Leidsche Hulpbank, Gemeentelijke Aankondigingen BUREAUX RAADHUIS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secre tarie en van den Gemeente-Ontvanger op Vrijdag 31 Augustus a.s., ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, slechts zullen geopend zijn van des v.m. 9 tot des n.m. 12*4 u. Leiden, 30 Augustus 1928. a Van de sande bakhuyzen, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. STEDEL. MUSEUM „DE LAKENHAL" Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat het Stedelijk Museum „De Laken hal" op Vrijdag 31 Augustus a.s., ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin, slechts geopend zal zijn tot des nam. 12*4 uur. Leiden, 30 Augustus 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. UIT DE OMGEVING. aarlanderveen. Die datum waarop de bazaar, uit gaande van de Muziekvereen. „Excelsi or", wordt gehouden, is 19, 20 eü 21 ALPHEN AAN DEN RIJN. Het zoontje van den lieer B. in de Oranjestraat, kwam tijdens het spelen Hoedanig te vallen, dat hij zijn linker pols brak en zich onder heelkundige behandeling moest stellen. OEGSTOEEST. Gisterenmiddag had alhier een ongeval plaats in de Willem de Zwij gerlaan. Toen de heer C. met zijn mo torfiets weg reed, kwam op een tot nu toe onverklaarbare oorzaak zijn motor fiets, waarop hij zelf gezeten was, tegen een in die laan staande boom terecht, piet het gevolg, dat hri zich aan zijn been bezeerde, en zijn enkel nogal tame lijk opzette. Van verder motorrijden kwam niet veel. Hem is volkomen rust voorgeschreven De Wiweto. De uitslag van de wedstrijd van het publiek tijdens de Wiweto, wie hlet tmeest de uitspraak van de jury bena derde, is als volgt: ie pr. M. J. Swart, Bmimalaan 44, ■Oegstgeest; 2e pr. M. Knik, Kernstr., loeiden; 3e pr. mei-, v. Galen, Kore- vaarstraat, Leiden. Het bezoek van de tentoonstelling is nog steeds zeer bevredigend. De 2600ste bezoeker is al gepasseerd. Een aardige verrassing. Naar 'wij vernemen, zullen heden avond een 800-tal kinderen van de vier Slagere scholen in het tentoonstel'lings- ebouw worden onthaald op een glas monade. Het initiatief daartoe gaat uit van den heer H. Kranenburg, de [Kempenaerstraat. De limonade zal zijn de bekende „Manda,,, troebele sinaasap pelen limonade van de fa. Kuperus, Hoogewoerd te Leiden. ROELOFARENDSVEEN. 1Dinsdagmorgen is de heer C. v. Klink alhier, terwijl hij op het land aan het werk was, plotseling dood ge bleven. De overledene was 60 jaar oud Maandag Aen Dinsdag van deze week is men "hier bezig geweest met herstelling van den telefoonkabel, wel ke defect was geraakt. Door dit defect was het mogelijk, dat men verschil lende gesprekken, welke langs denzeif- den kabel geleid werden, kon verstaan. Lit was zooals vanzelf spreekt, vooral voor zakenmenschen, zeer hinderlijk. Erger is evenwel, dat meerdere abon- né's tijdens de reparatiewerkzaamheden totaal waren afgesloten, en van hun toe stel absoluut geen gebruik konden ma ken. Wat dit in dezen tijd van het jaar voor de zakenmenschen zeggen wil, kan een ieder, die ld; edrukte wel eens van nabij beschouwd heeft, wel begrii- pen. Het was dan ook yjel wenschelijk geweest, dat men eem noodverbinkiing tot stand had gebracht. WOUBRUGGE. Onze burgemeester, de heer J. C. Baumann, is benoemd tot burgemeester van Overschie, met gelijktijdig ontslag als burgemeester dezer gemeente. VOORSCHOTEN. Aanrijding tnsschen twee vrachtauto's Op ongeveer dezelfde plaats waar Dinsdagavond een luxe auto is f/er- brand? had gistermiddag om ongeveer half vier een aanrijding plaats tnsschen een tweetal vrachtauto's, waarvan een was van de fa. A. van Khijn uit Wasse naar (gemerkt H 37633) jên een vracht auto van de Sigarettenfabriek van de fa. J. van Kerckhoff uit Amsterdam. De oorzaak lag volgens de omstanders bij jien chauffeur van de auto van de fa. J. van Kerkhoff. Van de auto van de firma van Rhijn brak de linker voorvorkarm, en van de andere auto werd het linkervooispatbord geheel in gedrukt. Nog vermeldingswaardig is, aat, toen het "publiek er vau overtuigd was dat de aanrijding was veroorzaakt door de schuld van den chauffeur van de auto van de fa. vau Kerckhoff, 't Klit op ondubbeLinnige wijze te kennen gaf, waarop de chauffeur op een vreeselijk onhebbelijke manier het aanwezige pu- ili.k op ongemanierde wijze, doorniet te hernalen woorden, uitmaakte. De Floralia-tentoonstelling. Gistermiddag had on|d,er veel be langstelling de opening der Floralia-ten toonstelling plaats. Zcoals bekend, wer den in 't voorjaar den ingezetenen plantjes verstrekt tsgen gcringeo prijs, frnet de verplichting deze op dc ten toonstelling in te zenden. Wie qu de nieuwe gymnastiek?aal intreedt, staat verwonderd over hot prachtige geheel dat onder architectuur van den heer T. Bouw alhier is verkregen, 't Is een bezoek overwaard. Namens de commissie sprak de heer F. Limburg een openingswoord, waarin hii in 't bijzonder den Burgemeester n diens echt-genoote welkom he2tie. De plantjes, zegt spr., waren ditmaal bijzonder kiein, terwijl het minder gun stige weer in 't voorjaar nadeelig yoor de kweekerri is geweest. De commiss.e is echter zeer tevreden. Degenen die hun plantjes niet ingezonden hebben, zullen de feestvreugde niet verstoren. Zij mogen een volgenden keer niet mee deon. Spr. brengt dank aan den heer J. Bouw voor de indeeling en '/et ont werp, en hoopt dat deze tentoonstelling moge medewerken tot veredeling van de feestviering en de liefde .tot het kweeken van planten bevorderen. De Burgemeester, hierna het woord voerende, vindt de geüachte der com missie zeer sympathiek een dergelijke tentoonstelling aan de Wil'helminafees- ten te verbinden en brengt nainiens de burgerij hulde aan heu die hebben mee gewerkt dit geheel te verkrijgen. De vorige tentoonstelling valt in 't niet in vergelijking met deze en spr. ver heugt zich over het besluit der gemeen te om deze zaal te stichten. Zij be wijst een groote rol in de gemeente te spelen. Als spr. zijn jeugd vergelijkt imet thans, is er groot verschil; thans vindt men bloemen en planten_ in .de school, toen niet. Wij zijn een vrijheids lievend volk, maar dienen te waken voor bandeloosheid en tuchteloosheid. Een middel daartegen is het aankweeken van liefde voor bloemen en plantten. Spr. hoopt nog eens op schooltuintjes en brengt den heer G. Eggink Sr. hul de, die destijds het initiatief nam van hoornen planten door de jeugd. Spr. hoopt dat deze tentoonstelling zich in een druk bezoek zal verheugen. Nadat de voorz. der WiLhelminaver- eeniging, de heer D. J. van Cuilenburg nog het woord heeft gevoerd, wordt een rondwandeling door kie tentoonstelling f;emaakt. Teropluistering hadden en- ele bloemisten alhier een stand ge maakt. De fa. v. d. Burg en Krogt komt uit met potplanten en bloemen. Gebr. v. Egmond met Dahlia's. P. Zon neveld met Bindwerk. De heer Gusseklo tuinbaas van Duivenvoorde, met Cac tussen en J. Gips, tuinbaas van Klein Stadwijk met Chrysanten, terwijl de heer Lot nog een bak met Fuchsia's imzond van de vorige tentoonstelling. Een bezoek is zeer aan te bevelen, terwjjl 's avonds muziek ter opluiste ring gegeven wordt. Gisteravond speel de „Taveno". GEMENGD NIEUWS. Pret in Blazers Dierentuin. Gister middag heeft Josephine Baker een bezoek gebracht aan Blazers Dierentuin te Schie dam. Tegen 4 uur kwam zij daar per auto aan en nam een ruiker rozen in ontvangst, welk; haar door mep. BUzer werd aangeboden. Nade thee wipte zij naar een perk, waar een aantal reusach tige schildpadden rondkropen en weldra zat zij op een van deze rijdieren, terwijl een tiental fotografen ijverig de lenzen op haar richtten. Schaterend van pret greep zij een kleine krokodil in de armen, maar toen het dier zich wat kronkelde, zette zij het toch maar op den grond en liet zich gewillig fotografeeren met een makke Ararauna in de hand. Het was de papegaai, die zij bij haar vorig bezoek ten geschenke had gekregen en herhaaldelijk richtte zij zich tot het publiek met de mededeeling: „dat mijn vogel". Intusschen trok zij de leelijkste gezichten tegen het beest '-n een paar minuten later was zij alweer de omras tering over op zoek naar een ander avon tuur. Meer dan een uur hield zij zich in den tuin op. Daarna ging zij met de fa milie Blazer naar Rotterdam, waar in rustiger omgeving de zaken besproken werden. Haar bloemen deelde zij uit aan het publiek bij den uitgang en even vlug als zij gekomen was, verdween zij uit Schiedam. Aangehouden. De politie te Vlissingen hield een Duitscher aan, wiens opsporing radio-telefonisch was verzocht wegens man bekende. Vergiftiging? In het gezin vanden heer Vedder aan de Douwelersstraat te Deventer hebben zich ernstige ziektever schijnselen voorgedaan, die veel overeen komst vertoonen met vergiftiging. Vier kinderen uit het gezin werden plotseling onwel en kregen hevige brakingen en diarrhee. Een vijftien-jarige zoo1"» is reeds aan de gevolgen overleden. De drie an dere kinderen zijn in het ziekenhuis op genomen. De medici en de ontsmettingsdienst hebben de noedige maatregelen genomen. Men weet nog niet wat de oorzaak der ziekte is. Diefstallen. Door een inwoner van Den Bosch werd ten politiebureele aan gifte gedaan, dat tijdens zijne afwezig heid in de woning uit een kast een port- feuille met ongeveer 180 is 'ontvreemd. Eveneens werd aangifte gedaan, dat van iemand ongeveer 800 was ontvreemd uit een koffer op zijn slaapkamer. Doodelijke val. Onder Odoorn is de 47-jarige de J. van een zoldering gevallen en dood opgenomen. Gevallen van para-typhus te Haarlem- Noord. In de laatste dagen doen zich in Haarlem-Noord (voormalig Schoten) eenige bevallen van para-typhus voor. In het algemeen is er echter ge enreden tot ongerustheid. Er heeft zich nog geen geval met doodelijken afloop voorgedaan. Behalve een kind, dat thuis verpleegd, wordt, zijn alle patiënten opgenomen en geïsoleerd, zoodat er alle hoop hestaab dat spoedig dc ziekléhaard wordt gevon den. Gewend bij het vuurwerk afsteken. Een 10-jarige jongen is in de Schutter straat te Arnhem bij het spelen met vuurwerk door een z.g.n. donderbus ge troffen. Het kind werd zeer ernstig in het ge laat en vooral aan de oogen verwond. In zorgelijken toestand is het jongentje naar het ziekenhuis vervoerd. Uit het Sociale Leven. NA het conflict te hengelo. Vorige week hebben wij gemeld, dat het bestuur van den textielarbeiders- bond St. Lambertus _ijn uitkeering aan de uitgesloten leden bij de Kon. Weefgoederenfabriek te Hengelo ge staakt heeft, omdat het bestuur van de afd. Hengelo geweigerd had af te zien de uitgesloten leden een bijslag om andere redenen te verleenen. Deze weigering heeft het bondsbestuur in strijd geacht met de voorschriften van de werkloozenkas. Het bondsbestuur beeft inmiddels het afdeelingsbestuur in zijn functie geschorst en zich rechtstreeks tot de leden gewend. Deze ontvangen na aftrek van den door het afdeelingsbe stuur toegestane bijslag, de hun toe komende uitkeering. Van de 164 uitgeslotenen hebben daarvan slechts vijftien gebruik ge maakt. zoodat men mag concludeeren dat de overigen zich plaatsen achter het afdeelingsbestuur. In een gehouden bijeenkomst van uitgesloten leden is thans een motie van vertrouwen in het afdeelingsbe stuur aangenomen. AANBESTEDINGEN. Hedenmorgen had te Sassenheim, vanwege het Architectenbureau „Meischke en Smit" te Rotterdam, de aanbesteding plaats van het nieuwe Raadhuis te Sassenheim. Aanwezig waren B. en W., alsmede de secretaris. Nadat de voorzitter een kort ope ningswoord had gesproken, werd tot de aanbesteding overgegaan. Er waren 21 inschrijvingen, n.l. de volgende: No. 1. Marcelis en Heemskerk, Lei den, f 97.711,—; 2. L. Raaymakers, Wouw, f 98.450,—; 3. Van der Velden en De Jong, Oegstgeest, f 99.799,—; 4. Hendriks, Oudenrijn, f 99.988,5. C. J. Kiebert, Sassenheim, f 99.990,6. D. Kaaij en Zoon, Leiden, 1' 101.200, 7. Gebr. den Ouden, Oegstgeest, f 101.900,8. fa. Vergunst'en Daudij, Lisse, f 102.400,—; 9. P. Heere en Zn., IJ muiden, f 103.500,—; 10. J. A. Knete- man, Oegstgeest, f 105.290,11. Gebr. 1 riesek'oop, Alphen aan den Rijn, f 106.000,—; 12. J. van Dorp, Rotte-.dam, f 106.220,13. N.V. „Erica", Noord- wijk, f 106.560—; 14. N. J. van Breda, Sassenheim, f 106.640; 15. P. A. Haring en Zonen, Schipluiden, f 207.500.—16. Beliaart, Haarlem, f 108.500,17. J. Gesman, Alphen a. d. Rijn. f 111,647, 18 Ing bureau Bouwnijverheid, Den Haag. f 115.725; 19. T. H. Bikker, Hil versum, f 118.717,20. J. P. Ouds- boorn en Zn., Sassenheim, f 119.785, 21. J. Dijkstra en Zn., Sassenheim, f 121.910,—. De begrooting werd niet medege deeld. STADSNIEUWS. de feestavond van de leidsche chr. oranjevereen. Het heeft er allen schijn van, dat de feestavond van de Leidsche Chr. Oran- jevereeniging een succes zal worden. Reeds werden zeer veel kaarten ver kocht en we moeten dan ook een ieder, die den avond wil meemaken, aanraden, zich zoo spoedig mogelijk van een plaats te verzekeren. Het zal zeker zeer de moeite waard zijn, de kroon van een mooien dag. Het bezwaar, dat de sprekers en de spelers achterin de zaal niet te ver staan zullen zijn, heeft het bestuur van de L. C. O. trachten weg te ne men door het plaatsen van een luid spreker achter in de zaal. Dit zal zeker een groote verbetering beteekenen en niemand behoeft thans bang te zijn, dat hij het gesproken woord niet zal kunnen verstaan. Weer een reden meer om den feest avond niet te verzuimen. DE POLIKLINIEK VOOR HUID- EN GESLACHTSZIEKTEN. Naar wij vernemen, zal zich met 1 September naar alle waarschijnlijk heid het zeldzame en zonderlinge ver schijnsel voordoen, dat de polikliniek voor huid- en geslachtsziekten van het Academisch Ziekenhuis alhier tij delijk zal moeten worden gesloten. Met ingang van dien datum toch zal het lectoraat in de huid- en geslachts ziekten aan de Leidsche Universiteit, welke leerstoel sinds 1 Mei 1911 door Dr. van Kerckhoff was bezet, worden opgeheven en wordt hij tegelijkertijd ontheven van zijn functie als hoofd der polikliniek van het academisch ziekenhuis. Inplaats van dit lectoraat is er thans een hoogleeraarsstoel gekomen, en daarvoor was benoemd Prof. Dr. J. W. van der Valk te Groningen. Deze heeft echter ruim een week geleden bericht, zijn benoeming niet aan te nemen. Nu zou het voor de hand liggen, dat aan Dr. Van Kerckhoff werd gevraagil zijn functie als hoofd van deze poli kliniek te blijven waarnemen, lotdat een nieuwe hoogleeraar zou zijn be noemd. Gezien echter, wat aan de opheffing van diens lectoraat is voorafgegaan, mag als vaststaande worden aange- men. dat een dergelijk verzoek niet tot Dr. van Kerckhoff zal worden ge richt en tevens is het zoo goed als ze ker, gesteld het werd hem gevraagd, dat Dr. Van Kerckhoff daartoe niet bereid zou zijn. In verband met de ongelegenheid, waarin men thans verkeert met be trekking tot deze polikliniek, zou he denmiddag in het academisch zieken huis een samenkomst plaats hebben van enkele medische hoogleeraren, waarin gepoogd zou worden het daar heen te leiden, dat een hunner zich tijdelijk met de leiding dezer polikli niek zal belasten of dat, indien zulks niet mogelijk mocht blijken, een hun ner assistenten, die daarvoor de ge schiktheid en bekwaamheid bezit, daarvoor wordt aangewezen. Mocht een oplossing in deze richting niet kunnen worden gevonden, dan zit er, naar men ons van bevoegde zij de verzekerde, voor zoover men de zaak thans kan overzien, niets anders op dan de polikliniek tijdelijk te slui ten. Wat dit voor Leiden en het Acade misch ziekenhuis zou beteekenen laat zich gemakkelijk denken. Intusschen zal al het mogelijke be- pi >cfd worden om te voorkomen, dat inderdaad tot sluiting der polykliniek zal moeten worden overgegaan. MELKWAGEN AANGEREDEN. Hedenmorgen kwart over elf, kwam een loopknecht van den melkhandel van de fa. v. d. Kloot met zijn wagen van den Zoeterwoudschen singel, om zich naar de Doezastraat te begeven. Hij bemerkte niet, dat de „blauwe tram" naderde, met het gevolg, dat zijn wagen werd aangereden en dooi de tram onderstboven geworpen werd. Een groote hoeveelheid melk en eie ren ging verloren, terwijl ook de ko peren bussen en de wagen vernield werden, hetgeen een schade van een paar honderd gulden beteekent. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Den bestuurder van de tram treft geen schuld. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Opgeheven wegens gebrek aan actief 28 Augustus. B. J. Asseler, Lisse. Laatste Berichten. INBREKERS TE ZAANDAM AAN HET WERK. Te Zaandam is hedennacht onrfer de zelfde omstandigheden als twee weken geleden bij de Firma Simon de Wit, ingebroken in da kruidenierswinkel van de firma C. Keg. Uit het kasregister, dat aan de achterzijde geopend was, werd het aanwezige geld, ten bedrage van f70,buitgemaakt. TELEGRAMMEN. iDraadloozt dienst.) DE RAAD VA NDEN VOLKENBOND BIJEEN. GENEVE, 30 Aug. V.D. Onder voor zitterschap van den Finse hen min. van buitenl. zaken, Procopes, is hedenmor gen te elf uur de Raad voor (den Volken bond voor zijn 51e zittiner .bijeengeko men. In de eerste huishoudelijke zitting werd de agerfla vastgesteld en werden verscheidene administratieve aangee genheden en begrootingskwesties gere geld. EEN CYCLOON. 8 dooden; 60 gewonden. ROME, 30 Aug. V.D. Woensdagavond heeft boven de stad Mouza in N001 ri ftalie een cycloon gewoed, welke ge paard ging met een wolkbreuk. De ^iriten der stad stonrien in korten tijd geheel onder water. Voorzoover tot nu toe bekend geworden is, weil lien .acht personen gedood en zestig ge wortel. Vei' scheid ene huizen en ceiige fabrieken zijn ingestort. Ook de Gotnische kathe draal is ernstig beschadigd. In de om geving van de stad heeft (de cycloon eveneens groote verwoestingen aange- Van honderden huizen zijn richt, ken af; wortel zijn ide Vele boomen zijn ,ont- MILAAN, 30 Aug. V.D. Volgens de kaatste berichten zijn bij den cycloon te* Monza en omgeving negen personen omgekomen ©n bedraagt het aantal ge wonden hondeirf vijftig. DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. PARIJS, 30 Aug. V.D. De corres pondent van de ,7Echo «de Paris" te Londen meldt, fcfat tussehen Frankrijk en Engeland .overeenstemming is be reikt omtrent de uitbreiding van *de Britsche bezettingszone. Volgens deze overeenkomst zal de grens van de Brit sche bezettingszone op 1 October tot voorbij Erbehheim verlegd worden. MARKTBERICHTEN. ten 23, perziken 315, alles per 100 stuks. Tomaten A 7.20, idem B 5, idem C 6,20, idem CC 2.20. spruiten 2528, snijboonen 2931, heerenboonen 30 35; postelein 36, spinazie 712, al les per 100 Kg. GOUDA, 30 Aug. Veemarkt Aange voerd in totaal 2460 stuks, waarvan 243 slachtvarkens. vette 0.360,37*4, Londensche 0.290.31, zouters 0.35 0.36, per pond, levend met 2 pCt. kor ting; 1084 magere varkens, 2045; 997 biggen, 815; 12 runderen, 235375; 45 nuchtere kalveren, 1218; 1 gras- kalf, 36 schapen, 2026; 22 bokken en geiten, 26, alle per stuk. Overzicht: vette varkens, Londen sche, zouters, nuchtere kalveren, han del vlug; magere varRpns, biggen, runderen, schapen bokken en geiten, handel matig. GOUDA, 30 Aug. Kaasmarkt. Aan gevoerd 353 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 55—60, 2e kw. 5054; zonder rijksmerk le kw. 5054, zw. 61, extra zware 62. Handel matig. GOUDA, 30 Aug. Eierenveiling. Aan gevoerd 415 partijen. Prijs: Kippeneie ren, 67*4; eendeneieren 5*46, per 100 stuks. Handel matig. GOUDA, 30 Aug. Botermarkt. Aange voerd 848 ponden. Prijs: Goeboter 1 1.10, weiboter 0.90—1, per pond. Man del vlug. ,BOELOFARENDSVVEEN, 30 Aug. Veiling. Meloenen 524 ct. per stuk; tomaten 0.803 per 100 pond; snijboo- boonen 1.403.25, idem stek 0.440.53 prinsenboonen 2.20, idem zonder draad 2.65, dubb. stam 1.45, per 10 Kg.; Augurken: fijn 11.7014.50, fijnbasler 6.10, baster 5.40, grof 4.104.20, bom men 2.302.40, stippel 2.702.85. per 25 Kg. HALFWEG, 30 Aug. EierenveiJing. Aangevoerd 3000 stuks. Kippeneieren 7.508.50, eendeneieren 5.906, per 100 stuks. Handel kalm. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verrit ht in den morgen van 30 Augustus. Medege deeld door bet Kon. Ne l. Meleorolo- gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 te Lacoruna. Laagste barometerstand 754.2 te Rost. Verwachting: zwakke tot matige westelijke tot noordwestelijke wind, meest half bewolkt, weinig of geen regen in het westen, in het oosten wel licht nog regenbuien, aanvankelijk koeler. Barometerstand. LEIDEN, 29 Aug. „De Eendracht". Bloemkool 2.70—9.60, komkommers 1 2 40, Andijvie 1.50—3.90. Sla 1.20—2.60, peen 350—390, rabarber 12, selderij 0.901.10, roode kool 2328, savoye kool 2021, groene kool 18ltL50, gro De stand van hedenmiddag 3 uur t§ aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 762. LICHT op voor FIETSERS E.A. Donderdag 30 Aug.: 8.22 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur 17.2 gr. G. ZWEMINRICHTING „DE ZIJL" 's Morgens 7 uur: 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, s Morgens 7 uur; 21 gr. C. 's Middags 12 uur: 21 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21.5 gr. C. Wisse Inoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.42 Londen 12.10'7/si New-York 2.49 Parijs9.74s/8 Brussel 34.68'/, Ziiricb 48.04 Praa^ 7.38'/* Rome 13.07a/4 Madrid 41 44 Oslo«>6.55 Kopenhagen 66 55 Stockholm t>6.77 Weenen 35.15 Advertentiën. Geboren: JOHANNES, Zoon van J. WESSEL. L. J. WESSEL— de Groot. Leiden, 29 Augustus 1928. Javastraat 14. Steenschuur 6. Vrijdagavond 31 Aug. '28 (Koninginnedag) geen zitting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3