DAG-AGENDA. Maandag 1 Oct., 's av. kwart vóór acht Stadsgehoorzaal: Uitvoering Cantate „Leiden's Strijd en Zegepraal" Dinsdag 2 Oct., 's av. 8 uur. Iloog- landsche Kerk: Wijdingsavond der Chr. Zangver. „Ex Animo". Vrijdag 5 Oct, 's av. acht uur. „Pre diker", Janvossensteeg, Ledenverga dering der A.-R. Kiesvereeniging. lederen Dinsdag 78.15 uur. Wijk- v gebouw „Pniël", Middelstegracht: Zit ting van het Destuur v. h. Prot. Bur. voor Soc. Adviezen. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Hovens Gréve, De Jager, Niemer en Schreuder. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 September a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. bonden. De politie heeft aan de klop partij een einde gemaakt. VEREEN. VAN CHR. BEWAAR SCHOOLONDERWIJZERESSEN. Hedenmorgen te ongeveer elf uur is in hotel „De Burcht" alhier ge opend de Algemeene Vergadering van dr Vereeniging van Chr. Bewaar schoolonderwijzeressen, welke ver gadering goed was bezocht. De bijeenkomst stond onder leiding van mej. Bruyninghuyzen, die liet zingen Ps. 89 1 en 7 en voorging in gebed. Nadat vervolgens een gedeelte uit de Heilige Schrift was gelezen sprak de presidente een kort wel komstwoord. Daarna werd een huishoudelijke vergadering gehouden, waarbij o.a. de diverse verslagen werden uitgebracht en stemmingen werden gehouden. Te half een vereenigden zich de be zoeksters van de vergadering aan een gemeenschappelijk noenmaal. Vanmiddag te twee um* werd de vergadering heropend. In deze mid dagvergadering werd door prof. dr. J. Waterink van Amsterdam een refe raat gehouden over het onderwerp „Spel en ernst". We komen op een en ander Maan dag uitvoeriger terug. HEERENAFD. D.O.S. De uitslagen der onderlinge wed strijden in deze afdeeling waren als VGlgt: (Adspiranten Vijfkamp, 1013 jaar:) le prijs J. Leemans, 38punt, 2e prijs J. de Geus, 37^ punt; 3e prijs J. Choufour, 37 punten; 4e prijs (A) D. Nieboer, 35H punt; 4e prijs (B) J. Krietemeyer, 35 Yi punt. (Adspiranten Vijf kamp. 1315 jaar): le prijs D. Nieboer, 43 punten; 2e prijs H. Laman, 41^ punt; 3e prijs W. Veerman, 38 punten; 4e prijs J. Boeh- mer, 36 3^ punt. (Werkende leden Vijfkamp): 3e graad: le prijs A. Nieboer, 31 Yi punt. 2e graad: le prijs W. Jansen. 34 punten; 2e prijs (A) J. Brussee, 29^ punt; 2e prijs (B) Fr. Hof enk, 29 p. le graad: le prijs P. v. d. Walle, 40^ punt; 2e prijs P. Philippo, 37 punten; 3e prijs M. Jansen, 34punt. Kampioen voor 1928/1929 P. v. d. Walle, die voor de 2e maal beslag op den beker legde. DAMMEN. Christelijke Damvereeniging. De op Dinsdag j.l. gehouden Simul- taan-seance heeft een zeer animeerend verloop gehaa. De heer Van de Geest uit Lisse, welke deze partijen leidde, toonde een zeer scherpe kijk op 't damspel te hebben. De uitslag was dan ook als volgt: De heer v. d. Geest won 7 par tijen, speelde 4 remise partijen en ver loor er 2, -ï.l. van de heer Van Zwie- ten Sr. en M. Optendreef. Tevens wordt medegedeeld, dat met het oog op de vóórfeeaten van 3 October, de medaillewedstrijden eerst 9 October aanvangen. Luitenant-kolonel A. E. Kist, commandant van het 6e regiment veldartillerie alhier, die benoemd is tot kolonel en commandant der Ille artillerie-brigade, komt in Breda in garnizoen. BINNENLAND. PRINS HENDRIK BEZICHTIGT DE ZUIDERZEEWERKEN. Prins Hendrik heeft gisteren ge volg gegeven aan zijn voornemen om het deel der Zuiderzeewerken, gelegen aan de Noord-Hollandsche kust, te be zichtigen. TEKORT VAN 10.000 GTJLDE.N Naar de N. A. Crt. verneemt, is, na afrekening van een en ander gebleken, dat de Indische tentoonstelling op Zy- pendaal te Arnhem een tekort beeft opgeleverd van 9 k 10.0C0. Getracht zal worden om dit tekort door bijdragen van particulieren te dekken. Indien dit niet mogelijk is, zal de gemeente, die als eerste garantiehoud ster een eventueel tekort van 15.000 voor haar rekening zou nemen, het te kort moeten bijpassen. Naar aanleiding van een onrust barend bericht in de N. Arnh. Crt., om trent een tekort van de Indische Ten toonstelling op Zypendaal te Arnhem, dat ongeveer 9 a 10.000 zou bedra gen, meldt het Hbld, van gisteravond nog: In omloop is' een gerucht, dat de In dische tentoonstelling met een tekort zou sluiten. In tegenspraak daarmede, kunnen wij mededeelen, dat de voorzitter van het tentoonstellingsbestuur, Mr. J. Hu- ges, heden een schrijven heeft gericht aan B. en W. van Arnhem, waarin hij mededeelt schriftelijk te kunnen be vestigen zijn reeds op 4 Aug. bij de sluiting van de tentoonstelling geda ne mededeeling, dat de financieele re sultaten van de I. T. A.-exploitatie een beroep op het door de gemeente inge schreven bedrag voor het garantie fonds niet noodig maken. AFDEELING ZUID HOLLAND DER VEREEN VAN NED. GEMEENTEN. De afdeeling Zuid-Holland van de Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten heeft gisteren onder voorzit terschap van den heer E. Vernède in Den Haag een ledenvergadering ge houden. Als bestuurslid werden herkozen de heeren Mr. G. van Baren en P. van Rees en is gekozen, in de vacature J. B. Meynen (wegens ontslagneming) de heer J. Splinter, wethouder van Lei den. De voorziening in de vacature wij len Mr. S. J. L. van Aalten, werd tot de volgende vergadering uitgesteld. Een motie van de gemeente Kerkra- de inzake de financieele verhouding tusschen rijk en gemeenten werd voor kennisgeving aangenomen. De heer Krijger informeerde naar den stand van zaken betreffende den schoolartsendienst. De voorzitter antwoordde, dat er moeilijkheden bestaan wat aangaat de indeeling van de provincie in distric ten. Er is nu te Voorschoten een proef genomen. Ook zullen pogingen in het werk worden gesteld om in het Westland een district te vormen. Men verwacht, dat anderen het goede voorbeeld zullen volgen. Over de financieele regeling van 't vraag stuk staat nog niets vast. Mr. L. Rijken, chef van het kabinet van den burgemeester van 's Graven- hage, hield vervolgens een inleiding over het ontwerp van wet op de win kelsluiting. Uit het Sociale Leven. DE STAKING AAN „DE SCHELDE" GEëINDIGD. Men seint uit Vlissingen: De voorwaarden voor opheffing van de staking aan „De Schelde" zijn aan genomen door de moderne organisatie bij acclamatie, door de Christelijken met 357 tegen 2 stemmen, en 8 blanco. «Zooals men weet, verklaarden de directie van de Schelde en de metaal- bond reeds in de Donderdag gehouden bijeenkomst het voorstel van den rijks bemiddelaar, Prof. Mr. P. J. M. Aal- berse te aanvaarden. Dinsdag wordt de eerste ploeg aan genomen. Het communiqué omtrent de denk beelden, die de rijksbemiddelaar,. Prof. Aalberse heeft aanbevolen, om een einde te maken aan de staking aan de Schelde te Vlissingen, behoeft eenige verbetering. Punt 1 dient als volgt te worden ge lezen! „Op de 6, respectievelijk 5 chris telijke feestdagen wordt niet gewerkt, doch blijft het loon behouden". Aan punt 3 moeten worden toege voegd de woorden „met 1 Januari a.s., zoodat dit luidt: „1 cent loonsverhoo- ging over de geheele lijn met dien ver stande, dat de gewone perodieke loons verhooging doorgaat, met 1 Jan. a.s.". UIT DE OMGEVING. LEIMUIDEÏf. De „Excelsior"-bazaar. Donderdagmiddag is de „Excelsior"-ba- zaar, die gehouden wordt in de groote zaal van den heer J. Sneeboer, en welks opbrengst ten bate zal komen van Gem. Chr. Zangvereen. „Excelsior" officieel ge opend. Te ruim 4 uur betrad de heer G. Eike lenboom, voorzitter der vereeniging, het podium. Hij ging voor in' gebed, waarna hij de aanwezigen uitnoodigde tot het zin gen van het le vers van den 119en Psalm. Hij richtte een woord van dank tot allen die reeds medegewerkt hadden en nog medewerken om den bazaar te doen sla gen. Vervolgens gaf hij het woord aan den heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. Spr. zei, dat hij met groot ge noegen gehoor had gegeven aan het tot hem gedane verzoek om den bazaar te openen. Van velen hebt gij bijdragen voor uw bazaar ontvangen. Dat is wel een be wijs, dat uw vereeniging bij uw dorpsge- nooten in de gunst staat. Maar hoe kan het ook anders bij een vereeniging, die tot doel heeft, God door haar zang te ver heerlijken en te danken voor alles dat Hij ons schenkt. Spr. hoopte dat men in den komenden winter de zang van „Excelsior" nog vele malen in het publiek zal kunnen beluis teren. Excelsior moet steeds hooger. De leiding is bij den heer G. Mizée in goede handen. Excelsior moet gaan behooren tot de beste zangvereenigingen uit de Rijn streek. Nadat spr. „Excelsior" met haar bazaar groot succes had toegewenscht, verklaarde spr. den bazaar voor geopend. Door de zang vereenig" ng werden de lie deren „Bordslied" en „Daar is een lied" uitstekend ten gehoore gebracht. Ondertusschcn was de zaal vol gewor den. De verschillende stands wren goed verzorgd en de dames sloofden zich uit om de waren zoo spoedig mogelijk aan den man te brengen. De sjoelbakken vonden veel aftrek. Door bemiddeling van den heer Zwart, in stallateur te Nieuw Vennep, werd het ge heel door radio-muziek opgevroolijkt. De bazaar zal hedenavond om kwart voor twaalf gesloten worden. Gisteravond gebeurde alhier een on geluk, dat gelukkig heel goed afliep. Van de vrachtauto van den heer van Yperen, vielen enkele groote pakken stroo. Achter de vrachtauto reed een andere auto; deze moest, omdat alle zoo onverwacht ge beurde, of in het water, of tegen de vrachtauto rijden. De bestuurder koos het laatste, echter niet zonder dat het voor ste gedeelte van zijn auto schade bekwam en de verlichting buiten werking gesteld werd. De gemeenteveldwachter constateerde De gemeenteveldwachter constateerde Woensdagavond dat een autorijder bij het passeeren van een fietsrijder zijn groote lichten niet doofde. De politiedie naar ging op den weg staan en wilde door zijn hand op te steken, de auto doen stop pen. De automobilist scheen hier echter geen zin in te hebben en reed pardoes op den veldwachter in. Gelukkig kon deze zich op het laatste oogenblik nog uit de voeten maken. Toen hij het nummer wil de opnemen, bleek hem, dat de auto di rect al haar lichten gedoofd had en geheel zonder licht voortreed, zoodat opnemen van het nummer onmogelijk was. Naar wij vernemen bestaan er ernsti ge plannen om een nieuwe pastorie te bouwen voor de Ned. Herv. Kerk. NIEUWKOOP. Bij het Gemeentebestuur is ingeko men een verzoek van K. J. Jansen, om vergunning ingevolge de Hinderwet, tot het oprichten van een smederij. De collecte voor de blinden te Wolf- heze bracht in deze gemeenten op 84.65. NOORDWIJK BINNEN. Gistermorgen te ongeveer half negen had een botsing plaats tusschen de tram en een auto van bode V., in de Zeestraat. De auto kwam vanaf den Lijnbaanweg en reed den motorwagen van de tram in de flank. Beide voertuigen werden min of meer beschadigd. Van het gebeurde is proces-veibaal opgemaakt. NOOn^WTJKTTRHOUT. Reinigingsdienst. Burgemeester en Wethouders van deze gemeente maken bekend: dat té beginnen Dinsdag 2 October a.s. des Dinsdag voormiddags en Vrijdags voormiddags in het dorp Noordwijkerhout asch en vuilnis bij de ingezetenen zal wor den opgehaald, dat te beginnen Woensdag 3 October a.s. des Woensdags voormiddags en Za terdags voormiddags asch en vuilnis in de Zilk en Ruigenhoek bij de ingezetenen zal worden opgehaald, dat de trajecten, die voor ophaling van vuilnis in aanmerking komen, zijn mede gedeeld in een bekendmaking, die op ruime schaal verspreid wordt. OUDE WETFRIN G. Chr. Nat. SchocL Het was gisteravond voor de vereeni ging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs een gewichtige avond. In een vergadering, daartoe samengeroepen, waar velen ge volg aan hadden gegeven, nam de heer C. P. v. d. Bie afscheid als hoofd dier school, die hij ongeveer zes jaren heeft geleid en verzorgd, om zijn werk voort te zetten in een nieuw opgerichte school in het Kooikwartier te Leiden. Tevens verbond de heer A. M. Oostlan- der, overgekomen van Apeldoorn, zich dezen avond als hoofd der school. De ver gadering werd ook vereerd met een be zoek van den burgemeester van Alkema de, vergezeld van den secretaris. Voorts was aanwezig de heer Inspecteur van het Rijksschooltoezicht en andere autoriteiten en genoodigden. De eere-voorzitter, Ds. J. Brouwer, opende de vergadering met het lezen van een gedeelte uit Gods Woord en gebed. Hij bepaalde zijn gehoor bij de Souverei- niteit Gods; die beschikt een ieders weg, en bij de genade, dat de mensch mede arbeider Gods mag zijn. Vervolgens sprak hij een woord van afscheid tot den heer v d. Bie. en zijn echtgenoote en liet hen door de vergadering Ps. 121 4 toezingen. Vervolgens werd door spr. een welkom toegeroepen aan den heer Oostlander en echtgenoote, en hem gewezen op zijn ern stige roeping en groote verantwoordelijk heid. Hij besloot zijn rede met: Mijnheer Oostlander, kinderen zijn als porcelein, en in een porceleinkast moet men voorzich tig zijn; zoo ook met onze kinderen. Ten slotte werd het nieuwe hoofd de zegenbede uit Ps. 134 toegezongen. De heer v. d. Bie nam met een kern achtig woord afscheid en sprak van ver broken banden, die hem lief waren. Ver volgens spraken nog de burgemeester en de Inspecteur van 't Schooltoezicht, die gewaardeerde woorden tot de beide hoof den richtten. Vele andere sprekers volgden nog, om hun groeien en wenschen bij de vele andere te voegen. Ten slotte kwam het nieuwe hoofd der school aan het woord. Deze bedankte voor de aanvankelijke toegenegenheid, hem betoond. Hij sprak, het uit zijn moei lijke taak te gevoelen, maar betuigde ook zijn kracht en wijsheid te zoeken bij Hem die ieders weg bestuurt en hem hier aan deze plaats heeft gebracht. Hij verzekerde de ouders voorzichtig met hun porcelein hun kinderen te zullen zijn en beval zich ook in het gebed der ouders aan. Het was al zeer laat geworden, toen de eere-voorzitter met een slotwoord eindig de en alle aanwezigen bedankte voor hun belangstelling. De heer Oostlander ging hierna voor in dankgebed. RIJNZATERWOUDE. In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft men zich toegang weten te verschaffen tot een schuurtje van den lieer Gr. en daaruit een rijwiel ontvreemd. GEMENGD NIEUWS. Tegen huichelarij. August Heck- scher is tachtig jaar oud, een rasech te Amerikaansche millionair en een bekend filantroop Zijn Kinderhuis in New-York is bekend over het geheele land. Mr. Heckscher heeft sinds 1867 op republikeinsche candidaten ge stemd met uitzondering voor Grover Cleveland. Hij deelde nu mede voor Smith te zullen stemmen. „Ik vind de drooglegging een schandaal. Wanneer we iedereen konden dwingen het drin ken te laten, dan zou ik er voor zijn, maar dat is onmogelijk en ik ben te gen de huichelarij en de oneerlijk heid, die er het gevolg van zijn". Het ongeluk in de mijn Maurits. Men meldt uit Sittart: Te half acht Donderdagavond is in Staatsmijn „Maurits" ook het tweede slachtoffer F. Kramer, gevonden. Tegen acht uur kon zijn stofelijk overschot naar bo ven gebracht worden. Ook hij was ge huwd en vader van twee kinderen. Bij het opruimingswerk is gebleken, dat een doorbraak heeft plaats gehad over 15 Meter De verplichte stutten in de mijn gang waren aangebracht. Aan de gevolgen overleden. De arbeider H. P. uit Eefde, werkzaam in het „Koelhuis" te Zutphen, had het ongeluk in een kelder van dat ge bouw te vallen. Hij kreeg daardoor een vat, geheel gevuld met boter, op zijn lichaam Hij werd naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij tengevol ge van dit ongeval is overleden. Gevel ingestort. Aan den Grint weg te Winschoten is plotseling de geheele achtergevel der behuizing van ae touwslagers Gebrs. Smit ingestort. Er waren geen persoonlijke ongeluk ken. Branden. Te Dedemsvaart is de houten sigarenfabriek met droogka- mer van de heeren Kleine en Opper man afgebrand. Ook een gedeelte van de woning van den heer Kleine werd een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Te St. Agatha bij Cuyck is het woonhuis van den lj.eer K door onbe kende oorzaak afgebrand. Te Beek bij Breda is de arbeiders woning van C. v. d. W in den Polder geheel in asch gelegd. Te Wychen is aan den Leemweg de woning van. J Kuypers door onbe kende oorzaak afgebrand. Door onbekende oorzaak brand de Woensdagmiddag in de buurt schap Schoor onder Nederweert de boerderij van den landbouwer P. C.aris tot den grond af. De geheele inboedel ging eveneens verloren. Enkel vee kon gered worden Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Bouwvallige brug. Gisterenmid dag werd geconstateerd, dat het on derwerk van één der bruggen in den weg DoesburgZevenaar, in de na bijheid van Doesburg zoodanig ver gaan was, dat het vervoer van ande re dan lichte vrachten verboden moest worden. De burgemeester van Angerlo, mr dr. Blom heeft zich onmiddellijk met het departement van Waterstaat in verbinding gesteld. Maatregelen zijn genomen om zoo spoedig mogelijk voorzieningen te treffen. De brug staat onder bewaking van Rijks-politie. Noodlottige val. Een 18-jarige loodgietersknecht is bij het aangren- gen van reparaties aan het postkan toor te Ter borg uit de dakgoot geval- gen. Hij overleed kort daarna. Ergerlijk. Gistermiddag hebben jeugdige vandalen met steenen gewor pen naar den trein, die ongeveer 5.50 nam. de halte Amstelveenscheweg passeert. Een ruit werd stuk gegooid, waar door een dame door glasscherven werd gewond. Brand. Te Helvoirt is de boerderij van Witlox aan den Heikant door on bekende oorzaak geheel afgebrand. Inboedel en oogst gingen verloren, evenals een geldkistje» met papieren geld, waarvan de asch naar Amster dam wordt opgezonden. Nog al wat op zijn kerfstok. Te Hilversum is zekere A. R. op heeter- daad bij een inbraak betrapt. Hij heeft bekend ook te 's Hertogen bosch te hebben ingebroken bij Mr. v. S. op den Koningsweg en bij van H. in d§ Alph. Diepenbrockstraat, terwijl de politie aanwijzingen heeft, dat hij ook de dader is van de inbraak in de St. Leonarduskerk, waarvoor eerst twee te Gilze aangehouden buitenlanders werden aangezien, die echter ontken den. De man heeft nog meer op zijn kerf stok en is naar Amsterdam overge bracht. Doodelijk auto-ongeluk. Vrijdag middag is op het gevaarlijke kruis punt BoewegRomerkerkweg, te Be verwijk, de 18-jarige kruideniersbe diende C. D. met zijn rijwiel onder een met steenen beladen vrachtauto ge raakt. De ongelukkige kreeg een der wielen van het zware voertuig over het hoofd waardoor de dood onmiddellijk intrad. Het rijwiel werd totaal verbrijzeld. Op last van de politie is het lijk in Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 M. K. R. O. 5.30 Dinermuziek. 6.30 Gramofoonplaten. 7.Knipcursus. 8.Uitzending uit Poeldijk. Zang, muziek, declamatie en redevoeringen. 10.Persberichten van Vaz Dias. HILVERSUM, 1060 M. A. V. R. O. 6.Tijdsein van de A. V. R. O.-klok. 6.Vooravondconcert. 7.45 Politieberichten. V. A. R. A. 8.V. A. R. A.-avond. Zang, muziek en redevoeringen. 10.Persberichten van Vaz Dias. 10.30 Muziek. KöNIGSWUSTERH., 1250 M. 5.20 Namiddagconcert. 8.50 „Der siebente Tag", klucht. Daarna weer-, nieuws-, sport berichten en tijdsein. 10.50 Muziek. LANGENBERG, 468.8 M. 6.05 Vooravondconcert. 8.20 Operettemuziek met koor. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604.3 M. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muzikaal tusschenspel. 6.35 Tifdsein, weer- en nieuwsbericht 7.05 De grondslagen der muziek. 7.35 Muzikaal tusschenspel. 8.05 Populair concert. 9.50 Weer- en nieuwsberichten. 10.10 Muziek. PARIJS, „Radio-Paris", 1750 M. 8.20 Landbouwberichten. 8.50 Concert. ZONDAG 30 SEÏlTEMBER. HUIZEN, 340.9, na 6 uur 1870 N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding, te leiden door Ds. J. C. V. Meischke, Em. pred. te Hilversum. Onderwerp: De verzegeling der geloovigen door den Heiligen Geest. Muzikale medewerking van het Luthersche Kerkkoor te Hilver sum. 1. Zingen: Ps. 89 vs. 1. 2. Gebed. 3. Zingen: Gez. 201 vs. 1 en 2. 4. Lezen: Efeze 1 vs. 114. 5. Zingen: God is mijn lied. 6. Eerste gedeelte der toespraak, naar aanleiding van E'f. 1 vs. 13b en 14. 7. Zingen: Ps. 116 vs. 4, 7 en 10. 8. Tweede gedeelte der toespraak. 9. Zingen: De eer des Heeren. 10. Dankzegging. 11. Zingen: Gez. 130 vs. 6. K. R. O. 10.30 Uitzending van een hoogmis uit een R. K. kerk te Amsterdam. 4.30 Ziekenhalfuurtje. N. C. R. V. 5.20 Kerkdienst vanuit de Gerei. Kerk aan de Stationslaan te Har derwijk. Voorganger: Dr. J. W. van den Bosch, Geref. predikant aldaar. 1. Orgelspel. 2. Zingen: Ps. 97 vs. 7. 3. Votum en zegengroet. 4. Zingen: Avondzang vs. 7. 5. Geloofsbelijdenis. 6. Voorlezing van Joh. 1 vs. 1VL 7. Gebed. 8. Voorlezing van den tekst: Joh. 8 vs. 12. 9. Zingen: Ps. 36 vs. 2 en 3. 10. Eerste gedeelte der predikatie. 11. Zingen: Lofzang v. Simeon Vs. 2. 12. Tweede gedeelte der predikatie. 13. Dankzegging. 14. Zingen: Ps. 43 vs. 3. 15. Zegen. 16. Orgelspel. beslag genomen evenals de auto waar van, zooals bij het onderzoek reeds is gebleken, de remmen niet naar behoo- ren functioneerden. Dit is reeds bet derde ongeval met doodelijken afloop, dat deze week fe Beverwijk heeft plaats gevonden. Ernstige aanrijding. Gasteravond tegen 12 uur reed op den Rotterdam- schen dijk te Schiedam een auto, go- merkt H 46874 tegen een bijna stil staande bus op van de Schiedamsche Autobus-onderneming. Vijf inzittenden uit den auto, twee heeren en drie dames, werden alle vijf eruit geslingerd en liepen alle meer of minder ernstige verwondingen op aan hoofd, armen, enz. Van een der dames b.v. was de lin kerschouder geheel ontwricht, terwijl de chauffeur, zekere B., geruimen tijd bewusteloos was. Alle vijf werden naar den politiepost aan de Koemarkt vervoerd, waar Dr. de Leeuw hulp verleende. BUITENLAND. INT. CHR. VAKVERBOND. Een toespraak van Albert Thomas Gisteren is te München het congres van het Int. Chr. Vakverbond geopend Tegenwoordig was ook de directeur van het Int. Arbeidsbureau in Genève, Albert Thomas. In zijn antwoord aan den voorzitter die hem begroet had, bracht Thomas ook de kwestie ter sprake, dat de Chr.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2