Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden: Gezien het verzoek van: a. De firma Z. van der Mey om ver gunning tot het uitbreiden van de broodbakkerij in het perceel Korte Mare No. 16, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie B No. 2728; b. de N. V. Bonda's Veevoederkan- del, om vergunning tot het oprichten van een fabriek voor het bereiden van veevoeder in het perceel Oude Vest No. 171, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H No. 2434 ged; c. P. van Tongeren, om vergunning tot het oprichten van een koek. en banketbakkerij in het perceel Sie- boldstraat No. 38, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie No. 3116; d. J. L. de groot, om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met boven- grondsche aftapinrichting in en op de beestenmarkt vóór het perceel Bees tenmarkt No. 28, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie B Nis. 2393 en 2395; e. de American Petroleum Company om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche af tapinrichting in en op den Ouden Rijn voor de perceelen Oude Rijn Nis. 89 en 91, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie I Nis. 1231 en 2387. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder- wet; Geven kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede, dat op Zaterdag den 20en September e.k., des voormiddags te half elf uur op het Raadhuis, gelegen heid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 8 September 1928. A VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan A. Bisschop en rechtverkrijgenden tot het oprichten van een boekdrukkerij in het perceel Langpbrug No. 40, kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie G. No. 358. Leiden, 10 September 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, i Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. KORTE BERICHTEN. De stad Keulen overweegt om de in ternationale perstentoonstelling, de „Pres- sa", te veranderen in een permanente in stelling, waarop een In+ernationaal Insti tuut voor dagbiadwetenschap gegrondvest zal worden. Herman Teirlinck gaat een reis naar den Kongo maken. Het onderzoek naar den dood van Loewenstein heeft uitgemaakt, dat hij niet vergiftigd is. Kellogg is in de .Vereenigde Staten teruggekeerd. Kellogg acht het Fransch-Britsche vlootcompromis niet in strijd met het an ti-oorlogspact. De opmarsch der Kwangsi-troepen tegen de resten der Noordelijken in Chi na is begonnen. In de Vereenigde Staten hebben Za terdag niet minder dan 5 vliegtuigonge vallen plaats gehad, waarbij 9 personen om het leven kwamen. Tusschen Woldemaras en Zaleski schijnt overeengekomen, in November a»s. de Poolsch-Litausche onderhandelingen te hervatten. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDB. Rp de gehouden aanbesteding; voor den houv vars 9 woningen aan Idem Rijndijk, voor rekening van de JBouwvereen. „Volksbelang" alhier, wa ren ingekomen 28 inschrijvingsbiljetten waarvan de l'aagsten warea de heer Y. Hortensius alhier en de heeren Gebr. Bateiaan te Koudekerk, aan wienhet werk is opgedragen. Burgerlijke stand. Bevallen: J. Ruis geb. Vos, d.; C. C. Koetsier geb. Notenboom, d.; G. Hogenes goh Burg- graat z.; C. Loomans geb. Timmer mans, d. Gehuwd: Dl. van Klaveren en A. A. Zwemstra. Overleden: Antonius Petrus van Nu land, 2 j. "7»$ LEIDERDORP. Alhier hoopt a.s. Woensdag Ds. J. L. Pierson een Unierede te houden in de Geref. Kerk, voornamelijk ter her denking yan het Volksp etitionnem ent van 1878. Als voorz. der Unie „Een School met den Bijbel", zal1 Z.Eerw. ze ker de man zijn om deze gewichtige ge beurtenis uit onzen schoolstrijd nader toe te lichten. Waar nu de gelegenheid bestaat do kennis van onze heerlijke historie op te fiisschen, wordt verwacht, dat velen daarvan gebruik zullen maken. Zie voorts de advertentie in dit bla'd. NIEUWKOOP. Alhier gaf de vereen. „Amici- •tia" een uitvoering in da muziektent op het dorpsplein. Het programma werd tot aller tevredenheid alge werkt, Een talrijk publiek was aanwezig. In de O.L.S. werd een bloementen toonstelling gehouden, welke ook alles zins geslaagd mag herten. Er warén zeer mooie inzendingen bij. Alhier maakte de Muziek vereen. „Eensgezind" een rondgang ,of ron V vaart langs het dorp. De vereen, had plaats genomen op een niet b.oem u en lampions versierde schuit ei otvD de tonen van verschillende Vader- landsche liederen ging het voorwan nr. De actie ingesteld door het Ge meentebestuur 0111 den Rijksweg Au sterdamRotterdam getraceerd te krijgen door den polder Nieuwkoop en Noorden, en niet achter het dorp Nieuw koop om, vindt instemming 00a 11 c gemeente Bodegraven on omgeving. Onder de wapenen moeten komen H. A. v. Velzen, O. P. Ham, N. Both, A. Knijf, T. de Graaf, P. J. Vermeij en IX v. Vliet. NIEUWVEEN. Tengevolge van hot springen van een der voorbanden, is een auto tegen een boom gereden. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De auto werd zwaar beschadigd. Bjj den Burgemeester is als ge vonden voorwerp bezorgd een bos sleu tels. De heer Houtkamp komt als no. 2 voor op de voordracht als hoofd Her O.L.S. te Delft en te Voorburg. D. B., die met zijn kar manufactu ren zijn klanten bezocht, is door het schrikken van de hit, met de kar om geslagen. B. zelf had geen letsel, wel was de kar en ook de inhoud besoha- NOORDWIJK. Tegen de steekpenningen. In verband met een door de vereni ging van Nederl. gemeenten aan hare leden gericht rondschrijven, hebben B. en W. den raad een algemeene veror dening aangeboden, waarin is bepaald dat het aan een ieder in dienst van of een functie bekleedonde bij de gemeen te, verboden is om geschenken of be- fiooningen, in welken vorm ook, aao. te nemen, hem gedaan of aangeboden in of naar aanleiding van zijn betrekking. Iedere handeling in strijd met !de be palingen, zal als een reden voor on middellijk ontslag worden beschouw!! OEOSTGEEST. Aangevallen door een hond. Zaterdagavond is hei 10-jarige meis je Cath. de Vreede alhier aangeval len door een hond. Het dier heeft heele stukken vleesch van de beentjes van het kind afgebeten. Ernstig .gewond is het naar het Acad. Ziekenhuis te Lei den overgebracht. OUDEWETERING. De bazaar ten bate vau het Or gelfonds en ten bate van het fonds voor het onderhoud der Kerkstoelen IdjerNed. Herv. Kerk alhier, zal niet gehouden worden op Woensdag, Donder Hag en Vriidag van deze week, zooals abuisie velijk is vermeld, doch op Dinsdag, Woensdag en Donderdag. ROELOF ARENDSVEEN. Voor het examen huisbezoekster bij de T.B.C.-bestrijding, afgenomen te Rotterdam, is geslaagd Zuster Sinnige, wijkverpleegster bri het Wit-Gele .Kruis alhier. RIJNSBURO. Ds. J. L. de Vries, predikant bij de Gnr. Geref. Gem. alhier, heeft het beroep naar de kerk van Naarden-Bus- sum aangenomen. SASSENHEIM. Opening Moedercursns. Gisteravond werd in tegenwoordigheid van onzen burgemeester, de wijkzusters en het bestuur van bet Groene Kruis, de Moedercursus officieel geopend. De voorzitter van het Groene Kruis, waarvan de Moedercursus uitgaat, Dr. Ie Grand, opende de vergadering, heette Mej. Hattink van Rotterdam, die dezen cur sus zal leiden, hartelijk welkom, uitte zijn vreugde over de groote belangstelling en wekte op tot trouw bezoek aan den cur sus. Mej. Hattink, die vervolgens aan bet woord kwam, sprak de hoop uit, op pret tige samenwerking en noemde als doel van den cursus het leeren van allerlei wetenswaardigheden die in het belang zijn van de zuigeling en daarmee van het opkomend geslacht. Dikwijls toch komen er reeds op den zuigelingenleeftijd storin gen voor, die oorzaken vormen van ern stige ziekten op lateren leeftijd. Vervol gens zette zij in korte trekken het plan van den cursus uiteen. De burgemeester sprak daarna nog een enkel woord, dat getuigde van groote be wondering voor de vrouw als moeder, en hij gaf uiting aan zijn blijdschap, dat er zooveel dames zijn, die belangstelling in goede moederzorg toonen en die zich de moeite getroosten dezen cursus bij te wo nen. Hierna was het officieele gedeelte afge- loopen en begon Mej. Hattink met het ge ven van den cursus. Tot predikant bij de Geref. Kerk alhier, in de vacature, ontstaande door het vertrek van Ds. A. M. Boeijinga naar Haarlem, is beroepen Ds. P. N. Kruyswrik van Vlisslngen. Vanavond half acht zal een spoed- eischende vergadering- van den gemeen teraad plaats hebben, ter behandeling van de bouw van het nieuwe gemeente- buis, en ter herdenking van het 25- iarig Raadslidmaatschap van weth. H. Bader. VOORSCHOTEN. Dat men tegenwoordig goed uit de oogen moet kijken, om geen onge luk tc krijgen, bleek gisterenmorgen weer aan eenmotorrijder, die door niet gced uit te kijken op den Haagwcg, bijna tegen de N.Z.H.-tram oproei. Gelukkig zag hij het gevaar bijtijds, zoodat de man z'n stuur omwierp en de helling afreed. De jongen die op .de duozitting zat. was er reeds afgespron gen, zóodat al'.es goed afliep. De motor werd oenigszins beschadigd. WASSENAAR. In den afgeloopen nacht is na bij den Deyl een auto gemerkt H 68151 komende van Den Haag, tegen een boom gereden. De auto die pas den ho rigen dag was afgeleverd, was geheel vernield. De bestuurder moest op een groentewagen (sic transit gloria mundi), naar Den Haag terugkeeiei, vanwaar hij vanmorgen opbelde of de autorepa rateur het wrak naar Deu Haag wilde overbrengen. 1 ..rfM ZEVENHOVEN. De prijs der melk, zoowel de zoete melk als de karnemelk, is met 1 cent per liter verhoogd en gebracht van 13 op 14 cent en van 7 op 8 cent. Tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School alhier, is benoemd de heer A. van den Berg alhier. Het zoontje van den brugwachter B. had het ongeluk in een vork te trap pen, met het gevolg, dat een tand in den voet drong. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. STADSNIEUWS. HJVL DE KONINGIN. H.M. de Koningin is hedenmiddag te half drie door Leiden gepasseerd langs Breestraat en Hoogewoerd om zich naar Het Loo te begeven. INTERNATIONALE ARTSEN CURSUS. Omtrent den tweeden in dit jaar door Prof. Storm van Leeuwen te ge ven internationalen artsencursus over allergische ziekten op 15 en 16 dezer, kan het volgende worden medege deeld: De cursus wordt gehouden op ver zoek van eenige Duitsche artsen, die het stofwisselingscongres te Amster dam bezoeken. Hij zal in de Duitsche taal worden gegeven en zal zich uitstrekken over Diagnose en Therapie van Allergische ziekten. Voor dezen cursus hebben zich reeds ongeveer 30 artsen uit Duitschland, Polen, Denemarken en Roemenië op gegeven. Het programma van dezen cursus moest wat bekort worden, aangezien alles, wat bij vorige cursussen gege ven werd, thans in twee dagen moet worden ondergebracht. Op 15 September zal Prof. Storm van Leeuwen des morgens te 9 uur den cursus openen met een algemee ne inleiding over allergische ziekten. Deze voordracht zal, evenals de vol gende. plaatsvinden in het Instituut voor Tropische Hygiëne aan het Rapen burg 33. Te 10 uur spreekt Dr. Dekker uit Duitschland over: Ervaringen met allergische ziekten". Dr. Dekker was reeds bij vorige ge legenheden op de artsencursussen te Leiden, eerst als leerling, later als docent. Hij heeft vooral ervaring op gedaan over den invloed, welke door mijten in winkels en particuliere hui zen gevormd worden, op het asthma uitoefenen. Te 11 uur spreekt Prof. Storm van Leeuwen over: „De beteekenis van huidreacties voor de diagnose van al lergische ziekten". Hierbij wordt een aantal patiënten gedemonstreerd. Des namiddags worden, zooals ge woonlijk, de deelnemers weer in twee groepen verdeeld, waarbij de eene groep zich oefent in het bereiden van allergeen-extracten en het verrichten van huidreacties, terwijl de andere groep de kliniek voor allergische ziek ten bezichtigt, waar patiënten gede monstreerd zullen worden. Later op den middag worden de bei de groepen omgewisseld. 's Avonds te half negen wordt de film „Diagnose en therapie van aller gische ziekten vertoond in het Tropen hygiënisch Instituut. Op 16 September wordt des morgens een reeks voordrachten gehouden, waarbij in de eerste plaats het ver band tusschen het klimaat, bodemge steldheid, en allergische ziekten wordt besproken, en vooral ook het vraag stuk van de sociale beteekenis der nieuwe opvattingen over klimaat-al- lergenen in verband met de bestrijding van tuberculose en asthma, en de the rapie van de kinkhoest. Verder worden op dezen dag de nieuwe ervaring envan de Leidsche kliniek medegedeeld, waarbij o.a. zul len worden besproken het functionee- le emphyseem, de pathognomonische beteekenis van de overgevoeligheid tegen aspirine bij asthmalijders en de ervaringen zullen worden medege deeld. opgedaan met allergeenvrije installaties in particuliere woningen. Des namiddags worden allergeen vrije installaties in particuliere wo ningen bezocht. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Go (Afd. Handelsinformaties) In de week van 38 September 1928 zijn in Nederland uitgesproken 58 fail lissementen. Volgens het weekblad „Handelsbe langen" werden gedurende de maan den Juli en Augustus bij de gezamen lijke Griffies 78 crediteuren-lijsten ge deponeerd met een totaal passief van 1.152.320,79, waarvan preferent de somma 255.627,10. Vanaf 1 Jamfari 1928 werden in to taal gedeponeerd 1011 crediteurenlijs- ten met een totaal passief van de som van 16.062.644,46 K, waarvan prefe rent 3.438.635,41. Laatste Berichten. DOOR DE TRAM OVERREDEN. Hedenmorgen is op 10 minuten afstand van Elburg met de tram van Nunsp-eet naar Elburg een man overreden. De man was onmiddellijk dood. Hoogstwaarschijnlijk is hij afkomstig uit Hulshorst of Hierden. Het lijk is naar het lijkenbuis op de begraafplaats aldaar overgebracht. MIJNWERKER GEDOOD. Hedennacht is in de staatsmijn „Maurits" te Lutterade, de mijnwer ker J. K. op het Br., wonende te Stein, door omvallende wagens doodgedrukt. De ongelukkige laat een vrouw en drie kinderen achter. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) AUTOBUS DOOR TREIN GEGREPEN. PRAAG, 11 Sept. (V.D.) Bij Tild in Slo wakije werd op een spoorwegoverweg 'n autobus door een trein gegrepen en 100 M. meegesleurd. Twee personen werden gedood en ongeveer dertig ernstig ge wond. VERDUISTERING VAN ƒ40.000. BATAVIA, 11 Sept. (AnetakV.D.) De po litie arresteerde den heer J.. Stikkel, boek houder bij de makelaars firma Gebroeders Dull wegens verduistering van 40.000. Stikkel legde een volledige bekentenis af. Hij leefde boven zijn middelen en ver loor bovendien bij speculaties. DE REDE VAN BRIAND. BERLIJN, 11 Sept. V.Di. De Duitsch- Nationale Persdienst deelt mede: „De Fransche min. van buitenl. za ken Briand heeft te Geiève op beleer- digende wijze openlijk aan alle illusies omtrent verzoeningsgezindheid van Frankrijk een einde gemaakt. IIij! heeft hoonend de volgens het Vea-drag, ja zelfs verder dan het verdrag uitgevoer de ontwapening van Duitschland als qen oorlogsgevaar aangeduid. Hij heeft fetracht den Duitse hen Rijkskanselier ie te Genève als eerste vertegenwoor diger van het geheele Duitsche Rijk gesproken heeft, als partijman te verne deren. De leiding v#,n de Duitsoh-Natio- nale Volkspartij heeft zich met de offi cieele personen in verbinding .gesteld om vast te stellen welke voor de Duit sche waardigheid en het Duitsche be lang onvermijdelijke consequenties de Duitsche politiek uit deze feiten denkt te trekken". 18 SOLDATEN GEWOND. PARIJS, 11 Sept. V. D. Bij Versail les heeft een ernstig ongeval plaats gehad. Een auto reed met een snelheid van ongeveer 120 K.M. op een afdeeling marcheerende soldaten in. 18 soldaten werden ernstig gewond. EEN MAN, DIE ZIJN EIGEN GRAF BEZOEKT. STRAATSBURG, 11 Sept. V. D. Een Elzasser, Schley geheeten, vertrok in 1894 uit Straatsburg om in Amerika zijn geluk te beproeven. Toen hij dezer dagen te Straatsburg terugkeerde, kwam hij tot de ontdek king, dat hij officieel dood Vas. Toen hij 34 jaar geleden vertrok, deelde hij niemand mede, waarheen hij zich zou begeven. Korten tijd na zijn vermissing vond men in het bosch een lijk, dat men voor het stoffelijk overschot van Schley hield. Onder zijn naam is het toen begraven. Een van de eerste dingen, die hij na zijn terugkeer deed, was, verge zeld van eenige vrienden een bezoek te brengen aanzijn graf. De politie staat thans voor de moei lijke taak uit te zoeken van wien het lij is, dat 34 jaar geleden op naam van Schley werd begraven. NIEUWE STRIJD IN CHINA. LONDEN, 11 Sept. (V.D.) Uit Sjang hai wordt gemeld, dat op het oogenblik een offensief gaande is van deelen van het Zuidelijke leger onder bevel van generaal Pai tegen de Sjangtoeng- en Tsjili-legers. Engelsche, Fransche en Japansche officieren volgen den strijd als waarnemers. Zondag werd Lutai, Maandag Tang- sjau aan den Tientsin-Moekden- spoorweg bezet. Een andere afdeeling der Zuidelijke troepen bezette Feng- oeng, ten Noorden van Tsjangsjan en maakte ongeveer duizend gevangenen. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 11 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 160 paarden, 25 veulens, 1455 magere runderen, 697 vette run deren, 512 nuchtere kalveren. 204 vet te kalveren, 554 schapen of lammeren, 140 biggen, 3 bokken of geiten, 3 ezels, 470 graskalveren, 16 overloopers. Prijzen: vette koeien 5053, 45— 47^, 33—37; ossen 50, 45—47, 41; stie ren 4446, 4041, 36; kalveren 80 82)4, 7072 M, 55—60. Vet vee: melkkoeien 215430, kalf- koeien 210420, stieren 420—540, pin ken 100160, vaarzen 160225, werk paarden 200300, slachtpaarden 300 175, hixten 150200, veulens 80120, fokkalveren 2025, biggen 1217, overloopers 2033, slachtkalveren 12 —18, biggen per week 1.752.25, gras kalveren 3580. Overzicht: vette koeien gewone han del, prijzen gelijk gisteren; stieren ta melijke handel, weinig veranderde prijzen; kalveren luie handel, prijzen gehandhaafd; melkkoeien goede han del, ruim prijshoudend; kalfkoeien id. idem; werkpaarden kalme handel, prijzen stationair; fokkalveren luie handel, prijzen iets beter; biggen flau we handel, prijshoudend; overloopers Weinig handel, oude prijzen; graskal veren levendiger handel, goed prijsh. BODEGRAVEN, 11 Sept. Kaasmarkt, Aangevoerd 367 partijen Goudsche kaas, waaronder 350 met rijksmerk, 15298 stuks, 122384 Kg. Prijzen met rijksmerk le soort-5659, 2e soort 51 54, zwaardere tot 63; zonder rijks merk: 5054. Handel matig. PURMEREND, 11 Sept. Kaasmarkt. Aangevoerd 55000 Kg., w.o. 21 kleine fabriekskaas, met rijksmerk 50.50; 42 kleine boerenkaas met rijksmerk, 52. Handel goed. PURMEREND, 11 Sept. Botermarkt. Aangevoerd 1358 Kg. Prijs: 1.902.90. PURMEREND, 11 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 325 runderen, 0.751.05; 306 melk- en geldekoeien, 150375 (matig); 37 stieren; 33 paarden, 100 200 (matig); 38 vette kalveren, 135 150 (vlug), voor de slacht 1042, voor de fokkerij 1029 (matig); 209 nuch tere kalveren, 531 vette varkens, v. d. slacht 7982 (vlug); voor de zouterij 7276 (vlug); 35 magere varkens, 20 42 (vlug); 281 biggen, 1422 (vlug); 459 schapen, 2640 (matig); 1064 lamme ren, 1-8—26 (matig); 46 bokken. LEIDEN, 1 iSept. Vette Varkensm. Aangevoerd 491 st.; zwaar 455, licht 36. Prijs per K.G. lev. gew.: zwaar 75 en 73 et* licht 72 en 70 ct. Handel zeer matig, ruime aanvoer. LEIDEN, 10 Sept. „De Eendracht". Per 100 st.bloemkool f 102o;k komkommers f48; andijvie fi4; sla f 26; peen f 1215rabarber f 1 2; selderrj fi3; piete-rse'ie fi— 1,50; roode kool f 1013; snvove kool f914; groene kool fi4; kroten f 2—4. Per 100 K.G.: snijboor.en f1540; heerenb. f2045; 'postelein f79; spinazie f814. ZOETERWOUPE, 10 £ept. Aanvoer 3.578 eieren. Kippeneieren f 7,208,50; eendeneieren f 6,50—7,20; kuikeneie ren f5,607; Pluimvee: kippen fo,7o 0,80; eenden f0,55; hanen f0,40 1,20; konijnen f0,85L^O- HAZERSWOUDE, 10 Sept. Aanvoer 7.878 eieren. Kippeneieren f5,507.10 Eendeneieren f56; per 100 stuks; Hanen f6,65;1>255 Kippen f1,05 P- stuk. AMSTERDAM, 11 Sept. Oliën. Not. per 100 Raapolie: vliegend 48','2. Lijnolie: vliegend 35, Oct. 31 Va 31 Va 31 Va, Nov.-Dec. 3P/2 3i3A 3iJï, Jan.- Febr. 31.V2, Jan.-April 32 318/4, Mei- Aug. 32V2 321/4. Stemming .kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen v. 12 September, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 770.5 te Brest en Parijs. L. B. 750.3 te Janmayen. Verw. tot den avond van 13 Sept.: Matige tot zwakke wind uit W. rich tingen, nevelig tot half of zwaar be wolkt, droog weer, weinig verandering in temperatuur. Barometerstand. De 9tand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A Dinsdag 11 .Sept.: 7.55 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddeg' 3 uur: 18 gr. C. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL", 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 21 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21.5 gr. C. Wisselno teeringen* (Amsterdam). Berlijn 59.43 Londen12.10»/, New-York 2.49 Parijs9.747. Brussel 34.68 Züricb 48.037® Praa,7.39'/, Rome 13.05 Madrid 41.34 Oslo Kopenhagen 66,53 Stockholm - 66.76 Wecnen i'\

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3