GELEENDE LEERLINGEN. ,WïJ lezen in het Handelsblad het on derstaande bericht: „Aan de Christelijke school te Jubbega wenschte men de aanstelling van een derde leerkracht voor rekening van het Rijk. Het aantal leerlingen, dat de wet daarvoor vereischt, liep er om. Op do of- ficieele teldagen moeten voor een derde leerkracht 97 scholieren aanwezig zijn. Bij informatie bleek het schoolbestuur dat op dien dag niet meer dan 94 leer lingen te „leveren" waren, waarom be sloten werd door dat bestuur, waarvan de predikant voorzitter is op den tel dag drie leerlingen van een andere Chris telijke school „te leenen" als figuranten. Aan dat besluit werd uitvoering gegeven en op den bewusten dag werd een trio scholieren van de Christelijke school te Gorredijk nog wel in een andere ge meente gelegen ook per auto naar de school te Jubbega gehaald. Deze leerlin gen namen op de schoolbanken plaats, werden als leerlingen op de lijsten inge schreven en het aantal 97 was bereikt. Een derde leerkracht was dus noodig en werd aangevraagd. Dit „leentjebuur-spelen" werd echter al gauw publiek en zoowel door tegen- als .voorstanders van de openbare school ten sterkste gecritiseerd. Het kwam natuur lijk ook ter oore van de onderwijs-autori- teiten. Thans is de beslissing op de aan vraag van een derde leerkracht afgeko men. T)p 'Minister heeft daarop afwijzend be schikt, daarbij o.m. overwegende, dat fte bewuste drie leerlingen niet zijn te be schouwen als schoolgaande kinderen van <de Christelijke school te Jubbega". Wanneer de geschiedenis zich inder daad aldus heeft afgespeeld kan dit be drijf niet sterk genoeg worden afgekeurd. UIT ONZE INDIEN. OPLICHTING DOOR ADVOCAAT. Aneta verneemt, dat Mr. P. F., die tot in hoogste instantie is veroordeeld wegens oplichting, van plan is een request tot gratie in te dienen. Inmiddels is Mr. F. tegen 22 Sept. gedagvaard in een nieuwe zaak vau gelden, die hem als procureur wa ren toevertrouwd en welke hij zich .wederrechtelijk zou hebben toegeëi gend. ASSISTENT VERMOORD. Naar de SumatraPost verneemt, is een Japansche assistent op de koffie- ondememing Boekit Toesam in de Alasvallei door een Javaanschen koe lie vermoord. Nadere bijzonderheden ontbreken. TOELAGE AAN MILITAIRE LANDS DIENAREN. Bij Gouvernementsbesluit is be paald, dat de onder leiding en toe zicht van bet onderafdeelingshoofd op Atjeb met civiele werkzaamheden belaste militaire landsdienaren^ een toelage zullen genieten van 50 per maand. Het besluit treed in werking met terugwerkende kracht tot 1 Januari 1927. VERDUISTERING. De raad van Justitie te Batavia ver oordeelde den commies bij de Ban- doengscbe waterleiding M. wegens verduistering tot een gevangenisstraf van een jaar en 8 maanden. De eisch luidde anderhalf jaar. Dr. SCHILLING. Dr. Schilling, leeraar aan de H. B. S. te Batavia en zoo juist van verlof |erug gekeerd, zal optreden als direc teur van het Studentenhuis te Welte vreden. ONTSLAG. Bij Kon. Besluit is aan Mr. N. J. L. Brantjes, met ingang van zijn vertrek uit Willemstad op 30 Aug. 1928, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als gouverneur van Curasao, onder dankbetuiging voor de goede diensten door hem in dat ambt den lande be wezen; is aangewezen als vervanger van den Gouverneur van Curaqao van den dag van vertrek uit Willemstad van Mr. Brantjes af tot den dag van optre den van den nieuw-benoemden Gou verneur, Mr. M. van Dijk, waarnemend procureur-Generaal bij bet Hof van Justitie in Curasao. EEN SCHIP VOOR DIGOEL. Ten behoeve van de geregelde com municatie tusschen Amboina en het interneeringskamp Boven-Digoel werd destijds het stoomschip van de gou vernementsmarine „Sirius" ter be»- schikking gesteld. Dit schip kan echter evenmin als de overige schepen van de gouverne mentsmarine ten aanzien van het laadvermogen voldoen aan de gestel de eischen, zoodat thans in het tekort aan laadvermogen moet worden voor zien door periodieke inhuur van een stoomschip der Koninklijke Paket- vaartmaatschappij. De beste oplossing om in dit ver voer te voorzien wordt intusschen door de regeering geacht, daarvoor in Nederland een schip te doen aanbou wen, dat voldoet aan de eischen, door dit vervoer gesteld. Dit schip zal in de plaats treden van Sirius, welk schip dan weder voor de gouvernementsmarine beschikbaar komt De bouwkosten van het schip wor den, blijkens de begrootingsstukken geraamd op 220.000, vermeerderd met 30.000 voor de kosten van uit zending. Het ligt in de bedoeling om na de vaststelling van de aanvullingsbegroo- ting voor 1928 aan deze begrootings- verhooging al aanstonds uitvoering tc geven. Uit het Sociale Leven, UIT DE MIJNINDUSTRIE. De Alg. Ned. Mijnwerkersbond heeft een schrijven aan de Contact-Commis sie gezonden, waarin verzocht wordt de loonen der bovengrondsche mijn werkers met 5 pet. en de minimumloo- nen met 3 cent per uur te verhoogen. Ter motiveering wordt er op gewe zen, dat het loon der bovengrondsche mijnwerkers beneden dat van het loon van vele ander bedrijven staat. Zelfs het betrekkelijk lage loon in de me taalnijverheid steekt nog gunstig af bij de loonen in bet bovengrondsche mijnbedrijf. Verder wordt er in bet schrijven op aangedrongen om voor de continu-ar- beiders op Zaterdag de zesurendag in te voeren en voor de overige arbeiders de dienst van Zaterdag zoodanig te regelen, dat de werkzaamheden uiter lijk des nam. te 3 uur beëindigd zijn. DE STAKING IN DE KALKZAND- STEEN-INDUSTRIE TE BERGEN. Naar wij vernemen, heeft de vorige week op het gemeentehuis te Bergen (N. H.) een bespreking plaats gehad onder leiding van den rijksbemidde laar, oud-minister De Vries. Na de daarna met de arbeiders ge houden vergadering hebben de arbei ders den Rijksbemiddelaar telegrafisch medegedeeld, dat zij bereid zijn den arbeid te hervatten onder voorwaarde dat een commissie van arbitrage uit spraak doet over de vraag of de in 1927 ingevoerde loonsverlaging dient te blijven gehandhaafd of ongedaan kan worden gemaakt, nadat door haar een onderzoek omtrent de bedrijfsre- resultaten heeft plaats gehad. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tot leeraar en voorganger bij ..de Ned. 1st. Gem. alhier is benoemd de heer Nieweg te Reilen, Drenthe. LIS3E. Coöp. Veilingvereeniging H.B.G. Nog veertien dagen eerder dan ver leden jaar werd gisteren op H.B.G.-ved- ling het millioen gulden omz-et breikt. Hoewel de stijvere prijzen van dit jaar hier ook hun aandeel in zullen hebben gehad, is het toch een prachtbe- wijs voor onze organisatie. Het is er ook doorloopend een drukte van belang. De beide groote loodsen rijn hard noodig voor het bergen van het goed. Voor de lieege manden moest een noodloods ge sticht worden. Is er een veiling,, dan staat het geheele parkeerterrein vol {met auto's en fietsen. De export koopt graag bij H.B.G. Omdat zij hun volle vertrouwen aan de Directie kunnen schenken, wat betreft kwallteit-aangave op de veiling en afwikkeling van de gelukkig weinig voorkomende geschillen Dat nu nesds het mjllioen werd over schreden, is een verblijdend verschijn sel, temeer daar juist dit jaar verschil lende nieuwe veilingen werden gesticht. H.B.G. te Lisse staat goed aange schreven bij koopers en verkoopers beide. Uitslag der Droge Veiling van Dinsdag 21 Aug. Prijzen per 100 stuks en voor eerste kwaliteit. Aanvoer pl.m, 7500 manden. f EvT. King o.t. Yellow f6; Gele Prins f4,20; Pr. v. Oostenrijk f2,603; La Precieuóe f2,60; Couleur Cardinal f4,45 4,85; Rose Grisdelin f2,45; Duch. de P&rma f 4,90; Fred. Moore f3,60 4; Herm. Schlegel f3,10; Verm. Bril jant f 4>955,20; Brill. Star f4,95; La Reine Max f4,20; Rose Luisante f3,85 Flamingo f 4,406,10; Wouwen man f 5,80; Pr. Marianne f 1,55; Witte Valk f 3,854,05; La Reine f1,95; Enchan tress f2,40; Grand Due f8,858; Wa terloo f4; Joost v. d. Vondel f3,35; Hobbema f3,95- Cram. Brillant f1,45 Mon Tresor r8,6o; Ibis f5,75—5,0; Prosperity f3,85; Brutus f4,15; Crimi son Quesn f3,05; Pres. Lincoln f4.95 Due. de Berlin f3,85; Witte Due Max f j,6o; Proserpine f9,50; v. d. Neer f 6,80; Ophir <1' Or f5,20; IXv. T. Mu- rillo f2,302,60; Mr. v. d. Hoeff f7,65 Salvator Rosa f4.204,50; Thoumesoll f6,20; Lucretia 13,70; Theeroos f3,10 3,55; El Toreador III f 11 Gloria Solus f4,50; Titiaan f6,50; Cour. d' Or f 5,1 o- Boute de Neige f4,15; Blectra f9; Br. Panorama f2,60; EuT. Isabella f 1,75; Ingl. Yellow f2,753,15UIT. Blauwe Vlag f 7E.N. King Alfred f14,4017; Sir Watkin f4,305,05; Emperor f4,505; Victoria f5,06,70; Omathus f5,25; Glory of Lisse f2,20; Golden Spur f5,15; Empress f3,40 4,50; Mad. de Graaf f6,75; Sulpher Beauty f4,95; Spring «Glory f 13,20: D.N Yon Siou f5,25; Albo Pleno 14,50; In comparable f1,90'; Poetas Laurens Kos ter f3,95; Aspacia f3,25- Cy ca more f3,85; Dr- Yofanda f5: Croc. Mont- Blanc Hl f3,25; Goudlak f2,70; Geel II f4,10; Purp Grandiil. f5,10; D.v.T. Peach Blossom f66 50- Vuurbaak f4,85; Imp. Rubrorum 15,00; Schoon oord f4; D.w.T. Will. Copland f2,85 3,70; Oentenaire f2,65; Sierr. van Flo ra f1,45; Gretchen f1,90; Farnc. San ders f 1,602,90; Pride of Haarlem f 1,60; Pr. Elisabeth f2; King Harold f2,30; Bartigon f22,30; Tounaye f 2 20; Pr. der Nederlanden f2,50; La Tufipa Noire f3,50; Lovelinus f2,50: Clara Butt f1,35; La- Candeur f2,40; Whistier f 2,15Prof. Rauwenhoff f 2,20 Greuze f2,25; De Notre f2.85* Edmee f 2; Ariadne f 1,80; Roi d' Island© f 5,60 Will. Pitt f3,25; Faust f4; Mad. Krela- gq f L454 HfOind iade f4. OEGSTGEEST. Voor de winkelweek zijn noj prij zen beschikbaar gesteld door de Kamer van Koophan. c de- Leidxhe Courant, het Muziekkorps «Ier N.Z.H.T.M «1 U.K. Muriekveretniging Triumph", de Neu trale en, R.K. Ziekenhuis\ erpleging en (Jen R,K. Tuindersbond, afd. Öegstgeest. WARMOND. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van den Bur gemeester, den. beer bchölvinek, ver gaderde de xaad dezer gemeente. Aan wezig alle leden. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering werden dezie onver - naderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was eon adres van den volgenden inhoud: Omlergeteekenden, alen bewoners van denZnldijk en inwoners van de ge meente Warm oud,, geven met versehul- digden eerbied te kennendat zii geen van allen ih het bezit zijn van goed drinkwater; dat de gemeente Warmond zelf be schikt over'drinkwaterleiding, terwijl bo vendien een drinkwaterleiding bestaat in het naburig Leiderdorp. Redenen, waarom zij uen Raad van - Warmond beleefd doch dringend ver zoeken in het genot van goed drinkwa ter te worden gesteld, hetzij uit do ge meente zelf, hetzij van de waterleiding uit het nabijgelegen Leiderdorp. 't Welk doende enz. (volgen narniem der 10 onderteekenaars). De Voorz. stelt voor dit adres te penvoyeeren voor pra'e-advies naar B. en W. Aldus besloten. Punt 2 der agenda omvatte „Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Thermo-Chemische fabrie ken te Amsterdam inzake destructie van afgekeurd vleesch:" Dit voorstel gaf aanleiding tot eenige opmerkingen van de heeren Hayerkort en Van Schi,-, waarop door weth. Oudshoorn wordt geantwoord, waarna door den loco secre taris het betrefefnde contract wordt voorgelezen. Daar deze bij de vooraf gaande besprekingen is tegenwoordig geweest, worden door hem nadere in lichtingen gegeven. Uit een en ander blijkt, dat voortdurend op de juiste na leving van het contract wordt toezicht gehouden door een lid van de Vereen, van Nederlandsche gemeenten, waar door de gemeente gevrijwaard wordt voor het doen yan overbdoige betalin gen. Het voo 1st el wordt daarna zonder hoofdelijke stemmnig aangenomen. Ter kennis wordt gebracht, dat aan de leden van den. Raad, namens B. en W. een rondschrijven is gericht, houden de verzoek goedkeuring te willen verlee- nen tot het toekennen van een feest gave ten bedragevan f 100,aan de R. K. Mnriek-, Zang- en Tooneelveree niging „St. Matthias", ter gelegenheid van de viering" van haar 2de lustrum, welk;e goedkeuring, door de meerder heid der raadsleden is verleend. Het gemeente verslag wordt voor ken nisgeving aahgegomen. Punt 4: Vparatéj. t.öt ruiling van erf dienstbaarheid. De V 0 or z. deelde mo de, dat inzake bedoelde ruiling eon schrijven is ontvangen van het kan toor der Registratie en Domeinen te Noordwiik, waarjn vvordt bericht, dat door bedoeld kantoor aan den Min. van Fin. een ontwerp van een ruilingsovar- leenkomst is ingezonden, als met B. en W. besproken, en waarin verzocht wordt zoo spoedig mogelijk een raadsbesluit te willen nemen, óm tot deze ruiling te kunnen overgaan. B. en W. hebben van genoemd concept een afschrift ontvan gen en dit met notaris Romeijn over wogen, naar aanleiding waarvan eenige kleine rectificaties zijn aangbracht. Na aangebrachte wijziging stellen B. en W. den Raad voor het concept goed te keuren. Op verzoek van den heer Haverkort geeft de Voorz. eeni ge toelichting, waaruit blijkt, dat de ruiling betreft een stuk teelgrond, vroe ger toebehoorende aan den heer Kruse- man, indertijd aan den Staat der Neder- lanedn is verkocht tot het bouwen van een postkantoor. Bedoeld perceel lig gende aan den Heerenweg, kadastraal bekend onder sectie D, nummer 1685, heeft recht van laden en lossen aan en op de gemeentehayen. Bjj den ver koop aan ae Staat zijn onderhandelin gen gevoerd dit servituut ongedaan te maken, echter zonder resultaat. Nu va,n den bouw van- een, nieuw postkantoor is afgezien en de Staat bedoeld stuk grond igaat verkoopen heeft deze de gemeen te aangezocht -hem recht van uitpad van en naar (ten publieken weg toe te staan. De berm en de helft der sloot zijn n.l. het eigendom der gemeente. Bp eventueelen verkoop als bouwgrond is dus deze toestemming voor het Rijk van het grootste belang. In ruil hiervoor heeft de gemeente' verzocht het be staande servituut te laten vervallen, welk voorstel door de Staat der Neder landen is geaccepteerd, en waarmee de indertijd gevoerde onderhandelingen voor de gemeente tot ©en goed einde rijn gebracht. Het concept wordt hier na goedgekeurd. Bp de rondvraag wordt door den heer Ond er wat er opgemerkt, dat bij hem klachten zijn ingekomen, dat nog niet alle lantaarns des avonds branden. Gaarne zou hij daarom weten, wanneer hierin zal worden voorzien. De Voorz. antwoordt hierop, dat vanaf 29 Aug. alle lantaarns weder- in gebruik zullen worden genomen. Niets meer aan de orde zpnde, en nie mand het woord meer verlangende, wordt de openbare vergadering gesloten ien gaat de Raad in geheime ritting. Maandag a.s. arriveert alhier de onlangs aangekochte motorbrandspuit. Nog dienzelfdesu avond te 7 uur zal op het haventerrein een demonstratie wor den gegeven, waarna ook nog andere proefnemingen op verschillende terrei nen zullen volgen. Ongeveer te geliiker tijd als de gemeente heeft ook de heer Pjjjnacker Hordijk voor privégebruikeen zelfde type motorspuit aangekocht, alleen iets kleiner model. Dieae wordt op villa grata&oremL GEMENGD NIEUWS. Een gelukkig verliezer. Gisteren heeft de effectenhandelaar J. R., van den Wes tersingel te Rotterdam aangifte gedaan op het politiebureau aan de Groote Paauwen- steeg, dat hij een pakje, inhoudende 22.000 gld. aan effecten had verloren. De heer R. was de Blaak langs gefietst, de Soeten- seeg.door en door de verkeersdrukte had hij weinig acht geslagen op het pakje, dat aan zijn stuur hing. Op het Calandplein echter bemerkte hij plotseling tot zijn schrik, dat het pakje weg was. Gisteren kreeg de heer R. bericht, dat zekere Roye uit de Gouvernestraat het pakje met zijn kostbaren inhoud had ge vonden. Dit is de tweede keer, dat de heer R. een belangrijk bedrag verliest en het te rug krijgt. Voor den oorlog was de heer R. met een pakje bankbiljetten, welke hij van de Nederlandsche Bank had gehaald, naar het oude postkantoor aan de Blaak gegaan en vandaar had hij zich naar een bankinstelling in de binnenstad begeven. Toen hij - daar in da rij stond te wachten bemerkte hij, dat hij zijn pakje bankbil jetten bij het loket óp het postkantoor had laten liggen. Onmiddellijk keerde de heer R. terug, maar het pakje was ver dwenen. Er werd aangifte gedaan; de heer R. ging paar huis en daar verraste de dienstbode hem met de vraag: „Me neer, hebt u op het postkantoor een pakje verloren?" Op de vraag van den heer R., hoe het meisje dat wist, antwoordde zij, dat de politie zoo juist had opgebeld: het pakje lag op het postkantoor. Daar bleek later, dat een oud vrouwtje het pakje aan den ambtenaar had gegeven. Vechtpartij. Te Bredevoort (Gfd.) zijn na afloop van het daar gehouden schut tersfeest de 24-jarige R. aldaar en zekere D. uit de buurtschap Barlo onder Aalten slaags geraakt. R. kreeg hierbij van D. met een bierglas een slag op het hoofd. Hij verkeert in levensgevaar. D. is in ar rest gesteld. Onder de tram. Een man, die gister middag zijn woning in de Rapenburg straat te Amsterdam verliet, gleed op een gegeven oogenblik uit en kwam onder den baanschuiver van een juist passee- renden wagen van lijn 19, met het gevolg, dat hij over eenigen afstand werd mede- gesleurd en schaafwonden aan het gelaat bekwam. Hij werd ter observatie opgeno men in het Israëlietisch Ziekenhuis. Paard op hol geslagen. Maandagmid dag is de 18-jarige J. B. te Ubachsberg van een wagen gevallen toen het ervoor gespannen paard op hol sloeg. B. is gis ternacht. aan de bekomen verwondingen in het St. Jozefziekenhuis te Heerlen be zweken. Doodelijk mijnongeval. In den afge- loapen.nacht is de 44-jarige mijnwerker R. Garbas uit Heerlen op de 410-meter- verdieping van Staatsmijn Emma onder afgvallend gesteente geraakt en op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van 2 kinderen. Door den bliksem gedood. Gistermor gen is de veehouder S. Dytspang, nabij Oosterend (Texel) tijdens het melken in het land door den bliksem gedood. Verdronken. Te IJselmuiden, bij Kampen, is het 1% -jarig zoontje van den landbouwer Van 't O in een onbewaakt' oogenblik in een sloot geraakt en ver dronken. Een boom tegen het hooid. Op de houtwerf der N.V. Felix Clerx te Helmond had bij het aanpikken van boomen aan den ketting eener hijschmachine een ern stig ongeluk plaats. De werkman P. v. d. Heuvel uit Gemert. kreeg het uiteinde van een der boomen tegen het hoofd, dat bijna geheel verbrijzeld werd. De man is in het St. Antonius Gasthuis overleden. Bliksem ingeslagen. Te Volkel sloeg de bliksem in het woonhuis van M. de Jager. Het huis met den inboedel is ge heel verbrand. Het achtergedeelte van de bakkers behuizing van F. Kramer te Hoogersmil- de is Woensdag door den bliksem getrof fen en uitgebrand. Brandwonden bekomen. De 35-jarige Mej. W. K., wonende in d-e Grunostraat te Groningen, is met haar kleeren in aan raking gekomen met een brandend gas- toestel, waarbij zij hevige wonden aan rug en armen heeft gekregen. Zij is in het Academisch Ziekenhuis op genomen. Oude vondsten. Op de heide tusschen de gehuchten Diergaarde en St. Joost on der Echt (L.) zijn urnen en vuursteenen werktuigen gevonden. De gestolen kousen. In Verband met de inbraak gepleegd in den nacht van 6 op 7 Augustus jJ„ in het manufacturen- magazijn der firma Spruyt van Rietscho ten aan de Veenestraat te Den Haag, zijn te Amsterdam nog ruim honderd paren kousen hij die inbraak gestolen, in beslag genomen. Brand. Te Wagenberg is het café van v. d. Zanden in de Wflgenstraat ge heel afgebrand. Een duur reisje naar Antwerpen. De bijz. Antwerpsche correspondent van het Handelsblad schrijft: Na aankomst in een hotel op de De Keyzerlei te Antwerpen kwam een Am- ster damsche diamantkoopman tot de min der aangename ontdekking, dat hij een portefeuille, inhoudende ƒ910 plus een klein bedrag in Belgisch geld was kwijt geraakt. Bij aangifte bij de politie bleek de koop man niet te weten of hij gedurende de reis van Amsterdam naar Antwerpen be stolen was geworden of wel zijn porte feuille verloren had, hetgeen bet onmid dellijk ingesteld onderzoek ernstig be moeilijkt. Verdronken. Gisteren is te Veur het 2-jarig dochtertje van de familie Rimmel- zwaan, bij het spelen op de boerderij, in een sloot gevallen cn verdronken. Een prachtige Noordzeereis. De van de Noordzeevisscherij te IJ muiden bin nengekomen stoomtrawler IJM 38 heeft een bijzonder gelukkige reis gemaakt. De uit- en thuisreis van dit vaartuig duur de slechts zes dagen; voor de aangevoer de lading visch (voornamelijk makreel) werd niet minder dan 4830 besornd. Een schitterend resultaat voor zulk een korte Noordzeereis. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 22 Augustus. Heden aangekomen aan den Rijksafslag 14 stoomtrawlers, 1 drijfnetvaartuig en 29 kustvisschers. De aanvoer en prijzen van tra\t^ visch waren: 70 kisten tarbot 2585, 16 kisten griet 3069, beide per 50 K.G., 571 st. groote tong 2,75—3,10, 3536 stuks mid del tong 2,26—2,85, 10706 kleine tong 1,902,40, alles per K.G., 14 kisten zet schol 32—37, 476 kisten kleine schol 8—30, 43 kisten schar 3,90—16, alles per kist van 50 K.G., 4 stuks rog 13 24 per 20 stuks, 286 stuks vleet 0,70—3 per stuk, 28 kisten pieterman poontjes 1,90—25, 10 kisten groote schelvisch 49—59, 18 kisten middel schelvisch 36 48, 61 kisten kleinmiddel schelvisch 18,50—27, 610 kisten kleine schelvisch 4(6020, alles per kist van 50 K.G., 19 kisten kabeljauw 5670 per kist van 125 K.G., 49 kisten groote gullen 1&— 27, 41 kisten kleine gullen 1115, bel de per kist van 50 K.G., 22 stuks leng 1,071,63 per stuk, 170 kisten wijting 2.70—6 per kist van 50 K.G., 90 stuks koolvisch 0,70—1,36 per stuk, 416 kis ten makreel 9,50—16, 60 kisten haring 16,50, beide per kist van 60 K.G., 3 kis ten horsmakreel 2,603,60 per kist van 50 stuks. De aanvoer en prijzen van haring waren 127 kantjes volle haring 26,7528,60, 34 kantjes steurharing 12,5018,50, 238 kantjes maatjesharing 14,6015,85, al les per kantje. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 14 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 39 met 3202, IJM. 143 met 3674, IJM 23 met 2395, IJM. 184 met 3122, IJM. 316 met 2090, IJM. 121 met 2576, IJM. 56 met 2654, IJM 57 met 4148, IJM. 7 met 4402, IJM. 157 met 2448, IJM. 135 met 1694, IJM. 106 met 2277, IJM. 47 met 2128, IJM. 6 met 4151. In de week van 16 tot en met 22 dezer werden aan den rijksvischafslag alhier aangevoerd 758303 K.G. treil- visch, 4442 K.G. IJslandsche visch, 827 kantjes' pekelharing en 242 kisten ver- sche haring. De totaalopbrengst bedroeg 227315. In de haringhaven alhier kwa men binnen de loggers KW. 25 met 374 kantjes, KW. 62 met 184 kantjes, en KW. 132 met 357 kantjes pekelha ring, welke naar Katwijk verscheept worden. In de visschershaven te IJmuiden kwam binnen om te markten de log ger IJM. 406 met 24 last pekelharing. De besommingen der haringsche pen waren heden: KW. 62 met 863 voor pekelharing. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EDAM, 23 (11 v.m.) v. N. Orleans te Rott. verwacht. ROTTERDAM, 22 v. Rott. n. N. York. LEERDAM, Rott. n. N. Osleans 21 te Vera Cruz. MAASDAM, 21 v. N. Orleans n. Rott. DRECHTDIJK, Vancr. n. Rott. 21 te Lon den. SPAARNDAM, Rott. n. N. Orleans 21 v. Bilbao. GLAMORGANSHIRE, Rott. n. Vancr. 20 v. Los Angeles. NEBRASKA, Vancr. n. Rott. 19 te Port land (O.). WAALDIJK, Rott. n. N. York 21 (1234 n.m.) 120 mijl Z. v. Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, thuisr., 21 v. Genua. BILLITON, 22 v. Rott. te Hamburg. RIEFFONTEIN, 22 v. Rott. te Bremen. SUMATRA, thuisr., 21 te Dar es Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES, thuisr., 20 v. Degema. ALGENIB, thuisr., 21 v. Havre. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ZEELANDIA, thuisr., 21 v. Rio de Jan. MAASLAND, thuisr., p. 21 Fern. Nor. GELRIA, vacantiereis, 21 te Reykjavik. Alles wel. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MADIOEN, uitr., p. 22 Gibraltar. INSULINDE, uitr., 22 v. Port Said. PATRIA, thuisr., 24 (11 v.m.) te Marseille verwacht. INDRAPOERA, uitr., 21 (3 n.m.) te Bela- wan. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". J. P. COEN, uitr., 21 v. Algiers. CHR. HUYGENS, thuisr., 22 v. Southamp ton. 28 (8 vjn.) te IJmuiden en ((1130 v.m.) te Amsterdam verwacht. RIOUW, uitr., p. 20 Perim. SAPAROEA, uitr., 20 (5.31 n.m.) 70 mijl Z.O. van Land's End. ENGGANO, 22 v. Hamburg n. Amst. PRINSES JULIANA, thuisr., 22 v. Batavia. KARIMATA, thuisr., 21 v. Padang. RADJA, 22 v. Amst. n. Hamburg. KON. PAKETVAART MIJ. VAN SPILSBERGEN, 21 te Bel&wan. NIEUW ZEELAND, 21 van Batavia n. Sydney.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6