EEN SYMPATHIEK GETUIGENIS OVER EEN SYMPATHIEK PERSOON „Parlementaire Figuren" van de „Houten Pomp" behandelt thans het Tweede Kamerlid C. Smeenk. „Over Smeenk te schrijven, is geen moeilijke taak. Ik ben zelfs bang eer te veel, dan te weinig goeds van hem te zeggen. Smeenk is een man, die ook de hardheid van 't leven gekend heeft, al is hij nu Kamerlid en wethouder van een provinciale hoofdstad. In de A.-R. Kamerfractie vertegen woordigt hij meer het sociale element en dat is te verstaan, want reeds jaren is Smeenk in „Patrimonium" en in de Christelijke Vakbeweging een figuur van groote beteekenis. Intusschen kon de christelijk-socia- le beweging in de A.-R. Kamerfractie wel iets sterker gerepresenteerd zijn, want ook hier merkt men maai' al te vaak, dat één mensch feitelijk maar één ding goed kan doen. Smeenk is iemand met onmisken bare talenten. Hij heeft zichzelf geheel opgewerkt, is een self made man. Een groot deel van zijn grondvor- ming dankt hij .aan de jeugdbeweging, maar het meeste heeft toch het leven van hem gemaakt. Hij heeft gewerkt bijna dag en nacht,, heeft gelezen, geschreven en gesproken. Smeenk behoort tot die menschen, die voor hun werk met gemak van den nacht een dag maken. Daarom kan hij ook zooveel presteeren. Als Kamerlid heeft hij natuurlijk vele besqgnes. die dikwijls veel tijd en studie vragen. Maar hij is wethouder van financiën der gemeente Arnhem geworden in een tijd. dat men daar leelijk in de misère zat. Daar viel wat op te knappen en dat ging voor Smeenk dikwijls des te moeilijker, omdat er wel geraakt moest worden aan dingen, waaraan Smeenk als sociaal man liever niet wilde raken. Hij heeft in zijn leven ook ruimschoots ervaren, dat het dik wijls heel wat gemakkelijker is, om achter een schrijfbureau in een artikel tp zeggen: hoe het moet, dan het in de praktijk van het leven te doen. Al studeerende, al werkende en ik mag er bij zeggen: al strijdende, is Smeer k geworden wat hij is. Hij heeit recht op die plaats, ze komt hem toe. Men leze slechts zijn degelijke arti kelen in „Patrimoniummen hoore zijn practische adviezen in de Kamer. .Patrimonium'' heeft in hem een be kwaam voorzitter, iemand, die het Verbond waardig representeert. Er is een tijd geweest, dat de naam Smeenk bij sommigen in de A.-R. par tij werkte als een roode lap bij ten stier. Maar dat is voor het grootste deel voorbij, waar het nog zoo is, daar is het meer overlevering. Want Smeenk is de man niet alleen van sociaal wenschei'jke maar ook van het economisch mogelijke. En op het laatste legt hij meermalen allen nadruk. Zeer ten ongenoege van sommigen, die alleen maar het sociaal wensche- lijke kennen. Zoo is en blijit Smeenk de harde werker, de knappe kop, wien liet le ven, onder Gods bestel, gebracht heeit datgene, waarop hij recht heeft. De sympathieke man, die recht door zee gaat en die een sieraad is voor de A-R. partij". UIT DE OMGEVING. boskoop. Vergadering van den Gemeente raad op Dinsdag 4 September, des namiddags te 7 urn*. Onderwerpen ter behandeling: 1. Opening. Trekking nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 Juli 1928. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededeelingen. 5 Voorstel van B. en W. om over te gaan tot de benoeming van drie le den der Raadscommissie voor onder zoek van begrootingen en rekeningen. 6. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van gedelegeer den der gemeente in de besturen van Bouwvereenigingen. 7. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee gedele geerden in het bestuur der Coop. Ver- eeniging „de Boskoopscli© veiling 8. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van twee gede legeerden der gemeente in de Bad- huiscommissie. 9. Voorstel van B. en W. om te be sluiten tot aanvaarding van schenkin gen, ten behoeve van bet nieuwe Ge meentehuis. 10. Aanbieding van B. en W. vanv de begrooting van inkomsten en uit gaven van het Burgerlijk Armbestuur, voor het jaar 1929. 11. Aanbieding door B. en W. van de ontwerp-begrooting voor den dienst 1929, van bet electriciteitsbedrijf, de Gasfabriek en de Bronwaterleiding. 12. Aanbieding door B. en W. van de ontwerp-begrooting met daarbij behoörende memorie van toelichting en verdere bescheiden voor den dienst 13. Advies van B. en W. op_ een ver zoek van de besturen der drie Bouw vereenigingen om ontheffing te ver- leenen van de verplichting tot betaling van legesgelden voor bouwvergunnin gen betreffende den bouw van 37 wo ningen. 14. Aanbieding door B. en W. ter voorloopige vaststelling van de reke ning van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1927 met daar bij behoorende bescheiden. 15. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van de balans, winst- en verliesrekening der gemeentebedrij ven over liet jaar 1927. 16. Aanbieding door B. en W. ter goedkeuring van de rekening van in komsten en uitgaven van liet Burger lijk Armbestuur over liet jaar 1927. 17. Advies van B. en W. op adressen, houdende verzoek om medewerking te verleenen ^inzake verbetering van den Middelburgschen en Bloemendaai schen weg, resp. openstelling van die wegen voor het automobielverkeer. 18. Voorstel van B. en W. om mach tiging te verleenen niet betalende huurders van de lö eenvoudige wonin gen der gemeente uit te zetten. 19. Rondvraag. 20. Sluiting. Door de politie zijn verschillende personen verbaliseerd wegens het besturen van motorrijtuigen, zonder in het bezit te zijn van een geldig rij bewijs. Op de door Notaris Houtzagers gehouden verkooping van de percee- len Nieuwstraat 129 en 131, werden de ze toegewezen aan den heer J. Aker boom, alhier, voor 8250, De Coop, vereeniging „De Bos- koopsche Veiling" veiling van 29 Aug. Rozen per bos: Ophelia 1528 cent, Golden Ophelia 1827, Marcel Royer 30-45, Hadley 4065, Claudius Per- net 3642, Mac Keiler 4050, Rosa- landia 1933, Columbia 2045, But terfly 17—37, Jules Bouché 19—34, ge mengde rozen 510 cent. Diversen: Dahlia's 822, Gladiolen 1016 per bos, Chrysanthen 2625 ct. HAARLEMMERMEER Burgerlijke stand. Geboren: Arend z.v. M, Jonge jan en W. M. de Leeuw; Janny d.v. J. Meijer en L. Godvliet; Lot- tina Margaretha d.v. 5. Korenstra en L. Tanis; Matje d.v. B. Grosscurt en W. Heeren; Aagje d.v. A. de Groot ein E. J. Enthovein; Jacomina Hitty d.v. P. v. Tienderen en W. Duizer; Johannes Leo- nardus, z.v. J. Lieverse eu B. M. Klein. OverledenCornelis van Egmond 62 L geh. met Th. de Boer; te Haarlem, rieter Meenderinck 44 j. ongeh. lis3e. Coöp. Veiling vereeniging H.B.G. Uitslag gehouden leverbare veiling ge houden op Dinsdag j.l. Prijzen per 100 een alleen voor eerste kwaliteit. E.v.T. Herm. Sehlegel f3,90; Rose Luisante f6,90; Pr. van Oostenrijk f2,953,15; Max. Kingiey f3,25;Pro serpine f8,058,55; Fred. Moore f3.25 4; Grand Due f88,55Waterloo f 3,954,75Scarlet Due 12,40—2,75 La Reine f1,902,55; Rosa Grisdeliti f2,252,5°; La Precieuse f2,553'^5 Carara f5; Flamingo f6,05; Witte Due Max f i,752j3°; Artus f1,30i,7o; Gele Prins f 5,45Zilveren Standaart f 3,5°; v. Gooyen f2,35; Jacht v. Rot terdam f2,85; Lose Aplatie f2,90; Ro se Due f5,10; Verboom f3,05; L' In- imaculeé f1,55; Luc de Berlin IIf 3,45 Diana f2,10; Gram. Brillaut f 1,401,50 Lord Roseberry f5,75; Cullinau f6,83; Witte Zwaan f22,30; Cottage Maid f 2,85; Brillant Star f4,45; Mon Tresor 11 f7,65; Kardinaalshoed f1,55; Chry- solora f5,957,40; Thomas Moore f3,80; Prosperity f3,65; Gen. de >Viett f 18; Coul. Cardinal f5,30; E1T. Inglc. Yellow f2,753,15Gesn. Macros- pheila f1,55-,65; Gesn. Rosea f,50; Isabella f 1,80; John. Ruskin f2,50; Pi- ooté Rose 12; Br. St. James f2,30: Pa norama f2,45; LwT. Fame. Sanders f1,902,65; Prof. Rauwcnhoff f1,55 2,45; Bartigon f22,55; Will. Cop land f3,05—4,40; Lö Notre f 3,80-4,30; Clara Butt f2,10; Pr. of Haarlem f 1,85 2,50; Pr. Elisabeth f2,85; Bar. de ia Tonnaye f 1,65; Painted Lady f22,25 Mad. Krelage f 1,952,75; Oentemaire f2,90; La Tulipa Noire f2,75; Glow 12 ,40; Dream f2,45; King Harold f1,55 2,05; Min. Thorbecke f4; Will. 'Pitt f4,45; Ph. de Comminet f2,50; Feu Brillant f4,75; City of Haarlem f14; Croc. Geel f4,75; Meqerbeer f2,20; Al bion Pumer li f 2,05Dv.T. Cour. d' Or f5,35; Murillo f2,252,50; Rubra Max f 3,50; Theeroos f3,05; Peach Blossom f5,50; Gloria Solus f5; Thournesoli f5 6; Electra f9,60; Lucretia f3,45; E. N. Sir Watkin 144,40; Laurens Ros ter f'3,45—4; Emperor f4,255,10; Vic toiia f6—-7,15; Will. Scarlet f 4,20; (Jol den Spur f4,80; Goupress f4,2544,5°; King Alfred f 18,60; D.N. Von Sion f5,50; Incomparable f1,75i,95;Oran- ge Phoenix f4,90; H.I. Imperator y/8 f0,701,05; 6/7 f0,30; Enk. Galauthus f 2,10; An. The Laen f 1,15. voorschoten. Gemeenteraad. Gisteravond 8 uur vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van den Burgemeester, den heer E. Vernède. Afwezig de heeren De Kleermaeker en Duynisveld. De Voorz. opent de vergadering en geeft daarna het woord aan den wnd. secr. tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, die on veranderd worden goedgekeurd. Daarna doet de Voorz. mededee- li{ng van de ingek. stukken, w.o. be richt van verhindering van den beer jDuynisveld. Door B. en W. wordt den Raad aangeboden het Gemeenteverslag over 1927. Het bestuur der Koningin-Wilhelmina vereeniging ^vraagt subsidie voor een te houden Kinderfeest op Koninginnedag; besloten wordt evenals verleden jaar een subsidie van f300 toe te kennen. B. en W. bieden den raad de begroe ting over 1929 aan. De Voorz. doet in verband hiermede eenige mededee lingen. Het tarief van de waterleiding is zoodanig gewijzigd, dat bijna alle ver bruikers een klasse na^r beneden gaan De prijs de.- el ctriciteit zal voor licht van 35 op 3D en voor kracht van 20 18 cent komen. B. en W. st dien voorts voor, c-en nieuw vuilnisauto aan te schaffen. Hierna is aan de orde de benoeming van ten qnderwijz' res. B. en W. zijn ontheven van de verplichting een wachtgelder aan te stellen. Benoemd wordt mej. P. II. Broek- veld' metalgem. stemmen. Goedgekeurd worden enkele wijzi gingen 111 de gem. enterekening 1926; en kwestie van administratieve 1 aard. De genie .ntsrekening 1927 wordt voorluopig vastgesteld, wat den gewo nen dienst betreft up 1226.886,07 in komsten en 1185.085,34» j uitgaven (.ba tig saldo f41.800,72» .9; wat den kapi- taaldienst betreft op f 182.361,67 ont- vangsteu, f 195.656 492 uitgaven (na- deelig saldo f 13.294,88'. Bp het punt „vaststelling uitbreidings- lan" wijst de lieer B raggaar op e weinige publiciteit die pan dit plan gegeven is. De Voor z. antwoordt dat het in de 1 „Voorschotensche Courant" ge staan heeft, waarmee aan de y oor schif ten der wet is voldaan. Het plan wordt daarna goedgekeurd. De overeenkomst met het Rijk betref fende vernieuwing der Vinkbrug, wordt goedgekeurd. Besloten wordt tot den aanleg van kabels enz. in particulieren grond, zulks ten behoeve van een 1 o-tal huizen op den Haag weg, op de grens der gemeen ten Voorschoten en Wassenaar. Met de betreffende eigenaren zal oen desbe treffend contract aangegaan worden. Op een vraag van den heer Brae- ga a r antwoordt de Voor z. dat de hiervoor noodige gelden door de eige naren in de gemeentekas gestort zijn. De heeren J. C. v. d. Peet en H. H'. v. d. Ster hebben een adres tot den raad gericht betreffende leveranties door de gemeente aau particulieren. Het betrefc hier volgens den chef dor bedrijven slechts een bedrag van f400. Evenwel zullen in den vervolge maat regelen genomen worden, dat de .ge- me entebedrijven zich van leveranties aan particulieren geheel onthouden, met uitzondering van huurkoop. Op een verzoek van H. de Graaff tot aanleg van een straat wordt op .voor stel van B. en W. afwijzend .beschikt, (OJm. omdat in het betreffende voorstal van rioleering geen §prake is. De Algem. Politieverordening wordt gewijzigd, overeenkomstig een tweetal opmerkingen van Ged. Staten, o.a. dat op waarschuwingsborden, naar het mo del door den Minister van Waterstaat goedgekeurd, de maximumsnelheid zal worden aangegeven. Eenige comptabiliteitsbesluiten wor den goedgekeurd. De pensioengrondslagen van twee ge meentewerklieden (aschophalers! wor den met i' 60,verhoogd, omdat hen van gemeentewege een jas en uniform pet zal worden verstrekt. De heer Bragg a ar wil al het per soneel van de bed rijven een dergelijke uitrusting geven. De V*o 0 r z. steelt voor dit punt uit te stellen tot de begrooting, waarmee de heer Braggaar accoord gaat. Ingekomen is ten slotte een brief, aan B. en W. gericht, van den Direc teur van het Post- en Telegraaf kan toor betreffende vervroeging van het tijdstip van posftafhalen op Zondag tot 89 c.q. 8.309.30 (thans is dit 11.30 —12.30). De heer Braggaar vindt daar geen bezwaar tegen- men kan even goed voor als na kerktijd zijn post gaan afhalen en voor het personeel is dit aangena mer. De heer Egg ink, weth., vindt van 8.45 tot 9.45 uur den besten tijd; men doet dit afhalen van de post toen alleen tmaar in ziektegevallen e.d. Dan kan men daarna nog naar de kerk gaan. Besloten word; den tijd van 8.45 45 uur als den meest geschikien te eschouwen, on den brief in diep geest te beantwoorden. De Voorz. deelt mede, dat vermoe delijk de oplossing van een moeilijk vraagstuk is gevonden: de plaats van de vaste muziektent, n.l. tusschen het oude en nieuwe park. Van de rondvraag maakt de heer Braggaar gebruik, die vraagt of het niet mogelijk is, de stukken voor de agenda meer dan één avond ter in- zlage te leggen voor de raadsleden. De Voorz. antwoordt, dat er wel een schikking kan getroff e n worden als men den laatsten avond vóór de raads vergadering verhinderd is. Te 9 uur sluit de Voorz. de open bare vergadering en gaat de raad 'in besloten zitting. GEMENGD NIEUWS. Een standbeeld teruggevonden. Op het bestdenkbare tijdstip, vlak voor den aanvang der Tolstój-feesten, is te Moskou een interessante vondst gedaan, namelijk een levensgroot standbeeld van Leo Tol- stoj. Dit standbeeld, zoo meldt de Kras- naja Gazeta, is in 1913 vervaardigd door den Russischen beeldhouwer Merkoelof en aangekocht door den bekenden kunst beschermer Sjacbof. Het standbeeld zou op een der pleinen te Moskou worden op gesteld, maar wegens hevig verzet tegen dit plan uit kerkelijke kringen werd daarvan afgezien, zoodat bet standbeeld onder particuliere berusting bleef. Door de beslommeringen van den oorlog en de daarop gevolgde revolutie werd bet be staan van het beeld geheel vergeten, tot dat het dezer dagen, geheel toevallig, weder „ontdekt" is. Ongetwijfeld zal het thans een plaats op een plein of in een laan in Moskou vinden. Waar dit zal zijn, moet nog wor den uitgemaakt. Een kostbare speld gevonden. In bet begin van Juni yond een juffrouw in Den Haag op straat een gouden speld, bezet met juweelen. Zij deed aangifte bij de politie, maar een eigenaar daagde niet op. Dezer dagen had de juffrouw eeldg'.1- brek. Daarom loog zo met de speld naar de Bank van Leening, waar ze het sie raad voor een rijksdaalder beleenen wil de. „Een rijksdaalder?" zei de ambtenaar, „de speld is wel drie honderd gulden waard. U kunt er veel meer voor krijgen. Hoe komt u er eigenlijk aan?" De juffrouw vertelde vervolgens, dat ze het voorwerp gevonden had, waarop de ambtenaar de politie opbelde en zij naar het Hoofdbureau van politie werd overgebracht. I11 verband met dit gebeurde verzoekt de commissaris der afdeelingen D en E nog maals den eigenaar zich tusschen half twee en drie uur te willen vervoegen bij de afdeeling Gevonden Voorwerpen van het Hoofdbureau Alexanderveld 17. De juffrouw is na verhoor heengezon den. Zij heeft in haar onschuld gehan deld en daarom zal de zaak wel geen ernstig verloop voor haar hebben. Een „ondankbare patient. Een dezer dagen werd uit .het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam een patient, bewoner van Zactidam, die in een der afdeelingen van genoemd Ziekenhuis was verpleegd, ont slagen. Een paar dagen later bleek bet, dat deze man gedrukte pamfletten verspreid de, waarin bij van de medici, die hem hadden behandeld, allerlei leelijks ver telde. De man werd deswege gisteren op bet politiebureau Leidscbe Plein ontboden. Toen bij daar verscheen en door een in specteur in verboor werd genomen maak te hij op dezen al dadelijk den indruk, niet geheel normaal te zijn. In verband biermede werd de Genees kundige Dienst geraadpleegd en na me disch onderzoek werd bet toen raadzaam geacht, aldus meldt „Het Volk", den stak kerd naar de afdeeling voor zenuwzieken van bet Wilhelmina-Gasthuis te trans porteeren. Door een auto overreden en gedood. Toen de scholier Kra'yenbrink te Eiber gen zijn fietsbel, welke gevallen was, wil de oprapen, werd bij door een auto, dien hij niet had zien aankomen, overreden en onmiddellijk gedood. Brand. Te Harenkarspel is de boer derij „Het Eiland" van den beer Tes- schaar, een der oudste boerderijen bier in den omtrek, tot den grond afgebrand. Van wat er zich in bevond, is bijna niets gered. Ontrouwe deurwaardersbediende. Een deurwaarder te Rotterdam deed aan gifte, dat zijn 23-jarige bediende hem voor belangrijke bedragen benadeeld beeft. De bediende heeft als boekhouder geknoeid, door geïnde bedragen niet of slecbs ten deele in de boeken te noteeren. De deur waarder zegt, dat er een tekort zou zijn van ongeveer 9000 gulden. De bediende is in verzekerde bewaring gesteld. Hij heeft ten deele bekend o.a. dat deze onregel matigheden sinds ongeveer anderhalf jaar aan den gang waren. Als de visch niet bijten wil. Gewa pend met hengelstok en schepnet waren ze er Zondagmorgen met z'n beiden op uit getrokken; twee Amsterdamscbe jon gens, waarvan de een dertien en de ander zeventien lentes telde. Vol goeden moed togen ze er op uit, in de hoop, met rijken buit (e zullen thuis komen, waar zij alle buisgenooten in verbazing zouden kunnen brengén met hun „visscherslatijE". Edoch, boe geduldig de jeugdige vis- schers zich ook toonden, de gedroomde buit bleef in bet water zwemmen en toen de avond viel, waren de visscbers nog geheel platzak. Men kan zich de teleur stelling indenken van de twee kamera den. Die lieten zich echter nog niet ontmoe digen en toen zij in Durgerdam eenige welgevulde visebkorven zagen staan, kwamen zij op bet idee een gedeflte van den inhoud daarvan mede te nemen. Terwijl zij echter daarmede bezig wa ren, verraste de politie de twee kranige visscbers, die met bun buit naar bet po litiebureau werden geleid. Branden. Te Leende zijn de wonin gen van J. v. Hooff, bewoond door P. v. Dooren, J. Smets en J. v. Laarhoven, af gebrand. Nagenoeg niets werd gered. Te Klein Liempde is de landbouwers woning van J. v. Oirscbot afgebrand. Oogst en inboedel ging enmede ver loren. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is bet 2-jarig zoontje van den beer G. M. van Staveren, wonende aan den Hoofdweg te Nieuw-Vennep, in de Hoofdvaart geraakt en verdronken. Een roekeloos bader. Te Zandvoort begaf zich een jongmensch uit Amster dam op het stille strand te ver in zee. Plotseling werd hij door den stroom mee getrokken. Een dame, die zich toevallig in de nabijheid in zee bevond, slaagde er in den roekeloozen bader op bet strand te brengen. Hij was echter bewusteloos. Nadat geneeskundige hulp verleend was, is bij, nog steeds bewusteloos, per zieken auto naar Amsterdam vervoerd. Tusschen buffer eu stootblok. Tijdens bet rangeeren van tramwagens op de losplaats bij het kanaal is te Terneuzen de 7-jarige J. Geers bekneld geraakt tus schen den buffer van een wagon en een stootblok. De knaap werd met zeer ern stige verwondingen overgebracht naar bet ziekenhuis, waar hij na korten tijd is overleden. Botsing Gistermorgen omstreeks half elf beeft op den boek van de Steeg- straat en de Voogdijstraat te Roermond een botsing plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel. Uit de Voogdij- straat kwam een vrachtauto en bit de Steegstraat een motorrijwiel bestuurd dooi- den beer F. B„ terwijl zijn knecht op de duo was gezeten. Op liet kruispunt kwamen de twee voertuigen met elkaar in botsing. De heer F. B. bekwam ernsti ge verwondingen aan hoofd en handen en is in bewusteloozcn toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De duorijder werd van het motorrijwiel geslingerd, doch kwam er wonder boven wonder met den schrik af. Het motorrijwiel werd bescha digd. De vrachtauto is door de politie in beslag genomen tot het instellen van een nader onderzoek. Inbraak. In Bennebroek is ingebro ken in een tweetal perceelen aan den Rijksstraatweg, waarbij een bedrag van 500 is ontvreemd. Door een auto overreden. Gistermid dag te 3 uur werd de melkboer J. Kamps, juist toen bij zijn erf upreed, op den Frie- schen Straatweg te Groningen aangere den door een particulieren auto. De man, die 40 jaren oud is en gehuwd, kreeg een zware hersenschudding, zijn toestand is ernstig. De grootte der roode bloedcellen. De afmeting der roode bloedcellen van den mensch is een zeer Standvastige groot- beid, die bij jonge en oude individuen na genoeg niet verschilt. Een Russisch onderzoeker beeft nu na gegaan meldt „The Lancet" of ver schillende menschenrassen ook onder scheid vertoonen in de grootte van hun roode bloedcellen, maar dit bleek niet bet geval te zijn. Dr. Winschnewsky heeft te Moskou bij 195 personen van de meest verschillende rassen nauwkeurig de afmeting ender roode bloedcellen onderzocht, maar geen duidelijke verschillen gevonden. De dia- meter wisselde tusschen 6.64 en 7.83 mi crons (1 mierrn is 1/1000 millimeter); maar de gemiddelden bij de verschillende rassen wisselden slechts tusschen 7.14 en 7.34 microns. VISSCQERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 29 Aug. Heden aange komen aan den Rijksafslag: 19 stoom- treilers. Aanvoer en prijzen waren: Treilvisch: tarbot f2272,50, griet £2760 p. 50 K.G.; gr. tang £2,30— 2,60, middel tong f1,902,50, kl. tong f1,701,85 p. K.G.; gr. schol f46— 49, middel schol f4245, zetschol f32 40, kl. schol f730, schar f10,50— 13 p. k. van 50 K.G., rog f 1327 p. 20 st.; vleet f0,752>?5 P- pi'e" terman poontjes f1,7017, gr. schel- viscli f3248, middel id. f2433,"kl. middel id. f17,5°26. kl. id- f5—J 2 p. k. van 50 K.G.; .kabeljauw f4460 p. k. van 125 K.G.; gr. gullen f 1418 kl. gullen f811,50 p. k. van 50K.G. leng f0,581,13, heilbot f4»80 P- st:; wijting f2,506 p. k. van 50 K.G. kreeft f0,412,17 p. st.; makreel f12 16,50 p. k. van 50 K.G. van de IJm. stoomtreilers kwamen er heden 19 aan de markt. De besom mingen waren: IJM. 134 m. f2.360, IJM. 374 pi. f3.515, IJM. 61 m. f2.195 IJM. 32 m. f2.876, IJM. 75 m. f 1.808, IJM. 19 m. f 1.819, IJM. 3 in. f5.029. IJM. 64 m. f2.033. IJM. 136 m. f2.078 IJM. 20 m. f2.720, IJM. 2i m. f3-9°4» I' M. 41 m. f2.243, IJM. 38 m- f3.3io, IJM. 10 m. f3.87, IJM. 23 m. f 1.667, IJM. 154 m. f 1.810, IJM. 238 m. f 1.611 IJM. 193 m. f 1.941 en VL 9 m- f 2-»*57- In de week van 22 tot en met 29 Aug. zijn te IJmuiden aan den Rijks- vischafslag aangevoerd: 016.518 K.G. treilvisch, 1306 kantjes pekelharing en 2.171 kn. versdhe naring. De totaal opbrengst bedro-eg f303.596. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NOORDERDIJK Vaucr. n. Rott. 28 ta San Francisco. KINDERDIJK Rott. n. Vancr. 28 te Cur racao. ROTTERDAM Rott. n. N.-York p. 28 K. Race. fiAASTERDIJK 28 v. Rott. to Phil. RIJNDAM 29 v. Rott. n. N.-York. DELILIAN 29 v. Galveston te Rott. iBEEMSTERDIJK Philad. 11. Rott. 28 1.20 n.m. in draadl. verb, met Val. BLIJDENDIJK Rott. n. N.-York 27. 11 12n.n1. 250m. Z.W. v. Valentia. NEBRASKA Vancr. n. Rott. 27 te San Francisco. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK 29 v. Antw. te Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ORION thr. 28 12.12n.n1. 50m. £..Wl. v. Niton. EEMSTROOM thr. 28 v. Bissao. FAUNA uitr. 29 v. IJmuiden. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA oitr. 29 v. Amst. RIJNLAND 30 v. Hamb. te Amst. verw. WATERLAND thr. p. 28 Madeira. AMSTELLAND uitr. 28 v. Rio Grandflt ©RECHTERLAND thr. 28 v. Rio Ja neiro. GELRIA vacantier. 2 te Lo.-n. Alles wel ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA Bat. n. Rott. p. 29 I2M.dd. Oucssant 31 8 v.m. ver.w TAMBORA 29 v. Bat. n. Rotterdam. AMBI uitr. 29 te Antwerpen. RONTALO uitr. p. 28 Perimi. TERNATE thr. p. 28 Perim. SCHOUWEN uitr. 29 v. Ldn. au pjass. Gravesend. J MADIÓEN uitr. 29, v. Pt. Said. IMENADO thr. 29 v. Padang. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PR. DER NED. uitr. 29 v. Stipt. KARIMOEN thr. 29 v. London. P. OOEN uitr. 29 v. Suez EMBA thr. p. 29 Gibraltar. MOENA uitr. 26 v. Penang. (BORNEO uitr. 28 v. Sabang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6