verbetering. Maar de kans om naar het particu liere bedrijf over te gaan, moet blijven. Spr. noemt enkele cijfers van de werkverschaffing in 1925 aan den Hoo- gen Rijndijk en andere, daaruit blijkt, dat steeds ruim 20 werd betaald als normaal. Dat ook loonen daarboven werden betaald heeft geen bemerkin gen van de regeering uitgelokt. Voorts haalt spr. aan een uitlating van de „Nederl. Werkgever", waaruit blijkt, dat het met die loonen nog al mee valt; de praktijk gaat boven de berekening uit. Er is gesproken van „passende ar beid"-. Dat is in de eerste plaats een zaak voor Sociale Zaken. Het integree rend bestanddeel daarvan is niet het loon, maar daarbij wordt met allerlei redenen rekening gehouden. Er is gezegd door den héér Baart, dat het geen werkverschaffing is, Maar als de minister dat zegt, dan gelooft spr. eerder den Minister. An dere gemeenten sturen de menschen naar Drente. Dan krijgen ze 'n toeslag voor het vervoer, maar 't gezin wordt er niet heter van. Spr. prefereert dan toch 't werk in de gemeente. Wat de loonen aangaat, de meeste menschen willen gaarne voor dat loon werken. Als men het loon te laag noemt, dan geldt dat ook van den steun en ook van de loonen in het nor male bedrijf. Spr. zegt nogmaals, dat liet onbe grijpelijk is, dat de S. D. A. P. nu zoo tegen deze werkverschaffing is, waar zij vroeger steeds riep om werkver schaffing. De heer Baart (S. D.) noemt de be antwoording van den heer Goslinga brutaal. Spr. zegt, dat de wethouder niet is geslaagd om aan te toonen, dat dit werk werkverschaffing is. Spr. zegt dat de strijd steeds gaat voor een vol doende belooning, ook bij de werkver schaffing. Spr. had liever gehad, wan neer niet meer gedongen kon worden, dat het werk maar was aanbesteed, dan had men tenminste geen norm ge had, waaraan het particuliere bedrijf zich zal vastklampen. Spr. betwijfelt, dat het grondwerk, dat dezen winter aanwezig zou zijn, wel zal meevallen. Spr. gelooft, dat er inderdaad onder de werkloozen zullen zijn, die zeggen: ik pas er voor om voor 0,42 te wer ken. Spr. komt er tegen op om iemand ten voorbeeld te stellen, die vijf jaar uitgetrokken was, dat is niet de ma nier, want men moet de omstandig heden kennen. Spr. zegt: wij hadden niet naar Den Haag moeten gaan, want dan wist men van te voren wat volgen zou. De gemeente had zelf moeten handelen en behoorlijk loon geven. Spr. hoopt, dat het voorstel niet zal worden aan genomen. Spr. merkt nog op, dat in 1925 de Soc. Dem. een heel ander voorstel de den. De heer E 1 k e r b o u t (A. R.) wijst er op, dat de S. D. juist zelf hebben genoemd dit werk als werkverschaf fing. Maar bovendien, er kan nu wat worden gedaan, daarom wil spr. wat doen. Spr. haalt aan de laatst vastgestel de loonen in de metaal-industrie, die komen op plm. 0,54 in tweede klas gemeenten, dus hooger dan de wet houder noemde. Aandringen op een hooger bedrag van de regeering zal niets helpen, het zal van andere zijde moeten komen. Spr. heeft zich vergist en heeft bedoeld om op de Chr. feest dagen ook 100 pet. uit te keeren. Spr. stelt schriftelijk voor een trai ningstoeslag toe te kennen. Een tariefs regeling wilde de wethouder niet, maar spr. meent, dat dit toch kan. Spr. meent, dat het voorstel omtrent de bemiddelaars nog zoo gek niet is, omdat bij een conflict dan spoediger gehandeld kan worden. Wat de 70 pet. bij slecht weer be treft, spr. pleit om daarvan 80 pet. te maken. De ziekite-uitkeering volgens de wet, heeft spr. niet gevraagd, want dat is slechts voor enkele dagen. Spr. vraagt of vanwege het Burg. Armbest. uitkee- ring zal plaats hebben, zoo neen, dan stelt spr. voor alsnog een bepaling op te nemen. Eveneens het doorplakken van 0,25 ook daarvoor vraagt spr. zekerheid. Daarna schorst de Voorzitter te half zes de vergadering tot kwart over acht. (Vervolg in het Hoofdblad). GEMENGD NIEUWS. Gasverstikking. Gistermorgen, toen de melkboer geen gehoor kreeg bij twee oudjes, J. en G. Oude Damink, wonende Beukstraat in Oldenzaal, togen de buren op onderzoek uit. Toen ook zij geen ant woord kregen op kloppen, waarschuwden zij de autoriteiten, die de deur forceer den. De ontdekking was zeer tragisch. De beide vrouwen werden levenloos aange troffen, de een op een stoel, de ander ach terover op den grond. Gasverstikking was de oorzaak. Bij een val scheen een der zusters de gasslang gegrepen te hebben, waardoor het ongeluk veroorzaakt is. Zondagavond moet het ongeval reeds geschied zijn. De beide vrouwen waren ongehuwd en beiden reeds boven de 80 jaar. De lijken zijn naar bet R.K. Zieken huis overgebracht. Doodelijk ongeluk. Men meldt uit Hoorn: Zondagavond om 10 uur fietsten bij den Lagen Weg bij de Hulk onder Hoorn de heeren Langedijk en Kroon uit Hoorn. Toen de heer L. voor een auto, die pas- de, uitweek, gleed hij met den voet van zijn trapper, waardoor hij tegen een boom botste, achterover sloeg en spoedig overleed. Zijn lijk is naar het Stadsziekenhuis overgebracht. Branden. Te Wageningen is Zondag middag een havermijt, toebehoorend aan den landbouwer A. R. en staande op het erf van D. O., verbrand. De mijt was door het 4-jarig zoontje van O. aangestoken. De haver was niet verzekerd. Te Beltrum bij Apeldoorn is de boer derij van den heer Dekkers afgebrand. De brandweer kon niets uitrichten wegens gebrek aan water. Verzekering dekt de schade. Onder Qudesluis in de gemeente Zijpe (N.H.) is een groote schuur met pakhuis van den heer D., waarin groote voorraden fourage waren geborgen, tot den grond afgebrand. De schade is zeer aanzienlijk. Alles was verzekerd. Oorzaak onbekend. De bekende korenmolen „De Vlieger" in de onmiddellijke nabijheid, kon door bet krachtig optreden der brandspuiten behouden blijven. Lage waterstand. Men meldt uit De venter: Ten gevolge van den lagen waterstand kunnen de schepen slechts half geladen den IJsel passeeren. Lichten is overal aan de orde van den dag. Bij vaardiensten van 1 M; 65 op het riviervak Doesburg Zutphen en 1 M. 75 bij Katerveer is het overal misère; de scheepsvrachten *ijr> als gevolg van de veel grootere behoefte aan tonnage, sterk gestegen. Uit zee ternggekcerd. Zondag is het stoomschip Piet Ilein van de N.V. Van Meel's scheepvaart- en agentuurmant- schappij te Rotterdam naar zee vertrok ken, met een lading cokes aan boord. Toen het schip goed en wel buiten de pieren was, begon de lading te werken en het schip kreeg zware slagzij.- De ka pitein oordeelde het onder deze omstan digheden beter de reis niet voort te zei- ten en hij besloot terug te keeren. Met ruim 20 graden slagzij is de Piet Hein gisteravond te Rotterdam teruggekeerd. Sleepbooten zijn langszij gekomen, om as sistentie te verleenen. Overreden en gedood. Zondagavond ongeveer 6 uur is op den Gorinchemschen weg te Oosterhout, een tot nu toe onbe kende man, die op een fiets reed, door een auto aangereden. De man is 'a en kele oogenblikken aan de bekomen ver wondingen overleden. De auto was doorgereden. Ernstige val. Gistermorgen omstreeks 10 uur heeft de dienstbode B. van K. te Maastricht, bij het uitkloppen van een stofdoek op de bovenverdieping van het huis het evenwicht verloren. Zij viel uit het raam en kon zich nog juist even aan het kozijn vasthouden, doch viel daarna door een glazen dak. Met ernstige been wonden werd zij in, bet ziekenhuis Calva- riënberg opgenomen. Doodelijke val. Bij het nazien van het dak op het klooster der Eerw. Zus ters viel de 63-jarige opperman.' M. van Geel, naar beneden. De ijlings geroepen geneesheer kon slechts den dood consta- teeren. Het lijk werd naar het R.K. Gast huis vervoerd. Motorboot gezonken. Dj motorboot Hendrina, groot 18 ton, schipper S. Ove- res, is gistermiddag door onstuimigen golfslag op de Maas, ongeveer vóór de Katendrechtsche haven, volgeloopen. De sleepboot Risico, schipper Koren, heeft de Hendrina naar de Katendrecht sche haven gesleept, waar zij gezonken is. Het hout van de lading drijft in de haven. De Hendrina zal zoo spoedig mogelijk gelicht worden Botsing tusschen tram en auto. Gis termiddag te ongeveer één uur is te Am sterdam in de Van Wouwstraat, ter hoog te van de 2 de Jan van der He y denstraat, een motorwagen van lijn 15 op een vracht auto 'eener wasscherijinrichting, welke auto juist de rails overstak, ingereden. Wonder boven wonder werd niemand door de hevige botsing gekwetst. De tram wagen liep aan bet voorbalcon aanzien lijke schade op; de auto kwam er minder gehavend af. Het verkeer ondervond eenigs stagna tie. Wie de schuld draagt van dit onge val is nog niet uitgemaakt. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, Rott. n. N. Orleans, p. 30 Ouessant. EDAM, Rott. n. N. Orleans, 29 v. Havana. BINNENDIJK, Philadelphia n. Rott. 30 te Norfolk. BLOMMERSDIJK, N.-York n. Rott. 29 v. Norfolk. DRECHTDIJK, Rott. n. Vancouver 26 v, Cristobal. NOORDERDIJK, Vanc. n. Rott. p. 30 Azoren. BURGERDIJK, Rott. n. Philadelphia 28 (3.58 n.m) 120 mijl Z. v.' Valentia. MAASDAM, Rott. n. N.-Orleans 1 (n.m.) te Bilbao. DINTELDIJK, Rott.n. Vancouver p. 1 (n.m.) Azoren. NEBRASKA, Vancouver n. Rott. 1 te Li verpool. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SUMATRA, (thiiisr.) 30 te Antwerpen. RIJPERKERK, Hamburg n. Amsterdam 30 te Antwerpen. GIEKERK, thuisr., 29 te Genua. VECHTDIJK, (uitr.) 29 v. Lorenzo Mar ques. KLIPFONTEIN, (thuisr.) 29 te Dar-es- Salaam. MELISKERK, (thuisr.) 30 v. Darban. SPRINGFONTEIN, (uitr.) v. Amsterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND, (uitr.) p. 30 Dungeness. CERES, (thuisr.) 1 te Rott. RIJNLAND, (uitr.) 27 v. Duale. TEXEL, (thuisr.) 27 v. Duale. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. SALLAND, (thuisr.) p. 28 Los Palmas. DRECHTERLAND, 1 v. A'dam n. Hamb. WATERLAND, 1 v. Hamb. te Amsterd. AMSTELLAND, (thuisr.) 29 v. Montevid. ORANIA, (thuisr.) 30 v. Las Palmas. ZEELANDIA, (uitr.) 30 v Oporto. KENNEMERLAND, (uitr.) 29 te Pernamb. KON. PAKETVAART MIJ. GEN. VAN GEEN, 30 v. Rott. te Batavia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE, (thuisr.) 1 v. Sabang. KOT A GEDE, (uitr.) p. 30 Ouessant. SIANTAR, (uitr.) 1 v. Antw. p. Vlissingen. KOTA 1NTEN, (uitr) p. 30 Pt. de Galle. KERTOSONO, (uitr.) p. 30 Perim. INDRAPOERA, (thuisr.) 30 v Port Said. TERNATE, 30 v. Hamburg te Rott. TJERIMAI, uitr., 29 v. Colombo. DELI, thuisr., 30 (1.51 n.m.) 38 mijl ZW. van Niton. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". CHR. IlUYGENSj uitr., p. 29 Perim. SEMBILAN, thuisr., 30 v. Batavia. MOENA, thuisr., 28 v. Batavia. RADJA, 30 v. Amst. n. Batavia. P. C. HOOFT, thuisr., 30 v. Algiers. KAMBANGAN, thuisr., 30 y. Pt. Said. PRINS DER NED., 29 v. Amst. t,e Batavia. ROTTI, thuisr.; 29 v. Pt. Said. SALAWATI, thuisr., 29 v. Marseille. JOHAN DE WITT, uitr., p. 1 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6