der muziek, het geheele dorp door, eerst naar de woning van Pastoor Quant en daarna naar de woning der ouders van Pater Versteege. Bri' het Retraitenhuis der St. Josepnkerk en het ouderlijk huis waren eerepoorten aan gebracht, op laatstgenoemde was met sierlijke letters aangebracht: „Geloofd zjj Jezus Christus". Deze poort was des avonds electrisch verlicht, hetwelk een (mooi effect maakte. Het grootste ge deelte der inwoners hadden de vlag gen uitgestoken en de belangstelling was ©norm. Bij de feestelijke inhaling deeid zich nog een incident voor. Ben prachtig bruin paard, eigenaar den heer A. J. v .d. Burg en heroden door den heer Brama, liep op den Kerkweg bü het huis van den heer H. v. Leeuwen "plot seling achteruit, ging in de haag bij na zitten en vloog vooruit met de voor- pooten hoog in ae lucht, viel met ©en harden slag neer en was weinige oogen- blikken later dood. De berijder die van het paard sprong, bezeerde zich geluk kig niet erg, doch kwam er met een deerlijk gehavende pantalon af. 't Is voor den heer v. d. Burg een gevoelige schadepost, het beste paard wat hij bezat, zoo te verliezen; hij was niet verzekerd, 't Is te hopen dat velen ook in deze blijk mogen geven het spreekwoord te verstaan: „Vele handen maken licht werk". Onder groote belangstelling heeft Pater Versteeg© zijn ie Mis in de St. Josephkerk opgedragen om 7 uurv.m. terwijl hjri om 10 uur de plechtige Hoog- imis bediende. Om 12 uur vereenigden (Je geestelijken met de fam. van Pater Verstee ge en genoodigden zich aaneen koffietafel in de St. Josephschool. Van half vier tot vijf uur hjeld Pater Ver- Bteege receptie ten huize zijner ouders. Velen maakten van deze gelegenheid gebruik om Pater Versteeg© hun beste wenschen aan te bieden. OEQSTGEEST. Bü Prof. R. is in den nacht van Donderdag op Vrijdag, terwijl de be woners sliepen, ingebroken. Toegang is verschaft door het breken van een ruit in de bijkeuken. De benedenkamers zijn' doorzocht en uit de kasten is een klein bedrag aan geld en enkele siga ren medegenomen. Van de kapstok in de evstibule zijn ©enige kleedingstuk- ken medegenomen. Verschillende voor werpen van waarde sijn onaangeroerd gebleven. De politie heeft de zaak in (onderzoek. Den volgenden avond is door on bevoegden een bezoek gebracht tijdens afwezigheid van de bewoners, tenhuize van mevr. de wed. S. Alles is in d© kamers overhoop gehaald, doch niets wordt vermist. Vermoedelijk is toegang verschaft met een valschen sleutel. Er wordt aan een misplaatste vrienden- grap gedacht. In verband met de feestelijkheden, worden ingezetenen en anderen aan geraden zich vroegtijdig te voorzien van ©en vergunning om te mogen venten of standplaats in te nemen, vooral voor 31 Augustus. Winkelweek. Gezien do groote belangstelling voor de winkelbeurs waardoor bri voorbaat het financieel succes verzekerd is, heeft het comité besltsn. het feest, want zoo ciogen we het wel noemen, wat meer (algemeen te maken en de dagkaarten ad f 1,als gezinskaarten te beschou wen, zoodat hierop hoogstens 4 per sonen gelijktijdig entree verkrijgen. Overigens blijft de entreeprijs a 50 ct gehandhaafd, en ge.zien het feit dat op elke 2;st8(n) bezoeker(ster) een prijs beschikbaar is, w.o. zeer mooie, is dit zeker niet te hoog. De stand „Oud Oegstgeest" heeft ook veelbel angstel- ling en is van dien aard dat telkens het bordje „vol" moet worden voorgehan- fen. Er heerscht zoowel in als buiten et gebouw ©en echte feeststemming, en goed© geest en in dit opzicht zijn we hier echt knus. Hedenavond om 7 uur weer muzi kale rondgang naar de Dorpsstraat Wa heeft men beslag gelegd op een strijkje in het gebouw Het. Oegstgeester strijk je heeft zich ook kranig geweerd, zoo wel als „Kunst en Vriendschap". Hedenavond wordt de uitslag van de jury bekend gemaakt, waarnaaar irnet - belangstelling wordt uitgezien. Reeds zpn 22 prijzen door verschil lende organisaties en personen toege zegd. zoodat het comité in dit opzicht overbelast is. Naast de reeds genoemde toegezegde prijzen noemen we nog dia van de Muziekvereen. N.Z.H.T.M. en T. van Egmond. VOORSCHOTEN. Burgerlijke stand. Geboren: An na Maria d.v. F, J. Zonneveld- ©n A. M. van Veen; Grietje Maria d.v. T. van Rooyen en J. G. Bok Maria Adriana d.v. G .van Beek en W. A. Oosterling. Ondertrouwd: H. Schippers 28 i. en M. J. de Graaf 22 j.; O. Q. M. Cloos- tennan 26 j. en H. Q. G. Wolff 24 .i. Overleden: H. Jongeneel 77 .i. Gevestigd: mej. E. Scliimmelpfennig Papelaan 33; P. v. d. Berg en eehtgen. Valkenburgscheweg 38a; N. H. van Geest en gez., Donklaan 4; J. J. L. T©m- minck en gez., Wijngaardenlaan 28. Vertrokken: N. P. v. d. Pouw Kraan, Stomp wijk; L. Höltman, Hazerswoude, Rijndijk A 67; Z. Koetsier, Sassenheim, Hoofdstr. 209; mej. J. Ph. Taal, Lei den, Nieuw Acad.Ziekenhuis. ZEVENHOVEN. Bij enkele ingezetenen aan den Amstel, geraakte dezer dagen deekc- trische lichtgeleiding defect, doordat de stoppen stuk sloegen. Hoogstwaar schijnlijk was het inslaan van den blik sem de oorzaak. Langs de Kromme Mijdrecht treft men verschillende stervende Iepen aan Zou de gevreesde Iepziekte ook daar z"n intocht doen? Sinds enkele dagen zijn electri- ciens bezig de licht leiding aan den Am- stel na te zien, met het oog op de dijk- verlichting bij avond. Aan de grens onzer gemeente had leen huiselijke twist plaats, welke zoo hoog liep, 'dat de man zijn vrouw en (armbreuk bezorgde, waardoor dokters hulp noodzakelijk bleek. Ged. Staten hebben het besluit tot verkoop van het oude Raadhuis goedgekeurd. Thans is de voormalige brieven bus van het oude hulppostkantoor offi cieel gesloten. De gleuf is dicht gemaakt Tal van vreemdelingen, vooral nu met de vacantie wierpen hun corresponden tie in deze voormalige bus. Gemeenteraad Leiden. Vergadering van den Leidschen Baad op hedenmiddag 2 uur. Voorzitter: de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Afwezig: de heeren Baart, Groene- veld en Huisman. De voorzitter opent de vergadering en doet mededeeling van de ingeko men stukken. Door de heeren Heemskerk, Sijtsma en Schüller is vergunning gevraagd tot het stellen van vragen. Dit wordt toegestaan na de afhandeling der ge drukte agenda, Ingekomen is een schrijven van den heer Bijleveld, die eigenaar is van het onbewoonbaar verklaarde perceel litrechtsche Jaagpad 39 en waarin ge zegd wordt, dat de wethouder groote onwaarheden heeft gezegd bij de be handeling v. deze kwestie in den raad. Het schrijven wordt voor kennisge ving aangenomen, omdat het slechts algemeene beschuldigingen bevat. De Voorzitter deelt mede, dat B en W. besolten hebben, in afwij king van art. 4, 1ste alinea van de Zondagswet toe te staan, dat op Zon dag en Hemelvaartsdag na 2 uur con certen en zanguitvoeringen, voorzoo ver deze in gebouwen en besloten ruimten worden gegeven, en uitslui tend beoogen het verschaffen van kunstgenot of het behartigen van ten liefdadig doel of een ander algemeen belang door middel van het verschaf fen van kunstgenot, -n na 8 uur an dere openbare vermakelijkheden, zoo als bioscopen. 3. Suppletoir© begrooting, dienst wen en besloten ruimten worden ge- gegeven en na 8 uur andere openbare vermakelijkheden zooals bioscopen. Den heer Van Eek antwoordt de Voorzitter op diens vraag, dat dit slechts een mededeeling betreft, waar op geen discusse kan worden toege- 1. Praeadvies op het verzoek van H. J. Planjer, om ontslag als lid van bet Burgerlijk Armbestuur. De heer Van Stralen (S.D.) vraagt waarom hier van 't „Burgerlijk Armbestuur" en niet van „Maatschap pelijk Hulpbetoon" wordt gesproken, zooals de raad indertijd besloten heeft. De voorzitter antwoordt, dat deze naamsverandering nog in bewer king is en nog niet in alle onderdeelen is doorgevoerd. Goedgekeurd. 2. Praeadvies op het verzoek van A. Dobbelsteijn, om eervol ontslag als onderwijzer aan de Opleidingsschool voor U. L. O. aan de Langebrug A. Goedgekeurd. 3. Suppletaire begrooting, dienst 1927, van het Openbaar Slechthuis. Goedgekeurd. 4. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van het Openbaar Slachthuis. Goedgekeurd. 5. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest". Goedgekeurd. 6. Balans en Verlies- en Winstreke ning,dienst 1927, van den Gemeentelij ken Reinigings- en Ontsmettingsdienst Goedgekeurd. 7. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van bet Grondbe drijf. Goedgekeurd. 8. Balansen en Verlies- en Winstre keningen, dienst 1927, van de Stede lijke Fabrieken van Gas en Electrici- teit. Goedgekeurd. 9. Rekening, dienst 1927, van het Gemeentelijk Waschbureau. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1927 op dat van 1928 van gelden in verband met de voldoe ning van onbetaald gebleven vorderin gen op het nog niet verwerkt of ver bruikt zijn van verleende credieten, alsmede tot overbrenging van verschil lende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst. Goedgekeurd. (Wordt vervolgd). Land- en Tuinbouw. DG EIEREN WORDEN TE KLEIN. Boshouwers bespreekt in de Klein- ve? teelt het verslag van de Roormond- sche eiermijn- eiri komt naar aanlei ding daarvan tot de volgende aardige opmerkingen Het gemiddeld gewicht der kipeieren 59-9 gram. bedroeg in het ie halfjaar 1927 méér dan dit jaar, n.l. 60.91 gram te^en nu Hieruit blijkt dus dii'cHijk, cut het gewicht der eieren achteruit gaat. Kippenfokkers zul'en er al e aandacht aan meet en wijden om slechts van die kippen te fokken, welke een ei leggen van behoorlijk gewicht. De k cine eier n drukken de prijzen, welke liet buiten land betaalt zéér. Men heeft zc.i de 1 :at.:te jaren we' wi t a. te b in l g sio-i.J 'ae: ainui Ckeren. Het is daarom goed, dat de toonaangevende eiermijnen haar waar schuwende stem laten hooren. Nu znl het gemiddelde gewicht der eieren de laatste jaren wel iets minder izijn geworden, doordat de boeren hun oude Kippen eerder weg doen, tl.m vra ger. Het percentage eenjarig hoen ders is thans in elk geval veel groot-er dan voor ©enige jaren en dat percen tage neemt toe. Maar afgezien hiervan is een gemid deld gewicht van nog geen 60 gram te laag, want men moet niet vergeten, dat bovenstaande cijfers betrekking hebben op de maanden JanuariJuli, leen tijd dus, dat de eieren niet zóó klein meer zijn als jn de maanden Oct., November en December. Wii willen onze lezers daarom op het hart drukken, toch vooral ook te let ten op het gewicht der eieren, welke de fohdieren leggen. Een kip, die 180 eieren legt van ge middeld 65 gram, produceert evenveel kilo's als die er 200 legt van ^9 gram. En voor de veilingen is een kilo zware eieren meer waard dan een kilo lichte. Dat meel men niet vergeten. Het voeren met kunstlicht heeft ook ©enigszins schuld aan het kleiner wor den der eieren. Want welke dieren worden bij voor keur met kunstlicht gevoerd? De jon ge, die pas aan den leg zijn, dus nog niet volgroeid in den waren zin des woo ids. Men jaagt er de eieren uit, terwijl het lichaam nog groeien moet en die geforceerde productie is oorzaak, dat het gewicht der eieren afneemt. Het is dus noodig 0111 alleen te fok ken met kippen die een flink ei leggen len daarbij ook een behoorlijk gecai. Legsters van kleine eieren moet men uitschakelen, ook al is 't aantal dat ze leggen, verleidelijk. Want als we zoo doorgaan, krijgt h-:A Nederlandsche ei den naam van een klein ei. We moeten oppassen voor het buitenland, dat as 't ware overstroomd wordt van kleine eieren uit verschil lende deelen der wereld. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TC LEIDEN. In de strafzitting van het kanton gerecht stond hedenmorgen te.echt D. N., chauffeur van een vrachtauto, die op de Rijn- en Schiekade met een snel heid van 70 K.M. had gereden, zoodat de wandelaars achter de boomen Ue vlucht hadden moeten nemen. Verd. was niet verschenen. Het O.M., gehoord den verbalisant, eischte f20,subs. 10 dagen hech tenis. RADIO-NIEUWS. PROF. SCHNEEVOIGT EN DE RADIO. Duizenden genieten 's avonds van de uitzending van de Scheveningsche con certen, echter weinigen zullen beseffen van hoeveel nadeel de uitzending per Radio is voor ons concertleven in het al gemeen. Prof. Schnéevoigt, constateert in een interview in 't tijdschrift „Symphonia", dat deze hiervoor niet minder beteekent dan de dood. Op de vraag ziet u pers pectief in het huidige concertleven?" ant woordde de dirigent van onze zomercon- certen: Ik ben te dien aanzien nogal, pessi mistisch. Beziet men de teekenen des tijds in de huidige muzikale wereld goed, dan is er weinig reden tot optimisme. Daar hebben we allereerst de Radio. Laat ik u op den voorgrond stellen, dat ik een groot bewonderaar ben van de Ra dio qua uitvinding en als cultuur-factor. Maar voor het concertleven is zij de dood. Ik krijg honderden brieven van men- schen uit Den Haag en uit het geheele land, waarin ze orkest en leider huld-e brengen voor deze of gene uitvoering, die ze voor hun Radio-toestel gezeten, heb ben gevolgd. Ik ben heelemaal niet blij met zulke brieven. Die menschen hadden bij ons in de concertzaal behooren te zijn en niet thuis! Waar moet dat op die wijze naar toe? Ik zie er nog van komen, dat in de toekomst één orkest de geheele wereld van muziek voorziet. Zeker, de algemeene muzikale interes se vermeerdert er door, maar wat geeft dat voor de orkesten? Het ware te wen schen, dat wanneer bet toch dien kant op moet, dat de omroepvereenigingen of de Staat de orkesten „overnemen". Met een bepaalde som te betalen voor een uitzend vergunning voor een of meer concerten heeft men zijn „Schuldigkeit nicht getan". Nogeens: de Radio ondermijnt het con certleven. De mechanische muziekinstru menten en de zichzelf muzikaal illustree- rende film, zullen de rest doen. We staan nu, tenzij een andere wen ding komt, aan het einde van de groote symphonische periode. Hoe is dat in Amerika? Behalve in New York, is daar op dit moment de Radio nog geen gevaar. Doch ze kan het ook worden; ze zal het wei worden. In Los Angeles een stad van IK mil- lioen inwoners, is één orkest, dat van mij, het Philharmonic Symphonic Orchestra. Voor dit orkest is groote belangstelling. Maar we spelen nooit voor de Radio, ten zij een groote zaak als b.v. de Standard Oil Cy. ons dat vraagt, eji er voor be taalt, wat wij eischen. Zij beschouwt dat -dan als een reclame-object. Zoo geven we in Los Angeles per jaar 10 extra concerten voor de Radio, voor vol honorarium. In Amerika is men nog niet zoo ver, dat het concertleven door de Radio ern stig wordt bedreigd. Maar in Europa is het een urgent ge vaar. Als het aan mij lag, werd geen en kel groot symphonieorkestconcert per Ra dio meer uitgezonden, tenzij Staat of om roepvereenigingen, zooals gezegd, het voortbestaan der orkesten voor hun reke ning namen VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden, op Vrijdag 24 Aug. 1928, ten overstaan van: 1. Mr. II. M. A. Coebergh, Notaris te Leiden, Waldeckpyrmontstraat 38, II. J. Waliaart, voor 2555. Janvossensteeg 13, A. Mank, voor 3330. Koolgracht 2, G. van Meygaarden, voor 325. Koolgracht 11, J. Kukler, voor 361. Bouwelouwesteeg 30, P. J. van Dam, voor 250. Waardstraat 55, W. Goddijn, voor 355. 2e Haverstraat 59, A. Crama, voor 415. Drie huizen met bouwterrein, Hoo- ge Rijndijk, onder Oegstgeest, G. van der Hulst q.q., voor 8286. 2. B. J. J. N. Proost, Notaris te Lel den: Steenschuur 12, J. L. F. Buningh q.q. voor 10500. Laatste Berichten. DE KONINGIN NAAR DE KERK. De Koningin met gevolg woonden Zon dagavond den jeugddienst bij in de Lu- thersche kerk, onder gehoor van Ds. E. van Meer van Wageningen, die tot tekst gekozen had Lukas 9 57—62. Prof. Meis- ser van Wezel gaf een extra nummer op het orgel ten beste, dat met aandacht werd gevolgd. DE KONINGIN EN DE PRINS TE SOESTDIJK. De Koningin en Prins Hendrik vertrok ken Zondagmorgen te kwart voor elf per auto van Apeldoorn naar Soestdijk. Bij de Koningin-Moeder gebruikten zij het noen maal en keerden te ongeveer vijf uur op Het Loo terug. PRINSES JULIANA. Prinses Juliana heeft heden (Maandag) met haar vriendinnen den kampeertijd bij het Aardhuis geëindigd. De Prinses deed haar kampeergenooten uitgeleide naar den trein. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DRENTE. De Koninklijke Familie vertrekt a.s. Dinsdag per koninklijken trein te 8.5U uur van het paleisperron T Loo via De venter, Almelo naar Coevorden, waar zij te 10.53 uur arrivéferen en den trein ver laten. De trein gaat door naar Nieuw- Amsterdam Woensdag wordt per auto de verdere tocht door Drente voortgezet. De koninklijke trein vertrekt dan te 16.56 uur van Assen en arriveert te 18.05 uur te Zwolle, vanwaar de Koninklijke Fa milie per auto naar het Loo terugkeert. DE VIERDE INBRAAK IN EEN WEEK. In den nacht van Zaterdag: op Zon dag is ingebroken in de woning van den heer Linke, oud-directeur van de Mid- denstandscredietbank te Renkum. De dieven zijn binnengekomen door ver breking van een ijzeren stijl voor een raam in de bijkeuken. Het geheele huis werd van onder tot boven met groote nauwgezetheid doorzocht. Er werd ©en groote chaos aangericht. Alle kasten werden opengebroken, zelfs de bedden werden overhoop gehaald. De dieven 6laagden er evenwel niet in de brand kast te forceeren. Hoeveel en wat er vermist wordt, is niet bekend, daar de bewoners afwezig zijn. Van de daders is geen spoor te ontdekken. Dit is de vierde inbraak in deze gemeente in één week. t SCHIPPERSKNECHT VERDRONKEN In dein afgeloopem nacht is de 28- jarig-3 schippersknecht Boekhoven van een „Volharding"-boot in de Ringvaart bii „Aalsmeer gevallen ©n verdronken. Zijn lijk is later opgehaald. AUTO MET VIJF PERSONEN TE WATER. Zondagavond is een auto, waarin zich vijf personen bevonden, bij .het achter uit rijden op den Ringdijk nabij Aals meer in de Ringvaart van den Haar lemmermeerpolder gereden. De schip per Huis, die het ongeval zag gebeu ren. sprong gekleed te water. Hij schop te de ruit van de auto in en mocht daar door het genoegen smaken, dat alle vijf inzittenden konden worden gered. MAJOOR MADDALENA. De Italiaansche vlieger, majoor Madda- lena, die zooals gemeld gisteren morgen in het marine-vliegkamp Schel- lingwoude is gearriveerd en van plan was heden morgen zijn reis naar Italië voort te zetten, heeft, in verband met de niet gunstige weersgesteldheid, besloten, zijn vlucht tot morgenochtend uit te stellen. Het weer van heden is niet gunstig ge noeg om een tocht over de Alpen te wagen. TELEGRAMMEN. iDraadlooze dienst.) EEN NIEUW TRANSPORT VAN GEÏNTERNEERDEN. WELTEVREDEN, 27 Aug. (Aneta- V.D.). In den aanvang van September zal een nieuw transport van 100 geïn terneerden vervoerd worden naar bet kamp aan den Boven-Digoel. DRIEMOTORIG VLIEGTUIG VERONGELUKT. LONDEN, 27 Aug. (Y.D.) Het örie- motorige metalen vliegtuig, dat Za terdagochtend van Victoria naar taille vertrok, is niet op de plaats van bestemming aangekomen. Men vreest, dat het vliegtuig met de beide piloten en vier passagiers verongelukt is Aan de kust voor Washington zijn olievlekken ontdekt, waarvan men aanneemt, dat zij veroorzaakt zijn 0oor liet vergaan van de driemotorige machine. EEN AUTOBUS VERONGELUKT. FR1EDRICHSHOHE, 27 Aug. V. D. Zondagmiddag is een autobus met 26 passagiers uit Heinbach van den weg gereden en over den kop in een sloot geslagen. In den wagen ontstond een paniek. De meeste inzittenden werden gewond De eerste hulp werd verleend door een postauto uit Meiningen, die even na het ongeval passeerde. Met dezen auto werden de gewonden naar het ziekenhuis te Waltershausen gebracht. Twee der gewonden zijn overleden. NOG EEN AUTO-ONGELUK. BERLIJN, 27 Aug. V. D. Naar de bla den melden, beeft Zondagavond op de Lichterfelde een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto met zeven personen reed in volle vaart tegen een boom. Alle inzittenden van den auto wer den op den weg geslingerd en ernstig gewond. Een voorbijgangster, wier naam nog niet bekend is, geraakte tusschen den auto en een boom en werd op slag ge dood. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 27 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 547 vette runderen, 234 vette kalveren, 933 schapen of lamme ren, 1119 varkens. Prijzen: koeien 50 53, 4648, 3437; ossen 50, 45- 47, 43; kalveren 8082 'A, 7077 L, 57 4 l:2 A lammeren 2025; varkens 38, 37 lA. Overzcht: koeien en ossen gewo ne handel, prijzen stationnair; vette kalveren tamelijke handel, prijzen on geveer van vorige week; schapen en 'lammeren, handel vlugger, prijzen on veranderd; varkens kalme handel, prijzen iets minder. ROTTERDAM, 27 Aug. Aardappelen Zeeuwsche bl. 56, idem eigenhei mers 3 Vi4, idem bonten 56, Briel- sche eigenheimers VA5A, Blauwe eigenheimers 4VAy Westl. zand 78, Poters 2>23, per Kg. ROTTERDAM, 27 Aug. Vlasbeurs. Aangevoerd 2000 Kg. Holl. Geel, 1,35 1.50; 5000 Kg. Grom, 115—1.30 AMSTERDAM, 27 Aug. Veemarkt. Aangevoeld 569 vetie koeien, le kw. 1,04—1.16, 2e kw. 0.80—1, 3e kw. 0.70— 084, per Kg. slachtgewicht; 160 melk en kalfkoeen. 320400 per stuk; 133 vette kalveren, 2e kw. 0,820,92, 3e kw. 0.700.80, per Kg. levend gewicht; 52 nuchtere kalveren, 1421 per stuk; 100 schapen, 3038 per stuk; 672 var kens, Holl., Overz. en Geldersche, le kw. vleeschvarkens, 0,910,92, 2e kw. 0 880.89, een prima varken boven noteering; vette varkens 0.880.89, p. Kg. slachtgewicht; 39 paarden, 120— 240 per stuk. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 27 Augustus, medege deeld door bet Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 762.6 te La Coruna. L. B. 746.1 te Malinhead. Verw. tot den avond van 28 Aug.: Matige, later wellicht toenemende, W. tot Z. wind, opklarend, later toe nemend bewolkt, waarschijnlijk met regen of onweer, later iets koeler. Barometerstand. aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 759. LICHT OP VOOR FIETSERS EJV. Maandag 27 Aug.: 8.29 nam. LUCHTTEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 18 gr. C. ZWEMINRICHTING ,.DE ZIJL 's Morgens 7 uur: 19 gr. C. 's Middags 12 uur: 19.5 gr. C. 's Nam. 3 uur: 20 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING HOOGE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur: 20 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. 's Nam. 3 uur: 21.5 gr. C. Wisselnoteeringen. 'Abi-. fercUu). Berlijn 59.46% Londen New-York 2.49 Parijs 9.74% Brussel 34.58% Ziirich 48.031/« Praa2 7.39% Rome 13.06 Madrid41.44 Oslo66.53'/f Kopenhagen 66.54 Stockholm 66.79 Weenen 35.17

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3