Gemeentelijke Aankondigingen VERANDERING AANVANGSUREN VEEMARKT EN VETTE VARKENS- MARKT. B. en W. van Leiden; Gelet op art. 3, laatste lid van de verordening op de Veemarkt, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat, in afwijking van de bij genoemde ver ordening vastgestelde aanvangsuren, de e: markten en de Vette Varkensmark- ten in het tijdvak 28 Aug. a.s. tot en irnet (28 Sept. a.s., zullen aanvangen des voormiddags 7. uur. Leiden, 21 Aug. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. HINDERWET. B. en W. van Leiden brengen ter ■algemeene kennis, dat door h«n ver gunning is verleend aan a. de Kon. Nederl. Grofsmederij en reohtverkrijgenderij k>t het uitbreiden van de kettingfabnek op het perc. lsod. bekend gemeente Leiden, Sectie N. no. 453, gelegen in den Waardpolder. b. ae N.V. Steenfabriek ..Ouderzorg'' en rechtverkrijgenden, tot net uitbrei den van de steenfabriek in de Waard, op het perc. kad. bekend gemeente Lei den, Sectie N. no. 463. Leiden, 21 Aug. 1928. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. raai Von Bülow de Duitsche troepen .Brussel bezetten, waai' zij niet minder dan 50 maanden zijn gebleven. Ten getale van ongeveer honderd duizend hebben Zondag Vlamingen van alle rangen en standen en van al le opinies hun jaarlijksche „bede vaart" gedaan naar de graven der Vlaamsche soldaten aan den User. Italië heeft wederom bij de Joego slavische regeering tegen den over last, welken haar onderdanen onder vinden geprotesteerd. China zou voornemens zijn zijn gezant en consuls in Japan terug te roepen. Uit een gisteren gepubliceerde voorloopige statistiek blijkt, dat in 't geheel 1560 veroordeelden, waaronder 1005 politieke gevangenen, onder de toepassing van de jongste Amnestie wet zijn gevallen. Inzake de onjuiste telling bij de verkiezingen van 20 Mei in Oost- Pruisen wordt gemeld, dat alsnog een soc. afgevaardigde gekozen is. Het aantal soc. rijksdagleden bedraagt dus thans 153. DAT HET MISHANDELDE KIND RECHT GEDAAN WORDE. In een verslag van een onlangs te Pa rijs gehouden congres voor kinderhygiëne enz. maakte een verslaggever of -geefster, terloops de opmerking, dat tot bescha ming der aanwezige Nederlanders bleek, dat de andere landen Nederland verre vooruit waren in de zorg voor en de op leiding van de misdeelde en speciaal de lichamelijk gebrekkige jeugd. Van zulk een terloops gemaakte op- m rking zal door autoriteiten niet veel notitie worden genomen. Wij werden hieraan echter herinnerd, toen wij dezer dagen het courantenver slag lazen van het debat in de Staten van Friesland over het verzoek van het Chr. Blindeninstituut „Bartimeus" om steun voor de verpleegden uit de provincie. Juist Anti-revolutionairen en Chr.-Histori- schen behoorden tot de bestrijders. Een afdoend argument scheen te zijn, dat di" steunverleening niet lag op den weg van de provincie, maar dat deze moest wor den overgelaten aan de particuliere lief dadigheid, die anders beroofd zou worden van een object, om haar zorg aan te wij den. Dit herinnerde tevens aan een artike lenreeks over de zorg voor misvormden in het Buitenland en in Nederland, in 1923 geplaatst, in het Nederlandsche Tijd schrift voor Geneeskunde. Hierin schreef o.a. Prof. Dr. Hans Spitzy te Weenen op verzoek van Hollandsche zijde een kort overzicht van wat Oostenrijk deed voor de lichamelijk gebrekkigen. Hij eindigde aldus: „Dit alles is ge schied in het ongelukkige Oostenrijk, trots uiterst beperkte middelen, voor de gebrekkige kinderen, oorlogsverwonden, verminkten en door ongevallen getrofe- nen. Bijna allen, die werk zoeken, ont vangen niet slechts raad, maar ook wer kelijke hulp. Wanneer deze uiteenzettingen ertoe mo gen bijdragen, in uw rijk land de zorg voor gebrekkigen in der. kring der open bare zorg te betrekken, dan zou ik daar mee een klein deel van den dank kunnen brengen voor de offervaardige hulp, die Nederland onzen armen kinderen in moeilijke tijden heeft geboden". Van dezf woorden geldt: Es war zu schön gewesen, es hat nicht sollen sein. Vijf jaren na dato zullen wij er eens over gaan praten op een congres, het congres Arbeid voor Onvolwaardigen (A.V.O.), dat in October te Amsterdam gehouden zal worden. Wij vragen ons af, of het niet hoog tijd wordt, dat de openbare meening wordt wakker geschud; en dat de autoriteiten van rijk en provincie en gemeente hun aandacht gaan wijden aan het misdeelde kind en niet langer met Platonische be luigingen van welwillendheid de zorg \an het misdeelde kind van zich afschui ven. Dat een normaal kind recht heeft op •behoorlijk onderwijs, is door de wet er kend; maar dat het misdeelde kind dit venzeer of liever in grootere mate bezit, .undat het zonder behoorlijk onderwijs en opleiding een onnut lid der maatschappij blijft, heeft nog geen erkenning gevon den. De inrichtingen, die de zorg van het misdeelde kind op zich nemen, zijn daar om nog steeds aangewezen op de parti culiere liefdadigheid. Nu is liefdadig- heidsbetoon wel zeer inooi, maar als het recht van het misdeelde kind op een be hoorlijke zorg en opvoeding niet erkend wordt, zal slechts een klein percentage der misdeelden voldoende geholpen wor den en zullen de bestaande inrichtingen steeds met financieele en organisatorische moeilijkheden te kampen hebben, die ver betering en uitbreiding van het werk ern stig belemmeren of onmogelijk maken. Teveel ziet men voorbij, dat het particu lier initiatief, dat zich op dat terrein ont plooit, wel degelijk recht heeft op Over heidssteun en niet alleen naar de parti culiere liefdadigheid verwezen behoeft te worden. Zeer hopen wij daarom, dat het Con gres A.V.O. waaraan een tentoonstelling zal verbonden zijn, de oogen van het groote publiek en ook van de autoritei ten zal openen voor het groote werk, dat voor het misdeelde kind kan gedaan wor den, maar dat door onvoldoenden steun en medewerking grootendeels ongedaan blijft. Door kennis te nemen van wat in het buitenland op dit gebied reeds gedaan is, zal tevens blijken, dat de steeds geop perde financieele bezwaren schromelijk overdreven zijn. Integendeel, het zal blij ken, dat het geld, besteed voor dit werk, rentegevend is, daar groote sommen, die nu voor blijvende ondersteuning worden besteed, zullen uitgespaard worden. UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben gisteren in openbare zitting behan deld het beroep van het bestuur der vereeniging tot bevordering van lager ien meer uitgebreid chr. schoolonder wijs alhier, tegen het besluita van den raad dezer gemeente, waarbij de gel den voor de stichting eener school voor gewoon lager onderwijs werden gewei gerd. Rapporteur was de heer Crena de Jongh. Het schoolbestuur heeft zich op 17 Mei 1927 tot den raad gewend om medewerking voor de stichting vaneen school in de omgeving van de Goeman Borgefóiusstraat. De raad weigerde op 22 Augustus de gevraagde medewerking omdat er z.i. geen behoefte bestond aan een school en omdat de kinderen, voor de nieuwe school bestemd, over reeds bestaande scholen konden worden verdeeld. Het schoolbestuur ging in beroep bij Ged. Staten, er o.m. op wijzende, dat vooral de laagste klassen overbevolkt zijn en verdeeling dus niet mogelijk is. De hoofdinsp cteur en de inspecteur van het lager ooaervyjs steunden het beroep, aanvoerende, dat verdeeling der kinderen wellicht mogelijk, doch niet wenschelijk zou zijn, en bijhouw van lo kalen aan enkele scholen noodig zou daken. Bovendien geldt h.i. par. 11 van art. 64 van d ewet van 16 Febr. 1923 niet voor gevallen, waarin de aan vrage om een nieuwe school verband houat met de toeneming der bevolking, hetgeen alhier het geval was. Ter vergadering van Ged. Staten werd namens het schoolbestuur betoogd, dat steeds getracht was de leerlingen over de drie scholen detr vereeniging zoo te verdeelen, dat nieuwbouw voorkomen zou kunnen worden. Thans was dat niet meer mogelijk, daar de aangifte van leerlingen voor één school 70 bedroeg en de eerste klasse der beide ander© scholen 48 en 45 leerlingen hadden. De raad heeft, naar het schoolbestuur neent te veel gekeken naar het totaal aantal leerlingen der scholen en over ia gezien, dat voor de nieuwe leerlingen in de lagere klassen juist geen plaats is. Namens B. en "W. verklaarde weth. var Leeuwen, dat het college zich bij den hoofdinspecteur en den inspecteur aansluit. Namens den gemeenteraad betoogde da heer v. Dijk, dat het doel der wet van 1923 was het stopwe$je te verbe teren in 't belang der gemeente-finan- ciën. Met toepassing dier wet zou slechts één der 70 aangegeven leerlingen niet geplaatst kunnen worden. Bovendien was de toevloed der leerlingen niet zoo groot als verwacht was, n.l. voor de drie scholen 45, 17 en 25. Op 1 April 1928 telden de scholen 310, 114 en 109 leer lingen en de raad meent, dat de school ruimte benut moet worden, d^ar men anders overgeleverd was aan een spits vondige klasseindeeüng. De uitbreiding der gemeente kan niet tegen toepas sing van de wet van 1923 worden aan gevoerd, daar altijd naar plaatsing op gelijksoortige scholen gezocht moet wor den. De beslissing van Ged. St. volgt later Voor het notarieel examen, 2 e deel, slaagde te 's-Gravenhage de heer J. van den Berg alhier. Voor het Hoofdakte-examen slaagde te 's-Gravenhage de heer W. van Vliet alhier. US3E. Geslaagd voor de akte N.b. Nij verheidsonderwijs te 's-Gravenhage, de heer B. Verhoef alhier. OEQSTGEEST. Te 'a-G.-nv enhage is geslaagd voor het examen hoofdakte, de heer H. Meijer alhier. ZOETERWOUDE. Het was al geruimen tijd, zoo klaagde J. S., dat zijn vrouw, wonende a. d. Rijndijk, op het buurtje tegenover de Weipoort in oneenigheid leefde met de buurvrouw van D. En het lastigste daarvan was dat van D. eigenaar van hun woning js, e.i zrj natuurlijk altijd aan het kortste eindje trok. Redenen waarom hij er zich dan ook maar zoo min mogelijk mee bemoeide. Gisteren is evenwel het hoogtepunt bereikt. Hij kwam thuis van zijn werk en weer klaagde moeder de vrouw haar nood aan hem. Gcvo'g was in drift ont steken, t n een f ink pik slaag toegepast doch vcorloopig nog maar aan den knecht van van D. L e veldwachter is er nu in gemoeid, en wo zullen hopen dut die een op lossing zal vinden. Land- en Tuinbouw. INDISCH BEZOEK. Men meldt uit Zuidbroek: Raden Toemenggoeng Abdoerach- man, regent van Mr. Cornelis, is ge logeerd ten huize van den landbouw ingenieur, den heer S. J. E. Rooda, die hem zal voorlichten betreffende den landbouw in onze provincie, waarvoor hij groote belangstelling heeft. Verschillende landbouwindustrie- fabrieken worden bezocht, zoomede landbouwproefstations en scholen. Ook het sociaal-cultuurwerk te Wes- terwolde had zijn groote belangstel ling. BLOEMBOLLEN. De firma H. Prins te Lisse had on langs in Engelsche bladen adverten- tiën doen opnemen, waarin zij het En gelsche publiek waarschuwde om dit jaar hyacinthen, op Nederlandschen bodem geteelt, te koopen, omdat zij niet gezond waren. Volgens het weekblad voor Bloem bollencultuur hebben de dagelijksche besturen van de Alg, Vereeniging voor Bloembollencultuur en den Bond van Bloembollenhandelaren in de Engel sche vakbladen van deze week een verklaring doen opnemen, waarin be treurt wordt, dat plaatsing is verleend aan een advertentie, van een dergelijk kwaadaardig karakter in het brein opgekomen van een man, die door zijn handelingen zich heeft geplaatst bui ten alle bloembollenkweekersvereeni- gingen; dat echter zonder twijfel de drijfveeren voor het werpen van zulk een ernstigen smaad op eiken hande laar in hyacinthenbollen door vele En gelsche vrienden van het bloembollen vak reeds zullen zijn herkend. De vertegenwoordigers der organi saties verzoeken de aandacht voor hun mededeeling, dat de behoorlijke firma's in Nederland voort zullen gaan met de verzending van hyacinthen, waarvan zij weten, dat zij gezond zijn, evenals zij tot nu toe gedaan hebben, en dat de Phytopathologische Dienst zeer scherpe maatregelen heeft getrof fen om den uitvoer van zieke bollen te verhinderen. Aan het slot van de verklaring wordt gezegd, dat het bekend is, dat de kwee kerij in Wisbech en de hyacinthencul- tuur op die kweekerij, die in de be wuste advertentie genoemd worden, louter bluf Zijn en niets meer, zooals een onderzoek ter plaatse altijd zou aantoonen. INVOER IN AMERIKA VAN NIEUWE ORCHIDEEëN. Tot nu toe mochten orchideeën voor voortkweekingsdoeleinden in Amerika worden ingevoerd op special permits, met een maximum per permit van 25 planten van species en 100 planten van hybriden. Van deze laatste, betrekkelijk groo te, vrijheid is, naar de voorzitter van den Federative Horticultural Board, Dr. Marlatt, mededeelt, gebruik ge maakt om voorraden op te bouwen van eoedkoope orchideeën voor den snij- bloemenhandel. Om hieraan paal en perk te stellen is nu bepaald, dat op een permit niet meer dan 20 orchideeëen-planten mo gen worden ingevoerd, hetzij van spe cies of hybriden, en dat elke houder van een permit per jaar niet meer dan 20 verschillende typen (species of va riëteiten) mag invoeren. Onder een hybride wordt verstaan een orchidee, die onder een bepaalden naam dóór een instelling als b.v. de Royal Hort. Siciety in Engeland is be kroond, of een onbenaamde zaailing. Daarvan dus ten hoogste 20 stuks en per jaar ten hoogste 20 van zulke ver scheidenheden. FAILLISSEMENTEN. Opgegeven door van der Graaf en Co. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 17 Aug. J. Warnaar. aannemer, Lei den, Ouae 'Rpn 106. R.c. Mr. A. N. Kuhn. Cur. Mr. H. R. Goudsuiit te Lei den. In de week van 1318 Aug. 1928 zjjn in Nederland uitgesproken 34 fail lissementen. Laatste Berichten. LEGEROEFENINGEN IN SEPTEMBER AANSTAANDE. In September a.s. zullen in Limburg groote militaire oefeningen worden ge houden, waaraan wordt deelgenomen door verschillende onderdeelen van het veldleger. Allereerst zal de Lichte Brigade on der leiding van haren Commandant, den Generaal-Majoor Van Mens, afzon derlijk oefenen van 13 tot en met 18 September. Deze oefeningen zullen aanvangen in de omgeving van Roermond, en ein digen nabij Valkenburg. Op laatstgenoemden datum wordt ook de Ille Divisie in Zuid-Limburg geconcentreerd, waar van 18 tot en met 21 September aldaar oefeningen onder leiding van den Commandant van het Veldleger, den luitenant-gene raal Muller Massis, worden gehouden voor de Lichte Brigade en de Ille Di visie te zamen. De voorbereiding dezer oefeningen verkeert reeds in een vergevorderd sta dium; o.m. werden in de betrokken ge meenten reeds de voorbereidingen voor de inkwartiering der paarden ge troffen. VERKEERSONGEVAL. Hedenochtend kwam een jongen, die in de Heerenstraat te Amsterdam fietste, met zijn rijwiel te vallen, vlak voor een juist passeerenden auto. Hij bekwam een niet ernstige ver wonding aan het hoofd en werd in een der ziekenhuizen verbonden. De bestuurder van den auto treft geen schuld. ERNSTIG ONGEVAL. Gisteravond heeft de adj. inspecteur van politie, de heer M. E. Keizer uit Deventer een ernstig ongeluk gehad, toen hij per motorrijwiel van Soest komende, Nieuw Millingen passeerde. De heer Keizer reed door het sprin gen van de voorband tegen een boom en werd zwaar gewond. Met een hersenschudding, een wond aan den neus en andere kwetsuren is hij in het ziekenhuis te Apeldoorn op genomen. LOSGEBROKEN STIER. Gisterenavond viel een uit het land van den landbouwer H. te Hoek van Holland losgebroken stier, de beide ar beiders v. D. vader en zoon, aan. De zoon kreeg .een steekwond in het be3n en kon hier worden verbonden. De vader werd in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Maandagmiddag had op een Rijks straatweg tussehen Renswoude en Scherpenzeel een ernstige botsing plaats tussehen twee luxe auto's. De eene auto, bestuurd door den koopman J. H. Vermeulen uit Utrecht, kwam uit een zandweg den Rijksstraatweg oprij den, en wilde de richting nemen naar Scherpenzeel, toen in volle vaart uit die richting de auto van A. L. van jElten uit Arnhem hem zou passeeren. Door nog onbekende oorzaak reed van L. echter tegen de auto van Vermeulen en wel met zoo'n kracht, dat hii over den kon sloeg en onderste boven aan den anderen Kant van den Rijksstraat weg terecht kwam. Zwaar gekneusd is van D. onder de auto vandaan gehaald en door een juist passeerende auto naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Vermeulen bekwam slechts lichte kwetsuren. De auto's zijn beide ver nield. TELEGRAMMEN. (Draadloos* dierut.) HASSELL EN CRAMER OPGEGEVEN. NEW YORK, 21 Aug. (V.D.) De Oceaan vliegers Hassell en Cramer worden thans als verloren beschouwd. Alle schepen, di« zich in het betreffende gebied bevonden, hebben draadloos bericht gezonden geen spoor van de vliegers te heben ontdekt. EEN GOUDEN VULPENHOUDER VOOR KELLOGG. PARIJS, 21 Aug. (V.D.) Staatssecreta ris Kellogg zal Donderdag bij het betre den van den Europeeschen bodem begroet worden door den burgemeester van Le Havre, die hem een gouden vulpenhouder uit naam zijner gemeente zal overhandi gen. Deze vulpenhouder is versierd met een olijftak, het wapen van Le Havre en de Amerikaansche sterrenvlag. Voorts vertoont hij de volgende inscriptie: „De stad Le Havre aan den grooten bevorde raar des vredes, Staatssecretaris Kellogg, 1928". De burgemeester zal den wensch uitspreken, dat met Kellogg's vulpenhou der het Pact door alle gedelegeerden ge- teekend zal worden. VENIZELOS IS TEVREDEN OVER DE VERKIEZINGEN. LONDEN, 21 Aug. (V.D.) De Atheensche correspondent van de „Daily Telegraph" heeft gisteren een onderhoud gehad met Venizelos waarin deze verklaarde, dat hij met de resultaten van de algemeene ver kiezingen meer dan tevreden is en zeer veel hoop voor de toekomst van Grieken land koestert. Het land is uitgestrekt en eensgezind en kan bij een doelbewust be wind een der welvarendste staten worden. Het Grieksche volk heeft bij de verkiezin gen hem en het republikeinsche stelsel van zijn vertrouwen blijk gegeven. Voorts verklaarde Venizelos te hopen, dat het Parlement in December de laatste hand zal kunnen leggen aan het voorstel van wet inzake de instelling van een Senaat, en dat spoedig daarop de beide wetgeven de lichamen kunnen bijeenkomen om den nieuwen President der Republiek te kie zen. Hij geloofde, dat thans ook de Roya listische leiders zich niet meer aan de er kenning van de Republiek zullen onttrek ken. JAPANSCH BEZOEK. BATAVIA, 21 Aug. (V.I De oud-minis ter van Financien van Japan, de heer Inouye, de president van de K. v. K. de heer Isaka en de directeur van de Eerste Bank, Kano, zijn te Batavia r .ngekomen. Het doel van de reis is een rondreis door Nederlandsch-Indië. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 21 Aug. Vette varkens. Aangevoerd 392 stuks, w.o. 375 zwaar soort. 0.730.76; 17 licht »soort, 0.70 0.74. Handel matig. LEIDEN, 20 Aug. De Eendracht. Bloemkool 1419, komkommers 15„ andijvie 13, sla 14, peen 79, ra barber 12, selderij 11, pieterselie 1 1.50, roode kool 1318, savoye kool 1417, groene kool 56, alles per 100 stuks. Snijboonen 2230, heerenboo- nen 2035, alles per 100 Kg. ZOETERWOUDE, 20 Aug. Eieren. Aanvoer 3434 stuks. Prijs: Kippeneie ren 7.808.40, eendeneieren 6.907, kuikeneieren 6.10—7, per 100 stuks. Pluimvee. Kippen 0.501.60, ha nen 0.201.20, eenden 0.70, duiven 0.20 0.24, konijnen 0.292.10 ,alle p. stuk. HAZERSWOUDE, 20 Aug. Eieren. Aanvoer 8727 stuks. Prijs: Kippen eieren 7.608.30, eendeneieren 67.25, per 100 stuks. ROTTERDAM, 21 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 231 paarden. 29 veulens, 1047 magere runderen, 594 vette run deren, 261 nuchtere kalveren, 183 vette kalveren, 273 schapen of lammeren, 98 biggen, 14 bokken of geiten, 450 gras kalveren, 20 overloopers. Prijzen: vette koeien 5255, 4649, 3437; ossen» 5052, 4547%, 41; stie ren 46—47%, 42%, 37; kalveren 80—82, 70—72%, 51%—60. Vet vee: melkkoeien 200430, kalf- koeien 210415, stieren 120500, pin ken 100160, vaarzen 175220, werk paarden 200300, slachtpaarden 100 175, hitten 120175, veulens 75120, fokkalveren 1827, biggen 1218, overloopers 2335, slachtkalveren 12 20, biggen per week 1.752, graskal veren 4075. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen iets beter; stieren be tere handel, vastere prijzen; vette kal veren redelijke handel, prijzen iets hooger; melk- en kalfkoeien stroeve handel, weinig verandering in de prij zen; paarden vlotte handel, prijzen stationair; fokkalveren stugge handel, hoogere prijzen; biggen kalme handel, betere prijzen; overloopers gewone handel, zelfde prijzen; graskalveien stroeve handel, onveranderde prijzen. PURMEREND, 21 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 62000 Kg., w.o. 28 kleine fabriekskaas, met rijksmerk 53; 51 kl. boerenkaas, met rijksmerk 53; 2 Goud- sche kaas, met rijksmerk 51. Handel vlug. PURMEREND, 21 Aug; Botermarkt. Aangevoerd 2020 Kg. Prijs: 1.802.05. .AMSTERDAM, 21 Aug. Oliën. Raap olie: vliegend 50. Lijnolie: vliegend 35; Sept. 31%, 31%, 31%; Oct. 31%, 31%, 31%; Oct./Dec. 31%, 31%; Jan./ April 32%; Mei/Aug. 32%, per 100 Kg. Stemming prijshoudend. Telegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 21 Augustus, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 765.9 te Janmayen. L. B. 749.3 te Shields. Verw. tot den avond van 22 Aug.: Zwakke tot matige Z. tot Z.W. wind, afwisselende bewolking, waarschijn lijk enkele regenbuien, weinig veran dering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur 1* aangegeven door den wijzer Stand van gistermiddag 3 uur: 757. LICHT OP VOOR FI ETSERS E.A Dinsdag 21 Aug.: 8.41 nam. LUCHTTEMPERi VTUUR. Hedenmiddag 3 uur: 18. 1 gr. C. ZWEMINRICHTING ,DE ZIJL 's Morgens 7 uur: 19 gr. C. Hedenmiddag 3 uur; 19.2 igr. C. 's Nam. 3 uur: 19.5 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING H09GE RIJNDIJK, 's Morgens 7 uur; 19.5 gr. C. 's Middags 12 uur: 20 gr. C. s Nam. 3 uur: 20.5 gr. C. Wisselno teeringen. (Amsterdam). Berlijn Londen New-York Parijs f Brussel Zurich Pra»8 Rome Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen 59.42 12.10,r sl -X49 9.75 34.69 48.021/. 7.39V, 13.047, 41.49 66.547, 66 541/, 66.757, 35.177, Advertentiën. De Heer en Mevrouw VAN STRYEN—KARRER geven kennis van de ge boorte van hunne dochter CHRISTINA DANEUNA CARLA. Leiden, 20 Augustus 1928. Rijnsburgerweg 22.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3