Gedurende den tocht van Zwartsluis naar Zwolle heeft de heer T. P. Feyzer, directeur van de Binnenvaartschool te Amsterdam, een inleiding gehouden over de wijze van onderwijs geven op de Bin- nenvaartscholen, welke gevolgd werd door een uitvoeritre dicussie. Te Zwolle werden de deelnemers aan den vacantiecursus door het gemeente bestuur ontvangen. De burgemeester van Zwolle, de heer Mr. Dr. I. A. van Reijen, heette hen welkom en dankte voor het bezoek aan Zwolle. Hij wees op het groo- te belang, dat Zwolle bij de binnenvaart heeft, hetgeen wel blijkt uit het feit, dat het gemeentebestuur van Zwolle heeft medegewerkt tot het oprichten van de Binnenvaartschool véor het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart te Zwolle. De heer G. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart nam het woord en dankte voor de ontvangst en herdacht in zijn rede den overleden wethouder van Onderwijs van Zwolle, Dr. Fransen, die vele jaren voorzitter van. het schoolbestuur van het Onderwijsfonds te Zwolle is geweest. Daarop heeft de heer J. van der Kolen, voorzitter van het Na tionaal Comité voor het Onderwijs aan schipperskinderen, mededeeling gedaan over het te Zwolle op te richten Inter naat voor Schipperskinderen met school, waarvoor de plannen gereed zijn en waar van hij met den burgemeester van Zwolle de spoedige tot stand koming hoopte. Gisteravond werd den excursisten aan het Katerveer een tuinfeest aangeboden. H. J. v. d. SLUYS. De heer H. J. v. d. Sluys, oud-hoofd van de Meisjesschool der Ev. Broedergemeen te te Paramaribo, later directeur van de stichting Kinderzorg te Middelburg, thans onderwijzer aan de Groen van Prinsterer- school te Bodegraven verliet wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd het onderwijs met pensioen. De heer v. d. Sluys is voornemens zijn krachten beschikbaar te stellen in dienst van het Zendingsgenootschap der Broe dergemeente te Zeist GIFTEN EN LEGATEN. Door de Directie der Kon. Stoomweverij te Nijverdal (gevestigd te Almelo) is aan de Ned. Herv. Kerk te Nijverdal een be drag groot ƒ1000 geschonken voor het te stichten catechisatie- en vereenigingsge- bouw aldaar. GEMENGD NIEUWS. Inbraak. Gisterennacht is een bruta le inbraak gepleegd in den goud- en zil verwinkel van de firma Kiestra aan de Poelstraat te Groningen. De inbrekers zijn aan de achterzijde van het gebouw door een valraam naar binnen geklom men en hebben de deuren geforceerd, wel ke tot den winkel toegang gaven. Uit twee vitrines zijn gouden ringen, horloges en kettingen ontvreemd tot een' waarde van een paar duizend gulden. Door den kelder zijn de inbrekers weer naar buiten gegaan. Hoe voorzichtig is gewerkt blijkt uit 't feit, dat de zoon van een der firmanten, die boven den winkel sliep, niets heeft vernomen. De politie heef nog geeü spoor gevon den. Misschien bestaat er verband tus- schen deze inbraak en gelijksoortige in den laatster, tijd o.a. te Arnhem en te Amersfoort gepleegd. Verduisterd.Dezer dagen had de fa. T. aan het Terweakker een cheque te koopen bij een bank aande Leuvehaven te Rotterdam, voor een waarde van 179 pond sterling. Een man, die wel eens boodschappen deed voor de firma, had dit gehoord, en, wetend dat de firmant voor een dag de stad uit was, meldde hij zich bij de kantoorjuffrouw met de bood schap, dat de firmant hem had opge dragen de cheque te gaan halen. De kantoorjuffrouw gaf den man het geld mee, hij verliet het kantoor, maar is sinds dien tijd niet meer terug geko men. Hij is de 32-jarige Griek M. B., zonder vaste woonplaats. Vermoedelijk is hij naar het buitenland vertrokken. Een gestolen auto verkocht. De 29- jarige koopman G. is te "s-Grevenhage ge arresteerd wegens verduistering van een vrachtauto, die hij aan zijn te Delft wo nenden broeder heeft verkocht. Deze laatste zal zich hebben te verantwoorden wegens heling. Beiden zijn na hun verhoor op vrije voeten gesteld. Veenbrand. In de gemeente Odoorn is een hevige veenbrand uitgebroken op de veenplaats van den heer J. de Graaf. Reeds zijn een 20—tal slobben bagger en 10 dagwerk turf verbrand, terwijl er gevaar bestaat dat meer turf een prooi der vlammen zal worden. De schade be draagt reeds ongeveer f 2.000. Brand. Gistermorgen is de verfwin- kel in het woonhuis van den schilder Joosten aan de Gronausche straat te En schedé afgebrand. Niets werd gered. Alles ls verzekerd. Motorongeval. Ter hoogte van de kruising Vijzelstraat—Weteringschans te Amsterdam is gisteravond te ongeveer 8 uur een ernstig ongeval geschied. Een man wilde daar de straat oversteken, juist op het oogenblik dat van de richting Frederiksplein een motorrijder naderde. In zijn zenuwachtigheid deed de voetgan ger wat in de gegeven omstandigheden juist verkeerd was: inplaats van te blij ven staan liep hij enkele schreden terug, met het gevolg, dat hij door den motor werd aangereden. Met een smak kwam de man op straat terecht; spoedig was een auto van den G. G. en G. D. ter plaatse, die hem naar het Binnengasthuis ver voerde. Het bleek, dat hij een ernstige ge compliceerde beenbreuk had opgeloopen. De motor is door de politie in beslag ge nomen. Volgens ooggetuigen treft den be stuurder geen schuld. Middachterallee geïllumineerd. De Middachterallee bij Arnhem zal Vrijdag en Zaterdag a.s. des avonds met duizen den lampions geïllumineerd worden, in verband met het vreemdelingenbezoek. Door een drijfriem gegrepen. De ar beider Sportel uit Winschoten is in de cartonfabriek te Scheemdermeer door een drijfriem gegrepen. Met ernstige verwon dingen is de man naar het Kath. zieken huis overgebracht. Zijn toestand is zorg wekkend. Botsing tusschen autobus en vrachtauto. Op de grens de BiltZeist heeft een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een autobus en een vrachtauto. De ma- terieele schade is groot. Drie passagiers werden verwond, n.l. twee dames en een heer. Aanstonds werd medische hulp ver leend. Bewusteloos gvonden. Dinsdagnacht werd op den straatweg Utrechtde Bilt een uit een ernstige hoofdwonde bloeden de hewustelooze man gevonden. Dr. Mayer verleende de eerste hulp en beval over brenging haar de Rijksklinieken. De vermoedelijke oorzaak van het on-' geval is, dat de wielrijder door een hem tegemoetkomende auto verblind werd door het uitstralende licht. Van een auto gevallen. De Amster- damsche G. G. en G-. D. heeft naar het Binnen Gasthuis vervoerd een 16-jarigen jongen, die op het Kadijksplein van een vrachtauto was gevallen en bewusteloos was geraakt. Kind nit het raam gevallen. In het Binnen Gasthuis te Amsterdam is opge nomen een 1-jarig .meisje, dat uit een kinderstoel waarin het voor het open raam op de 1ste verdieping van een per ceel in de Polanenstraat zat door dat raam op de binnenplaats was gevallen. Het kind bleek niet ernstig gewond. Branden. Te Wieringerwaard zijn de aan elkaar gebouwde woningen van de fa milies D. Wolters en J. Kas tot den grond afgebrand. Van laatstgenoemde ging ook de geheele inboedel verloren, van de eer ste een deel. Te Steenwijksmoer zijn de woningen van G. Bakker en H. Mink een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade slechts gedeeltelijk. Te Delfzijl is de woning van B. Veen- kamp uitgebrand. In de timiinerfabriek en houtzagerij van den heer H. Eurlings te Voerendaal is Maandagavond omstreeks half zes brand uitgebroken. De werkplaats met verschil lende machines werd een prooi der vlam men, terwijl ook het woonhuis gedeeltelijk uitbrandde. De Heerlensche brandweer was ter as sistentie uitgerukt, doch behoefde geen dienst meer te doen. Verzekering dekt de schade. Kinderen verbrand. Door den G. G. en G. D. zijn naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam vervoerd twee zoontjes van een bewoonster der Reaumurstraat aldaar resp. 1 en 2 jaar oud, die bij het spelen een theepo. met kokende thee over zich heen hadden gekregen en ernstige brand wonden hadden bekomen. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Johan nes Christianus z.v. A. M. van der Meer en H. M. de Jong; Krqntje d.v. D. van Nieuwkoop en J. van Jleek; Gatharina Cornelia Maria d.v. F. vau Rijn en A, M. Slingerland; Johannes z.v. L. A. Mol- llers en A. van Roon; Theodora Johan na, d.v. G. Termeulen en C. M. 'van der Meer. Overleden: Krijna Olierook wed. G. Gortzak 8i j.; Leonardus Zoetendaal 7o jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter z.v. M. van Vlieten M. Molenaar; Mag- clalena Joanna Antonia Marie d.v. H. van Vliet en G. M. J. A. Hazebroek; He lena Margaretha d.v. W. H. Mens en M. M. Wolswijk* .Cornelis Pieter z.v. P, Wassenaar en J. A. Sneeuw; Hendrik jacobus z.v. J. van Tiggelen en J. P. Bijl- Johannes z.v. W. Tiggelen en J. P. Bijl; Johannes z.v. W. Bezemer enL. van der Lede; Keimpe z.v. J. Dijksma en R. Schaap; Herman Cornelis z.v. C. Verwoerd en A. M. Stratiug; Marrig- ie, d.v. A. van Hemiert en C. C. Noor- denneer; Nicolaas z.v. C. van Dtonk en H. v. d. Meij. Ondertrouwd: G. W. vau Straten van Amsterdam en M. J. van Straten; Jb Bnel en E. P. Henry; J. G. de Bryin en C. Heniy; K. Kamping en J. O. A. denburg. Gehuwd: W. T. van der Linde jmi. 24 j. en W. van Elk jd. 25 j. Overleden: S. C. Boot jd. 2 w„ over leden te Leiden. Ingekomen van: Haarlemmermeer, C. Hozee, slagersknecht, Raadhuisstr. 99; Zwolle, D. Jvan Gelder, Pr. Hendrikstr 69; Amsterdam, R. van Vygt, Vred. A. Ambagtsheer, rr. Hendrikstr. f 10; Lei den, D. C. E. Stoffer, Hortensiastr. 32; Gouda, C. Verwi]meren en gez., spoor wegarbeider, Dwarsstr. 9; De Bilt, G. Burggraaf, Raadhuisstr. 44; Rijnzater- woude, H. Smit en gez.j veehouaerskn., Hooftstr. 287; Rotterdam, kinderen Beijk jBurg. Visserstr. 14: Vlist, JE- A. Bontje, Pr. Hendrikstraat 09. Vertrokken Tiaar: Boskoop, P. de Vries; Den Haag, Primulastr. 1, E. M. Hassink; Aalsmeer, J. J. Kapel, tim mermansknecht; Noord wijk, T. L. J. Luiickx, electricien; Zoeterwouae, H. W Turk, veehoudersknecht; Amsterdam, Lange Niezel 4, W. van Rossum; Gou da, J. Wieman, dienstb.; Reeuwijk, A. F. J. van Vliet, reiziger: Wouhrugge, Houwlo en gez^ broodbakker. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Rein tje Emma 4,v. H. E. Thinner en P. H. van Vfllaea;. Ingeijje i£f, A- flansen Bn A. J. Scheer; Theodora Wilhe'mina Pe tronella d.v. G. Walraven en W. M. Kouwenhcvcn; Anne z.v. J. K 00 is tra ca E. van don Borg. OndertrouwdG. Uithol 59 j. w;-dn. van A. Plomp- T. van Beok 52 j. wed. van O. van Vliet; A. Tak 45 j. wedn. van C. H. Stalenburg en B. de Hart, we 1 van D. van der Poorte. Ingekomen van: Woerden, H. Merje- rink en gez., magazijnkn.; Barwouts- waarder, wed. P. van der Neut; Woer den, P. C. van Velsen, dienstb.; Schie daim L van Peil, en gez.. luitenant b. d. Vrijw. Landstorm; Hochheim, Dl., E. Kaufniann, dienstbode. Vertrokken naar: Den Haag, H Th. Kooij; Alkmaar, j W. Ydo, banketb.; Harmeien A. Haaksman, bakkerskn Blokzijl, M Roosendaal, boerenkn.; Lei den, A. W. Roest, winkeljuffrouw. BOSKOOP. Maandagmiddag is cén vrachtau to, beboerende aak. den heel* dé W., nabij de overscheping aan het weeshuis in de Gouwe gereden. Het kostte- heel wat moeite om het gevaarte weder op .dén vasten wal te brengen. Persoonlijke ongelukken had- deai ler niet bij plaktsi -rr-. Door dé politie alhier is; aange- houdeh 'de minaër jarige. W. Z., die zon der toe^ëmmihgharer oudérs de ge meente'Alphen had verlaten. Door de zorgen der politie is zij weer onder het ouderlijk gezag gesteld. Zaterdag hebben de ledeu van de Zang-vereen. „De kleine stem", onder- afd. vari de Zangvereén. .jZang rij onze Leus.", per autobus een uitstapje ge maakt naar Apeldoorn en omstreken. Jammer echter was het uur van te rugkomst wat laat, hetgeen gezocht moet wórden in Ret onklaar worden van de bus, dat neemt echter niet weg, dat de meisjes en jongens zich uitste kend geamuseerd hébben. Bh* de politie is aangifte gedaan door ze"keren D, v. E., dat ten zijne nadeel e gestolen is een bankbiljet van 40 guldein Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling", veiling van gisteren Rozen per bos: Golden Ophelia 25 32 ct; Claudi.us Pernet 6478 ct.; But terfly 3951 ct.; Columbia 4069ct.; Roealandia 3240 ct.; Hadley 5670 ct.; Ophelia 1530 ct.; Gsm. Rozen 8 10 ct.: Marcel Royer 30—54 ct.; Ju les Boucnë 35—62 ct.; Elle Paulsen 16 26 ct. Diversen per bos: Dahlia's 2235 ct.; Lelie's 7080 et.; Gladiolen 10 16 ct.; Chrysanten p. st. 1825 et. Uitslag van de loting voor den Dienstplicht, alhier gehouden op 14 Au gustus 1928 in de Raadszaal. Mar. Bakhuizen, 35: Dl. A. vau B-er- gen, 29; P.'W. Blhuw 13; G. Blom 1; M. Blijleven 25; C. 'Elierbroek 27; A. W. Elsholz nQ. Fianen 33; M. Goers 7; A. D. van Gameren 37; A. Goor 31; M. A. Haring 20; L. C. van Heiningen 12; J. C. HeRmaiis 30; A. P. Hoogarbrug 8; _G. Q. Houtman 14; C. Janzweart, 4; J. Jongsma--#3;; D. D. van Kleef 34; C. K. •K-oemans?.'9: H.' Koetsier 22; P. Q. Kroesmtejer 15; G. de Kruijff 39; N. Kuster 38; Th. L. van der Laan 24; C. W. Nieuwesteeg 40; R. S. van Oosten 42 P. van Oosterom 3; H. van der Pol 16; H. J. Ramp 21; G. Th. J. Romijn 41; A. J. van Rjjn 6; C. St. van Rijn 28 M. Satter 17; L. van Schie 32; W. P. A. Stoovelaar 10; J. P. van Veen 19; G. A. Vermeulen. 6- Gh. Verwep 2* Th. vau de Vliet 18; A. Vugk 36; van Zuude- ren 26. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboreu: Dirkie d.v. C. Plug en G. vau Duijn; Leendert z.v. D. Vérdoés en C. vau Rhee- Leen dert, z.v. L. Harteveld en N. Jonker; Anna Carolina Elisabeth d.v. P. van Leeuwen en J. T. Buijs; Krnn z.v. J. Dubbeldam en M, G. Korndörner- Hugo Leendert z.v. T. vau der Plas en L. van Egmond; N eelt je d.v. J. van Klaveren en M. Metjvogel; Petrus Adriaan Huber tus, z v H.. N. van Paridon enM. K. A. van der Drift: Léna d.v. L. de Jon^ en C. van Dijk; Néritje Klazina d.v. J. de Reus ieii: N. Külk; TDirkje d.v. Wl Imt- horn ien H. van der Plas* Hermanus Petrus Johannes z.v. G. J. Boskamp en H. A. P. de Vrind;Arendje dv. G. Zwa nenburg lên'Kl. Van Ihign; Geertruida d.v. P. Piug en J. van Duijn. Ondertrouwd: .G, W> DpHerhóff en Ghr. Peters. Overleden: Gerrit Hulschei 7° jaar lechtgen. van H. Wassenaar. KOUDEKERK. Terwjji de 48-jarige T. van Borste len Maandagmiddag bezig was de koei- en te melken, sprong een andere koe op henij mét het ongelukkig gevolg, dat hij HQ n borstbeen brak en in zijn ge zicht daerbjk werd verwond. Na door Dr. VI. alhier, verbonden te zijn, is hij voor verdere verpleging overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden. Burgerlijke .stand. Geboren: Maar tie. d.v. P. M, van der Voort en G. van (Egmond; Hendrikus (Jornelis z.v. R. A. Lourens en Cl. de Roojj. v Ingekomen van: 's-Gravenzande, A. v. Harskamp; ZaltbommeL, P, Cleten en gezin. Vertrokken naar: Hazerswoude, G. v. der Bijl en gez.; Rijnzaterwoude, J. Kraan- Woubrugge W. Hoogervegt; Amstelveen, T. Schelliugerhout. NOORDWIJK AAN ZEE. Vreemdelingen in onze badplaatsen. De Haarlemsche correspondent yau het Hbld. schrijft: Er is, om zoo te zeggen over de heele linie, een zekere ontnuchtering. De ge dachte aan een stroom van vreemde lingen, die in den omtrek van Amster dam en vooral aan de kust zou uitmon den, heeft velen dit seizoen met blijde verwachting doen ingaan. Maar het is andere ^uitgekomen; aig het niet een groote teleuistelhng is geworden, dan dankt 111-11 dat uitsluitend aan het weer, dat in het zoogenaamde hoog seizoen bijzonder igoed is geweest en nog steeds is. Want het vóór-srizoen was zeer slecht. In Zandvoort heeft de middenaomer weer veel goed gemaakt en als er Jiog meer van deze mooie dagen komen, blijft het er goed gaan, omdat men het daar ook hebben moet van de dag- jesmenschen. Maar in een plaats als Noordwijk aan Zee is dat anders. Men moet het daar uitsluitend hebben van de blijven de badgast ui. E11 nu heeft deze stadion- zumer juist heel andere resultaten gege ven. dan men verwachtte. Niet alleen is de toeloop van vreem delingen veel geringer dan men bere kend had, maar Noderlandsche badgas ten zijn zooals dat ook ivel in Zand voort gecoTistatc érd is weggebleven, omdat ook zij meenden, dat de vreem delingen liet hooge woord zouden ko men voeren'. Voornamelijk de pensions hebben daarvan dén terugslag onder- vónden; do hotels maken nu nog wel goede zaken. Het „Huis ter Duin" is geheel bezet;, 75 pet. van het aantal badgasten zijn vreemdelingen. De voorz. van Vreemdelingenver keer" meende,' dat er geen reden tot kla gen is; maar. hot kon beter. Zoo luidt trouwens do algemeene uitspraak. De heer Tappenbeck, directèur van „Huis ter Duin" en voorz. vau het be stuur der Mij. „Zeebad Noordwijk", leg de er bovendien den nadruk op, dat Noordwjjk er ook veel waarde aan hecht, dat de badplaats een bepaald, ca chet behoudt. Dat komt in tal van maat regelen uit. Er wordt op het strand zoo weinig mogelijk toegelaten, dat „romme ligheid" kan in de hand werken; zoo- als tentjes met allerhande eet- en drinkwaren. Met de regeling op het strand heeft hier zoover het geen politiemaat regelen betreft het gemeentebestuur niet te maken. Het drie K.M. lange strand is van het Rijk gepacht door de Mij. „Zeebad Noordwijk Zij leidt de geheele explotiatie, heeft het strand verdeeld in verschillende stukken, zoover de zwem- en badgelegenheid be treft, 6telt het control eer end personeel aan en bekostigt ook de strandpolitie, die overigens onder de leiding van den commissaris van politie is gesteld. Het „Huis ter Duin" heeft zijn eigen strandstrook van 400 M., waar alleen de badgasten van dat hotel mogen baden en van de badstoelen gebruik maken. Er is verder het Oranje-bad aan den N. Boulevard, er is een Zuiderbadstrand en er is een bad bij den vuurtoren, waar goedkoop© zeebaden kunnen wor den gebruikt. Door deze scheiding vau bad-gelegenheid is het mogelijk ook voor 1.2 Va- cent een zeebad te'nemen onder toezicht. Want dit is vau groot belang, dat men overal aan het Noord- wijksohe strand, waar het baden is toe- festaan, dit doet onder toezicht vandes- undig personeel. De groei van Noordwijk aan Zee. Wie in deze zomersche dagen deze mooie badplaats eens rondloopt, staat verbaasd óver den snellen groei er van, zonder dat men zich genoodzaakt ge zien Reeft tot alles zijn toevlucht te nemen. Want het is nauwelijks vijftig jaar geleden, dat Noordwijk als oad plaats gesticht werd. De logementhouder W. H. van Ko nijnenburg, die in Noordwijk-Binnea het „Hof van Holland" bezat, begon in 1874 een klein badbedrijf door het koopen van ©enige huisjes met erf aan den zeekant, waarvoor hij tien cent per centiare betaalde. Het raadsbesluit ver meldt, dat hij den grond kreeg om zijn vlogement te vergrooten eu tot badhuis in te rigten". De eerste baders waren leerlingen van het Instituut Schreuder en van net seminarie Hageveld. Het eigenlijke begin dateert dus ,wel van 1874, maar aan een badplaats kan eeret gedacht worden, toen m 1883 de Mij. „Noordwijk tot exploitatie van duingronden" werd opgericht. Haar eer ste stichting was het „Huis ter Duin", dat in 1885 voltooid was. Later is daar aan door desn heer Tappenbeck de groo te uitbreiding gegeven, die bet tot een van onze grootste strandhotels heeft ge maakt. Noordwijk^'s burgemeester, de heer C. L. C. Wl Fiké. die de oprichter van de Mij. „Noordwijk" was, heeft den groeten stoot gegeven tot de vorming van de badplaats. In 1885 is hij al overlieden, (maar Noordwijk heeft begrepen, wat het hem verschuldigd is: in het duin- terrein bij de tennisbanen herinnert een 'boretbeela aan het werk van dezen bur gemeester ien de Pické-weg is er, om er voor te zorgen, dat zijn naam dage lijks wordt uitgesproken. RIJNSBURO. Aan de Groentenveililng alhier heeft den laatsten tiid een nieuw pro- iduct zijn intrede gedaan. Eemige ondernemende teelders heb ben in hun kassen en warenhuizen proeven genomen met dje teelt van to maten welke tot nu toe hier niet ge kweekt werden. Deze proeven hebben een gunstig ver loop De kwaliteit van de tomaten is uitstekend, wat ook blijkt uit de prijzen die op de veiling gemaakt werden en die voor de prijzen in het Westland niet onder deden. Waar in den tuinbouw reeds geduren de jaren geklaagd wordt over de slech te bedrijfs uitkomsten, valt na deze gun stige resultaten te verwachten, dat de genomen proeven spoedig pp groote schaal zullen worden voortgezet en na volging zulten vinden. VOORHOUT. B. en Wl. dezer gemeente hebben aan T!h. Hoogstraten en C. de Groot ver gunning verleend tot het bouwen van een dubbel woonhuis langs de Hoofdstra aan Cbc. N. van Leeuwen tot het bou wen van oen steenon broeikas aan do wed. L. Belt, tot het bouwen van een overdekte koebocht. Door de politie alhier zijn eemige processonver baal opgemaakt, ve liet niet in acht nemen van de desbetref fend" bepalingen der nieuwe politie- v<rordening dezer gemeente, ten op zichte van het verbranden van vuil en snoeisel van hagen en de landerijen. Men zR gewaarschuwd. Ge veilden voorwerpen. Bij de poli- lij alhier is terug te be jbmen e;a huis sleutel welke gevonden is op de Teij- lingerlaan alhier. VOORSCHOTEN Vestiging eu vertrek. Gevestigd: A. W. A. F. S. de Haan en gez., Veur- soheweg 15; F. K. Box en gez.. Rijndijk 17°; W. Brouwer en gez.j Valkenburg, scheweg 22b; Mej. M. L. v. d. Berg, Rijndijk 48; D. Bakker en echtgen., Pa- pelaan 86d; H. A. Eckstein en gezin. Rijndijk 98; Th. H. van der Hoven en echtgen.. Donklaan 22; C. Scheffel en gez., Donklaan 6; Mej. M. A. Koot, Rijndijk 7; J. W. van der £on, Rgndijk 5a; Joh. Nieuwenhuizen, Leidscheweg iöi; Mej. M. C. Knijnenburg, Leidsche weg 104; J. W/esterbeek en gez., JDonk- laan 34; S. J. van der Stap, Veursdhie weg 45d. Vertrokken personen: Mej. M. M. v. Sterjn, Den Haag, Bilderdijkstr. 76. Burgerlijke stand. Geboren: Her manus Cornelis z.v. C. P. Kriek en T. M. Opdam; Gerardus Marius z.v. G. Schrania en J. E. Doeswijk. Ondertrouwd: A. A. van Dijk 41 i. em O. M. de Bruyn 35 j. Overleden: A. Witteman 59 j. ZWAMMJRDAfiL Burgerlijke stand. Getrouwd: Mar- tinus Leonardus van Hevelingen jm. 33 j. te Boskoop en Louisa Theodora Vlas veld jd. 26 j. Ingekomen van: Westerstede, Duitsch iörid, J. Meinen, dienstb., Burgt 7; Al. Pkéna. d. Riju, A. H. Kok, echtgen. van W. Hoogentloorn, Utrechtsche Straat- weg So; Nieuwkoop, B. van Luinen, slagerskn., Overtocht 18; Alphen a.d. Rijn, C. Brurjnes, fabrieksarb., School straat 90; Alphen a. d. Rijn, M. W. Ver- bree, dienstb., Utrechtsche Straatw.50 Vertrokken naar: Rijswijk, Z.H., Leeu wendaallaan 1, M. M. L. Maas; Rotter dam, Pr. Hendrikstr. 15 J. A. M. (X Weller; Rauwerderheim, Sybrandabureü Tr. Althuisius, dienstb.; Utrecht. Kapel straat 25, P. J. Vergeer, slagerskn. VISSCHEKIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 14 Aug. Heden aangekomen aan den rijksafslag 11 stoomtrawlers en 26 kustvisschers. De prijzen van trawlvisch waren: 27 kisten tarbot ƒ23—110, 10 k. griet 29—47, per 50 kg., 201 stuks groote tong 3.104, 1969 st middel 2.80—3.75, 7398 st. kleine 2.40-2.80 per kg., 20 k. zetschol 28—35, 572 k. kleine schol 6.30—21, 13 k. bot ƒ7, 40 k. schar 3.60—15, 3 k. tongschar 52, 30 k. pieter man poontjes 1.30—21, 14 k. groote schel- visch 30—39, 28 k. middel 20—26, 101 k. kleinmiddel 11—16.50, 721 k. kleine 2.50—8, 73 k. gr. gullen 12.50—17, 53 k. kleine 7— 9.50, 80 k. wijting 2.50—3.90, 207 k. ma kreel 1215, 40 k. haring 8—11, alles p. kist van 50 kg., 18 k. rog 14—23 p. 20 st., 50 st. vleet 0.88—3.50, 71 st. leng 0.57—1.15, 12 st. heilbot 523.43, 106 st. koolvisch 0.59—1.04, 6 st. kreeft 1.20, 1 zalm 8.75, alles per stuk, 37 k. kabeljauw 4961 per kist van 125 kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwa men er beden 11 aan de markt. De besom mingen waren: IJM 60 met 2947, IJM 417 met 3530, IJM 175 met 2624, IJM 26 met 2562, IJM 162 met 2340, IJM 150 met 2414, IJM 63 met 2102, IJM 244 met 1620, IJM 482 met 3907, IJM 72 met 2775, en IJM 23 met 2022. Heden kwam hier aan de markt de Engelsche stoomdrifter JH 69 met 4143 besomming voor versche haring. De besommingen der haringschepen waren heden: KW 116 met 1818 voor pe kelharing. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMEFIKA-LIJM. MAASDAM Kott. n. N.-Orlesos 14 v. Tampico. XjOCHKATRINE Vane. 11. Rott. 12 te San Francisco. EDAM N.4)rl. n. Rott. p. 13 Aairea. jEEMDIJK Vanc. n. Rott. 13 te Xjoe Angefes. XiOCHGOIL Rott. n. Yanc. vertr. 14 V. Swansea. GAASTERDIJK Rott. n. Philadelphia 13 1.38 n.m. 120 m. Z. v. Valentin. HOLLAND—APRIKA-LIJN. HEEMSKERK thr. 14 v. Pt Said. MELISKERK uitr. p. 10 Gibraltar. RIETFONTEIN thr. 13 te Duinkerken. NE KERK thr. 13 te Durban. VECHT DIJK 10 v. Antw. n. Amst HOLLAND—WE8T-AFRIKA-LUN. HELDER thr. 14 te Rotterdam. KILETROOM uitr. 13 v. Las Pahnas KON. UOLLANDSOEK LLOYD. GELRLA 14 v. A mat, n. Noorwegen. FLANDRIA thr. 12 v. Las Palmas. WATERLAND thr. 14. v. Bahia. ZEELANDIA uitr. 11 te B.-Ayres. DRECHTERLAND thr. vertr. 18 v. B. Ayres. ROTTERDAMSOHE LLOYD. KERTOSONO 14 v. Hamb. n. Rott. TERNATE thr. 13 v. Penang. TJER1MAI thr. p. 12 Gibraltar. LNSULINDE uitr. p. 14 Gibraltar. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND KANGEAN thr. 13 v. Sabang. p7 C. HOOFT uitr. 14 te Sabang. J. P. COEN uitr. 14 v. Amst. BORNEO uitr. u. 13 Perim. JOHAN, DE WITT thr. 13 y. Sabang. RADJA Rat. n. Amst. p. 13 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6