Er zijn 530 afgevaardigden uit 42 landen op het congres aanwezig. DE OVERGANG VAN DE LAGERE SCHOOL NAAR DE MIDDELBARE. Het Hoofdbestuur der Vereen, van Hoofden van scholen in Nederland, heeft zich inzake de samenwerking v. lagere en midd. school tot toelating van leerlingen met de volgende vra gen tot haar leden gewend: 1. De directeur der H. B. S. vraagt aan het hoofd der L. S. inlichtingen omtrent aanleg, bekwaamheid en ge schiktheid der candidaten. Zoudt *t een verbetering achten, in dien voor deze informatische vragen een algemeen geldend schema werd vastgesteld? 2. Het onderzoek wordt ingesteld over taal, rekenen, aardrijkskunde en geschiedeis. Acht ge dit een juiste keuze. Zoo neen, zoudt ge dan uitbreiding wenschen of inkrimping? 3. De examencommissie kan zich bij het vaststellen der opgaven doen voorlichten door de hoofden der bij 't onderzoek betrokken scholen. Zoudt gij 't een verbetering achten, indien werd gelezen: De examen-cóm- missie doet zich voorlichten? 4. Indien dit laatste uw meening mocht zijn, hoe stelt ge u dan voor, dat te dezen de voorlichting der L. S. dient te worden verstrekt? 5. Het is mogelijk, dat voor alle H. B. S.-en in een gemeente eenzelfde stel opgaven voor het schriftelijk examen wordt opgegeven. Zoudt gij 't beter en uitvoerbaar achten, dat de moge lijkheid hier werd omgezet in een bin dend voorschrift? 6. In Den Haag werden de examen opgaven uitgewerkt in de school, on der toezicht van den onderwijzer der klasse. a. Acht gij dit in overeenstemming met het Kon. Besluit? b. Hoe oordeelt gij over de voor- of nadeelen van deze practijk? 7. Zoudt gij er een voordeel in zien, indien het onderzoek naar schoolsche ontwikkeling aangevuld werd met vragen of opgaven, die ten doel heb ben verschillende geestelijke eigen schappen te peilen? 8. Welke opmerkingen wenscht ge aan uw antwoorden toe te voegen? HALLELUJA! Wijlen de bekende Ds. S. H. Buy- tendijk verhaalde eens het volgende voorval, dat we in het „Geïll. Volks blad" vermeld vinden. Een man in Londen was op zijn ouden dag ondergebracht in een oude- liedenhuis. Zeker, die man had het daar goed; hij werd best verzorgd; maar toch kon hij zich moeilijk laten binden door allerlei bepalingen van „Het Huis", hij, met zijn spontanen aard, die zoo graag eens wat wou zeg gen en „eigen zin en lust" ook in het goede zoo gaarne wilde volgen kon het er haast niet uithouden. Zoo kwam er eiken Zondag in het huis een predikant spreken, nu deze, dan gene. Natuurlijk hadden deze niet allen dezelfde gaven, maar één viel bij den kameraad extra goed in den smaak. Hij vond diens preek zóó mooi en zóó goed, dat hij gij merkt wel, het is een Engelsch verhaal op een Zondag spontaan zijn bijval ging be tuigen en uitbarstte in een paar trAmens" en „Halleluja's". Dientengevolge werd hij voor de voogden geroepen en werd hem ern stig aangezegd, dat dit niet mocht. nij mocht geen bewijzen van instem ming meer geven, anders het zou nu nog met een waarschuwing afloo- pen! stond op zijn misdrijf de straf van „Het Huis", en zou hij 's Zondags geen soep krijgen en zijn tweede wol len deken moeten missen! De zware bedrijging maakte wel indruk en weken lang onthield onze oude vriend zich van iedere bijvals betuiging. Maar op een Zondag kwam er een spreker, die het toch zóó bijzonder naar zijn zin maakte dat hij z'n bijval onmogelijk voor zich kon houden. Hij stond op en riep opeens: „Soep of geen soep, een wollen deken of geen wollen deken, Halleluja!" RELIGIEUZE SOCIALISTEN IN DUITSCHLAND. Dezer dagen is te Mannheim het 4e congres van de religieuze socialisten in Duitschland gehouden. Merkwaardig is, dat dit congres ook bijgewoond werd door katholeken, zoo \vel uit Duitschland als uit Oostenrijk. Er waren 132 deelnemers van Pro- testantsche belijdenis, 17 van katho lieke, terwijl ook 4 Israëlieten naast 14 confessieloozen het congres bijwoon den. De socialistische predikanten wa ren er waarlijk niet in de meerderheid, naast 96 arbeiders, 26 predikanten, ter wijl de rest bestond uit leeraren, on derwijzers, studenten, doctoren, jour nalisten en Rijksdagafgevaardigden. Van belang is mede te deelen, dat de aanwezige katholieken besloten een katholieke arbeidsgemeenschap te vormen, die nu tracht adressen te krijgen van katholieke socialisten in geheel Duitschland. Zijn deze in de maand September binnengekomen, dan zal een vergade ring van katholieke socialisten wor den gehouden, die ten doel heeft een net van vertrouwensmannen over het geheele land te spannen. De religieuze socialisten in Keulen maken zich op voor den kerkelijken verkiezingsstrijd, die in het najaar ge houden wordt. Een manifest is aan de leeraren ge richt, waaraan wij het volgende ont- leenen: De prediking van de blijde bood schap van Christus en Zijn rijk dwingt ons te bevorderen: le. Het losmaken van de kerk van het verband met staatkundige, maat schappelijke en economische machten (in de eerste plaats van het verband met politieke partijen); 2e. het ernst maken van de predi king van de broederschap van alle menschen als richtlijn voor de rege ling van de betrekkingen tusschen de volksklassen en de volkeren. Met het geloof aan het godsrijk, dat komt, is naar onze meening het goed praten of bevorderen van die ontwikkeling, van ons economisch-sociaal en internatio naal leven onvereenigbaar, die de ge dachte van de broederschap van alle menschen in het aangezicht slaat. Zoo gaat het manifest voort, om uit te loopen in een viertal concrete pun ten; le. financieele vrijheid van de kerk ten opzichte van den staat; 2e. volledige vrijheid van school ten aanzien van de kerk, hetgeen een reli gieuze jeugdopvoetiing geenszins uit sluit, 3e. nieuwe regeling van de bevesti gingsformule der lidmaten; 4e. algemeen, gelijk, geheim en di rect kiesrecht ook voor de provinciale en algemeene Synode. GEMENGD NIEUWS. Vechtpartij. Men meldt uit Sittard: Gisteren omstreeks 10 uur ontmoette zekere v. D. uit Lutterade zijn kostbaas v. V. en diens echtgenoote op de kermis. Zaterdag hadden zij reeds twist gehad eri nu wilde v. D. eens met zijn kostbaas af rekenen. Met een mes bracht hij hem twee steken in zijn nek en nog een steek aan het hoofd toe. De man was verlamd en zakte in elkaar. Per auto werd hij, na verbonden te zijn, naar huis gebracht. De dader is voortvluchtig. Twaalf-jarig meisje verbrand, v— Te Poederoyen nabij Zalt-Bommel is een droevig ongeluk gebeurd. Toen de 12-ja- rige A. t. H. omstreeks half twaalf nog aan het kousenstoppen was, viel plotse ling (vermoedelijk door het verschuiven van het tafellaken) de petroleumlamp, welke op tafel stond, om, met het gevolg, dat de petroleum over haar kleeren stroomde en vlam vatten. In een omme zien van tijd was het arme kind dan ook in een vlammenzee gehuld. Radeloos van pijn liep zij van de eene kamer in de an dere, tot zij eindelijk onder de zoldertrap ineenzonk. De ouders, die reeds te bed lagen, kwamen op het hulpgeroep naar beneden snellen en poogden nog met kleedjes de vlammen te stuiten, doch het kind was over het geheele lichaam reeds met brandwonden overdekt. Van de kleeren, welke het kind aan had, was niets meer te bespeuren. Hoewel de ontboden geneesheer nog ge tracht heeft, de ergste pijnen te stillen, heeft het kind ontzettende pijnen geleden. Omstreeks 12 uur is de ongelukkige over leden. Bij de hulpverleening hebben de ouders aan hun handen ook nog brand wonden bekomen. Auto met vijl inzittenden te water. Gistermorgen omstreeks half tien is op den Oostsingel te Delft de heer N. v. d. Lek, wonende Crooswijksche weg te Rot terdam, met een auto, door de gladheid van den weg, geslipt, toen hij genood zaakt was te stoppen voor twee jongens, die plotseling den weg overstaken. De auto draaide een slag om en kwam in het Provinciaal Kanaal terecht. Bij een poging om zich te bevrijden, sneed de beer v. d. Lek zich een polsslag ader door. Óck had hij een diepe hoofd wonde bosomen en een broer, die naast hem zat, bekwam een diepe beenwonde. Drie kinderen, die onder water in jcd auto zaten, zijn met groote moeite gered door den heer A. Brouwer. Zij hadden geen ernstig letsel bekomen. De heer Roelof sen, inspecteur van den Technischen Dienst, heeft de gewonden verbonden. De auto werd totaal vernield en is met een kraanwagen door den heer J. de Graaf gelicht en weggesleept. De autobuskwestie te Bergen op Zoom. De verkeerscontroleur in Noord-Bra bant, bijgestaan door marechaussee's, heeft gisteren onder Woensdrecht ander maal een autobus van firma P. Liefbroer te Bergen op Zoom op weg naar Putte het doorrijden bel'et. Mr. Har tog te Ber gen op Zoom, rechtsgeleerd raadsman van de firma Liefbroer, sommeerde den chauffeur, onder het doen van heftige verwijten tot den verkeerscontroleur, zich niet te storen aan den onvangen last tot stopzetting van den dienst. Marechaussee's hebben tegen mr. Har- tog wegens opruiing procesverbaal opge maakt, hem gearresteerd en naar Bergen op Zoom overgebracht. Men meldt uit Tholen; Wat de heilzame gevolgen kunnen zijn eener 'doelmatige toepassing der wet „Openbare Vervoermiddelen" is op ons eiland reeds zichtbaar. Thans, nu er ein delijk een broodje te verdienen is dooi de twee autobusondernemers, die van de Kroon concessie verkregen, doen deze blijkbaar het mogelijke, om aan alle ver wachtingen te beantwoorden. Meerdere en betere bussen zijn reeds in gebruik en andere nog in beselling, terwijl van vele plaatsen biet verkeer met Tholen(stad) zeer is uitgebreid, van waar de tram niet minder dan tien goede aansluitingen heen en terug geeft op de treinen te Ber gen op Zoom. Ernstig ongeval met een Lier. De 36- jarige arbeider P. K. te Wateringen, werk zaam op een baggermolen bij bet „Haan tje" te Delft beeft gisteren omstreeks 11 uur een slag van een zwengel van een losschietend3 lier tegen het hoofd gekre gen. Hij bekwam een schedelfractuur en is in liopeloozen toestand naar het gast huis te Delft vervoerd. Auto-ongeluk te Delft. Gisteravond omstreeks 8 uur .heeft te Delft .-en ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een luxe auto. bestuurd door den heer P. \Veber uit Den Haag, reed door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak aan de linkerzijde van de Ilaagpoortbrug over het Oude Delft, nabij het Kalverenbosch, door de brugleuning, waardoor de wagen op zijn kant in het water kwam te liggen en een wielrijder zoodanig mee te water sleur de, dat deze onder den auto kwam te liggen. De vijf inzittenden van den auto, vier leden der familie W. en H. uit Rot terdam, werden na veel moeite gered en hadden allen snij wonden, die alleen bij een dame van dien aard bleken te zijn, dat zij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De wielrijder kon niet tijdig uit zijn benarde positie verlost worden en verdronk. Het bleek te zijn de 29-jarige De Ram uit Rotterdam. De auto werd zwaar beschadigd en is later door de ïirnka A. -den Hoed gelicht. Noodlottige ontploffing in een mijn. Gistermorgen heeft in de mijn „Wilhel- inina Viktoria" te Gelsenkirchen-Hessler een ernstige ontploffing plaats gehad, waardoor twee arbeiders werden gedood en drie ernstig gewond. In het groote in aanbouw zijnd ketel huis van de schacht 12 worden op het oogenblik de groote waterreservoirs ma chinaal geverfd. Gedurende dezen arbeid had plotseling een hevige ontploffing plaats, waardoor het groote waterreser voir totaal verwoest werd. Vijf zich in de nabijheid bevindende arbeiders wer den getroffen. Een der arbeiders bleef op de plaats dood liggen. Een tweede arbei der werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig aan de gevolgen overleed. Drie andere arbeiders werden eveneens ern- sig gewond. Do ontploffing, die tot ver in den om trek werd gehoord, had zoo'n kracht, dat ae betonnen bedekking van het ketelhuis totaal weggeslagen werd. In de omgeving werden alle vensterruiten verwoest. De brandweer borg de lijken en verzorgde de overbrenging der gewonden naar het zie kenhuis. De oorzaak van de ontploffing is tot nu toe niet bekend. De in het ketelhuis opgestelde machi nes zijn ernstig beschadigd. Kippendiefstal. Ten nadeele van den landbouwer J. ten Vtlde te Albergen is een groot aantal kippen ontvreemd, meest Barnevelders. De dieven hebben zich toegang weten te verschaffen door verbreking van een ruit. Per rijwiel zijn zij vertrokken in de richting Almelo of Hengelo. Door een auto aangereden en gedood. Te Riethoven is op den Steenselschen weg de heer Dekkers Uit Bergeijk door een autobus aangereden en gedood. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. In de aanbieding van de begroo ting aan den raad hebben B. en W. hun standpunt uiteengezet over de vorming van een wegenfonds ad f 80.000, dat in vier jaren trjds gevormd dient te worden, en uit welk fonds binnen drie jaren de wegen in de gemeente, die hiervoor in aanmerking komen, zullen worden verbeterd, \e.breed, t rwijl te vens nieuwe zullen worden aangelegd. De jaarlijksche storting \an f20.000 in dit fonds, zal voor de helft gevonden worden uit de gewone middelen, ter wijl de andere helft door de bedrijven behoort te worden opgebracht. LIS3E. Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat op 31 Augustus, den ver jaardag van 1H.M. de Koningin, des avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk door de Chr. Oranje-Vereen, e.-n feestelijke samenkomst zal worden be legd, waarin Ds. S. v. d. Molen Can., Ds. G. van Dijk Azn. en Dr. Th. Ruys Jr. het woord hopen te voeren. Ds. v. d. Molen zal spreken over Ne derland en Oranje in het verleden, Ds. v. Dijk over Nederland en Oranje in het heden en Dr. Ruys over Nederland en Oranje in de toekomst. De Chr. Zang vereen. „Looft den .Heer" heeft haai- medewerking toege zegd Programma's met den tekst der te zingen liederen zullen in het Kerkge bouw verkrijgbaar worden gesteld. NOORDWIJKERHOUT. De Oranjevereen. wenscht op 11, 12 ©ft 13 Sept. feest te vieren. Dinsdag 11 Sept. is de groote dag voor de kin deren. Na een optocht door het dorp onder begeleiding van muziek, zullen velerlei spelletjes en wedstrijden gehou den worden. 's Woensdagavonds is er etalagewed strijd, waarvoor gewoonlijk veel animo bestaat. Donderdags is het eigenlijke volks feest voor volwassenen en kinderen bo ven den leerplichtigen leeftijd. Behalve het ringriiden met versierde fietsen «en met paard en tilbury voor parefu, ver meldt het programma: Tonknuppelen, Vogelschieten, BI aast rappen, F ietsrij den met lange pijpen en met .hinder nissen, Tobbetjesteken, Aardappeldra- gen euz. 's Avonds 8 uur uitreiking der prij zen, daarna om ongeveer 10 uur, schit terend vuurwerk. Zondag was er aan het stille strand grenzend aan onze gemeente, een groote h°eveolhöid nieuw hout aange spoeld. Verschil lende inwoners vanhier makten zich o<ok ditmaal aan strand vonderij schuldig, doch het schijnt dut de politie bijzonder actief was, ver schillende bekeuringen heeft g maakt en zelfs eenigen nearresterd heeft. Kleine oorzaken Eenigc kinderen van K. D. hadden de kinderen van B. met steenen g gooid do moeder dezer kinderen ging zich daarover beklagen, dcch ook zii kr. ej een minder aangename en gevoelige be jegening. Daarop ging de grootmoede.' der gegooide kin leren bij de fam. D. spreken over het voorgevallene, doch ook deze oude vrouw v. d. B., werd minder hartelijk ontvangen, een doch ter van K. D. sloeg met ce.i stoffer de oude vrouw een groot gat in het hoofd, waarvoor geneeskundige hulp in geroepen motst worden. De politie heeft van het oorgeval lene procesverbaal opgemaakt. VOORSCHOTEN. De winkeliersvereen. T.O.S.E.A. (Tot onderlinge steun en act iel alhier, heeft een etalagewedstrijd georgani seerd. die er wezen mag. Gisteren avond werden de etalages geopend, en trokken al dadelijk veel publiek, zoodat men mede door de vele vlaggen die van de winkels' uithingen, reeds mer ken kon aan den vooravond vau de Wilbelminafeesten te staan. Het publiek dat door de commissie uitgenoodigd is, als jury iu dezen wed strijd op te treden, heeft nog geen ge makkelijke taak, want er zijn onder de 28 etalages werkelijk zeer mooi?, zoodat het moeilijk zal vallen daar de vijf beste uit te zoeken. Wij gelooven dan 10ok wel, dat de meedingen 'no^al uiteen zullen loopen. Intusschen is de ze wedstrijd een groot succes voor de vereeniging. WASSENAAR. Nachtelijk onderzoek op het landgoed van de Koningin. Maandagavond om half elf waar schuwde de inspecteur vau deze ge meente de 'Haagsche politie, dat er bij hem bericht was binnengekomen, dat er zich verdachten bevonden op het landgoed van de Koningin, de Raap horst. Wassenaareche en Haagsche po litie zijn er dadelijk met de Rijkspoli tie en de marechaussée op uitgetrok ken. De honden „rivierden" allestruik- Sewas af. De politiemannen zochten on er de boomen. Tot vier uur gistermor gen is het onderzoek voortgezet, zonder resultaat echter. Gistermiddag zagen wij weer een aantal politiemannen met honden het landgoed opgaan. Gistermorgen kwam er nog bericht binnen, dat een verdacht persoon ge zien was op Duinzigt. Ook aaar is alles zonder resultaat afgezocht. Gelukkig is er niet meer ingebroken Zou - de dader verderop zijn? WOUBRUGGE. Naar wij .vernemen zal.de herden king van den verjaardag van H.M. de Koningin niet plaats hebben in het ge bouw „Immanuël", maar in het Ned. Herv. Kerkgebouw. Het historische on derwerp dat Ds. Nauta zal behandeleu, is getiteld: „Het geheim van Neer land's verknochtheid aan Oranje", ZOETERWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Aartje d.v. G. v. Beveren en J. van Osnabrugge Andries z.v. A. v. d. Liude en J. Leu- ne; Martinus Antonius z.v. Ch. C. van Leeuwen en P. H. Heemskerk; Adria- na Maria Catharina d.v. A. van Diernen en Th. J. den Eisen. Wilhelmus Theo- dorus, z.v. C. .Zandbergen en Joh. v. d. Zon. Ondertrouwd: Johannes van Zomeren 54 j. en Catharina Paats 38 j.; Johan nes Vermeij 28 j. en Jacoba van Tol 25 j.; 1 Getrouwd: Antonius Vreem 33 j. en Helena van den Akker 28 j. Overleden: Johanna Hendrika Witte- man, 47 j. echtgen. van C. v. Diest. RADIO-NIEUWS. DE STEM UIT INDIë OP DE JAARBEURS. Aneta meldti De bezoekers van de Jaarbeurs te Utrecht, die van 4 tot en met 13 Sep tember gehouden wordt, zullen in ae afdeeling van het Koloniaal Instituut, waar ook de Telegraaf-Mjj. Radio-Hol land exposeert, een speciale attractie vinden, in dep vorm van een loud speaker waardoor het Persbureau Ane ta te Weltevreden op eenige dagen een Indisch nieuwscommuniqué zal doen hooren. Die Nederlandsche en Indische Telegraafadministraties zijn zoo be reidwillig geweest op een viertal' da gen het ontvangststation Meyendell en den zender van Malabar met de tus- schengelegen aansluitingen voor dit doel beschikbaar Ce stellen. Voorloopig is Bepaald, dat Aneta zich op 3» 4, 11 en 12 .Sept. des nam. om vier uur ge durende telkens twintig minuten zal doen hooren. De eerste van deze dagen valt samen met de ontvangst der journalisten door het bestuur van de Jaarbeurs. Op ande re dag^n zal het bezoekend publiek de sensatie van „De stem uit Indië" kun nen ondergaan. DE STEM UIT NEDERLAND OP DE PASAR GAMBIR. Aneta meldt: Op 29 en 31 Aug. en 3, 5 eai 7 Sept. zal ae telefoniezender van Kootwijk een serie zeer bijzondere uitzendingen naar Ned.-Indië doen. Op die d^gen zal, tel kens van des n.m. vier tot zeven uur, de korte golf speciale programma's naar Indië overdragen, die op groot scheepsche wijze hoorbaar worden ge maakt op de Pasar Gambir te. Welte vreden. Het Persbureau Aneta heeft het initiatief tot deze uitzendingen ge nomen, en de Nederiaadschê m iodi se he telegraafadpiinistralies be id g - v onden voor deze t.ansmi-s'c, van in to taal vijfmaal drie uren, zorg te dragen. I11 een perspjjviljoen op het Pasar- Gambii-terrein he.Vaat voor het pu blick, dat altijd'Jn massa's naar de jaarlijksche Pasar Gaml ir optrekt ge legenheid deze uitzendingen le hooren. Een dertigtal bekende Ne lerlande s zal, door het uitspreken van korte re devoeringen over uctueiie onde werpen en het houden van voordrachten aan deze uitzendingen belang.'loos mode werken. Voorts zullen de uitzending n ock muzikale afwisseling bevat1 eu. Aneta vond den heer E. A. Zeilimïa oud-president van de Javasche Bank, door wiens initiatief nu juist 25 jarei geleden de Pasar Gambir, oorspronke lijk als tentoonstelling van Indische nij verheid, tot stand kwam, bereid tot hét houden van de openings rede v^0 ring. De uitzending van 31 Augustus zal ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin iei spéciaal feeste lijk karakter dragen en Aneta vond o.a. den heer Abdoerachman, regent van Meester-Cornelis, met verlof enden gep. kolonel G. NijpeD, bereid als feest redenaars op te treden. RADIO-BEELDZENDER VOOR NEDERLAND. Naar de „Tel." verneemt, zal het weekblad „Radio-Wereld" ©en werk zaam aandeel gaan nemen in de verde re ontwikkeling van het z.g. „beeld- Zenden"; het heeft n.l. tot het in het bedrijf nemen van een modernen beeld- zender besloten. De in gebruik te nemen installatie, ontworpen door de Deensche ingenieurs Bruun en Petersen, is ia staat foto's van 10 bij 10 c.M. met verbazingwek kende accuratesse in minder dan 5 minuten over te brengen en wordt door den redacteur van genoemd blad, den heer J. J. Lichtenveldt, die haar op het bekende, te Kopenhagen gevestigde kor- te-golf station 7RL gedurende eanigen tija aan de practijk heeft getoetst, me de om haar opmerkelijken e:-nvoud, als de meest gepe-rf ectionneerde beschouwd De beeldzender zal allereerst gede monstreerd worden op de van 8—17 September a.s. in het Doeie-complex té Rotterdam te houden radio-tentoonstel ling, waar het publiek iu de gelegen heid zal worden gesteld portretten ts- gen geringe vergoeding te laten over seinen. Na afloop van deze expositie wordt de zender in het te Amsterdam geves tigde R. W. laboratorium opgesteld en zullen, bij toestemming van de tel'egraaf- autoriteiten, regelmatig uitzendingen voor amateurs volgen. Voor de ontvangst van de uit te zen den foto's kan gebruik worden gemaakt van den normalen omroep-ontvanger, iu plaats van den luidspreker dient evea- wel een eenvoudig apparaatje, de beeld- iontvanger, te worden aangesloten. Die- ze beeldontvanger is door den luiste raar gemakkelijk zelf te vervaardigen, uitvoerige gegevens zullen daartoe bin nenkort worden gepubliceerd. Het kan leventueel over ©enigen tijd ook com pleet gekocht worden bij de handela ren in radio-artikelen. Belangrijk is nog, dat eenzelfde sy steem voor beeldoverdracht in proefbe drijf zal worden genomen door het Deensche blad „Popular Radio" het welk, zooals bekend, het U. K. „G.-sta tion 7RL beheert, zoodat het mogelijk zal zijn hier tevens de Deensche uitzen dingen te ontvangen. Vermoedelijk zullen verder na ver loop van tijd de uitzendingen via de meer krachtige omroep-stations Kalund- borg en Hilversum kunneq geschieden; met de Deensche Staatsradio is daartoe reeds een overeenkomst aangegaan. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMER1KA-LIJN. GLAMORGANSHIRE 27 v. Vancr. u. Rotterdam. .VOLENDAM 28 v. N.-York te Rott .LEERDAM Rott. n. N.-Orl. 26 te Taffl pico. DRECHTDIJK 28 v. Vancr. te Rott. NARENTA Rott. n. Vaocr. 27 te Swaa- MOERDIJK Vancr. n. Rott. 27 1.9v.ini. 670 m. Z.Z.W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIJPERKERK uiii27 v. Pt. Sudan. SPRINGFONTEIN thr. p. 27 Ouess. VJEQHTDIJK uitr. p. 27 Dakar. KLIPFONTEIN uitr. 28 te Kaapstad. JAGERSFONTEIN uitr. 28 v. Algoab. GRIJPSKERK 28 v. Antw. 11. Amst. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLANBi 28 v..'Hamburg n. Amst. ALGENIB tbr. 26 te Breinen. SGHELDESTROOM uitr. 28 vf Bor deaux. ALBIREO tbr. 27 te Lagos. IJSTROOM tbr. 16 v. ÏYeetown 30 te Rotterdam verwacht. ORION thr. p. 27 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. MONTFERLAND' uitr. p. 26 Ouessant. EEMLAND uitr. 27 te Rio Janeiro. WATERLAND tbr. p. 25 TeneriHo. GAASTERLAND uitr. p. 27 Las Palmas. ROTTERDAMSCHE LLOYD. iPATRLA tbr. p. 28 Finisterre. BANDOENG tbr. 27, te Havre. SITOEBONDG thr. 28 5 v.m. v. Mars- SOEKABuEiMI tbr. 28 v. Gibraltar. SIBAJAK uitr. p. 2 Gibraltar. JJiJAMBI uitr. p. 28 Vliss. n. Antw. XAL AN AN thr. 28 v. Marseille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J. P. COEN uitr. 28 ta Pt Said. KAK LM O EN thr. 28 te Londen. PRINS DER NED. uitr. 28 v. IJm BALI uitr. 28 v. IJmuiden. KON. PAKETVAART MIJ. SIDAJOE 27 v. Rott. te Batavia. GENERAAL' VAN GEEN Rott n. Bat. p. aS. GjihrftRaf

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6