Het vorig record was dat van Hink- ler, die op zijn tocht naar Australië in een licht vliegtuig, tijdens de eerste etappe van de reis gedurende 13 uur in de lucht was. Broad's machine, een Moth, is van hetzelfde type als waarmee hij voor Engeland de snelheids- en hoogte-re cords voor lichte vliegtuigen behaal de. De machine was geladen met pe troleum tot een gewicht van ongeveer vier man. Broad had zichzelf geen vas te route voorgeschreven, doch hij vloog naar helieven over Engeland. Gemiddeld heeft hij gevlogen met 'n snelheid van 80 mijl per uur. Wanneer hij op een recht parcours vloog, was het Moth-vliegtuig zóó ge makkelijk te besturen, dat Broad in staat was de stuurinrichting vast te zetten en een boek te lezen. Kapitein White, die ook in een Moth vloog op een hoogte van 4000 voet, zag hem lezen en sandwichs eten, terwijl de machine zichzelf stuurde. UIT ONZE INDIEN. IN INDIö IS ALLES MOGELIJS. Al§ historisch vertelt de Koerier: t Is waar gebeurd, dat een groep 'Amerikaansche toeristen in Weltevre den veel belangstelling toonde voor 'n klapperboom op het erf van een win kelier, en nog nooit het plukken van klappers had gezien. Natuurlijk was de zakenman bereid een aanschouwelijke voorstelling te geven. Vlug de kebon den boom inge zonden en in minimum van tijd lagen de klappers op den grond. Maar alles heeft zijn grenzen. Zoo'n klapperplukkerij is wel aardig om er de aandacht op te vestigen en den klanten een genoegen te doen, maar de boom kan niet zorgen, telkens als er een boot komt, vruchten te hebben. Een goed zakenman zit echter nooit met de handen in het haar en dus werden vóór het toeristenbezoek maar wat losse klappers in den kruin van den boom gehangen, totdat een toerist, professor in de botanie, moest consta- teeren, dat aan éénzelfden boom twee verschillende soorten vruchten voor kwamen. i O, zeide de koopman, dat kan best zijn, „In Indië is alles mogelijk". EEN EMPLOYé EN EEN ADMINISTRATEUR AANGEVALLEN Naar de Mal. vernam, heeft op de onderneming Kebon Deli in het Pasi- riansche een ernstige dubbele aanslag plaats gehad. De eerste attaque gold één der em- ployé's. De heer De B. van V. maakte met een mandoer de ronde, teneinde het werk der koelies na te gaan. De arbeid van één hunner scheen niet de goed keuring van den heer De B. van V. weg te dragen; althans, hij weigerde het te accepteeren en gaf opdracht het over te doen. De koelie, hiermede geen genoegen nemende, ontrukte plotseling den man doer een mes, dat deze in de hand had en viel daarmede den employé aan. Deze had de tegenwoordigheid van geest om den slag met den rechterarm af te weren, met het gevolg, dat deze arm totaal verbrijzeld werd. De koelie heeft zich snel uit de voe ten weten te maken. Even voordat de boven omschreven gebeurtenis plaats had, werd er een aanslag gepleegd op den administra teur van gemelde onderneming, die, door de tuinen wandelend, opeens een arit langs zijn hoofd zag zwaaien. De daders van dezen mislukten aan slag, die zich in de alang-alang verbor gen hadden, wisten zich eveneens uit de voeten te maken en werden door den administrateur niet herkend. Het Soer. Hbld. vernam uit Malang, dat de heer De B. van V., geemployeer- de van de onderneming „Kebon Deli", in de nabijheid van Pasirian uit Loe- madjang werd vervoerd naar de La- valette-kliniek te Malang. Hij zou zwaar gewond zijn gewor den met een slagwapen door 'n kwaad willige in de tuinen. Een medewerker bezocht de kliniek en ontmoette aldaar den vader van den gewonde, die zoo welwillend was, en kele bijzonderheden mede te deelen. Dhr. De B. v. V. werkt sedert ongeveer acht maanden op genoemde onderne ming; hij is 27 jaar, kalm in zijn op treden en kan goed met werkvolk om gaan. In den morgen de tuinen controlee- rende, werd hij plotseling, zonder dat er iets was voorgevallen, door een in lander aangevallen, die voorzien was van een slagwapen. De aanvallende inlander handelde dus in koelen bloede en met een voor uit beraamd plan om den heer De B. van V. te dooden. Dit bewijst wel het feit, dat de slag gericht was op den hals van den aan gevallene. Tijdig kon de heer De B. van V. den slag pareeren met zijn rechterarm; bij het polsgewricht kreeg deze een zwa re wond. Na deze mislukte poging werd de aanval niet herhaald, daar een man doer en enkele koelies op den man aanvielen, die het hazenpad koos. Hij staat in de desa als een gevaar lijk sujet bekend; de bevolking is bang voor hem. De politie heeft een premie uitge loofd voor het vatten van dezen mis- Direct werd De B. van V. naar Loe- madjang vervoerd, waar de dokter hem verbond, die het ïadzaam achtte dat hij naar de kliniek te Malang ver voerd werd, hetgeen geschiedde. Te gen 7 uur 's avonds werd de gewonde opgenomen; Dr. Vos verleende bij stand. De patiënt maakt het goed; de wond werd gehecht, zoodat alle hoop ge koesterd wordt, dat de aanslag geen nadeelige gevolgen zal hebben. GEMENGD NIEUWS. Ernstige aanrijding. De 75-jarige juf frouw R. werd te Waubaeh, door een auto aangereden. De bejaarde vrouw werd, he vig bloedende uit verschillende wonden, in een nabijgelegen woning gedragen en voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Haar toestand is zorgwek kend. De chauffeur was na het ongeluk ge woon doorgereden. Bij het baden verdronken. Zondag middag is de 22-jarige jongeman E L. uit de Trompstraat te IJinuiden (O.) bij het baden nabij de Zuidpier te IJmuiden, vermoedelijk door den stroom meege sleurd en Verdronken. Het lijk is nog niet opgehaald. Mijnongeval. In Staatsmijn Maurits kreeg de mijnwerker E. een zwaar stuk ijzer op het hoofd. In bewusteloozen toe stand en met een zware schedelbreuk werd de man naar het ziekenhuis overge bracht. Een gevaarlijke toestand. Men meldt uit Zutphen: Volgens mededeeling van den comman dant der brandweer, heeft deze herhaal delijk de directie der Geldersche Stoom tram Maatschappij gewezen op het groote gevaar, dat schuilt in het bijvullen van benzine in de reservoirs van haar auto bussen, ongeacht of zich daarin reizigers bevinden of niet. Ook is de benzinepomp staande op de Overwelging, reeds gerui- men tijd defect en de brandweer maakte meermalen aanmerking op de groote hoe veelheden benzine, welke daardoor over de straat werden uitgestort. Vrijdagavond was dit weer hst geval en reeds op vrij grooten afstand was de ben zinedamp waar te nemen. Toen heeft de brandweer een eind gemaakt aan dat ge vaarlijk spel, door de pomp, door middel van een ketting en slot, of te sluiten, zoo dat bet bijvullen der reservoirs niet meer mag plaats hebben, tot alles ten genoege hersteld zal zijn. Het ondergrondsche reservoir bevat 9000 L. benzine. Ernstige treinbotsing. Men seint uit Roermond: Toen gisteravond omstreeks 6 uur een goederentrein uit het station Roermond in de richting Swalmen wilde vertrekken, werd hij door een uit de richting Heerlen komenden kolentrein in de flank gere den. Vijf wagens van den trein, die naar Swalmen vertrok, werden uit de rails ge worpen en gedeeltelijk versplinterd. Ook van den'trein uit Heerlen werd een wagon uit de rails geslingerd en grootendeels vernield. De locomotief van dezen laatsten trein was zeer ernstig beschadigd. Een der goederenwagens was in de locomotief gedrongen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak van deze ernstige botsing is nog niet opgehelderd. De reizigers van den trein, komende uit de richting Venlo, moesten nabij de plaats van het ongeluk in andere treinen over stappen. De sneltrein, welke om 16 uur 15 min. uit Amsterdam naar Maastricht vertrekt, kon tot op slechts 200 meter af stand van de plaats -van het ongeluk ko men. Ook de reizigers van dezen trein moesten in inmiddels gereed staande an dere treinen overstappen. Het geheele verkeer ondervond aanzien lijke vertraging. Brand. De behuizing, bewoond door den beer A. Weddinga en eigenaar K. Sik- kema, te Visvliet, is een prooi der vlam men geworden. Verzekering dekt de scha de, di>3 vrij aanzienlijk is. Verdronken. Te Linne werd uit het kanaal opgehaald het lijk van den 27-jari- gen arbeider H. Vaessen, die daar sedert Woensdagavond IJL werd vermist. V. is dien avond, blijkbaar door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. Lijk opgehaald. Nabij de Schipbrug te Deventer is uit den IJsel het lijk opge haald van den 12-jarigen H. J. Poterman te Gorssel, die Donderdagmiddag aldaar bij het zwemmen in den IJsel is verdron ken. Bijtijds gered. De heer K., wonende in de Huygensstraat te IJmuiden geraakte gisteren bij het baden te Zandvoort in ge vaar. Spoedig toegeschoten hulp wist den heer K., die inmiddels bewusteloos was geraakt, te redden. Na toepassing der kunstmatige ademhaling kwam hij na eenigen tijd weer bij en werd daarna naar zijn woning te IJmuiden overgebracht. Giftige bessen. Een drie-jarig kind van M., wonende aan het Lijntje te Eind hoven, was naar „de Tijd" meldt, met eenige andere kinderen in het veld aan het spelen en at daarbij vap bessen, die aan struiken langs den weg groeiden. Daags daarna werd de kleine, die vermoe delijk giftige bessen had gegeten, onwel en stierf spoedig. Met een mes gestoken. Te Blijham is Zondagavond een der bezoekers van het volksfeest, levensgevaarlijk met een mes in een der longen gestoken. De jongeman is in het R.K. Ziekenhuis te Winschoten opgenomen. Hartjesdag. Een in den Kloveniers burgwal te Amsterdam nabij de Nieuw- markt, gemeerd liggende ijzeren zolder schuit, welke geladen was met houten kisten en hooi, is gistermiddag te onge veer twee uur een willige prooi geworden van eenige belhamels, die Hartjesdag nu eenmaal niet zónder het plegen van er gerlijke baldadigheden vieren konden. De lading van de schuit was bijzonder ge schikt om 'er den brand in te jagen en even over tweeën kondigden rookzuilen en spoedig daarna rppde vlammentongen een nieuw geslaagd wapenfeit der „Hart jes jagers" aan. De brandweer .moést (.er natuurlijk aan te pas komen. Met èen- straal op de mo torspuit bluschte zij -bat vuur in circa 20 minuten. De schuit sjelf liep weinig of geen schade op. De verwekkers van het onheil hadden zich, zooals té verwachten was, bijtijds uit de voeten gemaakt. Door een stier op de horens genomen. Gisteravond iS té Hoek van Holland de 65-jarige A. van Dot aldaar, wonende aan den Haakweg door een stier op de horens genomen. Door den geneeskundigen dienst is hij afgehaald en naar het ziekenhuis overgebracht Hij heeft inwendige verwon dingen in den buik bekomen. Ongeluk met een speer. Zondagmor gen is de 24-jarige kantoorbediende H. G.,, van de Groote Markt, op een sportterrein aan de Vlaggemanskade te Rotterdam bij het hardloopen in een in den grond staan- den speer gelpopen. De speer drong bij den oksel in het lichaam én kwam bij bet schouderblad weer naar buiten.- Er wer den eenige spieren gekwetst. Per auto van den G. G. D. is dé' jonge man naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht, waar hij ter verpleging is opgenomen. De sprekende bond. Men schrijft a,an de N. R. Ct.: Dat de kunst om een hond te doen spre ken ook in vroeger dagen niet geheel on bekend was, leert ons Dr. G. A. Wumkes, art. Kermissen, in Uit onzen Bloeitijd, Schetsen van het leven onzer vaderen in de XVIIe Eeuw II, bl. 328 waar hij C. Droste, De Haegsche Kermis, bl. 146 aldus aanhaalt: Na dit heeft niets aen my soo wonderlyk geleeken, Als dat ik heb een hond verstaenbaar hooren spreeken, Al wat syn meester heeft het leersaem best gevraegt, Gaf het een antwoort op, dat ieder heeft Die hadt hem by den strot, en wist dien so te porren, Dat hy in woorden deed veranderen syn knorren, De letters van 't A B heeft hy naer een ge noemt, Soo dat syn spraeksaemheyt van ieder wiert geroemt. De methode van den dresseur was dus ook oudtijds al. geheele dezelfde. UIT DE OMGEVING. BODEGRAVEN. Burgerlijke standGeborenLuber- tba, cl.v. G. Voordouw en de Beijl; Jo seph Gerardus z.v-.H?., Bekker en A. M. .Kluitman; Annegie d.v. H. P. van der Voorst en P. van der Vliet; Cornelia Hendrika d.v. O. Rademaker en H. v. d. Broek. Getrouwd: G. Uithol 59 i. emsT. van Be k 52 j. Overleden: GeriitJacobus van der Steel 61 j. geh. mét H. Nell. Ingekomen van: Rietveld, N. Bree- dijk, boerenkn.J Schiedam, J. S. van der Poel; Stompwrjk, wed. P. van Oos- terom; Sappemeer, F. IJsselmuiden, ;huishoudster; Alphen a„ d. Rijn, A. van denBosch, dienstbode. Vertrokken naar; .Boskoop, A. J. A. Vlasman, loodgieterZwammerdam, G. Hoogendoonv diepsxb.Hoogeveen, E. Pool, dienstb.; Den-Haag, L. J. van den Eerg, landarb.; Qegstgèest, T. Kruiswijk Leiden, A. C. Veeleuturf, winkelbed. BOSKOOP. Zondagmiddag geraakte het 6-jar rig dochtertje van den arbeider B. in de Gouwe. Dir. v. d. Broek het gevaar ziende, begaf zich dadelijk te water, niet het resultaat dat hij het kind mocht redden. Coöp. Vereen. „De Boskoopsohe Veiling". Veiling, van 20 Augustus. Rozen per bos: "Hadley 79;86 ct.; Claudius Pérriet 46-69 ct.; Butterfly 4058 ct.; Résalandia 2840 ct.; Co lumbia 54—8q ct; Gem. Rozen 510 ct.; Golden Ophelia 2736 ct.; Ophe lia 25-32 ct.; Marcel Roy er 3550 ct.; WiLh; Nordes 20—40 ct.; Mac. Keiler 39—54 ct.; Keizerin Aug. Vict. 29 ct. Diversen: per bos, Lelie's 5070ct. Gladiolen 10-20 ct.; Dahlia's 10-29 ct. Morgenmiddag 3 uur, zal door het gemeentebestuur de eerste steen wor den jgelegd van het te bouwen gemeen tehuis. HAZERSWOUDB. Het kantoor van den Gemeente- Ontvanger, is geopend eiken Maandag ien Woensdag van des v.rai. 10 tot n.m. 1 UUrT. Burgerlijke standBevallen: J. P. Hoogeveen, geb. Bunnik, z. Ondertrouwd: M. J. van Zonneveld ■en A. T. .Vogelaar. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Ariea d.v. A. Basénoot em W. Vlieland; Pieter z.v. J. Plug 'en A. van den Oever; Pieter z.v. J. Zwanenburg en P. van der Plas; Pieter Cornelis z.v. W. J. Zwaan en H. Pluimgraaff: Weiintje d.v. H. Ouwchand en W. Ros; Willem z.v. G. van Duijn en M. van der Plas; Raldi z.v. P. Boef eni M. P. Top; Nellè d.v. IX J. Kleen én T. van Egmond: Adriaah z.v. T. Janse en W. de Joijge; Hermanus Jacobus z.v. H. J. Plan je en «L Lith Ondertrouwd: H. de Vreugd en J. van Rhee; C. Franeken en M. de_ Vries. Overleden: Leena Nell1 70 j., ongeh.; Catharina Martina Mugee 50 j. echt- gienoote van Wi. van der Plas. LEIMUIDEN. Burgerlijk stand. Geboiei: Pieter z.v. Pieter Éicldijk en Cornelia Hen drika Braam; Pieter z.v. Theodoras Jo hannes van Iperen en Adriana de Jon ge; Jacoba Maria d.v. Martinus Turk en Matje Bax; Celia d.v. Hendrik Erke- letis en Johanna Maria Eigenhuis. Overleden: Catharitla Wilheliwina Ja coba. Ruijs wed. van Gerrit Jacobus v. Flier 49 j. LEIDERDORP. Burgerlijke stand. Bevallen: A. Heijkocp geb. Michielsen, z.; T. Moraal geb. van Winkel, z. Getrouwd: D. Heemskerk en C. E. Baars. LISS^. Hyacintlienveiling. Pijjzen per 100 en voor eerste kwali teit, Aanvoer pi.111. 9500 manden. EN. Victoria f6,357>°5! Mad. de Graaff f7,10; Horace f7,05; Mad. Plomp f3,05; Golden Spur f5,155,55; Ornathua f 1,251,45; King Alfred f 17 18; Sir Watkin f4,2.54,45; Empress f 4,60; Glory of Leiden f3,45; Glory of Lisse f1,902,45; Princeps f2,10 3,50; Emperor f4,55475; Horsfieldi f3,45; Red. Beacon £4; Colorablef 5,90 Miss Elieen, Terry f5,65; Cervanthus f5,50; Sulpher Beauty f5,076,50;. Poetaz Laurens Koster 13; Cheerfuluis f 7; Majestic f2,50; Elvira f4,30; Oran ge Phoenix f4-4,90; Barri Albatros f3,55; DN. Von Sion f4—4,93; Albo Plena f4,504,65; DwT. Ph. de Com- rninet f2,25; Êetr. Hondius f2,45; Le Notre fi,8b': Mad. Krelage f1,90; Pr. of Haarlem £1,301,60; Bartigön f 1,90 2,30; Clara Butt f 1,201,45; Will. Copland f3,253,90; King Harold f 1,45 Massachusets f 2,05Painted Lady f2,45 Will. Pitt f3,70; Queen Flora* f5,05; Roi d' Islande f 5,45Elisabeth f2,05 f2,20; Toimayë £1,902,05; Fame. Sanders f 1,-651,7 5Prof. Rauwenhoif f 22,40; Greuze f1,95; Europe f1,90 2,35; La Tulipa Noire f3* Whistler f2,15; Sierr. v. Flora f2; Centeuaire f2,30; EiT. Ingle. Yellow f2,903,25; Picoteé if i,80Br. St. James f.1,95; EvT. Rose La Reine f3,75; Scarlet Due f2,502,90; L' Espérance f3,50; La Precieuse f3,20; Thomas Moore f3,35; Crad. Rampollo f9; Witte Zwaan f2,20 Cram. Brillant f1,45; Witte Due Max f 1,60—1,95; Rofio Grisdelin f2.252d>° Brillant Star f4,65; Pr. van Oostenrijk f3; Prosperity f3,353,45; Grand Düc f88,75; Ibis f5,506; Rose Valk f 3,203,75La Reine Max f415; Fred. Moore f3,754,15; La Reine £22,30; Joost v. d. Vondel f3,30* Couleur Cardi nal f4,704,95; Gele Prins f4,555; Eleonora f3,75; Mon Tresor f8,45; Vio let Due f2,90; Rose Due f 5Herrn. Schlegel f3,50; La Matelas fS,io: Ro se Luisante bontlof f 3,50; Le Matador f3,80; Hobbema f4,95; Carara fq; Chrysolora f5,80; Diana.£2: Duch. da Parma f3,65; Proserpine f8,059,95 DvT, Mr. van derHoef f f6,05—7,25; Salvator Rose f4.504,95; Murillo f2,192,25;, Cour d' Or f5,95—6,60; Theeroos f2,953,35; Lucretia f3,20; Thournesoll 16,25; Turban Violet f4,10; La Candeur f3,20; Vuurbaak f5,10* Boute de Neige f3,954,30; Willem III f4,60; Imp. Rubrorum f5.90; Eleetra f9,50; Peach Blossom fo,8o; Crocus King o.t. White f4,85; Purpurea Grandi flora f.4,955Mèrjerbeer f2,70—3,35; Walter Scott 13,10—3,25; Mont Blanc f 4,35—4,60; Gen. Gordon f3,15; Ge mengd f 1,60; Albion Blauw f 3,35Bar. van Brunow II f 2,40; Geel f4,75. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Flo- lis Martinus Johannes z.v. J. P. v. d. Weyden en C, Verweij; Margaretha d.v. J. J'. Heek en M. BarnJhoorn; Jannetje d.v. H. Plug en F. Hazenoot* Jacoba Wilhelmina Hendrika d.v. P. H. Eind hout en N. A. Balkenende: (Cornelia d.v. J. Kapüein en C. Plomp. Ondertrouwd: Gerardus Johannes van Veen 27 j. en Johanna Maria Hermes 24 j. te Alkmaar; Hendrikus Antonius van den Berg 23 j. te Noord wij kerhout en Jerona Geertrui da van Zuyl'en 23 j. Getrouwd: J. W. Nieuwerihuiaen 27 j. len Ghr. M. Passchier 22 j. Overleden: Jeannette Oversluis 63 j. geh. met W. J. Hazekamp te Wassenaar tijdelijk alhier; Cornelis Alkemade 91 j. wedn. van Johanna v. d. Meer; Hiii- derieiia Roelfma Kuiper 8 j.; Johanna Gerarda Kempink 24 j. ongeh. te Aal ten, tijdelijk alhier. OEGSTGEEST. Winkelweek. De voorbereidingen naderen hare vol tooiing. Het tentoonstellingsgebouw be grnt een keurig aanzien te Krijgen. Aan het bezoek aan het tentoonstellingsgeb. ziin vele attracties verbonden. Reeds elke 25ste(rij bezoeker (ster) krijgt een prijs, zoodat het zaak zal z/ijn de entree bewijzen met humpiers te bewaren en na te gaan of hierop eenprijs is gevallen Die firma Dros en Gebr. Tieleman, Duiverman, D offerhof f, mej. Vr£j; v. d. Lieeden en Verkade hebben prijzen op bepaalde nummers reeds toegezegd terwijl meerderen zullen volgen. Die' firma van Nelle komt met een gratis theeschenkerij. Zoo komt de me dewerking van alle'zijden. Behalve de reeds beschikbaar gestelde prijzen door viereenigingen, hebben de volgende niet- deeihemers steun verleend in oen vorm van vrijwillige bijdragen, Hotel 't Witte Huis. Woningbureau Proper, H. de Wit, W. Mulder, A, Kranenburg en Gebr. de. Ruiter. ZWAMMERDAM. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter Paul z.v. Corned is Pieter Stougie en Anna Gentsch; Johanna d.v. Pancras van 't Hoog en Cornelia de Wit. Ondertrouwd: Johannes Schilt tjm. 24 j. en Anna Maria Koster jd. 24 j.; Ma- iinus Staal jm. ai: j. en Antje Hendri- na van Dieden 3d. 3.1. J. Getrouwd: Willem van Ingen jm. 2 j. te Oldenzaal en Marrigjè Duom jd. 25 j.; Klaas Spredj jm. 24 j. en Maria Duijm jd. 22 j. Ingekomen van: Alphen a. d. Rijn, C. v. d. Lede en gez., houtbewerker, Schoolstr. 62* Haarlemmerliede en Spaarnwoud'ö, E. J. Meijer, kapper, Brug straat 36; Bodegraven, M. van Gulik, weij. H. Humane1, Oud-Bod eg raafschew eg 124. Vertrokken inaar: Boskoop, Badhuis- kade 15, L. Th. Vlasveld; Duisburg. Dl,, A. Pipers; Reeuwijk Teinnel 148, J. Verbeek en gez., landarbeid er. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 20 Aug. Heden aangeko men aan den rijksafslag 31 stoomtrei- lers en 5 kustvisschers. De prijzen wa ren voor treilvisch: Tarbot f 1680, griet f 19—55, beide per 50 Kg.; greofe tong f 2.903.40, middel tong f 2.30 2.90, kleine tong f 1.902.15, alles per Kg.; groote schol f 4446, middel schol f 35—36; zetschol f 3234, kleine schol f 3.4019, schar f 515, tongschar f 47, alles per kist van 50 Kg.; rog f 12—25 per 20 stuks; vleet f 0.603.33 per st.; pieterman poontjes f 1.9021, groote sehelvisch f 3240, middel schelvisch f 2131, kleinmiddel schelvisch f 12 18, kleine schelvisch f 2.809.50, alles per kist van 50 Kg.; kabeljauw f 36^— 58, per kist van 125 Kg., groote gullen f 1014, kleine gullen f 4.608.50, bei de per kist van 50 Kg.; leng f 0.70 1.10, heilbot f 924.70, beide per stukj wijting f 2.304.50 per kist van 50 Kg.; koolvisch f 1—1.33, kreeft 0.22—0.91, beide per stuk; makreel f 814, per kist van 50 Kg. Van de IJ muider stoomtreilers kwamen er heden 31 aan de markt. De besommingen waren: IJM 124 met f 1942, IJM 191 met f 1990, IJM 64 met f 2205, IJM 176 met f 2599, IJM 110 met f 2271, IJM 27 met f 2524, IJM 189 met f 2490, IJM 21 met f 3444, IJM 374 met f 2490, IJM 61 met f 1711, IJM 330 met f 2067, IJM 101 met f 2239, IJM 327 met f 2075, IJM 80 met f 2889, IJM 232 met f 2159, IJM 81 met f 2505, IJM 46 met f 2225, IJM 203 met f 1963, IJM 136 met f 2709, IJM 154 met f 1967, IJM 142 met f 1748, IJM 38 met f 4830, IJM 10 met f 3718, IJM 58 met f 2371, IJM 48 met f 1799, IJM 74 met f 2160, IJM 45 met f 2604, IJM 94 met f 2075, IJM 43 met f 2482, IJM 50 met f 1781 en IJM 42 met f 1858. De besommingen der haringsche pen waren heden IJM 267 met f 6408 voor pekelharing. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMEFIKA-LIJN. NIEUW-AMSTERDAM Rott. n. New- York 17 3.27 n.m. 230m. Z.Wl van SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl. 19 12.29 n.m. 40 m. O. v. Niton. RADNORSHIRE Rott. n. Vanc. 17 v. Colon. I DRECHTDITK Vanc. n. Rott. 20 4.20 n.m. v. Southampton. WAALDIJK Rott. n. N.-York p. 20 3 n.m. Scilly. GROOTENDIJI iTK 20 v. Rott. te Antw. LEERDAM Rott. n. N.-Orl. 18 van Havana. EDAM N.-Orl. n .Rott. 19 te Santander. NOORDERDIJK Vanc. n. Rott. 17 te| Seattle. I 1 LOCHKATRINE Vanc. n. Rott. 16 v. San Francisco. NEBRASKA Vanc. n. Rott. 17 te Taco ma. NICTHEROY Rott. n. Vanc. 17. v. King ston. HOLLAND—AFMKA-LIJH. VECHTDIJK uitr. 19 9.42 v.m. 85 m- Z.-O. van Land's laid. GIEKERK uitr. 19 te Bedra. RANDFONTEIN uitr. 20 v. IJmuiden. RILLITON thr. 19 te Rott. NlAS uitr. 19 v. Dar es Salaam. NIJKERK tlir. 18 v. Durban. RIJPERKERK thr. 18 v. Momibassa. HOLLANDWEST-AFRI KA-LIJN. ALBIREO thr. 18 v. Pt. Gentil. CERES uitr. 18 te Pt. Harcourt. SCHELDESTROOM 20 v. Hamb. te Am sterdam. ORION thr. 16 v. Dakar. KON. UOLLANDSOEE LLOYD. GELRIA vacantiereis middagbestek van 20 Aug. 63.41 N. en 15.54 W. mooi weder, alles wel. GAASTERLAND uitr. 19 v. Antw. KENNEMERLANDi 19 v. Amst. teHam- MON?FERLANDi 20 v. Hbg. te Amst. ORANiA uitr. 19 v. Oporto. EAANLANDi 20 v. B.-Ayres te Amst. ROTTERDAMSOHH LLOYD. KOTA RADJA uitr. 20 3 n.m. v. Et. Said. DJEMBER Bat. n. Rott. p. 20 Fimsterre. UÏDRAPOERA Rott. n. Rat. 20 4n.m te Sabang. 1 SOEKABOEMI thr. 18 v. Pt. Said. SLAMAT thr. 20 iov.mi. v. Sabang. ÏNSULINDE uitr. p. 19 Kaaip del Armi. SITOEBONDO thr. p. 20 10 v.m.. Suea ©ANDOENG thr. 1,9 ón.mi. v. Mara. TAB AN AN thr. 18 y. Perimi. GORONTALO uitr. 19 v. Sueuraa. PATRIA thr. 20 7 v.m. v. Pt. Said. TAPANOELI 19 y. Bat. n. Jtott. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". SAPAROEA uitr. 19, v. 'Antw. RADJA 19 v. Bjat. te Amst. J. P. COEN uitr. p. 20 Gibraltar. ENGGANO 20 v. Amst. te Hbg. P. O. HOOFT uitr. 18 te Batavia. ,OHR. ÏÏÜYGENS tbr. 18 v. Algiers ..j verwacht. MAPIA uitr. 19 v. IJmiuiden. SOEMBA thr. 19 y Alexandrië. KON. PAKETVAAHT MIJ. ISIDAJOE Rott. Ji. Bat. p. 19 Pt- de Gtjk

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6