Iran vakvereenigingen te versterken of Hieuw op te richten. de geruïneerde fbandeldrgvenden en boeren vereenig- Öen zich in de revolutionaire Sarekat Ra jat, die onder de ideologische leiding van de vakvereenigingcn in alle be langrijke takken van industrie .was iQ handen van communisten. De schrgver stelt het dan zoo voor, dat zoolang communistische partij en Sarekat Islam om de leiding streden, de regeerins .de eerste eenige bewgings- vrijheid liet, maar van houding veran derde toen zij den snellen groei vaq den invloed dier partij bemerkte en allengs van „onbeteekende chicanes'' overging tot „onbarmhartige, gruwelij ke maatregelen". In den laatsten tijd, vervolgt hrj na een uitvoerige schilde ring van dè maatregelen, welke de re geering na de wanordelijkheden op Ja va en Sumatra genomen heeft, rijn er teekenen, dat de regeering zich op een dergelijke wijze tracht te ontdoen van de linksche nationalisten, waarbij hn als voorbeeld de interneering van Dr. Mau- goenkoesoemo op Banda noemt. De verhoudingen in Indonesië, schrijft hjj .dan, en in net bijzonder op Java, worden met den dag scherper. De voor naamste politieke organisaties weigeren isameca te werken met dé regeering in de zoogenaamde vertegenwoordigende lichamen. De oppositie is zooveel mo gelijk gesplitst en de verbanning van leenige nationalistische leiders schijnt bijna onvermijdelijk. Het Nederlandsche imperialisme kan nu niet heerschen» zonder zij11 toevlucht te nemen tot de afschuwelijkst;: terreur. De breede mas sa en eerlijke leiders van de nationalis tische strooming hebben nu begrepen, dat de regeering wel beloften kan doen, maar geenszins er naar streeft ze te vervullen. Dit dwingt hen hun oppositie tegenover de regeering te verscherpen en deze oppositie kan nu zeer schade lijk voor de regeering worden, nu de breede massa Revolutionair gestemd is. Nu is het noodzakelijk, aldus het slot van het artikel, alle krachten in te spannen voor de organisatie en mobili satie van de breede massa. In de hui dige omstandigheden is de bevrijding van de kameraden, smachtend in ge vangenissen en ballingschap, slechts mogelijk in geval dat een consequente revolutionaire strijd begonnen zal wor den tegen het Nederlandsche imperia lisme in Indonesië. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente vergaderd© gisterenmiddag te 2 uur. Voorz. de Burgemeester." Tegenwoordig 10 van de 11 leden. Afwezig met kennisgeving de heer De Jong. De Voorz. opent de vergadering met het gebruikelijk gebed, waarna de no tulen van (Je vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd goedge keurd. Aan de orde de agenda: 1. Aanbieding van de gemeentereke- ning voor het dienstjaar 1927. Genoem de rekening .sluit in ontvangst met een bedrag .ad f183.529,09 en in uitgaaf met f 152.329,241/2, alzoo een batig sal do van f 31.199.83V2. De rekening wordt ijn handen gesteld van de commissie tot nazien der rekening en begrooting. Tot lid van deze commissie wordt we- gens periodieke aftreding yan den heer Bontje ben.oemd de heer P. J. Heems kerk. Punt 3 is thans aan de orde; vaststel ling yan een verordening tot regeling van het kampeeren in de gemeente AT- keanade. Door den Voorz. wordt me degedeeld, dat hij eenigen tijd ge'eden van zijn ambtgenoot uit "Warmond een verzoek: ontving om medewerking .tot het in het leven roepen van een der gelijke verordening zooals door War- jmond reeds was voorgesteld. B. en W. gevoelen hiervoor alles, omdat demo gelijkheid niet is uitgesloten dat perso nen, die in Warmond om de een.of an dere reden worden geweerd zich op grondgebied van deze gemeente vesti gen met hun kamp eertenten, waardoor ongewenschte toestanden worden ge schapen. De heer De Vette juicht deze verordening zeer toe, doch zag gaarne in de verordening nog een bepaling op genomen, waarbij "het verboden is zich in onzedelijke kleeding op straat te be geven. Zoowel in Rypwetering als in De Kaag doen zich dergelijk© toouee'en voor, en daarom stelt spr. voor dat aau 'deze zwijnenboel paal en perk wordt ge steld De Voorz. antwoordt den heer De Vette, dat hij meermalen in De Kaag en Rypwetering komit, doch hij heeft zulks persoonlijk nog nimmer waarge nomen. Hoewel een dei^eljjke^ bepaling in deze verordening niet thuis hoort, zegt hij toe aan de politie opdracht te zullen verstrekken nierop streng toe te zien. Aan den heer Chr. Krebbers wordt overeenkomstig rijn verzoek eervol ont slag verleend uit zijn betrekking van lid en administrateur van het algemeen Burgerlijk Armbestuur, terwijl B. en W. vooretellen dit ontslag op de meest eer volle wijze te verleeneu. Spr. voegt hier aan nog eenige waardeerende woorden toe, omdat de heer Krebbers om rin verschillende openbare en bijzondere betrekkingen zich in deze gemeente zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Spr. neemt on. rin functie als hoofd der openbare Jager© school te Oud-Ade, waar hij ve len heeft gevormd tot degelijke en ver standige menschen. Zijn functie van se cretaris-penningmeester van verschillen de polders en niet in 't minst rin kas sierschap van de Boerenleenbank. Hii was om zoo te zeggen in Oud-Ade en Rypwetering de vertrouwensman voor iledereen en daarom acht spr. het tot zijn plicht hem voor dit alles hier in deze vergadering openlijk te huldigen. Spr. stelt voor de gevoelens welke hij 'hier in deze vergadering namens de RECLAME. Transpireerende Voeten en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apotb. en Drogisten. leden vertolkt, om te zetten in een per soonlijk aan hem te richten schrijven. Met applaus begroet de vergadering dit voorstel. Tot lid van het algern. Burgerlijk Arm bestuur wordt benoemd de heer G. C. Borat en tot administrateur de heer G. M .Beelen. Aan de leden van de Commissi© van toezicht op het lager onderwijs wordt wegens ontbinding dier commissie eer vol ontslag verleend, terwijl tot leden van de nieuwe commissie, bestaande thans slechts uit 5 leden, worden be noemd de heeren Dl Klees, C. van Lent, A. J. Zwartelé, G. Meyer en J. J. de Koning. Het suppletoir-kohier Hondenbelas ting wordt vastgesteld op f24, terwijl eenige reclames op het schoolgeld, wor den afgehandeld overeenkomstig het voorstel van B. en W. Tot de ingek. stukken behoorden on een adres van den Ned. Politiebond om een jaarlijksche subsidie uit de gemeen tekas. Hierop werd echter afwijzend be schikt. Aan het R.K. Par. Schoolbestuur van Roelofarendsveen werd een voor schot toegekend op de gemeentelijke vergoeding .als bedoeld in art. 101 der Lageronderwfjswet groot f312, ge rekend vanaf 1 Mei 1928. Op het ver zoek van T. C. de Graaf en J. J. Jans sen om een toegemoetkoming uit de ge meentekas als bedoeld bij art. 13 der la- geronder wijs wet, werd op voorstel van B. en W. goedgunstig beschikt en werd aan beide adressanten een vergoeding verleend, berekend naar 75 pet. yan de gemaakte reiskosten voor het bezoeken van een lagere school te Leiden. Verder werd besloten aan den hoog sten inschrijver, den heer F. J. Wes- selman te Koeloiarendsveen voor den tqd van een jaar met; mogelijke ver'en- ging te verhuren een perceel tuinland gelegen aan den Langeweg te Roe.of- arendsveen voor de som van f78 per jaar. Rondvraag. De heer Bontje zegt het jaarverslag van den keuringsdienst voor vee en vleesch, zeer aandachtig ge ezen te hebben, waaruit gebleken is dat de dienst der buitengemeenten een tekort heeft opgeleverd van f2.100. Spr. zou gaarne hierover eenige nadere toelich ting ontvangen, méde in verband met het in de vorige vergaderingen bespro kene omtrent een eventueel© verlaging der keurlooiien. De Voorz. zal hierover straks in de geheime vergadering eenige nade re gegevens verstrekken. De heer Rietbroe k zegt vernomen te hebben dat venters, welke op de se cretarie vergunning bekomen om met hun waren lan<re de huizen te venten, dikwijls zeer onhebbelijk en brutaal op treden. Enkele geneeren zich niet met de kerk en hare bedienaren den spot te drijven. De namen zullen binnen kort bekend gemaakt worden, zoodat hij den Voorz. verzoekt, aan dezulken' geen vergunning meer te verleeQen. De Voorz. zegt volgaarne zijn mede werking toe. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN. Door middel van insluiping Jbeeft zich Woensdagavond iemand toegang verschaft tot het huis van den ir.e'.k- handelaar Dl, in do Lindenhoveostr. alhier. Een nieuw heerenrijwiel bene vens een tweetal kistjes, inhoudende een flink bedrag aan geld, werden ont vreemd. Van den daden* tot nu toe geen spoor. Door den bouwkundige G. W. Vis, Werd namens zijn principaal den heer G. C. Schouten, aanbesteed de verbou wing van de perceelen Gouwsluissche- weg nas. 20, 22, 24 en 26 alhier. De in schrijvingen waren als volgt: Perc. I: metsel-, timmer- en smids- werken: KI. Mulckhuizen, Nieuw erbrug f 10.199, M. P. van Wijk f7.522; A. J. J. van Engelen f7.181. Perc. II: lood- en zinkwerk, J. J. Bon te f494,80, C. Koele wijn f43 8. Perc. III: glas, verf en behangers werkzaamheden, P. H. v. Keekenf985 W. van Diest f837: H. J. Geertman f775; Gebr. Verhoef f769. In massa: J. P. van Wijk f9.440; Gebr. Vrisekoop f8.379; S. Mulder, Bo degraven f7.500. Voorzoover geeu plaatsnamen zijn vermeld, won&n de in schrijvers te Alphen a. d .Rijn. Het werk werd aan den laagsten inschrij ver, den heesr S. Mulder te Bodegraven, gegund. NIEUWE WETERING. Voor den tweedeu maal in een week tijds is de brug over de Ringvaart alhier aangevaren. Evenals de vorige maal is de schade ook thans beduidend. Ditmaal moest het landhoofd het ont gelden, dat ruim een c.M. verzet werd. Verzekering dekt de schade. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Andre Simon z.v. C. v. d. Berg en M. C. Kleijn; Wilhelmina Maria Anna Jaco- ba, d.v. H. Noordervliet en W. M. Kuij- nenburg; Elly Maria d.v. M. J. v. d. Ploeg en C. A. M. de Waal; Ina Maria d.v. D. W. v. d. Burg en W. C. P. Henkes; "Wilhelmus Johannes z.v. W. C. Lindera en J. C. Jacobs; Alida Johanna d.v. L. v. d. Berg en Chr. J. Langeveld. Ondertrouwd: F. Reitsma en J. v. Asselt Gehuwd: J. R. Snoeck Henkemans en E. C. Bachofner; J. Cleton en E. de Witt. Overleden: Jeannette Oversluijs 63 j. echtgen. van W. J. Hasekamp. A.s. Woensdagavond hoopt Arnold Spoel een tweede ppenlucht yangmiddag •en -avond te houden en au op hit landgoed van H. M. (te Koningin op „Raaphorst". Bij gunstig .we> T kan het een goede middag en avond worden op dit bii uiistek prachtige terrein. De h er H. A. L. van Doornen alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen hcofdakte. GEMENGD NIEUWS. Bijna gelyncht. In de woning van 11. aan de Jan Dorrekenskade te Waddinx- veen ontstond een ernstige vechtpartij tusschen den vader en zijn 21-jarigen zoon, meldt de ..Tel/' Beide mannen ta kelden elkaar geducht toe, maar ten leste behield de in staat van dronkenschap verkeerende jongen dé overhand. Ilij mis handelde zijn vader ernstig en trachtte hem de keel dicht te knijpen. Op het hevige gegil der huisgenooten snelde daarop veel publiek de woning binnen. Allen keei;den zich tegen den jon gen onverlaat, die het huis uitgesleept werd en buiten op ongenadige wijze werd afgeranseld. De woédende menigte wist van geen ophouden en sloeg maar door. Het was voor den zoon, die bijna dood geslagen zou zijn, gélukkig dat de po litie ter pla.atse verscheen en hem in be scherming nam. Onder grooten toeloop van volk, dat de grootste verwenschingen uitte, is de veelbelovende jongeling daar op door de politie naar het arrestanten lokaal geleid en daar opgesloten. Een lynchpartij werd hierdoor voorkomen. De bijtijds beyrijde vader bleek er nog vrij goed te zijn afgekomen. Tegen den zoon is proces-verbaal opge maakt. In den val geloopen. Verleden week was ingebroken in een woning in de Kin- kerstraat te Amsterdam. Een partijtje ju- weelen en eenig geld waren gestolen. De zer dagen bood iemand aan een rijwiel handelaar juweelen te koop aan. Deze laatste vertrouwde het geval niet al te zeer, maar hij liet niets merken, zeide, dat hij wel iets voor den koop gevoelde, maar dat hij zich nog even wilde beden ken, of de verkooper den volgenden och tend maar een terug wilde komen. De rijwielhandelaar stelde zich inmid dels in verbinding met de politie. De ver kooper kwam inderdaad terug en liep in den val. De juweelen bleken dezelfde te zijn, welke in de Kinkerstraat waren ge stolen. De verkooper is gearresteerd. Hij ontkende de inbraak te hebben gepleegd en zeide, de kostbaarheden op het Water- looplein te hebben gekocht. Door een auto aangereden. Woens dagavond is omstreeks 11 uur op de Ko ninginnegracht, hoek Dr. Kuyperstraat te 's-Gravenhage, de 'dienstbode L. S. door een auto aangereden. Zij bekwam ver wondingen aan voorhoofd, armen en bee- nen, en is door den Geneeskundigen dienst in bewusteloozen toestand naar bet zie kenhuis aan den Zuidwal overgebracht. Omtrent deze aanrijding wordt verder nog vernomen, dat de dienstbode aange reden werd door een -auto, bestuurd door den 20-jarigen E. v. M., wonende in de Johan de Witlaan. De dienstbode werd, zooals gemeld, vrij ernstig gewond. De heer van M. werd uit zijn auto geslingerd en werd in bewusteloozen toestand opge nomen. Het bleek, dat hij een schedel breuk bekomen had. In zorgwekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Uit een voorloopig politie-onderzoek zou gebleken zijn, dat zoowel de automo bilist als de wielrijdster beiden aan het ongeluk schuld hebben. Dakloos. Sedert eenigen tijd had een bedelaar zijn intrek genomen in een schuurtje, dat staat bij enkele panden in afbraak aan den Terbregschen weg te Rotterdam. Woensdag waren de sloopers aan het schuurtje toegekomen, maar toen men dat wilde afbreken en er vast een plank af trok, bleek dat het loodsje vol ongedierte zat. Men heeft het daarom maar verbrand. Des avonds kwam de bedelaar en vond zijn slaapplaats in de asch gelegd. Hij heeft toen terstond bij de politie aangifte gedaan van vernieling van zijn bed, wat kleeren en een paar schoenen, welke hij in het schuurtje had laten liggen en wel ke rpee waren verbrand. Aangezien geble ken is, dat hier geen opzet ir het spel is, kon de politie er evenwel niets aan doen. Lijk uit zee aangespoeld. Gisteroch tend is nabij den Vuurtoren aangespoeld het lijk van den 17-jarigen van S. uit de Gabriel Metsustraat, die Zondag bij het zwemmen is verdronken. Aanrijding. Woensdagavond is in de Hobbemastraat te, Den Haag een 70-jari- ge dame, toen zij den rijweg overstak, door een onbekend gebleven wielrijder overreden. De dame brak een enkel en een pols en moest naar het ziekenhuis worden ver voerd. Aan de gevolgen overleden. In het Binnengasthuis te Amsterdam is overle den een 16-jarige jongen (timmermans- leerling) die op 13 dezer op een bouwwerk in de Scheldestraat aldaar door een mis stap van een ladder was gevallen en een schedelbreuk had bekomen. Verdronken. De 14-jarige van R., wo nende in de Madelievenstraat te Arnhem die Woensdag met andere jongens was uitgegaan om in den IJsel onder Wester voort te gaan baden, is op een gegeven moment in de diepte verdwenen. Zijn lijk is nog niet gevonden. Een wielrijder aangereden. Per auto van den G. G. en G. D. is naar het Wil- helminagasthuis te Amsterdam vervoerd een 19-jarige wielrijder die op den Zui delijken Wandelweg aldaar in aanrijding was geweest met een in de tegenoverge stelde richting rijdenden auto en door de voorruit over den auto op den rijweg *as terecht gekomen. Hij had diepe snijwon- den boven en onder zijn linkeroog en vermoedelijk een been fractuur bekomen. Volgens getuigen trelt den autobestuur der geen schuld. Brand te Beverwijk. Vermoedelijk len gevolge van het inslaan 'an deu bliks. m brak gisteravond 10 Uur plotseling brand uit in de pulp- en jamiabriak der firma G. Bos en Zn. in de Bloksteeg te Bever wijk. In een oogwenk stond het groote gebouw in lichte laaie. Ten gevolge van het zeer brandbare materiaal, waaronder zich een groote partij aardbeienmanden bevond, sloegen de vlammen snel uit het dak en ver in den omtrek moet de gewel dige vuurgloed zijn vvaargehomen. De Be- verwijksche brandweer richtte haar eer sten aanval met 4 stralen op de motor spuit en twee op de waterleiding op de vlammen. Zij kon evenwel niet voorko men dat het gebouw geheel uitbrandde. Tegen 11 uur was het gevaar voor uit breiding geweken, maar de brandweer moest zich geruimen tijd bezig houden met nabiusschen. Naar gemeld wordt, is alles verzekerd. Ongeluk met een mitrailleur. Gister ochtend is bij het schieten met zware mi trailleurs op vliegtuigen met rookspoor- munitie, in 'dé legerplaats bij Harskamp, de bodem uit een huls geslagen en de pa troontrekker van het wapen vernield. Door de groote gasspanning vloog deze uit de machine en trof den milicien-sol daat W. van Butselaar, van het 22ste reg. inf., afkomstig uit het dorp Harskamp, in de rechterborst. Het beele stukje staal drong door de kleeding diep in de borst. De soldaat bloedde hevig. Een dokter bleek niet te bereiken te zijn. Onmiddellijk werd naar de leger plaats getelefoneerd, vanwaar binnen en kele minuten de'ziekenauto aankwam. Nadat men èen voorloopig verband had gelegd, werd de gewonde onmiddellijk naar het hospitaal te Arnhem vervoerd. Been afgerukt. Te Aalsmeer is de 14- jarige zoon van den landarbeider Meyer, wonende in Haarlemmermeer in aanra king gekomen met een draaienden tractor, waardoor hem een der beenen werd afge rukt. In zorgwekkenden toestand is de jongen naar het ziekenhuis te Leiden ver voerd. Verkeersongevallen. Gisteravond had op den Groenlooschen weg te Ruurlo een ernstig auto-ongeluk plaats. Een groote luxe-auto, waarin gezeten was de familie Oberink uit Utrecht, bestaande uit 8 per sonen, reed op den Groenlooscben weg, toen plotseling een der banden sprong, waardoor de heer O., die zelf aan het stuur zat, dit kwijt raakte en tegen een boom op reed. De botsing was zoo hevig, dat de auto totaal vernield werd. De heer O. werd ernstig gewond de wo ning van den plaatselijken dokter binnen gedragen. Z'n toestand is redelijk wel. Het mag een wonder heeten, dat de overige inzittenden geen noemenswaardige ver wondingen opliepen. Duitsche veemmoordenaar aangehouden. Een bericht uit Berlijn maakt er mel ding van dat een luiteant Warnicke, die in Duitsehland gezocht werd in verband met een der z.g. veemmoorden en die naar Guatemala was uitgeweken, na de afkondiging van de Duitsche amnestiewet zich tot den consul van zijn land aldaar gewend had en van dezen had vernomen, dat ook zijn vervolging tengevolge van deze wet gestaakt was. Daarop keerde Warnicke met een Nederlandsch schip naar Duitsehland terug. Het Duitsche departement van buiten- landsche zaken zou echter aan de Neder landsche regeering gevraagd hebben om Warnicke aan te houden en uit te leve ren. Kort voor de aankomst van het schip te Amsterdam is de aanhouding inderdaad geschied en de man is later aan de poli tie overgeleverd in afwachting van de beslissing over het verzoek tot uitleve ring. LIJST VAN VESTIG-NG EN VERTREK. Gevestigd. J. Tli. van Aaremj en fam., Johan de Wittstr. 55' Th. J. van Benten, drups bewerker, rotgi eterslaan 13; T. C. Blom en fam., tecfrn. beambte, Kernstr. 23a; A. M. J. H. M. BronkhorstVan Hooi donk en fam., Warmond erweg 41Wed. H. J. Keemer-Brouwer, Timorstr. 24a; J. Brasses, dienstb., Donkerstee# 9; P. Coquillon, zilversmid, Sophiastr. 55a G. A. Driessen en fam., chauffeur, Rem brandstraat 20; C. Elsgeiest, dienstbode Noordeinde 44; R. Ensingh en fam, hoofdcommies Gem. Secretarie, Fagel- straat 13; H. Fernhout en fam-., timmer man, Trompstr. 22; Jhr. P. A. A. H. Graafland, candidaat notaris, Hoogo- woerd 88a; F. Groenendijk, Roodborst- straat 46; H. A. van Haaster, landb., Lage Rijndijk 35; C. J. C. Haverkorn onderwij'zeres, Alexanderstr. 50; J. E. Hjjma, Hooglandsche Keikgracht 17; A. C. Klinkenberg, dienstb., Rijn en Schiekade 112; S. van Leeuwenvan der Wegen, Mauritsstr. 12a; A. van der Luit, chauffeur, P. Steiijnstr. 12; .P. L. MeijerLandheer eu fam., Johan de Wittstr. 50; G. H. Mejjlink, verpleegster Zoeterw. Singel 83; H. Wedemeijer Muller, Merelstr. 9; B. Nebeker, zende ling, Oegstgeesterlaan 491 Wed. J. A. M. PierikKlaassen, De Genestetstr. 34; A. C. Poeliejoe, Acaeiastr. 6; G. H. Pothuis en fam., hoofd bijz. school, Was straat 63: S. Roos en fam., steendruk ker, Koninginnelaap 50; T. C. Schellin gerhout, dienstb., Looyerstr. 63; J. Scho nevoid en fam., Tevelshof 13: M. Schou ten, verpleegster, Acad. Ziekenhuis; M. J. Setrdijn, machinist K. P. M., M-ei- aoornstraat 43; A. O. Timmers, wacht meester. artillerie, Doelenkazerne; N. Verweij, Rjjnsburgerweg 121a; G. Vis ser, verpleegster, Acad. Ziekenhuis; K de Vries en fam.. botermaker, Nippon- straat 26; A. v. a. Woerdv. d. Blom, Heexenstr. 12; J. J. de Wolf, blikslager, Nieuwe Rqh 114. Vertrokken. J. Koevoet en fam.. Den Haag, Vai1- lantlaan 174; H. J. Koend"re. Bemmel, gem.-veldw.; C. Pont, Alkemade, St fa cobsgesticht; G. Film -r, St. Maarten; P. J. M. Kemperman en fam., Amster dam, Haarlemmerstr. 49II; B. Tconen Den Haag, Hoefkade II24: G. v. Veen Griffioen, Amsterdam, N. Achte gr. 117 J. H. Pulleen fam., Oegstgeest, De Kern penaerstraat 62; A. J. Th. M. Sliekers, Koermend, Buitenop 13; P. v. Amers, Soerabaja, Niasstr 21; C. Zandvliet e:i fam., Üithcorn, Buig. v. Meterenstr. '78; J. v. d. Poel en fam., Oegstgeest, Duivenvoordestr. 30; S. W. Lek>., Kou dekerk, Lagewaard, bij de ouders; W. Fr. Stoute, Voorburg, R :mbrandtlaan 39 K. Israël, Beckum, DJ., Omentstr. i; J. Slerjser, Soerabaja; J. Sinteur, Rot terdam, Aakstr. 32, W. dorp; N. Kriek en fam., Delft, Fabriciusstr. 20; J. G. Hom en fam Haarbm, Schoterveen- straat 13; C. P. J. Modderman, Den Haag, Haviklaan 30; H G. J. de Mol, Valkenswaard, Stationsstr. 15; P. J. Bujjze, Delft, Oude Delft 164; G. M. A. Kagser en fam., Arnhem, Novalaan 22; J. G. J. Smelt, Utrecht. Marktplaats i/bis; J. H. Lagers, Amsterdam, Ko ningsstraat 30* W. F. Gravendaal, idem Tavastr. 102HI; A. M. Veenendaal, Haar lem, Diaconessenhuis, Hazenpa'.eislaan; A. C. Appelo, Driebergen. Burgemees terlaan 6; B. H. Topper en fam., Haar lem, Zijlweg 324; G. Hup je, Noord wijk, Molensteeg 7; L. Morgenstern, Den Haag, Soendastr. 4; Dl Schoneveldde Wolf, Hillegom, v. Vlietstr. 48; W. SmitsSnel, Rotterdam, Matheuesser- 3L5c; J. G. van der Zee, Appinge- dam, Stationsstr. B 45; S. A. E. Ipein- burgvan der Hoek, Amsterdam, Mau- ritskade 49; J. Nieuwenhuizen, Voor schoten, B-envenutopark 161; D. S. Baft- stra, Oegstgeest, De Kempenaerstr. 2; J). C. E. Stoffer, Alphen a. d. Rijn, Hor tensiastraat 33; W. H. Blewanus, H. en L. Zwaluw» B 35; J. Kliuk, Duitseh land; E. KattwinkeJ, id.: P. Chr. ÜeHaas en fam., Haarlemmermeer, Hei weg 420; P. v. Tuinen—van der Goot, Leeuwar den, Tbnjestr. 39; W. J. Antkeunis, Gouda, Gouwe 214; J. C. C. Dubbelman, .Utrecht, P. Nieuwlandstr. 54; A. D. Voute, Wassenaar, Weterioglaan 4. VISSCHERUBERICHTEN. IJMUIDEN, 16 Aug. Heden aangeko men aan den Rijksafslag 19 stoomtraw- tarbot f24107,50, griet f26—66, bei de per 50 K.G., gr. tong f33,20, jnid Iers >en 1 drijfnetvaartuig. Trawlvisch: del f2,703,10, kl. f2,302,50 per K.G., rog f15,5022 p. 20 st., vleet f 0,435,75, leng f 0,811,38, heilbot f 9,504S, koolvisoh f0,331*90, kreeft f 1,181,60, zalm f5,4016, al les per stuk, kabeljauw f4157 p. k. van 125 K.G., gr. schol f4554, middel f3239, zet 12742, kl. f4,4027, schar f4,2017, tongschar f5051, pieterman poontjes f223, gr. schel- visch f29—38, middel f2430, kléin- middel f1727, kl. f212, gr. gullen fn16, kl. f6,5010, wijting f2,40 4, makreel f7—14, haring fio— 10,50, alles p. k. van 50 K.G. Haring: 134 kantjes volle haring f23,8024,95 255 kantjes maatjes f1313,65 beide per kantje. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen Ier heden 20 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 177 met f 2.356, IJM. 481 m. f3.098, IJM. 103 m. f2.925, IJM. 40 m. f1.712, IJM. 432 tm. f 2.316, IJM. 107 m. f2.683, VL. 40 m. f2.150, IJM. 4 m. f3.016, IJM. 201 m. f2.329, IJM. 34 m. f2.396, IJM. 179 m. f2.298, IJM. 65 m. f 1.911, IJM. 82 m. f3.670, IJM. 418 m. f3.081, IJM. 190 m. f3.064, IJM. 51m. f2.291, IJM. 365 m. f2.185, IJM. 16 m. f2.032, IJM. 15 m. f4.483 en IJM. 35 m. f 10.865 (voor IJsl. zoutevisch"). In de visscbershaven te IJmuiden kwam binnen om te markten de logger IJM. 268 m. 29 last pekelharing. Scheepstijdingen. HOLLAND— AMKIMKA-LIJN. JBEEMSTERDIJK Philad. n. Rott. 16 v.m. te Norfolk. LEERDAM Rott. n. Vano. 15 te Havana NIEUW-AMSTERDAM Rott. n. N.-York 16 v. Southampton. SPAARNDAM Rott. n. N.-OrL 16 ta Antwerpen. DRECHTDIJK Vanc. n. Rott. 15 ta Li verpool. 1EEMDIJK IVanc. u. Rott. ,R3 v. Lios Angeles. MOERDIJK Vano, n. Rott. 15 v. St. Thomas. LPCHGOIL Rott. n. Vano. p. 14 St Anna's Hd. HOLLAND—W E8T-AFRIKA-LIJH. TEXEL uitr. 16 v. IJmuiden. [VLIELAND thr. 15 te Lagos. HELDER 16 v. Rott. n. Hamburg.' HOLLAND—AHU «A-LIJN. RANDFONTEIN 15 v. Hamb. n. Amst. NIAS uitr. 14 te Mómbassa. RUPERKERK thr. 15 v. Kilindiui. GIEKERK uitr. 14 v. Port Natal. TtlT.T.TTON thr. 16 te Antwerpen. KON. UOLLANDSOHH LLOTD. GAASTERLAND 16 v. Amsterdam n. B.-Ayres. ZAANLAND' thr. 16 te Londen. ELANDRIA thr. 15 v. Coruna. (ORANIA uitr. p. ió Portsmouth!. ROTTERDAMSOHH LLOTD. BITOEBONDO thr. p. 15 Parim. PALEMBANG uitr. 16 te Sabang. BANDOENG thr. p. 15 Kaap del Armi STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". P. C. HOOFT uitr. 15 ,v. Belawan. RIOUW uitr. 16 v. Suez. GHR HUYGENS thr. 16 te Genua. ENGGANO thr. 16 te Londm. KRAKATAU thr. 7.50 v.m. 100 m. 2t, U- L—Ls iAA

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6