PREDIKBEURTEN. LEIDEN. Geref. Kerk in Nieuw Verband: Ge bouw „i lOu^a"Janvossensteeg, v.m. 10 en 's avonds 6 uur de heer J. Die- persloot van Zaandam. AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. Klomp. Geref Kerk: v.m. 10.30 en 's av. 7.30 uur Ds. M ooihuizen. Chr Geref. Kerk: v.m. 10.30 en n.n? 7 30 uur Preeklezen. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. Vlasblom. Gerei Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Ds. v. Heyningen. BOSKOOP. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. Petersen. Evangel. Dwars-Nieuwstr.v.m. 9.30 ■en 's avonds 6 uur de heer Heemskerk uit Numansdorp. Geb. „Salvatori"v.m. 9.30 en 's av. 6 uur Ds. v. Kooten uit Rotterdam. HAZER8WOUDH. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Ds. F. A'. v. d. Heyden, Emi- Pred. te Wassenaar. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. A. D. Meet er van Leiden en 's avonds 7 uur Ds. Luuring. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Mulder. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer E. G. van Teylingem, Tneol. Cand. alhier. Chr. Geref. Gem.v.m. 10 en mm. 5 uur Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN. Neid. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6 uur Ds. Rollee. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Metering. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: v.m. 10 en 's avonds 6 uur Ds. Ingwersen. KOUDEKERK. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en u.m. 6.30 uur Ds. Mondt. Doopsbediening. Geref. Kerk: v.m. 9.30 en 's avonds 6.30 uur Db. J. J. Dqk LISSE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur J)s. Pras en n.m. 5 uur Ds. van Dijk. Geref. Kerkv.m. 9.30 en n.m. 4 Dr. Ruys. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 ein n.m. 7.30 uur Ds. Keiler. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 'savonds 7.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Ned. Herv .Kerk: v.m. 10 uur Ds. C. Vlasblom van Ter Aar. Geref. Kerk: v.m. 10.50 en n.m. 7 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evang.v.m. 10.30 uur de heer De Tong. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. W. de Lange van Woerden. Geref. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. J. Wientjes van Oudshoorn, H.A., en 's avonds 7.30 uur Preeklezen, Dankz. NOORDWTJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk: v.m. 10 en n,m. 5 uur Ds. Koers. Voorber. H. A. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. Haaften. Geref. Kerk: v.m. 10 uur Ès. J. H. Landwehr, Em.-Pred. van Rotterdam, en n.m. 3 uur Ds. J. de Waard vatn Rijnsburg. NOOR^WIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. van Dijk van Lisse. OEOSTOEEST. Ned. Herv. Kerk: „Groene Kerkje", v.m. 10 uur Ds. Hennemann. „Irene": 's avoojds SuurDs. Jansen Schoonhoven. Cat. Zondag 12. RIJNZATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: n.m. 2 uur Ds. Klomp van Aarlanderveen. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en 's av. 7.30 uur Preeklezen. SASSENHEIM. Chr. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Doc. J. J. v. d. Schuyt van Apel doorn. VOORSCHOTEN. Herv. Kerk. v.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. H. P. Fortgens. Geref. Kerk: v.m, 10 en n.m. 5 uur Dr. VVielenga. Geref. Gem. n.m. 5 uur Preeklezen in het Ambachtshuis. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Enkelaar van Monster en n.m. 5.30uur Ds. Punselie van Leiden. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Te Win kel van Den Haag. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Rullmann. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds.de Bruin van Alphen a. d. Rijn en 'sav. 7 uur Ds. Lijsen. Geref. Kerk: v.m. 10 en 's avonds 7 uur Ds. Nauta. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk:*v.m. 10.30 en n.m. 7.30 uur Ds. Wolfensbcrger. Geref. Kerk: v.m. 10.30 en nam. 7.30 uur Dr. Ubbink. GEMENGD NIEUWS. Ernstige aanrijding. Gistermorgen omstreeks 7 uur is de 43-jarige K. R., wo nende Vuurbaakstraat te Katwijk aan Z., op zijn motorrijwiel door een vrachtauto aan de Prinsegracht in Den Haag aange reden. De man bekwam vele verwondin gen en inwendige kneuzingen. De geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse en heeft hem naar het zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht, alwaar hij ter verpleging is opgenomen. Door de tram overreden. Door den geneeskundigen dienst is gisterenmorgen omstreeks half 9 naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te VGravenhage overge bracht de 5-jarige Fr. H., die in de Ko ningstraat door de tram was overreden en een groote wond aan zijn rechtervoet had bekomen. Branden, Te Kopstukken, gem. Onst- wedde, is Donderdag de boerderij van R. Bosch afgebrand. Er kon weinig gered worden. Alles was verzekerd. Te Almelo brak gistermorgen brand uit in een blok van vier woningen aan den Nieuwlandsweg, vermoedelijk tenge volge van hooibroei. Twee woningen zijn geheel uitgebrand. Inbreker gepakt. Door de militaire politie te Nijmegen zijn gearresteerd ze kere P. uit Nijmegen en v. R. uit Ober- hausen, die in de omgeving van Nijmegen inbraken en straatroof gepleegd hadden. Beiden hebben bekend. Diefstal bij een horloger te Apeldoorn. In den nacht van Donderdag op Vrijdag om half één, heeft een persoon met een, met papier omwikkelden steen, de win kelruit ingeslagen van den horloger R. Stroboer, Stationsstraat te Apeldoorn. De omwonenden werden wakker en een hun ner, de heer S. de Jong, zag een man voor de ruit staan. Op de vraag wat of hij daar moest, nam de dief op de fiets de vlucht. Er worden eenige dameshorloges vermist. Twee horloges lagen nog op de etalage. Een blinde reiziger per vliegtuig. De zer dagen heeft de K.L.M. een reiziger vèr- voerd, wiens reis wel een duidelijk blijk geeft van toenemend vertrouwen in en waardeering van het. luchtverkeer. Op Waalhaven arriveerde n.l. met een der gewone verkeersvliegtuigen van de K. L. M. uit Londen een passagier die het gezichtsvermogen miste. Hij werd op het vliegveld opgewacht door zijn ouders, die natuurlijk hun kind met vreugde in de armen sloten. De reis was in twee uur volbracht en terwijl anders spoorreis in Engeland en daarna bootreis tusschen Harwich en Hoek van Holland, gevolgd door een treinreis van den Hoek naar Rotterdam noodig zou zijn geweest, arri veerde nu na korten tijd op deze eenvou dige wijze deze blinde passagier te Rotter dam. Hij had de reis alleen afgelegd en was opgetogen over de snelheid, waarme de hij aan zijn familie werd teruggege ven. Een transcontinentale bus. Dezer dagen is in de Vereenigde Staten een dagelijksche autobusdienst ingesteld van Los Angeles in Californië naar New York. De reis duurt 5 dagen en 14 uur of een dag langer, dan de trein er over doet. Een kaartje kost, in Neder- landsch geld een kleine 170, terwijl een spoorkaartje 264 kost. Er is voor uitmuntend© slaapgele genheid gezorgd en onderweg hebben de passagiers eenmaal 12 uur rust. De afstand bedraagt 5600 K.M. Typhusgevaar. In verband met 'n voorkomend typhusgeval op een in de Hoogovenhaven te IJmuiden liggend vaartuig waarschuwt de gezondheids commissie in de gemeente Velsen te gen het gebruik van het water in die haven voor waschwater of andere huishoudelijke doeleinden aan boord van schepen. Ook het zwemmen in die haven moet worden afgeraden. Bloedvergiftiging. Dezer dagen heeft de heer K. te Delft een puistje op den neus opengekrabt. Het gevolg was, dat hij gisteren aan bloedvergiftiging is overleden. Branden. De woning van den heer J. Hoveling te Petten is met den geheelen inboedel een prooi der vlam men geworden. De brand is ontstaan doordat een kat het nachtlicht omgooide. Te Hardenberg is de boerderij van G. G. door onbekende oorzaak af gebrand. Verzekering dekt de schade. Een griezelige vondst. Gistermid dag omstreeks 4 uur was de 63-jarige metselaar M. v. d. B. in pand 45 aan de Lange Frankenstraat te Rotterdam bezig, met de voorbereidende werk zaamheden voor afbraak van dit pand Hij kwam daarbij op den zolder, op welken zolder een bedstede is. In deze bedstede zag hij iets liggen en toen hij ging kijken vond hij op de stroo- matras een geraamte van een mensch liggen. Terstond is d'e politie gewaarschuwd die een uitgebreid onderzoek heeft in gesteld. Daaruit is het volgende gebleken: Het geraamte, dat vermoedelijk van een man is, moet daar ongeveer zeven jaar hebben gelegen. Het stoffelijk overschot van dezen man is door de ratten geheel afgeknaagd. Het pand staat al jaren leeg. De laatste bewoner, zekere S., beeft toen hij de huur niet meer kon betalen er geruimen tijd gratis gewoond, om- flat. het pand toch voor afbraak was bestemd. Deze is is, naar evenwel is gebleken, ongeveer 3 jaar geleden, iri liet ziekenhuis gestorven. Men vermoedt, dat, nadat S. het pand. dat onbeheerd stond, had verla ten, zwervers er wel eens hebben over nacht en dat een van deze zwervers daar is overleden. Ongeveer vijf jaar geleden hebben de bewoners van de buurt herhaalde lijk geklaagd over stank, welke verA moedelijk uit pand 45 kwam.. De opzichter, die toen is gaan kijken zag. zoodra hij de deur opendeed, de ratten aan alle kanten wegloopen. Hij heeft toen niet verder gekeken, maar als zijn oordeel uitgesproken, dat de ratten dezen stank wel zouden hebben veroorzaakt. Nadien is nie mand meer in het pand geweest, tot dat dan gisteren*Öe metselaar kwam, die op den zolder zulk een griezelige vondst deed. Het overschot, dat niet geïdentifi ceerd is, is naar de algemeene begraaf plaats te Crooswijk overgebracht. Zijn pension kwijt geraakt. Er doet zich op het oogenblik in de resi dentie een eigenaardig geval v,oor. Een Duitsch sprekende vreemdeling zekere U., die Woensdag met den trein te 's Gravenhage is aangekomen, heeft dien dag daar ter stede een pension gezocht. In een taxi heeft hij verschil lende pensions gezocht, waarvan hij de adressen uit advertenties had lee- ren kennen. Geen van deze beviel hem echter en hij zond den chauffeur weg. Toen hij later op een wandeling door de stad een opschrift zag „Kamers te huur", ging hij naar binnen en kwam met de pensionhoudster tot een ac- coord. Eenigen tijd later wilde de vreem deling een bezoek gaan brengen aan de stad. De pensionhoudster schreef toen haar adres op een briefje, dat zij hem meegaf. Dit briefje is de Duit- scher echter in den loop van den avond kwijt geraakt, waarvan bet ge volg was, dat hij zijn pension niet meer terug heeft kunnen vinden. Ook den volgenden dag heeft hij de geheele stad nog eens doorkruist, ech ter zonder eenig resultaat. Ten einde raad heeft de vreemde ling, die thans tijdelijk een ander on derdak heeft gevonden, zich tot de politie gewend, in de hoop, dat wel licht de pensionhoudster met het oog op zijn uitblijven, daarvan aangifte zou hebben gedaan. Ook daar moest hij evenwel teleurgesteld worden, zoo dat hij nog moet wachten, tot de pen sionhoudster zich bij de politie komt aanmelden. Ons Babbelhoekje. I 85===$==??==*^=^^ Beste Jongens en Meisjes! Voor ik dez>e week aan de briefjes be gin, heb ik jullie nog de groeten over te brengen van een vroegere babbel- hoekster. Ze heeft heel lang met ons meegedaan, eerst onder de schuilnaam van Blondine, later die va.n Lathyrus. Ze is nu uit haar geboorteplaats ver- trokken en verzocht me jullie nog eens hartelijk van haar te groeten. elen van jullie zullen zich naar nog wel kunnen herinneren- En pU de briefjes. Juniora". Toen ik je verleden weel: zelfs met het f prijsraadsel miste, dacht ik: zou J. nu zóó maar met stille trom aftrekken? Dat zou mij van ie tegen vallen, zie je. Maar gelukkig ben je er nu weer. Malle meid, je hadt verleden week toch even goed mee kunnen doem? Dan had je nog een kansje gehad, 'k Ben blij dat je zulk een goede verjaar dag en prettige vacantie gehad hebt. „Gustaaf Aaolf". 't Beviel je zeker wel dat de nieuwe meester ^al dadelijk begon met een tractatie hé. Ja, 't is altijd jammer als je geen prijs hebt. Maar 50 kunt ook niet altijd tot de ge lukkigen béhooren. Dan zou je_ te veel verwend worden, vind je ook niet? Dat is zoo. Zonder geld kun je geen feest vieren. „Logeetje". Welja, je houdt er de moed maar in hoor. Je zult best ook wel weer eens eea prijsje winnen. Prettig, dat jullie al allemaal op de machine moogt naaien. Daarom krijg je juist ook naailes hé. Je kunt niet allesn de mak kelijke maar ook moet je de moeilijke dingen leeren. „Piet Hein". Ja, 't was Zondagavond heel erg weer. Nee, ik ben niet bang van onweer. Zoov is je zusje Zaterdag jarig? Weet je wel dat ze verleden jaar zoo blij was met haar cadeautjes?' Toen heb je er mii alles van verteld. Doe je het dit keer weer? Jij hebt het goed begrepen hoor. 't Moet een ver rassing zijn als je een prijs wint. „Rie". Jij bent een mooie hoor. Alle kinderen tegelijk een prijs. Dan zou het toch geen verrassing zijn. Leuk spel is dat he, ezelstaart steken. Je kunt e: wat een pret mee hebben, 'k Denk dat jullie feest, na alles wat je er mij .van vertelt, een h< e. mooi feest zal worden. Best, 'k wil er volgende week graag alies van hooien. „Seringentak en Pioenroos", 'k Heb het eens op de lijst nagezien en 't is zoo. 't is al een heel poosje geleden sinds S. een prijs had. Maai' dat ze zoo heel bcos was, is, hoop ik, toch niet? Wie is er nu boos om, als je geen prijs wint? 'k Hoop voor haar dat ze nu de volgende maal eens gelukkig is, m:ar dat ze mij eerst maar eins gauw een vrie.ide.ijk briefje schrijft. Liep ze daarom Zondagavond zoo gauw weg? 't Is een leuk flest geweest bp jullie hé? „Larijne". Zoo, ben je er ook \vcer? Daar ben ik blij om. 'k Begrijp best, dat er in al die drakte geen tpd voor schryveu was. Maai- qu ga je toch weer geregeld mee doen? Als je nu aan mij faat schrijven, zeg je maar tegen de lcine Martinus dat hö zoet moet zijn. Of is hrj dat toch wel? „Rozefine". Dus je hebt cei pretti ge vacantie gehad? Gelukkig maar, want cr kwam heel wat drukte voor jullie. Ben je blij met het nieuwe broertje? Ia zeker?. NWat heeft hij een mooie namen. Lijkt hij op eon van jullie? Is jullie meisje erg gevallen? Dank voor je ansicht.' „Cornells de Wit". Ben je blij met je prijs? Ja, dat dacht ik wei. 'k Hoop dat je het boek mood zult vinden. Maar dat vertel je mij wel als het uit is. Vond je nu heusch dit kleine raadsel zoo lastig? Of had je niet veel zin? „Vergeet mij nietje ei Maartsviool tje". Nee, 't is niet erg als V.m.nietje twee keer achter elkaar het briefje schrijft. Maar M. moet toch ook eens wat van zich laten hooren. Beurt om beurt, dat is altijd het aardigste. Js het met je arm minder goed, dat je weer naar Den Haag moet: Dat vertel je mij zeker nog wei eeis, is 't niet? „Korenbloem". Had je geen tijd voor de raadsels of geen zin? Ja, 't is hee' mooi weer geweest de laatste weken, al was het soms wat warm. Ja, dan schiet het al aardig op naar je verjaardag. Je verlangt er zeker wel naar, is 't niet? Vind je rondschrijven erg moeilijk? „Zonnebloem en Geranium", 't Was voor den eersten keer dat Z. een prijs won. Dus be<mip ik best dat ze er biij mee is. En heD jij' het druk met je huiswerk G.? Hoe bevalt het je op de nieuwe school? Vind je het prettig dat je iederen dag met c'e tram heen en weer moet? 's Middags blijf je zeker over, is niet. Dank voor je raadsels 'k Zal ze zoo gauw mogelijk gebruiken hoor. „Zonneroosje". Dus je bent prettig uit geweest en hebt ook ee:i gezellige verjaardag gehad? Je hebt mooie cade autjes gekregen. Was je e - blri mee? Ta zeker, 't Spreekt vanzelf dat niet ieder tegelijk een prijs kan winnen. Dat be grijp 'ie toch wel hé? Dank voor je raadsel. „Theeroosje", 't Is druk bij jullie met de verjaardagen hoor. Maar je hebt het er zeker ook wel gezellig mee. Wat heeft C. eenprachtige cadeautjes ge kregen hé. Prettig voor je dat jij ook nog uit logeeren gaat. Is het dan al gauw? „Lenteklokje", 'k Hoop dat jullie mooi weer hebt als je uit log:eren gaat. Hoe je het gehad hebt, vertel je mij zeker volgende week wel. 'k Denk dat het hèel aardige schilderijtjes zijn die jullie hebt gegeven. Vind jij hét ook zoo prettig om met een clubje bij het orgel te zingen? Ik houd er ook 'heel veel van. „Alpenroos en Gentiaan", 'k Ben ver leden week Donderdag wel door Was senaar gefietst, maar ik ben niet naar het feest gaan kijken. Je hebt gelijk hoor, het mooie weer moet je waarne men. 'k Vind het een l&uk ca dertutje, wat je opnoemt, maar 't is nogal tame lijk duur. Je hebt zeker wel pret ge had in Wassenaar, is 't niet? „Woudlelie". Dat gaat gewoonlijk zoo. Als er logee's zijn, blijven verschillen de dingen liggen. Maar dat is niets. Die schade haal je wel in. Over 6 of 7 weken krijgen we wee - een prijsraadsel Is diat niet gauw „Blondine''k Zou nu niet durven zeggen dat je niet geschreven had. 't Was wht een gezellige brief. Je hebt een prettige vacantie gehad hoor. Wat ben jij veel uit geveest. En 't feest op 't dorp ook zoo goed geslaagd hé? En nu per slot nog naar een bruiloft, 't Lijkt wel of het niet op kan. Je ver telt er mij volgende week zeker wel' wat van hé. „Rozeknopje en Reseda", 't Is mooi in Zeist, vind je niet? Leuk hé, dat je op de Vakschool zulk afwisselend werk hebt. Heb ie een leuk dagje gehad in Amsterdam: 'k Hoop dat je veel gezien zult hebben in Den Haag. Vind je het prettig dat je een prijs had? „Violier en Gouden' Regen", 'k Vind het erg best dat jullie samen doen. Maar waar blijft Lelietje van Dalen dan Laat die niets meer van zich' hooren? Of doet ze het alleen? Zoo, zijn jullie fnet Koninginnedag ook samen geweest En heb je zooveel pleizier gehaat Dank voor je raadsels. „Sneeuwklokje". Jullie hebt een echt leuk clubje met je drietjes. Gezellig om nu eens bij de een en aan weer bn de iander te zijn, hé? Ja, 't was Zondag avond erg weer. Ik ben ook in den gietregen naar huis gegaan. „Boschviooltje". Ik Kan merken dat je echt blij bent met je fiets, en dat begrijp ik best. 'k Was'ook erg in mijn schik toen ik -pas mijn fiets had. Je treft het bijzonder dat het zulk goed weer is. Dan kun je nog eens een tochtje maken. Heb je weer veel' bra men gevonden? „Klaproosje". Dus je bent blij' met ie prijs Dat vind ik prettig.Rest. Als het uit is, vertel je mij maar hoe je het vondt. Lees je graag?'Waar had je het 200 druk mee? 4c Wil graag volgen de week een lange brief hebben. De oplossingen van de vorige week zjjn: 1. Ons babbelhoekje. Onderdeelen: Boek, ets. Beek, Jo, Label, Hok, Nek, Bok. 2. Beiden dragen een titel. 3. In 't Zuiden. Het schip heette Noor- - den wind. 4. Een, want dan is het niet heel meer 5. Heieen, Adrie, Mozes, Olivier, Stien. En hier volgen de nieuwe raadsels: Ingezonden door De Ruyter. 1. Mijn geheel bestaat uit 40 letters, die tezamen een spreekwoord vormen. Een 18 31 37 5 4 is een muziek instrument. Een 29 33 13 7 gebruikt men bij den maaltijd. 26 18 33 37 is niet laag. In een 6 27 40 doet men melk. De 28 1 2 3 is een deel van de voet. Een 6 38 20 30 34 is een poes. 32 35 36 39 is een meisjesnaam. Een 10 21 23 is een boom. Een 21 22 9 17 is een watervogel 12 11 8 24 is een jongensnaam. Een 25 14 ió 33 is een rank vaartuig. 15 is de letter A. 19 is de letter E. Ingezonden door Zonneroosje. 2. Welk eiland draagt een naam, die itevens .een uitdrukking van gehoor zaamheid is? Ingezonden door Gustaaf Adolf. 3. Wij zpn heerlijk sappige vruchten Neem twee letters weg, en ge krijgt een plaats in Utrecht. Ingez. door Zonnebloem en Geranium. 4. Een vogel en een lichaamsdeel vormen tezamen iets aan de voet, wat heel pijnlijk kan zijn. 5. Welke wet is de gevaarlijkste? Anecdote ingez. door Moeders Meisje. Vrouw van een rijkaard: „Maar man, wat heb je nu toch voor armoedige kleeren aangetrokken? Man: „Stil vrouw, ik moet naar den directeur van het belastingkantoor. Ziezoo jongelui, mijn werk is klaar, en dat van jullie kan 'nu weer beginnen, 'k Wensch je veel pleizier en goed suc ces met het oplossen van de raadsels. Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. BERTHA. door TANTE FRANCIEN. Even later treed dokter Poortman het hem zoo welbekende huisje binnen. Nu komen moeder's tranen los. „Komt u naar Bertha zien dokter", snikt ze, „het is al te laat, ze is, ze is al heengegaan". Dokter keert zich naai- het ledikant en overtuigt zich van de waarheid ha- rer woorden. Dan doet hrj ze op een stoel plaats nemen. „Arme moeder", zegt hij, „maar ik kwam niet alleen voor Bertha, ik kwam u ook een boodschap brengen". „Van mijn man", vroeg moeder dade lijk en toen angstig: „wat is er met hem gebeurd, is hrj... is hij dood?" „Neen, neen, moedertje", haast dok ter zich te antwoorden, maai* hri is aan gereden door een auto, hij is nu naar 't ziekenhuis gebracht. Zelf was ik er bij en heb hem onderzocht, maar 't is geen doodelijk ongeval". Moeder was heel bleek geworden. „Hoe is 't gekomen, dokter", vroeg ze. „Was hrj... was hrj weer...?" Verder komt ze n.et. Het vreeselrjke woord wil haar niet over de lippen. Dokter knikt. „Ja", tfegt hrj dan, „die drank heeft al heel wat ellende ge bracht". Hp verwondert zich over de kracht waarmee deze vrouw die dubbele slag draagt. In hetzelfde uur dat haai* kind sterft te moeten hooren dat haar man, die aan haar zijde had moeten zrjn door dronkenschap is overreden. Dokter Poortman weet ook niet dat moeder in dit groote lijden alleen haar kracht om staande te blijven vindt in God. Zelf kent hij de kracht niet die het vertrouwen in een liefderijk en al- machtig God schenkt. Nog even spreekt hri met buur*vrouw Punt af, dat zij dien nacht in het huis je zal blijven, want moeder mag niet alleen zrjn. Dan gaat hij heen. Dat waren moeilijke dagen voor moe der die volgden. Gelukkig werd ze in haar zorgen bijgestaan door buurvrouw Punt en zuster Clara. En de hartelijke deelneming van de buren, van juffrouw Rijsdam e;. mevr. van Dalen, deed. haar toch ook weer goed. De geneele week mocht Cato thuis blijv en van school en ook van mevrouw, zoodat moeder aardig hulp van haar had. (Wordt vervolgd). Scheepstij dingen. HOLLAND—AMER1KA-L1JN. LEERDAM, New-Orleans n. R'dain, 13 te Havana. EEMDIJK, Vancouver n. R'dam 14 te Londen. RADNORSHIRE, Vancouver n. R dam 12 te Tacoma. HOLLAND—AFR1KA-L1JN. KLIPFONTEIN (uitr.) 13 v. Delagoa- baai. MELISKERK (uitr.) 12 te Mambassa. RIETFONTEIN (uitr.) 14 v. Antwerpen BILLITON, 14 v. A'dam n. R'dam. GIEKERK (thuisr.), 13 v. Mombassa. NIJKERK (thuisr.) 12 v. Las Palïnas. NIAS (thuisr.) 12 v. Algoabaai. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES (thuisr.) 12 v. Accra. HELDER, 14 v. A'dam te Hamburg. REGGESTROOM (thuisr.) 13 ladend te Koko. VLIELAND (thuisr.) p. 13 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA (thuisr.) 14 v. Montevideo. S ALL AND (thuisr.) 13 v. Rio Janeiro. FLANDRIA (uitr.) 13 v. Pernambueo. GELRIA (uitr.) 13 v. Cherbourg. KON. PAKETVAART MIJ. GENERAAL VAN GEEN, R'dam naar Batavia p. 14 Perim. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SITOEBONDO, v. Hamburg n. R'dam, lL(vm) v. Cuxhaven. SLAMAT, 14 v. Batavia te R'dam. DJAMBI (uitr.) 14 v. Suez. TAPANOELI (thuisr.) 14 v Sues. KERTOSONO, 14 v. R'dam n. Batavia via Hamburg. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULLANA (tliuiar^ U te Genua. ROEPAT (thuisr.) p. 14 Gravesenii. CHR HUYGENS (uitr.) 13 y. Sototh

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7