Sanapiér SCHOENSPANHERS, (Modelhouders) „DE CENTRALE Haarl.straat 74. DAG-AGENDA- De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren de Graaff, Jasperse, Kist, Niemer. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Varekamp, Tel. 1916. De avond- nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 Aug. tot en met Zondag 19 Aug. a.s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 1?, Telef. 523. schen de Mij. tot Aanneming van Wa terbouwkundige Werken v.h. C. Hof man te Haarlem en den Staat, ter zake van schade van ongeveer CIn miliioen gulden, die deze maatschappij te za- men met de Aanneming Mij. v.h. G. A. van Hattem te Den Haag heeft gele den door grondverzakking bij het ma ken van den afsluitdijk van Wierin- gen naar het vaste land van Noord- Holland. Namens eischeres concludeerde mr. Mobach voor eisch, waarop zich voor den Staat stelde jhr. mr. G. W. van Does, wien uitstel voor conclusie van antwoord werd verleend tot 4 Sept. de eerste geboorde in de 12de neder: indsf** province. In de thans in wording zijnde twaalfde Nederlandsche provincie het Zuiderzeegebied heeft de eerste geboorte plaats gevonden. Dinsdag j.l. is n.l. de vrouw van een op het nieuwe eiland bij het Kornwerderzand wonen den geëmployeerde der M.U.Z. moeder geworden van een welgeschapen zoon. DE NEDERLANDSCHE VLAG TE VENETIë. Vanwege de Ned. Chr. Reisvereeni- ging wordt meegedeeld, dat op den dag der begrafenis van de bemanning der gezonken Italiaansche duikboot F 14 te Venetië, waar juist een groep van 140 leden dier vereeniging ver toefde alle openbare gebouwen, vele palazzi, hotels en andere particuliere gebouwen halfstok vlagden. De leider van de Nederlandsche groep kreeg van de gemeentelijke overheid vergunning op het hotel, waar zij vertoefde naast de Italiaan sche ook een iranje-wit-blauwe vlag te hijschen, hetgeen door de bevolking zeer op prijs werd gesteld. DE WARENMERKENWET. De staande commissie, aangesteld door den board of trade onder de wa- renmerkenwet, heeft rapport uitge bracht inzake de vraag of het wen- schelijk was, dat op geïmporteerde messen en scharen de oorsprong aan gegeven stond. De commissie ried aan op geïmporteerde scharen en messen den oorsprong te zetten Hieronder valen dan, messen, behalve die voor chirurgisch gebruik, of voor het ge bruik in machines, scharen, scheer messen, behalve veiligheidsscheer messen, vleeschvorken, mesaanzetters en mesjes voor veiligheidsscheermes sen. INVOER VAN LEVEND VEE IN ZWITSERLAND. De dir.-gen. van den Landbouw deelt mede, dat de nvoer van levend vee in Zwitserland met ingang van 18 dezer is verboden. De bepalingen ten aanzien van den doorvoer zijn onge wijzigd gebleven. DE HANDELSSCHOOL ALS H.B.S. A. De Vereeniging van Leeraren bij het li- terair-economisch middelbaar onderwijs in Nederland, kennis genomen hebbende van een adres der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Salland, gericht aan de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, waarin zij bezwaar maakt tegen de opneming der z.g. Handelsscholen als Hoogere Burgerscholen A onder het voor bereidend hooger onderwijs, heeft zich met een adres tot de Kamers van Koop handel en Fabrieken in Nederland ge wend. Deze vereeniging „meent, dat de inhoud van dit adres op een misverstand berust en zou het betreuren, indien an dere Kamers van Koophandel en Fabrie ken het voorbeeld van de Sallandsche Ka mer mochten volgen. Zij zal daarom zoo vrij zijn" zoo gaat het adres voort „te trachten, de dwaling aan te toonen, welke het bedoelde adres beheerscht. Het gaat n.l. uit van de onderstelling, alsof met den term voorbereidend hooger on derwijs in de wet een bepaald soort on derwijs zou zijn aangeduid, met een eigen karakter. Dit nu is niet het geval, hetgeen het gemakkelijkst kan worden duidelijk gemaakt met behulp van de geschiedenis der gewone hoogere burgerschool, de H. B.S. B. De wet Limburg heeft in 1917 deze school doen opnemen in het voorberei dend hooger onderwijs, niet omdat de wet gever toen constateerde, dat het onder wijs aan deze inrichting was veranderd, doch omdat onomstootelijk was gebleken dat de abituriënten dier scholen geschikt waren voor het volgen van althans be paalde soorten hooger onderwijs, zoodat het als een onrecht gevoeld werd tegen over deze leerlingen, hun den toegang tot bepaalde faculteiten nog langer te weige ren. Het onderwijs aan die scholen is se dert 1917 niet noemenswaard van karak ter veranderd, gelijk de brochure van dr Jensema, inspecteur M. O., nadrukkelijk naar voren brengt, het percentage der eindexamen-candidaten, welke hocger on derwijs wenschen te volgen, is eveneens vrijwel constant gebleven. Er is alleen een onrecht hersteld en een onnoodige be lemmering opgeheven. Percies op dezelfde wijze behoort de plaatsing van de H.B.S. A in het aan- RECLAME. bij Hoofdpijn en Kiespijn Ut vooral op d.o naam Sanap.rlo daar d«< ublL. %e(tlg beschermd uja »e9ïn oamaak co vervaJschina Prt|i 25. *0 eo 75 hangige wetsontwerp te worden be schouwd, met de toekenning der studie rechten, aan het' einddiploma verbonden. De bedoeling van den minister kan niet zijn, dit onderwijs te denatureeren, wijl immers niemand karakterwijziging van dit onderwijs verlangt. Ten duidelijkste blijkt dit voorzeker uit de nieuwe mini- mum-lesurentabel, voorgeschreven aan alle A-afdeelingen der H.B.S. bij K. B. van 3 Mei 1928, waarbij ten minste 10 uren voor de handelswetenschappen wor den geëischt. Wel echter we^scht de mi nister dit onderwijs de rechten te doen behouden, resp. t geven, welke het ge toond heeft te verdienen. Inplaats van den minister in dit opzicht tegen te wer ken, behoorden naar het inzicht onzer Vereeniging de Kamers van Koophandel en Fabrieken Zijne Excellentie zooveel mogelijk te steunen, opdat niet het han delsonderwijs in een hoek wordt gedron gen, met al de noodlottige gevolgen van dien, hetgeen onvermijdelijk het geval zou zijn, indien aan het verlangen der Kamer van Koophandel en Fabrieken in Salland werd voldaan". BUITENLAND. DE ONDERTEEKENING VAN HET KELLOGG-PACT. Stresemann naar Parijs. Naar uit Berlijn gemeld wordt is den Franschen ambassadeur te Berlijn, de M ar g er ie, gistermiddag /.et ant woord op de uitnoodiging der Fran- sche regeering aan dr. Stresemann overhandigd. Het antwoord behelst, dat dr. Stre semann de uitnoodiging voor Parijs aanvaardt. Over den juisten datum van zijn vertrek staat nog niets vast. DE DUITSCHE PANTSERKRUISER. Opdracht tot den bouw gegeven. Naar de „Voss. Zeitung" verneemt, heeft het Duitsche rijksweerministerie de Deutsche Werke te Kiel telegra fisch opdracht gegeven om te begin nen met den bouw van den pantser kruiser A. DE BRITSCHE LUCHTVAART. Lloyd George bepleit ontwapening in de lucht. In een interview verklaarde Lloyd George, dat van alle ontwapeningen, c-ie van de luchtvloten de dringendste was, doch dat het noodig is, de vloot van vliegtuigen en luchtschepen voor ccmmercieele doeleinden aanzienlijk uit te breiden, zoodat, ingeval Groot- Brittannië werd aangevallen, dit in korten tijd in staat van verdediging tegen luchtaanvallen kon worden ge bracht. Ernstig vliegongeluk; drie dooden. Twee Britsche militaire vliegtuigen zijn boven Digby in Lincolnshire met elkaar in botsing gekomen, waarbij drie militaire vliegers het leven ver loren. Dit ongeluk brengt het aantal ge- doode militaire vliegers in Engeland voor dit jaar op 56. In 1927 werden er 55 gedood en in '26 niet minder dan 85 DE TUNNEL ONDER DE SCHELDE. Door het kabinet goedgekeurd. In den gister gehouden Belgischen ministerraad is de kwestie van de tunnel onder de Schelde te Antwer pen, die reeds veertig jaar hangende is, voor de zooveelste maal te berde gekomen. Ditmaal echter blijkt men het ernstig te meenen en heeft de re geering dan ook haar goedkeuring ge hecht aan de samenstelling van de in tercommunale en interprovinciale maatschappij, die, met een kapitaal van 500 miliioen francs, het groote werk wil verwezenlijken. De beide be langhebbende provinciën, Oost-Vlaan- deren en Antwerpen, namen het groot ste deel van dit kapitaal voor hun re kening. Met de werken zelf zaj een uitgave van ongeveer 300 miliioen francs ge moeid zijn. De rest van het kapitaal moet dienen voor het aanleggen van nieuwe verkeerswegen op den linker oever der Schelde, die tot dusver na genoeg onbewoond is gebleven en waar een nieuwe stad wordt ontwor pen. De overeenkomst tusschen den staat en de maatschappij zal vermoe delijk nog vóór het ende van het jaar door het parlement worden goedge keurd. HEVIGE STORMEN IN FRANKRIJK. Verscheidene personen omgekomen. In verschillende deelen van Frank rijk hebben, volgens de „Tel.", hevige stormen ongevallen veroorzaakt, waardoor verscheidene menschen om het leven zijn gekomen en groote scha de is aangericht. In het dorp Couchar- bin in het departement Isère sloeg de bliksem in een transformatoren-sta tion, waardoor in verscheidene huizen, die hiermede verbonden waren, brand uitbrak. De bewoners trachtten de electrische leiding weg te rukken, waarbij echter velen hevige schokken kregen; een vrouw werd door tfen stroom gedood. De machinist van een trein kreeg eveneens een doodelijken schok, door dat zijn locomotief met een electrische leiding in aanraking kwam. Een man, die stond te visschen, werd door den bliksem getroffen en gedood. Ook is veel vee door den bliksem getroffen. Het arrondissement Brive is door een cycloon geteisterd, die gepaard ging met stortvloeden, waardoor groo te schade werd berokkend aan den oogst. Uit het overstroomde land moesten vele auto's door spannen os sen gered worden. Elders - erd een theater door den storm geheel ver nield, vijf minuten nadat de voorstel ling was afgeloopen, zoodat niemand werd gewond. In het departement Ain is groote schade aangericht door enormen ha gelslag. Veel pluimvee is hier om het leven gekomen. JAPAN EN CHINA. De regeering te Nanking herroept de opzegging van het verdrag met Japan. De Daily Telegraph maakt melding van een belangrijk succes van de Japansche diplomatie in verband met haar houding in China. De regeering te Nanking heeft aan die te Tokio laten weten, dat zij de op zegging van het verdrag van 1896 (die zooals men weet ontijdig was en daar om door Japan niet aanvaard werd) herroept. Nanking stelt tegelijk het openen van onderhandelingen voor over de herziening van het verdrag. Intusschen is baron Hayasji, die als speciaal vertegenwoordiger van baron Truaka naar Moekden was gezonden, te Tokio teruggekeerd. In een inter view met persvertegenwoordigers heeft hij verklaard, dat Tsjang Hsoe- liang, de zoon van Tsjang Tso Lin, hem had medegedeeld, dat het in wer king treden van de overeenkomst met de nationalistische regeering te Nan king voor 3 jaar was uitgesteld en dat dus de toestand in Mandsjoerije onge- w ijzigd zal blijven. Bij de bespreking van de verschil- k nde invloeden in Mandsjoerije wees baron Hayasji er op, dat de meest ge zaghebbende autoriteit het „Comité tot behoud van den vrede" was, aan welks oordeel zelfs Tsjang Hsoe-liang elk vraagstuk onderwierp, alvorens beslissingen te nemen. Baron Hayasji verklaarde ook, dat de groep van Jang-Joe-ting sterk voor het compromis was en wellicht ook op anderen invloed zou kunnen oefenen, raaar gezien het weinig stabiel karak ter van het nattionalistisch bewind, is bet voor Japan onmogelijk, om Mand sjoerije daaraan op het oogenblik over te laten. HET OPIUMVRAAGSTUK. Een Engelsch voorstel bij den Volkenbond. De Engelsche regeering heeft op de agenda van de vergadering van den Raad van den Volkenbond het voor stel geplaatst om een commissie van enderzoek te benoemen naar het ge bruik van opium en de huidige, onvol doende maatregelen tegen de smokke larij in het Verre Oosten. De reden hiertoe is, dat de pogingen tot dusver daartegen ondernomen op grond van de opiumconventie van 1912 en van de opiumconferenties van 1924 en 1925 voor een goed deel waardeloos zijn gemaakt door de groote smokke larij. Deze heeft zoo'n omvang aange nomen, dat de regeeringen het moei lijk vinden hun beloften van de eerste opium conferentie na te komen om het schuiven van opium over een pe riode van 15 jaar te verbieden. De toenemende verbouwing van pa pavers in China heeft aanleiding tot groote smokkelarij gegeven en de En gelsche regeering zou wenschen, dat deskundigen ter plaatse een onder zoek instelden om te zien wat voor maatregelen er verder genomen kun nen worden om toezicht uit te oefenen op den geheelen opiumhandel en zoo doende tot een geleidelijke afschaffing van het geoorloofde schuiven van opium te komen binnen den gestel den termijn.. De andere mogendheden, die bezit tingen in het Verre Oosten hebben, hebben meegedeeld het Engelsche voorstel te steunen. INTERN. ARBEIDSBUREAU. De arbeidsvoorwaarden der journalisten. Het Intern. Arbeidsburea,u te Genè- ve zal binnenkort de resultaten publi- ceeren van het op verzoek der Intern. Vereeniging van bij den Volkenbond geaccrediteerde iournalisten ingestel de onderzoek naar de arbeidsvoorwaar den en levensomstandigheden der journalisten. KORTE BERICHTEN. Bij de tusschentijdsche verkiezin gen te Aberdeen is Wedgwood Benn, candidaat der arbeiderspartij, gekozen. Drie agenten der Fransche gehei me politie in Duitschland gearres teerd; zij worden beschuldigd van be drijf sspionnage. De Sovjet-regeering heeft de groote synagoge te Roskof a. d. Don in beslag genomen en er een werklieden club gevestigd. Hevige winden en regen stormen hebben in den omtrek van Milaan groote schade aangericht. Tal van hoornen werden ontworteld en op het Musocco-kerkhof werd een aantal marmeren graftombes verwoest. De spoorwegramp op de lijn Nisj- Skoplje blijkt minder ernstig dan men aanvankelijk vreesde; één doode, 25 gewonden. Een cycloon, gevolgd door een hevige hagelbui, heeft groote schade aan den oogst aangericht in de Zweed- RECLAME. per paar f 0.15. 'sche provincie Smal and. In weerwil van de hitte bleven de groote hagel- steenen 2 uur lang liggen; het land zag er uit, alsof het winter was. Capablanca is in het schaaktour- nooi te Kissingen door Spielmann ge slagen. Verwacht wordt, dat in den aan- gc kondigden Franschen ministerraad vooral de schuldenkwestie en de Rijn- 1 andontruiming behandeld zullen wor den. LUCHTVAART. amundsen's LOT. Uit Stavanger wordt gemeld, dat de Russische commissaris- Oras, die zich aan boord v. de „Krassin" bevindt, als zijn meening te kennen heeft gegeven, dat de bemanning van het vliegtuig „Latham" zich nog in leven bevindt. Guilbaud en Dietrichson zijn buiten gewoon bekwame vliegers en het weer was bij het vertrek van de „Latham" niet ongunstig. Er bestaan dus geen redenen om aan te nemen, dat er een ongeluk zou zijn gepasseerd. Oras was van meening, dat Amund sen het vinden van de Nobile-groep aan kapitein Maddalena heeft willen overlaten en zelf de ballongroep heeft willen zoeken, met het voornemen, om niet naar Kingsbay terug te keeren, zoolang hij geen positief resultaat had bereikt. De benzinevoorraad was voldoende voor een vlucht naar de ballongroep cn terug.naar Kingsbay. Men moet ech ter rekening houden met het feit dat de „Latham" zwaar beladen was en ook door andere oorzaken wellicht meer benzine heeft gebruikt, dan waarop gerekend was. Het is dus mo gelijk, dat de „Latham", na het berei ken van de ballongroep, gedwongen is geweest te landen. Oras neemt aan, dat het toestel voor draadlooze telegrafie defect is geraakt, doch dat de „Latham" haar vlucht heeft voortgezet en de ballongroep .heeft bereikt, in ieder geval hebben Amundsen en zijn gezellen geweren en voldoende munitie bij zich, zoodat zij ijsberen kunnen schieten en maan den lang in hun levensonderhoud kunnen voorzien. DE GEVONDEN FLESCH. Naar aanleiding van het bericht, dat Nederlandsche visschers een flesch hadden gevonden, welke een brief in liet Noorsch bevatte, waarin stond „De Latham is op 84 graden N. .B. 23 O. L." onderteekend Roald Amundsen, heeft Amundsens neef, die ook zijn secretaris is geweest, verklaard, dat de letters geen overeenstemming had den met Amundsens handschrift. HASSELL'S OCEAANVLUCHT. VERTRAAGD. Men meldt uit Cochiane (Ontario): Het vertrek van den aviateur Has- sell voor zijn tocht over den Oceaan is uitgesteld in verband met de on gunstige weersomstandigheden. UIT DE OMGEVING. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Gistermiddag vergaderde de Raad de zer gemeente Vtxorz. de Burgem. Te genwoordig alle leden, behalve de heer •Uppelaar. De V oorz. opent de vergadering met gebed, en spreekt daarna zijn blijdschap er over uit dat de heer Óppelaar na een ernstige operatie weer in betar- schap toeneemt en spreekt de hoop uit dat hij weer spoedig zijn ledige plaats in den Raad mag innemen. De secr. doet voorlezing vvan de no tulen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen stukken. Van H.H. Ged. Staten enkele goedgekeurde Raadsbe sluiten, en de vaststelling van de ge- meenterekeming, dienst 1926. Verder de begrooting van de Gezondheidscommis sie, dienst 1929 en de mededeeling dat het bedrag der kosten voor onze ge meente is begroot op £31,30; (de kos ten over het jaar 1927 hadden bedra- f'n £39j34)- Een schrijven dat door de roon is goedgekeurd, dat de Burge meester buiten de gemeente woonach tig is. Van Ds. H. fiaspers een schrij ven over een conflict miet den Burge meester, waardoor B. en W. niet te genwoordig waren op Z.Eerw's. jubi leum. De Voorz. licht deze zaak na der toe, en door enkele Raadsleden wordt opgemerkt, dat de eerste brief gericht aan B. en W- niet in de open bare vergadering is voorgelezen, dus het laatste schrijven niet namens den Raad was. B. en W. bieden den Raad de gemeen tere kening dienst 1927 aan, die sluit op de gewone middelen met een batig saldo van f 6.619,5 ó1/* en de kapitaal- dienst met een nadeelig saldo van to taal f 443,41 V2. De Raadsleden zullen als commissie de rekening paaien. Eveneens vindt plaats de aanbieding van de begrooting, dienst 1929. Op de vraag van den heer Lievier- se, of de beg rooting niet kan circu- leeren bri den Raad, antwoordt de V oorz. ontkennend, maar ze zal ech ter ter visie worden gelegd voor de Raadsleden. Vaststelling vindt plaats van de re kening van het Burg. Armbest. In ont vangsten op f 7_.65ö,25_Va en uitgaven Radio-Programma. WAT ER VANAVOND TE HOOREN IS. HUIZEN, 340.9 M. (Na 6 nor n.m. 1870 M.). K. R. O. 5.30 Diner-muziek. 7.45 Spreker: Dr. A. C. A. Hoffman uit Gouda. Onderwerp: Nieuw- Malthusianisme. 8.115 Spreker 0Ver de K.R.O.-Rome reis. HILVERSUM, 1071 M. A. V. It. O. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 6.00 Vooravondconcert. 7.45 Politieberichten. 8.00 8ste V.A.R.A.-Zomeravond-pro- gramma, te geven door het V.A. R.A.-kwartet, bestaande uit: E. Bomli, viool. Marie Polak, viool, Joh. Vogtscnmidt, cello, Anton Krelage Jr., piano. 10.00 V.A.R.A.-varia. 10.30 Orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.45 Sluiting programma. KöNIGSWUSTEKH., 1250 M. 5.20 Concert. 10.50 Muziek. LAN GEN JlEltG, 469 M. 6.20 Muziek. 8.35. Concert. Daarna laatste berichten. DAVENTRY, 1604 M. 5.35 Kind er uurtje. 6.20 Muziek. 6.50 Eerste algera. nieuwsbericht. 7.05 Georg Baker, bariton. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 V iool-recital 8.35. Variété. 9.50 Berichten aan zeevarenden. 10.10 Concert. 10.50 Muziek. PA1UJS, (Radio), 1750 M. 8.20 Landb ouwberichten. 8.35 Koersen en mededeelingen. 8.50 Concert. Daarna nieuwsberichten. ZONDAG 19 AUGUSTUS. HUIZEN, 3409 M. Na 6 uur n.m. 1870 M. N. C. R. V. 8.30 Morgenwijding, te leiden dooi den heer M.van Doorn te Zeist Zang door het koor der Vrij Evang. Gem. te Hilversum, onder leiding van den heer Jac. v. d. Bijl. ,5.50 Overzicht van den Kerkdienst vanuit de kerk der Vrij Evangel. Gem. te Hilversum. Voorgangers: Ds. W. D. Linthout, Piel. der Vrij Ev. Gem. te Wemeldinge. 1. Orgelspel. 2. Zingen: Lied 570 uit den bundel van Joh. de Heer. 3. Votum, 4. Lezen Joh. 11 1-4, 32-40. 5. Gebeid. 6. Zingen: No. 562. 7. Thpma oer toesprak.~n: „Ge'.oovvn en zien 8. Toespraak Ds. W. D. Linthout over „Hoe 't blinde oog weer ziet". 9. Zingen: No. 543. 10. Toespraak van Ds. A. W. F. VVaar denburg over: „Wat 't te zien krijgt". f 11. Dankzegging. 12. Zingen: No. 569. 13. Zegenbede. HILVERSUM, 1071 M. 10.30 Uitzending van den Dienst uil de Remonstrantsche Kerk te Am sterdam. Vcorgangste:: mej.D1. A. Frewel, Rotterdam. f6.318,67, batig saldo ii-339ö^- B. en W. achten het aangenaam te mogen constateeren dat het beheer der inrich ting zeer economisch wordt gehouden en zelfs de subsidie uit de gemeentekas overbodig is, zooals reeds vroeger is medegedeeld. De rekening yhet Burg. Aimbest. is vastgesteld in'ontvangst op f 221,89V-» en uitgaaf op f 135.batig saldo totaal f 86,89V-'. De V oorz. merkt op, dat ook dit cijfer onbeduidend laag ,is4 waaruit blijkt dat de Kerkelijke Arm besturen zeer zeker aan hun verplichtin gen voldoen. De begrootingen worden als volgt voorgesteld -voor 1929: Het Burg, Armhuis in ontv. en uitg. op f 7.639,08 en het Burger!. Ai'inoe- stuur in ontv. en uitg. op f 2i6,89V2. Enkele comptabele toesluiten worden goedgekeurd. Wijziging vindt, plaats yan de ge meenschappelijke regeling met Hazers- woude aangaande de tolheffing op Zon dag. Ged. Staten hebben goedgekeurd dat zoowel voor het locale als interloca le verkeer op Zondag geen rechten wor den geheven. De heer L iever se vindt het niet goed, dat gedurende de bouw dei* brug het verkeer vrii is, wel voor kerkgan gers en met heft oogpunt van Zondags rust, maar er zal schrikkelijk misbruik gemaakt worden op dein Zondag van de pont, hetwelk door alle leden wordt (bevestigd. Langdurig jvordt over (leze kwestie gediscussieerd, en daarna wordt besloten acorioopig het af te zien en zoo noodig later maatregelen te nemen. Het besluit tot onderhandsche aanbe steding bediening van de brug wordt ai- dus gewijzigd, dat tijdens de bouw dei- brug het loon van M. van Harskamp wordt vastgesteld op f 25 per weeK, plus de kosten der Sociale er zeke ring, en aangesteld wordt als hulp kracht D. van Wageningen, gedurende de tijd dat de pont moet dienst doe<i. De heer Lieve rse klaagt dat ee 1 tweetal dames niet overgehaald zijn aa.i de boerenschouw ter middernacht, waa op de yoorz. mededeelt, dat aldaar

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2